ZEGAM-terrein in Goes is verkocht KMI ,Twe> reco: gesn Profs ]V niet iu N.K. vc Uitwerking van het „artikel-4 lijn" moet even wachten Woning moet worden afgebroken - na verlaat ingetrokken vergunning Zijn plaatselijke VVV's nog levensvatbaar? V&ikculk koek BBK gaat door met acties Verhuur c.v. aan huurders Benoemingen bisdom Breda probeer morgen eens Geschrokken Niet opportuun A. ervaren vrachtwagenchauffeurs B. Chauffeurs C. Contaïnerchauffers VERBRUGGE EN DE MEYER Raad Domburg contra Rijk Sporthandel Van der Sneppen Veel belangstelling op fototentoonstelling Plantsoenklok voor Axel overgedragen En zo voordelig! Hele-literflessen! Vraag ze uw kruidenier, uw melk- handelaar, uw groenteman, uw slijter. STATENLID A. L. v. GEESBERGEN Grote drukte bij oogst van late kastomaten Ernstig gewond EERST BESTEMD VOOR POLITIEBUREAU Oogst van peren in volle gang N.Y. VICON SCHENKT KLOK AAN GOES Bij inhalen tegen boom gereden Woningbouw verenigingen in Viissingen Materiaal ontvreemd Veel Cox's op veiling Bejaarden sociëteit Terneuzen geopend Griekse zeelieden op transport ATLETIE] 12 DE STEM VAN MAANDAG 22 SEPTEMBER 1969 12 (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Na een uiterst korte discussie, heelt het college van GS van Zeeland beslo ten om een agendapunt dat het col lege zeer dierbaar is: de ontwerp- uitwerking van de zogenaamde „ar- tikel-4-lijn" in het streekplan mid den-Zeeland, naar de afdelingen te verwijzen. Dat besluit viel, nadat bij zitten en opstaan een meerderheid der Statenleden meeging met een voor stel van orde van de heer C. Ver donk (KVP), om het bewuste agen dapunt eerst eens in de afdelingen door te praten. Het waren is hoofd zaak de rechtse partijen die in weerwil van het korte verweer van gedeputeerde mr. T. Schorer „dit vertraagt de behandeling" de be hoefte toonden om de artikel-4-lijn nog eens aan een nadere inspectie te onderwerpen. De artikel-4-lijn heeft ook bij de vaststelling van het streekplan mid den-Zeeland, in 1968, de nodige weerstand ontmoet. De lijn geeft de globale begrenzingen aan van ge bieden die als de omstandigheden daartoe noodzaken een industrië le bestemming kunnen krijgen. Zo was er in het streekplan mid den-Zeeland rondom het Sloe en het dorp Borssele nog.il fors met de ar- tikel-4-lijn gewerkt, maar destijds hoefde dat nog niet zoveel te bete kenen, aangezien het in het vroeg ste stadium meer om „Gedachten- streepjes" dan om planologische lij nen leek te gaan. Nu de uitwerking van de artikel- 4-lijn in ontwerp aan de Staten werd voorgelegd is men toch wel ge schrokken, bij het zien van de forse brokken kostbare landbouwgrond, die aan industriële bestemmingen kunnen worden gewijd, alsook van de insluiting van bijvoorbeeld het dorp Borssele. Dat de artikel-4-lijn op enkele plaatsen overschreden is, noopte ook tot nadenken. (GS hebben al meegedeeld, dat dit gedaan is om een efficiënte kavelindeling moge lijk te maken)- Mr. Schorer zei namens GS iet wat verwonderd: „Dit is de uitwer king van een besluit dat de Staten hebben genomen toen zij het streek plan hebben vastgesteld". De heer Verdonk wierp tegen: „De uitwer king is nogal ingrijpend". De heer Van Bennekom (A.R.) vond een rui mere bespreking noodzakelijk, om na te gaan of er geen wezenlijke be langen worden geschaad door de uitwerking van de artikel-4-lijn. De heer C. v.d. Peijl (CHU) wilde de kwestie nog eens in een breder ver band bekijken en uit de VVD-hoek klonk het verwijtend: „Het uitwer- kingsontwerp gaat in tegen de op