ofvoor irijs Nieuwdorp staat Band i BUITENLANDERS bang voor zware taak i 119 :s 79 Twee Axelse achttallen naar nationale titelstrijd Sterke Tour-formatie voor Joop Middelink Hoekstra 'n tempobeul NEREUS- VIER STERK Den Hertog kanshebber Toestand van Eddy Merckx niet ernstig KNVB-AFDELING ZEELAND Eerlijker Eis Debuut Discipline t - ER 100 GRAM s: EBONEN OGR. 98 OGR. 129 OGR. 189 „bar 'T LUIFELTJE" Gangmaker overleden 18 15 DE STEM VAN DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1969 27 ■oom van elke huis flonkerend gepolijst, ten. U krijgt deze pan and zegels. Of, als u e winkelprijs en min- n van de 17 prachtige n. Haal een folder bij ziet u ze allemaal. U iparen, dus u haalt 't Joop Zoetemelk: naar de profs. vrijwel zeker Piet Hoekstra: tempoDeux en re delijk klimmer. VOOR ORANJE-RENNERS (Van onze speciale verslaggever) (Van een onzer voetbalmedewerkes) TERNEUZEN In de eerste klas van de zaterdagcompetitie in de KNVB Afdeling Zeeland gaat VCK in Arnemuiden een moeilijke middag tegemoet. 's-Heer Arendskerke moet in staat zijn om zich tegen het bezoe kende Wolfaartsdijk te rehabiliteren na de grote nederlaag van afgelopen zaterdag. Heinkenszand kan wellicht het terreinvoordeel uitbuiten en Zee land Sport weerstaan. Het verrassend goed gestarte Nieuwdorp kan in de uitwedstrijd tegen Mevo tonen wat het nu werkelijk waard is. Middel burg moet van de Meeuwen-reserves kunnen winnen. Wemeldinge heeft een redelijke winstkans in de thuis, wedstrijd tegen Bevelanders. Ie klas: Arnemuiden 2- VCK 1, 's-Heer Arendskerke 1-Wolfaartsdijk 1, Heinkenszand 1-Zeeland Sport 5, LE MANS In de Ronde van de Toekomst, die voor de tweede keer in zijn negenjarig bestaan naast de Tour de France een afzonderlijk leven leidt, wordt de helft van de Nederlandse ploeg door iedere buitenlandse renner en ploegleider ge vreesd. Vier van de acht Nederlandse renners, die donderdag te Le Mans in het mini-tijdritje over 10.000 meter zullen strijden om de eerste gele trui met de witte banden van de Tour de l'Avenir heb ben in 1969 opzienbarende resultaten behaald. Fe- dor den Hertog was winnaar in de ronden van Bel gië, Engeland en Rijnland-Palts. Joop Zoetemelk triomfeerde in het Circuit des Mines en de Ronde Dit viertal, aangevuld met de in Nederland zeer regelmatig rijdende Henk Benjamins, met meesterknecht Sjef van den Burgh, die in Zuid-Sla- vië veel bijdroeg tot de overwinning van Zoetemelk (bijna acht minuten voorsprong in het eindklassement op de Zuidslaviër Takacs en de Rus 'N'eljoebm), met Piet Hoekstra, die zowel in het voorseizoen in Algerije en later in Rijnland-Palts aantoon de niet alleen een tempobeul, maar ook een redelijk klimmer te zijn en Jan Spetgens, een van de weinige Nederlanders die zich „prettig" voelt in bergachtig terrein, vormt inder daad een ijzersterke ploeg. Het Nederlandse achttal is verge lijkbaar met de grote equipes uit 1962 (Hugens, Nijdam, Knops, Janssen) en 1967 (Wagtmans, Den Hertog, Duyn- dam. Tesselaar) en bevindt zich bo vendien in een gunstiger uitgangs positie. In de nieuwe conceptie van de Tour de 1' Avenir woedt dat deel van Frankrijk aangedaan, dat de grote ronde links laat liggen. Het parcours voert de rond 120 amateurs over bijna 1900 kilometer van Le Mans, door Normandië, Bretagne en een gedeelte van het Massif Central naar finish-plaats Clermont-Ferrand. In dit traject ontbreken de Alpen en de Pyreneeën. De Nederlanders be (ADVERTENTIE) Bartex is de fijnste snelscheercrême die ik. ken. En nog de voordeligste ook KLAGENFURT (ANP) In een overweldigende race heeft de vier zonder stuurman van Nereus de hoop van Nederland op goud bij de Europese roeikampioenschappen op de Oostenrijkse