SlèRE DECLARANTENJAAR UITSTEL 'a Pak faiitiw kart? 0, eerste H. I). Tan FZE-YOORZITTER; „NIET SOMBER OVER BTW-KWESTIE IN BELGIË" Gemengde gevoelens over Belgische BTW pbediende DE STEM monden afwezig ÏDERIJ M.V. VISSER 'n Goed idee Lunch of diner in Zierikzee Concert Rotterdams Philliarmonisch Orkest te Goes VLISSINGEN Sportfondsenbad wil [miljoen lenen CHAOS TOERISTISCH SLUIS UITSTEL Bijval voor nota over inspraak bij streekplannen Zeeuwse vakbeurs slagerij in Goes Goese modeshow toont kleding vol variaties &st\t Geestig Rembrandt Kunst-schoen Het hangt aan. Vladimir Drie maal drie Kansen Chinees-Duits Agenda Behoorlijk bestuur Laatste zwemwedstrijd in Middelburg (ANP) Peter t0 Belg Patrick Sercu él lagse van het nieuJ gewonnen. In LonjJ en Sercu de Westduit] en Bugdahl een ronJ Wit en Gerard vijfde. md is: (Ned-Bel) 128 punte,| ronde: Kemper-Bug^ii op drie ronden: Lawrkl us) 127; 4. op vier Ws| Severeyns (GB-Bel) ij iden: De Wit-Koel (Nedil s ronden: Gowland-Va! ■jB-Ned) 158. C DE STEM VAN VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1969 [EIJN uit Goes werd viel lieuwelingenwedstrüd it| ie Koekelaere. De Belt ging als eerste over dl iepe droefheid in Hui- ;e Hulst, voorzien van :ken, in de leeftijd van HA VAN DAELE de heer de Casteel ze dierbare overledene ,ippens-van de Casteel ippens .ippens Jppens-Stelder en kinderen ppens en verloofde Daele de Casteel st, waarbij u wordt uit en op zaterdag 13 sep- de parochiekerk van de Axel, waarna begrafe- aldaar. avond om 7 uur in ho rk. zellenhuis, Walstraat te geen rouwbrief ontvin- 'tentie als zodanig te be- Internist van 15/9 tot 20/9 Hierbij betuig ik mijn op-l rechte dank aan allen voel de vele gelukwensen, well ke ik ter gelegenheid vai| mijn 65e VERJAARDAG heb mogen ontvangen. G. van Haelst. Westdorpe, september Molenstraat 32. een reclame medium waar uw zaak beslist niet buiten kan omgeving Roermond (I») I en. Opp. grond l4"0 I arden. Koopprijs erkkring loon. ERNEUZEN sn) haar benzinestation een on en mobilofoon kiWien TERREIN R. R- VISS®8 (ADVERTENTIE) Rótisserie 't Poorthuys (Uw gastheer A. Duynstee) HAVENPLEIN 7 Tafelreservering 01110 - 25 84 (Van onze correspondent) GOES Traditiegetrouw zal ook I in dit seizoen het Rotterdams Phil- harmonisch Okest, onder leiding van Edo de Waart, een uitvoering geven in de Maria Magdalenakerk te Goes. Als solist zal optreden de begaafde Amsterdamse pianist Stanley Hoog- 1 land met het vierde pianoconcert van Beethoven. Het concert vindt plaats op dinsdagavond 23 septem- I ber. Het bestuur van de n.v. Sportfond' i senbad Vlissingen heeft een beroep op de gemeente gedaan een geldle ning van f 1.050.000.- te garanderen, wat de rente en aflossing betreft. Reeds eerder ging de raad van Vlis singen akkoord met het garanderen van een lening van f 1.100.000.-. De beide kapitalen vormen de stichtings- kosten van het zwembadcomplex dat I aan de President Rooseveltlaan in - aanbouw is. B. en w. van Vlissingen I hebben de raad voorgesteld de ge vraagde garantie te verlenen onder I dezelfde voorwaarden als ten aanzien van de eerste lening golden. Vrouwenadviescommissie De Vrouwen-Adviescommissie voor Woningbouwzaken zal in de bouw commissie van de Woningbouwver eniging St.-Willibrord vertegenwoor digd worden door mevrouw Janse- Minderhoud (Souburg) en mevrouw Wiessner-de Bruyne (Vlissingen). In verband met een nieuwbouwplan voor Souburg-Noord besloot het be stuur van St.