Bij k.b. beslag op archief van Goes Zeeu voor Zeeuwsch-Vlaanderen GOES HULST OOSTBURG SAS VAN GENT TERNEUZEN Mgr. Ernst spreekt met NKV-leden te Hulst LUCKY LUKE: IN DE RECHTER „Crescendo" ii Kruiningen vijftig jaar Archivaris Abelmann sukkek met gebrek aan opslagruimte Benzine 60.7 c». L.P.G. 24.4 t». VOOR AC GEBIED Tijdelijk reg Afscheid vanmeester' C. Verhaar Goede beurt van brandweer „Rommel Subsidievoorstellen voor jeugdclubs Twintig aangepaste woningen De Graauwse Poort T ractordemonstratie Arbeider werd onwel WALCHERËÉ FAILLISSEMENTEN P. V. TILBURG BASTIANEN Wat en waar MORGEN Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3-5 Commentai Een spiegel DE STEM VAN WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1969 We archiefstukken worden zo goed en zo kwaad als het gaat verhuisd over de hindernissen heen van het restauratiewerk. BURGERLIJKE STAND Geboren: Maria dv J. Boudens en A. C. C. van Zundert te Goes; Jan na Cornelia dv P. C. Hundersmarck en A. W. C. Nijsse te Kapelle; Ed ward Hendrik Adriaan zv M. Zuid- weg en C. A. Schrijver te Kapelle; Mark Leonard zv J. M. van der Weele en O. Buikema te Goes; Tan netje Janna dv P. A. de Kunder en E. S. Mieras te Yerseke; Meindert Marinus Jakob zv J. Spijk en M. C. Hoogesteger te Goes; Petra dv A. van der Weele en M. P. de Jonge te Kortgene; Edwin Jacobus Willem zv R. E. van der Kerk en J. A. Hoog- strate te Kloetinge; Adriaan Frans zv F. M. Fierloos en J. C. Honkoop te Goes: Alexandra Geertruida dv D. van Stee en J. Biersteker te Yer seke; Adriana Jakoba dv J. Kaan en A. P. Harthoorn te Goes; Antho- nius Michael zv J. A. A. Quinten en M. P. Kegels te Goes. Ondertrouwd: David Jan van den Broeke 68 jr. te Arnemuiden en Pie- ternella Cornelia Oreel 61 jr. te Goes. Getrouwd: Centinus Geluk 25 jr. te Goes en Leintje Jacoba van der Slik- ke 21 jr. te Goes; Cornelis Danker Brand 22 jr. te Kattendijke en Ger- ritje Logmans 20 jr. te Goes; Corne lis Jobse 57 jr. te Goes en Maaike Brouwer 47 jr. te Goes: Jan Kievit 22 jr. te Kruiningen en Mathea Jaco ba Bonnewei 18 jr. te Goes. Overleden: Gommert Antonisse 61 jr. te Goes ev K. J. Castel; Johanna Catharina Hopmans 72 jr. te Goes ongeh.; Tannetje Geense 73 jr. te Goes ongeh.; Jacoba Bolijn 97 jr. te DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS f 14,00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten) 4,75 p. maand (excl. 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraa' 14, Hulst tel. 01140 - 3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100 - 8030. KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren) tel. 01158 - 1940 tel. "1180- 5550 REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie: A F. Koopman (01180- 7438). REDACTIE ZEEUWSCH VLAANDEREN: G. van Berkel (01150 - 4866) J. Drieskens (01140 - 3667) C. Schets (01180 - 7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN DUIVELAND: J. Robesin (01140-2005) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150-4281 Th. de Bakker Terneuzen, tel. 01150 - 2601 M. Bogers Oostburg, tel. 01170-2893 C. Menu Goes, tel. 01100 - 8030 J. Schieman Axel, tel. 01155 - 1224 Goes wv C. P. van Dalsen; Martina Boogaard 91 jr. te Goes wv J. Tor- bijn; Johanna Wisse 15 jr. te Goes; Leunis van Houte 54 jr. te Krabben- dijke ev J. Verhaagen; Jacobus Paauwe 79 jr. te Nisse ongeh.; Frans Reijerse 83 jr. te Goes wv J. M. C. Bak. 