M KNAU SELECTEERDE SCHERP VOOR EK ATLETIEK IN ATHENE Geen beloning Oosterhof voor Middelburg-TSC duel der groten Vraag uw Mercedes-Benz dealer om zelf-bestuur )ier. Nederland heeft drie medaille kandidaten Jan Wienese met moeite in eindstrijd Jutte: „geen erkenning van kolonelsregime" Gunstig DE SPORTTOTO N.A.C. STADION BREDA N.A.C.-TELSTAR VAN DONGEN-JONKERS N.V. 27 15 DE STEM VAN ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1969 13 •eekl) elsj. mety»S. naam verte genwoor diger keuken gerei uitroep van otkeer de lezer heil (af k.) speel goed >t ,c5 moeten besluiten, ■liest hij „mechanisch"). Pd7-b8 33. Lb3-e6, t de c-toren elke bewe- leid). h7-h5 34. h2-h4, g5-g4 35. )e7-d6 36. Tc5xe5, Dd6xe5 De5-d6 38. e4-e5, Dd6-d8 1-, Kg7-f8 ,,Df6: volgt 40. Df4, en d-pion als de c-toren staan en). i, Pb8-a6 41. Lb2xd4, te stand valt ineen). Pa6xc5 42. Ld4xc5+, Kf8-e3 Th8-h7 44. Led-d7+, de loper overal neerzetten; wint). eft het op. stuur op. ver de 'Océ' 1400. e 'Océ' 1400. len 04100-24461. coop Nederland, >sch. 13/9 eptember. Deventer, ig 'De Harmonie',7 en taargebouw, 21 en 22 WILMA VAN DEN BERG ILJA KEIZEIC. MARIA GOMMERS KLAGENFURT (ANP) De eerste drie nummers van de Eu ropese roeikampioenschappen voor heren op de Wörtersee heb ben vrijdagochtend voor Neder land evenzoveel finaleplaatsen opgeleverd. Want zowel de vier met stuurman van Nereus als de ongestuurde twee van Willem III en ook de skiffeur Jan Wienese bereikten na enerverende races de eindstrijd. Het eerste Nederlandse succes kwam al meteen tot stand hij de vieren met stuurman, waarin de Soeters-vier na een spannende ra ce derde werd. Veruit het sterkst in deze heat waren de Oostduit sers, die van start tot finish onbe dreigd de leiding hadden. Maar achter deze formatie ontspon zich een geweldig gevecht tussen Rus land, Nederland en Tsjechoslo- wakije, dat bü 1500 meter gevaar lijk kwam opzetten. Even tevoren hadden de Neder landers de tweede plaats, die zij na 300 meter op de Russen hadden veroverd, weer moeten afstaan. Het verschil tussen de drie ploegen was en bleef gering. Pas in de laatste tientallen meters vielen de Tsje. chen terug. De finishfoto moest uit maken, dat de Russen tweede en de Nederlanders derde waren gewor den. In de finale moet de Nereus- vier het nu opnemen tegen West- Duitsland, dat de eerste halve fina le ook met overmacht won, Roeme nië, Zwitserland, Oost-Duitsland en Rusland. De befaamde eindspurt van Steen- kist en Benecke was weer beslis send. Deze twee-zonder van Willem III liet de Nederlandse kolonie lang in wanhoop. Het is bekend, dat zij een langzame start hebben, maar ditmaal raakten de Amsterdam mers in het begin wel erg ver ach ter. Na duizend meter nog leken zij in zesde positie kansloos maar toen begon de opmars. Zuidslavië en de boven hun kracht roeiende Bulga ren waren geen partij en voorop waren de Denen en de Oostduitsers onbereikbaar. Het doelwit werd dus de Russische ploeg, die heftig te genstand bood, maar zich kort voor de finish gewonnen moest geven. Steenkist en Benecke komen in de eindstrijd uit tegen de Verenigde Staten. West-Duitsland, Polen, De nemarken en Oost-Duitsland. Ook Jan Wienese kwam volgens de verwachting in de eindstrijd, echter via een benauwde finish. De Amsterdammer lag tot duizend