Dempen om te parkeren Ontwatering Nijspolder kost een half miljoen gulden Zu IC Beve and MILJOEh met 1 Zeeuwsch-Vlaanderen LUCKY LUKE: IN DE RECHTER POLDER NIET IN RUILVERKAVELING Aan gevolge? van ongeval overleden Vrijwel drooj AXEL Snelheidsbeperking Nwe Vlissingseweg Aanleg ontsluitingsweg klein industrieterrein van Middelburg HULST Poging tot aanranding GOES Inbraak in scholen Actie groot licht in Middelburg Arbeidsinspectie verbaliseert Vlissingse haven Belgische hengelaars winnen in Koewacht OOSTBURG TERNEUZEN Jubileumschieting Heet karwei voor brandweerkorpsen Hoogwater VLISSINGEN Duitse vriend stal geld van vriendin Wat en,waar? VANDAAG MORGEN Tentoonstellin over bevrijcli en opbloei n s Kroon vernietig raadsbesluit van Domburg DE STEM VAN DINSDAG 16 SEPTEMBER 1969 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Aan de Heeren gracht in Temeuzen is een begin ge maakt met de aanleg van ongeveer honderd nieuwe parkeerplaatsen. De kaden aan weerszijden van de vroe gere oostelijke kanaalarm worden met vijf meter verbreed. Tussen de kaden en de 25 meter brede vijver, die in het midden van de Heeren gracht en Rosegracht is ontworpen, komen aflopende taluds. Als het weer meewerkt, kunnen de nieuwe par keerhavens over zes tot acht weken in gebruik worden genomen. De foto toont het storten van zand op de bo dem van reeds eerder drooggelegde Heerengracht. •v"C. - V '"rX (Van een onzer verslaggevers) HULST Meer dan een half mil joen gulden wil het Waterschap Hul ster Ambacht steken in een omtwate- ringsplan voor de Nijspolder. De Nijs polder is een onderdeel van de Hoog land- en Nijspolder, in de omgeving van Ossenisse. In gesprekken met de cultuurtech nische dienst in Goes i.v.m. een aan vraag tot ruilverkaveling in deze pol der is het bestuur van het Hulster Ambacht gebleken, dat deze aanvraag niet zal worden ingewilligd. In het ontwerp streekplan wordt de Hoog landpolder n.l. aangewezen als in dustrieterrein. Het overblijvende deel, de Nystpol- der, wordt te klein geacht voor een ruilverkaveling. Alleen een ontwate ringsplan kan de ontwatering van de polder dus nog verbeteren. De cultuurtechnische dienst heeft de bestaande mogelijkheden onder- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Blijkens een me dedeling in het contactorgaan van het korps gemeentepolitie te Middel burg, hebben b. en w- van Middel burg onlangs een verzoek aan de Rijkswaterstaat gedaan, om een snel heidsbeperking vast te stellen voor de Nieuwe Vlissingseweg. De argumenten die pleiten voor een beperking van de maximumsnelheid op deze weg tot 80 km zijn van gelijk gewicht, zo niet zwaarder dan die welke hebben geleid tot de snelheids beperking op rijksweg 58. Langs de Nieuwe Vlissingseweg bevinden zich diverse bushalten, die het oversteken van voetgangers noodzakelijk maken en bovendien bevindt zich vlak langs de weg een benzinestation. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland abonnementsprijs 14,00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten) 4,75 p. maand (excl. 5 cent incassokosten). kantoren: Steenstraat 14, Hulst tel. 01140-3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100 - 8030. klachten bezorging (na kantooruren) tel. 01158 - 1940 tel. M180 - 5550 redactie zeeland: Chef Zeeuwse redactie: A. F. Koopman (01180 -7438). RPTIAPTIF zeeuwsch vlaanderen: G. van Berkel (01150 - 4866) J. Drieskens (01140 - 3667) C. Schets (01180 - 7764) redactie bevelanden en schouwen duiveland: J. Robesin (01140 - 2005) sportredactie zeeland: Th. Klein (01150 - 4865) exploitatie adv.: L. K. M. de Jong (inspecteur) Temeuzen, tel. 01150-4281 Th. de Bakker Terneuzen, tel. 01150 - 2601 M. Bogers Oostburg, tel. 01170 - 2893 C. Menu Goes, tel. 01100 - 8030 J. Schieman Axel, tel. 01155 - 1224 zocht en een rapport hierover uitge bracht. Aan het waterschap werden twee voorstellen gedaan. Het eerste plan door dijkgraaf Staal omschreven als alternatief I verdient volgens het dagelijks bestuur van. het waterschap de voorkeur. Het plan houdt een verbetering in van de hoofdwaterlopen in de Hooglandpol- der. Het water van de Nijspolder zou d.m.v. een vijzelgemaal worden ge pompt naar de waterloop in de Hoog landpolder en verder via een, in het kader van de ruilverkaveling gegra ven leiding naar het afwateringska naal Kampen. De kosten bedragen f 551.000. Daarmee is het waterschap er echter nog niet, of beter: zijn de boeren in de betreffende omgeving er nog niet De ontwatering kan slechts goed zijn als er naast het plan van meer dan een half miljoen gulden ook nog de detail-ontwatering wordt verbeterd. De kavel- weg. en dijksloten zouden daarvoor moeten worden uitgegra ven. Deze werkzaamheden zouden moeten worden betaald door de ge bruikers en/of eigenaars van de aan deze sloten gelegen gronden. Volgens alternatief II is voor de Nijspolder een vijzelgemaal bij de ontwateringssluis van de polder ont worpen. De Hooiglandpolder zou af wateren via het gemaal Kampen. Het gemaal zou gebruik maken van de sluis als uitsfroomkoker. De koker is echter zodanig ontworpen dat maar gemalen kan worden tot een buiten waterstand tot 1 meter plus N.A.P. Buitenwaterstand van meer dan 1 meter plus kan dus niet worden ge spuid. Alternatief II is goedkoper dan I. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Eind van deze maand zal worden begonnen met de aanleg van de ontsluitingsweg naar het klein-industrieterrein van Middel burg. Het werk zal, zo hopen b. en w. van Middelburg, tegen eind maart 1970 voltooid zijn. De ontsluitingsweg verbindt de Rot terdamse Kaai via de Punt en de Ha venwijk met de Oostperkweg. Zij voert langs de Buitenhaven en zwenkt vervolgens in noordelijke richting af. De Havendijkstraat, de Karelsgang en het oud Arnemuids voetpad krijgen aansluiting op de ont sluitingsweg. Een vertraging in de plannen wordt veroorzaakt, doordat de zand- en grindhandel van de fa. Van Ouwer- kerk moet worden verplaatst. Om deze reden zijn de panden aan de Punt 3 tot en met 11 nog buiten het werk gehouden. De aanleg van de ontsluitingsweg maakt het rooien van een aantal bo men noodzakelijk. Men zal hierbij echter zo omzichtig mogelijk te werk gaan. Door het aanplanten van jonge bomen langs een ander deel van het tracé hoopt men het Middelburgse bomenbestand op peil te houden. Postzegelclub De postzegelclub Het Land van Hulst hield de eerste bijeenkomst van het seizoen 1969 - 1970 in hotel van Oosterom. Na het officiële gedeelte waar werd besloten om voortaan de bijeenkomsten na de middag te houden, werd een verlo ting gehouden met als hoofdprijs 1969 van alle Europese landen, welke werd gewonnen door mevr. de Booy uit Hulst. Tot slot was er een veiling, be perkt tot 37 kavels, die