zet en bedoeling van het streekplan midden-Zeeland". Gedeputeerde Schorer vond de bezwaren niet opportuun, doch hij wilde allerminst tornen aan het recht van de Staten om het voorstel nog eens aan een nadere beschou wing te onderwerpen. Negentien van de 37 aanwezige Statenleden waren voorstanders van behandeling in de afdelingen en zo gebeurde. Gistermiddag is het uit- werkingsontwerp al in bespreking genomen. Tegen eind oktober kan heit opnieuw in openbare bespreking worden gebracht. Hoewel dit formeel niet is voor geschreven, is er vooroverleg ge voerd tussen het provinciaal bestuur en de betrokken gemeentebesturen, waterschappen en andere instan ties over de uitwerking van de ar- tikel-4-lijn. De te berde gebrachte bezwaren kregen echter een tame lijk laconieke reactie, in de trant van: „Uw zorgen zijn ongegrond", of „Het kan nu eenmaal niet an ders" (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De actiegroep van de bond van Beeldende Kunste naars (B.B.K.) afd. Zeeland, die o.m- streeft naar meer inspraak van de beroepskunstenaars in het cul tuurbeleid is nog niet van zins zijn activiteiten te staken. Zo is besloten om elke dinsdag bij een te komen. Dat zal niet meer ge beuren in gehuurde zalen enz. maar bij een van de leden kunstenaars thuis. De eerste van deze bijeen komsten is dinsdag 23 september ten huize van George ter Horst te Mid delburg, de volgende op dinsdag 30 september bij Guido Metsers even eens te Middelburg. De actiegroep wil dit via een sten cil waarin ook een open brief is op genomen van de Amsterdammer Niels Hamel. De brief is gericht aan „alle kunstenaars die tot op he den nog geen standpunt hebben la ten blijken ten opzichte van de ac tiegroep B.B.K.". De heer Hamel, die zijn teleurstelling uitspreekt over het feit, dat tot nu toe zo wei nig kunstenaars aan de actie deelna men, roept in de brief alle kunste naars op „schroom of tegenzin" te overwinnen en zich bij de actie aan te sluiten. In verband met verdere uitbreiding van ons wagenpark vragen wij voor spoedige indiensttreding (zowel voor vrachtwagens met aanhangwagens als trekkers met opleggers) voor vaste pendeldiensten (binnenland) dolliciiat o INTERNATIONALE WEGTRANSPORTEN N.V. Industrieweg 37- Temeuzen - Tel. 011503451 (6 lijne:.) C. VERDONK (ADVERTENTIE) Vlooswijkstraat 13, Terneuzen (Van onze correspondent) AXEL Vrijdag, de derde dag van het bevrijdingsfeest werd de fo totentoonstelling geopend. Er was veel belangstelling. De ingezonden foto's waren allen van goede kwa liteit met enkele uitschieters- Behalve inzendingen van eigen leden was er ook een aantal van de zustervereniging Sas van Gent. Door de jury, bestaande uit de jeugdige Axelse binnenhuis-archi tect A.C. Antheunis, kunstschilder Pieter de Bodt uit Zaamslag en de foto-journalist van De Stem Cor J. de Boer, werd de foto van de mo torcross van J. Uijtdewilligen be kroond met een eerste prijs. De tweede prijs was voor P. Schuts uit Zaandam met de foto „1 pk". De heer Uijtdewilligen kreeg ook een derde prijs met zijn inzending „Joc key en paard". Verder kreeg h(j een eervolle vermelding voor „Kijk je door een buis" evenals E. de Block met „Uit de hoogte". Bij de kleurenfoto's ging Th.A.M. Vonk met de hoogste eer strijken met de foto „Glas". De belangstelling voor deze foto was bijzonder groot. Eerder op de dag was in de Hal len een tweetal voorstellingen gege ven door de buikspreker-goochelaar Ali Ben Lux voor de kleuterscholen en de leerlingen van de drie laagste klassen der lagere