Geen medailles bij Europese roeikampioenschappen Jan Wienese slechts zesde HEIJKOOP OP DE EERSTE PLAATS Qukl; Fraaie zege van W alcher en-dames Veel doelpunten Good Luck-team FALEN VAN ZWEMTEAM Van L SLO ONB Van B-koe ROEI-ACHT VERRASTE Kanowedstrijden in Breda Hockeyteam verslagen Grage prater HANDBALCOMPETITIE UITGEPUTTE JUDITH DE NIJS SLAAGDE KNVB-ZATERDAGVOETBAL Uitslagen Uit de trein Bij de Tijd"se horloges ONAANGENAi VIERDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANDAG 15 SEPTEMBER 1969 NEDERLANDERS VIELEN TEGEN (ADVERTENTIE) (Van onze speciale verslaggever) KLAGENFURT De bittere pil was moeilijk te verwerken. Be halve de acht, die met miniem verschil in een veld van wereldklasse net buiten de prijzen was gebleven, hadden de Nederlandse ploegen op de finaledag van de Europese roeikampioenschappen voor heren teleurgesteld. Van de v(jf formaties, die tot de finale waren doorge drongen en waarvan skiffeur Jan Wienese en de ongestuurde vier van Neureus tot de favorieten behoorden, slaagde geen erin een van de zo fel begeerde plakken voor Oranje te veroveren. Met vierde plaatsen voor de acht en vier zonder stuurman, een vijfde voor de vier met stuurman en een beschamende zesde plaats voor Jan Wienese eindigden deze 55e Europese kampioenschappen op de Wöthersee bij Klagenfurt voor de roeibond ver beneden de verwachtingen. De eerste teleurstelling was al ge weest, dat de twee zonder van Wil lem. 3 niet aan de start kon komen, omdat slag Ludwig Benecke aan zijn inspanningen in de herkansing een maagvliesstoornis bleek te hebben overgehouden en zondagmorgen in bed moest blijven. Maar voor dit jeugdige tweetal was het bereiken van de eindstrijd al een beloning ge weest voor het harde werken in dit seizoen. Men had nauwelijks op meer dan een vijfde plaats voor Steenkist en Benecke durven hopen. Heel anders stonden de zaken ech ter zeker in het geval van Wienese. Vooral omdat de Olympische skif- kampioen tot het einde toe was blij ven volhouden dat hij nog zou komen. Hoe teleurstellend was echter zijn houding in de race van de scullers, waarin Wienese, toen het hem dui delijk werd dat hij niet in de prijzen zou vallen, lakoniek en zonder ver der strijd te leveren naar de finish roeide. „Ik weet het niet" was zijn antwoord op bijna elke vraag na af loop van deze afgang. de van begin tot einde leidende West duitsers en de Oostduitse formatie, waarin de gouden ongestuurde twee van Mexico als kern was opgenomen Maar die erepositie kon niet worden behouden. Halverwege al waren de Zwitsers de oranjemannsn voorbij gegaan, na 1500 meter hadden de Nederlanders ook Roemenië niet kun nen bijhouden. Het werd na al deze tegenslagen alles of niets voor de acht van coach Roell, die al eerder had aangekon digd zijn mannen niet voor een vijfde of zesde plaats te willen laten roeien. De Aegir-Hollandia combinatie zou Nederland nog aan het prijzenvlot moeten brengen. De opdracht hield een overdonderingstactiek in: alles geven vanaf het begin. Slechts op het nippertje ontging de ploeg een medaille. Er was een finishfoto voor nodig om aan te tonen dat de Ne derlanders net geklopt waren voor de derde plaats. Jan Wienese, de skiffeur die faalde door een te late voorbereiding op het evenement in Klagenfurt. De grage prater Wienese was in een sfinx veranderd, een sfinx die kennelijk de nederlaag