IZEN WEN GROTE CONCURRENT VAN ZOETEMELK Fedor den Hertog klom sterk op Walcheren: tweede plaats verdedigen WÏLMA v. d. BERG: GEEN MEDAILLE [ELPAND msnhuis BAR0NIE-R0DA J.C Gommers, Bosman en Keizer in finale Aardenburg heeft kans op eerste winstpunt NU AL ACHTERSTAND IN HOCKEYCOMPETITIE ienst het bureau *T- EN pZAKEN 1 VC W-Ba vel Totowinnaar krijgt f. 227.458,80 LAMBERT MAASSEN MOET STOPPEN van NDE Benefietwedstrijd voor Rentmeester Tienkamp Programma A f delingsvoetbal N.A.C. STADION BREDA N.A.C. B - A.D.O. B 13 DE STEM VAN ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1969 12 \loordstraat 1, •kt 25, Eenhoornplant- :nde Man", Hof DO uur.. Korte Nieuw- Markt 19, Spuiplein Id, n van 13,30 tot 20.15 tot 20.45 aken, Mr. F. J. •-'nT'- MIDDELBURG houders roepen, wegens lidige funktionaris elders, betrekking van vijs, sport- en jeugdzaken esecretarie. .s. voortgezette vakstudie a met aantekening jeugd- ist.ige opleiding) >n, initiatief, goede con- pen en redactionele vaar- tionaris treedt ambtshalve ingmeester van de Stich- tiddelburg. Deze stichting sheer van sportterreinen, isering van burgemeester neren en hulp bij organi- van organisaties op sport- en van deze aktiviteiten, g van door de gemeente ekte subsidies. 1 een medisch en kan een zoek vooraf gaan. svinden in de rang van fdcommies-A. Salarisgren- 304,— tot f 1708,— en van eentelijke rechtspositiere- sassing. Voor het verkxij- ■ordt alle mogelijke mede ontwikkeling, is een aan- ente in de nabijheid van i het Veerse Meer. af van referenties binnen ichijnen van dit blad aan houders van Middelburg. OOR ALLE 2179 bureau van dit blad- (ADVERTENTIE) (Van een speciale verslaggever) CHATEAUROUX De Tour de l'Avenir staat aan de voet van het hoogland van Auvergne en in grote lijnen ziet het klassement er nog steeds uit als in Bretagne, waar Joop Zoetemelk na de vijfde etappe in Paimpol de gele trui veroverde. Voor de bergen de laatste schiftingen in het veld zuRen maken heeft Nederland een tweede man in de top van het klassement: Fedor den Hertog, die giste ren oprukte naar de derde plaats als gevolg van zjjn voortdurende inspanningen in de achtste etap pe. Den Hertog is de als tweede- geklasseerde Belg Jan van de Wiele tot op enkele seconden genaderd en dat betekent, dat deze kandidaat voor de over winning, die de laatste dagen al zijn aandacht heeft kunnen wijden aan Joop Zoetemelk, nu reke ning moet houden met nog een kwalitatief zeer sterke Nederlandse renner. In het puntenklassement heeft de groep van Middelink op de laatste vlakke dag een veer moeten laten, want in de kopgroep van 17 renners, die op de sintelbaan van Chateauroux om de etappezege streed zaten slechts twee Nederlanders tegen drie Belgen, drie Polen en ook drie renners uit de regionale Frankrijk-midden ploeg. Eén van dit laatste drietal was de drager van de groene trui Gerard Besnard, die met zijn zesde plaats in Chateauroux zijn eerste positie in het spnmtklassement duidelijk versterk te. Piet Hoekstra, de meest serieuze Nederlandse gegadigde voor de pun- tenrangschikking, bezat gisteren in het laatste deel van de rit over 220 km niet meer de kracht zijn kansen daarin te verdedigen. Daarmee viel Piet Hoekstra in de nationale equipe enigszins uit de toon, want van start tot