school en waren films vertoond voor de leerlingen der hoogste klassen. DOMBURG De gemeenteraad van Domburg is in een spoed vergadering bijeengeweest voor een motie ingediend door wethouder A. Don (PvdA), betreffende de nietig verklaring van het raadsbesluit van 14 mei 1968, waarbij (in beroep) aan mej. A. C. de Bruyn van Melis en Mariënkerke, vergunning was ver leend voor het bouwen van een be drijfsleiderswoning op haar perceel grond in de gemeente Domburg. Op 15 mei 1968 droeg de burge meester van Domburg dit raadsbe sluit voor aan de Kroon ter vernie tiging. Tot twee maal toe werd schor sing verleend tot 24 juni 1969, na wel ke datum het raadsbesluit volkomen rechtsgeldig was. Mej. de Bruyn heeft toen de bouw vergunning afgehaald en de leges be taald. Op 1 sept. j.l. begon zij geheel AXEL Het blijvend geschenk van de Axelse bevolking aan de ge meente ter gelegenheid van de 25- jarige bevrijdingsviering, een plant soenklok in het plantsoen Vurssche is vrijdag aan het gemeentebestuur overgedragen. De voorzitter van het comité J. van Nierop zei in zijn overdrachts woord: het was 25 jaar geleden op deze dag en omstreeks hetzelfde uur dat Axel werd bevrijd. Door het co mité is er lang en hard gewerkt om deze klok tot stand te brengen. Twee namen zou ik hierbij willen noemen. Die van de heer J. de Kra ker, de initiatiefnemer, en J. de Pooter, die zeer veel heeft gedaan van het verzette werk. Burgemeester M. K. van Dijke zei, dat het een groot genoegen is deze klok in ontvangst te mogen nemen. „Het is een historisch moment." De burgemeester brachten hierna de klok op gang. (ADVERTENTIE) mm. tiÊCOM Kikker óp met Wemco frisdranken. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Ik vraag me af of de plaatselijke VW's in Zee land nog wel levensvatbaarheid be zitten en of het niet verstandiger zou zijn, tot vorming van streek-VW's te besluiten. Deze streek-VW's zou den de hele streek toeristisch kunnen verkopen en organisatorisch veel sterker komen te staan dan nu het geval is. Ik hoop dat de plaatselijke VVV's de voordelen van gebundelde activiteiten inzien en bereid zullen zijn om een gezamenlijke aanpak na te streven". Dit zei gedeputeerde A. L. van Geesbergen vrijdag tijdens de ver gadering van de Staten van Zeeland, waar een voorstel tot verhoging van het provinciaal subsidie aan de pro vinciale VVV aan de orde kwam. Verschillende Statenleden, zoals de heren P. Adriaansens (KVP), A. Mal- jaars (SGP), P. van den Bosse (CHU) J. Schlingemann (WD) en D. Geuze (A.R.) hadden de aandacht geves tigd op de actuele problematiek van de provinciale WV, weerspiegeld in de begroting van deze organisatie. Gewezen werd o.a. op de „beledigend geringe bijdrage" die de gemeenten aan de provinciale WV geven, op de passieve rol van het bedrijfsleven in Zeeland, terwijl het gaat om het stimuleren van de „Zeeland-promo- tion" door de provinciale WV en op de weinig rationele opzet van het ge hele VVV-wezen. De heer Van Geesbergen kon de Staten op veel punten alleen maar ge lijk geven. Wat de noodzaak betreft om een stevige financiële basis onder het provinciate WV-werk te leggen zei hij, dat er een plan in de maak is, om de contributie aan de provin ciale VVV te baseren op een bedrag van f 5,- per lid van elk der plaatse lijke WV's. Een studiecommissie houdt zicj, met de uitwerking van dit plan bezig. In het najaar kunnen de resultaten van de studie tegemoet worden gezien. legaal aan de bouw, nadat door bouw en woningtoezicht, in opdracht van het