Goes bindt strijd aan tegen krottenwijken Ter bon aan J. Sin hoofde van d h-Vlaanderen Het Nederlands instituut voor spreekvaardigheid Enorme belangstelling op tentoonstelling van rundvee stamboek IN AAN, LUCKY LUKE: DE GROTE TREK war] Ondersoek naar verkeersprobleem 2 HULST SAS VAN GENT Postcommandant gehuldigd TERNEUZEN Waterfeest iti „ScheldebacT Zondagsschoolwerk in Zuid uitgebreid Jubilarissen N.S.M. op reis Parkeren VLISSINGEN Gewonden in verkeer Raad is akkoord met aankoop van grond voor bejaardenwoninge Hoogwater „Wie wenst het woord?" Vanavond start de cursus in Oostburg in Hotel /fD@ Eenhoorn" te 20.00 uur. Er kunnen nog enkele cursisten worden ingeschreven. Bloemententoonstelling zeer geslaagd Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3-5 Kamp loenen Te Hulst Poppentheater Kriekeputte start seizoen MORGEN Prijzen in het zuiden! Wat en,waar VANDAAG A „De man var DE STEM VAN DINSDAG 9 SEPTEMBER 1969 ====5 Bejaarden op reis Het bestuur van de Katholieke Bond van Bejaar den en Gepensioneerden afdeling Hulst organiseert op woensdag 17 september de jaarlijkse reis voor zijn leden. Om 8 uur vertrekt het gezel schap vanaf de markt en reist via Antwerpen naar Zundert waar de koffie wacht. Hierna gaat het rich ting Oisterwijk waar in hotel „Groot Speyk" gluncht wordt. Het einddoel van de reis is Eindhoven hier zal een bezoek worden gebracht aan het Evoluon. Postcommandant J. v. d. Hooft heeft zijn 25-jarig ambtsjubileum ge vierd. De huldiging vond plaats in „De Meerpaal", te Philippine. De heer v.d. Hooft werd o.a. toegespro ken, door burgemeester A. P. v. Ooteghem en adjudant Hillaard uit Zelzate. 's middags receptie gegeven in „Voor Anker" te Philippine. Carnavalsrally De organisatoren van de Sasse carnavalsvereniging kunnen terugzien op een succesvol le rally met ruim 85 deelnemers. Al direct was er een geharrewar van auto's op het Keizer Karelplein, om dat het niet gemakkelijk was om uit Sas van Gent weg te komen. In Axel werd een verplichte rustpauze gehou den van een half uur in restaurant Zomerlust. Het was een goed in elk aar gezette route, die de deelne mers met plezier gevolgd hebben. De eerste drie prijswinnaars zijn: T. Rodrigo en T.R. Rodrigo-Arends. Tweede prijs gebrs. Steevens met 122 strafpunten. Derde prijs de heer Cappaert en verloofde met 132 straf punten. Als afsluiting van het zwemseizoen (het Scheldebad sluit op zaterdag 13 september a.s.) organiseerde de „Reddingsbrigade Zeeuws-Vlaande- ren een waterfestijn, waaraan de Ter- neuzense zwem- en poloclub „De Schelde", de Dow onderwatersport vereniging en twee schoonspringsters medewerking verleenden. Jammer genoeg was er voor dit plezierige programma weinig belang stelling. Het feest begon met een po lowedstrijd tussn twee ploegen, le den van „De Schelde", die, hoewel er een scheidsrechter op de kant In Terneuzen-Zuid zal wijk 4 van de Nederlands hervormde gemeente starten met het zondagschoolwerk. Kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar worden zondag 14 sep tember door dominee E. Rietveld en zijn medewerkers verwacht op een kennismakingsbijeenkomst, die zal DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS 14,00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten) 4,75 p. maand (excl. 5 cent incassokosten). KANTOREN: Steenstraat 14 Hulst tel. 01140 -3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100 - 8030. KLACHTEN BEZORGING (na kantooruren) tel. 01158 - 1940 tel. 01180 - 5550 REDACTIE ZEELAND: Chef Zeeuwse redactie: A. F. Koopman (01180-7438). REDACTIE ZEEUWSCH VLAANDEREN: G. van Berkel (01150 -4866) J. Drieskens (01140 - 3667) C. Schets (01180 - 7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUWEN DUIVELAND: J. Robesin (01140 - 2005) SPORTREDACTIE ZEELAND: Th. Klein (01150 - 4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (inspecteur) Ternieuzen, tel. 01150 - 4281 Th. de Bakker Terneuzen, tel. 01150 - 2601 M. Bogers Oostburg, tel. 01170 - 2893 C. Menu Goes, tel. 01100 - 8030 J. Schieman Axel, tel. 01150 - 1224 worden opgeluisterd met zang en muziek in de hervormde school aan de Wagnerhof. Als de belangstelling dit vereist zullen ook in de openbare school De Wiekslag eveneens ge legen aan de Wagnerhof diensten worden gehouden. De aanvangstijd is 11.30 uur. Hoe de klassen uitgesplitst worden en wat dan de aanvangstijden zullen zijn, zal nader worden bekendgemaakt. Voor de kinderen in nieuw Ter- neuzen betekent de uitbreiding van het zondagsschoolwerk, dat zij de tocht naar de oude- binnenstad niet meer behoeven te ondernemen als zij naar de zondagsschool willen. stond, toch nog al vrij in hun optre den werden gelaten. Zelfs toen de scheidsrechter, de heer Kools, tot tweemaal toe door een speler in het water werd gegooid, volgden geen strafmaatregelen. Vervolgens,gaven twee jonge dames een demonstratie schoonspringem, waarna een vrolijk intermezzo vanaf de hoogste duikplank volgde. Na het zwemmend redden werd André jr. en M. van der Lugt als tweede en eerste mooist verklede kinderen ge kozen. Er volgden demonstraties in reddend zwemmen en een vlotten- gevecht en om aan te tonen dat het zwemseizoen nu echt is afgelopen werd de chef badmeester I. F. de Vries, tot tweemaal toe in het water gegooid. Schade hij botsing Op het kruis punt Willem Andriessenlaan-Schu- mannstraat-Chopinlaan kwamen een personenauto, bestuurd door A. L. M. D. uit St.-Jansteen en een busje, be stuurd door H. M. C. uit Terneuzen, met elkaar in botsing. Beide voertui gen liepen aanzienlijke schade op. Clinge EHBO-cursus De plaatselijke af deling van de EHBO heeft besloten om deze winter een cursus eerste hulp te houden. De EHBO'ers doen een beroep op ieder die bereid is om anderen te helpen. De cursus bestaat uit twaalf lessen en zal gegeven wor den door dr. H. Brabers. Het cursus geld bedraagt f 15,waarbij inbe grepen is het leerboekje, het diploma, het insigne en het inschrijfgeld. Ieder kan zich aanmelden bij de bestuurs- ledgp. Hengstdijk Prijsschieting In café P. van Dijk werd een prijsschieting gehou den op de liggende wip, waaraan 47 schutters deelnamen. De uitslag is als volgt: Wip I: Hoogvogel J. Ser- rarens te Stoppeldijk; eerste zijvo gel F. de Guytenaere te Stoppeldijk; tweede zijvogel J. Serrarens te Stop peldijk. Wip 2: Hoogvogel F. de Guytenaere te Stoppeldijk; eerste zijvogel A. Hulshout te Hengstdijk; tweede zij vogel J. Serrarens te Stoppeldijk. De uitgeloofde beker werd gewonnen door P. van Dijk te Hengstdijk. Hoek Zeehengelen De hengelaarsver- eniging „Sport en Genoegen" te Hoek organiseert op zaterdag 25 oktober haar zevende internationale zeehen- gelwedstrijd in de Westerschelde, na bij de watertoren te Terneuzen. Aan deze strijd zijn tal van fraaie kostbare prijzen verbonden. Kloosterzande Circusvoorstelling Het Neder- derlandse circus Kintsbergen sloeg dit weekeinde zijn tenten op in de nieuwe wijken van het dorp Kloos terzande. De voorstellingen werden gegeven met enkele kleinere en gro