Gemeenten ongeduldig over uitblijven wet DE STEM Eers ma de dan mij dok Colleges vonden de hearing geen succes Ontwerp herindeling Zeeuwsc papier voor uw pen Mevr. C. M. E. Vinck-de Rechter ACHTERD „Het is me een raadsel "0E STEM' IS KRACHTIG EN REIKT IIER Van der Wege VERDACHTE IN ETTENSE MOORDZAAK VRIJGELATEN Bedenkingen tegen militaire muziek bij herdenkingen Onaanvaardbaar Half ei Dag van de postzegel: viering in Middelburg Interkerkelijke vredesweek Vrijgezellen komen bijeen in Oisterwijk Zeeuwse atleten strijden om titels in Terneuzen Dam-jeugd Vredesweek Monarchie III f afwezig 5 DE STEM VAN ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1969 5 'Van onze sportredactie' ZAAMSLAG De mededeling:, dat hij voor een maand (tot 7 oktober) geschorst was wegens een overtreding van het doping-verbod, kwam voor de Zaamsiagse coureur Kees van de Wege als een donderslag bij heldere hemel. „Het is niet te geloven, dat mij zo iets kan overkomen" klaagt de verbaasde Zeeuwsch-VIaming, die na het bepalen van een tweede plaats in het kampioenschap van Luxem burg op doping gecontroleerd werd. „Ik heb na die wedstrijd twee fles jes met urine in moeten leveren. Daarna heb ik bijna twee maanden niets meer gehoord. Tot ik onlangs van de K.N.W.U. bericht kreeg, dat ik voor een maand geschorst was. Er zou een bepaalde soort amphetamine in mijn urine gevonden zijn. Het is mij een raadsel hoe dat mogelijk is. Het enige, dat ik tijdens een koers gebruik, is een vitamine, die overal toegestaan is." Kees van de Wege, 25 jaar, bezig aan zijn vijfde seizoen als amateur, heeft het er niet bij laten zitten. Na van de eerste schrik bekomen te zijn, belde hij de Belgische wielerbond. „Ik vroeg of ik een tegenonderzoek kon laten verrichten. Er waren im mers twee flesjes van mij naar ginds gegaan, maar dat bleek niet mogelijk. Volgens de B.W.B. was het enige, dat ik kon doen een advocaat in de arm nemen en een proces beginnen. Maar daar heb ik geen geld voor, en daar speculeerde men in Brussel blijkbaar op." Van de K.N.W.U. hoefde Van de Wege geen actie te verwachten, om dat het een zaak is die direct de B.W.B. aangaat. In België was men niet te vermurwen. Van de Wege kreeg de schorsing, zonder dat hij ge bruik had kunnen maken van zijn recht op contra-expertise. „Ik denk, dat ze in België gewacht hebben om een gelegenheid om mij te pakken. In het Luxemburgse kampioenschap eindigde ik samen met Kromme uit Tonge tien minuten voor nummer drie en 25 minuten voor nummer 5. Mis schien is het de Belgen een doorn in het oog geweest, dat ik dit jaar al vijftien maal in de Ardennen bij de eerste vijf reed" vraagt een teleurge stelde Kees van de Wege zich af. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De raadkamer van de Bredase rechtbank heeft de 21-jarige Bredanaar A van B., die ervan werd verdacht in de nacht van 16 op 17 februari in Princenhage de 29-jarige drukker J. Mallens uit Etten te heb ben vermoord, op vrije voeten ge steld. Sinds zeven weken zat de man in voorarrest. De raadkamer wees het verzoek van de officier van justitie tot gevangenhouding af, omdat er te weinig bewijzen tegen de verdachte zijn ingebracht. De officier van jus- tietie is in appel gegaan bij het ge rechtshof in Den Bosch. (Van een -onzer verslaggevers) MIDDELBURG —„Vrolijke mili taire marsmuziek vormt naar mijn mening wel enigszins een wanklank in een programma ter herdenking van de bevrijding van het grootste deel van Zeeland een gebeurtenis die gepaard is gegaan