moeilijk kon verwerken. „Ik begrijp het niet" wilde hij ook nog loslaten. Maar dat was alles. Misschien sloeg het op zijn uitlatingen van de afgelopen dagen en het schamele resultaat. Want had Wienese niet voortdurend laten we ten, dat ruw water in zijn voordeel was? Wel nu, het was in de finale winderiger dan de voorgaande dagen het water was ruwer, maar Wienese was nergens. Hier wreekte zich de te late voorbereiding, de angst voor de plotseling gebleken kracht van De Middi. Dat was duidelijk na de start, toen Wienese evenmin als in de halve fi nales de Argentijn kon behouden. Daarna bleef zijn baantempo van 29 te laag om ook maar enig uitzicht op succes te kunnen bieden. Wienese de Olympische kampioen van Me xico, ging de tol betalen voor zijn onverschillige houding in het begin van deze zomer. Hij was al spoedig een kansloze in het veld van scul lers, dat hij in Xochimilco met glans had verslagen. De strijd ging tussen de Oostduitser Bohmer en De Middi. De man van het brons van Mexico. De Argentijn, die vanaf de eerste dag de beste indruk had gemaakt, won dit duel gemakkelijk voor Boh mer en de tot brons reikende West duitser Meissner. Het gebrek aan fysieke hardheid, dat bij Wienese aan het licht was getreden, was wellicht mede de oor zaak van de nederlaag van de onge stuurde Nereus-vier, die na de series favoriet was geweest, maar daarne in de halve eindstrijd al kennis had gemaakt met de wilskracht van de Russen. Die zegevierden ook nu na een enerverend duel met de Honga ren (tweede in Mexico en winnaars van de Rotsee-regatta), terwijl de Oostduitsers het brons veroverden. Iets meer hardheid en wellicht had Nederland het erevlot bereikt. Het verschil op de finish tussen Oost- Duitsland en de Nereiden bedroeg immers slechts 0,11 seconde, een nauwelijks met het oog waar te ne men marge. Dat de vier met stuurman van Nereus geen hoge ogen zou gooien stond tevoren al vast. De Amster dammers probeerden het via een verrassingstactiek, die echter ver keerd uitpakte. Zij nestelden zich na de start op de derde plaats achter (ADVERTENTIE) Top Talenten staan op voetbalschoenen 9 light - flexible - strong 10 topmodellen in diverse prijsklassen Vraag Uw winkelier (Van onze sportredactie) BREDA Roeiers en roeisters van tien Nederlandse en een Belgi sche verenigingen namen gisteren deel aan de open nationale lange- en kortebaanwedstrijden, die wer den gehouden in De Mark te Breda ter hoogte van het industrieterrein de Krogten. De „Watersportvereni ging Breda", die dit eerste Bredase kano-evenement organiseerde, mag tevreden zijn. Inzake wedstrijd en sfeer is het een groot succes gewor den en het prachtige weer heeft daar zeker veel toe bijgedragen. Het hoofdnummer van deze kanowedstrfj- den, de 10.000 K 1 senioren, werd een overwinning voor Jan Verhaard van de Eindhovense vereniging Be atrix. Zijn tijd: 48.41.6. (Van onze hockeymedewerker) EINDHOVEN Een Nederlands bondseiftal met een zuidelijk tintje is er zaterdag in het Frans Otten-sta- dion te Eindhoven bijna in geslaagd het vermaarde Pakistaanse hockey team te weerstaan. Pas enkele mi nuten voor het einde konden de Pa kistani de winnende treffer langs de excellerende Nederlandse doelman Jan Willem Buij (EMHC) slaan. Daar voor had deze sterke doelman de Pakistani to wanhoop gebrach. Talloze, schier onhoudbare ballen wist Buij uit zijn