finish zijn Nederlandse renners actief geweest. Niet in de laatste plaats Joop Zoete melk, die de leiderstrui ongeschon den naar het hoogland heeft willen brengen, omdat hij weet dat in de rit van vandaag en de twee halve etappes van morgen ieder op eigen kracht zal zijn aangewezen en omdat hij zich sterk genoeg voelt daar de J strijd met wie dan ook aan te binden. Zelfs met Miguel Lasa, de Spaanse amateurkampioen en ook met Luis Zubero de hoogst geklasseerde Span jaard, die in bergachtig terrein ook (ADVERTENTIE) ZONDAG om 2.30 uur (Van onze sportredactie) OVEZANDE De Ovezandse wielrenner Cees Rentmeester zal ook in het komende seizoen als prof deel uitmaken van de Caballeroploeg. De ongelukkige Zeeuw, die door een ern stige valpartij in het voorjaar nog niet aan een profdebuut toekwam, zit momenteel weer dagelijks op de fiets. Van deelname aan wedstrijden zal er dit seizoen echter niet meer komen. Alle hoop heeft Rentmeester nu I gezet op het nieuwe wielerjaar waar in hjj van Caballero opnieuw de kans krijgt zich waar te maken. Dit in te genstelling tot hardnekkige geruch- I ten die spraken vam opzegging van net contract. Hoewel er bij Cees Rent meester van verschillende kanten op tangedrongen is om weer tijdelijk erug te keren naar de amateurs, teeft de Bevelandse coureur beslo- en door te zetten en de stap naar de leroepsrenners te wagen. Bovendien bleek de KNWU geen aispensatie voor zijn terugkeer te willen verlenen, zodat Rentmeester twee jaar had moeten wachten, wil- Je hij een comeback als amateur ma ren. „Rentmeester krijgt nu in le per geval een nieuw contract. In wel- vorm weet ik nog niet, maar toch minstens voor een half jaar", aldus Enijg o-reclamechef Frans van de Van groot belang zal daarbij de uitslag van de actie zijn, die momen- ■el voor Cees Rentmeester wordt ■evoerd. Voornaamste onderdeel aarvan is de door het wielerco- mite georganiseerde benefietwed- VTiS 1 1UP Zaterda® 27 September in Mdelburg. De opbrengst van deze e is bestemd voor de financiering an een langdurig verblijf van Rent- j -wester m n Zuideuropees land. D-e- reis wordt waarschijnlijk in het )nrJa,?r .^e?laa^t °P doktersadvies. de invloed van de temperatuur m het zeewater zou de blessure van rezen 6r PaS voUed4g kunnen ge- UxpEhBAL Jeunesse d'Esch uit iet jufS heeft de ontmoeting in enen 1, eursstedenbekertoernooi 13-2 Noord-Ierse Coleraine met I tie A?lam°nnen' Voor Jeunesse scoor- I ^Wamano een hattrick. Vittoria Setubal heeft eerste wedstrijd voor de eerste beursswi0 iLÏ toernooi °m de jaar- w_rs?tedenbeker tegen Rapid Boe- Eevvnrin 1igen terr®in met 3—1 LI ruststand wa3 1—0 in ordeel van de Portugezen. I karest 1 lew I het I S'mvAL Partizan Belgrado I striirt F gen terrein de eerste wed- voor het toe Za Ujpest (Hong) I stedenhli 001 om de laarbeurs- iernJfker met 2~1 gewonnen. Bij was er nog niet gescoord. goed uit de voeten kan. Om een zo gunstig mogelijk uitgangspunt te ver krijgen voor de beslissende fase vam de negende Tour de l'Avemir heeft Joop Zoetemelk gisteren opnieuw veel werk moeten verzetten. Het is hem goed, maar zeker niet zonder grote inspanningen afgegaan. Joop Zoetemelk herstelt zich echter zeer snel na grote vermoeienissen. Dat feitelijk is het meest essentiële ver schil tussen hem en de