kruimelboetiek peek cloppenburg PROF. I Hoi raUAIFFBSENBANK fijnmechanische bankwerkers DE Mi VOO UNIVI Be Raiffeisenbank is goed voor uw geld Zij: Wat kan de Raiffeisenbank allemaal voor ons doen? Hij: Méér dan je denkt - we kunnen er terecht voor alle bankzaken. SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN PHILIPS versterk uw energie^ en kom tot rust Pleegzuster Bloedwijn TOPLOON steno-typiste telefoniste/typiste B B 7 BOEKHOUDSYSTEMEN TALENPRAKTIKUM BREDA TALENPRAKTIKUM BREDA 6 DE STEM VAN DINSDAG 2 SEPTEMBER 1969 li Zij: Maar de Raiffeisenbank is toch een grote spaarbank. Hij: Niet alléén een grote spaarbank, waar we ook terecht kunnen voor de nieuwste spaarvorm het verzekerd sparen, maar de Raiffeisenbank doet véél meer. Voor mijn salaris kunnen we er een privé-rekening openen, of adviezen inwinnen over assurantiën en effecten. En als we naar het buitenland gaan kan de Raiffeisenbank onze reisdeviezen en reis- en bagageverzekeringen verzorgen. Zij: We kunnen eigenlijk voor al onze financiële aangelegenheden naar de Raiffeisenbank? Hij: Inderdaad. Ik kan iedereen de Raiffeisenbank aanbevelen; bovendien zijn er 1500 vestigingen, dus altijd wel één in de buurt. WMmm CB £9-05 Philips-Breda ontwerpt en ontwikkelt elektro-akoestische apparatuur voor professionele doeleinden. In verband met toenemende werkzaamheden moeten wij de proeven-werkplaats uitbreiden en daarvoor zoeken wij nu met LTS-diploma en bij voorkeur Bemetel In de proeven- werkplaats worden de onderdelen ver vaardigd voor de prototypen van de apparaten, die door de ontwerpgroepen worden ontwikkeld. Er wordt dan ook nauw samengewerkt met de elektronische en mechanische ontwerpgroepen. Onze gedachten gaan uit naar accu rate medewerkers in de leeftijd van 18-25 jaar. N.V. Philips - Breda Industriegroep Elektro - Akoestiek Wij kunnen een boeiende, afwisse lende werkkring bieden met een grote mate van zelfstandigheid. Belangstellenden nodigen wij uit te schrijven aan de personeeldienst, Kapittelweg 10, Breda, met vermel ding van opleiding en ervaring. Ervaar 4* kalmerend» king dia uitgaat vaa Plaag» zuster Bloedvin. Geniet van dia eerlek# en volt* smaak. Pleegzuster Bloed wijn is een uif*tekende ver sterktogadrank. Bekend, beproefd en verantwoord. Daarom is Pleegzuster Bloedwijn alleen verkrijg baar bij uw apotheker en drogist. Pleegzuster Bloed wijn is een mild natuur- produkt waaraan onont beerlijke aktieve stoffen zijn toegevoegd. Neemt nervositeit weg. Versterkt uw energie. Kortom: Pleeg zuster Bloedwijn geeft u rust en versterkt u op ver antwoorde wijze. Een glas Pleegzuster Bloedwijn zal u goed doen. U bent tussen de 18 en 27 jaar U bent direkt vrij? U houdt van afwisse lend werk? Dan kunt U 1200,per maand netto verdienen in vaste dienst met goede sociale voorzie ningen. Wij betalen uw belastingen. U zult werk doen in een team van en thousiaste buitendienstme dewerkers. Goede promo tiekansen. De firma zorgt voor een auto. Heeft U interesse? Kom dan dinsdag- of woensdagochtend naar Ho tel 't Valken, Breda om 9.00 uur en gelieve te vra gen naar de heer van Gijlswijk. Kok Makelaardij nv behoort tot de Kok-groep: krachtig groeiende onder nemingen, vanouds in de ruimste zin werkzaam op het gebied van onroerend goed. Op ons kantoor te Breda is belang wekkend werk te doen voor een en voor een Wij