/eg Belangrijk duel voor Nederlands elftal Competitie kreeg nieuw gezicht voor hockeyers 1 ENGELSE COUREURS IN PHILIPPINE ONDERDAK Proefneming wijziging spelregels Nederland voor sleu telduel De Ganzen promoveert naar de derde Idas Toto 5 Competitie-indeling Overzichtelijk HOCKEYTOERNOOI IN HULST MET STERKE REZETTINd Draaiboek Zeer zwaar E.K. landelijke ruiters in 1971 voor Nederland Schaker Donner speelde remise •te,*' X X X X X X X Ruim twee honderd aan meldingen voor zwemrace in Sas iemedewerkers uitstekend be- goede sociale ïttige werksfeer DE STEM VAN DINSDAG 2 SEPTEMBER 1969 ZORGEN VOOR KESSLER 3eorge Kessler: „Het wordt een zeer (moeilijke wedstrijd". <Van onze sportredactie) ZEIST Het is maar goed, dat bondscoach George Kessler al grijze haren heeft. Anders zou hij ze deze week van zorgen hebben gekregen. Enkele dagen voor de belangrijke wedstrijden Polen - Nederland, wor stelt Kessler met vele problemen. Daar zijn in de eerste plaats de bles sures van de aanvallers Van Ilane- gem, Wery, Moulijn, Roggeveen en Cruyff. Een complete voorhoede, die zich gisteren voor onderzoek bij KNVB-arts W. Mosterd meldden. „Het ziet er niet ernstig uit, maar je weet het nooit", aldus Kessler, voor wie de woorden van masseur Pierre van den Acker „het zijn lichte blessures, die nog genezen zijn voor we naar Polen vertrekken" wel een troost, maar nog geenszins een geruststelling betekenden. Daar is bovendien de matige vorm van vrijwel alle geselecteerden. „Van onze topspelers is niemand in top vorm", vertelde Kessler gistermid dag in het KNVB-sportcentrum te Zeist. „Ik kan echter niemand an ders nemen, want ofschoon de grote vorm er nog niet is, hebben de clubs, waartoe de geselecteerden behoren, zondag zonder uitzondering gewon nen, hetgeen erop wijst dat de geko zen spelers desondanks nog de beste zijn". Als een van de belangrijkste han dicaps bij de voorbereidingen op de voor het Nederlands elftal „wedstrijd van het jaar" noemde Kessler het wegvallen van Theo Pahlplatz, die zoals bekend met een knieblessure tobt. „Pahlplatz was voor mij een vaste keus", lichtte de bondscoach toe. „Als international was hij volwassen geworden. Hij was in de eerste wedstrijd tegen de Po len onze beste aanvaller. Bovendien voorspelde zijn spel bij FC Twente veel goeds. Theo heeft me vanmor gen opgebeld en me veel succes toe gewenst. Dat heeft me echt goed ge daan, maar daarmee heb ik hem niet terug", aldus Kessler, voor wie het feit dat Pahlplatz waarschijnlijk niet behoeft te worden geopereerd hij speelt vanavond met FC Twente's B- elftal tegen de reserves van Heracles om zijn knie te testen een schrale troost was. George Kessler is er zich van bewust, dat de wedstrijd die zon dagmiddag om vier uur in het „Sile- zien-stadion" te Kattowice-Chorzow wordt gespeeld: de belangrijkste in zijn trainersloopbaan tot dusverre is. Hij heeft bij de voorbereidingen dan ook niets aan het toeval overgelaten. In een twaalf pagina's omvattend draaiboek is het gehele programma voot de selectiegroep vanaf het tijd stip waarop z(j arriveren tot op het moment, waarop zij op Schiphol te rug keren, op schrift gesteld. Dins dagmiddag om 4 uur lichte training, woensdagmiddag om dezelfde tijd het aanvangsuur van de wedstrijd een trainingswedstrijd tegen de eer- (Van onze hockeymedewerker) BREDA Hoofdklasse of geen hoofdklasse! Een discussiepunt voor- ifgegaan door talrijke gedachtenwisselingen, waarvoor de oplossing log niet gevonden is. Reeds enige jaren leeft in de gelederen van de 'KNHB de invoering van de hoofdklasse. Reeds enigie vergaderingen zijn er aan besteed. Voor- en tegenstanders hebben daarbij hun me ningen kenbaar gemaakt. Uitgangspunt vormde het door het nationa le team op het Olympisch hockeytoernooi te Mexico City bereikte resultaat. Hoewel