EJAART geen EBHV KNWU-COACH JOOP MIDDELINK „Joop Zoetemelk is te lief voor profsport" Laatste weekend werd slijtageslag Liebrechts was niet te houden KOEKEN ZAG SOLO BELOOND Quid; LEO DUYNDAM WON IN GOIRLE het turfschip breda indende 'ase bij la-Yenlo „ALS ER EEN MEISJE KIJKT BLOOS IK" KEY SPORT- RENIGINGEN Zoetemelk Commentaar abonnementen-verkoop voor het brabants orkest prijzen reduktie In Lunetronde LICHTDRUKKEN FOTOCOPIEëN STENCILWERK H van SQintfyer ize hockey-medewerker) Drie minuten voor het de beslissing in de wed- la - Venlo (h. 1-kl.) geval- i. Toen schoot T. Toebosch itrafcomer zijn club naar oorsprong. Nog geen ml- echter bracht W. Verkleij lit een gtrafcorner de stand larmede de krachtsverhou- werd uitgedrukt. Er vie- twee gelijke spelen nl. dstrijden EMHC - K. Fit Eindhoven - M.O.P. (2-2). oot zijn bezoek aan M.E.P, ege af (2-4), terwijl 's-Her- h op eigen bodem van H.- •loor (0-3). aanvalslinie van Push een breekt, die op de juiste wij- anval kan afronden bleek duidelijk in de uitwedstrijd pidity (2 kl. A) Ondanks overwicht bleef het 0-0. In ijd Pelikaan - Forward wa- partijen volkomen tegen el- ;wassen. Het beter nemen hoekslagen was beslissend, een dezer schoot A. Ver- rdward naar de zege (0-1), de Zwart-Wit aanvalsli- schrikbarend gebrek aan Ofschoon de Zwart-Witten >ortdurend een druk op het ce doel uitoefenden, behoef- >erty-doelman niet te capi- jiberty won met 2-0 door n van H. Jansen en A. Brou- re Di zond het bezoekende et lege handen huiswaarts ;st opvallende in de le klas- was de monstemederlaag bij O. Zwart kreeg te in- Een totaal systeemloos spe- t vond tegenover zich een pererend Or. Zwart, waar- derling verband viel te lo ts met de rust dtonden de :t 5-0 achter. Gelukkig wist dubbele cijfer score te ver- Er waren trouwens wel verrassingen zoals o.m. waarmede HTCC in de trijd tegen Were Di genoe- t nemen (1-1) en de zege rtogenbosch op het bezoek 1. Venlo zegevierde op el- m over Rapidity. 2e klasse A was het duel K. Fit bijzonder aantrekke- en gelijkopgaande begin- de thuisclub de leiding treffer van E. Asselbergs. speelster bepaalde de eind- 2-0. ontmoeting ME.P. Breda gasten voor de rust de wat resulteerde in een van M. Vandenbroek. Uit :orner bracht de thuisclub in evenwicht (1-1). In de tijd moest de Bredase doel og eenmaal capituleren (2- 'ijk kwam niet verder dan untenverdeling in de thuis- tegen M.O.P. (1-1) For- met duidelijke cijfers van -0). (ADVERTENTIE) VIJFDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANDAG 22 SEPTEMBER 1969 uw voordeel doen bij uw f van sportkleding en ;ikelen. Vraag dan naar speciale enigingscondities r v. Rooy geeft u gaarne alle inlichtingen. HUIS A narktstraat 21, Breda Tel. 33975 Xary Bouman De Blinkertk ese G.S.C. heeft in Breda de knieën gebracht, vo as het een gelijk °P£a trbij G.S.C. eerst een voor m van 0-2 door doelpunten Melze en Jan Bouters. »de voor het eerste Rap maar Arno van Heze maa van. Een goed opererenö akte voor de rust 3-3 d a van Jos Denis en Berry i rust ging G.S.C. meer ils spelen, waardoor nte kreeg voor het d •loor daarna de greep P Het geheel resulteerde :ege voor het Goese G.o- van EBHV hebben geen Dongen er onder te n°u as schotvaardiger