Henk Wery miste de grote kans ISRAEL TE BANG VOOR PENALTY... Kessler: de overwinning was verdiend DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Toto 5 Pijnen won Tour du Nord WERELDTITEL er 801, Den Haag. Leeftijd e kunt worden bij de 0057-11 niseer- en Coverbedrijf 3, Hulst. Tel. (01140)2461 in alle bekende merken 3nde GT100 radiaalband van B.F. Goodrich. i coverbedrijf garandeert erk. Deskundig advies! nen I De enige in Zeeland erne Optof lex uitlijn-brug! lW.K. ALLEEN NOG THEORIE 1WIIRIIIII W' '2 (Van onze speciale verslaggever) CHORZOW Een zwaar oordeel over Henk Wery vellen is ge- I makkelijk. Het zou echt onrede lijk zijn. Onder verschrikkelijk zware druk, negen minuten voor tijd met een achterstand van 12, moest hij een strafschop tegen de Polen nemen. Op Wery rustte een enorme last, zijn zekerheid was niet gestimuleerd door een dui delijke rechtvaardigheid van de strafschop, want anders dan een geschenk van de Tsjechische scheidsrechter Ivan Placek was I het niet. Die strafschop was ook geen meer of minder logisch uit- I vloeisel van een lange reeks van aanvallen, die incorrect gestopt waren en om wraak vroegen. We- Ir)' kan nauwelijks de emotie van een revanchegedachte gevoeld hebben, want er was geen echte aanleiding voor de wel heel zwa re straf na een misschien kleine overtreding van Kostka tegen Veenstra. Wery moest „koud" achter de bal gaan staan, geeste- I lijk niet voldoende geladen. We- I rv had nog een andere onbeschrij felijk grote druk. In Zeist was ge- oefend op het nemen van straf schoppen. Groot in de eerste I plaats en Israël waren de aange wezen mensen voor het uitvoeren van een eventuele strafschop. Toen het in Chorzow zo ver was, Week Groot door een knieblessure niet in staat de strafschop te ne men en Israël durfde niet. Daar om moest een beroep op Henk Wery gedaan worden, kort voor tijd. Levensgroot achter het doel oprijzend wees het scorebord de stand 21 voor Polen aan. Negen minuten nog slechts had de klok achter Kostka vol te tikken. Wery heeft de bal net naast de rechter- doelpaal geschoten. Hij heeft ge faald op een moment dat het mak kelijk te zeggen is dat een inter national niet mag missen. Het zij zo. Henk Wery heeft een gat ge schoten in de Mexico-illusies, maar volgens recht en redelijk heid was Polen, nadat Nederland voor rust kansen had laten liggen op een grotere voorsprong dan 10, de betere ploeg. Een moment uit de wedstrijd Nederland - Polen. Henk Wery in duel met zijn tegenstander Deyna. (Van onze speciale verslaggever) CHORZOW Negen minuten voor het einde van de opwinden de wedstrijd tegen Polen, wist Nederland dat de Mexico-droom praktisch voorbij was. Dat het waarschijnlijk nooit de eindstrijd van het wereldkampioenschap voetbal zal halen. Toen namelijk schoot Henk Wery een strafschop naast. Nederland, met 21 achter op dat moment, was zo goed als zeker uitgeschakeld voor het toer nooi waar zo lang op „gewerkt'- is. In theorie heeft Nederland nog een kans,, maar die is enorm klein. Het zou alleen kunnen, wanneer Bulga rije alle drie de bomende wedstrijden verliest en Polen er van de twee nog een met nul winstpunten afsluit. Een theorie, waar niemand in gelooft. Want heeft Kessler bijvoorbeeld niet altijd gezegd: „Als we in Polen ver liezen zijn we verloren". In Chorzow, noemde de bondscoach de match tegen Polen er een „van een niet erg hoog niveau. Dat is trouwens meestal niet