me ter achter de Argentijn Demiddi, de Zwitser Ruekstuhl en de Rus Balen- kov in vierde positie, maar werkte zich toen naar voren. Na 1500 me ter leek hij als tweede achter de on bereikbare Argentijn veilig, maar ut de laatste paar honderd meter hwam de Britse mijnwerker Dwan vanuit de achterhoede nog onweer staanbaar opzetten. Ook Balenkov gaf het uiterste om de finale te be reiken, maar werd door de Brit ge passeerd. De finishfoto moest uit sluitsel geven over de posities: tweede werd Wienese in 7.17.92, derde Dwan in 7.18.14 en vierde de Rus in 7.18.16. (Van onze speciale verslaggever) ATHENE Na de eerste moderne Olympische Spelen, die in 1896 in Athene werden gehouden, krijgt de Griekse hoofdstad vol gende week met de negende editie van de Europese atletiekkam- pioenschappen opnieuw een groots sportevenement binnen zijn oude muren. De keuze van Athene door de Internationale Amateur Atle tiek Federatie (IAAF) heeft het afgelopen jaar de nodige kritiek ondervonden. In Griekenland, de bakermat van de democratie, is in het geheel geen sprake meer van een regering door het volk. Toen op 21 april 1967 een groep kolonels om „een gevaar van een communistische bedreiging van de natie af te wenden" de macht overnam van koning Constatijn, werd Griekenland een dictato riaal geregeerd land, waar met de rechten van de mens wordt ge spot. De IAAF wenste niet op zijn keuze terug te komen. De Ne derlander ir. Ad Paulen, voorzitter van de Europese commissie van de IAAF heeft de afgelopen maanden meerdere malen verklaard: „Wij hadden Athene al aangewezen voor de staatsgreep. Men heeft ons herhaaldelijk verzekerd dat er tijdens de Europese kampioen schappen niets zal gebeuren. Wij hebben alle medewerking onder vonden, maar de IAAF zal heslist niet toestaan, dat het bewind tijdens de kampioenschappen propaganda maakt voor de eigen zaak." Verscheidene landen hebben ge zegd de kampioenschappen in Athe ne te boycotten, maar nu de strijd nadert, maken ook die landen hun ploegen bekend, die dinsdag 16 sep tember in het Karaiskakis-stadion zullen starten. Rusland, dat lange tijd gedreigd heeft niet naar Grie kenland te gaan, maakte begin de ze week de grootste ploeg openbaar, die ooit naar een Europees kampi oenschap is afgevaardigd (66 heren en 31 dames). Ook de Scandinavi sche landen, die aanvankelijk nogal sceptisch tegenover de titelstrijd in Athene stonden, zijn overstag ge gaan en vaardigen ploegen af. De Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie (KNAU) stuurt negen at leten. De KNAU heeft zich evenals de andere landen op het standpunt gesteld dat zij naar Athene gaat om atletiek te bedrijven en dat men niets te maken wil hebben met po litiek. In het bondsblad „De Atle- tiekwereld" schreef KNAU-voorzit ter Frans Jutte onlangs: „van het bestuur van de KNAU kan men zon der meer de verzekering krijgen, en die g e e f ik, dat deelneming aan wedstrijden in landen waar een po litieke dictatuur heerst, die door ons allen wordt veroordeeld, in geen enkel opzicht een erkenning van zulk een regiem inhoudt en dat on zerzijds en van onze atleten niets kan worden verwacht, dat een sym pathiseren met zulk een regime zou demonstreren of kunnen de monstreren. Wij zullen ons goede en sportieve gasten tonen tegenover het