Ackerinans in Athene vnide op vijf kamp RUSTIGE DAG IN DE KLEINE TOUR Axel heeft kans op eerste punten FUSIE LEVERDE REEDS TASTBARE RESULTATEN ILJA KEIZER VIEL TEGEN fj 8 'A Vlakke rit Nicole Duclos greep goud en wereldrecord Nieuw record Terneuzense Boys tegen het nog ongeslagen BVC VAN DE WEGE GESCHORST 1 inaleresultaten Wegens doping Caballero-renners in ander pakje Koeken: le in België 15 DE STEM VAN VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1969 (Van onze speciale verslaggever) ATHENE Marjan Ackerinans heelt met een vijfde plaats en een nieuw Nederlands record haar uit zending naar de Europese kampioen schappen in Athene volkomen ge rechtvaardigd. De hoogblonde Noord hollandse, die dit seizoen enigszins werd teruggedrongen door de jeug dige Miep van Beek, maar op 17 au gustus in Vlaardingen tijdens de strijd om de Nederlandse titel haar uitzen ding verdiende met een nationaal record van 4698 punten, toonde gis termorgen opnieuw tot de beste vijf- kampsters van Europa te behoren. Weliswaar verbeterde zij haar na tionale record slechts met drie pun ten, maar de omstandigheden waar onder dat gebeurde, waren evenals daags tevoren weinig ideaal. Ook gisteren stonden de vlaggen in het Karaikakisstadion strak in de wind, die de deelnemers op het laatste rech te stuk pal tegen hadden. Vooral bij de vijfkamp wend door door de tweehonderd metier, het laat ste nummer, zeer nadelig beïnvloed. Geen van de twaalf loopsters kwam onder de 25 seconden, een tijd, die het merendeel van hen normaal geen enkele moeilijkheid oplevert. De krachtige Marjan Ackermans, bepaald niet begiftigd met een na tuurlijke aanleg voor lopen, onder vond naar verhouding de minste hin der. Zij vocht zich in de binnenbaan naar een tijd van 25,9 seconden, die slechts viertiende seconde boven die van Vlaardingen lag. Eerder op de morgen had Marjan Ackermans de basis voor een nieuw record gelegd met een vertesprong van 6.01 meter, de beste uit haar carrière. Het was het beste resultaat uit een serie van drie, de andere sprongen bedroegen 5.57 m. en 5.95 m. Slechts veertien punten scheidden haar van de Russin Valentina Tikomirova, die drie jaar geleden in Boedapest Europees kam pioene werd en nu op de vierde plaats eindigde. De Oostenrijkse Liesl Prokop, met 5089 punten sinds 17 augustus we reldrecordhoudster, veroverde het goud met ruime voorsprong op Meta Antenen. De Zwitserse kwam giste ren, na een zwakke eerste dag, die zij op de zevende plaats had afgeslo ten, sterk terug. Zij won beide num mers van de tweede dag met grote overmacht: 6 meter 42 op versprin gen en 200 meter in 25.0 sec. Het ver lies op Liesl Prokop, die als enige met 5030 punten boven de 5000-pun- tengrens kwam, kon zij echter niet meer goedmaken, maar haar totaal van 4793 punten bleek voldoende voor het zilver. De 32-jarige Russin Maria Sisjakova legde beslag op het brons met slechts twintig punten ach- 4^73™* °P Mera Amtenen: 4793 tegen De Oostduitse dames Monioo Pei- kert en Burglinde Pollak, die beiden dit seizoen al ruim 4800 punten had den behaald, vielen tegen. Monica Peikert eindigde zelfs als twaalfde en laatste. De prestaties van Marjan ckermans op de vijf onderdelen wa ren: 100 meter horden 15,0, kogel stoten 12 m. 92, hoogspringen 1 m. 68, verspringen 6 m. 01 en 200 meter 25,9. teleurstellend voor de Nederland se kolonie verliep de 800 meter da- ™es- "i-'1 Keizer, die geacht werd ïoea mee te kunnen komen in het «eelneemstersveld, eindigde op de achtste en laatste plaats in de tegen- vallende tijd van 2.05.2. Aan de kop s-ng het een stuk sneller. De Britse miian Board won onbedreigd in ÏP ;b en de Deense Annelise Damm- - ïelsen en Vera