HERINDELING: NEUZEN ZIJN GETELD Weinig animo voor hearing ukunt 20% extra op uw effectenaaiikoop verdienen JUBILERENDE MUZIKANTEN Hearing tocli nuttig? Declaranten en staats secretaris voeren open gesprek sparen- verstandig en 01 handig Westdorpe krijgt groots feest Tanende belangstelling bij Oostburgse vee-tentoonstelling Deltadag in Breda GELD VAN CRM VOOR STIMULERINGS GEBIEDEN Niets Per geval Vakbeurs van Zeeuwse slagers in Goes Petrus Hondius verontrust over Mammoetwet Veel leut Zakenexpo in Korenbeurs Goes TERNEUZEN f DE STEM VAN DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1969 5 (Van een onzer verslaggevers) BREDA DEN HAAG De staatssecretaris van Financiën, dr. F H. M. Grappenhaus, zal met twee directeuren-generaal van zijn departement en met een directeur- eeneraal van Sociale Zaken °Pjj ok tober a.s. vermoedelijk in Breda een „open gesprek hebben met een zo breed mogelijk samengestelde vertegenwoordigeng" van werkne mers (declaranten c.s.) bij de kan toren van douane-agenten aan de ^DUzijn minister B. Rooi vink (So ciale Zaken) en dr. Grappenhaus overeen gdkomen met een aantal le den van het Belgisch-Nederlands Co mité van Actie ter Behartiging van de Belangen der Werknemers aan de Beneluxgrens. Het Comité van Actie zal op ver zoek van minister Roolvink trachten de declaranten-hearing" te rege len. De minister heeft gevraagd er voor te zorgen dat er van _iedere grenspost aan de zuidgrens een af gevaardigde vertegenwoordigd zal zijn. Hij voelt niets voor een massa meeting. De minister en staatssecretaris hebben overigens weinig concreets kunnen zeggen. De nogal hoog ge spannen verwachtingen van het Co mité van Actie zijn dan ook niet be- vredigSt De regeringsvertegenwoor digers, *zijn zelfs aan de eisen van het Comité voorbij gegaan. Minister Roolvink stelde zich na melijk op het standpunt, dat hij mo menteel niets kan doen. Hij kan to taal niets toezeggen, omdat er mede door het Belgische besluit de btw daar nog minstens een jaar uit te stellen nog geen datum is be paald, waarop de declaranten over bodig zullen worden. Bovendien, zo is uit het gesprek op het ministerie van Sociale Zaken duidelijk gewor den, zullen de ontslagen niet alle te gelijk komen. Afvloeiing van het personeel zal in een reeks van jaren langs geleidelijke weg geschieden, zo hebben de vertegenwoordigers van Financiën het Comité gezegd. Minister Roolvink zou hebben la ten blijken, dat h ijwel overtuigd is van de ernst van de situatie, maar dat hij pas in acite kan komen als de ontslagen werkelijk een feit wor den. Dan nog zal hij het nemen van extra-maatregelen laten afhangen van individuele omstandigheden per geval. „Als het probleem werkelijk aanhangig is kan ik overwegen, of er voor ieder individueel geval maat regelen getroffen moeten worden" aldus de heer Roolvink. „Het it niet mijn taak om maatregelen te treffen voor een groep mensen die over twee, drie of vijf jaar kan wor den ontslagen. Waar zou ik ze op moeten baseren"? „Financiën kan evenmin veel in het vooruitzicht stellen", aldus enke le leden van het Comité van Actie. ..Ons is gevraagd de mensen aan de greng gerust te stellen. Dat zullen we doen. Deze week echter heeft al een tiental declaranten in Wernhout zijn ontslag aangeboden. Misschien trillen anderen nog wachten op het gesprek op 3 oktober, maar het zou nu wei eens snel bergafwaarts kun nen gaan", zo zeiden ons