GESLAAGDE TRUC VAN MIDDELINK ONGESLAGEN Opvallend debuut van MEP bij MOP Westduitsers leggen bom onderAthene" Syntradet Joop Zoetemelk leider algemeen klassement, Piet Hoekstra winnaar van de vierde etappe Oranje in de aanval lL Ickx naar Ferrari HOCKEY Naar huis Geef haard en kachel Betere warmte is er niet. ;De Schelde had ideale zeildag ancleltochten Clinge geslaagd RAVITAILLERING KLASSEMENTEN Sterk veld in koers Nieuw-Namen Aalt Toersen: geen kampioen Gemaakt van antraciet.... maar veel goedkoper. Uw kolenhandelaar brengt 't wel even.1 Piet Hoekstra: ritzege. (Van onze speciale PAIMPOL Wie sterk is en bovendien slim, i zijn slag slaan. De kracht van de Nederlandse pielerploeg en de slimheid van Joop Middelink lebben op de vierde dag van de Ronde van de toekomst Joop Zoetemelk de gele trui en Piet Hoekstra de etappezege gebracht. De truc van ploegleider Middelink is in feite een oude. Voor de start had hij zijn renners gezegd, dat er in Lamballe, op 65 km voor de finish, niet verslaggever) door de Nederlanders zou worden geravitailleerd. Zijn renners moesten de etenszakjes laten voor wat zij waren en proberen op dat moment weg te sprin gen. Ruim tien jaar geleden, toen Middelink nog ploegleider was van Vredestein, lie hij zijn zwarte eskadron ook een ravitaillering overslaan. Daar na maakte zijn profs op het laatste gedeelte van de etappe naar Utrecht er als het ware een ploe gentijdrit van en veroverde op die dag de eerste zes plaatsen in het etappeklassement. Joop Middelink: oude truc. (Van onze sportcorrespondent) BERGEN OP ZOOM De ruim dertig zeilers, die hebben deelgeno men aan de zeilwedstrijd op de Oos- terschelde van de watersportvereni ging De Schelde, behoeven geen spijt le hebben van het extra-vroege op staan (de eerste start was n.l. om goed halt zeven bij Reimerswaal). Het was een ideale dag voor de zeilliefhebbers. Bij de jachten uit de derde klasse was het een strijd tussen „De Arend" van J. A. van der Plasse I uit Yerseke en zijn clubgenoot W. de Klecck. De H 1457 van Van der Plas- se werd eerste met een tijd van 3 uur 37 min. 17 sec. Op 2 min. en 26 sec. volgde de heer de Klerck en de derde plaats was voor J. v. d. Plasse in 3 uur 51 min. 20 sec. L. van der Rest uit Willemstad won bij de jachten klasse vier in de tijd van 3 uur 35 min. 31 sec. 2 P. Nijssen, Bergen op Zoom 3.37.10. 3 Van Zaane Yerseke 3.39.29. 4 Kalis Haringvliet 3.41.12 5 Dorsser Haringvliet 3.41.48. Bij de tweede groep (ronde- en plat- bodemjachten) won L. Landa uit Ber gen op Zoom in 5 uur 54 min. 3 sec. 2 H. Schram Schiedam 5.55.22 3 drs. van der Vlier Haringvliet 6.01.19. De invitatiewedstrijd voor niet ge weten kajuitj achten werd gewonnen door J. Evertsen uit Yerseke. D. Sie- bng uit Tholen werd tweede en de derde prijs was voor J. van Embt uit Yerseke. (Van onze wandelsportmedewerker) TERHOLE Bijna 300 wande laars hebben deelgenomen aan de tochten over 5, 10 of 15 km in Clin ge. Bij de start werden zij uitgelei de gedaan door de plaatselijke fan fare Weldoen Door Vermaak, waar na burgemeester en wethouders het défilé afnam- De wandelaars trof ten mooi weer bij deze geslaagde tochten. De uitslagen; 5 km: 1 W.S.V. Beatrix uit Terhole, «5 punten, 2 W.S.V. Jeugdbelang, Wzendijke, 473 pnt, 3 W.S.V. Honte. Kej Kloosterzande, 472 pnt, - W.S.V. De Jonge Zwervers, Terneu «"'.ïï1 pnt' 5 W-S-V- clin8e. Clin. 80. 