Suikerfabrieken startklaar voor de bietencampagne Axel de d zijnl Iferdb geld DRIEDUIZEND TON PER DAG VERWACHT Zeeuwsch-Vlaanderen Hoedekenskerke krijgt aardgasaansluiting HULST TERNEUZEN Jeugdspelen op bevrijdingsfeest RAADSVERGADERING MIDDELBURG VLISSINGEN GOES LUCKY LUKE: IN DE RECHTER Koeler wee F. Jilleba40 jaar in dienst bij PTT K. Keijzer uit Hulst op huishoudbeurs in Houtrusthallen Diefstal in sex-shop WALCHI Brand in pakhuis Volksdansgroep in Goes-Zuid „Doel naar hoger" bestond 120 jaar Hoogwater Wat en waar? VANDAAG Commentaa MORGEN Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3-5 BIJ DE 2fc. 3$sa DE STEM VAN DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1969 (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT „De laatste da gen voor het begin van de bieten campagne zijn zenuwslopend", aldus een staffunctionaris van de Eerste Nederlandse Coöperatieve Beetwortel Suikerfabriek en Raffinaderij (CB. S.) in Sas van Gent. In deze fabriek, evenals in de op korte afstand daar van gelegen Centrale Suiker Mij, wordt thans onder grote spanning ge werkt, want de gehele apparatuur, maar ook de organisatie - transport, werkverdeling enz. - moeten tijdig ge reed zjjn om het ontzaglijke karwei van de bietenverwerking te kunnen aanvangen. Dat van een werkelijke „produktie- slag" kan worden gesproken, blijkt wel uit het feit, dat alleen al bij de „coöperatief' in deze campagne, die maandag 22 september begint en naar schatting tot vijfentachtig da gen zal duren, de bietenaanvoer 260.000 ton zal belopen. Op het kan toor van deze fabriek rekent men voor, dat op een dagaanvoer van 3000 ton bieten moet worden gere kend. De vele duizenden kilogrammen suiker die daaruit worden geprodu ceerd, worden deels in eigen lood sen opgeslagen en deels direct naar de „klant" vervoerd. Dat laatste geschiedt vooral in bulk. Sinds de coöperatieve fabriek zich n.L in 1966 aansloot bij de Sui kerunie, wordt in het bedrijf in Sas van Gent geen suiker meer in zakjes gedaan. Om economische redenen is dit deel van de suikerverwerking voor de consument gecentraliseerd in de bedrijven in Dinteloord en Putters- hoek. Een van de belangrijkste punten van voorbereiding voor de campagne vormt het aantrekken van het nodi ge losse personeel. Ondanks de thans gespannen arbeidsmarkt zijn beide fabrieken in Sas van Gent erin ge slaagd ajle plaatsen bezet te krijgen. Bij de Coöperatieve, die overigens al over een paar honderd man vast personeel beschikt, gaat het om rond de 130 losse werknemers, bij de Cen trale Suiker Mij. om ongeveer 150 man. In werkelijkheid zijn bij de campag ne van één fabriek voor langere of kortere tijd wel een paar duizend man betrokken. Meegerekend dienen n-1. ook te worden de bietenrooiers, loonwerkers, transportpersoneel waaronder ook de bemanning van de binnenschepen enz. Het tijdelijke personeel op de fa brieken wordt beslist niet alleen ge vormd door werkzoekenden. Omdat in een drie-ploegenstelsel wordt ge werkt, is de campagne voor velen als kleine zelfstandigen in de agra rische sector - een mogelijkheid om een extra-inkomen te verdienen. Door automatisering kan in de sui kerfabrieken ook bij de C.B.S. bij een toenemende produktie met steeds minder werkkrachten worden vols- staan. Zo wordt in deze fabriek in Sas van Gent zelfs een belangrijk deel van de eigenlijke produktie door zegge één man vanachter een impo sant bedieningspaneel, geregeld. Om congestie van de bietenaan voer bij de fabrieken te voorkomen is de levering door de verbouwers in termijnen zelfs tot op de dag ver deeld. Op papier is alles zo nauwkeu rig mogelijk voorbereid. Een aantal factoren heeft men echter niet in de hand. Als b.v. de weersomstandighe den tijdens de bietenoogst slecht zijn - zoals vorig jaar het geval was - kan men zelf genoodzaakt worden op hal ve kracht te draaien. De leiding in de fabrieken piekert echter op dit moment bepaald niet over mogelijke stagnatie in de pro duktie. Men heeft er eenvoudig de tijd niet voor. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS 14,00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten) 4,75 p. maand (excl. 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst tel. 01140 - 3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100 - 8030. KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren) tel. 01158 - 1940 tel. °1180 - 5550 REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie: A. F. Koopman (01180 - 7438). REDACTIE ZEEUWSCH VLAANDEREN: G. van Berkel (01150 - 4866) J. Drieskens (01140 - 3667) C. Schets (01180 - 7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN DUIVELAND: J. Robesin (01140 - 2005) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150 - 4281 Th. de Bakker Terneuzen, tel. 01150 - 2601 M. Bogers Oostburg, tel. 01170 - 2893 C. Menu Goes, tel. 01100 - 8030 J. Schieman Axel, tel. 01155 - 1224 (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Op 19 september zal de heer F. H. Jilleba in Vlissin- gen veertig jaar in dienst zijn bij de P.T.T. als ambtenaar bij de tech nische dienst, afdeling telefonie. Het jubileum zal in Middelburg worden gevierd- (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeente Hulst zal van 19 t.m. 30 september vertegen woordigd zijn op de Haagse huis houdbeurs, die gehouden wordt in de Haagse Houtrusthallen. De ge meente heeft deze eer min of meer te danken aan de gemeentelijke straatveger Kees Keijzer. Directie lid Wieringa van de huishoudbeurs zag Kees nl. op zijn televisiescherm, toen de Hulstenaar enige tijd gele den met zijn eigengemaakte minia turen het programma van Willem Duys (Voor de Vuist weg) binnen stapte. De heer Wieringa benaderde de gemeente Hulst met de vraag of het mogelijk was Kees' spullen op de huishoudbeurs te krijgen. Als de ge meente instemde zou de heer Wie ringa zo goed zijn beloofde hij een gratis stand ter beschikking te stellen voor Kees. B. en w. stemden enthousiast in met het plan en lieten voor f. 2000,- extra folders drukken en vroegen de plaatselijke midden stand om hulp. Het gevolg is dat een meubelhandel vloerbedekking zal leveren voor de stand en een ge zellig zitje, een bedrijf in elek trische artikelen spots, kabels en een elektricien, een grootwinkelbe drijf en een supermarkt stellen eta leurs ter beschikking en een foto graaf een dia-projector met honderd zelfgemaakt dia's van Hulst. Het college van b. en w. zal 23 septem ber een hele dag besteden aan de Haagse huishoudbeurs waar gemid deld 120.000 mensen ieder jaar weer komen kijken. ïöüfi Frijsschieting In café P. Leer- aert-Nijs werd een prijsschieting ge houden op de liggende wip, waar aan 47 schutters deelnamen- De uit slag is als volgt: wip 1: de hoogvo gel werd geschoten door L. Schille- mans te Breda, de eerste zijvogel door L. Schillemans, de tweede zij- vogel door A. de Wit te Hulst. Wip 2: de hoogvogel werd gescho ten door E. Vonk te Kapellebrug, de eerste zijvogel was voor A. Nijs te Hulst, de tweede zij vogel was eveneens voor A. Nijs. De meeste kleine vogels, 6 stuks, werden ge schoten door K. de Cauwer te Hulst. (Van onze correspondent) In de nacht van