HERIN: Weii Politiebond St. Michael afd. Oost-Z.-V laanderen viert 50-jarig jubileum Herindeling is voor raad onaanvaardbaar Modeshow in Terneuzen woonhuis Declarar en staat: secretari voeren o gesprek Rank Venray breidt uit Twee leningen voor Italië gemeente Dr. B. Dorrepaal Historie Tentoonstelling van middenstand Kantonrechter blij met de komst van Belg Dr. J. Tesink spreekt voor Groene Kruis over luchtvervuiling Xeno exposeert Maldegem m Contrarechten Zonnebloemolie verlaagd RAAD BRESKENS WERKELOOSHEID IN BELGIë NEEMT AF Assemblage- bedrijf voor radio en tv naar België toe HAL ONTSLAAT 30 PERSONEELSLEDEN Ziekenhuislening bijna voltekend G. Thomas benoemd tot coördinator Chevron-Europa Fusie binnen Vivo f Ledel Theater Oostburg „Rosemary's Baby" Yft t Openbare bekendmaking Luxor Theater Terneuzen Het wonder van de liefde Deel 2 De liefdespartner „Winnetou in de dodenvallei" geen spreekuur Te koop St.-Jansteen DEZE WEEK BIJ AANKOOP VANIÜ Keurslager Specialist Theo Biesbroeck Per Vakbeurs van Zeeuwse slag< in Goes 4 DE STEM VAN DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1969 I (Van onze correspondent) HULST De afd. Oost-Zeeusch- Vlaanderen van de Katholieke Poli tiebond „St. Michael" viert vrijdag het 50-jarig jubileum. Ter gelegen heid van dit jubileum is er op die dag een uitgebreid feestprogramma dat er als volgt uitziet: om half drie recipieert het afdelingsbestuur in de Koning van Engeland te Hulst. Na een feestvergadering is er om half zeven een plechtige H-Mis met assistentie in de Basiliek te Hulst. Celebrant is de geestelijk adviseur van de afdeling, pastoor H. van Leemput. De feestpredikatie wordt gehouden door de hoofd-aalmoezenier pater D.F. Liphuijzen O.E.S.A. en het gemengd koor St. Caecilia uit St. Jansteen (o.l.v. de heer W. Bartz), verzorgt de liturgische gregoriaan se gezangen, 's Avonds is het diner, met daarna een Partie de Dance, af gewisseld met attracties. en Oost- Zeeuwsch- Vlaanderen. De laatstgenoemde pretendeert de voort zetting te zijn van de vroegere af deling Zeeland. De afdeling telt thans 43 leden waarvan er 38 beho ren tot de Rijkspolitie en 5 tot de ge meentepolitie. plus drie buitengewo ne leden. Het archief van de afdeling is tij dens de Duitse bezetting in zijn ge heel verloren gegaan. Later zijn de eerste 25 jaren van het bestaan op nieuw te boek gesteld. De juiste op richtingsdatum is niet precies meer bekend- Doch volgens de overleve ring kon dit wel 10 maart 1919 ge weest zijn. Plaats van oprichting was Hulst. En de initiatiefnemers waren de veldwachters van Laer te Graauw en Langendam en Martinet te Hengst dijk. Er gaven zich 18 veldwachters als lid op, waarvan er 16 uit O.Z. Vlaanderen kwamen en 2 uit W.Z. Vlaanderen. De naam van de afde ling luidde „Afd. Hulst en omstre ken", die later werd gewijzigd in „afd. Zeeland". Voor de oorlog bestonden de leden van St.-Michael vrijwel alleen uit ge meentepolitie en gemeenteveldwach ters. Eind 1945 kwam er een reorga nisatie waarbij in Zeeland drie afde lingen van St. Michael werden opge richt, n.l. Goes en omstreken, West- (Van onze correspondent) AXEL Dinsdagmiddag heeft de heer J- C. Vink als voorzitter van het streekcentrum Axel de bezoekers van de middenstandstentoonstelling verwelkomd. De heer Vink sprak de hoop uit, dat, gezien de grote animo van de middenstand en de bijzonder goed verzorgde stands, dit niet een een malige maar een jaarlijks terugke rende tentoonstelling zou zijn. Nadat