gemeentebestuur van Domburg, de plaats en het peil van de woning waren aangewezen. Nu blijkt, dat het besluit voor ver nietiging van de bouwvergunning, van 29 augustus tot 11 september er gens in de ambtelijke molen is blij ven steken. Zodat de gemeente pas op 11 september Mej. de Bruyn kon aanzeggen te stoppen met het bouw werk. De motie ingediend door de heer A. Don en ondertekend door de heren P. Hoefkens en J. de Visser is een appèl tegen het rijk en/of de Kroon, die volgens hen buiten het boekje zijn gegaan. De burger moet zich houden aan voorschriften en regels, dan moet de staat dit zeker", aldus de heer Don. De hele vergadering met uitzonde ring van de heer W. K. v. Nieuwen- huizen toonde zich voorstander van deze motie. Nu moet het bouwwerk worden af gebroken. Men verwacht een eis tot schadevergoeding van mej. De Bruyn die niet mis zal zijn. „Wie moet hier nu voor opdraaien, het rijk of de ge meente Domburg?", vroegen enkele raadsleden zien af. Er werd aange drongen op spoedig rechtstreeks overleg met het betreffende minis terie. (Van onze correspondent) KAPELLE Zuid Beveland en dan in het bijzonder Kapeile met om geving, is een zeer belangrijk pro- duktiegebied van late kastomaten. Deze tomaten worden geplant in eind mei - begin juni, nadat in de kassen eerst aardbeien zijn geoogst. Op het ogenblik is de oogst van deze late kastomaten in volle gang. Dit brengt op een vijftigtal glasbe- drijven in Kapeile en omgeving een grote drukte met zich mee, want de oogst van dit produkt bereikt in deze weken haar hoogtepunt. Behalve op woensdag worden er in Kapelle-Bie- zelinge elke morgen om half elf to- matenveilingen gehouden en vorige week waren er reeds dagaanvoeren van 30 ton. Deze week is er nog een schepje bovenop gedaan want dins dag had de veiling in Kapelle-Bieze- linge een aanvoer van 42 ton kasto maten, geschikt voor export. Een klein deel van het aanbod wordt dagelijks gekocht voor de bin nenlandse markt maar het grootste deel gaat weg voor export, waarbij West Duitsland de belangrijkste af nemer is. Voor A en B sorteringen klasse 1 werd begin deze week op de veiling tussen f 3,- en f 3,25 per kg betaald terwijl de kleine C maat werd verkocht rond de ophoudprijs van f 2.60 per kg. De tomaten worden voor zover het de export kwaliteit be treft allemaal aangevoerd in eenma lig fust. Na de verkoop gaat er dan meestal een dekvel van de expor teur overheen wat ook op de veilin gen gebeurt. De klasse II kwaliteit is meestal moeilijk te plaatsen, maar hiervan is het aanbod in Kapeile bijzonder klein, want overwegend zijn de to maten dit jaar van prima kwaliteit. Wel wordt aangenomen dat de kilo- opbrengst wat tegen zal vallen. Voorlopig blijft dit produkt echter in ruime hoeveelheden te koop. Voor de rijping is vooral de hoeveelheid daglicht van belang. Bij donker weer komen de laatste trossen meest al moeilyk tot rijping. Daarom heb ben ook de Zeeuwse kastomaten-te- lers belang bij zonnig weer. Daar staat tegenover dat mooi weer vooral in het buitenland de oogst bevordert, waardoor de concurrentie voor het Nederlandse kasprodukt groter BRUINISSE De 25-jarige L. A. uit Bruinisse reed vrijdag in de richting centrum Dorp toen uit een uitrit plotseling een tractor, be stuurd door J. M., de weg kwam oprijden. De bromfietser kon de tractor niet meer ontwijken en kwam in aanrijding met het linker voorwiel hiervan. Hij werd van zijn bromfiets geslingerd en liep hier door ernstig letsel op. Hij werd overgebracht naar het St.