misschien nog rijker getalenteerde Fedor den Her tog, die voor Brno al over het hoog tepunt van het seizoen heen was en in deze ronde langzaam teruggroeit naar zijn normale peil, maar nog steeds zeer sterke d'agen met uiterst zwakke afwisselt. Fedor den Hertog' is bovendien uiterst eerzuchtig en zijn geweldige rijden moge dan toevallig uitstekend hebben gepast in het beleid van de Nederlandse ploeg, er is geen enkele zekerheid, dat Den Hertog zijn de monstratie van macht achterwege zou hebben gelaten, wanneer zijn pre- soonlijk belang er meer mee gebaat zou zijn dan het belang van de ploeg. Zeker is dat Den Hertog op een derde van het traject de Belg Vande vijver en de Tsjech Soucek meetrok naar een kopgroepje van zeven man, hij de steeds beter koersende Jan Spetgens. Even later vond het grote veld, met Joop Zoetemielk, aanslui ting bij de vluchters, maar niemand zal ooit weten of Den Hertog daar blij of verdrietig om was. Onmisken baar is ook dat Den Hertog van de Nederlanders het snelst reageerde, toen zestig kilometer voor Chateau roux de Franse centralen Besnard en Heiion de aanval inzetten. Maar juist toen die groep, die aanvankelijk uit zeven man bestond en later uitgroei de tot zeventien, bij wie weer Jan Spetgens, speelde Den Hertog een wat afwachtende rol. Vooral nadat duidelijk was geworden, dat de groep ook zonder zijn bijdrage een voor sprong van meer dan anderhalve mi nuut op het grote veld kon handha ven. Fedor den Hertog en Jan Spetgens hebben gewoon meegefietst en eerder bijgedragen tot tempoverlaging dan -verhoging van de vluchtgroep. Op het traject, dat minder zwaar was dan werd verwacht, heeft vooral Popke Oosterhof de hele dag minder goed gereden dan normaal. „Ik had bij de start al last van mijn maag en ik heb het geluk gehad dat, toen het peloton in tweeën viel, en ik in de achterste groep zat, alles weer bij elkaar is gekomen. Anders had ik, zonder dat ik er zelf iets aan zou heb ben kunnen doen minuten verloren". Piet Hoekstra, attent in het eerste deel van de koers, voelde geleidelijk zijn krachten verminderen en in de slotfase was hij gelukkig het peloton te kunnen bijbenen. Veel gemakkelij ker reden Thijs de Koning en Sjef van den Burgh. De Koning was be trokken bij een valpartij na 50 kilo meter, waardoor ook Crapez en Blawdzin werden teruggeworpen. In de groep, die bijna een half uur heeft moeten jagen om de opgelopen ach terstand goed te maken, was Thijs de Koning verreweg de ijverigste. Daardoor heeft hij, onbewust, twee redelijk geklasseerde renners terug gebracht naar Joop Zoetemelk. Sjef van den Burgh kreeg vlak voor de Cöte de Grenadier, che met een inde ling in de tweede categorie bepaal delijk was overgewaardeerd, een lek ke band. De Zuidhollander, die echt niet als een vogel omhoog gaat, liep mede door de klim, die vlak achter de ravitaillering weer door de Neder landers overgeslagen lag, een flin ke achterstand op. Hij heeft dat ver schil zelf weer goedgemaakt. Niet goed gemaakt werd het ver schil van mening tussen de Spaanse en de Nederlandse ploeg, na de eer ste aanval van Fedor den Hertog. De Spaanse renners, die de kansen van Lasa en Zuberto wilden verdedigen en in Den Hertog terecht net zo'n gevaarlijke concurrent zien als in Zoetemelk probeerden het tempo