burgemeester K. van Dijke het lint had doorgeknipt, betrad hij als eerste de tentoonstelling. Deze tentoonstelling, die is ondergebracht in een ruim 1000 m2 grote tent op het Szydlowskyplein, wordt ver zorgd door een 25-tal winkeliers die het gehele huishoudelijke pakket ten toonstellen. Er was een grote be langstelling, ook 's-avonds in de amusementstent. De tentoonstelling wordt -gehouden naar aanleiding v.an de 25ste viering van de bevrijding van Axel. (Van onze correspondente) TERNEUZEN „Het is een sprookje wat U beweert", aldus kan tonrechter mr. C. van Hees tot de Belg J. P. G. uit Berghem. Deze moest terechtstaan wegens te hard rijden, ,,'t Zijn alleen de Belgen die ze eruit pikken, geen Ollanders", beweerde deze. De officier van justitie mr. H. Spreij ging hier ook even nader op in en zei, dat hij naar aanleiding van dit herhaaldelijk gehoorde ver weer de politie had ondervraagd. Schering en inslag is ook, dat men verklaart geen schikkingsvoorstel te hebben ontvangen, waardoor men zelf naar de zitting moet komen. „Waar dat aan ligt, weet ik ook niet, ze worden wel verstuurd". De officier hield het bij zijn eis toch maar op het schikkingsbedrag: 45 gulden. De kantonrechter streek nog een keer over zijn hart: „Wij stellen het op prijs dat u naar hier gekomen bent" en vonniste 30 gul den boete. Twee landgenoten, G. J. V. uit Wilrijck en M. C. M. F. uit St.-Ni- klaas werden eveneens voor te hard door de Nederlandse contreien te rijden veroordeeld to-t 75 en 40 gul den boete. „Ik fiets al jaren, heb zelfs in Amsterdam gefietst en kan ook nog autorijden. En nog nooit ben ik voor iets bekeurd". Met zoveel lo gica deed voor mevrouw H. E. A. H. uit Terneuzen het voraus dalen voor het niet verlenen van voorrang aan een auto. Zij kreeg 15 gulden boete. Overigens was er geen aanrijding gebeurd. Wel was er een politie auto in de buurt geweest, die de verkeersfout van mevrouw H. gere gistreerd had. „We mogen onze handjes wel dichtknijpen dat alles zo goed gegaan is", aldus een ver genoegde kantonrechter. (Van een onzer verslaggevers) GOES Dr. J. Tesink, directeur van de Stichting Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland zal op za terdag 8 november in het Vereni gingsgebouw te Oostkapelle, een in leiding houden voor de provinciale Zeeuwse vereniging „Het Groene Kruis". De heer Tesink zal spreken over de „luchtverontreiniging en de gevolgen daarvan voor mens en dier". Tijdens een vergadering daaraan voorafgaand zal de begroting voor 1970 worden besproken. Vervolgens zullen enkele bestuursleden worden gekozen. Daarna wordt een tentoon- stelling bezichtigd, ingericht door de Stichting Technische Voorlichting t.b.v. lichamelijk gehandicapten. (Van onze correspondent) OOSTBURG. De kunstgroep Xeno, die zowel uit Belgische als uit Nederlandse kunstenaars bestaat, w. o. enkelen uit Aardenburg, zullen met ingang van zaterdag 20 september in het Belgische Maldegem exposeren. De officiële opening van deze ten toonstelling is om 19.00 uur in de ge meentelijke raadzaal van Maldegem. Onlangs heeft deze groep in de St.