Nicolic, de Zuidsla- «sche wereldrecordlioudster, die res- S?veJ«k aIs tweede en derde ein- w fimshten in 2.02.6. tVjn den Berg drong zonder SS; n fmale van de 200 meter sori ar U-'d bedr°eg zowel in de zal a]S m de halve fmale 23.7. Zij ,n de emdstand op hevig verweer s uiten van de Oostduitse dames Pe- 1 lp i° (23.6 in dezelfde halve fina- ak de Nederlandse) en Renate Meissner (23.3 in de series). DAMES: eindstand vijfkamp: "esl Prokop (Oostenrijk) 5030 pun ten, 2 Meta Antenen (Zwi.) 4793, 3 Maria Tisja-kova (Rusl.) 4773, 4 Va- lenitina Tikomirova (Rusl.) 4715, 5 Marjan Ackermans (Ned.) 4701. 800 meter: 1 Lilia-n Board (GB) 2.01.4, 2 Annelise Damm-Nielsen (Don.) 2.02.6, 3 Vera Nicolic (Zuidsl.) 2.02.6, 4 Bar bara Wieck (O.-Did.) 2.02.7, 5 Ileana Silad (Roem.) 2.03.0, 6 Pat Lowe (GB) 2.03.4, 7 Annemarie Nenzell (Zwe.) 2.05.2, 8 Ilja Keizer (Ned.) 2.05.2. Speerwerpen: 1 Angela Ranky- Nemetli (Hong.) 59.76 m., 2 Maria Va- dos (Hong.) 58.80 m., 3 Valentina Evert (Rusl.) 56.56. HEREN: Verspringen: 1 Ter Ova- nesian (Rusl.) 8.17 m., 2 D-aivies (GB) 8.07, 3 Lepik (Rusl.) 8.04, 4 Beer (O- Dld.) 8.03, 5 Barkovski (Rusl.) 8.02, 6 Klauss (O,-Did.) 8.00. Kogelstoten: 1 Hoffmann (O.-Dld.) 20.12 m., 2 Ro- thenburg (O.-Dld.) 20.05, 3 Gies (O.- Dld.) 19.78. 400 meter: 1 Werner (Pol.) 45.7, 2 Naliet (Fr.) 45.8, 3 Gredzinsky (Pol.) 45.8, 4 Garette (Fr.) 45.9, 5 Bratsjikov (Rusl.) 45.9, 6 Badenski (Pol.) 46.0, 7 Savsjuk (Rusl.) 46.3, 8 Bello (lit.) 46.6. 50 km snelwandelen: 1 Hohne (O.-Dld.) 4.13.32,8, 2 Selzer (O.-Dld.) 4.16.09,6, 3 Soldatenko (Rusl.) 4.23.04,8. de beste vijfkampsters van Europa. PIET HOEKSTRA sprintwinnaar van peloton (Van onze speciale verslaggever) ANGERS Op de acties van woens dag zijn de reacties van donderdag gevolgd. Geen Nederlandse renners in de Tour de l'Avenir heeft in de etappe van Poermel naar Angers in de prijzen kunnen rijden. De eerste plaats van het sprintende peloton voor de donderdag zeer sterke Hoek stra „Ik ging als een sneltrein" is slechts een schamele oogst voor de ploeg, die in de laatste dagen zo zeer aan successen was gewend ge raakt. Die reacties van de honderd ren ners op iedere poging van de Neder landers zijn buitengewoon hevig ge weest. In de eerste helft van de koers waren de Nederlandse renners, voor al Piet Hoekstra, betrokken bij iedere aanval. Maar op het beslissende mo- (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) BREDA-MIDDELBURG Het in de amateurvoetbal eerste klasse E verrassend gestarte Veersp Boys krijgt het zondag beslist niet gemak kelijk tegen Concordia SVD. De Bos schenaren die uit twee wedstrijden evenzoveel punten hebben veroverd, leden tegen Helmond een ongelukki ge nederlaag. En juist tegen topploe- gen is Concordia altijd op dreef. Naast Veerse Boys krijgt Vlissingen (Middelburg is vrij) ook een zware dobber aan TOP. De Zeeuwen, die nog maar een keer in het veld kwa men moeten echter toch in staat wor den geacht een gelijk spel veilig te kunnen stellen. Een zege zit er be slist niet in. Het Oosterhoutse TSC kan zich op de derde competitiedag verder in de lift omhoog werken. Na de verras- (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Coureur Cees v. d. Wege uit Zaamslag is door de Belgi sche wielerbond voor een maand ge schorst wegens ovetreding van het dopingverbod in een amateurwed strijd te Gouvy. De schorsing is op 8 september in gegaan. De KNWU heeft de straf van de BWB overgenomen zodat v. d. Wege (een coureur die voornamelijk in België koerst) een maand ge dwongen vakantie moet houden. sende zege in Middelburg, is het mo reel van de Oosterhouters natuurlijk uitstekend. Op eigen veld krijgen de Oosterhouters