tere paarden, verschillende soorten geiten en honden. Ook waren enkele clowns aanwezig. De belangstelling van de jeugd was enorm. Sluis Burgerlijke stand Geboren: Rinny zv R. Focke en A. Maenhout; Angelo zv J. Goulooze en J. van de Kamp; Pauline dv N. van Remortel en P. Geense. Ondertrouwd: J. van Belle, 22 jr en A. Leenhouwers 23 jr; G. Voer man 50 jr en J. Beulens 43 jr. A. Jonckheere 21 jr. en M. Loete 19 jr.; C. van Oostenbrugge 21 jr. en E. Verrey 20 jr; E. Provoost 20 jr en J. Henneken 19 jr. Getrouwd: R. Zeegers 20 jr en M. Verstraete 19 jr; A. Galle 23 jr. en M. van Morrelgem 21 jr. Overleden: J. van Wijckhuyse, 87 jr wed v. J. Goethals; P. de Groo- te 93 jr e.v. A. Brakman; J. van Ha- negem 81 jr e.v. L. C. Visser; J. Meeuwse 76 jr e.v. I. de Baele. Sluiskil Ongeveer 160 leden, de meesten ver gezeld van hun echtgenote, van de Vereniging van jubilarissen van de Nederlandse Stikstof Mij, N.V. te Sluiskil, hebben hun jaarlijks uitstap je gemaakt, ditmaal naar het in Bel gisch Limburg gelegen natuurpark, Bokrijk. Door het bijzonder mooie weer werd het een extra feestelijke dag, waarvan de deelnemers genoten. Bij (Van een onzer verslaggevers) GOES De gemeente Goes gaat de strijd aanb'nden tegen de krot woningen en de sterk verouderde huizen in de binnenstad. In de Piccardstraat zullen de oude wo ningen worden gereconstrueerd of opgeruimd. De eerste stap in de Goese sanering is de aankoop van de eigendommen van de wo ningbouwvereniging Nieuw-Goes. Burgemeester en wethouders zul len de gemeenteraad op woensdag 17 september voorstellen in te stemmen met deze transactie. „Nieuw-Goes" heeft een prijs ge vraagd van 20 gulden per vierkante meter. De gemeente Goes komt in aanmerking voor een rijksbijdrage in de kosten van de sanering. Binnen kort zal ook het saneringsplan Hon derd Gemeten worden vastgesteld. Het college van b. en w. zal de raad ook het voorstel doen een kre diet van f 24.000,- beschikbaar te stel len voor het aantrekken van een ver- keersdeskundige. Hij zal belast wor den met een onderzoek naar de ver keersproblemen in de gemeente. B. en w. denken aan het inge nieursbureau Grabowsky en Poort in Den Haag. Het bureau krijgt ook als taak verkeersstructuurplannen op te stellen. Op een rijksbijdrage hiervoor rekent het college niet. Het gemeentebestuur van Goes wil voorts op een braakliggend terrein aan de Oostsingel, waarop een barak heeft gestaan van de n.v. Fitwell, een parkeerplaats aanleggen voor 42 au to's. Hiervoor wordt een krediet ge vraagd aan de raad van f 48.000,-. De ruimte in het stadskantoor, die op het ogenblik de bejaarden van het gasthuis gebruiken, zal worden ingericht als trouwzaal. B. en w. zijn van mening, dat dit noodzakelijk is door de restauratie van het stadhuis. Steigers versperren de toegang tot de raadszaal gedeelte lijk. (ADVERTENTIE) Doordat de bestuurder van een bromfiets, H. de K. uit Vlissingen, op de kruising Spuistraat - Lange Zelke geen voorrang verleende aan het hem tegemoetkomende rechtdoor- gaande verkeer, kwam hij in aanrij ding met een personenauto, bestuurd door H. H. uit Vlissingen. De tarom- fietsbestuurder moest met een hoofd wond worden overgebracht naar het Bethesdaziekenhuis. De bromfietser J. N. B. uit Dom burg kwam op de Vlissingse straat met zijn bromfiets te vallen. De oor zaak wordt gezocht in een klapband, waardoor de man de macht over het stuur -verloor. Hij is met een zware hersenschudding per ambulance over gebracht naar het Gasthuis-zieken huis