-Joanna- ziekenhuis in Goes. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het terrein van de n.v. Zegam aan de Westhavendijk te Goes is verkocht aan de Goese Volkswa gendealer Garage Van Strien n.v. Het is nog niet bekend, welke be stemming de grond zal krijgen. Het gemeentebestuur van Goes had het Zegam-terrein willen kopen om er een politiebureau te bouwen. De gemeenteraad had op 21 mei voor gesteld tot de aankoop te besluiten maar het plan van het college werd van tafel geveegd. De meerderheid van de raad stem de tegen het voorstel. De situering van het Zegam-terrein aan de West havendijk en de Ringbaan-west werd voor de bouw van een politiebureau aantrekkelijk gemaakt, omdat dit in de toekomst omringd zou zijn door nieuwe woonwijken in de Goese pol der en in Het Valckeslot en tevens omdat de ligging gunstig zou zijn t.o.v. Wilhelminadorp, Kattendijke en Kloetinge, dorpen, welke na de her indeling bij Goes zullen worden ge voegd. Bovendien, zo redeneerden b. en w., zou Goes noord door de bouw van een politiebureau op deze plaats een zwaarder accent krijgen. Daarbij kwam nog dat geen om vangrijke en tijdrovende voorziening getroffen moesten worden om het terrein bouwrijp te maken. (Van onze correspondent) GOES In Zeeland is op het ogen blik de oogst van peren in volle gang. De belangrijkste najaarsrassen van het Zeeuwse perensortiment komen nu aan de veilingen en dat betekent enkele drukken weken want de pe renteelt neemt in Zeeland een grote plaats in. De oogst van dit fruitpro- dukt is over het algemeen belangrijk kleiner dan het vorig jaar, toen er sprake was van een topproduktie, maar ondanks dat, zullen er toch vele duizenden peren worden aangevoerd in de komende weken. Een deel van deze aanvoer zal door de handel worden opgeslagen in de koelhuizen, maar er is ook een be langrijke export van peren. De telers zelf slaan ook een deel van de oogst op in het koelhuis. Het belangrijkste bewaarras van de Zeeuwse perentelers is de Conference. Dinsdag is de aanvoer van deze peer in Zeeland begonnen. De oogst is re delijk, maar het aanbod was op de eerste veilingdag nog niet groot. De prijs van de grote en middelmaate lag rond de 40 ct. per kg en voor de klei ne maat werd rond 30 cent per kg betaald. Gemiddeld neemt de Conference ongeveer 2530% van de totale Zeeuwse perenaanvoer voor haar re kening. Hst is een ras dat ot april in de koelcellen met een gecontroleer de atmosfeer bewaard kan worden. Een ander belangrijk ras waarvan dinsdag de aanvoer in Zeeland is be gonnen, is de Bonne Louis d'Avran- ches, eveneens een peer die op veel Zeeuwse bedrijven wordt geteeld. Vooral West-Duitsland toont hier meestal een grote belangstelling voor. Sinds vorige week wordt er veel Beurré Hardy aangevoerd op de Zeeuwse veilingen en dit ras werd ook voor West-Duitsland gekocht en daarnaast voor België en in mindere mate voor Engeland. De prijzen van de peren liggen dit seizoen belangrijk hoger, dan het vo rig jaar. Toen was de perenteelt ech ter in sterke mate verliesgevend. De kleine maten en mindere kwaliteiten brengen thans nog de kostprijs niet op, maar voor de betere kwaliteiten van de rassen bestaat in elk geval een goede belangstelling in binnen- en buitenland. (Van een onzer verslaggevers) GOES De n.v. Vicon Zeeland te Goes heeft vrijdag een klok ge schonken voor het Goese carillon. De klok heeft een gewicht van 55 kilo en een waarde van 660 gulden. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op de Nieuwe Vlissingseweg is vrijdag tijdens een inhaalmanoeuvre de personenauto, bestuurd door J. L. S. uit Viissingen op een boom gereden. De auto werd geheel vernield. Een 15-jarige eveneens uit Vlissm- gen afkomstige jongen werd uit de auto geslingerd en liep enkele kneu zingen op. Ook de bestuurder had enkele verwondingen. Beiden kon den na behandeld te zijn in het zie kenhuis naar huis terugkeren. Het ongeluk ontstond doordat S. een bestelauto ging inhalen. Op het moment dat hij naast deze bestel auto reed wilde ook deze bestuurder gaan inhalen, waarbij hij geen acht sloeg op de auto van S. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De Vlissingse woningbouwvereniging „St.-Wil- librord" en „Gemeenschappelijk Belang" willen haar huurders meer wooncomfort bieden. Alle bewoners van huizen, die door deze woningbouwverenigingen worden verhuurd, kunnen een centrale verwarmingsinstallatie huren. Aldus een officiële be kendmaking van de N.V. Zeeuw se Gasmaatschappij ZEGAM in Middelburg. „In het Nederlandse gezin", aldus de ZEGAM, „is in navolging van andere landen de belangstelling voor het verbeteren van wooncomfort aan het toenemen. De laatste jaren is de centrale verwarming van woningen in opmars. In 1968 werd in 99 pro cent der nieuwbouwmeergezinswo- ningen een e.v.- installatie geplaatst Voor de eensgezinswoningen ligt het percentage op 48 procent. Vanzelf sprekend heeft deze verbetering voor nieuwbouwwoningen haar weerslag op bestaande woningen." De besturen van bovengenoemde woningbouwverenigingen in Viissin gen hebben plannen laten uitwerken voor de aanleg van met aardgas ge stookte centrale verwarmingsinstal laties in ruim duizend bestaande per celen. Alle bewoners hebben dezer dagen een aanbod gekregen een c.v.. in stallatie te huren. Het gaat hier om een volwaardige installatie, die men naar eigen behoefte kan regelen. Op korte termijn kan de c.v. worden aangelegd, omdat gebruik kan wor den gemaakt van tevoren pasklaar gemaakte leidingonderdelen. De voor delen, die bij massale aanleg moge lijk zijn, kunnen in dit geval volledig worden benut. Op 23, 24 en 25 sep tember a-s. zijn er voorlichtingsavon den in hotel Britannia te Viissingen. Elke huurder krijgt een persoonlijke uitnodiging. (ADVERTENTIE) koffie met"benodigdheden": een kopje heerlijk hete koffie en een plak malse, kruidige (Van onze correspondent) MIDDELBURG Van het bouw bedrijf C. K. n.v- is te Middelburg in de nacht van donderdag op vrijfag aan de Monsterweg materiaal ont vreemd. Van de daders ontbreekt elk spoor. Het materiaal vertegen woordigt een waarde van circa hon derd gulden. De politie stelt een onderzoek in. (Van onze correspondent) KAPELLE In eeland is de oogst van Cox's Orange Pippin, een van de fijste handappels van het Neder landse sortiment, thans in volle gang. De telers hebben het druk met de pluk welke gelukkig onder gun stige weersomstandigheden kan plaats vinden. Zeer goede kwaliteit wordt geoogst, waarvan een deel wordt opgeslagen in de koelhuizen om hieruit geruimd te worden in de komende winter maanden. Maar er gaat ook veel di rect naar de veilingen voor de ver koop en de handel kan nu volop werken met de handappels, die dit jaar bovendien erg goedkoop zijn. Voor de telers is dat geen prettige zaak maar voor de consument bete kent het een buitenkansje, want ie dereen houdt van deze appel. De veilingprijs van de goede kwa liteiten lag de laatste dagen rond en soms iets beneden 40 cent per kg. Een voordeel is bovendien dat de grootte van de vruchten en de smaak dit jaar zeer goed zijn. De zon heeft het produkt kennelijk veel goed ge daan. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De vrijwillig helpsters van de bejaardensociëteit hadden vrijdag van het patronaats gebouw iets feestelijks gemaakt, om dat de bejaardensoos er weer voor het eerst hun bijeenkomst hielden. Niet alleen kermissfeer op de Markt, maar ook binnen het gebouw heerste een gezellige sfeer- De keuken was veranderd in een bar en een pick-up met platen zorgde voor de nodige muziek. Na de begroetings- woorden van de voorzitster mevrouw Dikötter, smaakte de koffie met olie. bollen opperbest Tot grote verrassing van de bejaarden werden allen naar eigen keuze enkele malen getracteerd op bier, limonade of een borreltje, Dat verhoogde de stemming nog meer en de liedjes werden dan ook spontaan meegezongen. De genodig. den van de federatie zeiden vol lot te zijn over deze zeer geslaagde ope- ningsmiddag. Het bestuurslid de heer Jennekens was eveneens getuige van de vrolijke stemming onder de bejaarden. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op 28 augustuj hadden de achttienjarige Grieken G, K. en T. T. van de kapitein van de Griekse zeeboot Agios Nicolaos IV te Viissingen ontslag gekregen omdat zij zich aan de hen opgedragen werkzaamheden onttrokken hadden, Zij werden te Viissingen op trans port gesteld naar hun vaderland, doch meenden er beter aan te doen te Rotterdam niet over te stappen, doch normaal uit te stappen. Zij hebben daar enkele dagen getracht opnieuw aan te monsteren, doch zonder resultaat- Toen zijn zij ten einde raad weer teruggekeerd naar Walcheren alwaar zij circa veertien dagen hebben rondgezworven. Het in hun bezit zijnde geld hebben zij verteerd. Daarom moesten zij zich tenslotte te Middelburg melden bij de vreemdelingenpolitie. Na enkele nachten te gast te zjjn geweest bij de gemeentepolitie te Middelburg, werden zij vrijdag naar Amsterdam overgebracht, van waar uit zij per vliegtuig naar Athene zijn vertrokken. BREDA (K.N.P.) De bisschop van Breda, mgr. H. Ernst, heeft be iast met de zielzorg te Kruisland de heer C. de Leeuw, thans kapelaan te Prinsenbeek. Te zijner tijd zal ka pelaan G. Wouters een andere pasto rale functie worden aangeboden. De bisschop heeft de heer P. van Bilzen, thans kapelaan te Heerle, be last met de zorg voor de katechese bij het katholiek basisonderwijs ai Zuid-Beveland; tevens zal hij mede werking verlenen aan de parochie zielzorg te Kwadendamme en voor zover mogelijk te Goes. Bisschop H. Ernst heeft pastoor J- Schoenmakers op diens verzoek om gezondheidsredenen eervol ontslag verleend uit zijn functie als pastoor van de parochie van de H. Wille- brordus te Sint-Willebrord. Pastoor J. Schoenmakers wordt medewerker in de zielzorg te Heerle. De zielzorg in St.-Willebrord wordt nu toevertrouwd aan pastoor A. Da- nen met een drietal medewerkers, te weten de kapelaans P. van Gon> en A. de Bok en bedrijfsaalmoezenier J. Sterkens. Pastoor Danen blijft wo nen op zijn huidig adres en hij blij» speciaal beschikbaar voor de ziel zorg in St.-Willebrord-Zuid. Kape laan P. van Gorp zal speciaal Be schikbaar zfjn voor St.-Willen™™* West; kapelaan A. de Bob voor at-' Willebrord-Oost. Aalmoezenier J- Sterkens, die bij de twee kapelaans op de pastorie van de H. Wilhbror- duskerk gaat wonen, blijft beschikbaar voor het bedrijfsap°sl laat in het werkgebied Et.ten-Leur omgeving. Hij zal daarnaast zorg ara- gen voor de betrekkingen van a zielzorg met de Pastoor-aBstiane Stichting. De genoemde vier pra ters gaan nauw samenwerken bij verzorging van de diensten in n twee kerken en bij het verdere zi - zorgwerk dal in St.