459 pnt. 10 km: 1 W.S.V- Bea trix, Terhole, 493 pnt, 2 W.S.V. De I Zwervers. Terneuzen, 486 pnt, S.V. Stap voor Stap Voorwaarts Biezelinge, 478 pnt, 4 W.S.V. Oranje «assau, Zaamslag, 475 pnt, 5 W.SV 1 wc',, CoUnge' 468 Pnt 15 km: .o.V. Stap voor Stap Voorwaarts B ezelmge, 498 pnt, 2 W-S.V. Honte- w!eb Kloosterzande, 492 pnt, w-o-v. Clinge, Clinge, 491 pnt. hMenW1-!SeIbeker' die v°rig jaar in uft Was van w-s-v- Beatrix W <?vr o» gmg dit iaar over naar uit' it-' ,-ap voor ^ap Voorwaarts hon„„teZelm!e, °P de 15 km met het hoogste aantal punten. Zo eclatant was het succes maan dag niet, maar de opzet vain Midde link slaagde wel volledig. Alle ploe gen lieten zich verrassen, hoewel de Nederlandse ploegleiderswagen niet eens n-aar voren was gereden om ten minste met de etenszakjes voor de renners klaair te staan en de verras sing tot het laatste moment te be waren. Maar zelfs zonder die camou flage kon Zoetemelk bij de ravitail lering wegspringen, nadat Plet Hoek stra het vlak voor hem ook al had gedaan. Hoekstra bleek een waardevolle hulp voor de nieuwe aanvoerder van het klassement, die door een winst van 1 min 38 sec op het peloton weer anderhalve minuut voorsprong heeft genomen op Brian J-olly, de ont troonde leider. Joop Zoetemelk, die zeer gebrand is op de gele trui en het vaste plan heeft in de komende dagen zijn top positie tot het uiterste te verdedigen, hoorde tien kilometer voor de ravi taillering van ploegleider Middelink dat het oorspronkelijke plan om d-e uitreiking van eten en drinken over te slaan zou worden uitgevoerd. „Het was al afgesproken", vertelde Zoete melk. „Wij haddien 's morgens alles al meegenomen, maar Middelink wil de kennelijk het zekere voor het on zekere nemen. Als je een ravitaille ring overslaat, heb je altijd kans op een grote winst, want de renners zijn afgeleid, zijn bezig met het omhan gen van het zakje, met het eten en met de bidons eruit te halen. Wij zullen ook de komende dagen aan vallend blijven rijden. Op de eerste plaats omdat ik de trui niet zomaar weg wil geven en ook omdat iemand die niet actief en attent is, alles in een dag kan verspelen." De verrassing bij de ravitaillering van Lamballe was des te groter om dat de Nederlandse renners in het eerste gedeelte van de rit, met uit zondering van De Koning, weinig op vallend hadden gereden en geen se rieuze pogingen hadden gedaan om een eind te maken aan de ontsnap pingspoging van de Noor Andresen, de Fransman Danguillaume, de Zwit ser Regamy, de regionaal Besnard en de Engelsman Wiles. Het vijftal dat na 60 km, op ongeveer een derde van het parcours was weggesprongen nam een voorsprong die uitgroeide tot meer dan 2 minuten. Vlak voor de ravitaillering was het verschil weer teruggelopen tot iets meer dan een minuut. Regamy en Danguil laume zagen weinig brood meer in de ontsnapping, toen zij hun etens zakjes hadden ontvangen en lieten zich terugzakken. Tot zij werden achterhaald door Hoekstra en Hub- schmid. Even later liet Hoekstra de ander gaan om de sprong van d'e eenzame jager Zoetemelk De Koning had geen succes gehad met zijn aanval bij de ravitaillering te doen sla gen. Met siteun van Hoesktra kon het gewoon niet mislukken voor Zoete melk. Te meer, omdat de vernieuwde kopgroep in zijn geheel de ontsnap ping wilde doen slagen en uitstekend samenwerkte. Drie renners hebben nog de sprong gemaakt naar de kop lopers: de Fransen Parauteau en Martinez en de Pool Blawdzin, die in het algemeen klassement opklom tot de tweede plaats op 1 minuut 11 seconden van