Pellenaars wilde BRUGGE KREEG IETS TE VEEL Caballero kopen Lichte afscheiding in eerste klas korfbal 6 HULDIGING VAN JOOP ZOETEMELK BUREAU NKGB AAN VERSTERKING TOE maanden garantie op zool èn bovenleer. i SPORT -NAMENS AMSTERDAMSE FIRMA- Overwicht Acht Zeeuwen slaagden voor trainerscursus Twee ploegen vanMiddelkamp' naar Dronten tegen zuidelijk hockeyteam GEEN SUCCES De Batavieren PSV - Rapid Wien geheel uitverkocht kort, IfeeÜgffl GfflIL Wm Pleegzuster! Bloedwijn BELGISCHE COMPETITIE PSV-1SEC OP 27 SEPTEMBER II m versterk uw energie entfom tot rust UITSLAGEN mmm m Olympic Bij opening Voorborch IN 'T m Een geroeste auto is bij inruil honderden guldens minder waard I', pa&krs Den Haag vraagt voor acht als n, kametr met T.V. etc. ;che afspraak nr. 070 - DE STEM VAN DINSDAG 23 SEPTEMBER 1969 Erraar d» kalmerend» king di» uitgaat van Pleeg' zuster Blocd^djn. Geniet van die eerlijke en toIU Etnaak. Pleegzuster Bloed- wijn i5 een uitstekende ver sterldngsdrank. Bekend, lieproefd en verantwoord. Daarom is Pleegzuster K Bloedwijn alleen verkrijg. I baar bij uw apotheker en drogist. Pleegzuster Bloed- wijn is een mild natuur» produkt waaraan onont» heerlijke aktieve stoffen zijn toegevoegd. Neemt nervositeit weg. Versterkt uw energie.Kortom: Pleeg, zuster Bloedwijn geeft u rust en versterkt u op ver- antwoorde wijze. Een glas Pleegzuster Bloedwijn zal u goed doen. (Van onze sportredactie) ANTWERPEN Het begint er in de Belgische voetbalcompetitie op te lijken, dat Brugge een eind gaat maken aan de jarenlange over heersing van Anderlecht en Stan daard. Met de komst van het Ne derlandse trio Houwaart, Rensen- brink en De Munck schijnt het ge luk voor de Vlamingen gekeerd te zijn. Dat ondervond in het af gelopen weekeinde FC Luik op eigen terrein. De Luikenaren wa ren het veld opgekomen met de verwachting in dit 3e competitie duel het eerste puntje te kunnen veroveren. Daarop werd de hele tactiek van de thuisclub gezet. De Brugse aan vallers werden constant gedekt met 't gevolg dat zij meerdere ma len hardhandig met hun schaduw in contact kwamen. Mede door de ze zware mandekking was het de Luikse ploeg bijna gelukt de dub- belblanke stand 90 minuten op het scorebord te houden. Acht mi nuten voor het einde, toen nie mand het eigenlijk meer verwacht te, zorgde Thio er met een zuive re treffer echter voor dat zijn club ongeslagen boven aan de rang lijst bleef. Met deze overwinning kreeg Brug ge eigenlijk iets te veel van het goede. Want hoewel de Luikse verdedigers in het eerste half uur alles hadden moeten geven om het aanvalsduo Houwaart en Rensen- brink te dwarsbomen, was de ver houding over de volle speeltijd genomen toch in evenwicht. In de laatste 15 minuten van de eerste helft was het voorlopig gedaan met de overheersing van Brugge, dat nu zelf terug moest om de rushes van Courant en Rode kamp op het doel van Boone te onderbreken. Naarmate de tweede helft ver streek, verkeerde men op de tri bunes in de vaste overtuiging, dat de punten dit keer verdeeld zou den worden. Vooral na missers van Thio en Rensenbrink leek het of beide doelen schoon zouden blij ven. Maar Thio greep vlak voor het einde nog de kans zijn fout goed te maken en schoot de Luik se hoop de bodem in. In feite velde scheidsrechter Ver- meylen