met groot leed en zware offers" was de mening van de heer P. Roels (P.v.d.A.), toen gisteren in de -Staten van Zeeland de bevrij dingsherdenking aan de orde was. „Er zit een waarheidselement in wat u zegt", antwoordde gedeputeer de mr. T. Schorer, „maar u moet be denken, dat de muziek waarom het gaat een andere karakteristiek heeft dan wat wij gewoonlijk onder „vro lijke marsmuziek" verstaan. Het zijn de bevrijders van toen die naar Zee land komen, „the old comrades", en zij brengen hun eigen muziekkorps, een Schots orkest, mee. Op een vraag van de heer Van Ben- nekom (A.R.) zei mr. Schorer, dat de bevrijdingstentoonstelling die in zes Zeeuwse gemeenten te bezichtigen zal zijn, ook in Zierikzee kan komen, indien er vanuit Schouwen-Duiveland om wordt gevraagd. (Schouwen-Dui veland was niet in de tentoonstel lingstournee opgenomen, omdat dit deel van de provincie niet in oktober 1944 doch pas in mei 1945, bij de Duitse capitulatie, de bezetters zag vertrekken.) (Van onze correspondent) OOSTBURG Tijdens de gis teren door de commissie van de Eerste Kamer in Oostburg beleg de hearing bedoeld om de menin gen te horen van de West- Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten in zake het huidige wetsontwerp be treffende de herindeling, hebben de gemeentebesturen zich, zij het niet van ganser harte, uitgespro ken voor een zo spoedig mogelij ke beslissing omdat men van me ning was dat alleen een oplos sing op korte termijn in het be lang van de bewoners van West- Zeeuwsch-Vlaanderen ligt. Met name de gemeenten Sluis en Aar denburg spraken zich onvoor waardelijk uit voor het aanvaar den van het ontwerp. Het ge meentebestuur van Sluis huldigt het standpunt dat het voorliggen de wetsontwerp de meest optima le oplossing is om op korte ter mijn uit de huidige impasse en bestuurscrisis te geraken. Elke andere oplossing zou een na deel betekenen en niet in het belang zijn van Zeeuwsch-Vlaanderen en zijn bewoners. Het gemeentebestuur was voorts van mening dat de combinatie tussen Sluis en Retrenchement voldoende mogelijkheden heeft om uit te groei en tot een bloeiende gezonde en le venskrachtige gemeente welke haar bestaan zeker zal kunnen rechtvaar digen. De ontwikkeling van de Belgi sche en Nederlandse kust bieden vol op mogelijkheden om de nieuwe com binatie tot een welvarende gemeente te maken. Indien dit wetsontwerp door de Eerste Kamer zou warden verworpen zou dit een ramp kunnen betekenen voor West-Zeeuwse-Vlaan- deren. Aldus het gemeentebestuur van Sluis. Ook de afgevaardigden van Aar denburg spraken zich zonder meer uit voor het accepteren van het wets ontwerp. Alleen door de goedkeu ring hiervan is een oplossing te ver wachten van de bestuursleemten die in de loop der tijd zijn ontstaan. Het college van b. en w. van Aardenburg sprak voorts de verwachting uit dat het partnership tussen de drie a.s. gemeenten bijzonder goed zal kun nen verlopen. De gemeentebesturen van IJzendij- ke en Hoofdplaat gav ende commissie echter te kennen het ontwerp onaan vaardbaar te vinden. „Wij, d.w.z. IJzendijke en Hoofdplaat, willen kost wat kost bij elkaar kunnen blijven, oals het ontwerp zich de toekomst van eeuwsch-Vlaanderen momenteel voorstelt geven wij de voorkeur aan helemaal geen herindeling. Wij wach ten liever nog vijf jaar en dat er dan een acceptabeler voorstel op tafel komt dan ons nu achter het wetsont werp te scharen. Ook Breskens liet de commissie we ten dat de meerderheid van de raad het huidige ontwerp onaanvaardbaar