Zoetemelk. Le Bcrnr- vellec zat aanvankelijk ook in dit groepje, maar op last van zijn ploeg leider Joseph Groussard moest hij zich laten terugzakken tot Testier, die in het algemeen klassement nog een seconde voorsprong had op Joop Zoetemelk en zijn eenzame jacht had ingezet. Maar wat Hoekstra en Zoetemelk lukte, kónden Le Bourvellec en Tes tier niet.Bij de beklimming van de Cöte au Roux op 37 kilometer voor Paimpol viel het groepje even uit een. Wiles ging het gemakkelijkst omhoog en Hoekstra had het het moeilijkst van de vluchtelingen. De lange Fries uit Dokkum, in het veld van de Tour de L'Avenir is geen ren ner groter dan hij, blijft bij iedere beklimming zo lang mogelijk op een te groot verzet rijden. „Ik kan niet anders", zei Hoekstra. „Wanneer ik kleiner ga, moet ik absoluut uit de wielen. Ik kan alleen maar op kracht omhoog". Hoekstra verspeelde wat seconden op het heuveltje, maar slaagde er tijdens de af dialing gemak kelijk in weer bij te komen. Tot enkele kilometers voor Paim pol stelde Hoekstra zich volledig in dienst van Zoetemelk, zoals hij in het begin van dit seizoen ook de man was geweest, die Fedor den Hertog onschatbare diensten bewees bij diens overwinning in de Ronde van België. Op het laatste stukje van de rit mocht hij voor zichzelf rijden. De renner, die in verschillende Ne derlandse klassiekers net naast het succes greep door een tekort aan sprintkracht, maakte er in Paimpol een heel lange sprint van en daarin was de nationale achtervolgingskam pioen sterker dan wie ook van zijn medevluchters. In de laatste bocht, op 500 meter van de streep, lag hij al op kop en daarna stoomde hij op volle kracht door. Er was niemand, die er zelfs maar in slaagde om aan zijn wiel te blijven. Het Nederlandse succes was compleet, te meer daar de eerste plaats in het ploegenklassement in Nederlandse handen bleef, Hoekstra dichtbij op de tweede plaats de groene trui kwam en Joop Zoetemelk als extraatje mede door zijn derde plaats op het hoogste punt van de Col de Roux ook nog de eerste plaats veroverde in het bergklassement. Ploegleider Joop Middelink had al le reden om tevreden te zijn. Alleen het dagploegenklassement was aan de Nederlanders voorbij gegaan. Ne derland werd tweede achter Zwitser land, dat met dezelfde tijd tot een iets betere klassering was gekomen. Ondanks het succes van de dag ver gat Middelink dat niet: „een eerste plaats in het dagploegenklassement levert 600 frank op, die hadden wij ook kunnen hebben. Een van de jon gens had voorin het peloton horen te zitten." VIERDE ETAPPE 1. Hoekstra (Ned.) 192 kilometer in 4 uur 43 minuten en 53 seconden (met bon. 4.34.33) 2 Danquillaume (Fr.) 4.43.53 (met bon. 4.43.43) 3 Wiles (G. B.) 4.43.53 (met bon. 4.43.48) 4 Be snard (Fr.) 5 Hubsehmid (Zw.) 6 Andresen (Den./Noorw.) 7 Blawdzin (Pol.) 8. Regamy (ZW.); 9 Zoete melk (Ned.) 10 Martinez (Fr.) 11 Paranteau (Fr.) 4.43.57; 12 Lasa (Sp.) 4.45.20 13 Van de Vijver (Belg.) 14 Dury (Belg.) 4.45.22 15 Ctec (Pol.) 16 Testier (Fr.) 17 Soucek (Tsj.slow.) 18 Bauwaert (Belg.) 4.45.31. DAGPLOEGENKLASSEMENT 1 Zwitserland 14.13.17 2 Nederland. 3 Frankrijk-Centraal. ALGEMEEN KLASSEMENT 1 Zoetemelk (Ned.) 17 uur 15 minu ten 31 seconden 2 Blawdzin (Pol.) op 1 min. 11 seconden 3 Testier (Fr.) op 1.28 4 Jolly (G.B.) op 1.33 5 Crapez (Belg.) op 1.52 6 Rollison (G.B.) op 1.57; 7 Van de Vijver (Belg) op 2.04; 8 Zubero (Sp.) op 2.07; 9 Van de Wiele (Belg) op 2.40; 10. Labus (Tsj.