redelijk wer den verkocht. Het verschil bedraagt tien procent. Het dagelijks bestuur van het water schap vindt die tien procent meer kosten echter niet opwegen tegen de voordelen van het eerste plan. Als voordelen ziet het dagelijks bestuur: a) t.z.t. kan de ontwateringssluis komen te vervallen, waardoor de zee wering wordt versterkt; b) onderhoud, bediening en ener giekosten van het zeer eenvoudige vijzelgemaal in alternatief I zijn veel goedkoper dan die van het gemaal dat in alternatief II nodig zou zijn. Botsing Zondagavond omstreeks 9 uur kwam P. M. M. uit Vogelwaar de met zijn personenauto in verboden richting de Zeestraat inrijden. Bij het links inrijden van de Weststraat, wat eveneens verboden is, ramde hij een personenauto bestuurd door J. D. uit Axel. Beide auto's werden bescha digd. Maar dat gaf M. geen aanlei ding te stoppen. Hij is later aange houden door de rijkspolitie. In de Oostenblijpolder is een op zijn kop liggende totaal uitgebrandde auto aangetroffen, waarbij niemand aanwezig was. Onderzocht wordt wie de bestuurder was en wat de oorzaak van dit geval kan zijn. Op het rijwielpad langs de weg Axel-Terneuzen ter hoogte van Ma- grette is door enkele meisjes een mi- nifiets aangetroffen. Zij deden aan gifte bij de Rijkspolitie. Toen deze een onderzoek instelde, trof deze in heit bouwland een man aan, die trachtte onzedelijke handelingen te plegen met een jeugdig meisje. Bij de komst van de politie nam de man, een Fransman, de benen, maar kon worden gegrepen. H'ij is in ver zekerde bewaring gesteld. Clinge Wandeltochten De wandelsport vereniging Clinge organiseerde drie wandeltochten van 5, 10 en 15 km. De belangstelling was groot: er wa ren 282 deelnemers met in totaal 14 groepen. Direct na de start trokken de wandelaars door de Gravenstraat langs het gemeentehuis, waar bur gemeester Vercauteren het défilé gadesloeg. De wisselbeker won S.V.S.V- uit Biezelinge op de wan deltocht van 15 km. De uitslagen waren als volgt: 5 km: le pr. Beatrix uit Terhole 2e pr. Jeugdbelang, IJzendijke; 3e pr. Wandelver. Hontenisse uit Hon- tenisse; 4e pr. Jonge Zwervers uit Terneuzen; 5e pr. W.S.V., Clinge. 10 km: le pr. Beatrix uit Terhole; 2e pr. Jonge Zwervers uit Terneu zen; 3e pr. S-V.S.V. uit Biezelinge; 4e pr. Oranje Nassau uit Zaamslag; 5e pr. W.S.V. uit Clinge; 6e pr. Jon ge Zwervers uit Terneuzen. 15 km: le pr. S.V.S.V., Biezelinge; 2e pr. Wandelver. Hontenisse; 3e pr. W.S-V., Clinge. Kandidaat-raadslid Met het over lijden van het raadslid Th. Mangnus, welk feit in de laatste raadsvergade ring door alle raadsleden staande herdacht weaid, is een vacature ont staan. De heer J. Burm, die de op volger was op de lijst van de Boeren partij, heeft de benoeming tot raads lid niet aanvaard, doordat hij zijn geloofsbrieven te laat heeft inge diend. Als opvolger komt nu in aan merking de heer W. Schelfhout van Kapellebrug. Biezelinge Nieuwe secretaris-ontvanger De heer J. L. de Kam heeft in verband met zijn leeftijd bedankt als secreta ris-ontvanger van de kerkvoogdij van de Hervormde Kerk in Biezelin ge. In zijn plaats is benoemd de heer K. J. de Koeyer. De heer De Kam is ruim 20 jaar secretaris-ontvanger geweest. (Van onze correspondent) In het afgelopen weekeinde is in gebroken in de kleuterschool „Het Mezennest", de Wilhelminaschool, de Openbare Lagere School Van de Veenschool en in de baraken van de Deltadienst, allemaal gelegen in Goes-Zuid. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. Er werden twee platenspelers, een stopwatch, 210 spaarzegels van de RPS ad 0,25 per zegel, een platen- koffer. en muziekinstrumenten ver mist. De politie stelt een onderzoek in. Kapelle Speurtocht Voor de jongere le den van de bij de Geref. Jeugdcen- trale in Kapelle-Biezelinge aangeslo ten jeugdclubs was er zaterdagmid dag een aparte bijeenkomst georga niseerd. Dat begon met een speur tocht door Kapelle en Biezelinge en daarna was er een gezamenlijke pannekoekenmaaltijd in de consisto rie van de Geref. Kerk. Actie bamboes Met alle moge lijke vervoermiddelen heeft de jeugd van Kapelle en Biezelinge on der leiding van de jeugdwerkcom.- missies van de Herv. en Geref. Kerk zaterdag in Kapelle oude gebruikte materialen opghaald bij de inwo ners. Op het kerkplein zal a.s zater dag 20 september vanaf 2 uur 's middags een verkoop plaatsvin den van deze opgehaalde materialen Bijzonder veel werd er bijeenge bracht van verschillende waarde en kwaliteiten. De opbrengst van deze actie komt ten goede aan het geor ganiseerde jeugdwerk van de ker ken in Kapelle en Biezelinge. Brommer op auto In de Oost straat in Kapelle tegenover de jeugd- sociëteit „De Canus" reed zondag middag de bromfietsberijder L. J. W. S. uit Kapelle met zijn brommer tegen een auto bestuurd door P. D. G. uit Wemeldinge. S. stak ter hoog te van „De Canus" plotseling de weg over zonder op het verkeer te letten. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor bij deze botsing maar wel Was er flinke materiële schade. Voorzitter notabelen In de va cature J. Burger is gekozen tot voor zitter van het college van notabelen van de Herv. Kerk in Kapelle de heer J. Westveer. Deze heeft zijn be noeming aangenomen. Hengelwedstrijd Door 48 leden van de hengelvereniging „De Ka naalvissers" in Kapelle is zaterdag middag de 6e bekerwedstrijd van dit seizoen gehouden in de Westerschei- de. In totaal werde n263 vissen ge vangen waarvan 247 ondermaatse en 16 bovenmaatse (7380 punten). De uitslag was als volgt: 1. D. M. Slabbekoom 785 pnt.; 2. P. J. Slab- bekoom 475 pnt.; 3. J. K. G. Burger 455 pnt.; 4. J. v. d. Velde 455 pnt.; 5. W. Boel 420 pnt.; 6. J. P. Lepoe- ter 340 pnt.; 7. Mevr. Lepoeter 275 pnt.; 8. G. Versluys 250 pnt.; 9. M. P. Versluys 225 pnt.; 10. J. Slabbe- koorn 225 pnt. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Middelburg se politie heeft aangekondigd, dat zij van plan is om controle uit te voe ren op de verlichting van bromfiet sen, fietsen, bespannen en onbespan- nen wagens e.d. bij dichte mist. Sinds het van kracht worden van het reglement verkeersregels en ver keerstekens moeten niet alleen mo torvoertuigen, maar ook anderen die zich op de openbare weg bevinden bij dichte mist „groot licht" voeren. De Middelburgse politie is van plan om met de naleving van de voor schriften ernst te gaan maken, nu het seizoen van mist en regen zijn intrede doet. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het T.N.O. ver richt momenteel een onderzoek naar de wijze waarop in de haven van Vfissingen balen wol worden geladen en gelost. Volgens de haveninspectie gebeurt dat op een gevaarlijke ma nier. Hoewel er zich nog geen onge lukken hebben voorgedaan, kan dat elk ogenblik gebeuren, aldus de ar beidsinspectie die proces - verbaal heeft opgemaakt tegen de directeur van de n.v. Haven van Vlissingen. Deze zaak zal op 8 oktober dienen voor de kantonrechter. Aldus meldt het weekblad voor de binnenvaart „Schuttevaer". Ofschoon de directeur, de heer C. Oreel, wijst op de omstandigheid dat op deze wijze al jaren wol wordt gela den en gelost, en de bij dit werk be trokkenen ook steeds een veilige af stand van de „hijs" bewaren, meent de arbeisinspectie dat ongelukken tóch niet uitgesloten zijn. Daarom verlangt de arbeidsinspectie ook dat hier zo goed mogelijke veiligheids maatregelen worden getroffen. Aldus Schuttevaer. Koewacht (Van onze correspondent) KOEWACHT In Koewacht is op de viswaters Grote Gat en Konijnen- putten een grote internationale vis wedstrijd georganiseerd door de Koewachtse visclub. Het mooie zo merweer trok honderden kijkers naar deze wedstrijden in de prachti ge landelijke omgeving. Het aanta; deelnemers bedroeg 105. Onder de deelnemers waren verschillende vrouwen, die tracht- ten de mannen een vlieg af te van gen. Op Grote Gat en Konijnenputten waren drie prijzen te vervissen, ter wijl vanaf de vierde prijs de resulta ten over beide viswaters golden. Op het Grote Gat won dit jaar de beker en de eerste prijs G. de Bruy- ne uit Gent met 219 punten. Tweede prijs E. de Wispelaere met 128 pun ten en derde prijs A. Ponjaard uit Gent met 99 punten. Op de Konijnen putten gingen beker en eerste prijs naar C. Bosseghem uit Gent met 136 punten, derde prijs naar A. de Bont uit Gent met 135 punten. Vierde prijs J. de Busse uit Tesseloo, vijfde prijs H. Holtmeyer uit Tesseloo, zesde prijs W. Hendriks uit Gent, ze vende prijs V. van Wusberghe uit Gent, Achtste prijs A. van Vlierber- ghe uit Merksem, negende prijs C. Wonsele uit Heusdens, Tiende prijs W. Ringnaard uit Gent. De beste Koewachtse visser, te vens eerste Nederlandse visser, was de heer J. de Schepper. Aanrijding In de Nieuwstraat vond een aanrijding plaats tussen twee Belgische wagens. Niemand liep letsel op, maar beide wagens moesten worden weggesleept. Nieuw-Namen Scheldezonen Het muziekgezel schap De Scheldezonen hadden plan nen om in september hun honderd jarig bestaan te vieren. Om de vie ring van dit feest te bekostigen heeft het bestuur van De Scheldezo nen een verzoek gericht aan het ge meentebestuur om een bijdrage in de kosten. Het gemeentebestuur was de mening toegedaan een extra bij drage te verstrekken aan dit gezel schap. Aangezien geen enkel bedrag ge noemd was, heeft het college zich over dit feest beraden. Een bedrag van f 1500,zou kunnen dienen als bijdrage in de kosten. De heer Ruymbeke had enkele cijfers ge vraagd aan het bestuur van het ge zelschap, waarbij hij aan een be drag kwam van f. 1900,-. Toch bleef men bij het voorstel van het college,, omdat de feestvierende ver eniging uit eigen kas ook wat .diende bij te dragen. Biljarten Tijdens de algemene ledenvergadering van de B.V. Oost burg is besloten evenals voorgaande jaren competitie te spelen in de eerste en tweede afdeling, resp. tien en twaalf spelers. Reeds nu kwam het te houden kersttoernooi ter sprake. De kamp zal worden beslist op twee biljarts n.l. bij De Windt en De Poor ter. Het bestuur bestaat uit de heren B. van Rooy en C. Moerman en H. Lobbezoo. De eerste afdeling start vrijdag 19, de tweede dinsdag 22 sep tember a.s., Philippine