Eerste paal nieuw raadhuis Terneuzen Slech weger Prins krijgt zijn wijn Bezoek prins Bernhard: drukke dag in Hulst UITVOER 100-jarige in Goes LUCKY LUKE: IN DE RECHTER weei OOSTBURG Bejaarden trokken in hun nieuw tehuis TERNEUZEN Bouw sporthal begint de volgende maand Wel aanbestedingen, geen gunningen in Clinge GOES Raad komt bijeen Commissaris met groot gevolg naar Zeeuwsch-Vlaanderen Kantonrechter Chauffeur krijgt boete voor dodelijk ongeluk Succesvol seizoen midgetgolfbaan Vlissingen Wat en, waar VANDAAG MORGEN „Problee van eerste or Commentaa Niet veelbelov DE STEM VAN WOENSDAG 17 SEPTEMBER 1969 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Een wens van bij na vijftig jaar is dinsdagmorgen in Terneuzen werkelijkheid geworden: de bouw van een nieuw raadhuis werd gestart met het heien van de eerste paal. Burgemeester J. C. Aschoff, kweet zich met vaste hand van deze taak, in tegenwoordigheid van wethouders, gemeente-secretaris, raadsleden en vertegenwoordigers van architect en aannemer. Onder de aanwezigen bevond zich oak oud-burgemeester Mr. P. Tei legen, die van 1936 tot 1960 eerste burger van Terneuzen was. Nadat de heer Aschoff d'e eerste van de 172 be tonnen palen de grond had ingedre ven, 'getuigde hij van de grote vreug de van het gemeentebestuur over dit gebeuren. Al in 1920 - zo zei hij - werd in Terneuzen uitgezien naar een nieuw gemeentehuis. In 1939 werd over wogen het nieuwe raadhuis onder te brengen in een bomvrije kazerne aan de Nieuwstraat. Twee jaar geleden kregen nieuwe plannen vaste vorm in het huidige ontwerp van het archi tectenbureau Van den Broek en Ba- kema uit Rotterdam. De financiering van de stadhuis bouw vormde het grootste probleem en vergde nogal wat tijd en hoofd brekens. De stichtingskosten belopen een bedrag van 7,5 miljoen gulden. Over de bouw denkt men twee jaar te doen. Burgemeester Aschoff sprak er zjjn vertrouwen over uit dat het nieuwe raadhuis als een echt huis voor de gemeentenaren zal fungeren, een ge bouw van waaruit de gemeenschap gediend wordt. Het gebouw, gesitueerd aan het oos telijk Bolwerk bij de Watertoren en achter de Scheldediijk is in voorge spannen beton geconstrueerd. Het maakt een stoere indruk en heeft uiterlijk iets weg van de bovenbouw van een schip. Het raadhuis biedt plaats aan 110 ambtenaren met een reserve van 50 arbeidsplaatsen. Dinsdag hebben de eerste bejaar den hun intrek in het nieuwe be jaardentehuis genomen. Voordien echter was het verplegend perso neel van het fraaie complex er reeds enige tijd woonachtig. De flat kan plaats bieden aan 69 alleenstaande bejaarden, daarnaast zijn er echter ook nog zes kamers voor echtparen. Buiten twee zieken kamers is er ook nog een isolatie kamer ingericht. Ook enkele van de zestien be- jaardenwoningen die de flat omge ven, zijn reeds bewoond en men hoopt eerstdaags alle woningen be zet te zien. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Volgende maand wordt in Terneuzen een begin ge maakt met de bouw van een sporthal op het terrein tussen de Alvarez- Iaan en de Bachlaan in Terneuzen- zuid. De hal kan door een wegneembare tussenwand in twee grote gym nastiekzalen verdeeld worden. Het ontwerp is van de Ned. Heide Maatschappij. De bouw van de nieu we sporthal kan in zes maanden voltooid zijn. Op 22 september wordt in het Terneuzense raadhuis de aan besteding gehouden. Aardenburg Boldersnieuws De Boldersclub Eede heeft onder grote belangstel ling haar jaarlijkse prijsbolling ge- DAGBJuAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS 14,00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten) 4,75 p. maand (excl. 