bestuur van de Griekse atletiek- organisatie. Doch daarmee basta. Zo zullen wij ook geen gebruik ma ken van de aanbieding om een onzer atleten met begeleiding nog een week extra in Griekenland te laten blijven". TENNIS Tom Okker en Marty I messen hebben gisteren in Evanston (VS) de finale van het planters ten nistoernooi voor profs gewonnen. Zij versloegen in de finale Ear] Buch- I i, J VSen Ray Moore (Z.Afr.) met o-i 6-3. De eindstrijd van het enkel spel leverde een zege op voor Ken Rosewall, die Buchholz met 6-3 6-4 bedwong. De strijd om de medailles in Athe ne wordt traditiegetrouw weer een gevecht tussen Rusland, West- en Oost-Duitsland, Frankrijk en Enge land. Voor Nederland zal in dit ge weld een zeer bescheiden rol zijn weggelegd. Kanshebbers telt de slechts negen leden tellende equipe (zes dames en drie heren) alleen bij de dames met sprintster Wilma van den Berg en de middenafstand loopster Maria Gommers en Ilja Keizer. Wilma van den Berg geldt als medaillekandidate op de 100 en 200 meter terwijl Maria Gommers en Ilja Keizer goede mogelijkheden worden toegedacht op 800 en 1500 leter. Maria Gommers, oud-wereldre cordhoudster op de 1500 meter, start als een van de grote favorie ten op dit nummer, dat in Athene voor de eerste maal op het officiële programma van een internationaal kampioenschap staat. De Limburg se, die vorig jaar tijdens de Olym pische spelen in Mexico Stad brons veroverde op de 800 meter, neemt op de wereldranglijst van dit sei zoen met een tijd van 4 min en 13.5 sec. de tweede plaats in achter de Italiaanse Paola Pigni, die begin (ADVERTENTIE) ZONDAG A.S. AANVANG HALF DRIE Voorwedstrijd REGIONALE HOOFDKLASSE: N.A.C.-WILLEM H .f.^okaarten kunnen worden afgehaald aan het loket inlichtingen ae hoofdingang van 12.30 uur - 14.30 uur. juli in Milaan het wereldrecord op 4.12.4 bracht. Ook op de 800 meter staat Maria met een tijd van 2.03.4 zeer hoog genoteerd evenals Ilja Keizer (2.03.5). In Athene zal echter moeten blij ken of de voetblessure, die Maria Gommers begin van de maand op liep volledig hersteld is en of zij in het trainingskamp dat deze week in Arnhem is gehouden de trainings achterstand heeft kunnen wegwer ken. Ilja Keizer zal in Athene voor namelijk mikken op de 800 meter. De Nederlandse recordhoudster (2.02.2) wordt in grote internationa le kampioenschappen altijd geplaegd door zenuwen. Dat was in 1966 bij de Europese kampioenschappen in Boedapest het geval en in mindere mate ook in Mexico Stad. Wanneer Ilja zich in bedwang heeft kan zij voor de concurrentie, die voorna melijk zal komen van de Roemeen se Ileana Silai, de Oostduitse Bar bara Wieck, de Engelse Pat Lowe en in iets mindere mate van titel- houdster Vera Nikolic, een zeer groot gevaar betekenen. Vera Nikolic, die Boedapest als 18-jarige in een machtige tempo loop de titel op de 800 meter greep, heeft in Mexico geen rol van bete kenis gespeeld. In de halve finale Wereldrecordhoudster Vera Nikolic, een van de grootste concurrentes voor de Nederlandse dames op de 800 meter. (ADVERTENTIE) stapte de Zuidslavische uit de baan en ook tijdens de wedstrijd Europa - Amerika, die eind juli in Stuttgart werd gehouden, maakte ?'i geen grootse indruk. Omdat TECHNICA NOVA met zijn 40-jarige ervaring bekend staat om z(in deskundig