Repetitie De toneelvereniging Esmoreit uit Philippine begint heden avond met zijn eerste repetitie. I-nge- studeert wordt „Mijn Hart" van Jan Naaykens. Regie heeft de heer Wie me. Sluis Tennisuitslagen De uitslag voor junioren van de Lawntennis Vereni ging Sluis in Sluis is als volgt: meisjes enkel: Jos Ultee tegen Addy Kommer, gewonnen door Jos Ultee met 6-4, 11-9. Jongens enkel: Mark van de Vijver tegen Frank van Damme, gewonnen door Mark v. d. Vijver met 9-7, 6-2. De uitslag alge meen clubkampioenschap: dames enkel: mevr. E. Roth-Wage; dames dubbel: mevr. E. Roth-Wage en mej. A. Doolaege; heren enkel: Th. Lan- noye; heren dubbel: W. Musson en Th. Lannoye; gemengd dubbel: E. Musson en mej. J- Ultee. Handboogsport De eerste ker- misschieting, die de handboogmaat schappij „De Westerschelde" dit jaar organiseerde heeft een uit stekend belangstelling gekregen. Uitslag: le hoogvogel: De la Riviè- re te Doornzele (B). 2e hoogvogel: J. Fopma, Sluiskil, le zijvogel: C. van Voorn, Doornzele (B). 2e zijvo gel Eug. de Wit te St. Jansteen- 3e F. Vermast, Den Helder, 4e J. Mol- let te Sas van Gent. Kallen: B. de Haan, Terneuzen en Ph. Obrie Zandstraat. De stand voor de pun- tenschieting in 1969 om vijf ere-prij- zen: Om. Saey, Sas van Gent 9 pnt. Ed. Kaas, Zandstraat 8 pnt. G. Sa- voyn, St. Jansteen, H. Velleman, Terneuzen en A. Meert te IJzendij ke, ieder 5 pnt. Einduitslag puntenschieting oefen avonden: J. Fopma 24 pnt. G- Baert 23 pnt. A. van Hecke 18 pnt. V.d Valk 17 pnt. R. Begheijn en J. d'Hert 14 pnt. IJzendijke Tarieven PZEM Tegen de extra zware lasten die het bedrijfsleven krijgt opgelegd door de instelling va-n de piekmeters door de PZEM zal door de winkeliersvereniging „Ons Be lang" een protest worden ingediend Dit werd besloten op de jaarverga dering van bovengenoemde vereni ging die in ,,'s Lands Welvaren" werd gehouden. De winkelweekactie zal doorgaan van 11 t.m. 19 oktober, de St. Nicolaasactie van 22 november t.m. 5 december. Autorit Met medewerking van de WZA zal op 12 oktober de VVV-rit voor auto's verreden worden over een afstand van ongeveer 50 km. De in schrijving voor deze oriëntatierit is in café P. van Vooren. De prijsuitreiking zal plaats hebben in het Hofzichtthe- ater. Volkskoers In samenwerking met de winkeliers zal, ter gelegen heid van de winkelweek, de VVV weer volkskoersen op gewone rijwie len organiseren. Deze veel deelname trekkende wedstrijden worden ge houden op zaterdag 11 oktober, start 14 uur. Wandelsport De afdeling wan delsport van Jeugdbelang organiseert op zaterdag 18 oktober haar tweede wandelsDOrtfeest over verschillende afstanden. Zaterdag 20 september wordt in het Hofzichttheater een grote jubile umschieting op liggende wippen ge houden, dit ter gelegenheid van het gouden schuttersjubileum van de he ren C. Neyssen, Fr. Clayes, August Martens en Alf Neve. Voor de aan vang van deze wedstrijd waaraan vele extra prijzen zijn verbonden, zullen de jubilarissen door het ge meentebestuur worden gehuldigd. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De brandweer korpsen van Sluis, Sas van Gent en St.