-Willibrord een afvaar diging van de V.A.C. in genoemde commissie op te nemen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG/ROOSENDAAL De in principe opgestelde afvloeiingsregelingen voor douane-ambtenaren en declaranten (douane-agenten) aan de grens met België is door het besluit van de Belgische regering de invoering van de BTW minstens voor een jaar uit te stellen, weer op losse schroeven komen te staan. Zowel de woordvoerder van het ministerie van Finan ciën als de voorzitter van de Federatie Zuidgrens Expediteuren en Douane-agenten (FZE) waren van mening, dat het perso neel dat bemoeiingen heeft met de afwikkeling van grensfor- maliteiten minimaal een jaar langer op zijn post kan blijven. „De situatie voor 1970 zal nu min of meer gehandhaafd blijven in de vorm zoals die eind '69 zal zijn", aldus de woordvoerder van Financiën. Zo als bekend werd er aanvankelijk ge vreesd. dat per 1 november 1970 een groot deel van de douaniers en de claranten aan de zuidgrens zonder werk zouden komen, terwijl per 1 juli 1971 de aangifte voor de invoer geheel moest zijn verdwenen en dat nagenoeg alle douane-ambtenaren en declaranten óf overgeplaatst, óf ontslagen moesten worden. Bij Financiën was men overigens niet zo optimistisch als de voorzitter van de FZE, de heer A. H. Dirksen uit Roosendaal. In Den Haag is men wel van mening, dat er sprake is van uitstel (maar niet van afstel), maar men vraagt zich af, wat de Belgen nu zullen gaan doen. Tijdens de regeringsconferentie op 28 april van dit jaar in Den Haag hebben de Belgen bedongen, dat zij anderhalf jaar respijt zouden krijgen voor de grenscontrole op de goe deren, waarvoor btw wordt geheven. Men was er toen namelijk voor be ducht, dat de veranderingen op be lastinggebied tot een chaos zouden leiden. „Wij weten nog niet of Bel gië nu wellicht genoegen wil nemen met een inwerk-periode van een half jaar. Maar nogmaals, de toestand is nu nog slechts vagelijk te overzien. Aan het besluit van de Belgische rege ring zitten bovendien buitenlandse politieke kanten. Het besluit gaat he lemaal in tegen de afspraken in de EEG en de regeringsconferentie", al dus de woordvoerder van Financiën. Hij zei voorts: „Dit is wel een te genvaller voor ons, maar ook weer niet zo'n groot probleem dat we er wakker van liggen. Indien de Bel gen dit besluit niet hadden genomen, zouden de onmiddellijke gevolgen óók niet zo vreselijk groot zijn ge weest. We richten ons tenslotte niet op de invoering van de btw in Bel gië alleen". De woordvoerder gaf toe dat het besluit de harmonisatie van tarieven en accijnzen binnen de Benelux in haar ontwikkeling zal remmen. Wel ke concrete gevolgen een en ander (Van onze correspondent) j SLUIS Het vrij onverwachte besluit van de Belgische regering om de invoering van de BTW uit te stellen tot begin 1971 is in de toe ristenplaats Sluis met gemengde gevoelens ontvangen. Over het alge meen heeft dit in de horecasector niet geleid tot grote verontrusting, zoals wellicht te verwachten was. Het besluit van het Belgische kabi- j net wordt weliswaar niet toege- juicht, maar men verwacht niet dat de Belgen het komende seizoen zul len wegblijven. De zegsman van het WV in Sluis meent dat het prijsverschil tussen Nederland en België, on danks het uitblijven van de aange kondigde BTW toch langzamerhand overbrugd zal worden, want het is in België duidelijk te merken, dat men er de prijzen langzaam maar i' zeker verhoogt,..