gisteren de Comité-leden, die het gesprek in Den Haag hebben bijgewoond. Zij hebben gezegd, dat zij de mi nister en staatssecretaris niet lan ger iets kunnen garanderen. „Nu kunnen we onze mensen niet meer zeggen, blijf asjeblieft. Er zullen er nu veel meer proberen weg te ko men", zo menen de declaranten. Voor de afwikkeling van het vrachtgoederenvervoer dat de zuid grens moet passeren, zou een leeg loop bij de kantoren vai, douane agenten in ernstige mate belemme rend kunnen gaan werken. De douane-posten zouden evenzeer de negatieve invloed daarvan ondervin den. Dit moet dr. Grappenhaus heb ben gezien. Zijn vrijwillige komst naar het zuiden, moet waarschijnlijk legen deze achtergrond gezien wor den. (Van een onzer verslaggevers) in de schouwburg „Ju- iana" in Goes wordt sinds gisteren "e Zeeuwse vakbeurs voor de slage ri) gehouden. De tentoonstelling geeft een over zicht van alle nieuwste snufjes op et gebied van machines, kruiden, pecerijen, conserven, kasregisters, K°ei- en diepvriesmeubelen enz. Het voor de tweede maal, dat de sla- gersvakbeurs wordt gehouden. Vo- ]aar was er tevens een grote eesshow. Die is er nu ook, maar "merkelijk kleiner van opzet. De ^omstandigheden zü" dit jaar te do drukkend weer be derft het vlees te snel. (Van een onzer verslaggevers) HULST - TERNEUZEN - OOST BURG Morgen en zaterdag zul len de leden van de vaste Eerste Kamercommissie van Binnen landse Zaken niet alle vertegen woordigers van Zeeuwsch-Vlaan deren ontmoeten. Diverse gemeentebesturen blij ken totaal geen belangstelling te hebben voor de hearings van de commissie die verslag zal uit brengen aan de Eerste Kamer voordat beslist wordt over de Zeeuwsch-Vlaamse gemeentelijke herindeling. De burgemeester van Hulst b.v. de heer P. Molthoff, zal niet aan wezig zijn op de hearing die za terdag in zijn eigen stadhuis wordt gehouden. De heer Molt hoff noch zijn wethouders blijken tijd te hebben voor de hearing, die zij min of meer als 'n tijdver spilling zien. Zij hebben het te druk met het ontvangen van prins Bernhard, die Hulst zaterdag be zoekt i.v.m. het feit dat 25 jaar geleden het bataljon 1-14 R-I. vm-d oo"ericht. De burgemeester zegt de hearing als een politieke zaak te zien. Bij geruchte had hij vernomen dat de oppositiepartijen in de Haagse wan delgangen hadden verklaard: „We moeten toch weten waarom we nee zeggen". De burgervader gelooft ech ter dat de herindelingszaak al be klonken is, m.a.w. dat de neuzen door de regeringspartijen zijn geteld en het voorstel van de minister van Bin nenlandse Zaken misschien na enig geharrewar braaf zal worden ge steund. En dat is maar het best ook, vindt de heer Molthoff, hoewel hij een voorstander is van het oorspronkelij ke plan: drie grote gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen, en meer niet! De gemeente Vogelwaarde, waar de heer Molthoff eveneens burgemeester is, neemt eenzelfde standpunt in, en zal dus ook niet naar Hulst komen. De raadsleden van de gemeenten Graauw en Langedam hebben nare ervaringen opgedaan met de Tweede- Kamercommissie, en verwachten van de Eerste-Kamercommissie niet veel meer. Burgemeester F. de Nijs: „De le den van die Tweede-Kamercommis sie zaten tijdens die hearing de krant te lezen, en namen nauwelijk notie van wat er werd gezegd. We komen niet naar Hulst. Bovendien, de zaak is toch al beslist". De gemeentesecretaris van Zuid- dorpe, de heer