acht. Burgemeester ën wethouders van Breskens lieten de Eerste Ka merleden ook weten dat de meerder heid van de raad zich echter voor het wetsontwerp had uitgesproken omdat het het belang van de West- Zeeuwsch-Vlaamse bevolking in ge vaar ziet bij een nog langer uitblij vende beslissing. Het gemeentebestuur van Groede zei de zekerheid voor de onzekerheid te willen verkiezen en verkoos daar om het half ei boven een lege dop. De afgevaardigden hoopten vurig dat het wetsontwerp spoedig tot wet zal worden verheven ook al waren zij van oordeel dat met dit wetsontwrep duidelijk bewijs geleverd is dat niet alleen kleine bestuursapparaten maar ook een groot een tekort aan be stuurskracht kan hebben. Het college van b.en w. verklaarde de commissie dat het onder de hui dige omstandigheden waarin Groede thans verkeert, goed verzorgde stra ten, goede straatverlichting, goed werkende riolering, vier vrijwel nieu we scholen, een sportveldencomplex met zwembad en een sportzaal, bij zonder graag zelfstandig had willen blijven maar het onverantwoord acht te een dergelijke belangrijke beslis sing nog langer uit te stellen omdat dit strookt met het belang van de West-Zeeuwsch-Vlaamse bevolking. Burgemeester J. L. van Leeuwen van Oostburg deelde de commissie mee in zee te gaan met het ontwerp zoals het momenteel aan de leden van de Eerste Kamer isvoorgelegd. De burgemeester voegde er echter aan toe dat de gemeente Oostburg UeveT één gemeente had gezien en desnoods als compromis twee aan vaardbaar had geacht. Burgemeester van Leeuwen zei de Leden van de commissie voorts het wel te betreuren dat een zaak van een dergelijke importantie zo bijzon der traag was behandeld. Burgemeester eVrbruggen van Wa terlandkerkje sprak zich tijdens de hearing eveneens uit voor één ge- ning dat uiteindelijke oplossing van meenet maar ook hij was van me- het problelem niet langer mag wor den uitgesteld. De burgemeester van Koewacht, de heer Dierikx zei het eerste voor ontwerp waarin Koewacht, Overslag en Zuiddorpe één gemeente vorm den, het beste te vinden. Het college van Koewacht drong gisteravond echter aan op een snelle uitvoering van het wetsontwerp van minister Beernink. Dat is voor alle partijen het beste. Aldus de afge- vaadigden van Koewacht. Zoals bekend was ook Terneuzen niet gelukkig met de amendementen die de Tweede Kamer toevoegde aan het wetsontwerp van minister Beer nink. Burgemeester Asehoff was ech ter realist genoeg om deze bezwaren terzijde te schuiven. Hij vroeg de Eerste-Kamer-Commissie twee din gen: 1. een zo snel mogelijke behandeling van het wetsontwerp; 2. het wetsontwerp van minister Beernink betreffende de gemeen telijke herindeling van Zeeuwsch- Vlaanderen zo snel mogelijk te nemen. MIDDELBURG De regionale viering voor Zeeland en West-Bra bant van de „Dag van de Postzegel" burg wordt gehouden, zal plaatsvin burg wordt gehouden, zal plaats vin den in de zalen van het restaurant „De Brasserie" Lange Delft 10 te Middelburg. De opening is gesteld op 10 uur; er zijn verscheidene filate listische activiteiten vastgesteld. Jongeren van de kerken in Kapel- le-Biezelinge hebb ensamen een pro gramma opgesteld voor de vredes week van 21-27 september. Huis aan huis is de Vredeskrant bezorgd. Donderdag is in de bijgebou wen van de Geref. kerk een discussie avond voor ouderen en jongeren. Een filmstrook onder het thema „Wan neer hebben wij u gezien?" zal wor den vertoond om de discussie op gang te brengen. Zondag 28 septem ber om 7 uur 's avonds