- sl.) op 2.43; 11. Paranteau (Ft) op 3.11; 12 Benjamins (Ned.) op 4.04; 13. Delepine (Fr.) op 4.21; 14. Erik Petterson (Zwe) op 4.25; 15. Roques (Fr.) op 4.29; 16. Regamey (Zwits.) op 4.34; 18. Spetgens (Ned.) op 4.40; 26. Den Hertog (Ned.) op 5.52; 31 Oosterhof (Ned.) op 6.20; 66. De Koning (Ned.) op 8.18; 101 Van den Burgh (Ned.) op 17.18. ALGEMEEN PLOEGENKLASSEMENT 1 Nederland 52 uur 25 minuten en 53 seconden 2 België 52.30.42 3 Frankrijk 52.32.38 4 Groot-Brittaninië 52.33.45 5 Frankrijk-West 52.33.54. BERGKLASSEMENT 1 Zoetemelk Ned.) 7 punten, 2 Wi les (G.B.), Van de Wiele (Belg.), Tes tier (Fr.) Oosterhof (Ned.) en Du- chemin (Fr.) 5 punten. PUNTENKLASSEMENT 1 Besnard (Fr.) 39 punten 2 Hoek stra (Ned.) 34 punten 3 Rollinson (G.B.) en Testier (Fr.) 30 punten 5 Van de Vijver (Belg.) 27 punten. MODENA (ANP) De Belgische autocoureur Jacky Ickx, die dit jaar in een Brabham-Ford de grote prijs van West-Duitsland won, heeft een ?nïmrac4 6etekend bij Ferrari. In 1970 zal hij voor dit merk in een for mule-1 rijden. Joop Zoetemelk In actie tijdens de vierde etappe, die hem de gele trui opleverde. (Van onze hockeymedewerker) BREDA Voor de eerste maal in deze competitie kwamen alle clubs weer aan bod. Ai mogen dan de eerste resultaten geen maatstaf betekenen, desalniettemin kwamen er enige verrassende uitslagen uit de competitiebus- De wedstrijd Breda-EMHC (le kl) vond bij de heren geen doorgang, evenals de ontmoeting HTCC-K. Fit. Opvallend blijft het debuut van MEP, dat in de uitwedstrijd over MOP zegevierde. Venlo had met het bezoekende Eindhoven meer moeite dan werd verwacht. In Tilburg zag 's Hertogenbosch in het duel met de club van die naam in de laatste minuten de zege verloren gaan. In de 2e klasse schotelden in Don gen Liberty en Pelikaan de belang stellenden een snel en fair gevecht voor. In de eerste helft hielden bei de partijen elkaar goed in even wicht (0-0). Na de rust gaf de bete re conditie der gasten min of meer de doorslag. Indirect uit een straf- corner schoot J. Offerhaus raak (0-1). De zege der gasten kwam nog in gevaar toen Liberty een strafschop kreeg toegewezen. Doel man P. van Benthem wist echter de ingeschoten bal te stoppen. Dat er meer lijn in het spel van Push komt werd althans voor de rust in de thuiswedstrijd tegen HOCO bewezen. De defensie der gasten werd toen vele malen op de proef gesteld en nam de thuisclub door W. v. Baarle de leiding (1-0). In de tweede helft viel Push tot een vrij systeemloos spelletje terug. De voorhoede der gasten liet zich daar bij onbetuigd, waarbij St. Cornips op de doellijn kon verhinderen dat de kostbare voorsprong niet verlo ren ging- Zwart Wit was op bezoek bij Ra pidity. Het was een duel, waarin beide partijen elkaar weinig toega ven. Reeds voor de rust veroverde de thuisclub uit een strafcorner de leiding (1-0), doch na een door de Zwart Witters uitgevoerde open aan val bracht F. Schonck beide partij en op gelijke voet (1-1). In de twee de helft geen spelbeeldwijziging en geen doelpunten. Op eigen bodem incasseerde Push een verdiende, doch geflatteerde ne derlaag van HTCC. Gedurende ge ruime tijd hield de thuisclub stand. Deze kwam vele malen in de aanval doch de voorhoede kon geen vuist maken om enige doelrijpe kansen te benutten. In het aanvalsspel van HTCC zat meer lijn. De gastvrou wen werden voor de rust de dupe van het terecht streng fluiten voor sticks overtredingen. Tengevolge van een dezer kreeg HTCC een