en dru^ in doelpunten uit. Met de )ongen een voorsprong ervatting trachtte itand weg te werken eds op de hechte verd Dongen, dat bleef domine ïindelijk met 19-14 won. (Van onze speciale verslag gever) CLERMONT-FERRAND Joop Zoetemelk, de eerste Ne derlandse winnaar in de Tour de l'Avenir, is een realist als wei nig anderen. Temidden van de discussies over zijn toekomst ais profrenner houdt hij het hoofd koel. „Ik ga nu mijn kans bij de profs wagen. Tot nu toe heb ik altijd als timmerman ge werkt. Lukt het als wielrenner niet, dan ga ik weer terug naar mijn oude baas. Dat is geen schande", aldus de coureur uit Rijpwetering, door zijn zege in de Ronde van de Toekomst plot seling een beroemdheid. De zeer bescheiden en verlegen ogende Zoetemelk („Als er een meisje naar me kijkt bloos ik") blijft erg nuchter onder de vele lof uitingen: „Ik heb nu als amateur veel vrienden. Hoe dat bij de profs zal zijn moet ik maar af wachten, ik zou niet weten of ik tegen dat harde leven opge wassen ben". Joop Middelink: „Zoetemelk moet voor Nederland behouden blijven". Wielercoach Joop Middelink, jaar lijks altijd goed voor enkele uitschie ters van ploegen die hij uitzendt, heeft in de Tour de l'Avenir een ge weldig succes geboekt. Ofschoon het nog steeds de sportman is die de prestatie moet leveren, heeft de be geleider in de sport een groter aan- J.eel in triomfen dan „men" kan ver moeden. Joop Middelink is onmis kenbaar zo'n man die „het" heeft en de resultaten van zijn werk zijn er het voorbeeld van. Een eerste plaats in de individuele en ploegenrang- schikking van deze Kleine Tour ac centueerden dat nog eens. In de af gelopen weken bewees Middelink de juiste ploeg gekozen te hebben. Riet de overwinning in het ploegenklas- sement, heeft de coach de kritiek die er voor de start was op de samen stelling van zijn équipe duidelijk be antwoord. Ook op dat punt won Mid delink (Van onze speciale verslaggever) CLERMONT - FERRAND Joop Middelink de naar corpulentie neigen de ploegleider in de Tour de l'Avenir zegt: „Eerlijk, ik wil niet sentimen teel doen, maar als die jongen pro fessional wordt, laat ik een traan". Met „die jongen" wordt Jopie Zoe temelk bedoeld, de eerste Nederlan der die gisteren de Tour de l'Avenir won. Waarom men hem „Jopie" noemt, is niet helemaal duidelijk. Zoetemelk weegt 66 kilo, hij meet l,76m. en is 22 jaar. Een uit de klui ten gewassen jonge vent waarbij het verkleinwoord niet past. Maar misschien komt het wei om dat hij nog zo'n echt jongensgezicht heeft. Joop Zoetemelk kan echter verdraaid hard fietsen en dat heeft zo'n indruk gemaakt, dat hem nu al lerwegen prof-contracten zijn aange boden. Sinds hij op de vierde dag van de ze Ronde van de Toekomst de gele trui pakte en die bekwaam verdedig de, is zijn step snel gestegen. Men diende hem eigenlijk al eerder te kennen. Want Jopie won dit jaar on der andere de etappewedstrijd Cir cuit des Mines, de Ronde van Joego slavië en het bergklassement in de Ronde van Oostenrijk. Maar het is nu eenmaal zo dat, wil je echt naam maken, je in de Tour de l'Avenir moet uitblinken. Dan valt het oog van de Fransen (Frankrijk is nog al- "êiü Een stralende Joop Zoetemelk trekt, onder