de bezetting van de eervolle vijfde plaats zonder twijfel voldoening mocht scheppen werd men met een duidelijk feit geconfronteerd namelijk dat het Nederlandse hockey ten achter bleef bij het sterkste hockey in menig ander land. en bekerhockey. Veranderingen, die enerzijds, voor wat de compeuiie be treft verhoging van het spelpeil be ogen, anueivojus ue auinrc„KcujKlieid van net bekernockey vergroten. Een grotere last is daarmede tevens op de schouders van de clubbestuurders gelegd, want om met een team de noogste treden van de competitielad- aer ie bereiken vergt veel inzicht en begrip. De spelers van de eerste klasse teams zuilen zich grotere opofferin gen moeten gaan getroosten zich aan een zwaardere training moeten onderwerpen om het gestelde doel, nameijk deelname aan de kampioens competitie, te bereiken. De in deze competitie verworven plaats op de eimdxangtijst zou nog wel eens grote betekenis Kunnen krijgen. De als proefneming in het vorig jaar ingevoerde speiregelwijzigingen voor heren hebben naar algemeen oordeel zowel van de zijde aer spe lers als die der arbiters geheel aan de verwachtingen voldaan en blijven ook voor het seizoen 1969-70 van kracht. Thans wordt overgegaan met een nog verdergaande proefneming in het herennockey. Per wijziging die onmiddellijk van kracht wordt. De 22.90 meter lijn wordt vervan gen door een 32-meter lijn. Het volgende is daarbij bepaald: 1 Een speler kan geen buitenspel meer staan voor de 32 meterlijn op de helft van de tegenpartij. De mid denlijn wordt derhalve voor buiten spel verschoven naar de 32 meterlijn op de helft van de tegenpartij. 2 Verruiming van het gebied, waar binnen een strafhoekslag behoort te worden gegeven voor een opzettelijke overtreding door een speler van de verdedigende partij. 3 De vijf verdedigers, die zich bij het nemen van een hoekslag niet ach ter hun eigen doellijn mogen bevin den, behoeven slechts tot voorbij de 32 meterlijn te gaan. Mede ter verbreding van de top en verbetering van het spelpeil leek de invoering van een hoofdklasse de gewenste injectie voor het Nederland se hockey. Het voorstel van 't bonds- -ftestuur werd echter getorpedeerd, voornamelijk door de westelijke clubs Zij vreesden namelijk het overlopen •Wan enige spelers naar een andere club die een plaats in de hoofdklasse had veroverd. Het bondsbestuur in- ■ormeerde overal, gaf de clubs een Rraximum aan inspraak en na deze opiniepeilingen kwam het met een Tndere competitie opzet uit de bus |ie de opvatting van vele clubs het leest benaderde. De herencompetitie voor de feerste klassers in West en Zuid (uit gebreid naar tien clubs) zal 7 sep tember van start gaan, waarna de overige eerste klassers op 14 septem ber de eerste stap op het competitie part zullen zetten. Teneinde de com- Btoetitie zo snel mogelijk en zonder Hoemenswaardige onderbrekingen af te werken, wordt het spelen van be tere wedstrijden naar het voorjaar Verschoven. BI Hieraan zullen dan deelnemen die clubs die zich niet geplaatst hebben in de rij der clubs, die mogen strij den in de kampioenscompetitie. Een fampioenscompetitie, waaraan de hoogst geplaatsten van ieder listrict zullen deelnemen. Een halve tompetitie met acht deelnemende elf lallen. Bekerhockey heeft ook een ander asje aangekregen. Een jasje van de nieuwste snit, zulks tot genoegen van Tlle clubs. Het afval-systeem is ver hangen door een geheel andere opzet, (fan het zestal te veroveren bekers tón nog een tweetal toegevoegd. De Tockey-Sport-beker en de van der Tagen-beker. De deelnemende clubs vorden ingedeeld in poules. Daarbij tóijgt ieder deelnemend elftal de gelegenheid op 7 september, 19 okto ber en 16 november zijn krachten te meten. Op deze wijze is een deelne mende elftal na de eerste verloren wedstrijd nog niet