Wörtersee ver groot. De sinds begin augustus on der leiding van Sjoerd Wartena staande formatie, heeft in de series de veruit snelste tijd gemaakt en werd na skiffeur Jan Wienese die zich lakoniek maar wel zelfverze kerd naar een plaats in de halve finales roeide een paradepaard van de Nederlandse kolonie. Het is ongelooflijk, wat Wartena in ruim vijf weken heeft weten te be reiken. Hij schaafde aan alle kanten, rangschikte het slagenrepertoire zo danig, dat er met minder energie be tere resultaten konden worden be reikt, maar bewerkstelligde in de allereerste plaats, dat. de rust in de ze combinatie van vier sterke jonge kerels kwam. De formatie Stokvis - Niehe - Luynenburg en op slag Maar ten Kloosterman was altijd al een ploeg geweest,waarmee in interna tionaal gezelschap rekening werd ge houden, maar ze was te wisselval lig- De gave demonstratie, die de Ne reiden gisterochtend gaven wekte echter de verwachting, dat het dit maal constanter zal gaan. Niemand op de tribunes was overigens ner veuzer tijdens de race dan Wartena zelf, die nu wel naar eigen goeddun ken aan de ploeg had gesleuteld, maar geen enkele gelegenheid in de wedstrijden had gehad om zijn arbeid aan de praktijk te toetsen. Tijdens de training was het vertrouwen in de ploeg gegroeid, maar eerst toen de Oranjehemden met drie seconden de sterke Westduitse ploeg naar de herkansingen roeide was Wartena overtuigd. (ADVERTENTIE) D'e regenjas kan ik zelf wel waterdicht maken. Met Harmisol van mijn drogist. hoeven op voor hen betrekkelijk vreemd terrein geen slag te leveren met Fransen, Italianen, Spanjaarden, die zich gewoonlijk al veel vroeger in hun carrière vertrouwd hebben kunnen maken met de moeilijkhe den van echte bergritten. Ook in de beste jaren verloor Ne derland daar de slag en daardoor hebben de Nederlandse ploegen in de zeven jaar dat werd deelgenomen aan de Tour de l'Avenir slechts suc cessen van de tweede plank mee naar huis kunnen nemen. In het rijtje van individuele onverwinnaars ontbreekt nog een Nederlandse naam. Het ploe- genklassement werd in 1962 een prooi van de Nederlanders en Harrie Steevens werd twee keer gehuldigd als de beste rijder in het puntenklas sement. Dit jaar echter lijkt er grond voor een rotsvast oranje-optimisme, maar het fundament van die goede vooruit zichten is iets minder stevig dan in de eerste aanleg wordt verondersteld. Nederlandse renners hebben inder daad eerder in het seizoen opvallen de prestaties bereikt, maar de waar de van een overwinning kan slechts beoordeeld worden naar de kracht van de concurrentie. En bij een aantal van de triomfen was de tegenstand niet van indrukwekkende allure. Door de constellatie van de Neder landse wielrennerij, waar ook de amateurs vrijwel de gehele zomer van wedstrijd naar wedstrijd kunnen trekken en door het goede gemid delde dat aansluiting heeft achter de niet zo erg brede top, heeft de Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie steeds zeer representative vertegen woordigers naar het buitenland kun nen afvaardigen. Nuchter beschouwd verdwijnt daar door een gedeelte van de schittering van de Nederlandse successen. Negen van de elf ritten winnen im Rijnland- Palts mag dan tot de verbeelding spreken, in het Westduitse land der blinden had ook een groot aantal top- renners van een andere nationali teit dan de Nederlander Den Hertog koning kunnen ziin. Winnen in de Ronde van België zegt meer, maar hadden ook de Bel gen niet de meest succesrijke ploeg in onze nationale ronde, in Olympia's Tour? Het veld in de Ronde van Oostenrijk is niet zo verschrikkelijk sterk, de Britse melk-race is geen Warschau-Berlijn-Praag en het Cir cuit des Mines is