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst tel. 01140 - 3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100 - 8030. KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren) tel. 01158 - 1940 tel. ril80 - 5550 REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie: A. F. Koopman (01180 - 7438). REDACTIE ZEEUWSCH VLAANDEREN: G. van Berkel (01150 - 4866) J. Drieskens (01140 - 3667) C. Schets (01180 -7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN DUIVELAND: J. Robesin (01140 - 2005) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150 - 4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150 - 4281 Th. de Bakker Terneuzen, tel. 01150 - 2601 M. Bogers Oostburg, tel. 01170 - 2893 C. Menu Goes, tel. 01100 - 8030 J. Schieman Axel, tel. 01155 - 1224 houden. Er ware 78 deelnemers. De uitslag luidt: 1. R. van Maele, Em. Standaert, J. Laureins; 2- C. van de Voorde, L. de Lange, C. Bilaeij; 3. H. Wa- gex, J. Blondeel, G. van Waes, 4. E. Cocquit, E. Verheije, B. Martens, 5. A. de Clerck, M. de Lange, C. Marclé, 6 J. Haegeman, A. van de Gazelle, H. Debbaut, 7. H. Marclé Pr. Haegeman, S. de Geeter. Op zondag 5 oktober begint de Bol dersclub Eede het nieuwe seizoen met de eerste clubbolling. Clinge (Van onze correspondent) CLINGE Het gemeentebestuur heeft een tweetal aanbestedingen gehouden, echter de gunningen van de werken hebben nog geen plaats gevonden. Er bestonden plannen voor het houwen van een conciërge woning langs de Sportlaan. De be groting van deze woning bedroeg f 37.500. De uitslag van de aanbe steding was: B. J. Bolsens f 47.813, Fa. Bol- sens - Neefs f 49.902, A. de Bruyn f 50.187, Fa. Jouret Zn. f 48.955, W' Lansu f 48.507, Fa. Verstraeten n.v. f 49.022. Ook het kleedlokaal op het Ge meentelijk Sportterrein moest ver bouwd worden. Overeenkomstig de gemaakte plannen werden de ver- bouwingskosten begroot op f 15.597. De uitslag van de aanbesteding was als volgt: W. Lansu f 27.823, A. de Bruyn f 28.268, Fa. Verstraeten f 28.532, B. J. Bolsens f 30.665, Fa. D. Jouret f 31-808, Fa. Bolsens - Neefs f 33.264. Gezien deze inschrijvingscijferS ruim boven de begrotingen liggen heeft het gemeentebestuur gemeend om allereerst nog eens een gesprek te hebben met de architect. Daarna zullen ze zich nog beraden over de gunning van het werk. De Clingse Hengelaars De hen gelaarsvereniging De Clingse Hen gelaars hebben op hun viswater De Zestigvoet een onderling concours gehouden, waaraan 84 personen deelnamen. De vangst was niet al te best. Er werden in totaal 16 vis sen gevangen. Een gedeelte der prijzen werd dan ook verloot. De uitslag was als volgt: Eerste prijs A. Martens, De Klin- ge (B tweede prijs J. Peersman, Clinge; derde prijs L. de Blijzer, Clinge; vierde prijs L. van Laere te St.