- Baafskerk te Aardenburg geëxposeerd en kwam in het nieuws door het ver bod van de kerkvoogdijraad om de kerk enige naakten ten toon te stel len. Men was bevreesd dat de kerk gangers aanstoot zouden nemen aan deze doeken. BRUSSEL (AP) De EEG heeft de contrarechten op zonnebloemolie uit Bulgarije, Hongarije, Roemenië, de Sovjet-Unie en Joegoslavië ver laagd van 27 tot 15 dollar per ton. In juli bedroegen deze rechten nog 35 dollar per ton. De Gemeenschap kan de rechten verhogen bij dum- pingpraktijken. (Van onze correspondent) BRESKENS De raad van Bres- kens heeft zoals bekend gediscussi eerd over het thans bij de Eerste Kamer liggende wetsontwerp tot herindeling van Zeeuws Vlaanderen. B. en w. van Breskens zullen nu TERNEUZEN Onder grote be langstelling presenteerden Modes Casteel en de firma Van Dixhoorn in Terneuzen een modeshow in hotel Rotterdam. Drie mannequins en twee dress-men toonden een honderdtal herfst- en wintermodellen. Voor de dames waren het vooral gebreide combinaties, japon en mantel in de zelfde stof, die de aandacht vroegen. De kleuren waren overwegend beige, lila, groen, grijs en bruin. Ook tuniekpakken waren er te kust en te keur. De modellen waren alle, ook wat de prijs betreft, voor een groot publiek draaglijk. Voor de heren viel het accent voor al op slank gesneden sportcombina- ties, waarbij fel gekleurde overhem den en brede dassen of coltruien ge dragen worden. De show werd op plezierige wijze aan elkaar gepraat door mevrouw Rauwe. Op de foto: een van de mannequins presenteert een modieus wollen herftmodel. morgen het standpunt van zowel minderheid als meerderheid van de raad aan de commissie van de Eer ste Kamer moeten meedelen. Zoals bekend is met 7 tegen 4 stemmen gepleit voor een nieuw wetsontwerp- De mening van het college van b. en w. was, dat men het wetsontwerp maar moest aannemen, zoals het er lag. Dat alleen is in het belang van de stareek. De heer Maas vindt dat men nu maar niet zomaar het hoofd in de schoot moet leggen, doch zich tot één gemeente in V/est-Zeeuwsch- Vlaanderen te komen. Hij lanceerde zelfs het voorstel voorlopig een rege ringscommissaris aan te stellen. De beer Luiteijn wilde ook niet gedwon gen het wetsontwerp aannemen ter wijl Mevr. Niermans het standpunt van de Tweede Kamer afkeurde. Zij vond het maar een politiek steek spel. De heer van Schaick kon wel waar dering opbrengen voor het zelfstan dig blijven van Aardenburg en Sluis. Of dit beter voor deze gemeenten is, zal echter de toekomst moeten le ren. Verwonderd was hij wel over het standpunt van b. en w. inzake het zwembad, dat niu ineens een toe ristisch zwembad moet worden. Bres kens is al enige jaren bezig een zwembad te stichten en zou dat nu niet meer kunnen. De heer Carels vond dat het col lege nu wel ineens in mineur stem ming was gekomen. Bij een eventu eel niet aannemen van dit ontwerp zag hij dan ook niet dat het bestuur lijk apparaat zou afzwakken. De heer Vergouwe vond het een moeilijke be slissing, met weinig alternatief. Als men op dit moment het ontwerp niet aanvaardt, zal het eerst 1971 worden, voordat met een nieuwe procedure kan worden gestart. Op zijn vroegst zou die dan in 1975 in werking kun nen treden. Er zal een moeilijke si tuatie ontstaan. Zijn fractie (PvdA) wil dan ook geen enkele verantwoor delijkheid aanvaarden voor het af stemmen. Burgemeester Eekhout zei, dat Breskens met zijn grondgebied aan het eind van zijn kunnen is. In Bres kens is nog slechts plaats voor de bouw van 50 woningen. Het zwem bad zal 1 miljoen gulden gaan kos ten. Dat is voor Breskens te veel, ook als de subsidie er af is. Bres kens dient zicht te ontplooien en mag geen dorpje blijven. Hij hoopte dan ook dat de Eerste Kamer het voor stel spoedig zal aannemen in het be lang van de streek. Wethouder V.d. Hooft meende, dat de klok wordt teruggedraaid wan neer het alleen