te Middelburg. Westkapelle Tijdens een korte spoedeisende ver gadering heeft de raad van Westka pelle zich akkoord verklaard met de aankoop van een weiland, gelegen aan de Noordweg, waarvan de eige naresse mevrouw A. Minderhoud- Minderhoud is. De bedoeling is het weiland zo spoedig mogelijk bouw rijp te maken voor de bouw van 32 be j aarden woningen. Tussen de eigenaresse en de ge meente was aanvankelijk verschil van mening over de koopprijs. Het taxatiebureau van de ZLM was de mening toegedaan, dat de Stichting Adviesbureau Onroerende Goederen te Rotterdam een te lage verkoopprijs had getaxeerd en dat het perceel wei land in het bestemmingsplan ligt. De pachter zal wegens het vroeg tijdig ontbinden van het pachtcon- tract schadeloosstelling ontvangen. Morgen, woensdag 10 sept. Ber gen op Zoom 3.07 en 15.22; Hans- weert 2.14 en 14.28; Made-Drimme- len 5.53 en 17.51, Terneuzen 1.40 en 13.55, Vlissingen 1.09 en 13.27, We- meldinge 2.57 en 15.12. aankomst wachtte een warme maal tijd en daarna was er volop gelegen heid per auto-trein een rit te maken door een groot gedeelte van dit 2500 ha grote reservaat. Ook was er na dien gelegenheid een bezoek te bren gen aan het bijna 550 ha grote ge deelte (200 man personeel) waarin diverse boerderij-typen zijn. Er werd van de gelegenheid gebruikt gemaakt om (van enige afstand) een kijkje te nemen bij de receptie die op het kas teel werd gehouden ter gelegenheid van het huwelijk van de dochter van de goeverneur van Limburg. geeft nu ook in Zeeland de cursus „Spreken in het openbaar", met lessen over o.m. het overwinnen van spreekangst, vergadertechnieken, gedachtenwisseling en debat, voorzitterschap, vrij spreken, het houden van lezingen, gelegenheidstoespraken, enz. Deze les kan vrijblijvend worden bezocht. Voor verdere inlichtingen N.I.S., Postbus 67 te Hulst. IpS! fpSlflIPf SlTiyjiXdJ RglÊUI Biezelinge Oud papieractie De leden van het tamboer- en pijperskorps „Jonge Kracht" van Biezelinge zijn weer be gonnen met het ophalen van oud pa pier. De opbrengst hiervan is voor het instrumentenfonds van de vere niging, Voortaan zal men weer min stens een keer per maand het oud papier in Kapelle en Biezelinge op halen. Hansweert Bejaarden welfare-werk In het bejaardenpension Mariaoord werd in het weekeind een tentoonstelling ge houden van produkten van het wel fare-werk, vervaardigd door de be jaarden van dit tehuis. De belang stelling voor deze uitstekend georga niseerde expositie was groot. De ba ten komen ten goede aan Ontwik kelingshulp. Er waren zeer mooie werkstukken bij, o.a. geborduurde ta felkleden, schilderijen, schellekoor den, kussens, vlechtwerk en moza- iek. Tevens waren er op de tentoon stelling nog diverse attracties, zoals een grabbelton. Kapelle Geref. Jeugdcentrale Ruim zes tig leden van bij de Geref. Jeugdcen trale in Kapelle-Biezelinge aangeslo ten clubs, allen boven 16 jaar, hebben aan een kampweek deelgenomen, dat werd gehouden op de camping „Vre- denburg" bij Bergen op Zoom. Met veel enthousiasme werden verschil lende spelen gedaan en het geheel is bijzonder goed geslaagd. De algehele leiding berustte bij jeugdouderlirig C. Balkenende. Zwemexamens In het gemeen telijk zwembad hebben onder ideale weersomstandigheden 54 jongelui meegedaan aan het zwemmen voor het diploma A van de KNZB en 19 deden dat voor het B diploma van deze organisatie. Dat het allemaal niet even gemakkelijk ging, bleek uit het feit dat voor het A diploma 17 kandidaten moesten worden