-Gillis (B.)vijfde prijs A. Pee- ters Zwijndrecht (B.); zesde prijs H. Willaert Clinge; zevende prijs: E, Hooft, Spaans Kwartier (B.); achtste prijs H. Vercruyssen, Clin ge; negende prijs Fr. Bracke. Clin ge; tiende prijs G. van den Bergen, Clinge; elfde prijs R. Stevens, Clin ge; twaalfde prijs E. Guns, Antwer pen. Nieuw-Namen Schieten op staande wip Ter gelegenheid van de kermis organi seerde de schuttersmaatschappij Willem Teil een schieting op de staande wip. De uitslag van de schieting luidde ais volgt: Wip 1: eerste hoogvogel: niet af geschoten, tweede hoogvogel: J. Hiel. Kloosterzande; eerste zijvo gel: de heer Mattheeuws, Axel; tweede zijvogel: J. Apers, Nieuw- Namen; derde zijvogel: de heer Herrewegh, Hulst; vierde zijvogel: C. de Wolf, Hulst: eerste kal: A. van Dorsselaer, St.-Jansteen; twee de kal: W. Nachtegael, St.-Jan steen; derde kal: A. Praet, Nieuw- Namen en vierde kal: de heer Maes, Kieldrecht (B Wip 2: eer ste hoogvogel: R. de Block, Graauw; tweede hoogvogel: niet afgeschoten: eerste zijvogel: L. Steyaert Fz., Graauw; tweede zij- BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Peter, zv. R.Schipper - P.Poppelier te Antwerpen; Cornells zv. D.Krijger - M. van Liere te Goes; Licelle, d.v. L. van der Linden - L. Lalkens te Goes; Frédérique, d. F.D.v. Bonebakker - E.Gosschalk te Goes; Hendrikje, dv. D. de Kok - A.Postma te Goes; Jacobus, zv. A.Kruijsse - E. de Meester te Goes; Christine, dv. J.Clement A.Kuipers te Kortgene; Johanna, dv. J. van der Vliet - Q.van de Vrie te 's-Gravenpolder; Bennie, zv J. Bruynzee.1 - D. Leijs te Lerseke; Wilco, zv. G.Caljé - A.Davidse te Goes; Johanna dv J. Gijzel - J. Fre- lier te Krabbendijke. ONDERTROUWD; D.Augustijn, te Dinteloord en G.Belleter, Goes; J. Visser, te 's-Heer Abtskerke en N. Sinke, Goes; J. Willemsen, te Terneu zen en L.Daane, te Goes. GEHUWD: J.Outermans, te Goes en R-Simonse, te Goes; M. van 't Hoogt, te 's-Heer Arendskerke en F.Korstan- je, Goes; P.Duijnhouwer, te Goes en M. Moens te Goes; D. V. Vermeulen te Eindh. en H. de Koning te Goes A. van 't Veer, te Haarlem en J. van Zweeden, te Goes; C. de Keijzer, te Halsteren en N. Knuist te Goes; J. Bos te Tilburg en J.Passieux, te Goes. OVERLEDEN: A.Vijverberg, 82 jr., te Goes; L.Duijnhouwer, 76 jr., te Goes, echtg. v. L-Zandee; W. van Dulle- men, 84 jr. ev J. P. Feleurs te Goes; C. Verburg, 72 jr. te Kapelle ev S.C. Boot, J. Pieper 80 jr. te Goes wv W. Verrspuij van Rietschoten; J. van Nieuwenhuijzen 56 jr. te 's-Graven polder, echtg. v- J.Godschalk; A. Paauwe, 78 jr., te Baarland, echtg, v. A.Tramper; J. de Wilde, 77 jr. te Kapelle. Biezeiinge Hengelconcours De hengelsport vereniging „De Kanaalvissers" in Kapelle hoopt op zaterdag 4 oktover a.s. weer haar jaarlijkse internatio naal hengelconcours in het Kaneel door Zuid Beveland te organiseren Reeds thans is zeker dat er een gro te deelname zal zijn aan dit visfeest vogel: J. de Beule, St.-Jansteen; derde zijvogel: F. Lernout, Clinge; vierde zijvogel: W. Nachtegael, St.- Jansteen; eerste kal: J. Praet, Nieuw-Namen; tweede kal: de heer Potteiberghe, Koewacht; derde kal: J. Praet, St.