vanuit de eigen ge meente wordt bekeken. De gemeen ten blijven bij alle funktie achter. Hij ging in op de martelgang die de mu ziekschool heeft ondergaan en waar nog steeds niet alle gemeenten aan meewerken. Wethouder Zeegers had in het geheel geen vertrouwen meer in de politieke partijen bij een nieuw ontwerp. Hij geloofde niet, dat de Tweede Kamer een andere beslissing zou nemen. Tot slot kwam het voorstel het wetsontwerp af te wijzen en te ko men tot een nieuw ontwerp voor één gemeente in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren. Het voorstel werd met 7 tegen 4 stemmen aangenomen. BRUSSEL (ANF) De Belgische economie verkeert globaal gezien niet in een toestand van oververhit ting, doch er komen in bepaalde sectoren wel knelpunten aan 't licht, zo meldt het jongste maandoverzicht van de Belgische centrale raad voor het bedrijfsleven. De werkloosheid neemt verder af, maar is toch nog groter dan in het topjaar van de vorige periode van hoogconjunctuur. De devaluatie van de Franse frank zal waarschijnlijk geen zware weerslag hebben op de Belgische economie als geheel. BRUSSEL (ANP) De Duitse ra dio- en t.v.-fabrieken Saba G.m.b.H., gaan een assemblagcbedrijf bouwen te Tienen in België. Met onderde len van de Saba-fabriek te Villin gen (Zwarte Woud) zullen hier toe stellen voor zwartwit ontvangst wor den geproduceerd voor de Europese markt. Tot de vestiging in België is be sloten wegens de verkramping van de Duitse arbeidsmarkt en het feit dat in de streek van Tienen nog ge noeg arbeidskrachten beschikbaar zijn. ROTTERDAM (ANP) De direc tie van de Holland-Amerikalijn in Rotterdam heeft gisteren meegedeeld dat het personeelsbestand van de werkplaatsen en bewakingsdienst binnenkort zal worden teruggebracht. Ongeveer 30 personeelsleden zullen worden ontslagen. Volgens de HAL- directie is deze maatregel genomen in verband met het minder aanlopen van de Rotterdamse haven door pas sagierschepen van de maatschappij. VENRAY (ANP) Rank Venray, een dochteronderneming van het En gelse moederbedrijf met vertakkin gen over de gehele wereld, heeft van daag bekendgemaakt dat de fabrieks- ruimten in Venray uitgebreid zullen worden voor o.a. twee grote produk- tiehallen en een nieuw kantoorge bouw. Hiermee is een investering vain zes endertig miljoen gulden gemoeid. Het personeelsbestand zal in de ko mende vier jaar met 1.000 man uitge breid worden. BRUSSEL (ANP) De Europese Investeringsbank heeft aan de Ita liaanse „Cassa per il Mezzogiorno" twee leningen toegestaan voor de fi nanciering van industriële projec ten. De ene lening van 25 miljoen dol lar met een looptijd van 15 jaar en een rente van 7,5 pet., is bestemd voor de bouw van een koudwalserij te Tarente door Italsider Spa (beho rend tot de groep Finsider). De tweede lening van 800.000 dol lar, met een looptijd van 10 jaar en een rente van 7 pet. is bestemd voor uitbreiding van een fabriek van pro- dukten voor behandeling van water te Cisterna (Latina). AMSTERDAM (ANP) De 8,5 pet. 30-jarige obligatielening ten las te van de Vereniging voor protes tants-christelijke Ziekenverpleging voor Dordrecht en omstreken van acht min. gulden is nagenoeg volte kend. DEN HAAG (ANP) De heer G. H. Thomas, managing-director van Chevron (Nederland) n.v. is be noemd tot „assistant to the presi dent" van Chevron Oil Europa. In deze functie zal de heer Tho mas de president rechtstreeks assis teren bij het uitvoeren van speciale opdrachten in Europa, dienst