Onderzoek naar komende luchtverontreiniging in Vlissingen-Oost GOESE BRADERIE: GEZELLIG Deze shetlandmantel met uitritsbare hamstervoering behaaglijk in de kou staan. Gewapende overval op pompstation in Breda Beeldende kunstenaars met G.S. aan tafel Openhuis in stedelijk museum Vlissingen ervervoer N.S. egenomen Parkeerruimte in Goese binnenstad uitgebreid papier voor uw pen NKV-centrale Goes Politierechter Middelburg Slachtoffer had dood kunnen bloeden Schilderspatroons- bond houdt congres in Hulst Dr. J. Huizinga spreekt niet voor Zeeuws genootschap Aardenburgse KVP-kandidaten voor Staten Fransen willen Zeeuwse mossel - te duur? - niet Postzegeldag - op 11 oktober - in Middelburg NAC 4 G (ANP) De Neder- •wegen hebben in jaren lke spectaculaire cijfers had als die van het con- r. In de twaalf maanden nber arriveerden of ver- a 33.000 beladen contai- nd via de spoorweg. Ty- irbij, dat er in de maand 968 1500 waren tegen istus van dit jaar. president-directeur van dse Spoorwegen, mr. M. i, in het Scheveningse ar hij een toelichting gaf ivies, dat hij had uitge- let symposium van de nekomstbeeld dier tech- verwachten, dat in 1990 van 1 miljoen beladen s per jaar zal zijn ge- DE STEM VAN VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1969 lRCIJFERS van n.v. Ba- cufabriek (Afa Accu) t exploitatiesaldo in 1968 ■an 464.000 tot 1,2 min. ïst resteert 408.000 (v,j. Lie sectoren van het be- tot dit resultaat bijge- omzet nam met 15 pet, S HEEFT BIJ DE Bonds- aangesloten bij de Ne- paarbankbond weer een lot te zien gegeven, dat m in de overeenkomsti- 1968. Het bedroeg na- 2 min. tegenover S 34,9 ïstus 1968. 1NISATIES VAN werk- an werknemers, die te- 3edrijfschap Edelmetaal- sturen, zullen de Sociaal- Raad verzoeken aan de Sociale Zaken en Volks- te adviseren het bedrijf- ïeffen. (ANP) De samen- r de Nederlandse markt indse Beton Groep n.v. Solétanche s.a. te Parijs gekregen in Soleton als p onder firma. opgericht voor Neder- me en de Ned. Antillen, oeleggen op alle mogelij- van grondonderzoek, iring en funderingstech- (Van een onzer verslaggevers) BREDA Een ongeveer 20-jarige jongeman heeft omstreeks 9.15 uur in Breda een gewapende roofoverval ge pleegd op 'n benzinepompstation van de firma P. Otten in Breda. De buit is vermoedelijk f 900,De overval ler die in het bezit was van een pis tool liep het station binnen en haal de zelf pompbediende A. Verhees met het pistool achteruitduwend de geldla leeg. De jongeman ver dween lopend in de richting van de voetbalvelden langs de Claudius Prinsenlaan. „Hij was banger dan ik", zo was de eerste reactie van pompbediende Ver hees. „Het was zeker een pistool dat de man bij zich had, ik zag duidelijk het blauwachtige metaal." De man zou een snorretje hebben. „Ik zou hem herkennen als ik hem weer zou zien", aldus de heer Verhees. De po litie heeft onmiddellijk de omgeving afgezocht maar dat heeft geen resul taat opgeleverd. Het pompstation ligt nogal verlaten aan een uitvalsweg van Breda. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Honderdvijftig gulden boete, een voorwaardelijke ontzegging van rijbevoegdheid voor de tijd van twee jaar en onder toe- zichtstelling. Dit was de straf die de rechter in Middelburg oplegde aan M. uit Westkapelle. Verdachte was als bestuurder van een auto, die aan zijn vader toebehoorde, in botsing gekomen met een stilstaan de vrachtwagen. Een van de mede inzittenden was daardoor zwaar ge wond geraakt. De andere drie had den de auto op een stil plaatsje ge- I duwd en pas daarna medische hulp gehaald. „Het slachtoffer had wei dood kunnen bloeden", vond mr- J.L. Anreae, de officier van justi tie. Omdat verdachte moeilijk zon der rijbewijs kan, omdat hij op een zandauto rijdt, was de politierechter mr. P. v. Empel genegen een voor waardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid op te leggen. M.J.D. uit Rotterdam had in Bruinisse een koperen scheeps schroef weggenomen en verkocht aan een handelaar voor honderd I vijf en twintig gulden. Mr. P. v. Empel veroordeelde hem tot een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, met dien verstande, dat hij binnen een jaar de schade van vijfhonderd gulden geregeld moet hebben. A. de V- uit Tilburg, had sa- I men met een vriend visnetten weg- I genomen, om te gebruiken als deco- I ratie. Hij kreeg een maand voor- I waardelijk met een proeftijd van I twee jaar, de opdracht om een schadevergoeding van vijfhonderd gulden te betalen en een geldboete van honderd gulden. C.W. en M.Y.H. uit Middelburg, I hadden met een koevoet het kelder- I slot van een leegstaand huis gefor- ceerd en daaruit een kroonluchter ontvreemd, bij een latere taxatie bleek deze vier honderd gulden waard te zijn. Ofschoon verdachte W. kon praten als brugman, kregen ze beiden toch een maand voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar en toezicht van de reclas sering. F.M.N. uit Kloetinge, rukte in een dolle bui, de spiegel af van een Personenauto. Hij had buiten de waard, in dit geval de hotelhouder v.h- Westeinde gerekend, de eige- Pear van deze auto. Deze greep de dader in de kraag en nam hem mee Paar het politiebureau. „Er moet maar eens een einde komen aan de ze vandalistische praktijken waar niemand wat aan heeft", merkte mr. Andreae op. Hij eiste onvoor waardelijke vrijheidsstraf, maar mr. van Empel liet het bij zestig gulden boete. (Van onze correspondent) tr®bSTT" De r-k- schilderspa- nw Vs Lucas houdt 28 en 29 lila0 a,Sleen tweedaags lande- npm»!n8res in Hulst- Aan dit congres Din-s °"feveer 200 personen deel. oen n?r - oktober om zes uur vindt ztadhuisC1teeHulsVtan2St Pl8at3 °P het (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Deskundigen van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid onderzoeken op het ogenblik de mogelijkheid van een schadelijke invloed op de planten groei of op de gezondheid van mens en dier van de toekomstige luchtver ontreiniging door Péchiney, tezamen met lichtverontreiniging van reeds in Vlissingen-Oost gevestigde bedrijven. Burgemeester en wethouders van Vlissingen delen dit mee in antwoord op vragen van de afd. Noord- en Mid den-Zeeland van D'66. De afdeling heeft de vragen ge steld, omdat men verontrust is door berichten „over de mogelijkheden van ernstige luchtverontreiniging welke het gevolg zijn van de vestiging van het aluminiumbedrijf Péchiney in het Sloegebied. Ook zou een Frans onderzoek heb ben uitgewezen, zo weet de afdeling te melden, dat koeien die graasden in de buurt van een alurninumfabriek na verloop van tijd kraakbeenziekten kregen. Een studie in Tsjechoslowa- kije zou voorts hebben uitgewezen dat er van de 26 plantensoorten die er vóór de komst van een aluminium- fabriek op een proefveld bij de fa briek groeiden, na 4 jaar er maar twee over waren. „Bij industrialisatie zal niet iedere luchtverontreiniging kuunen worden vermeden", zo antwoordt het Vlis- sings college op een desbetreffende vraag. Daaraan wordt echter toege voegd: „Uiteraard is het een drin gende eis dat deze tot toelaatbare grenzen beperkt blijft". In dit verband stellen b. en w. voorts, dat het streven er op gericht is, de belangen van volksgezondheid, de landbouw enz. zoveel mogelijk veilig te stellen via voorwaarden in vergunningen, die de fabriek nodig heeft om zich te kunnen vestigen. Daarbij worden genoemd een vergun ning van b. en w. van Vlissingen in gevolge de hinderwet en eventueel een vergunning van G.S. op grond van de bij de Tweede Kamer inge diende ontwerpwet inzake de lucht verontreiniging. B. en w. delen verder nog mee dat op grond van de hinderwet - „indien de ondervinding de noodzakelijkheid daarvan heeft aangetoond" - aan een verleende