-Jansteen, namen deel aan brand weerwedstrijden in Ardooie in Bel gië. Dit was ter gelegenheid van het 55e zomercongres van de Kon. Vlaam se Brandweerbond en het 100-jarig bestaan van de vrijwillige brandweer van Ardooie. De deelnemende ploegen, zowel Belgen als Nederlanders, kregen een zeer warme opdracht te vervullen. Op een weiland kregen zij te ma ken met een branden huis, gevuld met autobanden. Na blussing moest op een zo snel mogelijke manier een gasfles achter het huis uit de brand gehaald worden. De hitte van de brandende autobanden en het huis was zo intens dat het talrijke publiek achteruit deinsde. Onverschrokken gingen zowel Belgen als Nederlan ders de brand te lijf, de een vlugger dan de ander, de een met meer geluk dan de ander, maar het resultaat was dat ieder korps snel de opdracht uit voerde." Het korps Sas van Gent kwam als eerste uit de bus, gevolgd door Sluis en St.-Jansteen. Bij een gezamenlijke koffiemaaltijd reikte de brandweercommandant van Ardooie de prijzen uit. Morgen, woensdag 17 sept.: Bergen op Zoom 6.50 en 19.06 uur; Hansweert 5.52 en 18.10 uur; Made- Drimmelen 9.36 en 21.46 uur; Terneu zen 5.21 en 17.38 uur; Vlissingen 4.53 en 17.10 uur; Wemeldinge 6.40 en 18.56 uur. (Van onze correspondent) Door mevrouw W. P. uit Vli: gen, werd op vrijdag 28 augusjjij aangifte gedaan bij de politie vt| diefstal van een geldkistje, inhoudei.l de f 950,Als verdachte gaf ,J op een bevriende Duitser, t.w. de 2l| jarige uit Selm (Did) afkomstige j)| P.F. S. Deze was werkzaam gewerl bij de aanbouw van een chemise1! bedrijf en had inmiddels VlissingtJ verlaten. Er ging vanuit Vlissingen een o^l sporingsbericht uit. Afgelopen viij.l dag kwam de gezochte persoon weêl in Vlissingen opduiken. H;j werd oi'.§ middellijk gearresteerd en heeft ht.| den bekend de diefstal te hebben g pleegd. Aangezien de Duitser tijdens z|k verblijf in Vlissingen nogal kwisti'l met geld is omgesprongen, bestial het vermoeden dat hij nog meeropl zijn kerfstok heeft. Tot heden toil heeft hij echter verder nog nitJ bekend. Dinsdagmiddag zal hij voor de offil cier van justitie te Middelburg wo:-| den voorgeleid. Nieuw- en St.-Joosland NCVB vergaderde De NCVjl afdeling Nieuw- en Sint JoosIieI heeft de eerste vergadering van tel seizoen gehouden. Er was veel k| langstelling. De leiding had presifefi te mevrouw Minderhoudt. Spreefetcf was mejuffrouw Meulendijk, offitie| der Rijkspolitie, met als onderwerp! „Politie en Jeugd". De volgende vel gadering is vastgesteld op woensdij 15 oktober a.s. Dan zal de heer Mettl-f meester spreken over het „E vraagstuk". Westkapelle Collecte Kankerbestrijding Ijl opbrengst van de collecte voor kankerbestrijding in Westkapelle bat droeg f 1310,57. TONEEL, FILM, CONCERT ENZl OOSTBURG Ledel Theater 20 uur Bestemming Poolbasis Zebra 14 j I TERNEUZEN Luxor 20 uur De dood betaalt met dollars, 14 j| ANTWERPEN Astrid Het noodlot van de keizere Quellin Drie stuivers geluk Pathé De slag van EI Alamein Palace Funny Girl Ambassade Moord met kletas dosissen Metro De man met het glazen 'M Odeon De duivel bij de start Rubens Arenden vallen aan Vendome Charly GENT Scala Het grootste circus ter wereld Capitole De gevaarlijkste man le| wereld Majestic Gejaagd door de wind TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis 10—17 uur Expositie aquarellen van de nees-Duitse kunstenaar Sprotte. DIVERSEN KOEWACHT Zaal J. de Guchteneire 13.30 uur Bejaardenschieting NIEUW-NAMEN Zaal Willem Teil 14.30 uur Schieting TONEEL, FILM, CONCERT I ANTWERPEN Als onder vandaag GENT Als onder vandaag tentoonstellingen middelburg Vleeshal Stadhuis 10—17 