nog lang geen Ron de van de Toekomst. Het resultaat in het wereldkampioenschap op de weg is een eerlijker aanwijzing voor de plaats van Nederlands beste ama teurs te midden van de internationale elite. Op het circuit in Brno heeft Ne derland zijn rol kunnen meespelen, meei niet. 1 Tussen Le Mans en Clermont Fer- rand kan Nederland meer bereiken dan een vierde plaaits omdat een slechte dag, een enkele moment van onachtzaamheid, niet fataal behoeft te zijn. Zeker is dat de tien etappes niet zijn overladen met angstaanja gende cols en dat in de hele ronde slechts twee bergen van de eerste ca tegorie, La Roche Vendeix en La Croix Saint Robert, voorkomen, die de renners op de laatste dag zullen moeten bedwingen. Ploegleider Joop Middelink, die maandagmorgen met zijn renners uit Breda is vertrokken om in twee etap pes per bus naar de startplaats Le Mans te reizen, heeft gunstige voor uitzichten. Hoewel hij meer dan vol-| doende realist is om niet meer te verwachten dan redelijk is. „Mijn: ploeg", vertelde hij bijvoorbeeld, „is- niet compleet, ik had er graag een echte sprinter, zoals Harrie Jansen of Jan Aling bij gehad. Maar uit de be schikbare renners geloof ik dat de beste ploeg voor deze wedstrijd, op een na de belangrijkste na het we reldkampioenschap, bij elkaar is ge bracht. Zou het parkoers meer ber- van Zuid-SIavië. Thijs de Koning, de derde man van de sterke Amstel-ploeg, werd eerste in de Ron de van Oostenrijk nadat alle Oostenrijkers zo na drukkelijk Joop Zoetemelk in de gaten hielden dat er voor de man uit Rijpwetering geen kans was om zijn toppositie in het klassement te handhaven. Popke Oosterhof won vijf ritten in de Britse „melk- race", werd tweede achter Den Hertog in het eind klassement en winnaar van het puntenklassement en eindigde bovendien in het wereldkampioenschap op de weg als beste Nederlander op de vierde plaats. gen hebben geteld, dan was waar schijnlijk een plaats ingeruimd voor Wim Prinsen, of Chris Pepels." Middelink verwacht dit jaar niet de grootste concurrentie van de Ita lianen, Spanjaarden en Fransen, hij ziet in de eerste plaats het gevaar ko men uit de Scandinavische hoek, daar zowel Denemarken aangevuld met enkele Noren, als Zweden met een sterke ploeg verschijnen. De Scandinavische wielrennerij, in Denemarken weer opgebloeid en in Zweden en Noorwegen zonder twij fel gestimuleerd door de successen van de broers Pettersson, heeft in een opzicht een streep voor op de Neder landse amateurwereld. Denemarken, Zweden noch Noorwegen kennnen professionals. De drie Scandinavische profs Palle Lykke, Freddy Eugen en Ole Ritter werken en wonen buiten hun land. De zuigkracht van de profwereld is daardoor veel klei ner en daardoor blijven de goede renners langer amateur dan in Ne derland. De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie heeft zich en in feite terecht altijd op het standpunt ge steld dat normaal gesproken de ama teur die prof wil worden niets mag worden in do weg gelegd. Dat standpunt was verdedigbaar en ook volstrekt aanvaardbaar tot voor enkele jaren. In de laatste sei zoenen worden echter zoveel kosten gemaakt voor training en voorberei ding, voor wedstrijden en uitzendin gen van amateur-renners, dat de Unie zo langzamerhand een tegen prestatie mag verwachten. Dat bij voorbeeld een gesteunde amateur zich verplicht tot na een belangrijk evenement „liefhebber" te blijven en niet kort voor bijvoorbeeld de Olym pische Spelen overstapt naar de be roepsrenners. Een dergelijke bepa ling bestond al in Italië en onmiddel lijk na de Spelen van Mexico heeft een groot aantal amateurs van de herkregen vrijheid gebruik gemaakt. Maar de Italianen hebben nu weer vier