vergunning nieuwe voor waarden kunnen worden toegevoegd of reeds daaraan verbonden voor waarden gewijzigd. „Overigens heeft de N.V. Péchiney zich reeds bij voorbaat in koopcon- contract en converant bereid ver klaard tot volledige medewerking in zake de bestrijding van lucht- en wa terverontreiniging", aldus het Vlis sings college. Op een vraag van de afdeling van D'66 of er wel sprake is van een „democratische controle" door ge meenteraden en provinciale staten bij de onderhandelingen over een der gelijke industrievestiging, antwoordt b. en w. dat dit inderdaad het geval is via het havenschap in oprichting. De vertegenwoordigers van Rijk, Provincie en Gemeente in dit haven schap hebben een verantwoordings plicht aan resp. de Staten-Generaal, de Provinciale Staten en de gemeen teraad", zo licht het college nog toe. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het jubileum programma voor de viering van het 200-jarig bestaan van het Zeeuws ge nootschap der wetenschappen, is op het laatste ogenblik ingrijpend gewij zigd. Dat wordt veroorzaakt door de ziekte van dr. J. Huizinga, die tijdens de jubileumbijeenkomst op 26 sep tember zou spreken over „De beteke nis van een genootschap als het Zeeuwse voor de wetenschap in de huidige samenleving". In zijn plaats zal nu een rede wor den gehouden door dr. L. Roppe, de gouverneur van de Belgische provin cie Limburg. Zijn onderwerp: „Ko ning Willem I na 160 jaar." AARDENBURG Voor de verkie- zzingen van de Provinciale Staten! hebben zich bij de Aardenburgse K.V.P. kandidaat gesteld: De heer W. Colsen, Sas van Gent, Frans Keulenaere, Sluis, W. van Don- gen, Oostburg, W. Dusarduyn, Goes, W. Lockefeer, Hulst, R. Martinet, St. G. A. Glarijs, Biervliet, A. Novéé, jansteen, F. Thomaes, Hoofdplaat, Waterlanidkerkje, E. van Rumbeke, Nieuw-Namen, P. van Rijen, IJzen- dijke, H. Vercouteren, Nieuw-Na- men, C. Verdonk, Nieuwdorp, J. van de Voorde, Sluiskil, M. Lisebaert, Axel, mevrouw J. Doppegieter, Ter- neuzen. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE Frankrijk heeft op het ogenblik zeer weinig belangstel ling voor de Zeeuwse mossels. Voor de exporteurs in Yerseke is dit land mo menteel de belangrijkste klant. In verschillende Belgische dagbladen werd donderdag gesuggereerd dat de Fransen niet langer genoegen nemen met de gezondheidsverklaringen, zo als die bij de Nederlandse mossels worden afgegeven. Hierin staat, dat mossels zeer goed geschikt zijn voor consumptie, mits deze tevoren goed worden gekookt. Mosselexporteurs in Yerseke verze keren, dat deze berichten totaal on juist zijn. De Fransen zouden volgens hen minder mossels uit Zeeland aan voeren, omdat de prijs dit jaar veel te hoog is in verband met de devaluatie van de Franse frank en de verwach ting, die men in Yerseke aanvankelijk koesterde, dait dit jaar een kleinere aanvoer van mossels te verwachten was. Het prijsverschil met vorig jaar va rieert tussen de 50 en 60 Het is niet uitgesloten, dat Frankrijk de im port van Zeeuwse mosselen op zeer korte termijn geheel zal stopzetten. (Van een onzer verslaggevers) GOES Er komt meer parkeer gelegenheid in de Goese binnenstad. De gemeenteraad heeft er een kre diet voor uitgetrokken van f 48.000. Het terrein aan de Oostsingel, waar de afgebrande barak van de N.V. Fitwell heeft gestaan, zal verande ren in een parkeerplein. Het KVP- raadslid F. Gerritsen stelde het col lege van b, en w. de vraag, of hier ook touringcars zullen kunnen par keren. „Zij worden", zo zei hij, „van het kastje naar de muur ge stuurd". Wethouder dr- E. Prins beloofde hem in de komende tijd de nodige aandacht aan dit probleem te zullen schenken en zo snel mogelijk voor zieningen te treffen. „De raad", al dus de heer Prins, „kan daar bin nen afzienbare tijd voorstellen over verwachten". De gemeenteraad heeft een be drag van f 24.000 