advies vlotte correcte plaatsing betrouwbare garantie SERVICE, die U nergens vindt I 1 Daarom kunnen zoveel mensen onbezorgd genieten van hun T.V. Koopt dus ook Dm üw PHILIPS T.V. btJ: Wilma van den Bergs kanser lig gen vooral op de 200 meter gunstig, omdat de Poolse hinde Irena Kirs- zenstein, die een baby verwacht, niet van de partij zal zijn. De Poolse die drie jaar geleden drie gouden (200 m, ver en 4 x 100 m) en een zilveren (100 m) medaille verover de, staat op de ranglijst van dit jaar met 23.- sec het hoogst genoteerd. De achterstand van Wilma van den Berg bedraagt echter slechts 0.1 seconde. Een bedreiging vormt echter de 18-jarige Oostduitse Petra Vogt, die enkele dagen geleden bij wedstrij den in Oost-Berlijn ook 23.- secon den op de klokken bracht. Bijzonder veel zal voor Wilma van den Berg, die zelf niets van een favorietenrol wil weten, afhangen van de start. Een groot voordeel, en niet alleen voor de lichtvoetige Brabantse, is dat in Athene de Europese kampi oenschappen voor de eerste maal op een kunststofbaan worden gehou den. De andere Nederlandse dames Marjan Ackermans (vijfkamp), Els van Noordduijn (kogel) en Anne- loes Bosman (1500 m) zullen in Griekenland geen rol op het eerste p-lan vertolken. Marjan Ackermans, die door een overwinning in het na tionale kampioenschap vijfkamp de talentvolle Miep van Beek de reis naar Athene afsnoepte, kan alleen maar hopen op een verbetering van haar nationale record (4698 punten). In het duel om de medailles tussen de oud-wereldreoordhoudster Heidi Rosendahl (W-Dld), Meta Antenen (Zwits) en de Oostenrijkse Liesl Prokop, die met 5089 punten wereld recordhoudster is, zal Marjan Ac kermans zich niet kunnen mengen. Datzelfde geldt bii het kogelstoten voor Els van Noordduijn die weet dat de Oostduitse en Russische „zwaargewichten" door haar niet te verslaan zijn. De Amsterdamse, die enkele maanden geleden als eerste Nederlandse boven de zeven tien meter-grens kwam (17.15 m), mikt in Athene op een plaats bij de eerste acht en een verbetering van het nationale record. Anneloes Bos man, die sedert zij onder leiding van bondscoach Ben Kusmic traint grote vorderingen maakte, heeft haar uitzending gerechtvaardigd wanneer zij de finale haalt. Bij de heren liggen in het geheel geen kansen. Marathonloper Aad Steijlen wil in Athene een succes volle carrière als midden- en lange afstandloper afsluiten en hij kan zich daarvoor geen mooier par koers wensen dan dat van Marathon naar Athene. Dezelfde weg waarop de Griek Phidipides heeft gelopen, toen hij in 490 voor Christus de bood schap bracht dat de Atheners in de slag bij Marathon de binnengeval len Perzen had verslagen. Tienkamper Edward de Noorlan- der, vorig jaar bij de olympische spelen in Mexico Stad verrassend negende, heeft dit seizoen geen op vallende prestaties geleverd. De KNAU is er bij zijn keuze echter van uitgegaan dat men op de tien kamp vertegenwoordigd moet zijn, De Rotterdammer heeft de afgelo pen jaren bewezen onder grote druk altijd zeer goede prestaties te kun nen leveren. Wellicht verbetert hij in Athene het Nederlandse record, dat Eef Kamerbeek bij de Europese kampioenschappen in Belgrado (1962) op 7632 punten bracht. Hordenloper Hans van Enkhuy- zen, die op het laatste moment nog aan de