R. Koone, wond er ook geen doekjes om: „Het heeft geen enkele zin naar zo'n hearing te gaan. Het voorstel wordt toch aangenomen. De heren kunnen zelfs niet amende ren". Ook de gemeentesecretaris had de geruchten uit Den Haag gehoord. De nieuwe voorzitter van de Eerste Ka mer, mr. M. de Niet, zou hebben ge zegd dat het debat over de gemeen telijke herindeling van Zeeuwsch Vlaanderen hoogstens twee uur in beslag mag nemen. De secretaris voorziet een donkere toekomst voor Zuiddorpe. „Een grote centrumgemeente zal zich nauwelijke of helemaal niet voor een klein dorp als Zuiddorpe interes seren. Hoogstens zal zo'n gemeente er op letten, dat het gras in de stra ten van Zuiddorpe niet te hoog groeit. Tegen de hele verwerpelijke zaak is echter niets te doen", aldus nog al tijd de secretaris. Men zal er tegen in opstand komen, maar het is hier in Nederland net als in Tsjechoslowakiie, je krijgt toch een klap op je kop. Naar de Eerste-Ka mercommissie gaan heeft geen zin. De ervaring met de Tweede-Kamer commissie heeft geleerd dat de he ren grinneken en kennelijk denken: dat is er weer een die zo nodig zelf standig moet blijven". De gemeente Clinge zal wel afge vaardigden sturen naar de Eerste- Kamercommissie. Zij zuilen zelfstan digheid voor Clinge bepleiten Bur gemeester Vercauteren: „Van het originele plan is weinig meer over- geb'even. We zullen daarom onze verv'»vij»ring uitspreken over de be- hanrto'ing van het wetsontwerp door da Twp»de Kamer en vertellen dat „n-a jrpïripcntn finpnrienl zo sterk is rt-t 7" gemakkelijk zelfstandig kan b'iiven". (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG „Als die commissie uit de Eerste Kamer naar Zeeuwsch- Vlaanderen komt om te beoordelen of de Tweede Kamer zijn werk terzake van de herindeling goed heeft ge daan, dan acht ik de hearings zeker nuttig". Aldus de burgemeester van Oostburg, die er overigens geen doek jes om windt en maar matig is inge nomen met hetgeen de Twee de Kamer bij de behandeling van het wetsontwerp heeft „gepresteerd". Oostburg betreurt dat de Tweede Ka mer in afwijking van het oorspronke lijke wetsontwerp i.p.v. twee tot drie zelfstandige gemeenten in West-Z.- Vlaanderen, heeft beslaten ook Sluis zijn zelfstandigheid te laten behou den. Notabene nog met de toevoeging van Retranchement", aldus de heer Van Leeuwen. De burgemeester van Oostburg ver zekerde voorts nog „concrete opmer kingen" voor de Kamercr/imissie in petto te hebben. „Maar die hou ik nu nog voor me", zo besliste de heer Van Leeuwen. Het college van b. en w. van Sluis zal vrijdagmiddag in de Purperzaal van het gemeentehuis van Oostburg acte de presence geven. Loco-burge meester F. Ceulenaere: „Wij zullen er bij de commissie op aandringen dat zo spoedig mogelijk „ja" wordt gezegd. Dan zou per 1 juli 1970 de herinde ling een feit kunnen zijn. Ook de burgemeester van Aarden burg, de heer M. van Berckel meent, dat wanneer de Eerste Kamer het ontwerp zou afwijzen, de „klok een vervelend eind zou worden terugge zet, terwijl de bestuurlijkheid van het gebied zeer nadelig zou worden be ïnvloed". Ook zijn college zou op een spoedige behandeling van het wets ontwerp door de Eerste Kamer aan dringen, zo verzekerde hij. Het college van burgemeester en wethouders van Sas van Gent begeeft zich zaterdagmorgen naar Terneuzen om in hotel „Rotterdam" de commis sie te woord te staan. In Sas van Gent spreekt men de