-Gilles (B.) en vierde kal: niet afgeschoten. waarvoor vele fraaie prijzen be schikbaar zijn gesteld. Het wordt het elfde internationale concours van de ze hengelvereniging. Kapelle (Van onze correspondent) Op de agenda van de raad die dinsdagavond bijeenkomt staat een voorstel van b. en w. om gemeente- woningen in Biezeiinge te verhuren aan G. van Daalen en aan J. op 't Hof Jr te Kapelle. De raad zal ook 'n besluit moeten nemen over de uit kering van een duurtetoeslag. Het minimum hiervan zal bedragen f 110 en het maximum f 260,-. B. en w. stellen de raad voor het ambtenarenreglement te wijzigen in die zin dat per 1 januari 1970 toege treden zal worden tot de I.Z.A. Zee land voor wat betreft de ziektekos tenregeling. Kapelle is een van de weinige gemeenten in Zeeland die hierbij niet is aangesloten. Omdat Wemeldinge wel is aangesloten en in verband met de nieuwe stituatie per 1 januari stellen b. en w. voor hiertoe nu over te gaan. Er is ook een voorstel om toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling vleeskeuringsdienst Zeeland benoorden de Westerschelde. Een oppervlakte van 0.26.80 ha zij kantweg langs de weg naar het Stom me Kruis willen b. en w. verpachten aan het Kon. Kweekbedrijf D. J. v.d. Have N.V. te Kapelle. De raad moet verder behandelen het verzoek van de chr. nationale school te Kapelle om een aanvullen de vergoeding van f 1405,37 voor het vernieuwen van de bedrading in verband met nieuwe verlichting in het schoolgebouw. Tevens moet worden overgegaan tot het inrichten van de te stichten nieuwe openbare kleuterschool in Ka pelle. Deze school komt voorlopig in de voormalige tuinbouwschoo] aan de van der Biltlaan. Binnenkort zal een hoofdleidster wo-rden benoemd. Voor de inrichting is een krediet nodig van f 10.500,-. Bloemententoonstelling Vrijdag 26 en zaterdag 27 september a.s. hoopt de Floraliavereniging in Ka- pelle-Biezelin-ge haar jaarlijkse bloe mententoonstelling te houden. Dit ge beurt in het CJV-gebouw. De plan ten van de schoolkinderen zullen hier te zien zijn en verder krijgen ook particulieren gelegenheid hun bloe men en planten in te zenden. Er zijn vele fraaie prijzen. MEER NIEUWS UIT STAD EN STREEK OP PAGINA 3 EN 5 (Van een onzer verslaggevers) HULST Met het bezoek van prins Bernhard aan Hulst voor de reünie van I 14 RI, heeft vooral de gemeentelijk voorlichter, de heer Hollaardt het weer enige dagen druk gehad, niet in het minst met het opsporen van de importeur van de Chateau Latour. Een witte Chateau Latour om precies te zijn. Het is een Bourgogne die eigenlijk niet wordt geëxporteerd, omdat de kwantiteit van de wijn het de moeite niet waard maakt. De heer Hollaardt was opgeschrikt door geruchten als zou de prins zijn chauffeur opdracht geven een altijd in de hofauto klaarliggende fles van het heerlijke vocht op te halen, als hij bij de dis „zijn" wijn niet aantreft. De voorlichtingsambtenaar wilde ten koste van alles de gemeente Hulst dit affront besparen en hij bewoog hemel en aarde om de Chateau Latour te pakken te krijgen. Hij slaagde tenslotte nadat hij bijna tot wanhoop was gebracht, toen bleek dat de Haagse importeur die de witte Bourgogne aldus ingewijden zou invoeren, een week lang niet thuisgaf. Dokter Gasparie, eens commandant van het bataljon I 14 R.I., had een wijnhandelaar in Den Bosch gevonden die de wijn in voorraad had. Het resultaat van alle inspanningen is nu dat de oorlogsveteranen, die dc prins in het restaurant De Koning van Engeland zullen ontvangen, over meer dan tien flessen beschikken en de heer Hollaardt, i.e. de gemeente Hulst, over vijf flessen. Saillant-detail: voor het geval het warm weer mocht worden heeft de heer