van het veld omhoog te jagen, toen Den Hertog weg was. Enkele Neder landers, Benjamins, Van den Burgh en De Koning, posteerden zich temid den van de Spaanse groep om te pro beren het ritme te verstoren. De Spanjaarden waren daar niet van ge diend en begonnen te schelden, met hun vuist te zwaaien en namen ten slotte een enkele fietsjomp in de hand. De Nederlanders, die gisteren geen enkel duel uit de weg zijn ge gaan weken ook niet voor dit geweld. Uitslag van de achtste etappe1 Thevenet (Fr.) 219 km in 5.17.02 (met tijdsvergoeding 5.16.42), 2 Crapez (Belg.) 5.17.03 (met tijdsverg. 5.16.53) 3 Spetgens (Ned.) 5.17.03 (met tijds verg. 5.16.58), 4 De Muynck (Belg.) 5.17.03, 5 Stachura (Pol.) 5.17.08, 6 Besnard (Fr.) 5.17.12, 7 Stee (Pol.) z.t., 8 Bilsland (GB) z.t., 9 Delepine (Fr.) z.t., 10 Zelenka Tsjsl.) z.t. 17 Den Hertog (Ncd.) 5.17.12, 21 Benja mins (Ned.) 5.18.57, 28 De Koning (Ned.) z.t., 55 Zoetemelk (Ned.) z.t., 69 Oosterhof (Ned.) z.t., 87 Van der Burgh (Ned.) z.t. 90 Hoekstra (Ned.) z.t. Het algemeen klassement na acht etappen: 1 Zoetemelk (Ned.) 34.50,38; 2 Van de Wiele (Belg) o p3.03; 3 Den Her tog (Ned.) op 3.28; 4 Jolly (G.B.) op 4.43; 5 Crapez (Belg) op 4.52; 6 Zu bero (Sp.) op 5.09; 7 Labus (Tsj.) op 5.19; 8 Blawazin (Pol.) op 5.21; 9 G. Petterson (Zwe.) op 5.23; 10 Lasa (Sp.) op 5.43; 11 Mortensen (Den.) op 5.56; 12 Oosterhof (Ned.) op 6.05; 19 Benjamins (Ned.) op 7.42; 34 Spetgens (Ned.) op 11.28; 37 De Ko- ninr (Ned.) op 12.00; 73 Hoekstra (Ned.) op 20.22; 85 Van den Burgh (Ned.) op 29.04. Het dagploegenklassement: 1 België 15 51,18; 2 Frankrijk Mid den 15.51,26; 3 Polen 15.51,32; 4 Ne derland 15.53,12. Het algemeen ploegenklassement: 1 Nederland 105.06,16; 2 België 105.16,45; 3 Frankrijk 105.20,47; 4 Spanje 105.25,42; 5 Frankrijk West 105.27,56. ZONDAG A.S. OM HALF DRIE Zal de thuisclub zich in de kopgroep handhaven Heden om half 3: BARONIE B-WILLEM II B. Fedor den Hertog: grootste concurrent voor ploeggenoot Joop Zoetemelk. (Van onze speciale verslaggever) ATHENE Wilma van den Berg was teleurgesteld. Uiteraard. Het ge hele jaar had zij samen met de Pool se Irena Szewinska-Kirszenstein de sprintwedstrijden in het oudste we relddeel beheerst. En nu, tijdens de Europese atletiekkampioenschappen in Athene moest zij in de finale van de 200 meter genoegen nemen met een vierde plaats. Dat de Oostduitse dames Petra Vogt en Renata Meiss- ner ernstige concurrentes waren, be sefte de Udense terdege. Maar dat zij in feite gedeklasseerd zou worden door deze Oosteuropese talenten, die pas in de loop van dit seizoen door drongen tot de top, had de nijver heidslerares niet verwacht. En gede klasseerd werd Wilma van den Berg. Het verschil met Petra Vogt bedroeg drietiende seconde (23.2 tegen 23.5) en met Renate Meissner tweetiende seconde. Dat Wilma van den Berg ook naast het brons greep was eigenlijk de grootste verrassing, want Valerie Peat, die tot Athene steeds op de achtergrond bleef, brak eerst bij deze titelstrijd door. De Britse liep een schitterende race. Er was zelfs een finishfoto voor nodig om uit te ma ken of zij of Renate Meissner het zil ver had gewonnen. Het handjevol toeschouwers, dat de tribunes in het opnieuw door de zon beschenen Karaiskis-stadion „be volkte", is wel getuige