verwachting uit dat de commissie en ook de Eerste Kamer zich zou Conformeren aan hetgeen de Tweede Kamer heeft besloten. Uiteraard zou dat Sas van Gent zeer ter stade kamen. De Tweede Kamer besloot zoals bekend om in tegenstel ling tot de voorstellen van de minis ter Sas van Gent niet met Terneuzen samen te voegen maar zijn zelfstan digheid te laten behouden. Het gemeentebestuur van Terneu zen, dat no-g vrijdagavond de commis sie zal „spreken" is tenslotte ook de mening toegedaan dat de herindeling nu met de grootst mogelijke spoed zijn beslag zal krijgen, Burgemester J. Aschoff: „Wij jui chen het door de Tweede Kamer ge wijzigde wetsontwerp weliswaar niet op alle punten toe, maar teveel zaken die in Zeeuwsch-Vlaanderen om een (Van een onzer verslaggevers) BREDA De afdelingen Zuid- Holland, Zeeland en Noord-Brabant van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten houden donderdag 9 ok tober een congres in Breda onder de naam Dcltadag. De dag begint om half elf in Het Turfschip aan het Chasséveld. Het is de bedoeling de gemeente bestuurders in het Deltagebied de ruimtelijke en bestuurlijke proble men te laten zien, waarmee zij de komende tien jaar te maken krijgen De minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, ir. W. F. Schut, opent de Deltadag met een re de over de ruimtelijke problemen in dit gebied. Verder spreken de h er W. M. van der Harst, burgemeester van Oostflak kee, de heer dr. A. F. Leemans, lec tor in het bestuurlijk recht aan het Institute of Social Studies in Den Haag en de heer H. Anselin, docent aan de universiteit van Gent. aanpak vragen zijn door de al jaren durende onzekerheid te lang blijven liggen. Ook het personeel van de ge meenten mag nu zo langzamrhand wel eens weten waar ze aan toe is" (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens een bui tengewone vergadering hebben de rector, conrectoren en leraren van de rijksscholengemeenschap Petrus Hon dius te Terneuzen bij de raad van leraren aangedrongen o-p een zo krachtig mogelijke onderhandelmgs- politiek, inzake de uitvoering van de mammoetwet, zonder hiermede ove rigens afstand te doen van het recht om fundamentele kritiek uit te oefe nen op de mammoetwet als zodanig, Zij ondersteunen de acties, op verschillende scholen (b.v. Twickel- eollege). Als experimenteerschool is het corps van docenten verontrust over de wijze, waarop de mammoet wet wordt uitgevoerd, waarbij het vooral om de volgende punten gaat: 1. Er worden te weinig uren be schikbaar gesteld voor volledige dif ferentiatie van het onderwijs, bege leiding en bijwerking van de leer lingen. 2. Er word'en te weinig gelden beschikbaar gesteld voor bibliotheek boeken en naslagwerken, praktikum- materiaal, talenpraktikum en voor administratieve voorzieningen. 3. Het toch al geringe aantal uren voor de expressievakken is wederom verminderd. Bovendien is in de afgelopen jaren herhaaldelijk gebleken, dat onder de leerlingen ook op de buitenge wone vergadering was een deputatie van de leerlingen aanwezig onge rustheid bestaat over diverse aspec ten. Afschriften van deze brief werden verzonden aan het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, de vas te commissie voor onderwijszaken inspectie middelbare scholen in de provincie Zeeland, de experimente rende rijksscholen, het Twiekelcol lege, de plaatselijke mavo-scholen, de oudercommissie van de r.s.g. Petrus