jaar de tijd om aan een nieuwe ploeg te bouwen, terwijl de Neder landse leiders altijd maar moeten af wachten, wait zij van al hun werk overhouden. Joop Middelink, debutant als ploeg leider in de Tour de l'Avenir weet nu al dat hij Joop Zoetemelk na de Ronde van de Toekomst met aan ze kerheid grenzende waarschijnlijkheid zal kwijtraken, maar dat is een zorg waar hij zo kort voor de start niet echt onder gebukt lijkt te gaan. „Het parkoers is voor ons aantrekkelijk en met een tamelijk lange tijdrit oj> de zesde dag (41 kilometer van Reqiiny naar Ploermel) zitten wij gunstig. Zo'n rit moet voor Den Hertog, Zoe temelk, Hoekstra en ook wel Ooster hof een kans zijn, als het nodig is tenminste, om hun positie te verbete ren." Vandaag valt het eerste startsein in de Tour de l'Avenir, pas daarna zal bekend worden of de successen in meerdaagse wedstrijden bepalend zijn geweest voor de kracht van de huidige generatie Nederlandse ama teurs, of dat het wereldkampioen schap op de weg een betere graadme- Het echtpaar Den Exter, dat de Oranjeruiters traint. Mevo 1-Nieuwdo-rp 1, Middelburg 5- Meeuwen 2, Wemeldinge 1-Vevelan- ders 1'. 2e klas A: Bruse Boys 1- Brouwers haven 1, D?S 3-Duiveland 1, Kapel. le-Kloetinge 2, Rillandia 2-Kruinim- gen 1, SKNWK 1-Waarde 1, WIK 1- Wemeldinge 2. 2e klas A: Borssele 1-Apollo 1, Co- lijnspl. Boys-Kats 1, OostkapeHe 1- Serooskerke 1, Sluis 1-Spui 1, Tern. Boys 2.SVD 1, Zaamslag 1-Vhssin- gen 6. 3e klas A: Duiveland 2-WIK 2, Schore l'-Apollo 2, VCK 2-Arnemui- den 3, Wolfaartsdijk 2-GPC 1, ZSC 1- Middelburg 6. 3e klas B: Hoedekenskerke 1-AZ VV 2 Hoek 2-Nieuwdorp 2, Kloethv- ge 3-SSV 1, Tern. Boys 3-Krabbendij- ke 2. 4e klas A: Bevelanders 2-DFS 4, Brouwershaven 2-Bruse Boys 2, Brou wershaven 3-SKNWK 2, Mevo 2-Co- lijnsplaatse Boys 2, WIK 3-Wissen- kerke 2. 4e klas B: Meeuwen 3-Oostkapelle 2 Serooskerke 2.Vlissingen 7, Se- rooskerke 3-VCK 3, VCK 4-Domburg 3, Vlissingen 8-Veere 2. 4e klas C: Arnemuiden 4-Borssele 2, GPC 2-Nieuwland 3, Nieuwdorp 3- Serooskerke 4, Wolfaartsdijk 3- 's-Heer Arendskerke 2, Zeeland Sport 6-Heinkenszand 3. 4e klas D: Apollo 3-SVD 2, Apollo 4-Borssele 3, Kloetinge 4-Heinkens- zan-d 2, SSV 2-Kloetinge 5, SVD 3- Hoedekenskerke 2. 4e klas E: Kapelle 4-Kloetinge 6, Krabbendijke 3-Waarde 2, Schore 2- Kapelle 3, Wemeldinge 3-Rillandia 3. 4e klas F: Corn Boys 4-Phillippine 3 Oostburg 3-Hoek 3, Spui 2-Tern. Boys 4, Zaamslag 2-Sluis 2, AZW 3. Terneuzense Boys 5. (ADVERTENTIE) Wastafel verstopt? Fifax lost op. Haal het even bij de drogist. - -■ -P4 rit? rt .Vo S - (Van onze sportredactie) AXEL Zaterdag treedt in Apeldoorn de elite van de federa tie van landelijke rijverenigingen aan om te duelleren om de natio nale titel bij de ponyruiters (tot 17 jaar) en de berijders van grote paarden. Zoals gewoonlijk hebben er de afgelopen weken in alle pro vincies selectiewedstrijden plaats gevonden om uit te maken wie de districten mogen vertegenwoordi gen. De Zeeuwse kampioenschappen werden een volledig Axelse aange legenheid. Bij de pony's veroverden de Kleppertjes voor de derde ach tereenvolgende maal de provinciale titel, terwijl bij de grote paarden het achttal van De Oranjeruiters als beste uit de strijd kwam. Ondanks het feit dat de ruiter sport in alle delen van Zeeland steeds meer aan populariteit wint schijnt het zwaartepunt, voor wat de pres taties op de verschillende concour sen betreft, toch meer en meer ko men te liggen op het Zeeuwsch- Vlaamse Axel met zijn twee betrek kelijk kleine paardesportverenigingen Is dat zuiver toeval? „Nee", antwoordt mevrouw De Feyter, sa men met haar man de stuwende kracht achter De Kleppertjes. „Wij hebben er in de zeven jaar van ons