IJzendijke boekte verrassende zege Zeeuwse ruiters niet succesvol De Stem DIOCES. Gericl 80.000 VROOM DREESMANN herd™ SZV (SOUBURG) CLUBKAMPIOEN VAN ZEELAND dagelijks in meer dan gezinnen f Deze^^^Hk iM hooggesloten VU I groen en roestbruin. IP KNVB AFDELING ZEELAND Stand Van der Hooft: weer zwemrecord Uienoogst treft erg mooi weer Danst u mee? JÈ Lak-garneringen mogen in de teenermode niet ontbreken. Bij deze mantel zijn de ceintuur,en knopen ervan gemaakt. In nieuwe kleuren, w.o. aubergine. Maten T52/167 89.- 4 RAAD BRESKEI Herindeling onaanvaardbac Geen subsidie, voor godsdienstonderwijs scholengemeensehaj BABY STIKT IN KINDERWAGEN Van wollen flannel is dit broekpak.'tJasje fE is lang en getailleerd. II met wattine voering. 1 De pantalon heeft 'n 1 brede band (met knoop en uitlopende pijpen, t In moderne kleuren. I Maat 167 77.- I Maat 146 69.- wollen meisjes- mantel heeft 'n zachte borg-kraag M en een lederen nH ceintuur. Visgraat- I dessin in beige. Maat 146 69.75 W Bk- Maat 116 59.75 DE STEM VAN DINSDAG 16 SEPTEMBER 1969 (Van een onzer voetbalmedewerker) TERNEUZEN In de eerste klas van de zomdagcompetitie in de KNVB afdeling Zeeland kwam Hoofdplaat tegen het zwakker geachte IJzendij ke niet tot winst. Wel was de thuis club sterker maar IJzendijke legde het acent op de verdediging en daar was geen doorkomen aan. Een doel punt werd wel gemaakt maar moest worden geannuleerd wegnes buiten spel (0-0). Hulsterloo had het tegen Zeeiandia moeilijk. In het veld waren de thuis- spelers niet minder maar men miste een afwerker. Vi. Kuijs werd het na 17 minuten 0-1 maar 5 minuten voor rust maakte Bosman gelijk (1-1). Acht minuten na rust zorgde Leen houwers voor het winnende Zeelan- dia-doelpunt. Het was een sportieve wedstrijd. Een gelijk spel had Hul sterloo wel verdiend. Luctor en DFS schoten er lustig op los. Via Westdorp en Moison werd het 2-0 waarna De Graaf een tegenpunt maakte (2-1). Na rust schoot Tuinman in eigen doel (3-1) maar A. Rijnberg (2x) en De Graaf zargden voor een 3-4 stand. Ko Traas en Moison sleepten toch nog een onverdiende Luctor-zege uit het vuur. Philippine won met 4-2 van Aar denburg. Dijkers benutte een straf schop om de score te openen waarna Trapman gelijk maakte (1-1). Spues- sens had hierna het ongeluk de bal in eigen doel te spelen zodat de thuis club met een 1-2 achterstand ging rusten. Na de hervatting maakte Lau- ret gelijk (2-2) waarna Wiskerke en De Vries uiteindelijk toch nog voor een ruime winstmarge zorgden (4-2). Domburg nag in de thuiswedstrijd tegen Robur een 10 voorsprong door Maranus en nog voor rust kon Vreeke uit een wegens hands toe gekende strafschop de voorsprong tot 20 opvoeren. Houmes maakte er na rust 30 van en pas tien minu ten voor het einde redde Hoogerland de eer (31). Schoondijke - Lewedorpse Boys eindigde in een 32 zege van de thuisclub. Via doelpunten van J. Seen en Kornelis werd het 20 voor Schoondijke. Memhere scoorde uit een hoekschop tegen (21) waarmee de rust aanbrak. Na de thee zorgde De Poorter voor 31, waarna, door een doelpunt in eigen doel, de uitslag, dik verdiend, op 22 bracht. Domburg 2-4 Schoondijke 2-4 Zeeiandia 2-4 Luctor 2-3 Hulsterloo 2-2 Philippine 2-2 DFS Hoofdplaat Robur Yzendijke Aardenburg Lewed. Boys 2-2 2-1 2-1 2-1 2-0 2-0 (Van onze zwemmedewerker SOUBURG Voor de derde maal in successie is de Souburgse zwem- sport vereniging S.Z.V. clubkampioen van Zeeland geworden. Zaterdagmid