- ,;We moeten echter P wel afwachten wat de Nederlandse regering nu gaat doen Ik verwacht echter dat zij wel zal besluiten om de aangekondigde BTW-verhoging m juli 1970 met 4 procent te la ten schieten", aldus de VW-man. Ook de eigenaars van diverse restaurants en hotels in Sluis zijn van mening dat deze maatregel van de Belgische overheid duidelijk te merken zal zijn in de omzet van net volgend jaar. Maar dat deze rampzalige gevolgen zal hebben, daar geloven zij niet in. Een van hen vestigde er de aandacht op, dat er niet vergeten mag worden dat de Belgen niet alleen voor de Prijs naar ons land toekomen. Ook letten zij wel degelijk op de kwali teit en de service, die er in Sluis wordt gegeven. Ze geven echter to®.dat het uitblijven van de diw bij onze zuiderburen bijzonder ^rwacht en ongelegen komt. 'd j bddden onze hoop op het vol gend seizoen gevestigd, omdat de omzet van velen dit jaar een derde minder is geweest dan de voor gaande jaren. En nu komt de Bel- tku ,^egering met een besluit dat v~' !l het niet schrikbarend, dui- e«Jk in onze portemonnaie zal gaan schelen. We kijken met be langstelling uit naar Prinsjesdag en hopen maar, dat er niet al te veel prijsverhogende maatregelen afge kondigd zullen worden", aldus 4e Sluise horeca voor het douanepersoneel aan de zuidgrens heeft, kon hij nog niet zeg gen. Die zullen afhangen van het ko mende overleg over het, besluit van de Belgen. Waar niets is verliest de keizer zijn recht", aldus de woord voerder van Financiën. „Het klinkt wellicht paradoxaal maar ik kan me verheugen over dat besluit, voor zo ver het mijn vak aan gaat," aldus de heer Dirksen, voor zitter van de FZE en bestuurslid van de FENEX het overkoepelend werk geversorgaan van expediteurs-organi saties, waartoe ook de declaranten behoren. „We hebben minstens een jaar uit stel. Dat Is heel prettig, daarna we ten we overigens nog niet waar we aan toe zijn. De gnnstige facetten zijn evenwel: het feit dat de af vloeiingsregeling beter gemaakt kan worden (wellicht komt er nu een regeling voor afvloeiing langs gelei delijke weg), meer personeelsleden zullen via pensionering kunnen af vloeien, terwijl anderen een jaar meer hebben om uit te kijken naar ander werk en het aantal zwakke broeders dat tenslotte altijd zal blij ven, zal ook kleiner zijn geworden, waardoor het pakket opvangmaatre- gelen minder omvangrijk behoeft te worden," aldus de heer Dirksen. Hij zei desgevraagd, dat de decla ranten aanvankelijk wel al te veel employés het predikaat douane-agent hebben opgeplakt, als gevolg waar van gesuggereerd kon worden dat massa's douane-agenten zouden moe ten worden ontslagen. „Het is een moeilijke materie. De fiscale afwikkeling in België verschilt zeer sterk met de Nederlandse, dat maakt het voor Nederland dubbel ingewikkeld. De politici kunnen nu wel alsmaar over integreren spre ken, maar politiek-theoretisch is dat eenvoudiger dan praktisch-econo- misch," zo meent de voorzitter van de FZE. Dat de afwikkeling van de forma liteiten aan de grens ten aanzien van het vrachtverkeer zullen blijven, vindt hij nauwelijks erg. De expedi teurs nemen het kennelijk graag op de koop toe. „Nee, ik zie de zaak niet zo som her. Dat Heb ik vorig jaar al gezegd. Mijn woorden zijn voorlopig uitgeko men. En wie zegt mij, dat er in een jaar tijd nog niet meer ten goede van ons veranderd? Volgens mij, zal het nog een generatie duren, alvorens de EEG economisch op alle fronten is geïntegreerd," aldus de heer Dirk sen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De commissie voor de ruimtelijke ordening uit de Staten van Zeeland heeft haar vol doening laten blijken over de nota van G.S. betreffende verbetering van de inspraakprocedure bij de voorbe reiding en behandeling van streek plannen. De commissie heeft geen aanleiding gezien tot het instellen van kritisrhe vragen, doch volstond met het inwin nen van nadere informaties bij het college. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) GOES Op dinsdag 16, woensdag 17 en donderdag 18 september wordt in schouwburg Juliana in Goes de Zeeuwse vakbeurs voor de slagerij gehouden. De beurs is elke dag ge opend vajn 14.00 tot 22.00 uur. (Van onze correspondente) GOES In de Prins van Oranje in Goes, zagen we in één oogopslag aan de bloemen op het podium, dat we te doen hadden met een najaarsmode show van Modehuis van Ysseldijk, Snoep -uit Yerseke en Schoenenzaak v. d. Wouw uit Goes, die vijf manne quins voor een talrijk publiek char mant en vlot brachten. Ze presenteer en mantels, mantelpakjes, broekpak- ken, japonnen en regenkleing. We za gen veel jersey, voor japonnen en mantels. Tweed en ingeweven dessins als: peade poule en cashmir dessins in fraaie pasteltinten uitgevoerd. Broekpakken kunnen praktisch zijn, maar ook flatteus, zoals het van zacht groen met grijze jersey ver vaardigde pak, afgewerkt met rand iin mouw en onderkant der pantalon. Gedistingeerd waren de mantelkos tuums met vossebont, ocelot, of nerts kragen afgewerkt. Hierbij werden slangeleren schoenen en van hetzelf de materiaal vervaardigde tassen ge dragen. Dat zwart met wit voor elke leef tijd flatteus kan zijn, konden we zien, toen het vijftal verscheen in deze combinatie, die voor elk van de da mes verschillend was uitgevoerd. De zwarte japonnen, van dof materiaal, afgewerkt met een glimmend satijnen bies op zijbaan, of in dwarse strepen aan,gebracht, waren heel fijn en apart. Het optreden van twee mannequins tegelijk in dezelfde materialen, maar verschillende creaties, oogstten veel bijval. Het veranderen van uiterlijk, door het dragen van een pruik, toon de ons kapsalon IJssel-dijk-Slabbe- koorn uit Yerseke. De heer J. van Stee presenteerde de show, op een prettige, duidelijke wijze. Kees Hoo- gestefer begeleide op het hamr ond- ongel. Vermelden wij nog, dat vooral de lakschoenen bijzonder leuk van snit waren en de stevige hak prima com bineerde bij het sportieve broekpak. Als u-ook zo'n Lekei hebt aan strakke rokken, omdat jé nooit iets op kunt rapen, de vreemdste capriolen moet maken om in de auto te stappen en nooit eens gewoon prettig kunt gaan zittenj zafdit een pak van uw bart zijn: Een bartveroverend Harris Tweedpakje met een wijde rok, dat toch heel modieus is. Uiteraard, want het komt van Hendriksen. We hebben het in diverse variaties in zes warme herfsttinten. Ook de prijs zal beslist uw hart stelen: 2,68,-. Breda, Grote Markt 2.5, tel 01600-3 06 50 laten heeft en op deze wijze is gaan experimenteren. Je vraagt je dit na melijk af wanneer het geheel de in druk maakt in het modieuze te zijn blijven steken. Het overtuigt niet. Wat u wel in de gaten moet hou den: Tot en met zondag is in HEEZE nog een tentoonstelling mei etsen, gravures en repro's van Pie- ter Bruegel te zien in het gemeente huis. Boeiend wereldje. In hetzelfde Heeze is ook tot en met zondag nog de Brabantse Antiekbeurs te be zoeken in het kasteel. Belangrijke beurs; na Delft wel de grootste en minstens even interessant. Noteer ook per se in uw agenda de tentoonstelling „Fauvisme in Euro pa", die van 14 september tot 16 no vember in MECHELEN te zien is. Daar komen we uitvoeriger op te rug. Maar nu kan reeds gezegd wor