's-Heerenhoek Op dinsdag 30 september zal de heer C. P. J. Verhaar wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd zijn taak als onderwijzer aan de „Don Boscoschool" neerleggen. De heer Verhaar werd op 23 sep tember 1904 te Rotterdam als zoon van een bouwvakker geboren. Nadat hij aldaar de lagere school had door lopen, voelde hij niets voor de bouw- stelling. Hij bezocht de mulo te Rot terdam. Na het behalen van zijn mulo-diploma had hij in Rotterdam horen vertellen, dat er in Middelburg een goede kweekschool was. Daar ging de heer Verhaar voor onderwij zer studeren. Na het aflopen van de kweekschool en het behalen van zijn akte in 1923. kreeg hij van de direc teur van de kweekschool een tip, dat in 's-Heerenhoek een plaats als on derwijzer vacant was. De heer Ver haar heeft deze kans met beide han den aangegrepen, omdat in het jaar 1923 de plaatsingen ais onderwijzer niet voor het opscheppen lagen. Al dus werd de heer Verhaar als zoda nig op 9 mei 1923 te 's-Heerenhoek benoemd. Dat het de heer Verhaar in 's-Heerenhoek goed bevallen is, blijkt wel uit het feit, dat hij geen andere standplaats als onderwijzer gehad heeft. Via het onderwijs heeft de heer Verhaar zijn vrouw leren kennen, die vanaf 1925 onderwijzeres was. Zij zijn in 1939 in het huwelijk getreden. Mevrouw Verhaar heeft na de oorlog nog 22 jaar voor de klas gestaan. Dinsdag 30 september is voor de heer Verhaar de laatste dag dat hij voor de klas staat. Van intensief lesgeven zal op deze dag wel niet veel komen, want 's morgens om 9 uur zai hij in het gebouw „De Jeugd- hoew" afscheid nemen van het schoolbestuur en de kinderen met wie hij het altijd goed heeft kunnen vinden. Na deze dag Mijven de heer en mevrouw Verhaar in 's-Heeren hoek wonen, want zij hebben het hier goed naar hun zin. De heer Verhaar heeft het nog erg druk met zijn lief hebberijen, zoals tuinieren, fietsen en zo nu en dan eens een ritje met de auto. Wolphaartsdijk De gemeentelijke vrijwillige brand weer behaalde op de landelijke brandweerwedstrijden in Weesp, een mooi resultaat. In groep II werd uit 9 gemeentelijke brandweerkorp sen een fraaie 2e plaats bereikt na Zwartewaal en vóór Rijnsburg. Ove- zande bezette de vijfde plaats. Yerseke Plattelandsvrouwen Door de af deling Yerseke van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen werd het nieuwe seizoen geopend met een spe cifieke avond voor vrouwen. Na de opening door de presidente, mer. Bom-Rietveld, het zingen van het bondslied en diverse huishoudelijke mededelingen, verzorgde mevr. A. (Van een onzer verslaggevers) GOES De stadsarchivaris van Goes, de heer L. Abelmann vreest dat de gemeentelijke archieven hij koninklijk besluit in beslag zullen worden genomen als het gemeentebestuur niet gauw be sluit een nieuw archiefdepot in te richten. In verband met de restauratie van het stadhuis moe ten de archieven elders worden ondergebracht. Een deel is over' gebracht naar de Wijngaardstraat maar 275 meter archief