dag zwommen de Souburgers weer 336 punten bij elkaar en dat beteken de een totaal van 2175.5 punten. De Schelde uit Terneuzen kwam zaterdag als tweede uit de bus met 278 pun ten, maar dit aantal was niet vol doende om de 5e plaats in het klas sement te verlaten. Tussen de nummers 3 en 4 De Zeehond uit Vlissingen en Luctor uit Middelburg was het zeer spannend. In de voorlaatste wedstrijd te IJzen dijke had De Zeehond de derde plaats van Luctor overgenomen met kleine puntenvoorsprong. Luctor haalde zaterdag heel wat van de achterstand in, maar kwam 3 pun ten tekort om De Zeehond van de derde plaats te verdringen. Een zeer verrassend resultaat. Verrassend was ook de tweede plaats van De Braak man uit Hoek die toch maar kans zagen om onbedreigd beslag te leg gen op de tweede plaats. De einstand luidt: 1 S.Z.V. (Sou burg) 2175.5 punten; 2 Braakman (Hoek) 1583.5 p.; 3 Zeehond (Vlis singen) 1397.5 p.; 4 Luctor (Middel burg) 1395 p.; 5 Schelde (Terneuzen) 1382 p.; 6 Ganze (Goes) 1274 p.; 7 Seheldestroom (Bresikens) 1154 p.; 8 ZIJ (IJzendijke 1047.5; 9. Bruinvis (Sas van Gent) 542.0; 10. SVS (Se- roos-kerke) 364.0; 11. 't Vrije (Sluis) 190.0; 12. Koewacht 0 punten, 13. Zee paardjes (Zierikzee) 0 punten; 14. De Starters (Aardenburg) 0 punten. Ieder van ons gunde onze oud-pastoor F. S. Wolff zijn welverdiende rust. De mens wikt maar God beschikt. Wij waren dan ook zeer geschokt toen wij vernamen dat de ZEEREERW. HEER F. S. WOLFF emeritus pastoor van Kruisland door een noodlottig ongeval naar zijn Vader in de hemel terugkeerde. De eucharistieviering, waarna de begrafenis, zal plaatshebben woensdag 17 september a.s. om 10.30 uur te Raalte (O.) In onze parochie zal zondag 21 september een plechtige H. Mis tot zijn nagedachtenis worden opgedragen en wel de Hoogmis van tien uur. Door zijn werk en activiteiten in het belaiy. van onze parochie, zal zijn nagedachtenis in ons voortleven. Het kerkbestuur en kapelaan van de parochie H. Georius, Kruisland. De heer en mevrouw J. Martens-van Tiel en Pieter geven met grote vreugde kennis van die geboorte van hun dochter en zusje A'NNE MARIE Prinsenbeek, 13 sept. 1969 Westerkim 2 DANKBETUIGING Hartelijk dank aan Auto rijschool P. de Bruijn, voor het behalen van mijn rij bewijs bij het eerste exa men. P. Herwegh St.-Jansteen, sept. '69. (Van onze zwemmedewerker) MIDDELBURG Sjaak van der Hooft van De Schelde uit Terneuzen heeft het zwemseizoen besloten met een grandioos nieuw Zeeuws record op de 400 meter vrije slag heren. Dat gebeurde in Middelburg bij de laatste zwemwedstrijden van deze zomer, die onder prachtige weers omstandigheden en grote publieke belangstelling door de zwemvereni ging Luctor et Emergo werden ge organiseerd. Voordat deze wedstrij den begonnen deed Van der Hooft die donderdag reeds de records op de 800 en 1500 meter reeds scher per had gesteld, een poging om ook het 400 meter record op zijn naam te brengen. Dit record stond met een tijd van 5.30.6 op naam van de Goesenaar Piet Schop. Hij slaagde hierin volkomen: 5.24.6 en dat bete kende een verbetering met liefst 6 seconden- Bovendien won Van der Hooft later op de middag de 100 me ter vrije slag jongens onder de 14 jaar in zijn persoonlijk beste tijd van 1.10.6. Hij had ook een zeer groot aandeel in de Schelde-zege op de 4 x 50 m wisselslag estafette. Na een achterstand van enkele meters zwom hij op de vlinderslag zijn ploeg naar een veilige voorsprong die niet meer in gevaar kwam. Overigens was de Schelde zeer suc cesvol deze middag want 5 van de 10 zwemnummers eindigden in een Schelde-zege. 50 meter rugslag jongens onder 10 jaar: 1 R. Clemminck Schelde 48.6, 2 Chr. Vis S.Z.V. 48.7, 3 J. Keijmel Zeehond 51.2. 