den: de moeite waard. Enkele tips dichter bij huis. In TILBURG bij de BKS, aan de Spoor- laan, vanaf vandaag tot 6 oktober grafiek en tekeningen van Ad Wil lemen en keramisch werk van Ma rijke van Vlaardingen. Goede wijn behoeft geen krans. hout te zien was; de schilder van le vensvreugd en weemoed, waarbij het kind een telkens terugkerend motief Carla Munsters uit Amsterdam hangt in MADE; althans haar wand tapijten hebben een plaatsje gevon den in De Buitelaar. Nou, wandtapij tenMet hetgeen we daarvan ge wend zijn heeft het alleen het han gen aan een muur gemeen. Het zijn meer collages van allerlei materi alen (of niet want ze werkt veelvul dig met niets, met gaten), die han gen als tapijten. Ook is er geen sprake meer van een „klassieke steek", wanneer er geappliceerd twordt. Jute, koorden, spiegeltjes, stenen, metaal, plankjes, schuim- plastic, verf, krassen, knoopsgaten, stofzuigerslanig, pansponshet wordt allemaal gecombineerd in vierkanten, cirkels en grillige vlak ken. Bovendien hangen er een aantal witte „taartdozen" van wit geverfde jute, beschilderd en geornamenteerd met symbolen, waarvan de beteke nis me ontgaat. Hetzelfde spelletje is te ontdekken op idem staande kastjes. Ik weet niet waarom Carla Munsters „het oude handwerk" ver- In diezelfde omgeving ligt VELD HOVEN. Daar is gisteravond in „De Schalm" de Internationale Car- toonale van het Belgische ïleist- Duinbergen geopend. Drie honderd tekeningen werden voor deze expo sitie gekozen uit een inzending van 900 stuks. Kijken hoe sterk onze geestigheid is. Voor EINDHOVEN kunt u dan nog noteren een tentoonstelling van reconstructies en documentatie van Vladimir Tatlin. Die gaat vanavond open in het Van Abbe museum, na een inleiding van Troels Andersen van het Slavisch Instituut te Kopen hagen. En tot en met 19 september wordt in Galerie De Zonnewijzer van het Philips Ontspanningscen trum een tentoonstelling gehouden van schilderijen geïnspireerd op mu ziek. Het heeft te maken met in ternationale muziekfestivals en hoe kan het anders hoezen. Bijzondere aandacht: „De 3 lees ten" aan de Hollandsdiepstraat 7 te NISPEN is een bijzondere „galerie", die u misschien al ontdekt hebt. Ga er anders vanavond of in de komen de weekends eens heen (do. vrij. za. 13-22 uur). In dit privé huis van de kunstenares Wil Hees- pelink wordt vanavond een nieuwe expositie geopend. Uiteraard met (nieuw) werk van haarzelf. Behalve bladen van de graficus Peter Oos. terbos (uit Wouw), die er kind aan huis is (nu ook weer met nieuw werk), zijn nu ook sieraden, kanne tjes, flesjes etc. van de edelsmid Fritz Schremmer uit Bergen op Zoom te bewonderen. De opening vanavond gaat zelfs gepaard met een kleine modeshow van de Roo- sendaalse couturier Gerard Hauser, waarbij deze sieraden gedragen zul len worden. Enkele geheugen-opfrissers: niet vergeten de 10e Bien-nale voor Beeld houwkunst in het Middelheimpark te ANTWERPEN. Deze is nog te zien tot 5 oktober. In ieder geval is er véél te zien. En dan de prachtige tentoonstelling in BRUGGE van de anonierqp Vlaamse Primitieven. De ze is nog maar tot 22 september te zien. Een kans, die niet snel terug komt. In DEN BOSCH is het ook altijd een genoegen om te toeven in De Moriaan aan de Markt. Daar zijn momenteel tot 6 oktober schil derijen te zien van Bram Bogart. En in WAALWIJK is de laatste tijd het Nederlands Museum van Schoenen ertoe overgegaan om verder te kij ken dan zijn neus lang is. Tot 30 september zijn er (ook) te zien: olie verven, grafiek, emailles, batikdoe