is er in de Herv. Kerk te Kapelle een interker kelijke dienst. In de wandelgangen van de kerk zal dan een fotoreporta ge worden ingericht over de verhou ding arme en rijke landen. Thema van de dienst is ook „Wanneer heb ben wij u gezien?" (Van een onzer verslaggevers) OISTERWIJK Ongehuwden uit binnen- en buitenland van 25 jaar en ouder komen zaterdag 4 en 5 ok tober bijeen in hotel Bosrand in Ois terwijk. De Stichting Greijn ter be hartiging van de vrijgezellen organi seert deze meeting voor de zestiende maal. De eigenaar van het hotel, de heer Th. L. W. v. d. Linden, verzorgt het logies van de deelnemers. Zaterdag om vier uur is er een of ficiële ontvangst op het stadhuis in Oisterwijk. Op zondagmiddag is er een korte bustocht naar het leeuwen park Safari in Hilvarenbeek en het recreatieoord De Beekse Bergen. Bei de avonden worden besloten met een groot feesthal. (Van onze atletiekmedewerker) TERNEUZEN Voor de tweede maal gaat de Goese atletiekvereni ging AV'56 in Terneuzen wedstrijden organiseren ondanks het feit, dat in Goes een prachtige sintelbaan ligt. Helaas is deze sintelbaan nog niet officieel opgemeten, zodat AV'56 de Zeeuwse kampioenschappen, die van middag zullen worden gehouden, niet in Goes kon organiseren. De hoofdschotel van deze kampi oenschappen is ongetwijfeld de 10.000 meter voor heren, waaraan zowel de Zeeuw Piet Vonck uit Hulst als de oud-international Henk Snepvangers deelnemen. Op de 100 meter en het nummer hink-stap-sprong komt o.a. de nationale springkampioen Ad de Jong uit. De wedstrijden beginnen om 15.00 (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Enkele van de argumenten van de gemeente Groede gistermiddag tijdens de hearing door de vaste Eerste-Ka- mercommissie van Binnenlandse Zaken te berde gebracht; een ulta-moderne brandspuit met hoge- en lagedruk, alsme de in iedere straat en iedere buurtschap enkele van gemeen tewege geplaatste snelblussers. drie in de kom van de gemeen te gelegen vijvers met open bluswater, welke vanwege hun planten, bloemen en fonteinen een lust voor het oog zijn. een hertenkamp waar niet al leen damherten lopen, maar ook edelherten. De gemeente Groede, rond 1800 inwoners sterk, was een van de vijf gemeenten, die gistermiddag in het Oostburgse stadhuis de eigen zaak wensten te verdedigen, De andere waren Breskens, Oost burg, Hoofdplaat en IJzendijke. Terwijl Waterlandkerkje, Sluis en Aardenburg later mochten pleiten. Het gezamenlijk optreden von den de colleges, die waren uitge nodigd (raadsleden waren niet ge wenst) geen succes. Om kwart voor twee in de Oostburgse kof fiekamer, waar de heren gelijk examenkandidaten gespannen wachtten op hun optreden, werd deze kwestie druk besproken. En als er dan zonodig gezamenlijk ge praat moest worden wenste men de pers erbij. Voorzitter Van Vliet, die dat was in de koffiekamer al uitge maakt in deze vergadering zon der enig reglement almachtig was, zwichtte niet voor de West- Zeeuwsch-Vlaamse druk. Nauwge zet keek hij er zelfs op toe dat de glazen deuren door de gemeente bode werden gesloten voordat hij het beginsein gaf. Achter de gla zen deuren werd druk gepleit met behulp van allerlei argumenten, die of zelfstandigheid of de ver groting van de gemeente ten goe de zouden kunnen komen. Sluis waarvan de zelfstandige status evenals die van Aardenburg door het Eerste-Kamerlid Verburg tijdens de hearing gekwalificeerd werd als een schoonheidsfoutje in het wetsontwerp van de minister, vroeg begrijpelijkerwijs om een