dinsdag op woens dag werd een winkelruit vernield van de sex-shop aan de Schoollaan. Een film en een tiental boeken en tijd schriften werden meegenomen. Geen voorrang Gistermorgen om ongeveer half acht verleende de bestuurder van een bromfiets, me juffrouw C. M. L. N. uit Terneuzen, op het kruispunt Guido Gezellestraat- Frederik van Eedenstraat geen voor rang aan de automobilist, J. F. V D. uit Hulst. De bestuurster van de bromfiets werd ter behandeling naar het ziekenhuis te Sluiskil gebracht, maar kon daarna weer naar huis te rugkeren. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Marco Brink, Amster dam; Dirk Balier, Martin Stolk; Hoek Christiaan Roelse, Axel; Jan Jansen, Rijswijk; Danny Scheffer, Sas van Gent; Anneke Setterich, Erwin Kwa- dijk. Sas van Gent; Jan Verhelst, Axel; Annemiek Pijpers, Zaamslag; Jan Pieter van de Velde, Hugo Meu- sen, Erwin Maas, Mare Claeijs, Sas van Gent; Mireille Blommaert Axel- ONDERTROUWD: T. Atjens, Vogel waarde en H.Martens, Terneuzen; F. Hofman en C. Bertossi, M. van Uy- trecht en T.Daflaar. GETROUWD: A.Verschelling en M. Rammeloo; P.Bakker, Axel en C. Baaima; A. van Pamelen en R.Bo- gaart; P.Lazaroms en M.Musters; J.Maliepaard en M.Dekker- OVERLEDEN: M. van de Lavoir, 46 jr., Axel; Poenitjoe, 74 jr., Axel. Breskens Plattelandsvrouwen Door de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. West-Zeeuwsch-Vlaanderen is de eerste bijeenkomst na de vakantie in restaurant Sealdis gehouden. De bijeenkomst werd geopend door me vrouw V. d- Weele uit Oostburg. Mevrouw Rookus uit Breskens bracht verslag uit van de voorjaars vergadering te Goes. Medegedeeld werd, dat op 31 oktober in Schoon- dijke het 15-jarig bestaan van de afdeling zal worden gevierd. Het poppentheater de Kriekeputte uit Hulst zal er optreden. Voorts zullen er deze winter weer diverse cursus sen worden georganiseerd. Na de pauze werd een quiz georganiseerd door de dames Rezelman en Steen voorde over huishoudelijke onder werpen. Vismijn Aan de vismijn van Breskens zijn in de week van 8 tot en met 13 september aangevoerd: 20894 kg garnalen 1,94-2,80; 149 kg bot 0,16-0,32; 238 kg schar 0,73-1,03; 1857 kg schol 0,30-0,83; 8617 kg tong 3,71-6,67; 157 kg rog 0,42-1,36; 1674 kg kabeljauw 0,34-1,50; 17 kg wijting 0,54-0,72; 91 kg griet 1,18-2.21; 395 kg tarbot 2,20-6,61: 10 kg makreel 0,43-0,51; 359 kg poon 0,69-0,88: 415 kg haai 0,16-0,75; 41 kg kommeraal 0,38-0,58; 188 kg tongschar 1,07-1,70. DIO De gymnastiekvereniging DIO heeft de jaarlijkse algemene vergadering gehouden welke zeer slecht bezocht werd. Door de ere voorzitter R- v. Quekelberghe werd een minuut stilte in acht genomen voor het overleden bestuurslid me vrouw G. v.d. Hooft. Het jaarver slag werd goedgekeurd en gaf finan cieel een batig saldo te zien. Bij de bestuursverkiezing werden de dames A. Sluiter en I. de Wilde herkozen. Een nieuwe voorzitter kon nog steeds niet worden gekozen daar er nog geen kandidaten waren. Over de te houden activiteiten werd uitvoerig gesproken. Er zal een zaaluitvoe ring worden gegeven en in mei 1970 zal het 40-jarig bestaan worden ge vierd. Clinge Verkenners Geruime tijd be staan er plannen om te komen tot het oprichten van een verkenners- groep in Clinge- Thans hebben R. Pauwels, Fr. Boonman, Fr. Ver- straeten en Rob. Verhelst besloten om een groep op te richten voor de leeftijd van 10-13 jaar. De eerste bij eenkomst heeft plaatsgehad met de hoofdman, de heer Vosveld. Nu wordt naarstig gezocht naar een plaats waar de huisvesting kan plaatshebben. Hengstdijk Hengelwedstrijd Zondag 21 