geweest van een compleet Nederlands succes. Ma ria Gommers, Anneloes Bosman en Ilja Keizer plaatsten zich voor de finale van de 1500 meter. Dat Maria Gommers, de oud-wereldrecordhoud ster op dit nummer, zich zonder moeite zou plqatsen was wel ver wacht. Maar dat de kleine Anneloes Bosman zo speels de finale binnen wipte, was toch een verrassing. De 22-jarige Nijmeegse liep een opval lend sterke race. In de tweede serie, die op papier veruit de zwaarste leek, ging Anneloes Bosman onver vaard achter Maria Gommers aan, die traditiegetrouw onmiddellijk in hoog tempo begon. Schijnbaar moei teloos volgde Anneloes Bosman haar landgenote, "tot op 800 meter konden de andere loopsters het Nederlandse duo, dat de eersite twee ronden afleg de in 2 minuten en 19.3 sec., bij houden. Daarna dunde de kopgroep van zes loopsters langzaam uit. Alleen de Russin Alia Kolesnikova bleef wat langer bij, maar bij het in gaan van de laatste ronde moest zij toch ook lossen. Volkomen ontspan nen liep het Nederlandse tweetal daarna door. Maria Gommers won in 4.17.9, Anneloes Bosman finishte op nauwelijks een meter als tweede in 4.18.1. De Nijmeegse verbeterde haar persoonlijke record, dat op 4.22.7 stond, aanmerkelijk. Tragisch ver liep de wedstrijd voor de Oostduitse Waltraud Pohland, die onmiddellijk na de start ten val kwam, languit op het tartan smakte en huilend bleef liggen. Ilja Keizer bleek de schokkende ervaring van een dag tevoren, toen zij in de finale van de 800 meter roemloos ten onder ging, goed ver werkt te hebben. De Nieuwvennepse liep in de eerste serie alleen maar op plaatsing voor Je eindstrijd. Zij hield haar concurrenten uitstekend in de gaten en ging op het moment, dat Faola Pigni het tempo verhoogde, onmiddellijk mee. Ondanks een tussensprint van de Italiaanse wereldreoordhoudster bleef de groep bijeen, maar kort voor de laatste bocht verbrokkelde het elf loopsters tellende veld. Er vormde zich een groepje van zes atleten, die zeker waren van plaatsing. Pigni won in 4.17.2 voor de Engelse Rita Ridley, die een tijd lang het tempo- werk had gedaan. Achter de Britse kwamen vier loopsters vrijwel gelijk over de streep van wie Ilja Keizer vijfde werd in 4 minuten en 18.6 seconden, hetgeen ook een aanmer kelijke verbetering van het persoon lijke record (4.23.5) betekende. Uiteraard was bondscoach Ben Kusmic, die de middenafstandloop- sters onder zijn hoede heeft, uiter mate tevreden. „Vooral met de pres tatie van Anneloes Bosman en Ilja Keizer. Na die ervaring van donder dag had ik het voor Ilja Keizer som ber ingezien. Zij heeft zich echter voortreffelijk hersteld. Zelfvertrou wen is het enige wat zij nodig heeft, kwaliteiten bezit ze te over. De opzet van de race van Maria Gommers en Anneloes Bosman was tevoren afge sproken. Maria Gommers zou tot op 1200 meter het tempo maken om An neloes mee te nemen. Daarna was Maria vrij. Anneloes bleef echter op vallend gemakkelijk bij." Maria Gommers, die na de race be kende niet voluit gelopen te hebben, zei: „Ik schrok van het aanvangs- tempo van Anneloes. Toen zij ook in de tweede ronde goed bij bleef, wist ik dat zij het wel zou halen." Stra lende Anneloes Bosman: „Ik ben he lemaal niet moe. Hef ging heerlijk. Fijn diat ik nU onder de 4.20 zit. Dat het zo gemakkelijk