moet ach' terblijven wegens gebrek aan op slagruimte. Volgens de heer Abelmann zouden de stukken tijdelijk in Middelburg kunnen worden ondergebracht, maar de rijksarchivaris geeft daarvoor geen toestemming, omdat hij eerst van Goes wil weten of er op korte ter mijn een nieuw archiefdepot komt. Maandag en dinsdag zijn verhuizers druk in de weer geweest om de zwa re archiefstukken te verhuizen naar de Wijngaardstraat. De heer Abelmann is bepaald niet gelukkig waarop hij samen met het hem toegewezen personeel moet im proviseren. Hij is ook allerminst te vreden over de archiefbewaring van Goes zoals die in de loop der tijden is verricht. „Het ls een rommel", zegt hij mis troostig. „Van het oud archief heb ik nog maar een voorlopige ordening kunnen maken. Het zal lang duren voor het hele archief effectief zal kunnen functioneren". „Voor elke archivaris", aldus de heer Abelmann, sinds december vo rig jaar in dienst van de gemeente Goes, „is het op een gegeven ogen blik erg als hij moet meemaken dat het archief in beslag wordt geno men. Daarm*» wordt hij in zijn functie beknot. Gelukkig kan er nog van alles gebeuren, hoewel er niet veel tijd meer is". Goes Is, volgens de heer Abelmann, reeds geschrapt van de lijst van ge meenten die archiefstukken van an dere gemeenten mogen herbergen. Het Goese archief was het enige In de hele streek waar dat mogelijk was. De heer Abelmann voorziet, dat de situatie na de gemeentelijke herindeling niet gunstiger zal wor den. Integendeel. „De archieven zullen niet bijeen gebracht kunnen worden. En zo lang ze verspreid liggen kan ik geen over zicht krijgen. Bovendien gaat er veel te veel tijd verloren met heen en weer reizen. Voor de interne gang van zaken als voor de particuliere dienstverlening is het noodzakelijk dat Goes beschikt over een over zichtelijk archief, aldus de stads archivaris, die er overigens niet voor terugdeinst orde te scheppen in de chaos waarin de stukken zich nu be vinden. Hij is zelfs bereid daarvoor zijn vrije tijd op te offeren. Als het stadsarchief van Goes in beslag wordt genomen, dan zal dat de gemeente jaarlijks f 45,- per strek kende meter bewaarloon kosten. Het ls de vraag of dit gunstiger is dan het exploiteren van een nieuw ar- ehiefdepol. Gljzel-Mieras van kapsalon „Maison Moderne", in samenwerking met de schoonheidsspecialiste mevr. M. v. IJsseldijk-Hogesteger, deze avond. Terwijl mevr. Gijzel met haar me dewerksters bij een aantal dames met haarstukjes het haar omtoverde tot prachtige dag- en avondkapsels, voorzag mevr. Van IJsseldijk andere dames van een schoonheidsbehande ling. Het grote aantal aanwezige le den heeft door de vele applausjes waardering en voldoening uitgespro ken. De volgende bijeenkomst zal gehouden worden op 15 oktober. Op de begroting van het ddensi- jaar 1968 van de gemeente Hulst is een bedrag geraamd van f 2.200 voor subsidie aan jeugdverenigingen. Bur gemeester en wethouders van Hulst willen de post als volgt verdelen: 1. jeugdafdeling mixed hockeyclub Ra- pide f 140,—; 2. gidsen-kabouters f 200; 3. verkenners-welpen f 600; 4. Zeeuwsch-Vlaams kinderkoor afde ling Hulst f 270; 5. jeugdafdeling H.V.V. '24 f 540; 6. hervormd