doel te ranselen en zelfs stopte hij een toch sterk geno men strafbal. De Pakistani misten overigens nog een tweede penalty, doordat Zahid de bal over het doel schoot. Het Pa kistaanse elftal, met vele spelers die in Mexico ook al voor schitterend hockey hadden gezorgd, startte met superieur spel. Nadat hij bij de eerste Nederland se strafcorner in de 17e minuut al handig had geprofiteerd van een slor digheidje in de Pakistaanse verdedi ging (1-0), scoorde hij vijf minuten later wederom op schitterende wijze. Met de bal aan de stick slalomde hij door de gehele Pakistaanse verdedi ging en passeerde vervolgens ook de jeugdige doelman Salim kansloos. Nederland leidde verrassend met 2-0 en hoewel de sluwe Laeeq er kort voor rust 2-1 van maakte, leek er voor de onverzettelijke bondsploeg nog van alles in te zitten. In de tweede helft viel Pakistan furieus aan, enkele keren ging het er zelfs wat ruw aan toe, doch het duurde nog tot de 17e minuut eer opnieuw Laeeq gelijk kon maken (2-2). Twee minuten voor het einde werd de Nederlandse verdediging volledig verrast door een snelle Pa kistaanse doorbraak, waaruit Rashid zijn ploeg de winst kon bezorgen (2-3). Een van de vele spannende races in de Kl-klasse in Breda. Hier een duel om de eerste en tweede plaats. 10.000 meter senioren: 1. Han Ver haard (B.) 48.44.6; 2. A. Bloem (Zp) 48.48.5; 3. J. v. d. Hulst (DKV) 48. 50.2; 4. La Grand (G.) 50.32.5; 5. H. Geurts (B.) 51.28.g. 2000 meter senioren dames: 1. M. Jaapies (G.) 9.44.4; 2. M. Blijlevens (HV) 9.49.6; 3. Legrand-Stadt (G.) 10.35.4; 4. C. van Kollenber (G.). Heren senioren 1000 meter: 1. J. Verhaard (B.); 2. A. Bloem (ZP); 3. C. Lagrand (G.); 4. H. Tigche- laar (B.); 5. H. Geurts (B.). Heren junioren 500 meter: 1. G. overath (NWC); 2. R. van Es (Tr.); 3. H. Klein (Tr.). Heren nieuwelingen 500 meter: 1, M. Heijkoop (Breda) 2.17.6; 2. A. Reek (G.) 2.18.6; 3. P. v. Stipkonk (GM) 2.19.5. K 2, heren nieuwelingen 500 me ter; 1. Koninkx-Nooten (NWC) 2.09. 08; 2. M. Heijkoop-Kuvener (Breda- HKV) 2.10.04. Dames senioren 500 meter: 1. M. Jaapies (G.) 2.17.4; 2. M. Blijlevens (HV) 2.19.8; 3. E. Legrand-Stadt (G) 2.20.6. K 1 heren junioren: 1. T. v. Eyck (B.) 52.03.00; 2. A. Kleyn (Tr.) 52.04.3; 3. R. v. Es (Tr.) 52.47.2. (Van onze handbalmedewerker) BREDA De dames van Walche ren hebben in de hoofdklasse veld- handbal kans gezien het sterke Pos- terholt aan de zegekar te binden met 7-6. In de overgangsklasse ver rasten de dames van E.B.H.V. door maar liefst met 9-4 te winnen van Quintus uit Kwintsheul. De heren van het Bredase E.B.H.V. overrom pelden stadgenoot S.O.A. met 16-3. De dames van Walcheren zijn de ze competitie zeer goed op dreef. In de wedstrijd tegen Posterholt leidde Walcheren de eerste vier minuten reeds met 2-0 door schoten van Yvonne de Smit en Anne-Marie van den Dood. Door doelpunten van Lo- dy Gommans en Elly Egelmeers kwam Posterholt gelijk, maar Corry Houmes en Yvonne de Smit (zeer goed op dreef deze wedstrijd) knal den twee maal raak, zodat de Zeeuw se ploeg weer leidlde met 4-2. De rust ging in met een 5-3-stand, na dat aan beide zijden nog eenmaal was gescoord (Trudy Henkes voor Posterholt en Yvonne de Smit voor Walcheren). Ook na de rust bleef Walcheren domineren, ofschoon dit niet direct in doelpunten werd uitge drukt. Het werd een verdiende 7-6 overwinning. De doelpunten