Hondius en de afdeling onderwijs van de gemeent-, Terneuzen. (ADVERTENTIE) Heel eenvoudig, door met uw vrouw deel te nemen aan het Premie Spaarplan. Als u samen jaarlijks via effec- tenbewijzen voor f 500,— of minder een aandeeltje of obligatie koopt, krijgt u over dat bedrag later per jaar een premie van 20% (maximaal f 100,-). Belastingvrij. Aan het Premie Spaarplan kunnen deelnemen zij die in Nederland wonen, tot de leeftijdsgroep van 21 t/m 59 jaar behoren en in het vorige jaar een belastbaar in komen hadden van ten hoogste f 15.000,—. Het maximum spaarbedrag is f 250,— per deelnemer per jaar en f 500,— voor een echtpaar. Vraag morgen eens inlichtingen over dit spaarsysteem met effeetenbewijzen. Banken, Boerenleenbanken, Raiff- eisenbanken, Spaarbanken en Hypotheekbanken zullen u graag helpen. U kunt ook een brochure over alle spaarvormen van het Premie Spaarplan aanvragen bij het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, afdeling Voorlichting bezitsvorming,/t@\Postbus 51, Den Haag. $J jr (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE De fanfare „Ei kels worden Bomen" in Westdorpe gaat zaterdag twee van zijn trouw ste leden duchtig in de bloemetjes zetten. Het zijn de 68-jarige Mau rice Dehulsters en de evenoude Ru- dolphe Kieboom, die respectievelijk 55 en 50 jaar hun „deuntje" in het plaatselijke muziekkorps hebben meegeblazen. De heer Dehulsters op de tuba en de heer Keiboom op de trombone. Beiden zijn geboren en getogen Westdorpenaren. Beiden zijn ook van kindsbeen aan de muziek ver knocht. Maurice Dehulsters was nog maar 12 jaar toen hij een „bugeltje" in de hand kreeg gedrukt om de deelname van „Eikels worden Bo men" aan een concours te Hulst veilig te stellen. Dat kwam zo. „Ik weet het nog heel goed", vertelt de vol snaakse humor zittende Dehul sters. „Het was in 1913. Ons korps speelde in de vijfde afdeling. Mees ter Boumans was onze directeur. Eigenlijk hadden we maar twintig leden en om mee te kunnen doen moesten we er eenentwintig heb ben. Ik kon nog maar amper wat op de bugel blazen. Maar meester Boumans wist wel raad. Hij stopte een kurk in mijn mondstuk en zette me tussen de andere leden. Zo had den we toch eenentwintig leden, al speelden er maar twintig". Maurice Dehulsters heeft de lief de voor de muziek van niemand vreemd. Hij komt uit een muzikale familie. Zijn vader was eens direc teur van de in 1883 opgerichte West- dorpse fanfare. Nog een grappig voorval uit het verleden duikt op. „In Lamswaarde namen we deel aan een festival. In de kelder van een café werden broodjes klaar gemaakt voor de muzikanten. Ik reikte in de kelder de broodjes door een raamp je aan. Plotseling slaat het raampje dicht en kon ik er niet meer uit. Een lol dat ze boven hadden". „Toen heb ik de kraan van de bierton, die in de ke'der stond, dicht gedraaid, waardoor ze in het café niet meer konden tappen. Nou. toen moesten ze wel naar beneden ko men en me bevrüden. Toch had den ze me nog tuk. want toen ik in het café kwam, hadden ze alle broodjes opgegeten en Rudolph Kieboom was een van die opvre- ters". De heer Dehulsters wil tot zijn zeventigste jaar in de fanfare blij ven spelen. „Ik hoop dat er veel jonge muzikanten bij mogen ko men. Ik heb dan mijn tijd gehad. Wat ik er nog van over gehouden heb zijn vijf tanden, waarvan er twee op uitvallen staan, 45 kippen, twee varkens, negen duiven, vier katten, elf