doen als coördinator van EEG-zaken en als commissaris Chevron vertegen woordigen iin de Rotterdam-Rijn en Rijn-Main pijpleidingen. ROTTERDAM (ANP) Binnen het vrijwillig filiaalbedrijf VIVO, waarin dertien groothandelsbedrijven en 1800 detaillisten samenwerken hebben de twee grootste ondernemin gen een volledige fusie aangegaan. Het betreft Alhamo n.v. te Schie dam en Unigro n.v. te Utrecht en Veenendaal. De distributiecentra zul len in de drie genoemde gemeenten gevestigd blijven. De beide n.v.'» gaan werken onder de naam „Vivo- Unigro n.v." ooooooooooooooooooooooooooocoooooooooo Op zaterdag 20 september a.s. hopen onze ge liefde ouders G. TALBOOM en I. TALBOOM-BELAERT hun 40 jarig huwelijksfeest te vieren. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkind. Receptie van 17.00 - 18.30 uur in Café „Het Gemeentehuis" bij M. de Cock Zuiddorpe, Hoofdweg Zuid 8. Tot onze droefheid is heden na een moedig voor beeldig gedragen lijden van ons heengegaan, voorzien van het sacrament voor de zieken, mijn lieve man, Ineke's lieve papa ADRIANUS HENRICUS BRANDS, Leraar aan de Rijks H.B.S. te Breda, op de leeftijd van 52 jaar. J. M. Brands-van Poele Ineke. Breda, 16 september 1969. Hobokenstraat 61. De gezongen H. Mis van Requiem zal worden op gedragen vrijdag 19 september a.s. om 11.00 uur in de parochiekerk van de H. Franciscus van Assisië, Belgiëpledn. Avondmis donderdag om 19.15 uur in genoemde kerk. I Tot onze diepe droefheid overleed, na een lang durig doch geduldig gedragen lijden, gesterkt door het H. Sacrament der Zieken, onze dierbare Moeder, Behuwdmoeder, Oma, Zuster, Behuwd zuster, Tante en Nicht Mevrouw MARIE OCTA VLA DEPOORTER weduwe van de Heer Emiel Verrosste geboren te Westende (B.) 16 december 1888, overleden te IJzendijke 15 september 1969. IJzendijke: Cyriel Verrosste Denise Verrosste-Hautekiet Johan, Chris Avekapelle(B.)Remi Depoorter-Roussel Veurne (B.): Esther Depoorter-Brusselle IJzendijke: Maria Doens-Verrosste Petrus van Hecke Sophie van Hecke-de Martelaere Anna van den Broucke Familie Depoorter Familie Verrosste IJzendijke, 15 september 1969 Koninginnestraat 60 De plechtige Uitvaartdienst, gevolgd door de ter aardebestelling, waartoe U beleefd wordt uitge nodigd, zal plaats hebben op donderdag 18 sept. a.s. om 10.30 uur, in de Parochiekerk van O. L. Vrouw ten Hemelopneming te IJzendijke. Vrijdag 19 t/m maandag 22 september aanvang 8 uur. Zondagmiddag aanvang 3 uur. Mia Farrow - John Cassavetes - Ruth Cordon, in een der meest gevraagde films van Nederland, de veel besproken en maandenlang geprolongeer de technicolor Mia Farrow bekend als Allison Mackenzie uit de t.v.-serie „Peyton Place", speelt opnieuw de hoofdrol in de verfilming van Ira Levins griezel bestseller „Rosemary's Baby". De enorme ver filming over middeleeuwse hekserij, in het mo derne Amerika, door de meesterregisseur PO- LANSKI verfilmd. Een film die iedereen moet komen zien Toegang 18 jaar. In verband met de lengte van de film heeft het filmverhuurkantoor de prijzen verhoogd. '(axel)? Diep bedroefd, doch dankbaar voor wat hij vojJ ons is geweest melden wij u, dat na een 2(t.| geduldig gedragen lijden, voorzien van de H. ftj Sacramenten der zieken van ons is heengegaaiJ onze inniggeliefde broer, behuwdbroer, oom, r.' j huwdoom en neef, de heer ANDREAS VAN DENDEREN begiftigd met de Orde van Oranje-Nassau, geboren 15 september 1900 te Hontenisse, over. G leden 17 september 1969 te Nieuw-Namen. Hontenisse: Fr. v. Denderen, kinderen en kleinkinderq! Terneuzen: M. v. Denderen-Maas kinderen en kleinkinder,.