uitgeschakeld voor jterdere deelname zoals dit bij het m-oegere afvalsysteem wel het geval ras. Na de winterstop wordt het af- palsysteem weer van kracht tussen pe winnaars van de poules naar de uiteindelijke finales voor diverse bekers. Derhalve ingrijpende veranderin gen m de opzet van de competitie den voor competitie of beker geen sticks meer mag worden gemaakt. Onverbiddelijk geldt thans de regel „Sticks is sticks". Ook deze maatregel brengt zeker in de eerste competitiewedstrijden zijn consequenties mee. Het gevaar bestaat n.l. dat deze wedstrijden „doodgefloten" zullen worden. Een en ander zal veel aanpassing van spelers en scheidsrechters vergen. Herhaaldelijke onderbreking van het spel maakt hockey als kijkspel niet attractief. Door spelregelwijzigingen is getracht deze onderbrekingen te beperken en de snelheid van het spel te bevorderen. Er zijn echter grenzen. De sticks regelgrens werd in de loop der jaren vele malen overtreden. Vandaar dat het bondsbestuur deze thans het halt heeft toegeroepen. Dat het seizoen 1969-'70 in hoge mate belangrijk wordt zal eenieder uit het boven staande wel duidelijk zijn. Heren: le klasse: Breda, Eindho ven, EMHC, 's Hertogenbosch, HTCC, Keep Fit, MEP, MOP, Til burg, Venlo. 2e klasse A: Forward, HOCO, Liberty, Pelikaan, Push, Ra pidity, Were Di, Zwart Wit. 3e klas se A: Cadetten, DES, Hopbel, Oir- schot, Olympia, Rapide, Waalwijk, Waranda, 4e klasse A: Etten-Leur, Goes, HSD, Middelburg, Tempo, Vlissingen. Dames: le klasse: EMHC, 's Her togenbosch, HTCC, Oranje Zwart, Push, Rapidity, Venlo, Were Di. 2e klasse A: Breda, Forward Keep Fit, MEP, MOP, Tempo, Tilburg, Waalwijk. 3e klasse A: DES, HOCO, Middelburg, Oympia, Oirschot, Pe likaan, Son, Waranda. 4e klasse A: Etten-Leur, Goes, HSD, Liberty, Rapide, Zwart Wit. ste-divisieclub De Graafschap. „Het is geen oefenwedstrijd, maar zuiver een trainingspartij. Het kan zijn dat er 90 minuten wordt gespeeld, het kan ook zijn dat ik het na 50 minu ten voldoende vind. Bovendien kan ik het partijtje wanneer ik dat wiï onderbreken om bepaalde tactische manoeuvres uit te proberen", aldus Kessler, die donderdag en vrijdag middag om vier uur het elftal in het Silezien-stadion wil trainen. Oranje logeert in Swierklaniec, een dorp op 22 km en 110 meter van het Silezien-stadion, dat een capaciteit heeft voor 102.000 toeschouwers „Toen ik vorige week in Polen was heeft men mij verzekerd, dat het sta dion uitverkocht zal zijn", vertelde Kessler, die met de spelers, arts Mos terd, masseur Van den Acker en Ajax-kok Walter zijn intrek zal ne men in het slot Osrodek, een kasteel tje dat is gebouwd in de Lodewijk 14e stijl. „Een ideale verblijfplaats", vervolgde Kessler, „iets beters had den we ons niet kunnen wensen. Het kasteeltje ligt op een terrein, dat on geveer 148 ha groot is. De omgeving is bijzonder bosrijk en er is een meer tje. Bovendien kunnen we ons in het gebouw bijzonder goed ontspannen. Er zijn kamers om te kaarten, te schaken, te biljarten en er is een ta- feltenniszaaltje. Vervelen zullen we ons zeker niet, terwijl er ook nog een speelfilm wordt meegenomen." Veertien dagen heeft Kessler nodig gehad om het draaiboek samen te stellen. „Het is bijzonder belangrijk, dat al deze zaken van tevoren zijn geregeld. Dan heb ik er daar in Polen geen zorgen meer over". Zorgen bereidt hem wel de wed strijd van zondag. „Het wordt ver schrikkelijk zwaar. De Polen willen zich voor eigen publiek revancheren voor de nederlaag in Bulgarije en Nederland. Ze willen de Nederlan ders van het veld vegen. De voorbe reidingen begonnen al medio juli. De laatste veertien dagen voor de wed strijd sinds vorige week maandag dus zijn de spelers bij elkaar. Ik heb de oefenwedstrijd tegen Noorwe gen gezien. Polen won nu met 6—1 en ik moet zeggen, dat