bestaan veel voor gedaan om het peil van onze leden omhoog te bren gen. De laatste weken voor een be langrijk kampioenschap wordt er zelfs driemaal per week getraind", vult haar man aan. Jac. de Feyter heeft in de vereniging de oudere jeugd onder zijn hoede, terwijl zijn vrouw de jongens en meisjes onder de tien jaar meestal berijders van de kleine Shetland-pony's instru eert. Mevrouw De Feyter: „Ons voor naamste doel is de kinderen op te leiden tot goede ruiters voor de grote paarden. En daar moet veel werk voor verzet worden. In de jongste groep is nog wel ruimte voor spelle tjes, maar de ouderen moeten de trai ningen van mijn man serieus nemen, anders blijven goede prestaties uit". De straffe manier waarop de heer De Feyter zijn pupillen op een kam pioenschap voorbereidt, heeft hier en daar al eens kritiek opgeleverd. „Maar ik hen nog steeds van me ning dat als je iets wilt doen het goed moet doen. Ik eis van mijn leer lingen, dat zij hun uiterste best doen. Dat gebeurt ook, en de resultaten zijn er naar", aldus de heer De Fey ter, vroeger zeif een actief wedstrijd- ruiter, maar sinds 1962 met hart en ziel aan de Kleppertjes verhonden Ondanks de drukke tijd, die hij mo menteel als landbouwer heeft, breekt hij er in het komende weekeinde met zijn vrouw weer twee dagen tussenuit om met negen ruitertjes en tien paar den naar Apeldoorn te gaan. De naam van de Axelse vereniging heeft daar in de afgelopen jaren een ver trouwde klank gekregen. Tweemaal namen de Zeeuwsch-Vlamingen reeds deel aan de titelstrijd, en niet zon der succes. Bij het debuut in 1967 veroverde de vereniging al direct de tweede plaats, met het predikaat re- serve-kampioen, achter winnaar de Loleruiters uit Almelo. De kleine Axelse groep er zijn maar net genoeg grote pony's om een achttal te vormen was daar mee ,de grote ontdekking van het toernooi. De last van die tweede plaats woog vorig jaar echter te zwaar op de schouders van de jonge deelnemers. De wedstrijdzenuwen kregen de overhand, en een goede klassering bleef uit. Hoewel de Klep pertjes zaterdag reeds als min of meer geroutineerde deelnemers (van het achttal uit 1967 nemen er in het komende weekeinde nog zes ruitertjes deel) in het strijdperk ver schijnen, willen de heer en mevrouw De Feyter zich niet aan optimistische irognoses wagen. Zij hebben ervaren, dat het voor le Kleppertjes erg moeilijk is op te boksen tegen de grote clubs uit Noord Nederland en Gelderland die bij de (ADVERTENTIE) De Kleppertjes op een rij. Tijdens AMILTO 8 te ETTEN-LEUR is vanaf 17 uur geopend. Oude Bredaseweg 16 Tel. 01608 - 3689 selectie van hun achttal soms uit 70 tot 80 leden kunnen kiezen. „Boven dien willen wfl onze opleiding niet te zeer toespitsen op het behalen van prijzen. De goede uitslagen vinden wij alleen noodzakelijk om bij onze leden enthousiasme t,e kweken. Ook al komt het. af en toe minder goed uit, blijven wij natuurlijk even goede vrienden", besluit mevrouw De Fey ter. De tweeëndertig jaar oude ruiter vereniging De Oranjeruiters debu teert zaterdag op de nationale titel strijd. Het Axelse achttal kreeg dit privilege door op de provinciale kam pioenschappen het hoogste aantal punten te veroveren, waarmee het jonge team op een enkele uitzonde ring na zijn de leden allemaal tussen de 15 en 17 jaar de club voor de eerste keer een titel bezorgde. Het is overigens niet zo vreemd dat dit be langrijke wapenfeit zolang op zich heeft laten wachten. Want hoewel De Oranjeruiters reeds in 1937 werd opgericht, heeft hij lange tijd een noodlijdend bestaan geleid. „Jarenlang kwamen er niet meer dan twee, drie ruiters bij mij oefe nen", zegt de heer Den Exter, in structeur en secretaris van