zou gaan, had ik nooit verwacht." Edward de Noorlander is in zijn opzet het Nederlandse record, dat Eef Kamerbeel zeven jaar geleden bij de Europese titelwedstrijd in Bel grado met 7732 een vijfde plaats op leverde, te verbeteren, niet geslaagd. De 24-jarige Rotterdammer kon na twee moordende dagen tienkamp echter terugzien op een totaal van 7598 punten, hetgeen hem in het sterke gezelschap een zesde plaats opleverde. Uiteraard was de strijd om de tien- kamptitel door het wegvallen van de Westduitsers, die aangevoerd zouden worden door wereldrecordhouder Kurt Bendlin, enigszins gedevalu eerd. De Noorlander toonde zich in ieder geval de sterkste Westeurope aan, die nu deelnam. Achter de 22- jarige Joachim Kirst, die met 8041 punten volkomen onbereikbaar was, bezetten twee Oostduitsers Wessel (tweede) en Demmis (vijfde) en twee Russen, Sjelnokov (derde) en Avilov (vierde) de andere ereplaat- (Van onze handbalmedewerker) BREDA De dames van Walche ren moeten zondag de tweede plaats op de ranglijst verdedigen tegen het Amsterdamse Zeeburg. Vorig jaar behoorde Zeeburg tot de middenmoot Deze competitie startte Zeeburg slecht met twee verloren wedstrij- zal er echter rekening mee moeten houden dat Zeeburg wei eens voor een verrassing kan zorgen. In de overgangsklasse krijgen de dames van E.B.HV. een gelijkwaar dige tegenstander op bezoek. De Blin- kert uit Haarlem heeft ook drie pun ten uit drie wedstrijden. Er mag dus gerekend worden op een spannende wedstrijd met vermoedelijk als eind resultaat een gelijk spel. De dames van S.O.A. (district) die een zeer goede start hadden met een overwinning van 7-2 op E.V.V. gaan zondag op bezoek bij Volt en maken weer een goede kans op een over winning. De dames van E.V.V. krij gen E.B.H.V. 2 op visite. Er zit een zege in. Bij de heren in de districtsklasse kan E.B.H.V. door volle inzet win nen van Dongen. De wedstrijd Ra pid- G.S.C. is moeilijk te voorspellen omdat G.S.C. een nieuwe combinatie is van de Goese ploegen Tonido, Hellas en Robur. Volt mag tegen S. O.A. rekenen op een kleine overwin ning. Hoofdklasse: Hygiëa Swift,,Niloc Posterhoit; Velo Helas; Walcheren Zeeburg; Heren: AttilaSittardia A.H.C. '31 E.S.C.A.; Operatie '55 Hellas; Olympia Aalsmeer. Overgangsklasse A Dames: S.E.W. Athleta; Verburch Quintus; Athene D.W.S.; E.H.B.V. De Blinkert: Heren: U.D. Sp. Ver eent; Niloe Hercules; Hermes Blauw Wit; V. en K. Zeeburg. District Zuid B Dames le klas elfhandbal: Volt S.O.A.E.V.V. E.BH.V. 2; Heren le klas elfhand bal; E.B.H.V. Dongen; Rapid G.S.C.; Volt S.O.A.; Heren 2e klas elfhandbal: E.B.H.V. 2 Dongen 2; Volt 2 S.O.A. 2; Dames 2e klas zevenhandlbal: Terheijden Were.Di D.V-S. Boemerang; Rapid V. C.W.; S.O.A. 2 Break Out; Heren 2e klas zevenhanidbal: Taxandria Boemerang; Tachos Were Di; In ternos E.V.V. Afdeling West-Noord-Brabant Da mes le klas: Heerle E.B.H.V. 3; Desk Dongen; Heren le klas: Gilze B.V.C.; Riel Tachos; Desk 2 Were Di 2; AvantiJulia na; Heerle Blauw Wit; Dames 2e klas A: E.V.V. 2 Avanti; Blauw Wit Dongen 2; S.V.M. Tachos 2; Dames 2e klas B: Taxandria Boemerang 2; G.H.V. Were Di 2; Volt 2 Gilze 2; Dames 2e klas C: S.O.A. 3 Break Out 2; Internos Groene Ster; Be Fair Rapid 3; Rapid 2 Avanti 2; Heren 2e klas A: E.B.H.V. 3 Break Out 3; Gil ze B.V.C.; Heren 