het Poolse elf tal me machtig heeft geïmponeerd. Er waren grote uitblinkers zoals doe'man Kostka, centrale verdediger Blaut, vleugelverdediger Anczok, middenvelder Dejne, spitsspelers (Van onze paardensportmedewerker) ETTEN-LEUR De Europese kampioenschappen voor landelijke ruiters, die steeds om de twee jaar verreden worden, zullen in 1971 in Nederland gehouden worden. De plaats is nog niet bekend, maar vast staat wel dat deze Europese titel strijd in september zal plaats vinden. In 1971 moet Duitsland, dat eind au gustus in het Belgische Leopoldsburg eerste werd, de erenstandaard van Prins Bernhard verdedigen. De stan daard wordt beschikbaar gesteld aan het beste team in de veelzijdigheids wedstrijd, welke trekwilligheid, dres suur, cross-country en springen om vat. HAVANA (ANP) In de vijfde ronde van de internationale Copa- banca-schaaktoernooi in Havana heb ben grootmeester Donner en de Belg O'Kelly remise gespeeld. De partij duurde slechts zeventien zetten. Don ner heeft nu, evenals O'Kelly, 2,5 punten. Aan de leiding gaan de Rus sen Kortsnoi en Suetin en de West- duitser Uhlman met vier punten. Het gevolg van deze spelregelwij ziging is, dat er buiten de reeds ja ren bekende lijnen nog vier lijnen op de terreinen zullen moeten wor den getrokken. Aangezien deze spel regelwijziging alleen van toepassing is op herenhockey wordt de over zichtelijkheid van spelsituaties hij da mes- en herenwedstrijden er voor de arbiters niet beter op. Hopelijk zul len zij door het bos de bomen niet meer kunnen zien. De stieksregel is jaren een punt van discussie geweest. Bij de toepas sing ervan werd vele malen met ver schillende maten gemeten. Temeer daar de opvattingen der arbiters nogal eens uiteenliepen. Mede door de arbitrage in Mexico, waarvan het Nederlands elftal nadeel heeft onder vonden, heeft de bond thans het pa rool uitgegeven, dat in alle wedstrij- Dit beeld zal men dit weekeinde weer op vele sportterreinen kunnen zien. Dan wordt namelijk een begin gemaakt met de belangrijke hockey- competitie. Johan Cruyff: licht geblesseerd. Szoltysik en Lubanski en rechtsbui ten Marks. De laatste is een nieuwe man. Een enorm talent. Ik verwacht dat hij het ons uitermate lastig zal maken. Polen speelde bij ons nogal defensief en deed dat ook in Bulgarije. Tegen Noorwegen werd er echter volgens een heel ander concept gespeeld. Veel agressiever en dynamischer. Echt, ik ben onder de indruk gekomen van de Polen. Ze hebben een verschrik kelijk sterk elftal". Sombere perspectieven voor de Ne derlandse ploeg? Afgaande op Kess- lers woorden zou men zeggen van wel. Temeer omdat, zoals de bonds coach terecht heeft opgemerkt, geen van de geselecteerden in de laatste wedstrijden de grote vorm heeft ge demonstreerd. En Henk Groot zelfs bij Ajax jongstleden zondag op het reservebankje zat. „Dat was voor mij wel een bijzonder onplezierige ver rassing", besloot Kessler. (Van onze sportredactie) BREDA Hoewel er ook com petitiewedstrijden zijn eerste cn tweede divisie en het duel tussen MVV en DOS, dat op verzoek van de Maastrichtenaren vooruit wordt gespeeld zal de belangstelling van de massa zondag grotendeels uitgaan naar de ontmoeting tus sen Polen en Nederland in Chor- zow. Niet zo zeer omdat het een interlandwedstrijd is, maar om het feit, dat het gaat om het sleuteltreffen in de „'roep met Ne derland, Polen. Bulgarije en het reeds uitgeschakelde Luxemburg van de voorronden voor het we reldkampioenschap, dat volgend jaar in Mexico wordt gehouden. Wil de Oranje-formatie de kan sen op een plaats in het eindtoer- nooi in eigen hand houden, dan moet een overwinning behaald worden want Bulgarije, dat thuis zowel met Nederland, Polen en zij het zeer moeizaam met Luxemburg afrekende, is nog on geslagen. Het wordt een buitenge woon