de vere niging. „Pas drie jaar geleden heb ben wij weer een achttal kunnen vormen" In feite is de Axelse for matie in korte tijd doorgestoten naar de top. Ook de heer Den Exter hoeft niet lang na te denken als hem wordt gevraagd of het toeval is dat er zo veel prijzen in Axel terechtkomen. „Natuurlijk niet", antwoordt hij, ver ontwaardigd, „dat is het resultaat van onze harde trainingen". Wat goed oefenen met een paard betekent, heeft de rij-instructeur geleerd in zijn 15-jarige loopbaan als vacallerist. „Van de militaire disci pline is in mijn werkwijze nog wel wat terug te vinden. Ik eis van mijn pupillen dat er tijdens de trainingen goed geluisterd wordt. Als ik merk, dat er iemand met de pet naar gooit, aarzel ik niet hem op zijn nummer te zetten. Zonder discipline is het nu eenmaal niet mogelijk een goed paar- denummer te brengen", aldus de er varen Axelse ruiter. Hoewel de Oranjeruiters zater dag voor de eerste keer mee mogen dingen naar het kampioenschap van Nederland, weet de heer Den Exter wat zijn leerlingen te wachten staat. Met zijn vrouw, die hem ook bij de instructie behulpzaam is, woonde hij reeds ettelijke nationale kampioen schappen bij. „Maar wat de Oranje ruiters er klaar zullen maken durf ik niet te zeggen. Er spelen natuurlijk verschillende factoren mee. In de eerste plaats moeten de paarden in goede conditie arriveren, anders ben je al bij voorbaat uitgeschakeld. Daarnaast moeten de ruiters juist hun goede dag hebben willen zij in zo'n sterk gezelschap een goed figuur slaan", is de heer Den Exter van mening. Hij is er zich van bewust dat de Zeeuwse ruiters reeds voor aanvang van het toernooi een achterstand heb ben op een groot aantal clubs uit an dere provincies: „Wij hebben nog al tijd de handicap, dat wij niet het hele jaar door kunnen trainen. Er zijn vooral boven de grote rivieren veel clubs, die zelf over een overdekte manege beschikken. Die hebben bij voorbaat al een streepje op ons voor, omdat zij zich het hele jaar door kun nen voorbereiden". Dat dit niet doorslaggevend hoeft te zijn hebben de Kleppertjes overi gens reeds twee jaar geleden bewe zen met hun tweede plaats De Oran jeruiters hopen het hun plaatsgenoten nog eens na te kunnen doen. Of het dit jaar zal lukken? De heer Den Ex ter: „Het enige waar wij nu zeker van zijn is, dat we ons uiterste best zullen doen. Verder wil ik mijn team niet te veel opjutten". THEO KLEIN BLOIS (ANP) „De gezondheids toestand van Eddy Merckx is in geen enkel opzicht zorgwekkend". Deze geruststellende mededeling werd gistermorgen afgegeven door dr. Luzy van het ziekenhuis in Blois, waar de Belgische kampioen na een valpartij in een derny-wedstrijd werd opgenomen. Bij datzelfde on geluk werd Fernand Wambst, da gangmaker van Eddy Merckx, ge- dood. De diepe wond aan het ge' zicht, die Merckx opliep, is gehecht. Als er geen complicaties optreden, mag hij vrijdag a.s. het ziekenhuis verlaten. Het ongeluk deed zich dinsdag avond voor tijdens een derny-wed- striid, waaraan werd deelgenomen door Eddy Merckx, de Fransen Jacques Anquetil, Raymond Riotte, Jean Graezyck, Frangois Perin en de Tsjech Jiri Daler. Tijdens de eer ste manche raakte Reverdi. de gangmaker van Daler in een bocht de afrastering. Ziin derny gleed on deruit tegen die van Fernand Wambst aan. De gangmaker van Eddy Merckx kwam eveneens ten "■al en sleepte de Belgische kampi oen mee. De drie mannen bleven buiten kennis aan de rand van de oiste liggen Zij werden onmiddellijk naar het centrale ziekenhuis van Blois overgebracht, waar Fernand Wambst, die een halswervelfractuur had, bleek te zijn overleden. Eddy Merckx had een diepe wenkbrouw- blessure.

de Stem | 1969 | | pagina 15