uitgetrokken om een verkeersdeskundige te belasten met een onderzoek naar de ver keersproblemen in de stad. Deze studie zal worden verricht door het ingenieursbureau Grabowsky en Poort n.v. in Den Haag. Over de resultaten zal een rapport worden uitgebracht. Vervolgens zal een ver- keersstructuurplan worden ge maakt, dat als basis zal dienen voor de verkeersonderzoeken en voor alle in de toekomst uit te brengen adviezen over verkeerspro blemen in Goes. VGTT (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op uitnodiging van gedeputeerde staten van Zee land heeft de actiegroep van de Be roepsvereniging Beeldende Kunste naars afdeling Zeeland een bespre king gevoerd met een delegatie uit gedeputeerde staten, bestaande uit de heren A. L. van Geesbergen en jhr. mr. J. A. J. W- Schorer. De uitnodiging tot het gesprek was het gevolg van een telegram, dat de actiegroep BBK Zeeland aan gedeputeerde staten had gezonden en waarin werd gewezen op het ont breken van een reëel cultuurbeleid. In het telegram werd het recht op geëist mede te beslissen in alle aan gelegenheden de beeldende kunst be treffende, omdat dit een voorwaarde is voor het goed functioneren van het cultuurbeleid. De BBK-delegatie bestond uit de heren Geert van Fas- tenhout, Guido Metsers, George De genhart, George ter Horst, Frits Sa- lomons en Hans de Gier. Aan het begin van de bespreking gaven de beeldende kunstenaars een toelichting op hun ei3 inzake de prin cipes van inspraak en beslissings recht. Zij informeerden naar het standpunt van gedeputeerde staten tegenover hun eisen en gaven een uiteenzetting van wat naar hun oor deel onder inspraak en beslissings recht moet worden verstaan. In spraak, zo zeiden zij, houdt in het recht op het geven van advies en kritiek voor alle te beoordelen kwes ties en van de overheid de plicht tot het vragen van advies en kritiek. Beslissingsrecht houdt in het recht op het formuleren van bindende voorstellen en beslissende kritiek voor de te beoordelen kwesties. Bei de elementen dienen daarbij te func tioneren op basis van volledige open baarheid. Inspraak dient te gelden voor de problemen, waarbij het beeldend en creatief aspect een on derdeel vormt van de totale proble matiek, zoals stadsplanning en re creatie. Beslissingsrecht dient te gelden voor die vraagstukken, welke het culturele leven in meer enge zin betreffen, zoals exposities, aankoop van kunstwerken culturele manifes taties en museumbeleid. Onderstreept werd, dat de BBK het benoemingsrecht opeist van de leden in de sectie beeldende kunst van de Zeeuwse Culturele Raad, die dan bindende adviezen zou moeten uitbrengen. Dit gecombineerd met openbaarheid der vergaderingen en het hebben van inzicht in alle gege vens, biedt pas de mogelijkheid tot het voeren van een verantwoord cul tuurbeleid. Eerst dan heeft het zin te praten over zaken als cultuur fonds, cultureel dienstencentrum, tentoonstellings- en aankoopbeleid, aldus de toelichting- In het hierop gevolgde open en openhartige gesprek werd er van de dat zaken als inspraak en beslissings- dat zaken als inspraak en beslissings recht van bepaalde secties primair thuis horen in de culturele raad, zjjnde een autonoom orgaan, zodat gedeputeerde staten geen oordeel wilden uitspreken. Momenteel wor den voorstellen tot een ingrijpende wijziging van de structuur van cultu rele (en andere) raden uitgewerkt. De mogelijkheid is zeker aanwezig, dat in die nieuwe structuur de beel dende kunstenaars in hun sectie di rect vertegenwoordigd zullen zijn. Het zal overigens nog heel wat studie vragen mede gezien het ka rakter van een culturele raad als adviesorgaan voor ieder bevredi gende oplossingen te vinden voor wat betreft de positie, de functie en de bevoegdheden van de verschillen de secties. Dat de groep van beel dende kunstenaars als professionele groep