ken en keramiek van Kees Bol, Ben Hens, Nico Molenkamp, Hans van Zummeren, Gerard Princée, Heinz Eijnders, en Sabine Vess. Niet om de rel, maar om de In houd graag gewezen op de tentoon stelling Nederlandse Beeldhouw kunst '64-'69 te UTRECHT. Deze ex positie heeft de bedoeling, een infor matief beeld te geven van de stro mingen die zich in deze periode in de drie-dimensionale kun9t in Ne derland gemanifesteerd hebben. We komen hier uitvoeriger op terug. Een overbodige zaak lijkt het mis schien om te wijzen op de grote Rembrandttentoonstelling in het Rijksmuseum te AMSTERDAM. De ze gaat morgen open (tot 1 decem ber). Ook daarover meer. Het DORDRECHTS museum toont op het ogenblik (tot 29 sept.) schil derijen van Pavei Horak uit Praag, Een autodidact, die zich ontwikkelt heeft tot een opmerkelijk kunste naar en aan het naïeve schilderen een bijzondere dimensie heeft weten te geven. Voor MIDDELBURG noteren we nog een expositie van aquarellen en schilderijen van de Chinees-Duitse schilder Siegward Sprotte; een groot bewonderaar van Krishnamurti. De gevolgen daarvan zijn er te zien in de Vleeshal-stadhuis. Tot en met dit weekend heeft het v.m. raadhuis ST. ANNA TER MUIDEN nog schilderijen en beeldhouwwerk van Jos But en baron R. de Meester de Betzenbrouck onder zijn dak. Bij ga lerie Troutzaerte te WESTDORPE vinden we tot 4 oktober schilderijen van Roel Frankot en bij boekhandel Geyt te HULST de schilder Gérard Grassère, die in mei nog te Ooster- Tenslotte is het voor belangstellen den goed te weten dat EINDHOVEN uitkomt met een gemeenschappelij ke tentoonstellingsagenda. Want be halve reeds eerder genoemde ten toonstellingen is er bijvoorbeeld nog een expositie van Jan Spit bij De Krabben-dans; werk van Hélene van Stralen, Sylvia Oudkerk, Ineke van Buren er, Jorine Giezen in de t.h.; toneelfoto's van Hans Schroter in Bistro du Théatre en Gertie Bie- rensbroodspot, Ru van Rossum en Kees Spermon in Galerie W. Schoots Om de tei niet kwijt te raken deze agenda. Daarover kan men meer te weten komen op de theatermarkt, die morgen in de Eindhovense schouwburg plaatsvindt of op het bureau voorlichting van de t.h. In uw editie van 8 september las ik in een artikel over de toespraak, die de Commissaris der Koningin in Brabant, dr. C. Kortmann, heeft ge houden ter gelegenheid van de ope ning van het nieuwe raadhuis in de gemeente Prinsenbeek. Het doet wat vreemd aan, dat de heer Kortmann de burgemeester uitdrukkelijk had verzocht om over de annexatie te zwijgen om er dan zelf over te beginnen. Doch daar ga ik maar aan voorbij. Ik ben overigens als felle tegen- stander van dc annexatie van de randgemeenten van Breda, in het bijzonder van de gemeente Teterin- gen, waar ik sinds enige jaren woon, buitengewoon blij met de uitspraken van de heer Kortmann, die mij uit het hart gegrepen zijn. Wij in Teteringen zouden namelijk niets liever zien dan dat de „partijen elkaar zouden respecteren en hun ar gumenten op tafel zouden leggen in een eerlijk en openhartig debait zoals de heer Kortmann stelde. Het kan dan ook bepaald niet aan hem te wijten zijn dat Gedeputeerde Sta ten geen argumenten op tafel hebben gelegd voor de annexatie van onze gemeente. Een gemeente, met een inwonertal van circa 3100 zielen, dat jaarlijks met circa 200 toeneemt, te willen opheffen na een zogenaamd noodzakelijke grenscorrectie die ons 100 inwoners kost, op grond van het feit dat deze gemeente te klein zou worden om zelfstandig te blijven, acht ik namelijk geen argument, doch