na de rust werden gemaakt door Yvonne de Smit en Janny Elve van Walche ren en Lody Gommans (2 x) en Van een onzer voetbalmedewerkers BREDA Er zijn zaterdag bij verschillende wedstrijden in de za terdagcompetitie van de KNVB hoge scores bereikt. Good Luck gaf Sleeuwijk te kennen dat er terdege rekening met de club uit Raams- donksveer dient te worden gehouden. In vloeiende combinaties werd er vijf maal gedoelpunt. H. Verduijn en P. Verbunt ieder tweemaal en C. van Strien nam nummer vijf voor zijn rekening. Dinteloord deed er niet voor onder. AZVV werd met zes goals verschil verslagen. De nieuwe combinatie BVC '54 uit Oos terhout schijnt in kracht vooruit te zijn gegaan. Debutant NOAD moest er aan geloven, door doelpunten van Grootenboer en Van Mook. De Oos- terhouters hebben nog geen verlies- punt. Krabbendijke verraste Terneuzen- se Boys. De nederlaag van Rillandia bij Roda Boys bracht de club uit Aalst voorlopig aan kop. In de tweede klasse A leed SSC bij DOTO een duidelijke nederlaag. In drie wedstrijden hebben de Vrijhoevena ren nog geen enkel doelpunt ge scoord en dat geeft te denken; men belandde op de voorlaatste plaats. De laatste plaats bleef voor ARC, dat in nog geen enkele wedstrijd een punt behaalde. Sprang deed goed werk door Huizen de halve winst af te nemen. Kozakken Boys deelde de winst met Rijnsburgse Boys en bleef in de kopgroep. In de tweede klasse B bleek Noordwijk te sterk voor Arnemuiden, maar Meeu wen sleepte weer een gelijk spel uit het vuur tegen het sterke Excelsior uit Maassluis. De belangrijke wedstrijd tussen de Heiningers en WHS uit St. Anna- land leverde een overwinning op voor de mannen van trainer Van Nassau, die zijn juiste taktiek had gevonden om de gevreesde schutters van de Tholenaren aan banden te leggen. Wel scoorden De Witte en Moerland driemaal, m aar Groene - veld, Konings met Nachtzaam zorg den voor vier doelpunten. Kloetinge viel uit de toon, door bij Kapelle te verliezen. Nieuwland schijnt niet tot de kanshebbers te behoren dit sei zoen, nu werd verloren van Smer- diek, dat nog volop mee blijft doen. Wissenkerke deelde de winst met Yerseke en Veere zegevierde op eigen veld tegen Hoek. In de vierde klasse A moet nieuweling SDO tot de zwakkere teams gerekend wor den. Het verloor weer, nu van Bra- kel. WN herstelde zich keurig en liet Zuilichem kansloos. Seoltv, pres teerde het hij Wit Zwart een punt weg te halen. Zwaluwse Boys, dat met Altena tot de kanshebbers kan worden gerekend, gaven elkaar niets toe en scoorden ieder eenmaal. Dat deden ook Wilhelmina en Nivo Sparta, die voorlopig in de kop groep meedraaien. BLACKPOOL (ANP) Het aftel len voor Barcelona is begonnen. Nog 360 dagen scheiden ons van de Europese zwemkampioenschap- pen 1970. Met die constatering is een tamelijk somber perspectief op geroepen voor de Nederlandse zwemsport, die bij de zeslanden- wedstrijd in het herfstige Black pool werd weggedrukt naar de vijf de plaats met slechts de helft van de recordscore van 120 punten, waarmee Groot Brittannië voor de vierde achtereenvolgende maal ze gevierde. Alleen het notoir zwakke Italië kon de Nederlandse ploeg tussen zichzelf en de laatste plaats houden. Van de schamele zestig punten, die Nederland ten deel vie len. werd tweederde aangedragen door de meisjes. De verzwakte he ren-formatie kwam in het spel ge heel niet voor. Na