50 meter vrije slag meisjes onder de 10 jaar: 1 P. Fraanje Schelde 43.6, 2 N. Diele- man Braakman 44-4, 3 E. Hendriks Bruinvis 44.7. 100 meter vrije slag jongens onder de 14 jaar: 1 J. van de Hooft Schelde 1.10.6, 2 W. de Kam S.Z.V. 1.12.0, 3 J. Dorrepaal Schelde 1.13.1. 50 meter schoolslag jongens onder de 12 jaar: 1 G. van de Nesten Schelde 46.8, 2 K. Goos- sen Luctor 49.1, 3 A- Cambier Scheldestr. 50.6, A. Hendruks S.Z.V. 50.6. 100 meter vrije slag meisjes onder de 14 jaar: 1 S. van Oost Ganze 1.20.7, 2 I. Meeuwsen Zee hond 1.26.0, 3 M. Vercruijsse Braak man 1.26.8. 50 meter rugslag meis jes onder de 12 jaar: 1 E- Wolff S.Z.V. 42.9, 2 J. v.d. Linden Schelde 45.0, 3 M. Jakobsen S.Z.V. 45.7. 4 x 50 meter wisselslag jongens on der de 14 jaar: 1 Schelde 2.37.2, 2 S.Z.V. 2-39.2, 3 Luctor 2.49.5. 4 x 50 meter wisselslag estafette meisjes onder 14 jaar: 1 S.Z.V. 3.02.7, 2 Braakman 3.05.4, 3 Zeehond 3.05.7. 5 x 50 m vrije slag jongens onder de 16 jaar: 1 De Ganze 2.46.8 2 De Schelde 2.55.0, 3 S.Z.V- 2.57.7. 5 x 50 m vrije slag estafette meisjes onder de 16 jaar: 1 S.Z.V. 3.09.4, 2 Zee hond 4.24.3, 3 Scheldestr. 3.27.6. (Van onze correspondent) GOES Overal in Zeeland, maar toch wei in het bijzonder op Schou wen en Tholen, is het op het ogenblik erg druk met het binnenhalen van de uien. Tot op heden is dit werk on der zeer gunstige weersomstandighe den gebeurd, met als gevolg dat de kwaliteit bijzonder goed is. De uien zijn hard en blank en komen vrijwel zonder grond in de bewaarplaatsen. Naar schatting w«s in het begin van deze week in de belangrijkste Zeeuwse teeltgebieden ongeveer de helft van de uien reeds binnenge haald. Dat is een groot verschil met het vorig jaar, toen de oogst om streeks deze tijd nog moest beginnen. Bovendien kwam het produkt toen met veel grond in de bewaarplaat sen. Omdat er heel wat telers zijn, die niet zijn ingesteld op het bewa ren van uien, is het aanbod op het ogenblik groot. Hiertegenover staat ook een grote vraag voor export, maar deze heeft toch niet kunnen verhinderen dat de prijzen de laatste weken iets zijn teruggelopen. Begin deze week werden de middel 1 kwa liteiten van de export geschikte uien verkocht voor 17-18 cent per kg. De grove uien deden toen 18-19 gent per kg. evenals de drielingen. Wekelijks worden er tussen 5 en 6 miljoen kg. Nederlandse uien naar het buitenland verladen. Vooral West Duitsland is een zeer grote af nemer maar ook Engeland, Frank rijk en verschillende Afrikaanse lan den zijn steeds voor belangrijke hoe veelheden uien aan de markt. (Van onze correspondent) APELDOORN Op de Levade, de nationale kampioenschappen van de koninklijke Nederlandse Federa tie van Landelijke Rijverenigingen zagen de deelnemers uit Zeeland hun inspanning niet met groot suc ces bekroond- De heer C. Steendijk met Felix van de Landelijke Rij- vereniging Walcheren bereikte de 6e plaats in het individuele kampioen schap zware dressuur. Hij was de enige deelnemer van deze rijvereni- ging, die ook voor het clubkampi oenschap der klasse zwaar uit had moeten komen, hetgeen door kreu pelheid van twee van hun paarden op het laatste ogenblik geen door gang kon vinden. De