afge wezen en voor het B diploma drie kandidaten. De heer en mevrouw Weynands waren de gedelegeerden van de KNZB bij deze examens, die de eerste waren in het nieuwe zwem bad in Kapelle. Schore Er waren vele en prachtige bloe men te bewonderen op de bloemen tentoonstelling die werd gehouden in het verenigingsgebouw van Schore. Vele particulieren hadden hun mooi ste bloemen en planten ingezonden en de schooljeugd had voor dit ge beuren een plant gekweekt. Er wa ren ongeveer 200 inzendingen, wat een groot cucces genoemd mag wor den. Mevrouw De Vrieze-Van Liere won de wisselbeker, die beschikbaar was voor de dahlia-wedstrijd. Het vorig jaar werd deze gewonnen door mevrouw De Vrieze-De Schipper. Alle bloemen en planten die voor de ze tentoonstelling varen ingezonden, werden gekeurd door een jury be staande uit de heren J. Kosten, P. Oele en M. Veerhoek, allen uit Ka pelle. De prijzen werden als volgt toegekend: SCHOOLPLANTEN: 2e klas: 1 Nico Joosse, 2 Ad Potter. 3e klas: 1 An- geline Elsman. 4e klas. 1 Boukje Kootstra. 5e klas: 1 Peter van Oos ten, 2 Tini Vos. 6e klas: 1 Kees Ni- kerk, 2 René Kootstra, 3 René Joos se. Vrije inzendingen opgemaakte bakjes schoolkinderen: le klas: 1 Keesje Dorrepaal. 2e klas: 1 Nico Joosse, 2 Willem Rijn. 3e klas: Nelleko Kole, 2 Angeline Elsman. 4e klas: 1 Wim Bierens, 2 Anes van de Borgt. 5e klas: I Peter van Oos ten, 2 Wim Karelse Wzn. 6e klas: 1 Liesbeth Damman, 2 Jannetje Lin- denbergh. Niet bloeiende kamer planten: I mevrouw De Vrieze-de Schipper, 2 mevrouw Traas-Mieras, 3 mevrouw Rijn-Waterman. Bloeien de kamerplanten: 1 Piet Karelse Jzn., 2e prijs mevrouw De Vlieger de Jager, 3e prijs Roosje Dekker, eervolle vermelding: mevrouw Ka- relse-Kopmels en Adriane Nieuwen- huyze. Dahliawedstrijd: le prijs met beker mevrouw De Vrieze-van Liere, 2 mevrouw De Vrieze-de Schipper, 3 mevrouw Joosse-Rijn. Dahlia's rood: 1 mevrouw De Vrieze-van Lie re, 2 mevrouw De Vrieze-de Schip per, 3 mevrouw Joosse-Rijn. Rose dahlia's zelfde volgorde. Diverse snijbloemen: 1 Adriane Nieuwenhuy- ze 2 en 3 mevrouw Lind-enbergh- Nieuwenhuyze. Snijbloemen: 1 en 2 P. D. Joosse. Drijfschalen: 1 me vrouw De Vrieze-van Liere, 2 Rene Joosse, 3 Corrie Zuidweg. Fuchsia's: 1 mevrouw C. Joosse-Pieterse, 2 me vrouw Traas-Dek, 3 mevrouw, 2 me- de-Maljaars. Bloemenmanden: 1 en P. D. Joosse. Opgemaakte bloem- stukjes: 1 mevrouw De Vrieze-van Liere, 2 Adriane Nieuwenhuyze, 3 mevrouw De Vrieze-van Liere, 4 P. D. Joosse, 5 mevrouw Lindenbergh- Nieuwenhuyze. Vrije inzendingen kleuterschool: 1 Markees-Josse 2 en 3 Roland Joosse. Oriëntatierit Door de jeugd werkcommissie van de Hervormde kerk in Schore werd de jaarlijkse oriëntatierit op de fiets georgani seerd. Er waren 25 deelnemers aan deze rit. De wisselbeker die vorig jaar werd gewonnen door Jacqelien Mieras, ging nu naar Addie van der Borgt, die de rit beëindigde met 60 strafpunten. De verdere uitslag was: 2 Ria Dekker 70 pnt.; 3 Diana Dorrepaal 78 pnt.; 4 Ria Kootstra 86 pnt.; 5 Kees Dek 90 pnt.; 6 Max Joosse 90 pnt.; 7 Rene Joosse 90 pnt.; 8 Greetje van de Pas 90 pnt.; 9 Leo van Oosten 92 pnt. Start en fi nish lagen bij het verenigingsge bouw waar ook de prijsuitreiking plaats vond. 