de tweede plaats van Bob Schoutsen van vrijdag, was zaterdag alleen de (overigens verdienstelijke) vierde plaats van schoonspringer Hans Feis de moei te van het vermelden waard. De 4 x 110 yards wisselslagploeg deed het na een geinspireerde ope ning van Bob Schoutsen (1.01.7) en goed doorzetten van Cees Uittenhout op de schoolslag (1.12.0) niet slecht, maar reikte met 4.12.8 toch niet verder dan de vijfde plaats. Het was voor de tweede maal in de achtjarige historie van de zes- 1 andenwedstrij d dat Froot Brittan nië, West-Duitsland, Zweden en Frankrijk Nederland naar de voor laatste plaats terugwezen. Datzelf de gebeurde eveneens in Straats burg 1966. Maar toen gebeurde dat door ploegen waarvan de eerzucht afstraalde, in volle oibouw voor het zomerseizoen. In Blackpool daarentegen was sprake van een zekere ongeïnteresseerdheid, waar aan eigenlijk alleen de Britse ploeg zich kon onttrekken. De reden daarvan was de viering van het honderdjarig bestaan van de eigen bond en revanche-gevoelens voor het echec van Wurzburg, waar de Engelse heren samen met, de Ne derlanders naar de tweede divisie van de Europa Gup degradeerden. De Europese zwemkampioenschap pen van 1970 in Barcelona zijn door de vier bondsadviseurs van de KNZB altijd voorgesteld als een tussenstation op de weg naar de Olympische Spelen. Het ziet er ech ter naar uit dat volgend jaar enke le van de talentrijksten van de zeslandenploeg in de Catalaanse hoofdstad uit de trein zullen stap pen. Rugslagzwemster Coby Bu- ter wil zich nog één jaar volledig Inzetten en dan stoppen. Schoon- springster Marriet Dommers ver keert nog in het onzekere of zij - OMEGA - - TISSOT - PONTIAC Miep van Bree van Posterholt. De dames van E.B.H.V. hebben in de overgangsklasse tegen Quintus (Kwintsheul) de volle buit binnenge haald. Reeds bij de eerste aanval knalde Iet van Berkel tegen de paal. De tweede aanval had meer succes. Deze keer trof het schot van Iet van Berkel wel doel. Quintus kwam echter sterk opzetten en bin nen vijf minuten leidde Quintus met 1-2 door twee treffers van Joke Zwinkels. E.B.H.V. ging niet bij de pakken neerzitten. Met twee onhoudbare schoten van Iet van Berkel, waar van het eerste via de paal, nam E.B.H.V. de leiding over met 3-2. Een vrije worp gespeeld naar de vrijstaande Joke Zwinkels bracht de partijen weer op gelijke voet, 3-3. Toch zag E.B.H.V. kans nog voor de rust weer de leiding te nemen. Een vrije worp, die Iet van Berkel toege speeld kreeg van Loes van Rooy, werd onhoudbaar ingeschoten (4-3). Direct na de rust vergrootte Iet van Berkel de voorsprong tot 5-3. Een goed opgezette aanval van Quintus werd door Toos Alsemgeest afge rond, waardoor het scorebord 5-4 aanwees. Dit was het laatste wapen feit van Quintus. E.B.H.V. schoot echter nog viermaal (Iet van Ber kel, Dimph Maas, Nolly Disveld, Lies Borburgh) raak, zodat een 9-4 overwinning in Breda bleef. (Van onze sportredactie) DOVER Betraand, bevuild J uitgeput stond Judith de Nijs, h, gezicht verborgen in twee trilltij handen, zaterdagavond om kwi over negen huilend op de krijtrotst van de Engelse kust. Ruim tint uur eerder was zij aan de overt van Het Kanaal begonnen aani® laatste, misschien ook wel ste, race van haar carrière, m haar stond Rob van Berkel, li echtgenoot, die een tijd van Ut. en vijftien minuten had kunnen t drukken en dat was een nieuw