zo als beide ploegen al les op alles zetten voor de overwin ning", aldus Kessler. „Techniek en stijl worden dan meestal vergeten. Ik meen, dat het eerste Poolse doel punt vanuit een buitenspelpositie is gemaakt. Ik vind wel, dat de Polen hun overwinning verdiend hebben en ik wens hen evenveel geestdrift toe bij hun wedstrijd tegen Bulgarije." Kessler vond Van Beveren, Eyken- broek, Groot en Cruijff de besto mensen in de Nederlandse ploeg. „Is raël begon zeer goed, maar zakt- tegen het eind af. Hij zou de straf schop hebben genomen, maar weiger de op het laatste moment." Scheidsrechter Placek oordeelde dat het een gemakkelijke wedstrijd was „omdat beide ploegen volgens hem in het algemeen fair hadden ge speeld." De Poolse coach Ryszard Konee- wicz zei„De Nederlandse ploeig toonde dezelfde kwaliteiten als in mei in Rotterdam. Ze waren tech- George Kessler: verdiend. nisch goed, maar hun tactiek deugde niet. Omdat wij wisten wat wij kon den verwachten, kwamen wij goed voorbereid het veld in." i-Nederland RCH-Veendam XI Sp.-Cambuur DRC-Fort./Sitt. foracles-Den Bosch jfecelsior-Fort. VI. X Willem II-Graafsch. X gjnkwijk-Bl. Wit EDO-Pec jfagenv.-Roda J.C. I X RBC-HDVS I ?^2jfe-Drente Ielox-Waito„;„„„ Amateurvoetbal gestart iAant?' deelnemers 780.886. '"'es: 1.642.386. 1W Üen derde PrÜs: 331.723. «ede extraprijs: 147.814. n, waren zondagavond veertit.. s„ mSep van dertien goedvoor- c uitslagen binnengekomen. Verslagen zit de Poolse keeper Kostka op de grond na het enige derlandse doelpunt, gemaakt door Henk Wery. MONZA (ANP) Jackie Stewart, reeds winnaar in Zuid-Afrika, Span je, Nederland, Frankrijk en Engeland, heeft zondag door een zege in de Ita liaanse Grand Prix het wereldkam pioenschap 1969 der coureurs (For mule 1-renwagens) opgeëist. De Schotse Matra-Ford-rijder triomfeer de op het snelle circuit van Monza in recordtijd en heeft thans 60 punten in de competitie om de wereldtitel Stewart had voor de 391 km 1 uur 39 min 11,2 sec. nodig, hetgeen neer- .omt op een gemiddelde van 236,523 cm/uur. De Nieuwzeelander Denis Hulme was sedert 1968 met een ge middelde van 234,022 houder van het record. Jackie Stewart: kampioen (Van onze sportredactie) BREDA Het amateurvoetbal is weer begonnen. Na een rustpauze van enkele maanden zijn de niet-be- taalde spelers weer op de velden ver schenen. Tot medio volgend jaar zul len ze hun duizenden supporters in steden (en vooral) dorpen vol span ning laten afwachten of het tot een kampioenschap komt of dat er al dan niet gedegradeerd moet worden. Het spel om de punten startte en daarbij vielen ook de eerste geblesseerde spelers, zoals men op de foto hier naast ziet. De ongelukkige voetbal ler die onze fotograaf trof, was de Rijsberger (VVR) Van Hees. Zijn club won met 0-2 van UW. Lands kampioen Middelburg werd bedwon gen (1-1) door het gepromoveerde Schijndel en het ook pas in de eerste klas spelende Alliance uit Roosendaal haalde een punt weg bij Vlissingen. Meer over het amateurvoetbal op de tweede sportpagina. ROUBAIX (ANP) René Pijnen (Woensdrecht) heeft de 5-daagse Tour du Nord gewonnen. Hij bleef de Belg Georges Pintens precies 39 seconden voor. Zijn grote slag sloeg René Pijnen in de etappe van zater dag toen hij wel en Pintens niet deel uitmaakte van de kopgroep. De daar mee verkregen voorsprong stond Pij nen zondag niet meer af. (Zie verder de vierde sportpagina.)

de Stem | 1969 | | pagina 7