bezoek van Sparta '25, dat tot nog toe op de volle honderd procent winst kon rekenen. Slaagt TSC erin de club uit Beek en Donk klop te geven dan is de aansluiting met de minieme kopgroep in de eer ste klasse E (als daar na twee wed strijden van gesproken kan worden) een feit. De twee debutanten Allian ce en Schijndel hebben het in deze beginfase van de competitie niet gek gedaan. Maar of Schijndel de tot op heden vergaarde puntenscore kan verhogen, mag zondag jn het duel tegen RKC betwijfeld worden. De Waalwijkera speelden tweemaal ge lijk en toonden zondag, dat de vorm er langzamerhand komt. Alliance heeft het op het oog niet zo moeilijk. Weliswaar gaan de Roosen dalers naar Kaatsheuvel om daar DESK nog geen enkel winstpunt heeft kunnen behalen, zal Alliance waarschijnlijk de eerste zege boeken In het „oosten" wordt het duel tus sen Brabantia en Helmond uitgevoch ten, hetgeen een overwinning zal op leveren voor Helmond- de tweede klasse B staat het treffen tussen beide koplopers RAC en SC Gastel op het programma. Het gegeven, dat RAC thuis speelt zal hier wel de doorslag geven. Een pun tenverdeling ligt echter ook dicht bij het uiteindelijke resultaat. De derde topclub in deze klasse, VCW zal via een overwinning op Bavel profijt kun nen trekken van het eventueel selii ke spel bij RAC-SC Gastel. Voor Axei bestaat zondag de reële kans om eindelijk het eerste punt binnen te halen. Daartoe moet in Zeeuwsch- Vlaanderen echter tegen Uno Animo stevig gevoetbald worden, wil men in Axel niet voor een vervelende verrassing komen te staan. Terneuzen moet m de uitwedstrijd tegen T" - neuz»- flink van zich afbijten öm een winstpunt aan het totaal te kun- nen toevoegen. In de derde klasse C springt de confrontatie tussen Baardwijk en Ma- dese Boys in het oog. De ploegen ont- lopen elkaar weinig, dus een pun- tenverdeling lijkt het meest voor de hand liggend. In 3 D twee koplopers die beide voor een zware opgave staan. Schutters krijgt Vogelwaarde op bezoek en HVV ontvangt Meto. ment, zo'n zestig kilometer voor het einde ontbraken de Nederlanders in de groep van elf, waaruit de vlak bij Angers wonende Fransman Regis Pe- lepine als sprintwinnaar te voorschijn kwam. De zevende rit van de ronde was figuurlijk en letterlijk de laatste dagen komen de cols van de tweede en de eerste categorie de meest vlakke tot nu toe. Het veld miste een deel van de felheid van de voor gaande dagen. De lange ritten en de dubbele etappe op woensdag plus de lichte tegenwind hadden de strijd lust enigszins afgestopt en men reed in deze rit, die op papier stellig de gemakkelijkste uit de negende Tour de l'Avenir was, een gemiddelde, dat maar net boven de veertig kilometer kwam. Desondanks waren er, nadat in de eerste zes dagen slechts dertien ren ners waren afgestapt vijf uitvallers. Bij dit vijftal waren de Zweden Eric Petterson en Sten Andersson, waar door de Zweedse ploeg nog maar vier renners telt. Zij hadden er giste ren geen zin meer in en die matheid demonstreerden in de eerste helft van de etappe vrijwel iedereen. Tenminste op de momenten, dat geen Nederlanders zich intensief met de striid bezighielden. Ook de organisatie bleef achter bij zijn over het algemeen goede gewoon ten en daardoor moest de start 25 minuten worden uitgesteld. Het transport van de fietsen van de renners, die ongeveer veertig ki lometer var» Ploermel in de militaire academie van Saint-Cyr te Coetgui- dan hadden overnacht, was ten dele achterwege gebleven. Daardoor ston den op het vastgestelde tijdstip wel alle renners aan de startlijn in Ploer mel maar een deel van ben bij voorbeeld de gehele Nederlandse ploeg behalve Den Hertog, Zoetemelk en Oosterhof was ridder te voet, ZEVENDE ETAPPE 1 Dele-pins (Fr.) 176 km in 4 u. 19 m. 40 sec. (met bo-n. 4.19,20); 2 La- bus (Tsj.) 4.19,40 (met bon. 4.19,30); 3 Stee (Pol.) 4.19,40 (met bon. 4.19,35); 4 Heiion (Fr.), 5 Wiles (G. B.), 6 Cuevas (Sp.), 7 Schaer (Zwi.). 