zo snel mogelijk ja van de Eerste Kamer. De op VW-gebied druk aan de weg timmerende gemeente wees op de grote onrust onder de burgemeesters en gemeentesecre tarissen in Zeeuwsch-Vlaanderen. „Er is een bestuurlijk vacuüm ont staan", aldus de Sluisenaren, door dat van de 30 gemeenten er thans nog 17 een burgemeester hebben. Terwijl de overige gemeenten word enovergenomen door gepen sioneerde burgervaders. Als het wetsontwerp niet wordt aangenomen, vervolgt Sluis drei gend, dan betekent dit dat in min stens 15 gemeenten nieuwe bur gemeesters zullen moeten worden benoemd. De ernstige vraag rijst hierbij of in deze vacatures kan worden voorzien door benoeming van ambitieuze personen als men weet dat weldra opnieuw voorstel len tot herindeling kunnen wor den verwacht. Bij de secretarissen, aldus Sluis, de ontvangers en het overige se- cretariepersoneel ligt de situatie niet veel anders. Er zijn reeds waarnemingen in de hogere secre- tarieposten zoals secretarissen (8) en ontvangers (3). Terwijl in de vacatures van het overige perso neel mede ontstaan door de ko mende herindeling slechts ternau wernood en dan nog meestal door minder vakbekwaam personeel kan worden voorzien. Er kan wor den geconstateerd dat het vakbe kwame personeel zich door elders te solliciteren, veilig tracht te stel len voor de gevolgen van de her indeling. Men vlucht voor een on zekere toekomst omdat men het risico loopt niet te worden herbe noemd". Sluis hoeft, als we de burgemeester van Oostburg, de heer Van Leeuwen mogen gelo ven, niet bang te zijn. De herin deling is naar de mening van de burgemeester niet meer te stuiten Niet dat Oostburg tevreden is. De gemeente had liever drie gemeen ten gezien. ..Maar het is niet an ders", aldus de burgemeester „Het gaat toch door". De burgemeester gelooft dat zelfs de PvdA zal voorstemmen. „Als ik de heer Verburg, Zeeuws Eerste-Kamerlid voor de PvdA, goed beluister dan is hij voor her indeling". Tot slot twee saillante puntjes: Burgemeester Van Leeuwen vertelde dat de Eerste-Kamer- commissie niet eens had ge vraagd of in het Oostburgse stadhuis vergaderd kon wor den. Oostburg ontving een kort zakelijk berichtje, waarin werd meegedeeld dat de hearing in het gemeentehuis plaatsvond. De harde verkooppolitiek van Sluis die in het verleden resul teerde in radio- en t.v.-uitzen dingen miste gisteren, als wij Sluis' VW-man Van Bijsterveld mogen geloven, zijn doe] niet Wij hebben het gehad. Johan Winkler heeft er weer zijn wekelijks „verontrustingsrubriekje" opzitten Hij, en met hem de meeste brave burgers, kan 's avonds weer zijn pantoffels aantrekken om zijn krant te lezen en daarna de gezapige T.V.- programma's aan zijn kritiekloze blik voorbij te laten trekken. Hij kan weer fijn de ogen sluiten voor de werkelijke problemen, omdat nie mand hem er meer op attent maakt. Zo krijgt, inderdaad ons Nederlands leven weer een kans om (jammer lijk) normaal te worden. Hoe onzinnig het beeld, dat Johan Winkle- van „normaal" heeft, is, blijkt wei uit het feit, dat hij, koste wat kost, de regen er bij moet sle pen om de ideeën van de Damjeugd e.a. weg te spoelen. Want termen als „hippe nietsnutten", .dartele benden", „lieve vernielers" etc., veroordelen slechts de handelwijze van de avant-garde-jeugd in deze maatschappij. Maar durft de heer Winkler het ook aan de maatschap pijkritiek van deze jeugd te bekijken i.p.v. zijn Telegraaf-achtige rubriek „mijns inziens" te schrijven? Hebben Johan Winkler en de an dere verontrusten er wel