sep tember zal de hengelvereniging De Vogel in haar viswater haar vierde en laatste clubwedstrijd houden. Er zal gevist worden van 14.30 tot 15.30 uur. Inschrijving en prijsuitreiking zal in het clublokaal bij P. de Waal plaatsvinden. Koewacht Autorally De autorally van de Vereniging voor Veilig Verkeer te Koewacht zal niet, zoals vroeger ge meld, gehouden worden op 21 sep tember maar op 5 oktober. Auto over de kop De heer B. uit Moerbeke raakte met zijn auto op de Tragel in een slip en sloeg over de kop. De heer B- kwam er met enkele schrammen af. maar zijn auto was zwaar beschadigd. Auto in slip In de Nieuwstraat raakte de auto van R. van G. in een slip en ramde de auto, bestuurd door W.S. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor, maar de schade was groot. (Van onze correspondent) HULST In het kader van de Be vrijdingsfeesten van zaterdag worden op het Marktplein verschillende be hendigheidsspelen voor de jeugd ge organiseerd. Aanvang 14.00 uur, ein de circa 16-00 uur. De leerlingen van de eerste, tweede en derde klas der lagere scholen kun nen deelnemen aan het lopen over de evenwichtsbalk, wedstrijdleider de heer I. Lambert of aan de stoelen dans, wedstrijdleiders de heren J. Neeteson en J. Louwen. Voor de leerlingen van de vierde, vijf de en zesde klas der lagere scholen en de eerste klassen van het voortge zet onderwijs is er het ringsteken, wedstrijdleider de heer J. van Dries- sche of de stoelendans. Direct na afloop van de spelen wor den de prijzen uitgereikt. (Van onze correspondent) HOEDEKENSKERKE De ge meenteraad van Hoedekenskerke be sloot dinsdagavond als aandeelhou der toe te treden tot de n.v. Zegam. Tengevolge hiervan zullen Hoede kenskerke en Kwadendamme van aardgas worden voorzien. De ge meente zal voor resp. 165 en 150 aan sluitingen garant staan. De kern Hoedekenskerke komt vanwege de gunstige ligging ten opzichte van de hoofdleiding 't eerst voor aansluiting in aanmerking. Op 7 en 8 oktober zal in het ver enigingsgebouw voorlichting met be trekking tot de diverse gebruiks- toestellen worden gegeven. In verband met de komende herin deling zijn ook in Hoedekenskerke een aantal straatnamen gewijzigd. De Dorpsstraat za; A. de Koning straat worden, de Kerklaan wordt Jan-Willem-Frisostraat, de Molen weg zal Molenstraat heten, terwijl de Noordstraat en de Provincialeweg gezametnlij k 's-Gravenpoldersestra at genoemd zullen worden. De Schelde- straat krijgt de naam Vinningestraat welke naam is afgeleid van het vroegere dorp Vinninge, dat in de Westerschelde is verdwenen. De Prins-Willem-Alexanderstraat werd omgedoopt in Sportweg. Over toekenning van de duurtetoe- slag aan het gemeenitepersoneel ont- In het pakhuis van R. S. aan de Nieuwstraat te Middelburg is brand uitgebroken. De brand is vermoede lijk ontstaan doordat van buitenaf vuur in de kelder terecht is geko men. Men denkt aan een branden de sigaret. In de kelder, die geheel uit beton is opgetrokken en dus zelf weinig brandbaar is, lag oud verpak kingsmateriaal opgeslagen. De brandweer was spoedig ter plaatse aanwezig en wist de brand met één wagen te blussen. De schade was ge ring. Wel had er zich door de brand een enorme rookontwikkeling voor gedaan. Aanrijding Gisternacht heeft zich op de Schroefweg een atuobot- sing voorgedaan. Tijdens een inhaal manoeuvre botste de wagen, be stuurd door de 36-jarige Middelbur ger W. v. d. V. enkele malen met de rechterzijde tegen de auto van M. H., eveneens uit Middelburg. De wagens zijn beiden zwaar beschadigd. Tegen W. v. d. V„ die onder in vloed verkeerde