jeugd werk f 250; en 7. jeugdcircus Rei- naardie f 200, De raad van de gemeente Hulst zal een voorstel behandelen om gelden beschikbaar te stellen voor de Hul- sterse woningbouwvereniging voor de bouw van twintig aangepaste wo ningen. De bouw van de eerste se rie binnen het bestemmingsplan Noord H, zo schrijven b. en w., is 'n succes geworden. Gebleken is, dat er behoefte bestaat aan nog een aantal van deze woningen. Het ministerie van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening heeft aan de gemeente ten behoeve van da woningbouwvereniging een jaarlijkse bijdrage toegekend voor nog eens twintig woningen. Teneinde de bouw te kunnen financieren heeft de Hul- sterse woningbouwvereniging een le ning gesloten van f 300.000 bij de stichting Pensioenfonds S.H.V. en een lening van f 350.000 bij de stichting T. de Mees-terfonds. De woningbouw vereniging vraagt de gemeente de tijdelijke betaling van rente en aflos sing van de leningen te garanderen. Het dak van de voormalige sociale werkplaats lekt. B. en w. stellen de gemeenteraad, die donderdagavond bijeen komt, voor dit mankement en andere te laten repareren. Daarvoor is f 7.600 nodig. Het college van Hulst wil boven dien de parallelwagen, die ten wes ten van de stad lopen en die van geen belang meer zijn voor het doorgaande verkeer van het rijk overnemen. B. en w. stellen de raad daarom voor in principe akkoord te gaan met de overname van de wegen. Voordat tot overdracht zal worden overgegaan zal het rijk de zuidelijke toegang tot Hulst (vanaf rijksweg 60 naar Holst) van openbare verlichting voorzien. De schuttersvereniging de Graauw se Poort organiseerde een prijsschie- ting op de liggende wip in café A. Lijbaart. Er namen 60 schutters aan deel. De uitslag is als volgt: Wip 1: Hoogvogel: Freyser van Kraai; eerste zijvogel: Letens te Hei kant; tweede: Üyterhoeven-Bastiaan- sen. Wip 2: Hoogvogel: De Cock van Kraai; eerste en tweede zijvogel; Uy- terhoeven-Bastiaansen. De meeste kleine vogels, 6 stuks, werden geschoten door J. de Koster van Veronica. In café Het Sportpark worden vrij dag a.s. de diploma's uitgereikt aan de leden van de E.H.B.O.-vereniging St.-Christoffel te Hulst, die de cur sus gevolgd hebben. Deze uitreiking zal gebeuren tijdens een feestelijke bijeenkomst en begint om 20 uur. Op een wat ongelukkig gekozen tijdstip, midden in de volop op gang zijnde bietenoogst, werd in Oostburg een tractordemonstratie van de fir ma Steyr uit Wenen gegeven. Op deze demonstratie werd een geheel nieuw tractorenprogramma gede monstreerd, waarvan de nieuwe lijn, uitrusting, en tal van technische bij zonderheden kenmerkend waren. Opmerkelijk bij de nieuwe motoren, die door de belangstellenden nauw lettend werden gadegeslagen, was hun nieuwe verbrandingssysteem. Alle motoren werken met een di recte inspuiting. Voorts waren de ge toonde tractoren uitgerust met een roterende pomp, een koelsysteem dat geen onderhoud behoeft en be stand is tegen kou, en een gemak kelijke starter. Aan deze demon stratie was voor de oplettendste be langsteller nog een aardigheidje verbonden. Voor de beste waarnemer was door de firma een prijs ter be schikking