's-Gravenpolder Collecte De collecte voor het Ko ningin Wilhelminafonds heeft opge bracht 409,65. (Van onze correspondent) 's BOSCH De belangstelling voor de tweede dag van de jubi leumtentoonstelling van het 95- jarige Nederlandsche Rundvee Stamboek overtrof alle verwach tingen. Naast bezoekers uit diver se Zuid- en Noord-Amerikaanse staten, uit Turkije, Tsjecho-Slo- wakije, buurlanden enz. hadden vele duizenden plattelanders zich opgemaakt om de producten van de Nederlandse fokkerij te be wonderen. En die waren waard om gezien te worden, de blaarkoppen zowel als de zware roodbonten en de zwaarder wordende zwartbonten. Voor Zuid West Nederland zijn de zwartbonten alleen interessant en na de individuele keuringen van de eerste dag werden de verschillende groepen gekeurd en werden de kam pioenen aangewezen. Van de oudere stieren werd kam pioen de 7,5 jarige Friese Butemo- arch Producent van K.I. Lichten voorde, De Achterhoek (Gld) en werd reserve de Noord-Hollandse bijna achtj. Pan 55 van de K.I. te Sijbekarspel (NH). De jongeren zagen als kampioen de ruim 4,5 jarige Sultan van Blok land, een Noord-Hollandse kerel van K.I. Sijbekarspel en als reserve de ongeveer even oude zwarte Noord- Hollandse Adema 35 uit de Bocht van de NV v.h. Fa. P. Heemskerk te Herwijnen. In beide gevallen zijn het 1 A en 1 B uit dezelfde rubriek. Kampioene der oudere koeien werd de ruim tienj. Willempje 25 (Van onze correspondent) HULST Voor het speelseizoen 1969-1970 staat er bij het poppen theater „De Kriekeputte" uit Hulst weer heel wat op het programma. De eeuwenoude figuur van Jan Klaassen is nog steeds springlevend en voor het vierde achtereenvolgen de jaar is hij nu reeds de man met de meeste praatjes in de Hulsterse poppenkast. Voor het komende sei zoen heeft De Kriekeputte een tien tal nieuwe stukken in het program ma opgenomen. Woensdag 17 sep tember speelt De Kriekeputte 's mid dags om 3 uur in de schouwburg te St. Niklaas in het kader van het door het Vlaams Verbond voor het Poppenspel georganiseerde poppen- theaterfestivel. Zaterdag 20 septem ber is er een doorlopende voorstel ling op de kunstmarkt (Kaaiwal) in Axel bij gelegenheid van de Poolse feesten. Data van voorstellingen in „De Kriekeputte", Vestdijkstraat 18 te Hulst zijn: zondag 14 en zondag 28 september, De Prinses die alles ver gat; zondag 5 en zondag 19 oktober, Waar is de kat van opoe; zondag 2, zondag 16 en zondag 30 november, De ondeugende plumeau; zondag 14 en zondag 28 december, Jan Klaas sen en de leugenaars; 11 en 25 ja nuari, Het nieuwsgierige prinsesje: 8 en 22 februari, Het toverfluitje; 8 en 22 maart. De slimme Francisca; 5 en 19 april, Repelsteeltje; 3 en 18 mei, De dankbare leeuw. Alle voor stellingen vangen aan om half drie. In bewerking is momenteel voor oudere kinderen: De duivel met de drie gouden haren. Nog dit seizoen hoopt het poppentheater voor vol wassenen te brengen: Reinaert de Vos, een satirisch spel waarin geen der dieren een blad voor de mond neemt als zij de mens uithangen. TONEEL, FILM, CONCERT ANTWERPEN Als onder vandaag GENT Als onder vandaag ST.-NIKLAAS Als onder vandaag TENTOONSTELLINGEN ST.-ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis: Schilderijen 'j beeldhouwwerk van Jos But Baron R. de Meester de BeW| brouck. MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis 1017 uur Expositie aquarellen van de f nees-Duitse kunstenaar Sieg#| Sprotte Opg. voor deze rubriek tel. 7438 of Postbus 116 in Middelt- VRIENDENONS DOEL IS BEREIKT. EN WELORA GAAN ONZE vgEGEN UITEENIK STEL VOOR DAT WE EEN GROOT EEEST HOUOEN EN LUCKN LUKE WORDT ALS EREGAST UITGENODIGD- VLUG, HELP ME1. IK HES GEPROBEERD FLENSES TE BAKKEN... KS, V. Adema 469 pref., fltl J.A. Goed te Emmeloord; reservti werd de bijna tienj. Cisca 16, v.b Blitsaerd Keimpe, pref. le kl., jJ W.H.M. Hakvoort te Slootdorp. Van de jongeren werd kampioent de bijna vijfj. Aaltje 13, V. Succes pref., f.e. W. Timmerman te Koe- kange (Dr.) en werd reserve de 4,51; jarige Minke 46, V. Blitsaerd Kei®.