is proces-verbaal op gemaakt. Kath. Vrouwengilde Voor de da mes van het katholiek Vrouwengilde te Vlissingen is dezer dagen een le zing over bont gehouden door de heer A. v. d. Ven, verbonden aan de Stichting Nederlandse Huishoudraad. De spreker vertelde van allerlei over de diverse bontvellen, hun herkomst en de wijze van bewerking. Interes sant was voorai de show van korte en lange bontmantels en -mutsen. Mevr. Y. Hagen-Manuël dankte de spreker voor diens leerzame betoog en bood hem een attentie aan. De volgende gilde-avond is in Het Buut op dinsdag 14 oktober a.s. stond enige discussie. Zowel de he ren Maartense als Peeters waren voorstander van de toekenning van de toeslag van f MO,-, voorgesteld door het centraal orgaan,; Dit voor stel werd zonder hoofdelijke stem ming aanvaard. De reconstructie van de Kerke- boomgaardstraat kwam wederom in discussie. Burgemeester en wethou ders stelden voor de straat met 1,20 meter te verbreden, waarvoor uiter aard een deel van de particuliere voortuintjes zal dienen te worden aangekocht. De raad verklaarde zich niet eens met dit voorstel. Gelet op de diverse technische as pecten, die hierbij aan de orde ko men, acht de voorzitter het raadza mer dit punt voor de volgende verga dering aan te houden en de techni sche dienst te vragen daarbij voor lichting te geven. Besloten werd toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling vlees keuringsdienst kring Zeeland, benoor den de Westerschelde, terwijl tege lijkertijd tot opheffing van de rege ling keuringsdienst Goes werd over gegaan. De heer F. J. P. van de Wege werd ingaande 1 september 1969 benoemd tot hoofd der openbare lagere school in vaste dienst te Hoedekenskerke. Besloten werd de oude lagere schooi aan de Kerkstraat te Hoedekens kerke te doen afbreken. Aan de Stichting Regionaal Peda gogisch Centrum Zeeland te Middel burg zal een jaarlijks subsidie van f 0,10 per inwoner toegekend wor den. De bouwverordening werd op ver zoek van Gedeputeerde Staten van Zeeland gewijzigd in die zin, dat ar tikel 36 werd geschrapt als niet thuis behorende in deze verordening. Bij de rondvraag vroeg de heer Scheele aandacht voor een wachtge- legenheid voor buspassagiers in Hoe dekenskerke. GOES Onder auspiciën van het jeugdwerk Goes-Zuid zal morgen een nieuwe volksdansgroep van start gaan. Dit gebeurt op verzoek van de vele jongeren, die wekelijks in de kantine van de fruitveiling bijeen komen. Zelfs jongeren uit andere stadswijken hebben belangstelling voor het volksdansen. Eens in de veertien dagen zal het gezelschap in de kantine van de fruitveiling bij eenkomen om diverse dansen in te studeren. Hansweert K.V.P.-vergadering Zondag a.s. te 19.00 uur houdt de plaatselijek afd. der K.V.P. een vergadering in de zaal Thalia. Gesproken zal worden over de ge meenteraadsverkiezingen die op 27 november zullen plaatsvinden en de activiteiten die men te dien aanzien van K.V.P.-wege zal gaan onderne men. Tevens zal aandacht geschonken worden aan de huidige gemeente politieke vraagstukken. Oudervereniging vergadert In het parochiehuis werd dinsdagavond voor de ouders der leerlingen van d® r.-k. lagere en kleuterschool door de oudervereniging een algemene ver gadering gehouden. Voorzitter, de heer Peters, kon weer een groot aan tal ouders begroeten. Het punt schoolverzekering kwam aan de or de. De ouders zullen kaarten krij gen, waarin nader wordt uiteengezet het hoe en waarom van deze verze kering. Ze zijn dan geheel vrij hier aan al dan niet deel te nemen. De bijdrage van de gemeente in de kosten van vervoer voor het schoolzwemmen, t.w. een bedrag van pl.m. 160, werd met algemeen goedvinden in de kas van de ouder vereniging gestort. Voor het St.