Landelijke Rijvereniging Oran- jeruiters uit Axel, die deelnam aan het clubkampioenschap der klasse licht, bereikte daarin de achtste plaats, terwijl de ponyclub De Klep- pertjes eveneens uit Axel jammer genoeg geheel buiten de prijzen bleef. Niettegenstaande deze wat te genvallende Zeeuwse resultaten mag het gehele concours als zeer ge slaagd genoemd worden. Dank zij een perfecte organisatie konden alle onderdelen keurig op tijd worden afgewerkt, hetgeen met een deelna me van circa 140 pony's en 200 paarden geen sinecure is. Als hoogtepunten van het middag programma noemen we het kampi oenschap springen klasse zwaar, dat na een spannende barrage tus sen vijf foutloos gebleven ruiters uiteindelijk werd gewonnen door me juffrouw A. Douma met Us Nova uit de Noordoostpolder, die hierdoor tevens in het bezit van de Hoefslag beker is gekomen. Verder was een zeer spectaculair onderdeel bet kam pioenschap tweespan warmbloed paarden voor oogstwagens, dat ge wonnen werd door G. van Manen uit Terschuur met de paarden Aron en Arnold, in deze rubriek werd ge streden om de Berg en Bos-beker, ter beschikking gesteld door de dienst landelijke eigendommen vaiJ de gemeente Apeldoorn. De oogst! I wagens, waarvan er 14 deelname; hadden een gemiddelde leeftijd var» ongeveer honderd jaar, terwijl gel mend werd in de oude klederdraehJ ten. Als slot en werkelijk hoogtepwA van deze dag werd een parade ge.|' reden door alle deelnemende comfcl naties onder commando van de heel J. M. Ruiterkamp, inspecteur varfl de Federatie, welke hiermede $,1 show ten beste gaf, welke slechtjl moeilijk te evenaren zal zijn. Uitslagen: nationaal clubkampiopl der klasse zwaar: 1 Deltarui^j (Kampen) 707 pnt., 2 IJsselstrooi- (Voorst) 652,25 pnt., 3 De IJsselroj! ters (Brummen) 627,75 pnt.; natlo.1 naai clubkampioen der klasse licltl 1 Ruurloruiters (Ruurlo) 682,25 pnt,I 2 Landelijke Rijvereniging Gorsse 1 (Zutphen) 680,75 pnt.. 3 Delfe-J ruiters (Wateringen) 660,25 pnt,; F dividuele dressuur der klasse zwau waar gestreden werd om het natio.fi naai kampioenschap in deze klassJ en om de in memoriam P- A. Voor-H sluis wisselprijs. Deze beide prijze; W werden gewonnen door H. J. v® I der Wal met Icarus van de BlamJ Ruiters uit Groningen, tweede prj!| G. Mensink met Charming Lad! uit Aalten en omstreken, derde pry G. W. Duivesteyn met Wiena va de Delfland Ruiters uit Wateringer. nationaal kampioen springen dtl klasse zwaar werd mejuffrouw Douma met Us Nova Noord Oor- polder, tweede J. E. Kloosterkok met Furore van Z.E.O. uit Grotil gen en op de derde plaats G. lij mers met Berna uit Velp. Het natil naai ponyclub kampioenschap waj gewonnen door de Hamelandse Pot nyruiters uit Geesteren met op (j tweede plaats de ponyclub Nimmer.f dor uit Amersfoort en als derde i Blauwe Ruitertjes uit Haren. Den, tionale kampioen mennen werd it heer Heenink met het paard Pedr; met als tweede M. van Dijk roei het paard Nofrita en op de deid-| plaats K. Coppoolse met de schia| mei Pushkinn. In het St.-Elisabeth-ziekenhuis te Sluiskil, nam God tot zich na een moedig en geduldig gedragen lijden, onze lieve echtgenote, moeder, behuwd- moeder en oma EMMA D'HOOGHE echtgenote van Johannes Charles Steel in de leeftijd van 51 jaar. Axel: W. Steel M. Steel-Thijs en kinderen Axel: Axel: R. Steel. J. Steel-Leunis en kind R. Wolters-Steel L. Wolters en kinderen Familie d' Hooghe Familie Steel. Axel, 14 september 1969. Koestraat 17. De uitvaartdienst zal worden gehouden op woens dag 17 september a.s. om 10 uur, in de kerk van de H. Gregorius de Grote te Axel. Samenkomst om 9.30 uur in het Gezellenhuis, Walstraat te Axel. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis. Kom ook naar de gezellige dansklubs bij C. B. Een fijne tijd wacht U. HULST A.s. zondag om 2.30 uur kl. patronaat. Speciaal nog dames. TERNEUZEN Beginners: Vrijdag 26 sept. 7 uur. Gevorderden: Vrijdag 26 sept. 8 u. 30. Gehuwden: Dinsdag 7 okt. 8 u. 30. Scholieren: Dinsdag 23 sept. Inschrijving dagelijks van 4 tot 9 uur. Kleutermanteltje met j parmantige rugplooi. Warme wol in modern j visgraatdessin. Let u even op de grappige knoopjes. In aqua, groen en roestbruin. Maat 110 52.75 k Maat 92 46.75 (Van onze corresponded. De raad van Breskens he dens een twee uur durende (met zeven tegen vier stemme wetsontwerp voor de herindeli aanvaardbaar genoemd. De Kamercommissie zal a.s. vrijd; hearing houden over het li wetsontwerp. De raad betreurt het in hogtl dat Aardenburg en Sluis zelfs! blijven en dat de rest tot éél meente moet worden samenget In het belang van de streek J de raadsleden van Breskens hl ter dat ook Aardenburg en Slij de grote gemeente Oostburg worden gevoegd. (Van een onzer verslaggeveij MIDDELBURG Voorlopig zal er in Middelburg niet toe ove: om een gemeentelijke subsidii schikbaar te stellen voor het ho ren van godsdienstleraren aan bare scholen. Dit blijkt uit de reactie van hel lege van b. en w. op een verzoek de centrale kerkraad van de vormde gemeente, om een door kerkeraad aan te wijzen godsdi leraar voor de stedelijke scholj meenschap Middelburg, een ve ding te geven die overeenkomt! de normale lesuren-vergoeding. B. en w. van Middelburg verv naar de in het vooruitzicht ges] algemene maatregel van bestuul treffende het godsdienstonder wil openbare scholen. Volgens dezel len de uitgaven voor godsdieni derwijs aan een school voor vool zet onderwijs ten laste van hetl kunnen worden gebracht. Het is f ter nog lang niet zover, dat de mene maatregel van bestuur v afgekondigd. Het is met het ooj| de geldmiddelen van de geme niet verantwoord, om het gevra! subsidie voor rekening van de' meente te nemen, zo delen b. er de raad mee. (Van onze redactie binnenland WOERDEN De 414 maan oude baby van de veehouder j. vaart in Woerden is in de kinder gen gestikt. Het kind lag te slapen in de wa die naast de woning in de zon stc Toen de moeder de baby ging hi om hem te voeden bleek het kim zijn overleden. Volgens de gea meerde arts door verstikking. (Van een onzer verslaggevers) GOES Zestig Noorse sters zijn gisteren in Goes men voor een tweedaagse cursus foundation-industrie Arnberg n.v meisjes werden door het bestuur van Goes in de (Van een onzer verslaggever: MIDDELBURG H.M. de ningin zal op zaterdag 1 noven een groot gedeelte van de pleet heden ter gelegenheid van de 1 denking van de bevrijding van 1 land, met uitzondering van Schel wen-Duiveland. bijwonen. De plei tigheden vinden hoofdzakelijk Walcheren plaats. Op 31 oktober arriveren er e geveer 225 Brits oud-strijders a mede tientallen vertegenwoor gers van Noorse, Belgische, Frai en Nederlandse commando's, die J slag om de Schelde-mondi! nebben gestreden op Walcher< Bovendien komen er 200 actief d nende Britse militairen naar Z< waaronder twee militaire Resten. De plechtigheden beginnen ir een kranslegging door de Bri

de Stem | 1969 | | pagina 4