bewonderende blikken van een plaatselijke schone, zijn zoveelste gele trui aan. tijd het warm kloppend hart van de Europese wegrennerij) op je en dan is je kostje voorlopig gemaakt. In Nederland heeft Ton Vissers ver teld dat hij met Zoetemelk al een voorlopige overeenkomst heeft dat deze voor Willem II-Gazelle gaat rijden. Zoetemelk ontkent dit echter. Hij zegt: „Ik heb met Ton Vissers drie minuten in het stadion te Am sterdam gesproken. Hij zei toen: Als je prof wordt luat het me dan weten. Dat is alles". Maar de zaak wordt weer onduide lijk als zijn huidige ploegleider Her man Krott (Van Amstel) die in Cler mont-Ferrand aanwezig was, mee deelt: „Waarschijnlijk rijden René Pijnen en Joop Zoetemelk de Tropheo Barrachi". En aangezien dat een internatio nale tijdrit voor beroepsrenners te Bergamo (Italië) is, rijst onmiddel lijk de vraag: „Hoe kan dat?" Herman Krott: Omdat Zoetemelk prof wordt bij Willem H". Maar Zoe temelk ontkent iets met Willem II te hebben afgesproken. Krott: „Dat weet ik, maar toch gaat het door", aldus de journalist in raadselen ach terlatend. Het blijkt dat ook de Belgische for matie Mann interesse heeft getoond. Ploegleider Cools belde Krott en vroeg: „Hoeveel kost Zoetemelk?". En op de hotelkamer van Zoetemelk in Clermont-Ferrand vraagt de al 20 jaar in Frankrijk wonende ex-prof Sjoerd de Vries (37, zelf ooit drie dagen oranje trui-drager in de Ron de van Nederland): „Zal ik voor je aan Jacques Anquetil vragen wat hij voor je wil betalen?" De vijfvoudige tourwinnaar, die be zig is aan zijn afscheidstoumee, be gint volgend seizoen namelijk met Raphael Geminiani zelf een wieler ploeg (Simca) en h ij is naarstig op zoek naar renners. Zoetemelk: „Ja, vraag het maar, het kan nooit kwaad". Waaraan Joop Middelink toevoegt: „Hij heeft nog een aanbieding uit het buitenland. Van wie zeg ik niet, want Jopie weet het zelf nog niet- Ik maak me echter zorgen hoe hij wordt opgevangen. De jongen is ei genlijk veel te lief voor de harde prof-sport. Hij moet echt naar een ploeg die op de jongeren let. Maar ik bemoei me er niet mee, ik zou het alleen erg jammer vinden als zo'n jongen naar een buitenlandse ploeg zou moeten. Dat is niet nodig". (ADVERTENTIE) 1 CLERMONT FERRAND De strijd om de ereplaatsen van de Ron de van de Toekomst is in de laatste twee dagen uitgevochten door Zoete melk, Zubero, Pettersson, Lasa en Duchemin en in dat gevecht heeft zich slechts een enkele coureur van wat bescheidener allure kunnen men gen. Op de voorlaatste dag is het ge probeerd door drie Poolse renners, Magiera, Hanusik en Kasmarek, die al na vijftien km van de etappe van Chateauroux naar Riom (222 km) met Martinez, Paranteau en De Koning een voorsprong van een mi nuut hadden opgebouwd. Op de heu velachtige wegen van het hoogland van Auvergne heeft het veld dat zestal, ondanks incidentele en korte pogingen van bijvoorbeeld Morten- sen en Labus, gedurende lange tijd niet teruggezien. Het verschil groei de tot zes minuten en dertig secon den, maar na honderd km bij de Cote de Couges kort nadat Piet Hoekstra eenzaam voor de bezem wagen rijdend had opgegeven be gonnen de drie Polen de inspannin gen van hun lange tocht te voelen. Onder druk van Lasa