uur Expositie aquarellen van de Crl nees-Duitse kunstenaar SiegwaK Sprotte. DIVERSEN TERNEUZEN Sportvelden 14.30 uur SchietmS Opg. voor deze rubriek tel. 7438 of Postbus 116 in Middel»! „Go (Van een onzer verslaggever^ MIDDELBURG. In het der van de 25e herdenking vj de bevrijding van Zeeland (i uitzondering van Schouwen-Dl veland) zullen het documentatl centrum Zeeuws Deltagebied het bureau voorlichting van I provincie een tentoonstelling cl ganiseren. Deze zal niet allej de aandacht vragen van hetgel zich tijdens en direct na de hl vrijding heeft afgespeeld, mal zal ook een aantal voor Zeelaa van belang zijnde zaken in I afgelopen kwart-eeuw behandl len. Koningin Juliana zal op I november als eerste deze tel toonstelling bezoeken. Het is de bedoeling dat de te| toonstelling in zes plaatsen worn gehouden: Middelburg, Axi Oostburg, Vlissingen, Goes Tholen. In elk van deze gemeenten z| zij veertien dagen te bezichtigt zijn. De tentoonstelling zal vier rioden behandelen: 1944-1945 vrijding; 1945-1953 herstel en si stand; 1953-1960 nieuwe stimi lansen; 1961-1969 uitbouw. Voor elk van deze periodi zullen kenmerkende foto's, d< cumenten en voorwerpen word- getoond. Waar dat mogelijk zullen geluidsbanden en dia' een bijzonder accent aanbrei gen. De kosten van de tentoonstel ling worden begroot op f 21.000, G. S. van Zeeland hebben de sturen van de zes gemeente: waar de expositie zal komei verzocht elk f 3000,bij te dra| gen, terwijl aan de FVovincial Staten is gevraagd eveneenl f 3000,voor rekening van d<] provincie te nemen. (Van, onze correspondente) GOES Het vijftienjarige mei Johanna Wisse uit Goes is overlee aan de verwondingen die zij zaterd middag heeft opgelopen bij een a: rijding. Het ongeluk gebeurde, dol dat zij met haar fiets plotseling lin af sloeg en toen door een bromfiet gegrepen werd. Aanvankelijk It haair toestand niet ernstig, zodat, naar huis gebracht werd. Later, t| haar toestand verslechterde, is naar het Bergzichtziekenhuis v voerd, waar zij wij plotseling is ov leden. (Van onze correspondent) 's-GRAVENHAGE - De kroon b de vernietiging uitgesproken van besluit van de raad van Domburg 14 mei 1968, zoals dat is gewijzigi raadsbesluit van 29 augustus 1968, treffende het verlenen van een boi vergunning aan mej. A. C. de Er van Melis- en Mariekerke, te Gri kerke, gemeente Mariekerke, voor bouden van een bedrijfswoning. De gronden van haar 70 hecta groot agrarisch bedrijf zijn bij voor de gemeente Mariekerke dan bij het voor de gemeente Domb geldende uitbreidingsplan aange zen voor agrarisch bedrijf. Het bouwwerk waarop de aanvrl betrekking heeft wordt in strijd acht met het goedgekeurde uitbl dmgsplan. Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door het K.N.M.I.: Voornamelijk droog en temperaturen over het algemeen boven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers middeld over Nederland. Voor woensdag: aantal uren zon tot 6; min.-temp.: 0 tot 4 graden ven normaal; max.-temp.: 0 to graden boven normaal; kans op droge periode van minstens 12 u JU procent; kans op een geheel dr< etmaal: 70 procent. 1 7°- dotjdofdag: aantal uren z tot 7; min.-temp.: van ongev normaal tot 4 graden boven norm: max.-temp.: 0 tot 5 graden brn normaal; kans op een droge peri van minstens 12 uur: 90 proce Kans op een geheel droog etmaal Procent.

de Stem | 1969 | | pagina 2