-Willebrord te doen is. Bisschop H Ernst heeft, op dracht van oc provinciaal der kap cijnen, de volgende paters benoem Pater Ignatius Breuer tot reci van het rectoraat te Sluiskil, gelijktijdig eervol ontslag aan P® hf Paulinus Kuipers, die een opdrac ontving voor de zielzorg te Den na s (Schildersbuurt); pater Celestmus Wit, belast met de zielzorg te Hans weert en met de opdracht tot ontwikkelen van een nieuwe z zorgorganisatie in het oostelijK o van Zuid-Beveland, hij zal als m werker heboen pater Kevoca„.^l„_a. stijnen, tot nu toe rector te Kllla Bath, die zich in Hansweert za' fcigen; pater Crescentianus Veldhuis tot. medewerker in de zielzorg 1 parochie H. Rozenkrans te Breda der gelijktijdig eervol ontslag pater Milo Reisiger, die ovew. wordt van een klooster te Nwm°5)nr pater Amideus Dijkgraaf tot re van „Mariahof" en „San Frances te Etten-Leur onder gelijkti.jd'g vol ontslag van pater Dominic® Groenendaal, die vicaris wordt het klooster der kapucijnen te a Dr. Livinus Vriens o.f.m. kap zijn functie als aalmoezenier vaa KMA te Breda neerleggen in ve» band met een te verwachten oen ming als hoofdaalmoeziener macht. T (Van onze atletiekme TERNEUZEN Tijdens se atletiekkampioensec Terneuzen zijn dit week records verbeterd. Zo Cora Hofman van Sci het record op de 200 dames. Dit stond sedet naam van Nel Karelse sec., deelneemster aan d sche Spelen in 1948 t< Cora Hofman kwam nu i over de eindstreep Corz jaar verschillende record verbeteren, doet voigei week mee in de nationa ploeg die in Nijmegen men tegen een Belgiscl Het tweede record dat middag sneuvelde was oo oud record. Peter de Munc '56 uit Goes verbeterde 1 stoten voor jongens C. BI de 4 kilo wegende kogel li ver. Dit betekende dat hij record, dat sedert 1980 stond van Wim de Nijs uit precies 30 cm verbeterde. Munck zal op 4 en 5 oktolj Delft uitkomen op de jeugdmeerkampen. Ook de C-junior Hans Haar van Dynamo leverde stekende prestatie door hl op de 80 meter met een tij| sec. te evenaren. Piet Vonck van RKHA zijn oude vorm weer te T hebben, want in een voorij stijl en fel vechtend won kilometer in de goede tijd v min. Voor Slegtmulders Merksem. Henik Snepvan Diomedon werd derde in de 31.30,0 min. Voor deze afs ■hl -■'(]' Él (Van onze wielermedewe TERNEUZEN De wiel Theo Middelkamp die vooi clubkampioenschap van land heeft ingeschreven met welingen, amateurs en heeft haar ploeg niet prol nals terug moeten trekken. De bestuurders hebben wein luk gehad met het samenstelle de ploeg. Bij de beroepsrenne: men de toezegging van Wim I Richard Bueacki en Peter K aangevuld met de amateurs Evertse of Bram Breur. Bucacki licentie aangevraagd bij een sche wielerclub, waardoor hij ni- aeelnemen voor Middelkamp, I trok zich om persoonlijke reden fug. Bram Breur heeft zijn weer hervat terwijl Wim Evert: vrijdag in het huwelijk is get) it seizoen niet meer in wedst zal uitkomen. Ook de samenstelling bij de -irSj eft Pfobtemen gegeven wei de toezegging van alle to] teurs voor dit treffen binnen gaat een aantal van deze renner: «aag aan het werk in de bietei pagne. Ondanks deze tegenslag „v11 ?Pn'euw een represent Ploeg kunnen samenstellen, be «e uit Kees Priem, Kees Bal, Westerweelde en Ad. Kuzee. nieuwelingen kan men .ne'! °P Peter en Rinv mijn. Peter heeft het te druk nu studie en Rinus is herstellend. een amandeloperatie. In deze

de Stem | 1969 | | pagina 12