eens over nagedacht, dat deze kapitalistische maatschappij lang niet zo mooi is? Met haar manager-ziekte, kanker, hart- em bloedvataandoeningem? Met haar Vietnam, Biafra en Mid den-Oosten? Met haar verkeerspro bleem, lucht- en waterverontreini ging, omdat fabrieken en landbou wers vaak noodgedwongen welis waar -— hun eigen produktie stellen boven het algemene welzijn? Met haar toepassingen van fysica, che mie, biologie en geneeskunde, die slechts een oplossing bieden voor het ogenblik, maar op de langere duur catastrofaal zullen blijken? Misschien vindt u dat bovenstaam- de niets te maken heeft met deze kapitalistische maatschappij. Maar als u bedenkt, dat bovenstaande al lemaal voortkomt uit het feit dat er mijn en dijn is en dat iedereen in deze maatschappij bezittingen pro beert te houden en uit te breiden (en vaak ten koste van iets of ie mand), dan zult u spoedig uw onge lijk bemerken. Misschien is het dan ook duidelijk, dat de mensen, die zeggen veront rust te zijn over de jeugd en de toe komst, zich in feite zorgen maken over bagatellen als het doodbloeden de kapitalisme en de eigen welvaart. En misschien ook, dat die jeugd werkelijk bezorgd is over het alge mene welzijn. En laten we ons niet doodstaren op de 14-jarige Marjorie, het met flessen bekogelen van een agent, het Damjeugd-fenomeen, Valkenburg etc., dingen, die mis schien op zichzelf genomen te ver oordelen zijn, maar in bovenstaande verband bekeken misschien alleen maar toe te juichen zijn. AMSTELVEEN E. VERVAET, STUDENT - Vrije Universiteit, AMSTERDAM. Maandag begint weer een doodge wone week. Er gebeurt bijna niets bijzonders. Zo nu en dan wordt er eens wat gepraat over „hoe heet dat ook al weer? O, ja, do Vredes week. Och, het is elke week hetzelfde liedje, dan eens Biafra, dan India, Het komt toch op hetzelfde neer. Ze willen allemaal geld hebben, tenmin ste, dat denken de meeste mensen. Maar dat is niet zo! De mensen uit de ontwikkelingslanden willen niet, dat door de rijke landen wat geld gegeven wordt uit liefdadigheijI ze willen gerechtigheid. Maai- <ja( krijgen ze niet. Hier een voorleek De bietsuiker in Nederland kost bjjv. 85 cent per kg- de rietsuiker kost slechts plm. 45 cent per kg. Nu heft de regering op de rietsuj. ker zoveel invoerrechten, dat d( rietsuiker veel en veel duurder wordt dan de bietsuiker. Dat noemen dan beschermen van de eigen indu. strie. Maar dat is toch eigenlijk hartstikke onrechtvaardig tegenov© de mensen uit de ontwikkelingsu' den? Eerst gaat de regering veel te ho, ge invoerrechten heffen op de pro, dukten uit de ontwikkelingslanden, en dan gaan ze wat geld eigenlijk veel te weinig aan de ontwikkeling, landen geven. Dat klopt toch niet? Daar moet dus maar eens verandering komen, veranderingen in deze rechtvaardige toestanden tegenos,, de mensen. Dat is nu het. thema van de Vredesweek van dit jaar. Ge© liefdadigheid, maar gerechtigheid Denkt u er ook eens aan? RAAMSDONKSVEER Gerard van Vught en de klas 4a r-k MAVO. In het artikel van de heer C. v.l S. uit Oosterhout, geplaatst in blad van 16 september j.l. stelt c dat uit 't jongste Nipo-opinie-ond© zoek wederom is gebleken, dat 85 pet- van het Nederlandse volk ach- ter de monarchie staat. Het wil mij echter voorkomen dat een onderzoti als bovengemeld niet maatgevend Is en wel hierom niet omdat het te zeer beperkt is tot een klein aantal mis. schien nog wel geselecteerde men. sen. Ik betwijfel of daaruit de opinie van het gehele Nederlandse volk zot kunnen blijken. De