gesteld. Kleuterschool uitgebreid De openbare kleuterschool van Sas van Gent beschikt nu over voldoende ruimte. Er is n.l. een klas bijgeko men omdat ddt uiteraard nodig was voor dê vele jonge gezinnen die zich het laatste jaar in de nieuwe wijk van Sas van Gent gevestigd hebben. De ouders kunnen tevreden zijn, want als zij hun kinderen nu op school ge plaatst willen hebben, is dit binnen een paar dagen te verwezenlijken. De 19-jarige arbeider J. S, uit Drunen werd onwel, toen hij in een kelder op het „eiland" nabij de West- sluis voor de rijkswaterstaat een vloer met een plastic verf bewerkte. Dokter Bouwens liet de man naar het Julianaziekenhuis overbrengen. Gemeentepolitie en arbeidsinspectie stellen een onderzoek in. Handboogsport De handboog maatschappij „de Westerschelde" or ganiseerde twee schietingen. Uitslag le schieting: le hoogvogel, B. de Haan te Terneuzen, 2e hoogvo gel, A. Roose, Axel, 3e hoogvogel, H. Wijffels, IJzendijke, Zijvogels: J. Caessens, Axel, Th. Inghelis, Koe wacht. Kallen: A. van Hecke, Terneu zen, J. Caessens, Axel. Uitslag 2e schieting: le hoogvogel, M. Herman, Zuiddorpe, P. van Es- broek, Sluiskil, Zij vogels: Eug. de Wit, St.-Jansteen, J. Fopma, Sluiskil, Ph. Obrie, Zandstraat, Om. Saey, Sas van Gent. Beide kallen: A. van Kou teren, Terneuzen. De stand van de puntenschieting voor 1969 om 5 geldprijzen is momen teel 1 Om. Saey, Sas van Gent, 12 p., 2. H. Velleman, Terneuzen, en Ed. Kaas, Zandstraat, beiden 9 p. G. Sa voy, St.-Jansteen en J. d'Hert, Ter neuzen, beiden 8 p. Collecte kankerbestrijding. De in Terneuzen gehouden collecte van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding heeft dit jaar een bedrag van totaal 4139,13 opge bracht. Clinge Schieting De schuttersmaat- schappij „Eendracht en Broeder min" organiseerde een schieting op de staande wippen. De uitslag van de schieting luidde als volgt: Wip I: le hoogvogel: Jul. Vereecken Kloosterzande. 2e hoogvogel: A. Bleyenberg, Nieuw-Namen. le zij vogel: J. Hiel, Kloosterzande. 2e zij vogel: C. de Maat, Hulst. 3e zijvo gel: Th. Inghels, Koewacht. 4e zij- vogel: niet afgeschoten. le kal: C. Boënne, Graauw. 2e kal: J. de Baar, Ovezande. 3e kal: C. van Roeyen, Nieuw-Namen. 4e kal: L. de Koek, Kloosterzande, Wip II: le hoogvogel: A. Praet, Nieuw-Namen. 2e hoogvogel: C. Weemaes, Clinge. le zijvogel: H. Hoop, Kloosterzande. 2e zijvogel: H. Hoop, Kloosterzande. 3e zijvogel: C. Weemaes, Clinge. 4e zijvogel: niet afgeschoten. le kal: A. Praet, Nieuw-Namen. 2e kal: L. Steyaert F.z., Graauw. 3e kal: niet afgescho ten. 4e kal: niet afgeschoten. Graauw Kalkoenschieting De schutters- sociëteit „De Friezen" organiseerde een kalkoenschieting op de staande mast. Uitslag: Wip I: le hoogvogel: niet afge schoten. 2e hoogvogel: C. Baart, Oudelande. le zijvogel: J. Doene, Kwadendamme. 2e zijvogel: C. de Maat, Hulst, le kal: P. Roels, Graauw. 2e kal: E. Jonckheym, Kloosterzande. Wip II: le hoogvogel: niet afge schoten. 2e hoogvogel: niet afgescho ten. le zijvogel: A. van Roeyen, Mel- sele (B.). 2e zijvogel: L. Steyaert B.z., Graauw. le kal: niet afgeschoten. 