Hollaardt ook voor pils gezorgd. Zeeuwsch-Vlaanderen gelegenheid geven hun bezwaren en/of instem ming tegen/voor de plannen van de minister van Binnenlandse Zaken in te brengen. Hulst zal niet verte genwoordigd zijn. Om negen uur 's avonds volgt nog een ontvangst van het comité „Vie ring bevrijding Hulst" en het be stuur van de Poolse dansgroep Ma- zur. Samen met deze mensen zal het college vanaf het bordes van het stadhuis een taptoe volgen die wordt verzorgd door de plaatselijke har- (Van een onzer verslaggevers) HULST Zaterdag is voor de stad Hulst een drukke dag. Op die zaterdag heeft het college van het Oost-Zeeuwsch-Vlaamse stadje nl. re kening te houden met niet minder dan drie officiële bezoeken. Ten eer ste komt prins Bernhard naar Hulst omdat het 25 jaar geleden is dat hij de arts Gasparie opdracht gaf tot de oprichting van het bataljon R.I. Ten tweede bezoekt de vaste Eer- ste-Kamercommissie van Binnenland se Zaken de stad i.v.m. het komende debat over de Zeeuwsch-Vlaamse her indeling en ten derde organiseert de afdeling Zeeland van de Bond Heem schut een excursie naar Hulst. Rond elf uur zal de prins op de Glacis landen met zijn helicopter. Het toestel had gistermorgen op het licht hellende terrein een proeflanding moeten komen maken, maar het kwam wegens de mist niet van de Ypenburgse grond. Via de Glacisweg, Graauwse Poort, Grote Bagijnen- straat, zal de prins in een open hof- auto naar het restaurant De Koning van Engeland rijden, waar hij niet alleen wordt ontvangen door de arts Gaspari, maar ook door het college van burgemeester en wethouders van Hulst en de commissaris van de ko ningin in Zeeland. Na een hernieuwde kennismaking in De Koning van Engeland zal de prins zich te voet naar het stadhuis begeven. Daar wordt een ontvangst gehouden, waaraan prins, commissa ris, college en een dertigtal leden van het voormalige bataljon, zullen deelnemen. Na ongeveer drie kwartier zal de prins wederom naar de Koning van Engeland gaan om daar te lunchen. Hij vertrekt omstreeks kwart voor twee. Door alle drukte zal het college niet in staat zijn de Eerste-Kamerle- den te ontvangen. De commissie arriveert eveneens om elf uur in Hulst en zal zich zo snel mogelijk naar de Hulster trouwzaal moeten begeven om een op het programma onvoorziene ontmoeting met prins Bernhard te voorkomen (de prins zal dan ook in de raadzaal worden ont vangen). Tot ongeveer een uur zal de com missie gemeentebesturen van Oost- (Van een onzer verslaggevers) HULST De commissaris der ko ningin, leden van Gedeputeerde Sta ten en Provinciale Staten, hoofden van provinciale diensten en afde lingschefs van de provinciale griffie zullen op 17 oktober een excursie maken naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Voorgaande jaren maakte dezelfde groep reeds tochten naar Midden Zeeland en Schouwen-Duiveland. De commissaris met zijn ongeveer vijf tig man grote „gevolg" zal achtereen volgens Aardenburg, Terneuzen, Sas van Gent en Hulst aandoen. (Van onze correspondente) TERNEUZEN De vrachtauto chauffeur A. J. R. uit Sas van Gent is door de Terneuzense kantonrech ter mr. C. J. M. van Hees wegens het niet behoorlijk uitwijken met een trekker in de Vrijstraat voor een wielrijdster, veroordeeld tot een hoe te van 150,en een voorwaarde lijke ontzetting