in de 42e minuut van de eeste helft het vonnis over Berin gen, tot op dat moment in een aantrekkelijk gevecht met Gan- toise gewikkeld. De referee wees naar de stip, omdat Rutten in het strafschopgebied een overtreding tegen Jurion had begaan. Sztanl zorgde voor de X0 voorsprong. Die strafschop betekende voor de thuisclub een onoverkomelijke te genslag. zo zou later blijken uit het verdere verloop van de match. [n het eerste kwartier na rust hield Beringen nog stand, maar in de laatste 30 minuten van de wed strijd stortte het Limburgse bol werk als een kaartenhuis in elk aar. Het Gentse overwicht werd door Leonard en Delmulle in doelpunten uitgedrukt (03). Pas in de laatste minuten gelukte het Steensels de eer te redden. Gan- toise heeft zich door deze zege opgewerkt naar de vierde plaats ou de ranglijst, achter Brugge, Beerschot en Beveren. Met de 40 eindstand heeft An derlecht tegen St.-Truiden meer gekregen dan het eigenlijk ver diende. Hoewel Mulder zijn ploeg reeds in de eerste minuten een voorsprong gaf, werd St.-Trui den eigenlijk pas in het laatste kwartier van de wedstrijd op de knieën gedwongen. Tussen de 3e en 39e minuut van de tweede helft brachten Hanon, opnieuw Mulder en Van Himst de stand op 4—0. In de tussenliggende speeltijd weerden de gasten zich zo fel dat een gelijkmaker lange tijd tot een reële mogelijkheid behoorde. Fol- leunis. Van der Loop, Koens en Lievens verschenen meer dan eens gevaarlijk dicht voor het doel van Van den Bossche, maar goals ble ven uit. De Anderlecht-voorhoede verstond de kunst van het sco ren beter, en wandelde ln de laat ste vijftien minuten keer op keer door de Truidense defensie. Bij Waregem Beerschot heeft het er lange tijd naar uitgezien dat de Antwerpenaren hun eerste nederlaag zouden lijden. Tot in de 35e minuut stond het tot nu toe zo succesvolle Beerschot met 10 achter door een doelpunt van de Joegoslaaf Zambata. Pas in de 35e minuut van de tweede helft schoot Verheyen zijn team naast de thuis club (ADVERTENTIE) (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de Zeeuwse korfbalcompetilie is er al een lichte afscheiding. Zuid westers maakte in Goes geen fouten en won na een 1-6 voorsprong uitein delijk met 4-7. De Souburgse ploeg is als enige nog zonder verliespun- ten. Het andere Souburgse twaalftal blijkt ook sterk te zijn. Ondo leed daar zijn tweede nederlaag. Het schijnt, dat Ondo niet zo'n vooraan staande rol zal spelen, als iedereen had gedacht. Via 2-0 en 4-2 werd de eindstand 6-5. Swift 3 maakte tegen Tjoba 2 ze ven doelpunten, maar dat was niet genoeg, want de Tjobanezen maak ten er elf en wonnen verdiend. Vedo 1 is een heel stuk zwakker dan vo rig jaar. Na twee nederlagen be haalde het tegen het toch niet zo sterke Stormvogels 1 op het nip pertje de zege met 5-4. Blauw Wit 1 en Luctor 1 streden hard om de pun ten. Voor rust was Blauw Wit wat sterker met 3-1 voor. Na de hervat ting had Luctor heit initiatief. Het werd tenslotte een gelijk spel. Stand: Animo 2 3-5, Zuidwesters 1 2-4, Luctor 1 2-3, Blauw Wit 1 3-3, Tjoba 2 2-2, Togo 1 3-2, Stormvogels 1 3-2, Ondo 1 3-2, Vedo 1 3-2, Swift 3 2-1. In de tweede klas kon niu ook Volharding binnen de lijnen komen. Het deed dat meteen goed. Volhar ding versloeg Olympia 1 met 3-7. All