Voorlopig bestuur havenschap Terneuzen „inventariseert" Gla Raad gaf p meer verlai Afscheid geslaagden van bestuursschool Zeeland DIRECT BERICH COMMIÜSffi VAN ADVIES PUNT VAN GESPREK Verlaging van melkprijs GOES MIDDELBURG Oostburg won bolling van Aardenburg GROTE TREK Concert in Goese kerk Bezorgbox geopend Hoogwater Wat en.waar VANDAAG MORGEN Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3-5-7 TOOg DE STEM VAN DINSDAG 2 SEPTEMBER 1969 Een overzicht van de Zevenaarhaven. (Van een onzer verslaggevers) GOES De examenresultaten die tijdens het afgelopen cursusjaar door de leerlingen aan de bestuursschool Zeeland te Goes zijn behaald, zijn op merkelijk goed. Dit zei de heer G. M. de Schipper, directeur van de Be stuursschool, tijdens een bijeenkomst die vorige week in het Goese stad huis werd gehouden. De leerlingen die dit jaar zijn geslaagd voor de di ploma's gemeente-administratie I, ge- meentefinanciën en waterschapsad ministratie, ontvingen daar uit han den van dr. D. van der Wel, griffier van de Staten van Zeeland, hun di ploma. Dr. Van der Wel betrok in zijn ge lukwensen ook het lerarenkorps. In zijn toespraak benadrukte dr. Van der Wel, dat de verhouding tussen overheid en burgerin de laatste de cennia sterk gewijzigd is. Openheid, informatie en inspraak zijn begrippen in brede kring geworden. De functie van de ambtenaar is: dienst aan de gemeenschap. De heer Van der Wel adviseerde de geslaagden toch vooral te trachten „bij" te blijven op maat schappelijk terrein. De school, zo zei hii, heeft niet zonder reden een aan tal vakken die geen examenvakken zijn, op haar programma staan, zoals maatschappijleer, economie, Neder- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Woensdag 3 september zal het voorlopig bestuur van het havenschap Terneuzen i.o. voor de eerste maal in vergadering bijeenkomen. tUOBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS t 14.00 per kwartaal (exci SO ceni incassokosten), f 4,75 p maand (exci 5 cent incassokosten) KANTOREN Steenstraat 14. Hulst tel. 01140-3751 Klokstraat 1 Goes teL 01100-8030 RLACHTEf BEZORGING (Ba kantooruren) tel. 01158 1040 tel. 01180-5550 REDACTIE ZEEI.AND Chei Zeeuwse redactie A. 1 Koopman (01180 7438) REDACTIE ZEECWSCH VLAANDEREN: G. van Berkel (01150-4888) .1 Dneskens (0114II-38B7) C. Schets (01180 - 7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOÜWEN-DIJIVELAND J. Robes in (01140-2005) SPORTREDACTIE ZEELAND Th. Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV.: L. K M de Jong (Inspecteur) Terneuzen, tel. 01150-4281 Th. de Bakker Terneuzen, tel. 01150-2801 M. Bogers Oostburg. tel. 01170-2893 C. Menu Goes, tel. 01100-8030 J. Schieman Axel. tel 01155-1224 landse taal, administratie en organi satie. Namens klas G.A.-I Middelburg, dankte de enige vrouwelijke ge slaagde, mej. M. W. J. de Potter met een geestige speech de directeur en docenten. Namens de Goesse G.A.-I- klas, sprak de heer P. Jonker. Na mens de geslaagden voor het unie diploma Waterschapsadministratie voerde de heer W. M. A. Boel het woord, zich speciaal richtend tot de docenten De Pagter en Plomp. Laat ste spreker was de heer A. G. Spon- seiee. die woordvoerder van de ge slaagde cursisten van Gemeente-fi- nanciën was. De namen der geslaagde leerlingen ziin: Gemeente-Administratie I, klas Mid delburg: F. Babijn te Vlissingen, M. J. Bielok te Vlissingen, P. J. F. ten Hacken te Vlissingen, H. E. C. Lefè- vre te Sint Laurens, A. Meerman te Vlissingen. J. Naerebout te Vlissin gen, mej. M. W. J. de Potter te Mid delburg, M. J. Provoost te Domburg, J. M. Redjnhoudt te Westkapelle en J. A. Vreeke te Vlissingen. Gemeente-Administratie I, klas Goes: R. P. M. van Acker te Axel, H. A. van den Boogert te Clinge, F. C. Dieleman te Wolphaartsdijk, J. Groenleer te Zierikzee, A. Haaij te Hoedekenskerke, A. Hangoor te Ter neuzen, P. Jonker te Zierikzee, A. C. Joppe te Zierikzee. C. Kempe te Goes, W. P. Meulblok te Heinkens- zand, A. A. J. van de Noort te Goes, C. J. Chr. Rommers te Rilland-Bath, A. G. van de Sande te