strafcorner toegewezen, waaruit C. Boukamp feilloos scoorde (0-1). Ook na de hervatting geen veran dering in het spelbeeld. De pogin gen van de thuisclub om de achter stand in te lopen bleven vruchteloos. Enige minuten voor het einde benut te C. Boukamp een aanvechtbare strafbully (0-2) en even voor het laatste signaal bracht A. Smits de eindstand op 0-3. Were Di verloor van het bezoekende Venlo (0-2). Ra pidity behaalde op het door inval sters geteisterde 's Hertogenbosch een grote zege (6-0) en ook Oranje Zwart scoorde een half dozijn tref fers in de uitwedstrijd tegen EMHC- Waalwijk debuteerde in de 2e kl. wedstrijd tegen Breda niet onver dienstelijk. Qua techniek en tactiek moesten de gasten zich de minderen erkennen. Voor de rust veroverde A. Buzink voor de thuisclub de lei ding (1-0), welke voorsprong, on danks felle pogingen der gasten werd behouden. Tempo, op bezoek bij Tilburg, demonstreerde in deze wedstrijd een voortdurend over wicht, wat door resp. E, Asselbergs, J. Jansen en R. Siderius in doelpun ten (0-3) werd uitgedrukt. Vele sco ringskansen liet men verloren gaan. MOP verloor op verrassende wijze op eigen bodem van Forward (0-1). Forward deelde de winstpunten met Were Di (0-0). (Van onze sportredactie) ANTWERPEN Na de glorieu ze entree van FC Brugge vorige week tegen Anderlecht, kwam üe eerste thuiswedstrijd van de Brug- genaren tegen Crossing Schaar beek als een teleurstelling. Welis waar wonnen de pupillen van Frans de Munck, maar de 21 eindstand was beslist minder dan de 1600 toeschouwers op de Brug se Spionkop verwacht hadden. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat de match het predikaat „matig" zou krijgen. Brugge ging vol vuur van start en het duurde slechts 10 minuten voor de Brug se supporters voor de eerste maal konden juichen. Een ingooi van Lambert kwam via Houwaart terecht bij Thio, die keeper Smolders kansloos liet. De thuisclub kreeg met deze treffer loon naar werken, want de eerste 10 minuten waren door de Brug- genaren gebruikt om in hoog tem po warm te draaien. Keer op keer sneden Rensenbrink en Lambert door de zwakke Brusselse cerdedi- ging. Dat er niet eerder raakge- echoten was, dankten de gasten aan doelman Smolders, die verder de hele wedstrijd moeilijk te pas seren bleek te zijn. Slechts eenmaal, in de 20e mi nuut, moest de goalie naar ontoe laatbare middelen grijpen om zijn domijn schoon te houden. Rensen brink werd de dupe van deze ac tie. De Nederlander kwam alleen voor de doelverdediger, die slechts eein treffer kon voorkomen door de- aanvaller aan zijn shirt te trek ken. De arbiter was onverbiddelijk en wees naar de stip. Lambert bracht de stand op 20. In de tweede helft was de vaart uit de Brugse equipe. De aanvallen liepen niet meer zo als voor de rust, waardoor de Brusselse voor hoede in de gelegenheid kwam te rug te slaan. Het was Mallantf die Boone in de 5e minuut met een afstandsschot velde: 21. De Cros- ring-speiers kregen weer hoop, maar werkelijk gevaar voor het doel van Boone bleef uit. Lambert schiep zich daarentegen aan de andere kant wel enkele kansen, die echter door pech om zeep wer den geholpen. De stand bleef on gewijzigd. waardoor Brugge nu met Beerschot als de enige nog on geslagen teams de ranglijst aan voert. Volgende week heeft Brug ge een redelijke kans om zonder verliespunt te blijven. Het treedt dan aan tegen F.C. Luik. dat het nog steeds zonder winstpunten moet stellen. De Luikenaars