Kaapse kezen, dat zijn eenden, en een vrouw De heer Kieboom maakte als 17- jarige jongeling zijn debuut bij Rudolph Kieboom (links) en Mau rice Dehulsters, resp. 50 en 55 jaar lid van de Westdorpse fanfare „Eikels worden Bomen". De tap kast in het repetitielokaal is vlak bij „Eikels worden Bomen". „Ik was de eerste muzikant in de familie. Altijd veel leut gehad, hoor. Ik heb onder zeven directeuren gespeeld. Vooral van Armand Thomas hebben we veel geleerd. De muziek is altijd mijn enige hobby gebleven. Ik heb nog samen gediend met Theo Uden Masman, de latere leider van het orkest The Ramblers. Mooie con coursen hebben we gehad. Ik weet nog goed dat we op de fiets naar een festival in Assenede in België gingen. Na het feest werd de dorst flink gelest. En dan gebeurde het wel dat er hier en daar eentje van zijn fiets rolde. Dan riepen ze kla gend: „Ik heb een deuk in m'n toeter" of „er zit een scheur in m'n trom". Zo lang als ik leef zal ik spelen". Maurice Dehulsters valt in: „en dan hoon ik dat ze me met mu ziek zullen begraven. Dat zou een mooi slot zijn". Uit de fanfare is een blaaskapel ontstaan die graag wordt uitgeno digd waar feest wordt gevierd. De Westzeller blaaskapel, bestaande uit muzikanten uit Westdorpe en Zelzate, zal niet ontbreken op de huldigingsavond zaterdag in zaal Concordia, wanneer Maurice Dehul sters en Rudolph Kieboom in het zonnetje worden gezet. Een harte- wens hebben beide jubilarissen: dat 'Eikels worden Bomen' nog eens ge üniformeerd op straat zal mogen verschijnen. Tot dusver moeten de leden het met een simpele uniform pet doen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Klompé (CRM) heeft in haar begroting voor 1970 aangekondigd, dat haar bijzon der regionaal welzijnsbeleid in de stimuleringsgebieden zich zal richten op o.m. de navolgende centrumge meenten: Overijssel: Zwolle, Kampen, Har- deraberg en Steenwijk. Noord-Holland: Den Helder, Hoorn, Enkhuizen, Medemblik en Schagen. Zeeland: Vlissingen, Middelburg, Terneuzen, Goes, Hulst, Zierikzee en St. Maartensdijk. Noord-Brabant: Bergen op Zoom, Oss, Helmond, Tilburg, Bladel, Cuyk en Uden. Limburg: Venlo, Tegelen, Weert, Horst en Bergen. Voor dit beleid is voor de periode 1969 t.m. 1972 een bedrag vain 24 miljoen gulden (6 miljoen per jaar) uitgetrokken. Daarvan krijgt Over ijssel 1,7 miljoen, Noord-Holland 1,6, Zeeland 2,5, Noord-Brabant 5,1 en Limburg 1,8 miljoen. 10 a 15 procent van deze bedra gen mag ook voor voorzieningen bui ten de centrumgemeenten worden be steed. (Van onze correspondente) GOES 22 Zaken uit verschillen de branches toonden in de zaal de Korenbeurs hun artikelen. Tevens werd de mode in korte shows gepre senteerd. De presidente der GMVO, mevr. Berks-Tamminga, sprak een kort welkomstwoord. Mevr. E. Huber- Schneider sprak in haar openingsre de haar waardering uit over de ac tiviteiten der organisatie. De zaken vrouw ontplooit zich anders dan een huisvrouw, aldus mevr. Huber. Na dat de kleine Ingrid Kamman mevr. Huber bloemen aangeboden had, was het officiële gedeelte beëindigd Op onze rondgang zagen we o.a. een nieuwe uitvoering van de opvouw bare damesparaplu en Engelse por seleinen opbouwserviezen. Wij onder wierpen ons aan een ogentest, met verrassende resultaten. Japan en Italië waren vertegen woordigd in snufjes als: uw eigen gefilmde opnamen als t.v.