en Botherel verhoogde het peloton de snelheid en op de tachtig voortdurend dalen de en klimmende kilometers tussen de Cote de Couges de la Vareille, op 35 km van de finish, verschrom pelde de voorsprong even snel als hij was gegroeid. Zubero, en Rou- xel, Duchemin en Lebourvellec volg den het initiatief van Lasa en Bothe rel. Bij de beklimming van de Cote de la Vareille realiseerde Zoetemelk, Mortensen, Van de Wiele en Gosta Pettersson zich dat Lasa en Zubero gevaarlijk voor hen in het klasse ment waren. Dat werd de aanleiding tot een geweldige tegenaanval, waardoor dit sterke viertal, met enkele meelopers, eerst de terugvallende Polen passeer de en daarna ook Paranteau, De Ko ning, Martinez en de andere ont snapten achterhaalde. De strijd was beslist. De verschillen zouden niet meer groter worden en niemand van de hooggeplaatsten had er dan ook enig bezwaar tegen dat Charles Rou- xel in de laatste kilometers het doffe blazoen van de Franse nationalen wat probeerde op te poetsen en daar in ook slaagde. De tamelijk korte rit van zondag morgen is in grote lijnen een herha ling van die van zaterdag geweest. Weer werd de aanval ingezet door een paar minder betekenende ren ners, Bilsland en Alcantara, en daarna beantwoord door Zoetemelk, Zubero, Lasa, Mortensen, Gosta Pet tersson, Oosterhof, Duchemin, Hub- schmidt en Van de Wiele. De' sterk- sten bleven over, Oosterhof viel door pech terug, Van de Wiele verloor zijn hoge positie in het klassement door dat hij in de beklimming en de afda ling van Cote de la Roche Vendeix en van de Cote de la Croix Saint Robert de sterksten net niet kon volgen. Bilstand, Zubero, Lasa, Pettersson Ilubschmidt, Duchemin en Zoete melk namen een voorsprong van rond een minuut op Sture Petters son, Fuchs, Oosterhof. Van de Wiele en Mortensen en vergrootten de mar ge in de laatste veertig km tot meer dan vier minuten en bovendien ruim vijf minuten op het eerste gedeelte van het volkomen versplinterde pe loton. In de slotkilometers op het cir cuit van Auvergne, waar een comple te ronde moest worden afgelegd ging Zubero in het offensief. Zijn aanval had een boemerangeffect, want al leen Bilsland en Zoetemelk konden hem volgen. Zijn landgenoot Lasa viel terug. In de laatste beklim ming van het loodzware parkoers op het circuit moest ook Zubero afha ken van Bilsland en Zoetemelk, die gezamenlijk vijfentwintig seconden wonnen op Zubero en bijna anderhal ve minuut op de medevluchters- Op datzelfde autocircuit van acht km moest het veld, dat in het week einde van 94 tot 79 coureurs slonk, voor de laatste halve etappe aantre den om nog tien ronden te rijden. Ie der van de kanshebbers op de eindze ge wist dat deze toegift niet belang rijk meer zou kunnen zijn en ze ston den dan ook genadiglijk 'n ontsnap pingspoging van Paranteau en Fuchs toe. Paranteau bewees de onmacht van de Franse nationale ploeg en viel nog tot achter het peloton terug. concerten congressen tentoonstellingen seizoen 1969-1970 verkoop van abonnementen en verkoop van plaats- kaarten voor het eerste concert op donderdag 25 september a.'s. van maandag 22 september t/m donderdag 25 september van 10.00 tot 16.00 uur. verkoop voor donateurs en vrienden: met ingang van vrijdag 19 september, eveneens van 10.00 tot 16.00 uur. abonnementen: f 31,00 - f 26,00 - f 17,50. (serie A: donderdagavondconcerten, serie B: zondagmiddagconcerten.) losse plaatsen: f 8,60 - f 6,60 - f 4,60. alle prijzen inklusief rechten, bijdrage muziekonderwijs, plaatsbespreken, vestiaire enz. f 65-jarigen, gezinnen en houders van alle culturele paspoorten (culturele jeugdpaspoorten, europees- culturele paspoorten, studentenkaarten enz.) krijgen 50% reduktie op losse plaatsen. abonnementen en kaarten moeten worden afgehaald aan het turfschip, chasséveld. telefonisch bespreken is (nog) niet mogelijk. Fuchs bleef alleen en werd een een zame winnaar van de laatste rit van de negende ronde van de toekomst. Het eindklassement: 1. Zoetemelk Ned 46.47,18; 2. Luis (Spa) op 5,01; 3. Goesta Pettersson (Zwe) op 6.40; 4. Lasa, Spa, op 6,49; 5. Duchemin, Fra.-West. op 8.02; 6. Van de Wiele Bel. op 8.20; 7. Mortensen, Den. op 9.28; 8 Bilsland G.Br. op 9.59; 9. Hubschmidt Zwi. op 10.52; 10. Den Hertog Ned. op 11,58; 11. Ooster hof, Ned. op 12.30; 12. Blaudzin, Pol. op 12.53; 13. Labus Tsj. op 13.30, 14. Danguillaume, Fra. op 14.0915. Crapez, Bel. op 15-11; 16. Van de Vijver, Bel. op 15.16; 17. Paranteau Fra. op 15.17; 18. Besnard, Fra.- Centrurr. op 15.23; 19. Martinez, Fra.- Centrum op 15,24; 20. Sture Petters son, Zwe. op 15.26; 23. Benjamins, Ned. op 16.34; 24. Spetigens, Ned. op 20.04; 34. De Koning, Ned. op 25.54; 77. Van de Burg Ned. op 1.14.27. Eindploegenklassement: 1. Neder land 141.10,41; 2. Frankrijk 141.26,52 3. België 141.28,33; 4- Groot-Brittan- nië 141.37,28; 5. Denemarken-Noor- wegen 141.39,41. Wim Liebrechts gaat in Ouden bosch als onbedreigde winnaar over de streep. (Van onze sportredactie) OUDENBOSCH Vier ronden voor hef einde van de tweede ronde van Oudenbosch sloeg Wim Lie brechts zijn slag- Nagenoeg steeds had hij in het voorste gelid gereden. Zonder echter roekeloos met zijn krachten om te springen. Daarom ook had de Vlaardinger weinig moei te om zijn laatste concurrent te los sen. Hij ging even op de pedalen staan en was de bijzonder actieve Bredanaar Van Steenis kwijt. Met de bravoure van een kampioen hield hij daarna zijn achtervolgers op afstand. De man, die de koers maakte, Jan Schelling uit 's Gravendeel moest ge noegen nemen met de achtste plaats. De, inspanningen, die hij zich geduren de de gehele wedstrijd had getroost, wierpen hem in de slotfase terug. Reeds op een kwart van deze ronde ging Schelling op avontuur. Zijn de marrage had tot gevolg, dat het pe loton, dat het toch al niet gemakke lijk had op het vele bochten tellen de en daardoor lastige parcours, in vele stukken uiteen viel. De sprong van Schelling betekende ook meteen de beslissende wending van deze koers. De renners, die zich na enke le ronden bij hem aansloten. Van Hoek, de plaatselijke favoriet Jonge- nelen, Booy, C. van Dongen, Legier- se, Liebrechts, Van Steenis, Barten en Stander en de Zuidhollander zelf maakten namelijk verder de dienst uit. Een plaats in de kopgroep van tien man en dus in ieder geval een prijs vond Van Steenis echter niet voldoende. Hij begon aan een solo, maar voordat zijn poging reliëf kreeg reageerden