8 Regamy (Zwi.), 9 Dixneuf (Fr.)! 10 Roques (Fr.) allen z.t., 11 Le Gall (Fr.) 4.20,17, 12 Hoekstra (Ned.) 4.20,29; vervolgens het grote peloton met alle Nederlanders in 4.20,29. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Zoetemelk (Ned.) 29.31,41; 2 Van de Wiele (Bel.) op 3,03; 3 Jolly (G. Br.) op 4,53; 4 Zubero (Spa.) op 5,09; 5 Den Hertog (Ned.) op 5,13; 9 Oosterhof (Ned.) op 5,55; 19 Benja mins (Ned.) op 7,42. (Van onze speciale verslaggever) ATHENE De Frangaises Nicole Duclos en Olympisch kampioene Co- lette Besson hebben gisteren tijdens de finale van de 400 meter bij de Europese kampioenschappen in Athene het wereldrecord verbeterd, dat sinds 23 oktober 1962 in het bezit was van de Noordkoreaanse Sin Kim Dan. Beiden lieten de klokken stil staan op 51,7. Nicole Duclos verover de de gouden medaille door een frac tie van eentiende seconde eerder door de finish te gaan dan haar land genote. (Van onze sportredactie) GOES Na een betrekkelijk kor te onderhandelingsperiode kwam op 9 juli de langverwachte fusie tussen de Goese handbalverenigingen Hel las en Tonido en de handbalafdeling van de sportvereniging Robur tot stand. Door dit samengaan werd het aantal handbalclubs in Goes geredu ceerd tot twee. Naast de nieuwe Goes Sport Combinatie bestaat nu alleen nog de betrekkelijk kleine vereniging De Volharding. En het ligt in de lijn der verwachtingen dat ook deze club zich in de toekomst bij GSC aan zal sluiten. Dan zal er definitief een einde gekomen zijn aan het noodlijdend bestaan van de Goese handbalverenigingen, die op Hellas na de laatste jaren snel achteruit gingen. In de nieuwe combinatie hopen de Goese handballers zoveel kracht te kunnen verzamelen, dat Goes niet alleen een gezonde handbalvereni ging krijgt, maar dat de beste teams van die ciub zich tevens kunnen gaan meten met de sterke ploegen uit Vlissingen en Middelburg. „Goes verdient een betere plaats in het handbalbestel dan het tot nu toe in nam", stelt de heer G. van Riet, voorzitter van GSC. En het schijnt dat zijn wens bin nen niet al te lange tijd verwezen lijkt zal worden, want in het afgelo pen week-end begonnen de GSC-he- ren de competitie met een klinken de zege op het Tilburgse Volt. Op zichzelf misschien niet zo'n opzien barende gebeurtenis, maar voor de Bevelandse handbalinsiders een gun stig teken. Het was immers hetzelfde Volt dat Hellas (nu opgenomen in de nieuwe combinatie) aan het einde van het vorige seizoen met een niet gering verschil van de promotie hield. Door de fusie is de overgang naar de eerste klas van het district toch gekomen en zo kon GSC de Tilbur- gers dus opnieuw ontmoeten. Voor voorzitter Van Riet is deze zege de eerste aanwijzing dat het met de jonge club de goede weg opgaat. Door de sterkste krachten van de samengevoegde verenigingen is de vorming van een aanmerkelijk krachtiger formatie mogelijk geble ken. In de resterende wedstrijden van de competitie hoopt het GSC- bestuur overtuigend aan te kunnen tonen dat de fusie, wat het spelpeil betreft, een bijzonder gunstige in vloed heeft gehad op het Goese top- handbal- Door deze prestaties zullen mis schien ook de bestuursleden van De Volharding over de laatste bezwaren heenstappen en de onderhandelingen, die momenteel nog steeds over een aansluiting worden gevoerd, succes vol besluiten. Dan zou er in Goes een ideaal klimaat geschapen zijn om verder te bouwen aan een ge zonde