| Kieldrecht (België): P. v. Denderen I. v. Denderen-Cap, kinderen en kleinkindercg Nieuw-Namen M. C. v. Denderen M. E. v. Denderen C. v. Denderen Hulst: M. de Bruijn- v. Denderen Fr. de Bruijn, kinderen en en kleinkinderen Nieuw-Namen, 17 september 1969. De plechtige Eucharistieviering, waarbij u be-l leefd wordt uitgenodigd, vindt plaats op zaterdaJ 20 september a.s. om 10.30 uur in de parochieke.11 te Nieuw-Namen, waarna de begrafenis op t«[ r.-k. kerkhof aldaar. Vrijdagavond om 7 uur rozenkrans. Samenkomst zaterdag om 10.15 uur Hulster!» I straat 109. Burgemeester en wethouders van de geme® Breda brengen ter openbare kennis, dat zjj tooi. nemens zijn een vergunning te verlenen au; 1. Neduco-industriële woningbouw N.V., geve?, tigd te Helden-Beringe, tot het bouwen vu 46 eengezinswoningen aan de Hooilaan; 2. de heer H. Burgering, wonende te Breda, Banckertweg 16, tot het uitbreiden van eti woning op het perceel, Banckertweg 16; 3. de Algemene Kunstzijde Unie N.V., gevestigd te Arnhem, tot het verbouwen van de tw« garages Jacob van Lennepstraat 33-35 en da woning Zaart 38 tot een woning met we:'? vertrek en een garage; 4. de heer J. Voogt, wonende te Breda, Spanen, weg 1, tot het slopen van een woonhuis mi', berging en het herbouwen van een magazp met bovenwoning op het perceel Elsstrail 62-62a; 5. de heer T. H. Huyskens, wonende te Breda, Bernhardsingel 42, tot het bouwen van een woning op het perceel Overaseweg 132. Aangezien bovengenoemde bouwplannen niet in overeenstemming zijn met de ter plaatse gelden de uitbreidingsplannen zullen de vergunningen verleend worden met toepassing van artikel i) der wederopbouwwet. Belanghebbenden kunnen gedurende 10 dagen na heden hun bezwaren schriftelijk kenbaar ma ken aan het gemeentebestuur en gedurende itot termijn ter gemeentesecretarie, afdeling volk- huisvesting, Catharinastr16, inzage nemen van de bouwaanvragen met bijbehorende bescheiden. Breda, 18 september 1969 Burgemeester en wethouders voornoemd, MERKX burgemeester. VAN DEN DAM, secretaris, iBiiiuniiiimiiiiiBiiiiuiiiiiHiiiiuiiiiiHiiiiHiuiiHiiiiiaiiiiiHiiiiniiiiiaiiiiiaiiiiiii'**! Vrijdag 19 t/m dinsdag 23 september aanvJM 8 uur Petra Perry - Michael Maien Solvy Stübing in 17 Weken vertoond in Heerlen, 12 weken in Et- schede, 4 weken in Doetinchem. Oswalt Kolle verfilmde uit zijn boek o.a. de aan passingsmoeilijkheden van een pas gehuwd echt- paar. Reaktie van een 40-jarige bezoekster: „Als z 25 jaar geleden deze film had kunnen zien, dal was mijn leven nu geen puinhoop geweest." (18 jaar) Zondagmiddag aanvang 2.30 en 5 uur. Stewart Granger - Elke Sommer Pierre Brice in de technicolor Grootse verfilming van KARL MAY's boek „®I!' netou en de berenjager" Winnetou en Old Sure- hand vechten voor hun recht (alle leeftijden) Voor de vele gelukwen sen, bloemen en cadeaus, die wij bij gelegenheid van ons 25-jarig huwelijksfeest mochten ontvangen, zeggen wij aan allen, ook namens onze familie hartelijk dank. J. Strobbe A. Strobbe-Weesepoel kinderen en kleinkind Westdorpe, Bernhardstraat 14 houdt op vrijdag 19 september PTT-patiënten kunnen komen. Molenstraat 42 Coteletten 500 gr. 3,85 Runderlapjes 500 gr. 3,89 Alpen Schnitzels 3 voor 1,89 Jonge haantjes +l 1250 gr. 3,9® Boterhamworst 100 gr. 0,25 Ham 100 gr. 0,69 Gekookte lever 100 gr. 0,59 Een! Smeerwoistje 0,25 Gebraden gehakt 200 gr. 0,95 Gekookte Ast 150 gr. 