Liebrechts en weer Schel ling. Nadat zij gedrieën een comfor tabele voorsprong hadden opgebouwd viel Schelling af. De vermoeidheid deed zich zelfs zo bij hem gelden, dat hij ook door de jagende groep Legierse, Barten, Stander, Van Don gen en Jongenelen voorbij werd ge streefd. De uitslagen luiden: Amateurs: 1. W. Liebrechts (Vlaar- dingen) 90 kilometer in 2-17.30, 2. T. Barten (Klundert), 3. P. Legierse (Den Haag), 4. H. Stander (Oude Tonge), 5. W. v. Steenis (Breda), 6. C. v. Dongen (Oud Gastel), 7. M. Jongenelen (Oudenbosch), 8. J. Schel ling ('s Gravendeel), 9. A. v. Over- veld (Zegge), 10. F- Zomer (Half weg), 11. P Maas (Heerle), 12. L. Bogers (Ossendrecht), 13. G. Velt- huizen (Maasdam), 14. C. Moritz (Amsterdam), 15. J. v. Driel (Wer kendam), 16. J. Kaptein (Rotterdam) 17. J. Huyps (Heerle), 18. J. Zomer (Halfweg), 19- C. Geerts (Bavel), 20. T. Damen (Ulvenhout). Nieuwelingen: 1. A. Deussing (Hal steren) 50 kilometer in 1.20.40, 2. H. v. Dongen (Prinsenbeek), 3. C. v. Borstelen (Halsteren), 4. A. v.d. Hoek (Dirksland), 5. P. Remijn (Goes), 6- G. St. Nicolaas ('s Gri- vendeel), 7. J. Voesenek (Prinsen beek), 8. B. Hordijk (Rotterdam), 9. B. ter Harmsel (Lage Zwaluwe), 10. H. v. Groezen (Made), 11. K. Roks (Rijsbergen), 12. J. Akkermans (Nieuw Vossemeer), 13. G. v.'t Ge loof (Lage Zwaluwe), 14- J. van Riel (Dongen), 15. T. Huyzen (Kloetinge). Adspiranten: 1. T. v. Dijk (Ulven hout) 30 kilometer in 49.58, 2. A. v. Treyen (Lepelstraat), 3. J. Damen (Ulvenhout), 4. A. Kraus (Ouden bosch), 5. J. Konings (Sprundel). 6. J. Muilwijk (Brielle), 7- L. v. Cam- po (Ossendrecht), 8. J. Selders (Roo sendaal), 9. J. Rovers (Roosendaal), 10. J. Ver brugge (Putte). Een welverdiende huldiging voor Cees Koeken na afloop van de Lunetronde. (Van onze wielersportmedewerker) BREDA Er scheen geen vuiltje aan de lucht voor Kees Koeken in de negende Lunetronde e Breda. Een kleine veertig kilometer voor het einde ontsnapte hij uit de kop groep, die ingelopen dreigde te wor den. Hij begon aan een imponerende solo, die hem een niet onaanzienlijke voorsprong opleverde. Uit het inmid dels weer samengesmolten peloton ontsnapten echter Tonny Barten, Kees van de Straten, Kees van der Pluym en Eddy Nijhoff. Vooral door strijdvaardige Van de Straten en Tonny Barten kreeg deze aanval on verwacht effect. De voorsprong van de met het gróte mes rijdende Kees Koeken slonk zienderogen, maar de Achtmaalse prijsrijder hield op gran dioze wijze vast. Twee ronden voor de finish was zijn voorsprong geslon ken tot ongeveer 150 meter. Met een laatste krachtsinspanning bleef Koe ken in de uitermate spannende finale buiten bereik van zijn belagers. Ver moeid maar dolgelukkig greep Kees Koeken naar zijn dertiende zege van dit seizoen. Bij de nieuwelingen greep Harrie van Groezen uit Made naar de pres- tatieprijs. Voor de strijd om de eerste plaats diende zich een volledig pelo ton aan. De Rotterdammer Aversteeg bleek over het sterkste eindschot te beschikken. Amateurs: 1 K. Koeken, Achtmaal de 100 km in 2.17.53; 2 K. van de Straten, Schiedam; 3 T. Barten, Klundert; 4 E. Nijhoff, Harderberg; 5 K. van de Pluym, Made; 6 W. van Steenis Breda; 7 H. Schoofs, Bladel; 8 A. Konings, Sprundel; 