2e kal: niet afgeschoten. Kloosterzande Wedvlucht duiven Door de post duivenvereniging „Herleving" te Kloosterzande is deelgenomen aan een wedvlucht met de duiven van uit Eksaarde (B). Deelgenomen werd met 179 duiven. De wedvlucht hield verband met de viering te Eksaarde van de 650ste verjaardag van de kruisvinding aldaar. De uitslag was als volgt: 1-6-7 J. Voet, 2 J. Spon- selee, 3-4-10 C. Bisschop, 5 A. Ver- cauteren, 6 J. van Goethem en 9 R. de Booij. le Duif 1232 m.p.m. Win naar trofee le prijs J. Voet. Win naar trofee le serie C. Bisschop. Winnaar trofee meeste prijzen A. Vercauteren. Jubileumschieting De schutters- sociëteit „Willem Teil" vestigde pre cies een eeuw geleden haar clubhuis in „Hotel De Linde". Ter gelegen heid van dit jubileum werd een grote jubileumschieting op drie staande wippen georganiseerd. De uitslag van deze wedstrijd luidde als volgt: Wip 1: le hoogvogel: H. de Latter Sleidinge (B); 2e hoogvogel: A. Ver ter, Nieuwkerken-W. (B).; le zijvo gel: H. de Latter, Sleidinge (B); 2e zijvogel: Dhr Macharis, Dendermon- de (B); 3e zijvogel: P. Leeraert, Hulst; 4e zijvogel: Dhr. Inghels, Koewacht; le kal: Dhr. Verbist, Sleidinge (B); 2e kal: J. Bruggeman Westdorpe; 3e kal: B. Plasschaert, Graauw; 4e kal: J. Bruggeman, Westdorpe. Wip 2; le hoogvogel: niet afge schoten; 2e hoogvogel: Th. Staal, Graauw; le zijvogel: L. Verschue- ren, Axel; 2e zijvogel: J. Menu, Kloosterzande; 3e zijvogel: Dhr. de Jager, Eksaarde (B).; 2e kal: A. Heijndrickx, Hulst; 3e kal: J. Menu Kloosterzande; 4e kal: J. Brugge man. Westdorpe. Wip 3: le hoogvogel: Th. Cujé, Eks aarde (B.); 2e hoogvogel: A. Frans, Putte (B); le zij vogel: W. van Over loop, Stekene (B); 2e zij vogel: W. Menu, Kloosterzande; 3e zijvogel: L. Verschueren, Axel; 4e zijvogel: Th. Cujé, Eksaarde (B); le kal: Dhr. Herrewegh, Hulst; 2e kal: O. Meerté Temst (B); 3e kal: A. Roose, Axel; 4e kil: J. de Klinten, Temst (B). Koewacht Schieting Bij J. de Guchteneire is een schieting gehouden. Deelname van 283 schutters. Hoogvogel H. van Geersen uit Zuiddorpe, eerste zij vogel A. Vree uit Terhole, tweede zijvogel C. Deschepper (Koewacht), eerste extra vogel A. de Letter uit Koewacht, tweede extra-vogel A. de Clercq uit Koewacht, derde extra vogel C. Deschepper Uit Koewacht, Vierde extra vogel T. Hesters. Zondag 21 september is er weer een schieting bij De Guchteneire. Lamswaarde Corneliuskermis. De Cornelius kermis te Lamswaarde behoort weer tot het verleden. Tijdens deze kermis zijn er heel wat festiviteiten doorge gaan. Zo was er de traditionele wie lerkoers van S.D.O., die weer veel belangstelling trok. De schutters kon den hun hart ophalen op de liggende wip bij de heer Heyens. De veteranen van Lamswaarde speelden een gezel lige wedstrijd tegen de veteranen van Graauw. Oudervereniging. Voor de leden van de oudervereniging Lamswaarde en voor de ouders van de leerlingen van de le klas der lagere school zal op donderdag 25 september in het café van dhr. Heyens te Lamswaarde een ledenvergadering gehouden wor den. Aanvang 7.30 uur. Westkapelle Plattelandsvrouwen De afde ling Westkapelle van de Bond van Plattelandsvrouwen heeft de eerste vergadering in het nieuwe seizoen gehouden onder leiding van presi dente, mevrouw N. Flipse - Roelse. De avond