uit de rijbevoegdheid voor drie maanden met een proeftijd van twee jaar. De officier van justitie, mr. H. Sprei) had 250,en een onvoor waardelijke ontzetting voor dezelfde tijd geëist. De aanrijding met de wielrijdster, de 39-jarige mevrouw R. M. van Vlaanderen uit Assenede (B), had tot gevolg dat zij aan haar kwetsuren overleed. Mr. Van Hees bevestigde naar aanleiding van een opmerking van de chauffeur, dat de linkerwegberm te smal en te drassig was geweest om uit te wijken, dat de drie meter brede Vrijstraat te Sas van Gent in een deplorabele toestand verkeert. Toch was de rechterberm nog slechter dan de linker: het was onmogelijk hier te fietsen. Mr. Spreij vond de snelheid van het vehikel 30 km op de smalle bolle weg veel te hoog en de ruimte voor een vol wassen fietser, ongeveer 80 cm veel te weinig. Hij verwees in dit verband naar een vonnis van de rechtbank in Middelburg in een eensluidende zaak. Mr. H. J. Tichelman (die R. ver dedigde) appelleerde van de in het verbaal genoemde mogelijkheid, dat de tas welke aan het stuur van de fiets hing, misschien tussen de spa ken geraakt was. Misschien was de vrouw hierdoor zenuwachtig gewor den en te veel naar links gekomen. R. had bevestigd dat mevrouw Van Vlaanderen voor hij haar passeerde rechts van de weg reed. Hij had ge claxonneerd en de uiterste voorzich tigheid bij het passeren in acht ge nomen. „R. had het risico moeten nemen in de sloot terecht te komen en toch naar links uit moeten wijken", aldus de kantonrechter, die bij zijn vonnis rekening hield met alle omstandig heden. (Van een onzer verslaggevers) GOES Gisteren is mevrouw Hen. drika Ruitenbeek - van Drlel in Go« honderd jaar geworden. Mevrou» Ruitenbeek woont in het gerelor. meerde rusthuis „Schild en Hof" jjj de Voorstad. De honderdjarige, reeds wedu*e sinds november 1918, heeft nog etI uitstekende gezondheid. Het verjaat. dagsfeest werd in besloten kring j(. vierd. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De midgetgolf baan „Delta" aan de Van Woelde, renlaan te Vlissingen was het alge. lopen seizoen een grote trekpleister voor de toeristen en Vlissingers, l'|| het bezoekersaantal van 15.000 geda- rende het afgelopen seizoen bl|H| dat deze recreatie in een behoolu voorziet. Beheerder D. Groen orga niseerde zaterdagmiddag wedstrijd voor beginners, terwijl er elke dag gepubliceerd wordt, wie het Uapij aantal punten van die dag heeft die krijgt de volgende dag gratis toegang. Dhr. C. Moraal traint de leden vat Vlissingen. De kroon op zijn wek was het behalen van het Zeeuws kampioenschap door een van de 1(. den. De strijd om de titel werd ook op deze baan met 18 holes gestre- den. Kampioen werd de heer i Quirijns uit Vlissingen. De baat wordt ook bespeeld door lopende p». tiënten uit het ziekenhuis die life hun ontspanning vinden. Leuke at minder leuke dingen wisselen elkaar af, zo moet er wel eens een beha. mei van het terrein verwijderd wot den en laatst gebeurde het, dat e een dame, die met de Fiandria «t. bezoek aan Vlissingen bracht, op dl baan de hak van haar schoen vet. loor. Lopen was er niet meer bij, zodat een oude damesfiets van Groet uitkomst bracht. De fiets is echte nooit meer teruggekomen. De leuke zijde is, dat uit alle windstrek:: kaarten aan de exploitant wordt: toegestuurd met bedankjes