9 C. van Dongen, Oud-Gastel; 10 A. van Over- veld, Zegge; 11 L. Embregts, Stam persgat; 12 C. Frijters, Zegge; 13 H. Stander, Oi'ide Tonge; 14 P. Maas, Heerle; 15 P. Dubbelman Lage Zwa luwe; 16 J. van Driel, Werkendam; 17 L. Bogers, Ossendrecht; 18 R. Brouwers St. Willebrord; 19 J. van Merriënboer, Stampersgat; 20 W. Smeekens, Gilze. Nieuwelingen: 1 R. Aversteeg, Rot terdam de 50 kilometer in 1.10.51; 2 A. Jansen, Westzaan; 3 H. van Dongen, Prinsenbeek; 4 J. Akker- mans, Nieuw-Vossemeer; 5 J. Zuyd- weg, Rotterdam; 6 A. Hellemons, Halsteren; 7 B. ter Harmsel, Lage Zwaluwe; 8 H. van Groezen, Made; 9 K. Roks, Rijsbergen; 10 A. van de Hoek, Dirksland, 11. J. Brinkman Rotterdam; 12. G. St. Nicolaas, 's Gravendeel; 13 F. van de Enden, Monster; 14 J. Fresen, Zeist; 15 C. van Bostelen, Halsteren. AUTOMOBILISME De Belg Jackie Ickx heeft met een Brabham de Grote Prijs van Canada voor for mule 1 renwagens, tellend voor het Jackie Stewart, die reeds wereld kampioen is, viei uit. Jack Bram- ham (Australië) werd tweede op 46 seconden, Jochen Rindt (Oosten rijk) klasseerde zich als derde. De Hagenaar Ed Swart is met een Fiat- Abarth vierde geworden in een in ternationale race op de Salzburg- ring De Duitser Kurt Arends werd met een Porsche 908 prototype win naar. TURNEN De Nederlandse da- mesturnploeg heeft in de Groningse sporthal De Weijert de turninterland tegen "West-Duitsland verloren met 176,75 tegen 181,25 punten. In het in dividuele klassement eindigde Her- tha Loewenberg (W.-Dld-) met 37,15 punten bovenaan. De beste Neder landse was Ans Moen-Heerschop, die met 36,20 punten vierde werd. Alleen op de balk en in de vrije oefening wogen beide landen goed tegen el kaar op. Het puntenverschil van de ze interland was ditmaal niet zo groot als het vorig jaar in Krefeld, toen West-Duilsland met 10,35 pnt. voor sprong won. Nu eindigden de Neder landse dames op een nadelige marge van 4,50 pnt. MOTORBOOTSPORT Evenals het vorig jaar heeft de Engelsman Don Ross de „Drie uren van Amster dam" op de Amstel voor raceboten op zijn naam geschreven. De Brit was veruit de snelste in het omvang rijke veld. Hij legde ruim 7 kilome ter méér af dan zijn landgenoot Steve Pinson, die tweede werd. De beste Nederlander in dit rumoerige sportgebeuren, waarnaar tienduizen den Amsterdammers kwamen kijken, was Arie de Boom. Hij werd vijfde met 205,414 kilometer. De klassewin naars: NU-klasse: Don Ross; ÏU- klasse: Bill Picton; FU-klasse: Wim Pelster(Ned.); EU-klasse: Renee v. Overloop (Big.). ALLERLEI De zilveren slakom, beter bekend als de Davis Cup, is in handen van de Verenigde Staten gebleven. De Amerikanen wonnen in Cleveland van Roemenië. Het was de 21e maal, dat de Verenigde Sta ten de challenge round wonnen. In Oost-Berlijn won het Oostduitse vol leybalteam het toernooi om de we- relbeker heren. De laatste uitslagen; JapanOost-Duitsland 31, Bulga rijeTsjechoslowakije 30, Rusland —Brazilië 30. De tafeltennisclub SVE heeft in Utrecht een wedstrijd voor het toernooi om de Jaarbeurs- stedenbeker met 05 verloren van de Berlijnse club DJK. De Utrech ters werden hierdoor uitgeschakeld. GEWICHTHEFFEN Tijdens de strijd om de wereld- en Europese kampioenschappen