-Nicolaasfeest zal op lagere school een enveloppe-actie worden gehouden, terwijl op de kleuterschool de reeds langer be staande vorm van sparen zal worden gecontinueerd. De zesde klas van de lagere school zal volgend jaar op kamp gaan. Hoedekenskerke Benoeming De heer S. Heij- koop, hoofd van de protestants christelijke school is per ingang van 16 december benoemd tot hoofd van de Pieter van der Plasschool te Wa teringen. Ovezande Schieting Tijdens de kermis werd er te Ovezande geschoten op de liggende wippen. Een mooi aan tal schutters nam daaraan deel. De uitslag van de eerste wip was: (hoofdvogel werd niet afgeschoten). Ie zijvogel: P- Pantus van Zeelandia te Ovezande. 2e zijvogel: Jac. Ver- muë van Jac. van Beieren te Goes, bij loting. Ie bovenkal: A. Meeuse van Spes-Nostra te Ovezande. 2e bo venkal: H. Koens van Spes-Nostra te Ovezande, bij loting. Ie onderkal: Henk Koens van Spes-Nostra te Ove zande, bij loting. 2e onderkal: H. Rentmeester van Willem-Teil te Ovezande, bij loting. Ie klep: Jac. Vermuë van Jac. v. Beieren te Goes. 2e klep: A. de Jonge van Soranus te Heinkenszand. 3e klep: J- de Rij ke van Edele-Handboog te Oudelan- de. 4e klep: F. v. Steenbergen van Willem-Teil te Ovezande. Meeste kleine vogels: Jac. Lous van Ons Genoegen te Oudelande, 6 stuks. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel: J. Bongers van Zeelan dia te Ovezande. 2e hoofdvogel: niet afgeschoten, le zijvogel: A. v. 't Westeinde van ADLM te Kwaden damme. 2e zijvogel: A. v. Zunderen van Spes-Nostra te Ovezande. 3e zij vogel: H. Koens van Spes-Nostra te Ovezande, bij loting. 4e zijvogel: C- v.d. Valck van Ons Genoegen te Ou delande, bij loting, le kal: P. v. Steenbergen van Zeelandia te Ove zande. 2e kal: C. Bek van Soranus te Heinkenszand. 3e kal: mevrouw Steenaert van Vooruitgang te Kwa dendamme. 4e kal: mevrouw Steen aert voornoemd, bij loting. Meeste kleine vogels: A. v. Loo van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk, 6 stuks. Wolphaartsdijk De handboogvereniging „Do,] j naar Hoger" vierde haar 120-jitj,' bestaan met een pracht van eev prijsschieting, waaronder een bek® j van de gemeente, 6 kg paling mossels en nog een 50-tal ander, prijzen in natura. Door de voorn;, f ter van de bond werd de gouM medaille van de bond met een mooi,! toespraak aangeboden. De uitsl» van de schieting was: hoofdvogjJ P. Daalman van ADLM te Kwac damme. le zijvogel: P. de Ko; van Soranus te Heinkenszand, zijvogel: J. Platschorre van Z, vliet te Ellewoutsdijk. le bovenkïj A. v.'t Westeinde van Willem-M te Ovezande. 2e bovenkal: C Kop. I mels van Doel naar Hoger te phaartsdijk. le onderkal: Jac. I van Victoria te Kwadendamme. &t onderkal: C. Kopmels van Doel nasi Hoger te Wolphaartsdijk. le M L. Meyaard van Edele-Handboog >J Oudelande. 2e klep: A. Geense vul Zorgvliet te Ellewoutsdijk. 3e klepi mevrouw Steenaert van Vooruitgat; I te Kwadendamme. Meeste kleit, I vogels: A. v.d. Bulck van EensgJ zindheid te 's-Heerenhoek. 