Ready behaalde zijn tweede over winning: 3-1 tegen Animo 3. Swift 4 verweerde zich tegen Atlas goed, maar verloor toch met 2-5. Stand: AU Ready 1 2-4, Togo 2 2- 3, Volharding 1 1-2, Atlas 1 2-2, Ani mo 3 2-1, B.K.C. 1-1, Olympia 1 2- 1, Swift 4 2-1, Zuidwesters 2 2-1. In de derde klas A begon K.V.L. bijzonder goed. Het sterke Ondo 2 werd met 9-6 teruggewezen en dit geeft goede perspectieven voor de pas gedegradeerden. Stormvogels 2 liet zien, dat AU Ready 2 een van de zwakkere teams in deze klas is. Met 8-5 trok Stormvogels 2 aan het langste eind. Stand: T.O.P. 2-4, Stormvogels 2 3-3, K.V.L. 1-2 Ondo 2 2-2, Atlas 2 1-1, AU Ready'2 3-0. In de derde klas B won Blauw Wit 2 ook zijn tweede wedstrijd: 8-4 tegen Olympia 2. Luctor 2 en Zaam- slag blijven met elk één verliespunt gevaarlijke concurrenten. Luctor 2 versloeg Togo 3 met 4-1 en Zaam- slag hield het sterke Tjoba 3 onder de duim. Het was met 4-3 wel een dubbeltje op zijn kant. Stand: Luctor 2 3-5, Zaamslag 3- 5, Blauw Wit 2 2-4, Olympia 2 2-0, Tjoba 3 2-0, Togo 3 2-0. Bij de junioren won Tjoba van Stormvogels 2 (3-1). Togo klopte Vol harding met 4-1. Stand: Togo 2-3, Animo 1-2, Storm vogels 1 1-2, Tjoba 2-2, Volharding 2-2, Swift 1-1, Luctor 1 1-0, Stormvo gels 2 1-0, Animo 1-0. le klas: Blauw Wit 1-Luctor 1 4- 4; Animo 2-Ondo 1 6-5; Togo 1-Zuid- westers 1 4-7; Swift 3-Tjoba 2 7-11; Vedo 1-Stormvogels 1 5-4. 2e klas All Ready 1-Animo 3 3-1; Olympia 1-Volharding 1 3-7; Swift 4-Atlas 1 2-5. 3e klas A: K.V.L.-Ondo 2 9-6; Stormvogels 2-AU Ready 2 8-5. 3e klas B: Olympia 2-Blauw Wit 2 4-8; Luctor 2-Togo 3 4-1; Zaamslag-Tjo- ba 3 4-3. Junioren: Tjoba-Stormvo- gels 2 3-1; Togo-Volharding 4-1. Ad- spiranten A: Swift A-Tjoba A 10-0; Swift B-Animo A 0-4. Adspiranten B: Animo B-K.V.L. A 0-6; Atlas- Swift snel 7-0; Zuidwesters-B.K.C. 4-1. Adspiranten C: Animo D-K.V.L. B 0-0; Stormvogels C-T.O.P. 1-5. Ad spiranten D: Olympia A-Tjoba B 6- 0; Luctor-Togo B 1-8. Adspiranten E: Togo D-Volharding B 0-2; Zaamslag B-Togo C 2-2. Pupillen A: Atlas- Swift A 0-0; Animo hip-Stormvogels A 0-0; Tjoba A-Blauw Wit A 2-5. Pupillen B: T.O.P.-Animo kick 1-0; K.V.L.-Zuidwesters 1-3. Pupillen C: Luctor-Togo 4-0; Olympia-Blauw Wit B 1-1; Volharding-Tjoba B 3-0; Zaamslag-Tjoba C 17-0. (Van een onzer voetbalmedewerkers) TERNEUZEN De vorig seizoen door de K.N.V.B. afdeling Zeeland te Vogelwaarde georganiseerde D- cursus voor het trainersdiploma D blijkt een succesvol verloop te heb ben gehad. Nadat in eerste instantie al drie van de negen kandidaten slaagden, t.w. de heren A. van Avermaete (Sluiskil), G. Bruins (Goes) en L. Dieleman (Axel), is na de her-exa mens aan nog 5 kanditaten het D-di- ploma uitgereikt. Het zijn de heren J. Bruins (Goes), J. Cornelissen (Terneuzen), L. van Dixhoorn (Ter- neuzen), J. de Jonge (Terneuzen) en J. Koch (Terneuzen). Slechts éénder Zeeuwse kandidaten moest worden afgewezen. (Van onze porrespondent) KLOETINGE De Zeeuwse wie lerclub Theo Middelkamp zal twee ploegen afvaardigen naar de Neder landse clubkampioenschappen, die woensdag in Dronten worden gehou den. De formatie, die bij de amateurs van start gaat bestaat uit Cees Priem, Cees Bal, Han Westerwll en Ad Ku- zee. De nieuwelingenploeg is opge bouwd uit Jan Raas, Tonny Huyzen, Toine v.d. Bunder