1,39 Gebraden Varkensvlees 150 gr. 1,59 Gekookte Boerenham 150 gr. 1.29 Gekookte Worst 250 gr. 1,19 Gedroogde Varkensworstjee 100, gr. 0,59 Ardenner Boeren pat® 150 gr. 0,99 Extra bij 5'"" een pak Katte- tongen van o,»s voor 0,59 BROODMARKT 5 HULST TELEFOON 2541 (Van een onzer versla- BREDA DEN HAA staatssecretaris van Fin; F H. M. Grappenhaus, twee directeuren-generaal departement en met een generaal van Sociale Zaket tober a.s. vermoedelijk een „open gesprek hebbei „zo breed mogelijk sam vertegenwoordigeng" van mers (declaranten c.s.) bi toren van douane-agentei zuidgrens. Dit zijn minister B. Koo ciale Zaken) en dr. Gr overeen gdkomen met een den van het Belgisch-Nede mité van Actie ter Beharll de Belangen der Werknemi Beneluxgrens. Het Comité van Actie z zoek van minister Roolvin! de „declaranten-hearing' len. De minister heeft gev voor te zorgen dat er vj I grenspost aan de zuidgremj gevaardigde vertegen wool zijn. Hij voelt niets voor e- meeting. De minister en staat: hebben overigens weinig kunnen zeggen. De no-gal spannen verwachtingen vatf mité van Actie zijn dan oo. vredigs, De regeringsverti digers,!zijn zelfs aan de het Comité voorbij gegaan Minister Roolvink stelde melijk op het standpunt, d< menteel niets kam doen. H taal niets toezeggen, ome mede door het Belgische 1 btw daar nog minstens eer te stellen nog geen datr paald, waarop de declaran bodig zullen worden. Bove is uit het gesprek op het v-am Sociale Zaken duidelij den, zullen de ontslagen ni< gelijk komen. Afvloeiing personeel zal in een reeks langs geleidelijke weg g< zo hebben de vertegenw van Financiën het Comité Minister Roolvink zou he ten blijken, dat h ijwel ov< van de ernst van de situa dat hij pas in acite kan k de ontslagen werkelijk een 1 den. Dan nog zal hij het nei extra-maatregelen laten van individuele omstandighej geval. „Als het probleem aanhangig is kan ik overw er voor ieder individueel gev regelen getroffen moeten aldus de heer Roolvink. niet mijn taak om maatre treffen voor een groep me: over twee, drie of vijf jaar den ontslagen. Waar zou moeten baseTen"? „Financiën kan evenmin het vooruitzicht stellen", alc le leden van het Comité „Ons is gevraagd de ir.ense; grens gerust te stellen. D we doen. Deze week echter een tiental declaranten in zijn ontslag aangeboden, willen anderen nog wachte; gesprek op 3 oktober, maar nu weg eens snel bergafwa; nen gaan", zo zeiden ons gi; Comité-leden, die het get Den Haag hebben bijgewoor Zij hebben gezegd, dat z uister en staatssecretaris r ger iets kunnen garanderc kunnen we onze mensen ni zeggen, blijf asjeblieft. Er z nu veel meer proberen weg men", zo menen de declare Voor de afwikkeling vrachtgoederenvervoer dat grens moet passeren, zou e loop bij de kantoren vai. agenten in ernstige mate b rend kunnen gaan werk douane-posten zouden even negatieve invloed daarvan o den. Dit moet dr. Grappenb ben gezien. Zijn vrijwillig naar het zuiden, moet. waar« tegen deze achtergrond gezi den. (Van een onzer verslagge GOES In de schouwbu nana" in Goes wordt sinds de Zeeuwse vakbeurs voor c riJ gehouden. De tentoonstelling geeft ee zicht van alle nieuwste sni net gebied van machines, specerijen, conserven, kasi koel- en diepvriesmeubelen is voor de tweede maal, dat gersvakbeurs wordt gehouc r*g jaar was er tevens ei vleesshow. Die is er nu oo aanmerkelijk kleiner van o] weersomstandigheden zijn di ongunstig. Bij drukkend oerft het vlees te snel.

de Stem | 1969 | | pagina 4