-beeld be kijken. We vernamen dat één don zen deken twee wollen dekens ver vangt. De warme bakker bracht ons met zijn artikelen in een deeember- feeststemming. Met vele nieuwe in drukken verlieten we deze zaken expo. (Van onze correspondent) OOSTBURG Een veelgehoorde klacht gisteren op de 32ste veeten toonstelling op het terrein van de Veerpolder in Oostburg, was dat de belangstelling en de kwaliteit van het vee langzaam maar zeker aan het tanen is. In de eerste plaats wordt dit geweten aan het feit dat vele veehouders personeelsgebrek hebben, en zodoende niet in de gelegenheid verkeren hun vee aan de kritische ogen van de jury te onderwerpen. Bij het fokvee, viel de opkomst te gen. De totale indruk van de kwaliteit van de dieren was goed, als is deze voorgaande jaren beter geweest. In deze rubriek vielen vooral de die ren van de heer G. Modde uit Oost burg en G. Cuelenaere uit Biervliet op. De koeien die uiteraard bekroond werden, staken volgens de jury met kop en schouders boven de rest uit. Met de varkens lag het al niet an ders. Gezien het aantal varkens dat in west Zeeuwsch-Vlaanderen te vin den is, viel ook hier de belangstelling nogal tegen. Wat de kwaliteit betreft viel het op dat alle aangevoerde dieren zo matig in de benen waren. De kwaliteit van het slachtvee werd door de keurmeesters als zeer ma tig en onder de maat betiteld. Dit wordt in de eerste plaats veroorzaakt doordat de boeren hun goede dieren als mestvee gebruiken en de rest als afdankertjes verkonen, aldus een van de deskundigen. Het enige positieve geluid dat die middag te horen was, kwam uit de mond van een jurylid dat de schapen op kwaliteit beoordeelde. Deze noemde West Zeeuwsch-Vlaan deren het land met de beste scha pen. en was van oordeel dat deze dieren met groot gemak de toets van de kritiek zouden kunnen doorstaan Ook de belangstelling bii deze rubriek viel. in tegenstelling tot de andere, volstrekt niet tegen. Uitslag vee-tentoonstelling Oost- Geen voorrang verleend Op het kruispunt Lindenlaan-Zeven Trini- '.eitsstraat verleende de uit Terneuzen ïfkomstige bestuurder van een brom fiets, G. F. S. geen voorrang aan een oersonenauto, bestuurd door L. M. M eveneens woonachtig in Terneuzen Met een verwonding aan het linker been werd de bromfietsbestuurder pei ambulance naar het St.-Elisabetl ziekenhuis te Sluiskil vervoerd. burg: Stieren: 1. Keimpe's Adema, eig. F. Du Bois uit Zuidzande. C. den Hamer, Schoondijke, G. Tas, Water landkerkje en A. de Milliano, Oost burg. Vaarzen: kampioen vaars Belter Tos- ca, eig. A. E. de Milliano, Oostburg. Kampioen en reserve-kampioen melkkoeien: Tini 4 van G. F. Modde uit Oostburg en Mirza 3 van G. de Culenaere uit Biervliet; Varkens: Beer van H. Luteijn uit Zuidzande werd reserve-kampioen en Sultan van A. A. Versprille uit Oostburg kampioen. Kampioen zeug: Odiel, eveneens van Versprille en de zeug van R. Fokke uit Sluis reserve-kampioen; kampi oen werd Martha van mevrouw van Hulle, Zuidzande. en reserve-kam pioen werd Adrie van P. J. Risseeuw uit Breskens. Schapen: kampioen ram van I. J. Ris seeuw uit Oostburg en reserve-kam pioen ram werd de ram van H. C. Buijsse uit Biervliet. Kampioen ooi werd die van I. J. Risseeuw uit Oostburg, reserve-kam pioen werd die van de gebrs. Butijn uit Aardenburg. (ADVERTENTIE) HStH mm HET HUIS VAN ST. ELOY Juwelen en gouden sieraden van markante vormgeving J. van der Loo Juwelier Lijnbaan 69 Rotterdam

de Stem | 1969 | | pagina 5