en Henny Gijzel. Het bestuur van Middelkamp waS eerst ook nog van plan een profploeg samen te stellen, maar door gebrek aan belangstelling van de zijde van de renners ging dat niet door. (Van onze sportredacteur) BREDA Kees Pelleaars heeft handelend namens de directie van een in Amsterdam gevestigde firma („de naam mag ik niet noe men") geprobeerd de Caballero-beroepswielerploeg over te nemen. De actie is mislukt. Kees Pellenaars: „Manager Frans van de Enden zei: wij stoppen voorlopig niet. We hebben nog miljoenen". HENNY GIJZEL uit Heikant kwam in Baasrede net iets te kort om een nieuwelingenwedstrijd over 70 kilo meter te winnen. De Heikanter werd achter die Belg Herman Vleugels tweede. RICHARD BUCKAKI bezette giste ren de tiende plaats in de eindrang schikking van de profkoers van het Belgische Viane. Cees Haast werd 22ste, terwijl Roger Swerts de 150 kilometer het snelst van allemaal had afgelegd. Fut EINDHOVEN (ANP) De compe titiewedstrijd PSVNEG,'die wis,s vastgesteld voor zondag 28 septem ber, zal in verband met de wedstrijd, die PSV op 1 oktober tegen Rapid Wien moet spelen, op zaterdag 27 september in het PSV-stadion in Eindhoven plaatshebben. De aanvang is bepaald op 20.00 uur. En met dit antwoord dan staat vast dat „De Pel" ook volgend jaair nog niet terukomt als ploegleider, iets waar de wielerwereld vam seizoen tot-seizoen op rekent, omdat men zich maar moeilijk kaïn voorstellen dat hij helemaal berust in zijn rol van rente nier. Pellenaars: „Het zou alleen kunnen als Caballero is over te nemen. Dat heb ik ook tegen de heren van die Amsterdamse firma gezegd. Voor drie ploegen is er geen plaats in Neder land. Dan moet je het doen met min dere renners en daar heb ik geen zin meer in. Als ik terugkom, wil ik het goed doen. Daarom nam ik contact op met Van de Enden van Caballero. Ik had die ploeg best willen hebben, want ik vind het diep treurig dat deze équipe zo zwak geleid wordt. Peters en Van de Enden krijgen hun renners in geen enkele belangrijke wedstrijd. Enkele weken geladen zijn ze bij me geweest om te vragen of ik ervoor kon zorgen diat ze dat grote werk konden doen. Vanzelfsprekend zou ik dat makke lijk kunnen met mijn relaties, maar Pel is natuurlijk niet gek. Ik Caballe ro lanceren en over een jaar aan de kant gezeit worden om de anderen grote mijnheer te laten spelen. Dat nooit. Ik had het op voor mij redelijke basis willen doen en dat was bijvoor beeld het overnemen van de ploeg. Het is toch zeker doodzonde dat er zoveel geld wordt besteed aam een ploeg die internationaal niets te be tekenen heeft. Je kunt er miljoenen inpompen, zoals Caballero blijkbaar vam plam is, maar daar kweek je geen naam en geen renners mee. Het gaat om de aanpak vam de coureurs en de benadering van de organisators. Pe- KO DE VRIEZE uit Goes is gisteren in het Belgische Maria-Leerde in een koers over 100 kilometer als vijfde geëindigd. Ko Tolhoek uit Yerseke werd zesde. Winnaar was de Belg Rysolle. Rini Wagtmans (derde van links) was naar de Congo gekomen om Joop Zoetemelk (naast hem) te feliciteren met zijn overwinning. leerde" en enthousiast verwelkomd werd door afgevaardigden van de KNWU, onder wie voorzitter P. van Dijk en W. van Steenbergen, de voor zitter van de sportcommissie. De