Wissenkerke J. H. A. Uitterhoeve te Hoedekens kerke, J. van Velzen te Goes, G. W. van de Voorde te Terneuzen, J. van de Vrede te Terneuzen en J. F. van Waes te IJzendijke. Uniediploma Waterschapsadministra- tie: W. M. A. Boel te Middelburg, R. E. Epker te Middelburg, A. C. J. Flipse te Middelburg, P. J. C. den Ou ter te Oost- en West Souburg, C. van 't Veer te Middelburg en J. de Waal te 's-Gravenpolder. Gemeente-financiën: C. Geerse te Schoondijke, J. A. Jakobse te Bigge- kerke, J. A. Jansen te Oost- en West Souburg en A. G. Sponselee te Stop peldijk. MIDDELBURG In mei werden met toestemming van de regering de consumentenprijzen voor consump- tiemelk en consumptiemelkprodukten voor Zeeland met uitzondering van Tholen en Sint-Philipsland, geduren de de periode van maandag 2 juni af tot en met zaterdag 30 augustus met een bepaald bedrag verhoogd. Daar deze periode afloopt gelden van gisteren af voor dit gebied de vol- gende consumptieprijzen: Gepast, losse melk per liter 57 cent, gepast, melk (zgn. dagmelk) per liter f 0,62, idem liter f 0,36, gesterili seerde melk per liter f 0,65, per liter 37, karnemelk per liter f 0,48, taptemelk per '/j liter f 0,28, melk- yoghurt per liter f 0,73, per liter f 0,41, taptemelkyoghurt per liter f 0,33, karnem.gort- of bloempap per liter f 0,58, havermoutpap per liter f 0,75, rijstpap per liter f 0,78, vanille- vla per liter f 0,99, per liter f 0,54, chocoladevla per liter f 1,05, per liter f 0,56. De agenda voor deze bijeenkomst die wordt gehouden in het gemeente huis van Terneuzen, vermeldt o.m, de volgende belangrijke punten: Inventarisatie terreinen en havens Commissie van advies uit het be drijfsleven Werkwijze voorlopig bestuur Regeling financiën in de interim periode. Deze interimperiode loopt dus tot het tijdstip dat de vorming van het de finitieve bestuur van het havenschap zijn beslag zal hebben gekregen. De minister van Verkeer en Wa terstaat J. Bakker heeft het provin ciaal bestuur van Zeeland reeds eer der toegezegd een zo spoedig moge lijke behandeling van het wetsont werp door de kamer te zullen be vorderen. Bjj het punt „inventarisatie terrei nen en havens" zal vrijwel zeker ook ter sprake worden gebracht welke nieuwe werken, o.m. uitbreiding en verdieping van de Terneuzense ha vens, in het gebied van het haven schap in de toekomst zullen moeten worden uitgevoerd. Daarmee zal overigens ook gehandeld worden in de geest' van de betrokken bewinds man, die in zijn memorie van toe lichting op het wetsontwerp o.a. op merkt: „Voor de uitbreiding van het ha venareaal aan dit vaarwater zijn rui me mogelijkheden aanwezig. Door de met België overeengekomen verbete ring van het Kanaal van Terneuzen naar Gent, zijn deze mogelijkheden nog verder vergroot", aldus minister Bakker, die daaraan nog toevoegt: „Als gevolg van deze ontwikkeling zullen de te Terneuzen gelegen ha vens ook een veel ruimere functie gaan krijgen, zowel in geografisch als in economisch opzicht. Aanpassing van de havenaccommodatie aan de toekomstige behoeften is daarom noodzakelijk. Als eerder gemeld zie De Stem van 31 juli acht men in Terneu zense havenkringen zelf vooral uit breiding van de havens binnen wei nig jaren noodzaak, wil Terneuzen, vooral t.a.v. Gent geen niet meer goed te maken achterstand oplopen. Het voorlopig bestuur van het ha venschap Terneuzen i.o. is thans als volgt samengesteld: voorzitter mr. J. van Aartsen, commissaris der ko ningin in Zeeland, leden Van Don gen, lid van Gedeputeerde Staten, J. Aschoff, burgemeester van Terneu zen; R. den Boer, burgemeester van Sas van Gent; M. de Vos, wethouder van Terneuzen; drs. F. Dirker, di recteur regionale industriële zaken van het ministerie van Economische Zaken; J. Hisgen, inspecteur eerste klasse van het ministerie van Finan ciën; ir. J. Zuurdeeg, hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat in Zeeland; M. Thielen, inspecteur der Domeinen te Goes. Secretaris is de heer M. F, de Jon ge, chef van de vierde afdeling van de provinciale griffie van Zeeland, terwijl de