4 iti&l Morgen vrijdag 19 sept.: Bergen op Zoom: 8.19 en 20, Hansweert: 7.21 en 20.02; Made-Drimmelen: 11.09 en 23.38; Terneuzen; 6.55 en 19.35; Vlissingen: 6.28 en 19.08; Wemeldinge: 8.09 en 20.35. fVn een oneer retnlagl AXEL Gisteren rouv De vlaggen hingen halfstol meente herdacht de slacht Vielen voor de bevrijding plaatsje; Polen en burgers Op de begraafplaatsen w< een stille tocht door de str- asn gelegd op de graven volgde er nog een stille t' maal naar het Poolse monu de Oranjestraat. Ook daai kransen en bloemen gelegt Tevoren werden op bet de deelnemers aan deze her bijeenkomst ontvangen: jdaczek, commandant van die Axel 25 jaar geleden bt luitenant Zajdenbajtel die tl Poolse militair Axel binnetl onmiddellijk een zware veil opliep, andere Poolse oud uit Engeland, Frankrijk er land, en dte commissaris va niragm in Zeeland, mr. J. i sen, met zijn vrouw, best van de Vereniging Axel-Pohj stuunsleden van het mité. Burgemeester M. K. van groette hen allen in zijn t De burgemeester zei o.a.: stellige overtuiging zullen vrijheid slechts kunnen ha in gebondenheid aan zedeli men. Vrijheid zonder geboi i leidt tot anarchie en uiteind i onvrijheid. Bepaalde ontwik in ons huidig maatschappeli; nopen tot hernieuwde en ei zinning op onze vrijheid, wij ouderen overigens me grip voor de veelal gerecht TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis 1017 uur Expositie aquarellen van de Ctl nees-Duitse kunstenaar SiegwzxV Sprotte. TONEEL, FILM, CONCERT ENZ.JI- Refïard ANTWERPEN Astrid Het noodlot van de keizer Quellin Drie stuivers geluk Pathé De slag van El Alamein Palace Funny Girl Ambassade Moord met kleine dosissen Metro De man met het glazes Odeon De duivel bij de start Rubens Arenden vallen aan Vendome Charly GENT Scala Het grootste circus ter wereld Capitole De gevaarlijkste mat !i wereld Majestic Gejaagd door de wM K.N. Schouwburg 20 uur „Zeer geleerde dames" van Mol»! TONEEL, FILM, CONCEET ENZj OOSTBURG Ledel 20 uur Rosemary's baby 18 jaar terneuzen Luxor 20 uur Het wonder der liefde (deel 1) 18 jaar gent K.N. Schouwburg 20 uur „Zeer geleerde dames" van Mol® tentoonstellingen middelburg Vleeshal Stadhuis 10—17 uur Expositie aquarellen van ie nees-Duitse kunstenaar Siegr™ Sprotte. Opg. voor deze rubriek tel. "IM- 7438 of Postbus 116 in MiddeWI De nette Industrieën va; verkeren in een benart tie. Haar ontplooiingskans minimaal, zolang geen enkel heid bestaat over verbreding vaarweg naar de Oostersche breiding van havenfacilite verruiming van het industrie Het college van b. en w. h gemeenteraad onlangs de ring gegeven, dat nog in hel voorstellen kunnen worde wacht over verbreding van naai en vergroting van de si de Oosterschelde. B. en w. I, de raad de indruk gegeven, les in het werk wordt gesteld snel mogelijk een afgerond p tafel te krijgen. Daarna is het aan de gen- raad van Goes om akkoord t< met de uitvoering. We mog verwachting uitspreken d< raadsleden het streven van w. unaniem zullen steunen, echter nog de financiering v project. Zonder geld immers plannen weinig waard. Wij hopen dat zowel provir rijk zullen inzien, dat een kanaal voor de Goese indu van levensbelang is. Krijgen dige bedrijven niet de kans ontwikkelen, dan loopt Goes sico zijn natte industrieën, d groot economisch belang zij. de hele streek stuk voor s- verliezen. Een breder vaa vanaf Goes naar de Oostersch niet alleen wenselijk, maar dien dringend noodzakelijk. C voerkosten van materialen te groot, omdat slechts van sc tot maximaal 500 ton gebru worden gemaakt. (ADVERTENTIE) a sr=>* Vooruitzich voor vrijda; zaterdag, O] steld door h KNMI: Koe weer met h daar een bu m y? .'JVOOrultzichten in cijfe over Nederland: vooi oag. aatal uren zon: 17; omstreeks normaal; van ongeveer normaal graden onder normaal. &ans ge periode van minstens 1 z.aterdag: aantal uren ürart mm- temp. van normaa O^w a onder normaal; max. on Sraden onder normaal ,?°n £ïoge Periode van m hert Procent; kans op e eel droog etmaal: 70 procen

de Stem | 1969 | | pagina 2