ploeg werd toegevoegd, gaat uiteraard als kansloze naar de Griekse hoofdatad. De 23-jarige Rot terdammer heeft het echter in zich om als eerste Nederlander op de 110 meter horden onder de veertien se conden grens te komen. Hij heeft dit seizoen eenmaal op kunststof ge lopen en maakte toen een tijd van 41,1 seconden. Hij had bij zijn aan wijzing het grote voordeel, dat de KNAU nog een gratis plaats ter be schikking had en mede op basis daarvan werd hij gekozen. Met het oog op de Olympische spelen, die in 1972 in Miinehen worden gehouden, kan de nationale kampioen in Athe ne zeer waardevolle ervaringen op doen. Het overleven van de serie lijkt op dit moment ziin maximum, In 1962 vaardigde de KNAU naar Belgrado negen atleten af, die met drie medailles thuis kwamen: Ger da Kraan werd '"ampioene op de 800 meter in de nieuwe Europese re cordtijd van 2 minuten en 2.8 secon den, Cees Koch veroverde zilver bij het discuswerpen en Tilly van der Made, toen nog onder haar meisjes naam Van der Zwaard uitkomend, werd derde op de 400 meter, een nummei dat destijds voor de eerste maal op het programma stond. Vier jaar later toen de titelstrijd in het Nep-stadion van Boedapest werden gehouden, vaardigde Nederland twintig deelnemers af, van wie Cor rie Bakker met een vierde plaats bij het verspringen de beste prestatie leverde. De KNAU heeft voor Athe ne streng geselecteerd. Een ver wachting dat de negen voor Athene evenveel medailles mee terugbren gen als de groep, die naar Belgrado ging, Hikt echter te optimistisch. DEN HAAG (ANP) Voor sport toto vijf zijn in Den Haag maar liefst drie en zestig meldingen van een foutloze kolom genoteerd. Een win nende kolom bracht ruim drie en een half duizend gulden op. De cijfers van sporttoto vijf waren: Aantal deelnemers: 780.224; bruto in leg: f 1.642.423,50; prijzenbedrag: 739.090,58; eerste prijs 221.727,17, 63 meldingen van 13 goed, uitkering per kolom bruto f 3.519,50. Tweede prijs: ƒ147.818,12. 1075 meldingen van 12 goed, uitkering per kolom f 137,50. Derde prijs: f 221.727,17. 7992 mel dingen van 11 goed, uitkering per kolom f 27,70. Extra prijs: f 147.818,12, 603 meldingen van eerste 8 goed, uitkering per kolom 245, (Van een onzer verslaggevers) LA FERTE MACE De eerste echte rit van de ronde van de toe komst heeft net zo min als donderdag in het tijdritje echte verschillen in het klassement veroorzaakt. Een groep van 42 renners met talrijke sterken kwam minder dan tien se conden na de ritwinnaar, de Deen Jan Hoegh, over de streep. Gosta Petterson behield de gele leiderstrui, Hoegh mocht het erehemd van leider in het puntenklassement aantrekken, Nederland behield de gele petten van beste ploeg in de rangschikking van equipes. Toch is er vlammende strijd gele verd in de korte rit over 93,5 kilome ter van Le Mans gelegen Savigne l'Eveque, waar de officiële start plaats vond en La Ferte Mace. In die strijd heeft de lange slanke Drent Popke Oosterhof een hoofdrol ge speeld. Nog minder dan tien kilome ter voor de eindstreep, vlak nadt hij op het enige gekwalificeerde heuvel tje van de rit, de Cote du Flessis van de derde categorie, zij aan zij met Mortensen was door gekomen, moest hij met een lekke band afstappen. De grote slag was toen net ont brand. Het kopgroepje van vijf