handbalvereniging. Daarbij denkt voorzitter Van Riet overigens niet alleen aan de prestaties van de sterkste ploegen, maar ook en dat zeker niet in de laatste plaats aan het opvangen en het begeleiden van de jeugd. GSC neemt dit seizoen met maar liefst 12 jeugdteams (en 5 senioren- ploegen) aan de competitie deel. Voor de heer Van Riet een bijzonder belangrijk gegeven. „Want", ver volgt hij, „van de jeugd zullen wij het in de komende jaren groten deels moeten hebben als wij GSC op een hoger plan willen brengen. Bij de opbouw van de club willen wij van onderaan dus bij de jongste leden beginnen. Goede resultaten kunnen dan in de loop der jaren niet uitblijven". Het grote aantal jeugdleden heeft GSC overigens een probleem opge leverd, waar de drie opgeheven clubs ook reeds mee kampten: te kort aan kader. Vooral nu de jon gens en meisjes overgegaan zijn op zevenhandbal bestaat er een nijpend tekort aan teambegeleiders. Een ac tie onder de ouders van de jonge le den om meer medewerking te krij gen heeft reeds tot enig resultaat geleid, maar opgelost is het pro bleem daarmee nog niet. De groei van de club zal er in ieder geval niet door geremd wor den. De gevreesde ledenuittocht na de fusie is beperkt gebleven tot twee man; een aantal dat intussen reeds vele malen is overtroffen door het aantal nieuwkomers. Mede door de ze gunstige ontwikkeling stelt de voorzitter vast dat hij het besluit om samen te gaan twee maanden na de fusie nog steeds de enige juiste be slissing vindt. „Er hebben zich de afgelopen maanden veel onverwachte admini stratieve moeilijkheden voorgedaan. Wij hebben ze echter allemaal op kunnen lossen. Ik zou dat karwei niet graag overdoen, maar nu alles goed draait is iedereen tevreden over de gang van zaken. Er was voor ons trouwens geen alternatief- De clubs konden niets anders doen dan fuseren, anders waren zij binnen korte tijd weggekwijnd", aldus de heer Van Riet. Het was niet alleen de wil om sterke seniorenteams te vormen, die de clubs tot een fusie bracht. Ook financieel ziet de toekomst er nu veel rooskleuriger uit. Vooral als in het najaar de sporthal gereed komt, hoopt men een flinke stap vooruit te kunnen doen. „Wij kunnen nu ge zamenlijk een veel effectiever ge bruik van de hal maken", verduide lijkt de heer Van Riet, „de kleine clubjes hadden de huur waarschijn lijk niet afzonderlijk op kunnen brengen. Misschien kunnen wij op langere termijn nog verregaande sa menwerking krijgen met verenigin gen in andere takken van sport om zo de accommodatie nog beter te kunnen gebruiken. Er is in onze plannen rekening mee gehouden. Maar dat is een punt dat pas over enkele jaren verwezenlijkt kan wor den. Eerst moeten wij nog als hand balclub perfect gaan draaien". THEO KLEIN Het bestuur van GSC. VJ.n.r. mejuffrouw E. Romijn, mevrouw M. Nelisse, en de heren F. Slim, G. van Riet (voor zitter), P. Huybregsen en K. van Liere. (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) BREDA Volgend wielerseizoen zullen de prof-renners van Caballero in een nieuw tenu rijden. De plan nen voor deze verandering zijn na genoeg rond. Wanneer doorgaat wat de bedoeling is, wordt de fabrieks- naam bij het merk betrokken zodat de naam Caballero de toevoeging „Laurens" krijgt. Het oranje-wit van de tricots wordt dan /ervangen door steenrood en wit. De amateurploeg ondergaat in dit verband geen wij ziging en blijft onder oude naam en oude kleuren opereren. (Van onze sportcorrespondent) ANTWERPEN Cees Koeken (Achtmaal) zegevierde in de ama- teurronde^ van het Belgische West- kerke. Hij reed de 110 kilometer in 2.43. Ad Duyker klasseerde zich als twintigste. (Van een onzer voetbalmedewerkers) BREDA In