conclusie v© de heer v.d. S. lijkt mij dan ook wai voorbarig. Als men precies zou wille, weten hoe het Nederlandse volk over de monarchie denkt, dan zou een re! ferendum daaromtrent het juiste ant woord kunnen geven. Een vertekeni beeld zoals een Nino-onderzoek dit geeft, doet dit beslist niet. BREDA JYj Heden overleed tot onze diepe droefheid, geheel onverwachts, nog voorzien van de H.H. Sacra menten der zieken Mevrouw EMMA JULIANA CAMMAERT weduwe van de Heer Petrus Verstraeten in de gezegende leeftijd van 81 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in Uw godvruchtige gebeden aan. St. Jansteen: G. Verstraeten E. Verstraeten-Ceulemans Kapellebrug: M. Saman-Verstraeten G. Saman haar kinderen Tilburg: G. Verstraeten I. Verstraeten-Bartz Gouda: E. Verstraeten en verloofde St. Jansteen: J. Verstraeten Kapellebrug: V. Saman P. Saman haar kleinkinderen. Kapellebrug, 19 september 1969 De uitvaartdienst, gevolgd door de begrafenis, zal plaats hebben op maandag 22 september om 10 uur, in de kerk van de H. Johannes de Doper te St. Jansteen, waarna begrafenis op het kerk hof aldaar. Rozenkransgebed zondagavond om 6.30 uur in de Kapel te Kapellebrug. Samenkomst maandag om 9 uur in het Sterfhuis te Kapellebrug, Gentsestraat 117. Wilhelminastraat 31 St.-Jansteen Tel. 01140-2575 PEDICURE van 26 sept.5 okt. De Provinciale Afzetcom- missie voor Zeeland en West-Brabant maakt aan haar fruittelers bekend, dat op de veilingen kun nen worden aangevoerd en geveild, vanaf: Dinsdag 23 september 1969 Bonne Louise d'Avranches alle maten, sortering: 50/ 55, 55/60, 60/70, 70/op. Legipont, alle maten, sor tering 5 mm, in standaard- kist 25 kg. Donderdag 25 Sept. 1969 President Loutreuil, alle maten, sortering 10 mm. Allington Pippin, alle ma ten, 10 mm sortering in 3/4 kist 20 kg. een reclame* medium waar uw zaak beslis! niet buiten kan •fr Heden overleed tot onze diepe droef heid, na gesterkt te zijn door de Genademid delen der H. Kerk, onze beminde vader, behuwd vader, grootvader, over grootvader, broeder, be- huwdbroeder en oom JOANNES VAN GOETHEM weduwnaar van Apollonia van Loenen in de leeftijd van 87 jaar. Wij bevelen de overle dene die ons zo dierbaar was in uw gebeden aan. Axel: J. van Goethem M. van Goethem- Stallaert kinderen en klein kinderen Stoppeldijk: R. van Goethem R. van Goethem- de Poorter kinderen en klein kinderen Boschkapelle: A. van Goethem E. van Goethem- Remorie kinderen en klein kinderen Sluiskil: A. de Smit van Goethem P. de Smit en kind Axel: W. van Goethem M. van Goethem- Baart en kinderen Fam. van Goethem Fam. van Loenen. Boschkapelle, 18 sep tember 1969. Bossestraat 107. De uitvaartdienst, ge volgd door de teraarde bestelling, waarbij u be leefd woi-dt uitgenodigd, vindt plaats op maan dag 22 september a.s. om 10 uur, in de paro chiekerk van de H. H. Petrus en Paulus te Boschkapelle. Eucharistieviering op zondagavond om 5 uur in de parochiekerk. Zij, die bij vergetelheid geen uitnodiging hebben ontvangen, gelieven dé ze advertentie als zoda- nig te beschouwen. Tot onze grote droefheid is plotseling van ons heengegaan, voorzien van de genademiddelen der kerk, onze beminde broer, zwager, heeroom en huisgenoot JACOBUS ADRIANUS ALOYSIÜS VAN MECHELEN pastoor te Sprundel in de leeftijd van 63 jaar, het 38e jaar van zijn priesterschap. Sprundel, 18 september 1969. Bergen op Zoom: E. Goosen-van Mechelen Ant. Goosen en kinderen C. van den Dungen-van Mechelen I. van den Dungen en kinderen C. Kaufmann-van Mechelen