gewichtheffen te Warschau verbeterde de Rus Wladi- mir Krisjnin in de vlieggewichtklas- se het wereldrecord tweehandig druk ken. Hij kwam tot 113 kilogram, een halve kilogram meer dan het oude record, dat hij reeds in zijn bezit had. De uitslagen vlieggewicht: tweehan dig drukken: 1 Wladimir Krisjnin (Rsl.) 112.5; 2. Sandor Holzreiter (Hong.) 105.0; 3. Zygmunt Smalcerz (Pol.) 105.0; (ADVERTENTIE) Top Talenten staan op jfc voetbalschoenen w 9 light - flexible - strong 10 topmodellen In diverse prijsklassen Vraag Uw winkelier (Van onze wielermedewerkers) GOIRLE Leo Duyndam uit Hon- selcrsdijk heeft gisteren de ronde van Goirie gewonnen, een wegwedstrijd voor beroepsrenners over 120 km. Hij won de sprint van een kopgroep van acht man, die halverwege de wed strijd uit het peloton ontsnapte. Eef Dolman werd tweede en de Belg Jos Huysmans derde. De uitslag is: 1 Leo Duyndam (Honselersdijk) 120 km in 2 uur 57 min 1 sec, 2 Eef Dolman (Vlimmen) op 4 sec., 3 Jos Huysmans (B.), 4 Jan Krekels (Bom), 5 Wim Schepers (Meerssen), 6 Herman van Springel (B.), 7 Leen Poortvliet (Dirksland), 8 Bart Zoet (Waarde), 9 Cees Zoon- tjens (Tilburg), 10 Peter Post (Am stelveen). Peter Post heeft voor de tweede achtereenvolgende maal de profron de van Beekhuizen gewonnen. De Amstelvener ging met een voor sprong van 41 seconden op een groepje van vier renners over de eindstreep. René Pijnen, die twin tig van de dertig ronden met een maximale voorsprong van 1 minuut en 5 seconden op kop had gelegen, werd vijf ronden voor het einde door Post, SteevenS, De Wit en Van der Vleuten ingelopen. Post, die vlak na de start al een lekke band had ge kregen, demarreerde een ronde voor het einde en kon niet meer achter haald worden. De uitslag van de 2e editie van de profronde van Beekhuizen is: 1 Peter Post (Amstelveen) de 100 km in 2.42,58, 2 Harrie Steevens (Elsloo) op 41 sec., 3 Piet de Wit (Wormer), 4 René Pijnen (Woensdrecht), 5 Jos van der Vleuten (Helmond), 6 Eef Dolman (Vlimmen), 7 Cees Zoontjens (Tilburg), 8 Jan van Katwijk (Op- loo), 9 Peter Kisner (Heikant), 10 Rik van Looy (B.) De Belg Walter Godefroot heeft in Le Havre de 42e editie van het Criterium der Azen gewonnen. De Fransman Raymond Delisle werd tweede. Toine van de Bunder is gisteren in het kampioenschap van Belgisch Vlaanderen met start en finish in St. Ammandsberg als vierde geëindigd. Winnaar werd de Belg Martens. Henny Gijzel werd veertiende. Peter Remijn klasseerde zich za terdag als derde in St. Kruis bij Brugge. De bloemen waren voor de Belg de Badts. Van de Bunder werd tiende. Jan Raas was het afgelopen week end goed op dreef in België. Zaterdag ging Raas als tweede over de streep in Waardamme. En zondag klasseer de Raas zich als derde in Westkapel - le, eveneens in België. De Graaf werd daar elfde. Beide keren zege vierde de Belg Ongena. Jan de Vos veroverde in Evergem een zesde plaats met tien seconden achterstand op de winnaar de Belg Bouwens. Nico Faas werd veertiende. Het betrof hier allemaal wedstrijden voor nieuwelingen. (ADVERTENTIE) VOOR ÜW en snellere service Halen en brengen wanneer H wpnst Breda Waalwijk Wilhelminastr. 30 Grotestr. 323 01600 32950 04160-2757

de Stem | 1969 | | pagina 11