het zaterdagvoetbal gaat de belangstelling uit naar het treffen in Dinteloord waar Good Luc een warme ontvangst te wachten zal zaterdag een enorme productiviteit aan de dag en daarop afgaande kan het een levendige wedstrijd worden. Vorig seizoen verloor Good Luck bei de keren van Dinteloord, maar als men hetzelfde spel van afgelopen za terdag kan ontwikklen, behoeft het niet kansloos te zijn. Het Oosterhoutse BVC kan wellicht ook nu het ongeslagen record bij Ter neuzense Boys, al blijft het daar op passen. Dat ondervond Good Luck reeds. Rillandia wint van AZW, en Krabbendijke moet dat ook kunnen bij Sileeuwijk. Seolto zal het Zwaluws Boys wei lastig maken, maar of men hetzelfde resutaat als tegen Wit Zwar kan halen, valt te betwijfelen. SDO, nog zonder één punit, zal de hatelijke nul wel weg willen werken, maar dat zai niet lukken tegen Wit Zwart nu André van Beek weer van de partij is. Niv0 Sparta en Brakel geven el kaar niet veel toe. Aliens krijgt aan Beatrix de handen vol, evenals Zui- lichem aan Wilhelmina. In de vierde klasse B zal Chrislandia moeten be wijzen bovenste plaats niet af tewil- len staan bij Smerdiek, en dat wordt geen eenvoudige opgave. WHS kan blijver, volgen nu Wissen- kerke daar op bezoek komt, en Hoek heeft op papier de beste kansen, al za; Nieuwland er op gebrand zijn het eerste punt binnen te halen. Kapelle en Veere gaan uitmaken wie de voor laatste plaats moet innemen en op eigen terrein is Kapelle favoriet. Kloe tinge mag bij Yerseke geen punten verspelen om in de kopgroep te blij ven. In de hoogste klasse A gaaf de strijd om de bovenste plaats tussen DOTO en Rijnsburgse Boys. Op eigen veld zullen de Pernissers met hun goalgetter De Ronde hun bovenste plaats niet gemakkelijk afgeven. 2e klasse A: SIZONDSM, SSC'55— 's-Gravenzande SV (15.00), Rijnsburg se BoysDOTO (16.00), HuizenKo zakken Boys (15.00), Spijkenisse Sprang, Quick BoysARC (15.00). 3e klasse A: ArnemuidenRWH (14.30), HBSS—De Meeuwen. 3e klasse ZUID: Terneuzense Boys BVC'54, SleeuwijkKrabbendijke (15.00), DinteloordGood Luck, Ril landiaAZW (15.00), Woudrichem- Roda Boys. 4e klasse A: ZuilichemWilhelmina '26, AltenaBeatrix '63, Seolto-Zwa- luwse Boys (15.30), SDOWit Zwart, Nico SpartaBrakel. SmerdiekChrislandia, Hoek-Nieuw- land, Kapelle—Veere, YersekeKloe- tinge. De wedstrijden vangen aan te 16.15 uur, tenzij anders aangegeven. VOETBAL Het is nog niet zeker of de kwalificatieronde voor het we reldkampioenschap voetbal waarin Japan, Zuid-Korea en Rhodesië uit komen, za) doorgaan. Oorspronkelijk zou het toernooi van 10 tot 24 okto ber in Seoul worden gehouden. De Zuid-Koreaanse regering heeft echter te kennen gegeven geen visa te zullen verstrekken aan de Rhodesiërs. De Japanse regering heeft verklaard ook geen Rhodesische voetballers te zul len toelaten. Evenmin zal aan de Japanse voetballers verlof worden gegeven om naar Rhodesië te gaan. TURNEN De Westduitse dames- tumploeg is voor de interland tegen Nederland, die zaterdag 20 september in de sporthal „De Wijert" te Gronin gen wordt gehouden, als volgt sa mengesteld: Brigitte Doemski, Pe tra Jebram, Angelika Kern, Irmi Krauser, Herta Loewenberg, Jutta Olterdorf, Ingrid Santer en Ingrid Wendel. Hierbij is een reserve. TENNIS De 30 jaar oude Spaanse tennisster Manuel Santana loopt de kans te worden veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf en het be talen van een boete van 400.000 pese ta's (5714 dollar) wegens het doodrij den van een voetganger. Hij stond te Victoria terecht. Volgens de aanklager had hij te hard en te nonchalant gereden en bovendien geen acht geslagen op een verkeers licht, dat op rood stond.

de Stem | 1969 | | pagina 15