2e klas B: D.V- S. Boemerang 2; Break Out 2 Groene Ster 2; Uno Animo Tachos 2; Heren 2e klas C: Taxandria 2 Boemerang 3; StokkasseltBlauw Wit 2; Uno Animo 2 G.H.V. Afdeling Zeeland: Dames le klas: Marathon Hontenisse; E.M.M. G.S.C.; Fortuna Walcheren 2; Dames 2e klas: S.I.O.S. Walche ren 3; E.MM. 2 G.S.C. 2; Olym pus 2 Sluiskil; Heren le klas: S.I.O.S. Walcheren 2; Fortuna 2 Volharding; Marathon G.S.C. 2; Heren 2e klas A: E.M.M. 2 Olympus 2; Marathon 2 G.S.C. 3; Heren 2e klas B: Olympus 3 G.S.C. 4. DEN HAAG (ANP) Voor sport- toto zes is in Den Haag slechts een melding van 13 goed voorspelde uit slagen binnengekomen: de cijfers van sporttoto zes zijn: aantal deelnemers: 797.228; bruto in leg: f 1.648.879,20; prijzenbedrag: f 758.196 eerste prijs: f 227458,80; 1. melding van 13 goed, uitkering bruto f 227.458,80; tweede prijs: f 151.639,20; 19 meldingen van 12 goed, uitkering per kolom bruto f 7981; derde prijs: f 227.458,80; 439 meldingen van 11 goed, uitkering per kolom f 518,10; extra-prijs: f 151.639,20: 304 meldingen van 8 goed, uitkering per kolom f 498,80. (Van onze voetbalmedewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de zondagcompetitie in de KN VB afdeling Zeeland krijgt Aarden burg, in de thuiswedstrijd tegen Lewedorpse Boys, een kansje op de eerste overwinning. Domburg is op eigen veld te sterk voor Hoofdplaat en de beide punten zouden best van pas komen als Schoondijke erin zou slagen om Zeelandia in de Zeeuwse hoofdstad een punt afhandig te ma ken. Dat is niet onmogelijk. Robur maakt er tot heden niet zoveel van. Toch is het de vraag of Huisterioo (Van onze hockeymedewerker) BREDA Bij de nieuwe competi tie gold voor de le klasse heren dai er naar gestreefd zou worden door zo weinig mogelijk onderbrekingen een vlotte afwerking te bevorderen. Zulks in verband met de tijdige aan vang van de kampioenscompetitie. Bovendien zouden de teams voorlo pig niet deelnemen aan de bekerwed strijden. Ging men dan niet enigs zins te lichtzinnig te werk door zon dag j l. uitstei te verlenen voor het spelen van twee ontmoetingen in het zuiden? Het gevolg hiervan is, dat de on derlinge krachtsverhoudingen tussen de zuidelijke teams nog onvoldoende kon worden gepeild. Misschien dat vu de duels van zondag, die pel ling wel kan worden gemaakt. Of Breda dit seizoen een hoofdrol zal spelen moet het op eigen bodem voor eigen publiek in de wedstrijd tegen Venlo bewijzen. MEP kan zijn onge slagen record in de thuiswedstrijd tegen Tilburg handhaven. 's-Herto- genbosch is tegen het bezoekende HTCC niet kansloos, evenals Eindho ven in de thuisontmoeting tegen MOP. EMHC zal zich de meerdere over Keep Fit tonen. Het programma luidt: Heren: 2e klasse A: PelikaanForward, Were DiHOCO, PushRapidity, Zwart WitLiberty; 3e klasse A: Waalwijk Wilma v. d. Berg: slechts vierde. (ADVERTENTIE) Zaterdag a.s. Aanvang half drie -Hopbel, DESOlympia, Warande Rapide, CadettenOirschot; 4e klasse A: Etten-Leur—Tempo, HSD Vlissingen; Res. le klasse: HTCC 2 Breda 2, Tilburg 2—Venlo 2, EMHC 2Bosch 2, Rapide 2Eindhoven 2 Res. 2e klasse A: MOP 2—HTCC 3, Tilburg 4—Were Di 2, EMHC 4-Push 2, MOP 4Os Zwart 2; Res. 3e klas se A: Forward 3Pelikaan 2, Tilburg 4-Breda 4. HOCO 2 - Push 2, Tilburg 2Zwart Wit 2; Res 3e klasse C: Eindhoven 