bieden ugoed salaris, drie en een halve week vakantie, kerstgratificatie en aantrekkelijke studiekostenregeling. Be! voor een nadere afspraak direct Kok Makelaardij nv Sophiastraat 20a Breda 01600-4 44 72 LANGE BRUGSTRAAT 43 - BREDA - TEL. 3'7555 (international education) Wij geven audio-visuele kursussen in FRANS DUITS - ENGELS - SPAANS PORTUGEES ITALIAANS - ZWEEDS - TURKS en NE DERLANDS (voor buitenlanders). In „TALENPRAKTIKUM BREDA" leert men de vreemde taal op natuurlijke wijze. De praktikum-methode bevordert een heel goede uitspraak. Deze methode is direkt gericht op aktief taal gebruik en men leert hierdoor de vreemde taal veel beter verstaan. Talenpraktikumkursussen zijn veel korter dan de traditionele kursussen. Ginnekenstraat 16a, Breda, tel. 01600-41470. Bij P&C Voor als uw kleuter voor eskimootje speelt. Een heel stoer en vooral „pool- proof" jack, van sneeuw en wind-werend Terlenka. Heerlijk warme voering van synthetisch bont. f 26,75 (maat 92) De broek die erbij hoort. Natuurlijk zo'n fijne tinneroy broek (Schuttersveld) als 't moet elke dag een andere, want we hebben ze in erg veel kleuren, f 11,25 (maat 92) Rustig zoeken en gemakkelijk vinden. Is dat niet geweldig als u weer eens kleding voor uw kinderen moet kopen, 't Kan bij P&C. Zet uw kinderen rustig bij ons „op schoot". Ze stappen er weer goed en goedkoop gekleed vanaf. Unisex voor kleuters? P&C heeft 't. Een leuk tinneroy spcncerpak gemaakt van speelgraag, onverwoestbaar Schuttersveld, f 26,- (maat 92) En wat dragen ze er onder? Een leuke ruitjesbloes van warm en mak kelijk te wassen flanel. Drie kleuren. f7,20 (maat 92) Loden jasje. Niet alleen voor üw zoon, maar ook nog voor zijn zoontjes. Zo on verwoestbaar zijn die loden jasjes. En 't staat nog leuk ook. Deze heeft een ruiten „plaid-voering". En dan is f29,75 (maat 92) beslist geen geld voor zo'n „gaat vele generaties mee" jas. Kleuterjasje met capuchon. Gemaakt van de ideale kombinatie katoen/Terlenka. Dus wind- en waterdicht. De warme bont voering zorgt ervoor dat hij er lekker warm in blijft, f 31,75 (maat 92) Tweka broekje. Niet voor brave broekjes, want dit Gwendacril broekje kan erg veel hebben. Het kost f 16,95 (maat 86) en is er o.a. in marineblauw. Acryl pullovertje. We hebben ze in ont zettend veel kleurenkombinati es, die leuke Acryl streeptruitjes met schouaersluiting. Erg goedkoop ook, f 7,50 (maat 86) dus er kan nog best een Helanca broek bij. Lekker warm voor hem, praktisch voor u. Kan zo in de wasmachine en zo weer aan. f 10,75 (maat 98) Draion broek-pakje. Voor zeer modi euze mini-vrouwtjes en mini-mannetjes: het broekje is blauw met rode knoopjes. Het truitje rood met blauwe biezen en een heel leuk buikzakje, f25,75 (maat 86) Een erg lief jasje. En erg behaaglijk. Want 't is gemaakt van (wasbaar) Leacryl Velours. Met dubbele knopenrij. Eigenlijk voor jongetjes, maar meisjes staat het even leuk. (En weten zij het verschil tussen links en rechts?) f 18,75 (maat 80) Jump suit voor kleine swingers. En kleine springers. Want dit gezellige pakje is van rrrrekbaar Helanca. In rood met blauwe kontrastbiezen, blauwe rits en blauw ceintuurtje, f 18,75 (maat 86) Sportcoat. Alleen doorwrochte leerken- ners zien dat het geen echt suède is. Velen schatten het dan ook duurder vooral omdat er ook nog zo'n goeie borg voering in zit. f65,25 (maat 128). Flanel pantalon. Hij zal deze broek veel en lang dragen, want hij is gemaakt van Polyester met wollen flanel. Ideaal voor erg sportieve jongens, f 24,50 (maat 122). Pull-polo. Een grappig model met rits en kontrast-randjes. Gemaakt van prachtige acryl tricot, dat zich graag laat «kagen èa wassen, f 13,95 (maat 116) Pantalon. Jazeker, de hoge (spaanse) pantalon is nog hoog mode, deze winter. De kleur is natuurlijk zwart, het materiaal: polyester; wol. f25,50 (maat 140). Shetland pullovers. Geen jongens-garde- robe is compleet zonder een coltrui. Ideaal is natuurlijk als hij ook nog contrast strepen heeft, zoals deze 100% shedand trui. Alle modekleuren: f 15,50 (maat 140) Trevira'wol pantalon. Met wijd uit lopende pijpen. Kost f22,- (maat 140) en dan krijgt hij de leuke ceintuur er voor niets bij. Vistram jack. Lijkt heel veel op 't be kende spijkerjack, maar dan van bruin vistram en met een warme „bont" voerine. f37,50 (maat 128). En wat staat er leuker bij zo'n jack dan een C«>rduroy Pantalon. Vooral als die nog beige is ook, en gemaakt van die onver woestbare stof: Terlenka-Katoen. f 19,75 (maat 122) O LEIDEN Er heer itaire wereld. Massifi< enten en docenten gaa iniversiteit wordt verr eboortengolf moet op' aar de universiteit wit et moment dat de univ rijgt ze nieuwe lasten 1 Bomen moeten worden ges j een bos moet worden gero sn de ruimte te geven. Men en zich te ontdoen van stud eker als men haar verplicht De Leidse universiteit te eer dan 10 000 studenten. I irenzone is bereikt. Men ie dicht op elkaar. Dat bev agressiviteit. Het univer edrijf dreigt onbestuurbaar t<| »n. De papieren rompslomp ïrustbarende vormen aan. leer verplichtingen die niet reeks met de leeropdracht tl en hebben, drukken als 'n 1st op de docenten. De traa an de ambtelijke molens er «tionisme zijn grote vija ook van het academisch bedi Sommige verlangens van dtj denten zijn alleszins redelijil assacolleges zouden moeten :n vervangen door kleine oepen, Dat zou het contact in docent eri studenten bev in. Maar dat eist een aanziei tbreiding van het docentenl is geen geld voor!. Het is terecht dat de stud ipraal: willen bij de organ in het onderwijs. Zij zijn it huidige systeem de dupe nnen op dit terrein als de: ;en worden beschouwd. Ze ilfs de enige deskundigen, it ze het hele studieprogra ieemaken. |Ook zijn ze in hoge mai aat te oordelen over de si borzieningen die voor hen dij worden getroffen. Zij alleen fen de noden immers van zeei ■„Hun deskundigheid wordt ter zeer twijfelachtig als het gaat de inhoud van een vak tl palen. Nog twijfelachtiger is I deskundigheid als benoemingen de orde zijn en beheersprobll zich voordoen. Beheren is apart vak. Hier zijn studenten I Incompetent als trampassagierj de wagenbestuurders zouden p kiezen. „De studenten In na enige tijd de universiteid len zitten, dat blijkt tussentijds loon in de verkeerde tram". I Er is een essentieel verschuil n de fluctuerende studentJ ilking van een universiteit, eeq rogene massa, en de menseij in binding voor het leven ;an met die universiteit en| :h geheel aan onderwijs en irzoek willen wijden. Die studenten hebben een Wij, van goedkope bij een pi slordige mene d_. besloten Daarom of Englai waard zij krijgt u ei te prijzen minder a' England degelijke, wetenswr Overal 11 Rotterdar

de Stem | 1969 | | pagina 6