legden het zon dag af tegen Gantoise, dat in een spannende maar bepaald niet grootse match met 31 zegevier de. Het heeft er overigens wel naar uitgezien, dat de winst naar Luik zou gaan. Het moraal van de Gentenaren was danig aangetast, toen Rodekamp zijn club in de 17e minuut naar een voorsprong schoot. Gantoise wankelde, maar de Luikenaars verzuimden het zwakke moment van de thuisclub uit te buiten. De kansen keerden toen Stzani de teams weer naast elkaar bracht. Door Stzani en Leonard kwamen de Gentenaren tenslotte met een 3—1 eindstand nog goed weg. Er zal echter heel wat aan zelfver trouwen gewonnen moeten wor den willen de Vlamingen in deze competitie nog een rol van enige betekenis gaan spelen. Spectaculair was de ontmoeting tussen Beveren/Waas en Ander lecht, dat de oude kampioensvorm nog steeds niet gevonden heeft. De clubs kwamen in de 90 minuten niet tot scoren, zodat bij het eind signaal nog steeds twee nullen op het scorebord prijkten. Het ..had den echter net zo goed tweeën of drieën kunnen zijn, want er heb ben zich aan beide kanten vol doende scoringskansen voorge daan. Anderlecht maakte vooral in de eerste helft de fout de verdediging op één lijn te houden. Daardoor had men veel moeite met de snelle Beverense aanvallers Raeymae- ker. Rogiers en Jansse-ns, die door de uitstekende Van Sompel voor het doel werden gedirigeerd. Na de hervatting kreeg Anderlecht wat meer vat op het spel, maar met Goossens als beste speler op het middenveld lukte het de gasten toch gelijk te blijven. Tot een puntenverdeling kwam het ook tussen St. Truiden en Wa- reghem. De Wareghemse voetbal lers hadden kennelijk niets geleerd van de vorige competitie, toen zij met 30 door St. Truiden werden geklopt. Ook nu begonnen de Lim burgers met defensief spel, waar door St. Truiden tot ver op de vij andelijke helft kon opdringen. De openingstreffer, van de voet van Koens liet slchts 19 minuten op zich wachten. In de tweede helft pakte Warghem de zaak beter aan en liet de verdedigende tactiek varen. Deze koersverandering werd in de 17e minuut van de tweede helft beloond met een doelpunt: 11. (Van onze speciale verslaggever) ATHENE Het eerste schandaal dreigt in Athene. De Westduitse at leten hebben besloten naar huis te rug te keren, wanneer Jürgen May woensdagavond niet mag starten in de series van de 5000 meter. Jürgep May, die in juni 1967 van Oost- naar West-Duitsland vluchtte, omdat het leven hem in Erfurt onmogelijk word gemaakt, is nu al enkele malen het slachtoffer geworden van politieke machinaties van zijn oud-landgeno ten. Bij de Europese kampioenschappen in Boedapest (1966) werd May uit de ploeg gestoten, omdat hij van een Westduitse schoenenfabriek geld zou hebben aangenomen. Jürgen Haase, die in de Hongaarse hoofdstad de gouden medaille op de tien kilometer won, bracht deze zaak destijds naar voren. May werd voor het leven ge schorst en ook maatschappelijk ge boycot. Na lange voorbereidingen slaagde May er in te vluchten, waar na hij zijn carrière in het westen voortzette. Omdat de internationale atletiek- federatie (IAAF) wegens „de schoe nenaffaire" May tot januari 1969 alle internationaal contact verbood, miste May de Olympische Spelen van Mexico-City. In Athene hoopte hij zich echter weer in een grote wed strijd met de internationale top te kunnen meten. Zondagavond diende (Van onze sportredactie) TERNEUZEN In het grensdorp Nieuw Namen wordt vandaag de 22e grote Scheldeprijs