voor ii goede zorgen. Zondag 14 sept. wa het de laatste speeldag. Er wordt aan gedacht om het volgend jaar dt baan reeds met de paasdagen open te stellen. Morgen donderdag 18 sept.: Bergen op Zoom 7.32 en 19.48 uur; Hansweert 6.28 en 18.55 uur; Made Drimmelen 10.20 en 22.34 uur; ttr neuzen 5.59 en 18.26 uur; Vlissinjffl 5.32 en 17.59 uur; Wemeldinge U en 19.38 uur. TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis 1017 uur Expositie aquarellen van de Chi nees-Duitse kunstenaar Siegww Sprotte, DIVERSEN TERNEUZEN Sportvelden 14.30 uur Schieting TONEEL, FILM, CONCERT E® TONEEL, FILM, CONCERT E® ANTWERPEN Als onder vandaag GENT Als onder vandaag TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis 10-17 uur Expositie aquarellen van de "j: nees-Duitse kunstenaar Sieg"are Sprotte. Opg. voor deze rubriek tel. 7438 of Postbus 116 in Middel» (Van onze parleme redactie) DEN HAAG Zui derland dringt zich op bleemvel'd van de eer uit een oogpunt van ordening. Dat schrijft ring in een toelichting rijksbegroting 1970. Op verschillende ti zullen de activiteiten worden geconcentreer bouwstenen te vergaren v de tweede nota ruimte! d-ening ten aanzien van c belovende maar kwetsba van het land behelst. Als een gelukkige om heid ziet minister Schut deze activiteiten gelijk o nen gaan met de studh regionale ontwikkeling infrastructuurprogramma' In bedekte termen nee nister Schut stelling te landhongerige plannen v terdarn. Aspecten als de kwali het milieu, de bevolk en de werkgelegenheid bij de toekomstige ru' structuur van het del onder meer een rol. Voo betreft de bevolkingsg" staan vele onzekerheden. Rond 1 oktober zal het een nota over de militaire terreinen bij de Tweede indienen. Dit veelbelovende, maar re deel van het lanc Zuidwest-Nederland in de ting op de rijksbegroting wordt genoemd, dringt zich oogpunt van ruimtelijke o op als een probleemveld eerste orde. Op verschillende terreit zegt de toelichting, zullen viteiten moeten worden g< treerd om bouwstenen te voor wat de Tweede Nota lijke Ordening behelst ten van Zuidwest-Nederland. Die woorden wijzen e Zeeland en West-Brabant binnen het blikveld van D< liggen, maar ze zouden w betekenis krijgen als ze ooi fers vertaald, terug te vine ren in de verschillende begr Noch in de Troonrede, no begroting van Verkeer er staat is de uitzonderingspos Zuidwest-Nederland geacce Ten aanzien van de regior wikkeling spreekt de Troonri expliciet van Zuid-Limburg de ontwikkeling die aan biedsdeel gegeven moeten maar Zuidwest-Nederland niet genoemd. De begroting van het Rijks fonds is vooral gericht op kelingen in het noorden en t ten en deels ook op Zuid-Li De begroting van Verkeer terstaat trekt voor wat Zeel West-Brabant betreft hoi oude lijnen door. Er komei werken op voor die men nieu pulsen kan noemen, om de keling te versnellen. Zuidwest-Nederland mogi veelbelovend zijn, de verdeli de nationale pot is dat, Zu Nederlands gezien, niet. De voor ten voor dag en vrij gesteld do KNMI: gend droo. opklaringe temperatui ven norm; normaal. Weeroverzichten in cijfers deld over Nederland: voor don aantal uren zon: 1 tot 7, min tot 5 graden boven norma: temp. 1 tot 5 graden boven n lians °P een droge periode v oÏÏ18 i uur: 95 Pr°cent, kans geheel droog etmaal: 70 proce

de Stem | 1969 | | pagina 2