derlands record. Judith was zes kilometer voor t! Engelse kust een volledige inzinfe nabij. Captain Len Hutching! leids- en loodsman in het grote K;| naal-avontuur, wilde zijn bescher linge niet in verleiding brengen;1 de volgboot te stappen. Hij bleef j enkele meters afstand morele ue geven. Zaterdagmorgen wist Hutchim nog niet of hij de race zou late] doorgaan. Er hing een zware maar ditmaal moest hij zijn prbj pes loslaten. Achter de poging t Judith zat een zekere dwang. AVRO had de race gespo: hierdoor was het gewoon een i van moeten. Ook hij Judith had de routkj ditmaal niets te vertellen. Zij wili| het water in, zij zou beslissen.] chinson, 59 jaar en een kenner ti de zee, moest er magertjes omk chen. Nog nooit had iemand het|i presteerd hem te dwingen.. De overtocht van Judith de 5 was de 74e Kanaalpoging onte:j leiding. De overtocht kost bij M chinson 5.550 gulden, maar fe wordt dan ook alles en alles w.| geregeld. Na vijf uur zwemmen zag htlt| naar uit dat Judith het 1 cord, dat met 9 uur en 35 mine-:! op naam staat van de Britse Lij McGill, met ruim een uur zoufcj nen verbeteren. Alles zat haar nel maar toen kwam het moment wi»| op iedere sportman of sportvw| moet rekenen. Ze kreeg de f „klap met de hamer". Ze kwam niet meer vooruit. S laatste zes kilometer zouden zwaarste van haar leven Maar het lukte. De mentale insK ling, het moreel en het onmenst ke doorzettingsvermogen voor een geslaagde poging. Over J laatste kilometers deed ze «81 dan drie uurDe recordp<W| was mislukt, de overtocht Een tevreden lach straalde Judith's gezicht. Uitgeput venliwj ze in een van de volgboten M daarna naar het ziekenhuis te »l den gebracht. Het Nederlandse gioen vierde feest! (ADVERTENTIE) als lerares lichacelijke opvoe ding wel over voldoende vrije tijd zal beschikken om aan interna tionale wedstrijden mee te doen en Bob Schoutsen loopt met vage plan nen rond na zfjn esnd-examen een jaar te gaan varen. „Dat hebben Bob, Jef Schillemans en ik zo'n beetje afgesproken. We willen er alle drie eens een flinke tijd tussen uit", aldus Rinus van Beek. Gebeurt dat inderdaad dan huist er in de huidige nationale zwem ploeg weinig materiaal voor Mên- chen. In feite alleen wisselslag- zwemster Henny Pentermann, onge traind naar Blackpool gekomen en daarom niet onder de indruk van haar verlies tegen Sheila Ratcliffe, Yvonne van Kuilenburg (vierde op de 110 yards vrije slag in een nieuw persoonlijk record van 1.03.2) en eventueel Liesbetp, Klumper De an deren vallen af. Aan hen is de les van Blackpool niet besteed geweest. De KNZB zal met een gecompri meerde driejarenplan moeten ko men om de jeugd, die bij de natio nale kampioenschappen naar voren kwam, maar daarna slechts op zeer beperkte schaal in de landsn- ploegen werd opgenomen, de kans te geven zich te ontwikkelen tot handhavers van de Nederlandse ewemtraditie. De huidige na Me xico afgeroomde generatie is daartoe duidelijk niet in staat. CIGARETTES (Van onze s TERNEUZEN „Fred. renner om een trui te ver» gen toch als leider vertre! voor hem rijden", zei Au Krott zaterdagmiddag in ste ritzege in de zesde Vlaanderen „per ongeluk Op de West Zeeuwsch-Vla gen bleek gisteren echter dat dit in deze ronde niet lijk is om tot een eindovs te komen. Want nog geen 2- dat Krott zijn uitspraak ha. was hij weer betrokken bij diging van Van Lachterop,. de