|. pe, f.e. P.C. Vis te Venhuizen (NH),. De stieren, beste forse kerels! met toch veel adel, de koeien best. soortige ruim gebouwde dieren met beste uiers. Noord-Holland'iL vee komt dus wel duidelijk naar voJ ren. Het is fors en zeer produktistJ! Van de groepen eigengefokte vol-l bloeden bleef het viertal van L.p Brasser te Vrouwenpolder afwezig! De groep van C.H. de Regt te Leur, bestaande uit Janna 20, Janna 2!.H Janna 32 en Marie 21, kreeg een2)M prfjs. Met een 1 A prijs werd be kroond het viertal afstammelingej van de stier Bontje's Adema, Vj,_ Hiltje's Adema A pref., van de Vei| voor K.I. Zuid-West-Nederland. TONEEL, FILM, CONCERT E TERNEUZEN Luxor 20 uur De huwelijksnacht, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Commando's vallen aan, 14 j. ANTWERPEN Astrid Het noodlot van een keizeré| alle leeft. Quellin Drie stuivers geluk, a.l, Rubens Arenden vallen aan, 18 j Ambassades Moord met kleine dosissen, 18 j. Odeon De duivel bij de staart, 1 Savoy Zweden hel en paradijs, it;] GENT Metro De schoenen van de vi»| 14 jaar Scaldis Romeo en Julia, 14 j. Century Ringo met de gouden i vol ver, 18 j. Majestic De opstand, 18 j. Plaza Het commando der vervloé| ten, 18 j. ST. NIKLAAS Century De getatoueerde, a.l. Select Het brein, a.l. Scala De getemde feeks, a.1. Eden Buigen of baisten, 14 j. TENTOONSTELLINGEN ST.-ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis: Schilderijen t beeldhouwwerk van Jos But i Baron R. de Meester de Betzzij brouck. MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis 1017 uur Expositie aquarellen van de nees-Duitse kunstenaar Siegwif Sprotte. DIVERSEN KOEWACHT J. de Guchteneire IC uur Schiet SAS VAN GENT Rooien Oedt 19 uur Schieting 14.30 uur: amateur wielerkoers - lil In de Katspolder is he Otheense Kreek met he, bers gelokt. (Van een onzer versl: GOES „De man van d< trole, dat is Stroo". Zo d gens de voorzitter van de Vereniging voor Melkc Zeeland, de heer B. A: Zeeuwse melkveehouders veefokkers over de hoofi van de Provinciale Mei dienst in Zeeland, de hee uit Middelburg. De heer Arentdse zei dit 1 receptie, die het bestuur P.M.D. de heer Stroo aanbc tegenheid v-an de viering vi jarig jubileum als melkcont 1 september 1944 kreeg de i de functie van hoofdcontri dens de oorlogsjaren was c ning van controle op de me onmogelijk. Vanaf mei 19< heer Stroo geleidelijk zijn 1 hervatten. Van de ongevea Produktie gecontroleerde i 1945 breidde de melkcontrc land zich geleidelijk uit tot koeien. De voorzitter van de P heer J. M. C. Ooms, leidde komst en schelste de hoofdl als een bescheiden harde i met vasthoudendheid, gedu het toezicht op de uitvoeri: melkoontrole vorm wist te dat deze als vanzelf liep. I Vooruitzichten voor woensdag donderdag, opgesteld door het K.N.M.I.: vrijwel overal droog en vrfj warm. Weersvooruitzichten in middeld over Nederland. voor woensdag: aantal tot 11; min.-temp.: van normaal tot 3 graden bover tnax.-temp.: 1 tot 6 grad normaal; kans op een dro van minstens 12 uur: 9. ns °P een geheel droog Procent. 1 7^°n don;ierdag: aantal tot 9; min.-temp.: van ormaal tot 4 graden bover max.-temp.: 1 tot 6 grac normaal; kans op een drog van minstens 12 uur: 95 ans op een geheel droog Procent.

de Stem | 1969 | | pagina 2