be schouw ik als een anekdote. Evenmin kunnen wij dus de heer Kortmann er van verdenken dat hij al onze argumenten om zelfstandig te blijven van tafel heeft geveegd en in tweede instantie uitsluitend ons inwoneraantal wat meer met de wer kelijkheid in overeenstemming heeft gebracht namelijk circa 3600. Wij zijn er dan ook zekervan dat de heer Kortmann al zijn invloed zal aanwenden in zijn College van Gede puteerde Staten om „eerlijk en open hartig" met ons te debatteren over deze, voor ons zo belangrijke kwestie. Hij noemde plaats, dag en uur. Wij zuilen er zijn. Als de heer Kortmann echter een lans breekt voor het „in acht nemen van de regelen van behoorlijk be stuur", begin ik toch aan hem te twijfelen. De heer Kortmann, als burgemees ter van Breda, verklaart in een schrij ven van 2 juli 1959 aan Gedeputeer de Staten akkoord te gaan met de voorwaarden, die de gemeente Tete ringen in haar schrijven van 17 juni 1959 aan Gedeputeerde Staten, heeft verbonden aan de grenscorrectie die toen in discussie was en die luidde dat de gemeente Breda zou verkla ren, dat na deze grenscorrectie (1959) volledig zou zijn voldaan aan het structuurplan en het geen aanspra ken tot verdere grenscorrecties ten aanzien van het grondgebied van de gemeente Teteringen zou maken. Deze zelfde heer Kortmann, thans Commissaris der Koningin, zet bin nen tien jaar na deze toezegging an dermaal zijn handtekening, doch nu „nder een plan dat de totale opheffing van de gemeente Teteringen behelst. Ik ben het volmondig met d-e heer Kortmann eens, dat men op zijn woorden moet letten en niet moet schelden. Doch ook de heer Kortmann behoort op zijn woorden te letten. Hij is in mijn ogen niet de man die an deren een lesje moet geven over „het in acht nemen van de regelen van behoorlijk bestuur". Regelen, die hij volgens mijn simpele verstand, zelf met voeten treedt door binnen tien jaar terug te komen op het eens gegeven woord. TETERINGEN J. HOEFSMIT Naschrift redactie: Wanneer men de heer Kortmann verwijt, dat hij zich tien jaar ia- ter niet aan zijn woordt houdt dan vergeet men, aldus „Den Bosch" a) onderscheid te maken tussen de PERSOON van de heer Kort mann en zijn FUNCTIE van bur gemeester of commissaris van de koningin. Oe heer Kortmann trad destijds in Breda op als woord voerder van de gemeente en nu als woordvoerder van het provin ciale bestuur. b) dat er tien jaar zijn verlopen sinds de grenscorrectie van 1959. In die tijd zijn er andere inzich ten en nieuwe structuren naar voren gekomen, waaraan men niet ongestraft voorbij kan gaan. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het Zeeuwse zwemseizoen wordt zaterdag beslo ten met zwemwedstrijden in het ge meentelijk zwembad van Middel burg. Op het programma staan uit sluitend wedstrijden voor adspiran- ten. Op de 100 meter vrije slag meisjes onder de 14 jaar is Silvia van Oost (Ganze) de grote favorie te. Maar of Sjaak van der Hooft van de Schelde uit Terneuzen kans zal zien om Wim de Kam (S.Z.V.) te kloppen staat niet bij voorbaat vast. Veel spanning zal er ongetwijfeld zijn op de diverse estafettes Deze wedstrijden tellen mee voor het clubkampioenschap van Zeeland. In het klassement staat S.Z.V. uit Sou burg stevig aan de leiding, gevolgd door de Braakman uit Hoek en de Zeehond uit Vlissingen. Na afloop van de zwemwedstrijden zal een waterpolowedstrijd worden gespeeld tussen de adspirantenteams van de Schelde en de Ganze welke zal beslissen over het kampioen schap van Zeeland.

de Stem | 1969 | | pagina 5