wisselbeker voor de eers in het eindklassement in c Icon nemen. „Ik hoefde var genlijk alleen maar goed ui ken", legide Van Lachteroi huldiging uit. J En daarmee typeerde hij <1. tie in de ronde treffend. Ij had inderdaad niets meer doen dan met zijn ploegmakj te kijken of er geen gevaarli currenten ontsnapten, bepa; zwaar karwei in een groep v: renners onder uitstekende u standigheden op goede wegen het gebeuren dat de eind zich in Oostburg niet meer ii| te spannen om even later bloemen te kunnen halen. Toch heeft het er een kc uitgezien dat Amstel de s gaan verliezen. Het was Ger die de mannen van Krott eeif ge naam uur bezorgde door te demareren en een voorsf bijna twee minuten op te boui Limburger was echter te vi sprongen. Want toen de sleq gen naar Hoofdplaat genon ten worden, brak de kracht rings en moest hij steeds prijsgeven. In laatste instant: het Ab Klayssen nog naast komen, maar met nog 20 ki te rijden werd het tweetal in Voor Zuiddorpe kwam er 1 een scheiding tot stand. Johd terweele, de latere ritwinnaa initiatief werd genomen j Duycker. Ik hield zijn wiel alleen maar om hem terug t< I voor zijn ploegmaat Bob K die met zijn derde plaats no uitzicht op de eindoverwinnin. Maar het ging in die laatste 1 ters zeer snel en weldra ha een kopgroepje gevormd, waa: halve het genoemde tweetal oii Beers, Legierse, Westrus, Coi en Voogt zaten. In de strati Oostburg greep de 20-jarige I weele zijn kans en nam een sprong van enkele tientallen Het bleek voldoende. Een spurt van de zes achtervolgeil der aanvoering van Jos van mocht niet meer baten. Van was na afloop niet erg te s] over de gang van zaken. „Ik h! men met Legierse al het werk ten doen. De anderen deden ni( ders dan aan ons wiel plakk dan wordt je nog in de laatst ters nog verrast", mopperde d fiische Nederlander. Zaterdagmiddag was men e vankelijk reeds van overtuigd Omloop van Zeeuwsch-Vlaa- opnieuw geen eindoverwinniif zou leveren voor de winnaar eerste etappe toen de 28-jarige| die van Lachterop als eerste kwam. „Dat zo'n oude man nog een koers moet winnen", de Amstel-renner, die er eerli toevoegde dat hij de bloemen in handen van nummer twee de eerste plaats verdiend. Ik leen maar aan zijn wiel kunn> ten". Dat Van Lachterop, die in Gent samen met Bravenboer kopgroep van twaalf man oi (Van een onzer wielermedewei BRASSCHAAT Een wielei takel van grootse allure! Zo men de zaterdag verreden Ach Brasschaat voor de 42e verreden wel kwalificeren. Merckx mocht dan ontbreken wijden beweren, dat hij dit si niet meer in wedstrijden zal i Men), de ruim 20.000 toeschoi rond het voor meer dan de hel gekorte parcours voorheen ru km, nu 3500 meter lang, hebbe schitterende koersontwikkeling zien gekregen. Zowel in de naamde B-wedstrijd waarin de dere goden" aan de start kw als in de „Grote Prijs van schaat", waarin letterlijk alle naars van klassiekers van dit (zonder Merckx dan) deelnam felle strijd geleverd. De Nederlanders hebben een toonaangevende rol ges Jos van der Vleuten legde °P de zege in de openingskoer chard Buckaki klasseerde zie 4de, Jan van Katwijk als 8ste, van der Flaas als 15de en Haast bezette de 17de plaats, der Vleuten, die steeds in de v gelederen streed, koos het Moment voor een solo, dat zi de 3e ronde voor het einde voo Hij maakte er gretig gebruik Met twintig seconden voorspro

de Stem | 1969 | | pagina 8