Zuidhollander ontving daar, evenals zijn ploeggenoten, coach Joop Midde- link en de overige begeleiders een bloemenhulde. De KNWU zal het niet bij bloemen alleen laten. Over enige tijd zal alle EINDHOVEN (ANP) Het PSV- stadion is voor de op 1 oktober te spelen wedstrijd PSVRapid Wien uitverkocht. De wedstrijd PSVRa pid Wien wordt gespeeld in het kader van het toernooi om de Europese be ker voor bekerwinnaars. leden van de bijzonder succesvolle formatie nog een speciale herinne ring worden uitgereikt. „Dat gebeurt ln de herfst", aldus de verheugde heer Van Dijk, „Wij hebben niet op de zaak willen vooruit lopen. Dat is gevaarlijk. Daarom hebben wij in de KNWU pas contact met elkaar opge nomen, toen het resultaat bekend was. Over die eerste plaats ln het pl'oegenklassement hebben we ove rigens wel in spanning gezeten. Er kan op zo'n laatste dag immers alles gebeuren als Joop Zoetemelk achter op raakt". WIELRENNEN Het Belgisch- Franse duo Van Lancker-Mourioux heeft de zesdaagse van Montreal ge wonnen. In dezelfde ronde als de win naars eindigden de Belgen Sercu en Severijns. TENNIS In het tennistoernooi van ZW. Pacific heeft Tom Okker met 6-1, 6-2 gewonnen van de Brit Peter Curtis. FRANS VAN DE ENDEN ...we stoppen nog niet... (Van onze gymnastiekmedewerker) ZEIST In het KNVB-Sportcentrum te Zeist werd voor de zesde achter eenvolgende maal het jaarlijkse NKGB-weekend gehouden voor bestuurs leden uit de diocesen en districten. Ruim 60 dames en heren waren bij elkaar gekomen om in vrije gedachtcnwiss "ng te spreken over „de organisatorische, technische en financiële opzet van de huidige NKGB" en „de taak en functie van de sportvereniging in het huidige maatschappelijk bestel." Algemeen was men de mening toegedaan dat een permanente kracht op het bondsbureau een zeer dringende noodzaak was, teneinde het bondsbestuur, met name het secretariaat en bondstechnische commissie, van veel admi nistratieve aangelegenheden te ontlasten. Uiteraard kwam ook de financiering van een dergelijk apparaat aan de orde. Het zou een vrij kostbare zaak gaan worden, die voor een groot gedeelte ge financierd zou moeten worden door subsidie van NSF en CRM. Ondanks deze vrij hoge kosten zal het hoofdbestuur naarstig naar wegen en middelen moeten gaan zoeken om dit te kunnen verwezenlijken De gang van zaken van dit ogenblik, waarbij vele bestuursleden dagelijks tot in de zeer kleine uurtjes aan het werk zijn om de gehele organisatie met zijn 90 000 jeugdleden draaiende te houden, is zonder meer een onverantwoorde zaak die zo snel mogelijk om een oplossing vraagt. (ADVERTENTIE) Vraag inlichtingen Verdien dat geld. bij Valvollne Oil Laat uw auto 100% afdoende behandelen Nederland N.V. mat originele Tectyl ML van Valvollne. Postbus 11 Dordrecht a \y—tan ters en Van de Enden laten zich T' weinig zien bij mensen van wie z het moeten hebben. Ton Vissers doe dat heel anders, Die zoekt ze op. Hl doet veel in het belang van de ren ners. Ik ben het niet altijd met hem eens, maar ik waardeer hem bijzon der vanwege zijn activiteiten. Daa mankeert het bij Caballero aan er het gaat ook ten koste van de jongens Laatst kwam Harrie Steevens bij me „Pel", vroeg hij, „kun jij niet wa voor ons regelen. Dan gaain wij we met Van de Enden praten of het