bij deze studie een grote rol zal kunnen spelen is zonder meer duidelijk. In wezen gaat het hier om de vormgeving van de culturele raad in zijn nieuwe structuur. Wan neer men het daarover eens is zal kunnen worden beoordeeld op welke wijze allerlei praktische punten kun nen worden behandeld. Tijdens de bespreking kwamen overigens ook enkele van die prakti sche punten aan de orde. Zo bleken de kunstenaars bezwaren te hebben tegen de van kracht zijnde subsidie regeling bij de aankoop door parti culieren van kunstwerken. Zij meen den n.l., dat deze subsidies goed deels verdwijnen in de zakken van mensen, die de subsidies niet nodig hebben. Zij drongen aan op een reëel aankoopbeleid van de overheid en meenden in het algemeen, dat de overheid de mogelijkheid dient te scheppen tot verbetering van het culturele klimaat. Een van de concrete middelen om dat laatste te bereiken is de stichting van een cultureel centrum, waar al le kunstenaars hun werken perma nent aan de bevolking kunnen tonen. Aan het eind van de bespreking werd van de zijde van gedeputeerde staten verzocht de wensen en eisen ten aanzien van de positie van de BBK in de Culturele Raad nader te concretiseren- De actiegroep deelde mede, ge zien de nog bestaande onduidelijk heid van haar gesprekspositie ten opzichte van de overheid inzake in spraak en beslissingsrecht, geen uit spraak over een nadere precisering te kunnen doen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op 11 oktober a.s. wordt in Middelburg de „Dag vain de Postzegel" gehouden voor Zeeland en West-Brabant. Dit zal gebeuren in de zalen van restau rant „De Brasserie", Lange Delft 10. Om 10 uur 's morgens wordt een korte in-leidirag gehouden over „De dag v-an de postzegel" door de voor zitter van het plaatselijke organisa tie-comité. Twee handelaren zullen met een verkoopstand -aanwezig zijn. In de ochtenduren zal een quiz wor den gehouden om de filatelistische kennis te testen. De afdeling Zee land van de AERO-Philatelisten Vereniging „De Vliegende Hollan der" zal een kleine tentoonstelling inrichten van luchtpostzegels en luchtpostbrieven. In één van de za len zijn postzegelboekjes uitgestald, waaruit men zegels kan kopen. De nieuwtjesddenst van de I-V. Philate- lica zal met veel materieel aanwe zig zijn. Omstreeks 15.30 uur wordt een veiling gehouden van maximum 250 kavels oud-Nederland en O.G. Tegen het einde van de middag zal een verloting worden gehouden. Vijfenzeventig procent van. de op brengst wordt aan filatelistische prijzen besteed. (Van een onzer verslaggavers) VLISSINGEN In de week van 25 september tot en met 1 oktober is het stedelijk museum van Vlissingen overdag en 's avonds gratis te be zichtigen. Dat wordt gedaan om de inwoners van groot-Vlissingen de kans te geven „hun" museumbezit eens wat nader te bekijken. De be zoekcijfers (rond de 4000 per jaar hetgeen een verdubbeling is sinds 1960) wijzen uit, dat er maar be trekkelijk weinig Vlissingers zijn die hun museum de eer van een bezoek aandoen. „Dat is overal hetzelfde", zegt de heer N. Veldhuis, die behalve ge meente-archivaris ook museumcon servator is. „Het zijn vooral de vreemdelingen die de bezienswaar digheden van een stad bezoeken. De Vlissingers gaan van het standpunt uit, dat een museumbezoek of een beklimming van de Sint Jacobsto- ren, in navolging van de vermaarde Michiel, altijd nog wel tot de moge lijkheden zullen blijven behoren. Vlissingers die jaren geleden hun stad hebben verlaten, doordat zij ge ëmigreerd zijn, denken er anders over. Bij een tijdelijk verblijf In Vlissingen, na lange afwezigheid, ls hun eerste gang vaak naar het mu- .Als de deuren open gaan om jong en oud (14-jarigen onder geleide) tot het museum toe te laten, zal er een vriendelijke, kleine expositie te bezichtigen zijn in een van de hoge vertrekken van het pand aan het