man, wereldkampioen Mortensen, Ooster hof, de Fransman Rouxel, de regio naal Duchemin en de Mexicaan Sara- bia dreigden te Worden ingelopen door een kwalitatief zeer sterke jacht- groep met onder anderen Gosta Pet terson, Joop Zoetemelk en Fedor den Hertog. Mortensen, Oosterhof en Du chemin, die het gemakkelijkst om hoog waren gegaan, wilden die her eniging niet afwachten en zetten hun offensief voort. Nadat Oosterhof was teruggevallen hielden Mortensen en Duchemin het ook niet lang meer vol, waardoor het eerste deel van het uiteengerafelde peloton de enige se rieuze ontsnappingspoging teniet kon doen. Het was jammer, ik reed goed, hoe wel ik niet zou durven zeggen dat Mortensen, die Fransman en ik zou den zijn weggebleven", vertelde Oos terhof aan de finish. „Na die pech heb ik nog het geluk gehad, dat ik weer kon terugkomen. Doordat het vrij lang duurde voor het nieuwe wiel erin zat, zakte ik naar de derde groep, die toch nog aansluiting kreeg later". Oosterhof verspeeldedaardoor geen kostbare tijd, maar wel een redelijke kans op een hoge klassering. Fedor dep Hertog eindigde nu als de beste Nederlander op de negentiende plaats. Oosterhof raakte door zijn pech de eerlijke beloning van zijn vele werk kwijt, want hij heeft voortdurend aanvallend gereden. Al na een tiental kilometers ontsnapte hij met Rouxel en Magiera en dit kleine groepje, waarin Oosterhof en Roxel verreweg het meeste werk deden, weerstond een aanval van een aantal renners, bij wie Erik Petterson, Brian Jolly en nog vele anderen, die Piet Hoekstra in hun midden hadden. De uitslag van de eerste etappe, een rit over 93,5 kilometer van Savigne naar La Ferte Mace: 1 Hoegh (Den.) 93,5 km in 2.11.36, 2 Le Bourvellec (Fr.), 3 Lechateleir (Fr.) 2.11.40, 4 Labus (Tsj.) 2.11.45, 5 Van de Vijver (Belg.), 6 Cheetman (G.B.), 7 Hansen (Den.), 8 Rollinson (G.B.), 9 Petter son (Zwe.), 10 Mortensen (Den.), 11 Testier (Fr.), 12 Lasa (Sp.), 13 Cue- vas (Sp.), 14 Bilsland (G.B.), 15 Le Gall (Fr.), 16 Jolly (G.B.), 17 Wiles (G.B.), 18 G. Petterson (Zwe.), 19 Den Hertog (Ned.), 20 Lapebie (Fr.), 21 Zubero (Sp.), 22 Rouxel (Fr.), 23 Ciumeti (Roe.), 24 BJawdzin (Pol.), 25 Juarez (Mex.), 31 Zoetemelk (Ned.) 2.11.45, 32 Oosterhof (Ned.), 51 Hoekstra (Ned.) 2.13.29, 57 De Ko ning (Ned.), Het algemeen klassement: 1. G. Petterson (Zwe) 2.23,37; 2. Zoetemelk 'Ned.) z.t.; 3. Mortensen (Üen.) op 5 sec.;4. Den Hertog (Hol.) op 7; 5. Crapez (Belg.) op 14; 6. Duchemin (Fr.-W.) op 24; 7. Le Bourvelle (Fr.- W.) op '24; 8. Regamey (Zwits.) op 27; 9. Laza (Sp.) op 30; 10. Hansen (Den.) op 33; 11 Oosterhof (Ned.) op 35; 12 S. Petterson (Zwe) op 36, 13 Diaz (Mex.) op 36, 14 v. d. Vijver (Belg) op 37, 15 Rollinson (GB) op 39, 16 Bel- monte (Mex.) op 40, 17 Hoegh (Den.) op 42, 18 Sarabia (Mex) op 42, 19 Le. chatlier (Fr.-C.) op 43; 20. Lapebie (Fr.) op 47. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN/BREDA Hoewel er na de eerste competitiedag bij de amateurs natuurlijk druk gespecu leerd is, valt er na het eerste treffen tussen de onbetaalde voetballers in Zuid I nog weinig te zeggen. Het zou een slag in de ruimte zijn om aan de hand van de resultaten uit de eerste ronde het verdere verloop van de competitie te gaan voorspellen. Daarvoor is het nog te onzeker of het de verliezers bii deze hernieuwde kennismaking ook in de resterende wedstrijden slecht af zal gaan; of de verrassende winnaars van het eerste uur, dat ook de hele winter zullen blijven. Een ding staat voor duizen den voetballers na zo'n 1ste zondag echter vast: de fouten, die bij de opening gemaakt werden zijn niet on herstelbaar. Daarom kan iedereen voor de tweede wedstrijd nog met volle moed de grasmat opkomen. Dat geldt zeker voor de twee Zeeuwse ploegen in de eerste klas E. Zowel landskampioen Middelburg, als Vlissingen hebben afgelopen zondag een puntje toe moeten geven in de wedstrijden tegen de debutan ten in de 1ste klas: Schijndel en Al liance. Voor Vlissingen is de voet- balpret maar van korte duur ge weest, want in 't komende weekend zijn de Walcherse voetballers al aan hun rustdag toe. Middelburg daar entegen krijgt geen gelegenheid om te ontspannen nu oude rivaal T.S.C. zondag op Nadorst aantreedt. Misschien, dat er na deze match wat meer gezegd kan worden over 't verloop van de nieuwe competitie, want de laatste jaren hebben deze twee grootmachten het in IE voor het zeggen gehad. De Oosterhouters kwamen vorige week nog niet in het veld en spelen in Middelburg dus hun 1ste wedstrijd. Dat kan bepaald niet gezegd worden van Middelburg, dat deze zomer vrijwel non-stop voet balde. Tegen T.S.C. zullen de lands kampioenen kunnen laten zien of de voetbalmarathon niet te veel van hun krachten gevergd heeft. Veerse Boys moet morgen tegen Desk ongeslagen zien te blijven. De ploeg uit Raamsdonksveer zal zich voor de eerste maal aan eigen publiek presenteren. Gezien de resultaten van het afgelopen weekend, DESK kwam teleurstellend voor de dag te gen Helmond Sport, bestaat er een grote kans dat de Boys op 4 punten komen- In de tweede klas B wacht RKTW reeds de zware wedstrijd tegen het altijd gevaarlijke Longa. Misschien kunen de RKTVV'ers dit keer wat kunnen de RKTVV'ers dit keer op ei gen veld wat beter op gang komen dan vorige week tegen het gedegra deerde RKVVU. De Etten-Leurse vereniging komt morgen niet in actie, evenals Terneu- zen. dat dus voorlopig nog een week op één punt blijft staan. Het enige Zeeuwse geweld is zondag dan nog te verwachten van Axel, dat in Rijen te gen RAC in het veld komt. De Zeeuwsch-Vlamingen begonnen de competitie wel heel ongelukkig door thuis met 10 van nieuwkomer Gastel te verliezen. De Zeeuwen zul len hard moeten werken om te voor men, dat zij ook zondag nog zonder winstpunten blijven. Het zal in ieder geval niet gemakkelijk zijn om in Rijen winst te behalen. (ADVERTENTIE) Goed, elke Mercedes-Benz mag vol zitten met autotechnisch vernuft. Goed, u kunt daar uren over lezen of praten. Goed, u kunt op een bepaald moment inzien dat elke Mercedes-Benz qua totale conceptie zijn gelijke niet heeft. Maar een auto is om in te rijden. Dus: wat ervaart u nu eigenlijk als u in een Mercedes-Benz zit? Geef uzelf ook daarop het antwoord. Reserveer een zelfbestuur-auto. Bel ons en wij maken een afspraak met u. Voor een proefrit die alle verhalen doet verbleken. GARAGE Breda, Wilhelminasingel 42, tel. 01600 - 3 09 50 Roosendaal, Hoogstraat 71, tel. 01650 3 57 92 Bergen op Zoom, Guido Gezellelaan 40, tel. 01640- 69 18 Oosterhout, Bredaseweg 23, tel. 01620 - 38 80 v 38

de Stem | 1969 | | pagina 15