werd verzorgd door me vrouw Marsman uit Sluis, die liet zien wat gemaakt kan worden van platen uit gekleurde tijdschriften. Ook vertelde zij hoe met knutselen kleine kinderen beziggehouden kon den worden. Op deze avond was eveneens aan wezig de presidente van de Ameri kaanse Bond van Plattelandsvrou wen, mevrouw Buerger. Zij was vergezeld van haar gastvrouw in Nederland, mevrouw Van Willigen - De Gors en mevrouw Van Itterson, de penningmeesteresse van de Ne derlandse Plattelands Bond. De volgende avond zal gehouden worden op 21 oktober. Op deze avond zaj gesproken worden over behangselpapier. (Van onze correspondent) HULST. Het N.K.V.-district Bre da organiseert voor de kaderleden en belangstellende leden van het N.K.V. in het Land van Hulst, een gespreks- avond met mgr. Ernst, bisschop van Breda. Deze bijeenkomst wordt vrij dag a.s. gehouden om 8 uur in hotel „De Graanbeurs" te Hulst. Onder werp van bespreking zal zijn: „De kerk vandaag en in de toekomst". Uitgesproken: W. Bunschoten, aannemer en ex ploitant van een cafetaria, pr. Pere straat 29, Goes, zk. Kaaistraat 16, Kortgene. Cur mr. H. V. Hogerzeil, Dorpsplein 27, Nisse. J. A. Kosters, electriciën en han delaar in elektrische artikelen, Nieu we Boogerdstraat 51, Zierikzee. Cur. mr. H. V. Hogerzeil, Dorpsplein 27, Nisse. Mutaties: In het faillissement van N.V. Tex- tielcentrale Hulst, gevestigd te Hulst, is bepaald dat de schuldvorderingen voor 1-10-1969 bij de curator mr. H. B. L. de Rechter, Steenstraat 35, Hulst, moet worden ingediend. De verif.verg. zal worden gehouden op 22-10-1969 te 11.30 uur. (ADVERTENTIE) inlichtingen omtrent inbouw Landi - L.P.G.-apparatuur BREDA Backer Ruebweg 2 tel. 25790 - na 18.00 uur 01607-884 Morgen, donderdag 25 september; Bergen op Zoom: 3.14 en 15.32 uur; Hansweert: 2.33 en 14.42 uur; Made- Drimmelen: 6.09 en 18.01 uur; Ter* neuzen: 1.57 en 14.04 uur; Vlissingen 1.25 en 13.36 uur; Wemeldinge: 3.04 en 15.22 uur. i ;A «v v NflflM - TONEEL, FILM, CONCERT ENZ. MIDDELBURG Schouwburg 20 uur Fons Jansen; Driemaal andermaal ANTWERPEN Savoy: Het volkomen huwelijk Rex: De dokter van Sankt Pauli Quellin: Frankenstein komt terug Capitole: De slag om El Alamein Vendome: Charly Ast rid: Sissi GENT Capitole: Het brein Riva: Assepoester Scaldis: Onverschrokken commando Astrid: De langste dag Majestic: Gejaagd door de wind Century: De man, de trots en d! wraak ST.-NIKLAAS Renova: Drie jongens, twee meis jes en een schat Century Bullitt Scala: De jonge wilden Schouwburg Zeer geleerde dames, van Molière TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis 1017 uur Expositie aquarellen van de Chi nees-Duitse kunstenaar Siegward Sprotte (t.m. 30 sept.) WESTDORPE Galerie Troutzaerte Tentoonstelling van schilderijen door Roel Frankot (tot 4 okt.) ANTWERPEN Middelheimpark De 10e Biënnale voor beeldhouwkunst (t.m. 5 okt.) TONEEL, FILM, CONCERT ENZ, MIDDELBURG Schouwburg 20.30 uur Jeugd en muziek: Harry Verbeke-kwartet ZIERIKZEE Concertzaal 20 uur Fons Jansen: „Driemaal andermaal" ANTWERPEN Als onder vandaag GENT Als onder vandaag ST. NIKLAAS Als onder ,-andaag TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis 10—17 uur Expositie