Bellamypark. Deze expositie heeft de naam „Wat wij verwierven" ge kregen. Zij bestaat grotendeels uit prenten, die het oude Vlissingen voorstellen. Aangezien De Scheldestad met droeve regelmaat door oorlogshan delingen pleegt te worden verwoest, verandert er bij iedere periode van wederopbouw een heleboel. Het stedeljjk museum laat zien hoeveel dat is. Vlissingen heeft een fiere traditie op het gebied van conservering der cultuurgoederen. Het was in deze stad, dat twee eeuwen geleden Het Zeeuws genootschap der weten schappen werd gesticht. Dat de be woners van de stad het museum een goed hart toedragen, blijkt uit het feit dat verreweg het grootste deel van de verzameling werd verkre gen uit schenkingen, legaten e.d. De „open week" vormt dan ook een soort tegenprestatie van de zij de der gemeente die eigenaresse van het museum is. (Van een onzer verslaggevers) GOES Burgemeester mr. F. G. A. Huber heeft donderdag de drie daagse braderie in Goes geopend. Het openingsceremonie bestond uit het doorknippen van een lint bij de in gang van de Lange Kerkstraat nabij het stadhuis. De burgemeester werd vergezeld door een aantal genodig den, bestuursleden van de Goese Middenstandscentrale en de wethou der 3. Roose. Na de openstelling maakte het gezelschap een wandeling door de braderiestraten, die er allen zeer attractief en feestelijk uitzien. Woensdagavond laat werd met man en macht gewerkt om op tijd klaar te zijn met de stands, verlichting en ver siering. Gistermorgen waren de za kenmensen met hun personeel al vroeg in de weer om goed voor de dag te komen. In de loop van de morgen begonnen de bezoekers reeds met tientallen te komen. Bijna 70 middenstanders doen mee aan de braderie. Er is hard gewerkt om iets leuks van de winkelstraten te maken. Tegen Telstar was het weer zo ver» Bij NAC werd met flesjes gegooid Ik vind dat diep treurig en naar mijn mening moet het NAC-bestuur daar wat aan doen. Het is toch be droevend dat je voor f. 3.25 een kaartje koopt en dan tussen men sen terecht komt die enkele borrels teveel op hebben, met flesjes gaan gooien en na de wedstrijd je schoe nen kapot trappen. Een goede raad aan het NAC-bestuur: ga de verkoop van bier vóór de wedstrijd verbie den. Vraag voor de flesjes die in de rust verkocht worden 1 gulden sta tiegeld, dan komen ze wel terug. NAC: doe er wat aan- BREDA F. de B. (VERVOLG VAN PAGINA lj feit, 'dat de ledenwerving moet gebeu ren door de bestuursleden van de vakbonden. Een gezamenlijke aanpak van de georganiseerden, zo luidt een andere grief, schijnt men bij het bestuur van de centrale niet of nauwelijks te kennen. Aan ontspanningsavonden voor de leden, aldius de Goese vakbondsmen sen, is de laatste jaren niets meer ge daan. Voor feestjes voor de kinderen van de leden zou geen aandacht meer zijn. Aan scholing of vorming voor het kader zowel als de gewone leden zou plaatselijk weinig of geen aan dacht besteed worden en huldigingen van jubilerende leden zouden achter wege worden gelaten. Tenslotte vim den de afdelingen van de beide vak bonden, dat het contact van het cen traal bestuur van het N.K.V. met do vakbondsbesturen vrijwel nihil is. „Men heeft alleen contact", zo wordt gesteld van de zijde van de vakbonden, „als de agenda wordt be sproken voor de jaarvergadering met vertegenwoordigers, die zitting heb ben in het centraal bestuur". (ADVERTENTIE) We hadden bijna gezegd: hamstervoering met uitritsbare shetlandmantel. Maar dat zou dit elegante model van zuiver Shetland wol toch echt wel te kort doen. Over de kwaliteit hoeven we u uiteraard niets meer te vertellen. Daarvoor kent u ons immers goed genoeg. Maar de prijs? Die is onverwacht laag: 548,-. Dat hij zalig warm is, spreekt vanzelf. Hebt u ooit een hamster gezien, die het koud hadPlj Breda, Grote Markt 25, teL'01600-3 06 50

de Stem | 1969 | | pagina 5