zware opgave voor bonds coach Kessler. De feiten zijn, dat Nederland dezelfde tegenstander in Rotterdam eerst in de laatste minuut door een doelpunt van Sjaak Roggeveen op de knieën kreeg, dat Polen in zijn reeks oe fenwedstrijden Noorwegen ver pletterde (6-1) en Rusland (in Moskou) op een gelijk spel hield (00). Bovendien kan Kessler niet beschikken over enkele spelers, die zeker in aanmerking waren gekomen voor een plaats in het nationale elftal: Piet Keizer, die nog steeds niet wil uitkomen in Kesslers keurkorps, Rob Rensenbrink en Henk Houwaart, die beiden ver plichtingen hebben aan FC Brug ge en de geblesseerde Theo Pahl platz. Al deze punten in ogen schouw genomen mag niet meer dan een puntendeling worden verwacht. Veendam verraste tegen Volen- dam met een zege en heeft nu vier punten uit drie wedstrijden. Tegen RCH, dat met drie verlo ren wedstrijden triest onderaan Polen-Nederland RCH-Veendam Helm. Sp.-Cambuur DFC-Fort./Sitt, 1 X 1 1 Heracles-Den Bosch Excelsior-Fort. VI. X l Willem II-Graafsch. X 1 Elinkwijk-Bl. Wit 1 EDO-PEC Heerenv.-Roda J.C. X RBC-HDVS Baronie-Drente I X Velox-Wageningen i X staat moeten de Groningers hun ongeslagen positie zeker kunnen handhaven. Cambuur, dat zich na twee nederlagen goed herstelde te gen RCH, zal te sterk blijken voor Helmond Sport. Fortuna - Sittar- dia, de trotse lijstaanvoerder krijgt 't bijzonder lastig tegen DFC. Ge zien 't terrein voordeel, dat de pu pillen van Piet de Visser hebben, zou winst voor de Dordtenaren zelfs niet verbazen. FC Den Bosch zal vermoedelijk een overwinning op Heracles be halen. Hetzelfde geldt voor Willem 2 in het duel met De Graafschap. Voor eigen publiek zijn er gunsti ge perspectieven voor Excelsior in de derby tegen Fortuna Vlaar- dingen. Bij Elinkwijk - Blauw Wit zijn de gasten favoriet. EDO zal waarschijnlijk het onderspit moe ten delven tegen een verrassend goed draaiend PEC. Heerenveen in eigen stad meestal goed °P dreef, heeft de mogelijkheid Roda JC te bedwingen. Een open strijd is het treffen tussen het produktieve Hermes DVS (elf doelpunten) en RBC, dat nog geen goals tegen heeft. Bij Ba ronie SC Drente, dat op ver zoek van de bezoekers om 14.00 uur in plaats van 14.30 uur be gint, kunnen de Bredanaars hun eerste winst boeken. Velox heeft de beste kansen in het duel met Wageningen. -V- v «IIP - Op de foto de Engelse coureur Alan Pattitt met de verloofde van zijn vriend Tony Milewood, Marianne Molker. (Van onze sportmedewerker) GOES Het is het eerste water- poloteam van de Ganzen uit Goes gelukt de tweede beslissingswed strijd tegen De Llnge uit Leerdam (Van onze zwemmedewerker) SAS VAN GENT Niet minder dan 217 zwemmers en zwemsters heb ben ingeschreven voor de 35e inter nationale ronde van Sas op zater dag 6 september. Deze wedstrijd telt mee voor de zwemkroniekbeker. Vandaar dat verschillende clubs met een zeer sterke afvaardiging komen, zoals H.P.C., Heemstede: Zian, Den Haag; en de Robben uit Hilversum. Een 100-tal Zeeuwen en een 30-tal Belgen completeren het geheel. Als favorieten gelden M. Wolff en J. v.d. Hooft, terwijl voor de schoolslag de plaatselijke favoriet B. Platschorre zeker al het mogelijke zal doen om voor eigen publiek als eerste op de 2 kilometer schoolslag aan te tik ken. De wedstrijden vangen aan om 15.30 uur en worden gehouden in de omgeving van het Sasse zwembad. voor een plaats in de derde klasse van de KNZB te winnen met 31. En daar de eerste wedstrijd vorige week bij De Linge thuis met 33 werd gelijkgespeeld is de promotie nu een feit. De wedstrijd in Goes werd onder grote publieke belangstelling o.a. de burgemeester van Goes mr. F. G. A. Huber was aanwezig gespeeld. In de eerste minuut nam De Linge door een misverstand in de Ganzen- verdediging door Verbruggen de lei ding doch de Ganzen