voor amateurs ver reden; over een afstand van 105 km, verdeeld over 60 ronden van 1750 m. De start is om 14.00 uur bij café Pica- vet-Martens in de Hulsterloostraat, waar ook de finish is. Verder passeren de renners de Reinaertstraat en de Kouterstraat om dan weer in de Hul sterloostraat terug te keren. Zoals gewoonlijk komen we onder het deelnemersveld te Nieuw Namen klinkende namen tegen. Om er en kele te noemen Barten, Van Over- veld, Konings, Koeken, en de streek- renners Van Poucke, van Campen en Vonck. Verder heeft ook de Belgische ren ner Bisschop uit Kemzeke Paal, die de laatste tijd goede uitslagen boekt, zich laten inschrijven. Er wordt dan ook een bijzonder spannende strijd verwacht aangezien de wedstrijd als een van de laatste wedstrijden voor het Breda Bierklassement meetelt. Wie er op De Kouter uiteindelijk met de zegetuil naar huis zal gaan vormt dan ook een groot vraagteken. de Oostduitse bond op grond van een reiglementsartikel, dat bepaalt dat een atleet drie jaar in een land moet wonen eer hij voor dit land mag starten, een protest in. De IAAF moest op grond daarvan May het lo pen in Athene verbieden. De Westduitse atleten wilden hier mee geen genoegen nemen. In de nacht van zondag op maandag heeft de Westduitse ploeg, onder leiding van Ingrid Becker en Herman Salo mon, respectievelijk captain van de dames- en herenploeg, ruim drie uur vergaderd over de stappen, die zij zouden ondernemen. Van de 61 atle ten, die bijeen waren, stemden er 51 voor naar huis gaan, wanneer May woensdagavond niet mag starten. Vandaag zullen de Westduitsers nor maal meedoen en ook morgen tot 18.00 uur zullen zij hun wedstrijden gewoon afwerken. Wanneer om zes uur Jürgen May niet op de startlijn staat voor de se ries van de 5000 meter gaan de West duitsers naar huis. Ook de tienkam pers, die dan aan het vierde onder deel van hun nummer bezig zijn. De atleten hebben een protestbrief opgesteld, die gisteravond laat aan de markies Van Exeter, de president van de IAAF, werd aangeboden. Om dat de markies pas gisteravond in Athene arriveerde, wilden de West duitse atleten de inhoud van hun brief nog niet bekendmaken. De Westduitse atleten, die deze ac tie op eigen initiatief voeren, de offi cials staan er buiten, hebben dus een bom gelegd onder de kampioenschap pen. Het is echter de vraag of de IAAF door de knieën zal gaan. Wan neer de internationale federatie on der de druk bezwijkt, negeert men de eigen reglementen waardoor de mo gelijkheid van een chaos geschapen OPATIJA (ANP) In de laatste race van het seizoen heeft de Ne derlander Aalt Toersen zijn leidende positie in het klassement voor de wereldtitel motorrennen 50 cc-klasse moeten afstaan. Door een tweede plaats in de Grote Prijs van Zuid- Slavië, op het circuit van Opatija ge reden, heeft de Spaanse Derbi-rijder Angel Niet de titel in de lichtste klasse veilig gesteld. Hij vergaarde juist één punt meer dan Aalt Toer sen, die in de tweede ronde van de race wegens machinepech de strijd moest staken. Paul Lodewijkx won de race met zijn eigenbouw Jamathi. Jan de Vries zag geen kans Nieto achter zich te houden, waardoor de titel bij Toersen terecht zou zijn ge komen. Zijn Van Veen-Kreidler ging als derde over de streep: Eindstand wereldkampioenschap 50 cc-klasse: 1. Nieto (Sp.) 76; 2. Toersen (Ned.) 75; 3. De Vries (Ned.) 70; 4. Smith (Austr.) 69 punten. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1969 | | pagina 13