J. Kaufmann Boom (België): Dr. P. van Mechelen A. van Mechelen-Peters en kinderen Bergen op Zoom: A. van Mechelen H. van Mechelen-Pacilly en kinderen Halsteren: C. van Mechelen, pastoor Sprundel: B. de Bruijn, kapelaan M. Brakenhoff M. Vos Na een pastoraat van nog slechts ruim een jaar vol goedheid en hartelijkheid voor zijn parochia nen is op donderdag 18 september plotseling van ons heengegaan de Zeer Eerwaarde Heer J. A. A. VAN MECHELEN pastoor van de parochie St. Jan de Doper te Sprundel. Wij zijn dankbaar met deze mens en priester hebben mogen leven en werken. De plechtige H. Mis van Requiem, waarna be grafenis zal worden opgedragen zondag 21 sep tember om 15.00 uur in de parochiekerk, Avonddienstzaterdag 20 september 19.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de uitvaartdienst in het gemeenschapshuis te Sprundel. De overledene is opgebaard in de parochiekerk. Bezoektijden zaterdag 20 september van 16-3" tot 18.45 uur en na de avonddienst. Het Kerkbestuur. B. de Bruijn, kapelaan. GEMEENTE AARDENBUKC Da burgemeester van Aardenburg brengt 'ar openbare kennis, dat vanaf 25 september i» gedurende 1 maand ter gemeente-secretarie v eenieder ter inzage ligt het ontwerp-beslurt vaststelling van de grenzen van de bebouw kommen, Aardenburg, Draaibrug, Eede en Kruis voor de toepassing van de Boswet. Aardenburg, 19 september 1969. De burgemeester voorn-, M. G. M. VAN BERCKEL. KANTON - Het eers viel toen we de campi dische faculteit van hel| sen-instituut opreden, ligging. Overal weel gras, overschaduwd do bomen, waarvan er stonden. Het hoofdgebouw, uit rode en gele steen, van een middeleeuws Het volgende dat m de doodse stilte: het nc zemoes van een univer ontbrak. Er was geen sti Later kwam ik er achter oorzaak van was. We zaten met zijn elven ro werd thee gedronken, gerookt, praat. Behalve mijn tolk en gezelschap uit twee jonge meis; mannelijke en een vrouwelijke lid van het revolutionaire corr teit, een jonge arts en drie lec propagandateam, die in het neerd waren. De studenten en docenten van de „studie en toepassing" Mao. „Hoeveel studenten heeft ogenblik?", vroeg ik. „Op he we ongeveer 2600 studenten. 5 docenten, momenteel op het worden heropgevoed door de dige boeren," antwoordde een pagandateam. „Bedoelt u," ze zomervakantie op het land dt boeren te helpen?" „Nee," zei al zes maanden om door de te worden heropgevoed. Die de klassestrijd die zij hebben de bedoeling is, dat ze echt b worden." Hoe deze jonge mensen er de uitgestrekte gebieden v Kwantoeng onder zeer moei! den te gaan leven is een lan verhaal. Een van de mensen die hier delijk zijn, zat bij ons aan t van het propagandateam. Een jonge man van ongeveer 25 ja: ruw blauw werkpak. Als lid van het propaganda1 bezig met een drastische her lesprogramma, zowel politiek De bedoeling hiervan was b studieduur voor het artsenex drie jaar. Deze propagandist was vor- instructie van Mao met hond deren ingedeeld m propagand bestaan uit betrouwbare en in legde arbeiders, mannen zowe werden naar de universiteit scholen in het gehele land de „kritiek-campagne", die met succes hadden gevoerd, zt v< Op de scholen en colleges b het „bourgeois-gezag" reeds maar de studentenorganisaties eengevallen in splintergroep! voor zich weer beweerden d£ hjnen op de juiste wijze int Propagandateams van arbeic yutdrukkelijk door Mao goec mterpretatie van zijn instruc VrieJ* "gelegaliseerd" Met J die tegen deze arbeider-pro ren, waren in feite tegen Mac

de Stem | 1969 | | pagina 4