had in Adrie Bakker (hij speelde vorige week niet mee) een zeer gevaarlijke 2-meter- midvoor. Hij was het die de Ganzen naast De Linge bracht: 11. In de tweede speeltijd nam De Linge even teveel risico in de aanval. Piet Schop zwom de bal keurig op, hij speelde hierdoor Adrie Bakker vrij, deze kreeg de bal en scoorde onhoudbaar: 2—1. De Linge probeerde de bakens te verzetten doch strandde steeds op de Ganzendefensie waarin Wolve- tang een uitstekende partij speelde. Hoe gevaarlijk het duo Baarends- Bakker kan zijn bewees het in de derde speeltijd. Na enkele misluk kingen speelde Baarends de bal heel listig naar Bakker die wederom het net liet trillen: 31. Ook Piet Schop kreeg enkele uitstekende doelkansen doch De Linge-doelman stond op zijn post. In de laatste speeltijd verde digde de Ganzen de voorsprong be kwaam, waardoor de eindstand 31 werd voor de Ganzen. Met De Schel de uit Terneuzen heeft Zeeland nu twee teams in de derde klasse van de KNZB, hetgeen nog nooit is voor gekomen. (Van onze sportredactie) PHILIPPINE De familie Molker uit Philippine is verzot op wielren nen. Regelmatig bezoekt het gehele gezin wielerkoersen in de omgeving. Zelfs mevrouw Molker gaat dan mee. Gistermiddag bijvoorbeeld was ze weer niet thuis. Met haar dochter Marianne vergezelde zij Tony Mile wood naar een koers in Mariakerke. Tony Milewood, een 22-jarige Engel se coureur, is in korte tijd een voor name plaats in hun gezin gaan inne men. Niet alleen omdat hij bijna al tijd vóórin eindigt in de koersen, maar vooral omdat hij verloofd is met dochter Marianne. Tony en zijn vriend Alan Pattitt lo geren al geruime tijd bij de familie in Philippine. Zij doen in Nederland rond de kerktorens een koerservaring op, die zij zich in hun moederland slechts met grote moeite en dan pas na jaren zouden kunnen verwerven. Alan Pattitt, wél thuis omdat hij last had van zijn maag en onmogelijk kon rijden: „In Engeland kunnen we alleen in de weekends koersen. De er varing die je in die ritten opdoet, is te gering. Daarom komen er zoveel Engelse coureurs naar de overzijde van het kanaal. Hier is het voor een wielrenner beter". Alan heeft overi gens weinig van de gelegenheid tot rijden kunnen profiteren. In het be gin van het seizoen kreeg hij last van een blessure aan zijn achillespees en is daarvan gedurende het gehele jaar constant de gevolgen blijven voelen. Samen met Tony en vier andere En gelse wielrenners hoopt hij op 13 en 14 september deel te nemen aan de Omloop van Zeeuwsch Vlaanderen. John Hill die uitkomt in het team van Clarijs, zit in de ploeg Grand Thomas en Mick Bennet, die op het ogenblik in Schaarsbergen verblijven en Ter ry Carrell, die in Gent woont. Eind september gaat Alan weer te rug naar Engeland, naar zijn baan bij het ministerie van defensie. Wat hij precies doet, zegt hij niet. „Topsecret, you know (Van onze hockeymedewerker) HULST Op zaterdag 6 en zon dag 7 september houdt de Hulsterse mixed-hokeyclub M.H.C. Rapide het jaarlijks Reinaert-toernooi. Dit jaar zullen 6 damesteams en 12 heren teams van de partij zijn. Naast de Nederlandse clubs Rapide en Ter- neuzen zal ook de winnaar van vo rig jaar de Duitse club H.C. Duren aanwezig zijn. Verder zullen Hockeyclub Catn- brai (Parijse universiteitsploeg), Dragons (Brusselse ploeg) en H.C. Mechelen, welke ploegen ook reeds winnaar van dit toernooi werden, tot de deelnemende ploegen beho ren. Bekende ploegen als Luc (Lille) Douai (Frankrijk) en Tienen zullen eveneens te Hulst aanwezig zijn. Het toernooi begint zaterdag in de na middag en wordt zondagmiddag voortgezet, terwijl de prijsuitreiking om ongeveer 17.00 uur zal plaats vinden. Voor de deelnemende clubs staat zaterdagavond ook een feest avond in hotel De Graanbeurs op het programma.

de Stem | 1969 | | pagina 13