3—MEP 3, Uden 3Bosch 3, Warande 2Rapidity 3, Or. Zwart 3Breda 3; Res. 4e klasse A: HOCO 3Pelikaan 4, Olympia 2Push 4, Breda 5Zwart Wit 4: Res. 4e klas se B: Forward 4Eindhoven 4, Til burg 5—Were Di 5, EMHC 8—HOD 4 Breda 5Basko 2; Res. 4e klasse c Waalwijk 3—MOP 5, HOD 3—EMHC 7, Zwart Wit 3Liberty 3; Res. 4e klasse D: MOP 6—Waalwijk 2, Nue- nen 2—Were Di 4, EMHC 6—Waran de 3, Oirschot 2Or. Zwart 4. Da mes: le klasse: HTCCWere Di, Ven loRapidity, 's-BoschEMHC, Or. ZwartPush; 2e klasse A: Waalwijk MOP, ForwardTilburg, Tempo- Keep Fit, MEPBreda; 3e klasse A: PelikaanSon, DESHOCO, Waran deOlympia, MiddelburgOirschot; 4e klassf A, HSDRapide, Zwart Wit Liberty; Res. le klasse: Were Di 2—Rapidity 2, Keep Fit 2—Uden 2, EMHC 2Bosch 2, Push 2Or. Zwart 2. Res. 2e klasse A: MOP 2 Waalwijk 2, Tilburg 2Forward 2, EMHC 4Push 4, Breda 2Racing 2; Res. 2e klasse B: HTCC 2Forward 3, Were Di 3—HUAC 2, Bosch 3— Keep Fit 3, Push 3EMHC 3; Res. 3e klasse A: Were Di 4Eindhoven 2, Tilburg 3—DES 2, EMHC 5—Tem po 2, Breda 3Or. Zwart 3; Res. 4e klasse A: Forward 4-Pelikaan 2, HOCO 2—DES 3, Liberty 2—Push 5; Res. 4e klasse B: Waalwijk 3For ward 5, DES 4—Tilburg 4, Bosch 5— Oirschot 2, MOP 5—Breda 4. erin zal slagen zonder kleerscheuren uit Goes weg te komen. Een gelijk spel zit er wel in. Tot heden heeft IJzendijke weinig ple zier beleefd aan de terugkeer uit de KNVB. Nu Luctor op bezoek komt, bestaat er een kleine mogelijkheid op winst. Philippine maakt de verre reis naar Schouwen Duiveland en zal probe ren DFS een hak te zetten. De thuis club heeft weliswaar gevaarlijk schutters in zijn gelederen te hebben, maar hun defensie blijkt ook erg kwetsbaar. Mogelijk weet trainer Van Avermaete dit uit te buiten. le klas: AardenburgLewed. Boys 1, Domburg 1Hoofdplaat 1, Robur 1Huisterioo 1, IJzendijke 1Luctor 1, DFS 1Philippine 1, Zeelandia 1 Schoondijke 1; Res. le klas; Corn Boys 2Zeeland Sport 3, Steen 2Terneuzen 3, Vo gelwaarde 2Vlissingen 4, Oostburg 2Walcheren 2, Middelburg 4Zee landia 2, Hontenisse 2Goes 3; 2e klas A: Breskens 3Aardenburg 2, Sluiskil 2Noormannen 2, Graauw 1Ria W 1, Schoondijke 2—Terneu zen 4, Philippine 2Biervliet 2; 2e klas B: Domburg 2Hansw. Boys 2, 's-Heer Arendskerke 3Dreisehor 1, Kwadendamme 1—Volharding 1, Luctor 2Zonnemaire 1, Patrijzen 1 Cortgene 1, Renesse 2DFS 2; 3e klas A: HVV 3Axel 4, Graauw Ria W 2, Vogelwaarde 3Hontenisse 3, Koewacht 2Sluiskil 3, Corn Boys 3Clinge 2; 3e klas B: Terneuzen 4Vlissingen 5, Groede 1—Walcheren 3, Hoofdplaat 2Terneuzen 5, Schoondijke 3—Bres kens 4, IJzendijke 2Zeeland Sport 4; 3e klas C: Volharding 2Cortgene 2, Goes 4Robur 2, Robur 3Kwaden damme 2, Dreisehor 2—SVOWK 1, Zonnemaire 1—Zierikzee 3, Volhar ding 3Hansw Boys 3; 3e klas D: RCS 4Lewed. Boys 2, RCS 3Zeelandia 3, Noormannen 3 —Patrijzen 2, Luctor 3Zeelandia 4, Patrijzen 3Walcheren 4. DEN HAAG (ANP1 Na een diep gaand en deskundig onderzoek is ge bleken, dat de ADO-speler Lambert Maassen (27) niet meer in staat is zijn voetballoopbaan voort te zetten zonder daarbij grote risico's voor zijn toekomst te lopen. Maassen, die en kele jaren terug van PSV naar ADO kwam, liep een ernstige knieblessere op in de vriendschappelijke wedstrijd van de Haagse club tegen Dynamo Kiev vorig jaar augustus.

de Stem | 1969 | | pagina 13