goec is dat jij het doet." Kijk dat is toch een bedenkelijk te ken, nietwaar? Op papier had Caba'. lero aan het begin van het seizoen een betere ploeg dan Willem II, maa wat ervan verwacht werd kwam nie. uit. Ondanks het beschikbare geld. Ik had ook altijd veel centen bij de hand, maar ik besteedde ze anders. Ploegleider zijn is moeilijk. Hec! moeilijk. Peters en Van de Enden hebben het niet. Dat is jammer voor de coureurs en jammer voor de Ne derlandse wielersport, want die wordt er niks wijzer van. Het schijnt dat ze bij Caballero van plan zijn harder tc worden. Het zal me benieuwen. Weel je, ik had die ploeg zo graag overge nomen om te laten zien wat ik me deze renners meer kan presteren dan er tot nu toe uitgekomen is. Ze zou den ervan opgekeken hebben, dat weet ik zeker." Kees Pellenaars: Ik had graag laten te bereiken valt. zien wat er met dezelfde renners te (Van onze sportcorrespondent) MIDDELBURG In heel Zeeland zullen bij wijze van hoge uitzonde ring zaterdag alle competitiehoc keywedstrijden afgelast worden. Dit in verband met de grote wedstrijd, die de Middelburgse Mixed Hockey club organiseert tussen De Bata vieren, een elftal waarin voorname lijk eersteklassers zijn opgenomen, en een zuidelijk team. Bij De Bata vieren komen verschillende oud-in- ternationals uit. Enkele bekende na men: Jan Piet Fokker, H. Drijver en Overdijke, die zelfs zesentach tig keer in het Nederlands elftal stond. De wedstrijd wordt gehouden ter gelegenheid van de opening van het sportpark Voorborch. Dit sport complex van bijna zeven hectare mag men volgens de heer P. v. Hee- se vam sportzaken van de gemeente Middelburg uniek noemen in Zee land en misschien zelfs wel in heel Nederland. Op het omvangrijke ter rein heeft men de korfbal- en de hockeysport ondergebracht. De vel den zijn niet zoals gebruikelijk af zonderlijk afgepaald, maar er is ge streefd naar een grote vrije gras vlakte, waarop naar behoefte banen verlegd of zelfs bijgelegd kunnen worden. Bij het jaarlijks te organi seren korfbaltoernooi kan men bij voorbeeld negentien banen ineens uitleggen. Op het geasfalteerde parkeerter rein wil men verlichting aanbren gen, zodat er in de winter een ver harde trainingsplaats bijkomt. Bur gemeester J. Drijber, zal om drie uur de officiële opening verrichten. De korfbalvereniging Swift zal op deze middag twee competitie-wed strijden laten spelen op dit nieuwe veld om ook van deze zijde een fees telijk tintje aan de opening te geven. (Van onze sportredactie) LEIDEN/BREDA Joop Zoete melk, de eerste Nederlandse winnaar van de Ronde van de Toekomst, heeft gisteravond in Leiden een grootste huldiging ondergaan. De Amstel-cou- reur, woonachtig in Rijpwetering, maar lid van de Leidse wielervereni ging Swift, werd in een open wagen vooraf gegaan door een muziekkorps aan „den volke" getoond als de grote triomfator. De burgerij van Leiden maakte dankbaar gebruik van de gelegen heid Zoetemelk in levende lijve te aanschouwen. Rijen dik stonden de mensen langs de route, die Zoete melk naar het stadhuis leidde. Daar werd die huldiging officieel voortge zet. Eerder op de dag was Joop Zoete melk het middelpunt van een kort sa menzijn in restaurant de Congo in Breda, waar de Tour-ploeg „ravitail-

de Stem | 1969 | | pagina 13