aquarellen van de Chi nees-Duitse kunstenaar Siegward Sprotte (t.m. 30 sept.) WESTDORPE Galerie Troutzaerte Tentoonstelling van schilderijen door Roel Frankot (tot 4 okt.) ANTWERPEN Middelheimpark De 10e Biënnale voor beeldhouwkust (t.m, 5 okt.) DIVERSEN ST. JANSTEEN Raadzaal 19 uur Raadsvergadering Opg. voor deze rubriek tel. 0118®* 7438 of Postbus 116 in Middelburg. Het rapport van het p opbouworgaan Stich land (Overheidsuitgaven ciaal-culturele sector) kan spiegel worden vergelekei Het toont de aandacht het beeld van een samenk het zuinigjes aan doet als om uitgaven voor op ver gerichte activiteiten en di kelijk gul is met het brei offers voor behoud van he de of herstel van het oud Dat beeld komt niet ove het „imago" dat het mode land zo gaarne ten toon sp melijk dat van een gewe een razendsnelle doorstop welvaart, de gelukzaligheic welzijnsparadijs bereikt. In haar subsidiebeleid v Zeeuwse gemeenten en d- cie een andere innerlijke bijvoorbeeld de rijks of de overige Nederlandse ten en provincies doen. De provincie Zeeland Zeeuwse gemeenten schij bereid te zijn de scheppin waren, doch niet: haar te wen, hoewel ook dat een aan de mens is. Men kan tegenwerpen, behoudendheid alleen uit ven in de sociaal-culture blijkt en dat wat dit aa Zeeland nog steeds verscf gebleven van ai die veront vernieuwingsverschijnselen avond aan avond op de b worden getoond. Akkoord. Doch er zal mand zijn, die wil ontken het toekomstige „emergo' land zonder zware ge- schokken zal verlopen. Voor het opvangen va schokken is er het sociaal-c beleid, zoals er een zeehave is voor het opvangen van e< sche schokken. De vraag die men ten i van zowel het één als hef an( stellen is: blijft het beleid wikkelingen vóór of hinkt h ter de feiten aan? Wat de culturele zorg betreft stee huishoudboekje van de Z< gemeenten en de provincie fi af bij het economische en p| gische huishoudboekje. Dit st- nadenken. (Van een onzer verslaggev KRUININGEN Voor Cre de gemengde zang ver enigin ttrmningen organiseert het concertfonds Kruiningen, op 2( september a.s. een grote ba2 „Ons Dorpshuis''. De zangvereniging viert d naar 50-jarig bestaan. Dit zal g worden met een jubileumcont vrijdag 21 november a.s. ii Dorpshuis. Hiervoor zullen i voorgaande jaren, enkele bi Musici gecontracteerd wordei Vrijdag vanaf 7 uur en z: vanaf 14.30 uur bestaat de mc heid een bezoek te brengen vele attracties welke ter geleg van deze bazaar in de diverse van het Dorpshuis zijn opgei Uit de baten van deze bazaar men de kosten te kunnen voor het jubileumconcert. V ooruitzichten voor donderdag en vrijdag, opgesteld door het K.N.M.I.: Opklaringen, Maar tijdelijk ook regen en temperaturen boven normaal. Weersvooruitzichten in cijfe Middeld over Nederland. 1 tf» donderdag: aantal ure j- tot 7; min.-temp.: 0 tot 5 i „°v?n normaal; max.-temp.: «raden boven normaal; kans droge periode van minstens 1 kans op een geheel etmaal. 40 procent. tA.V°or vrijdag: aantal uren ma=i' ™n-"temp.: van ongevee ma? t graden boven no max.-temp.: van ongeveer n( «A J1"3'den boven normaal; k m" ^™ge Periode van minst iW. 80 Procent: kans op een og etmaal: 50 procent. i

de Stem | 1969 | | pagina 2