heer W. Blok van de ge meentesecretarie te Terneuzen als adjunct-secretaris aan het voorlopig bestuur is toegevoegd. De heer Den Boer vertegenwoordigt de huidige overige kanaalgemeenten, t.w. Sas van Gent, Westdorpe, Hoek en Axel. Zoals bekend zal na het tot stand ko men van de herindeling nog slechts twee gemeenten, erneuzen en Sas van Gent met zijn nieuwe grenzen het kanaal omzomen. Het wetsontwerp laat intussen de mogelijkheid van toetreding van meer gemeenten dan Terneuzen al leen tot het havenschap open. Vol gens de huidige opzet zal de raad van bestuur van het havenschap eer lang bestaan uit zeven leden: drie te benoemen door het rijk, twee door G.S. van Zeeland en twee door de gemeente Terneuzen. Daarbij werd er echter vanuit gegaan dat de ge hele kanaalzone bij één gemeente Terneuzen zou worden ingedeeld. Zoals bekend heeft de kamer anders beslist. Breskens Vismijn Aan de vismijn te Breskens zijn in de week van 25 t-m 30 augustus aangevoerd: 5617 kg ex port garnalen 335 443, 3409 kg tong 518 714, 191 kg bot 016 030, 257 kg schar 105 150, 1419 kg schol 050 130, 66 kg tarbot 240 525, 1 kg griet 130, 20 kg kabeljauw 143 150, 11 kg kommeraal 050 079, 13 kg haar 048, 82 kg poon 090 125, 11 kg makreel 025 065, 20 kg tongschar 173 198, 25 kg her der 176 202, 5 kg spiering 050 104. Hengelwedstrijd Door de hen gelsportvereniging de Zeekrab te Breskens is bij het 2e lustrum een internationale hengelwedstrijd ge houden langs de oevers van de Wes- terschelde. De zeer goede weersomstandighe den zorgden voor een groot aantal deelnemers nl. 390. De uitslag is als volgt: P. Viae minck Heist 1035 pnt.; H. Jonkheim Kloosterzande 960 pnt.; A. Vasseur Cadzand 920 pnt.; C. Riemens Cad zand 680 pnt.; De Buck Helst 670 pnt.; Lenhout Kloosterzande 600 pnt; Boogaard Kloosterzande 580 pnt.; M. de Buck Heist 515 pnt.; H. Huijghe Oostende 495 pnt.; P. Moer- kerke Zeebrugge 480 pnt. Jubileum In restaurant Scaldis heeft mej. M. Groothaert, onderwij zeres aan de r.k. lagere school te Breskens hij gelegenheid van haar 40-jarig jubileum als onderwijzeres een zeer druk bezochte receptie ge houden. Aan deze receptie ging een eucharistieviering vooraf, waaraan de schoolkinderen en het dameskoor medewerkten. Tijdens de receptie kwamen vele ouders, oudleerlingen en collega's de jubilaresse de hand drukken. Collecte De te Breskens gehou den collecte voor de Hartstichting heeft f. 952,50 opgebracht. Intrede In de Ned. Herv. kerk te Breskens heeft ds. Ph. J. Leen- mans zijn intrede gedaan en hij is bevestigd door ds. P. Brinkman uit Schoondijke, die sinds het vertrek van ds. L. Spaans, consulent was. Aan deze dienst werd medewerking verleend door A. Cijsouw uit Groe- de (organist), Loes de Koning Breskens (blokfluit) en het koor God is mijn lied. Na de dienst was er gelegenheid in De Uitkomst per soonlijk met het gezin Leenmans kennis te maken. Het woord werd hier gevoerd door ds. Faber uit Aardenburg na mens de Classis IJzendijke, ds. v.d. Bijl uit Cadzand namens de Vrije Evangelische gemeente en Gerefor meerde kerk Breskens. Kapelaan O. Gielliet, ouderling J. Verduijn en J. v.d. Woestijne. (Van een onzer verslaggevers) GOES —Het Rotterdams Philhar- monisch Orkest, onder leiding van Edo de Waart, zal op dinsdag 23 sep tember, 's avonds om half acht, een concert geven in de Maria Magdale- nakerk te Goes. Solistische medewer king verleent de pianist Stanley Hoo land. Uitgevoerd worden: een piano sonate van Gabrieli, „Hymnus" van Schuyt, het vierde pianoconcert van Beethoven en de Enigma-variaties opus 36 van Elgard. Het concert wordt gegeven onder auspiciën van de te Goes samenwer kende culturele instellingen. P. de Gruyter en Zoon N.V: te Den Bosch heeft in Goes een z.g. bezorg box geopend in een gebouw van 600 m2 aan de van Doornestraat. Het is de eerste bezorgbox in Zeeland. Al sinds vele jaren beschikt De Gruyter naast een winkelapparaat over een z.g. bezorgdienst, die klan ten bedient die te ver van de winkels wonen. Deze bezorgdienst functio neert in heel Nederland volgens het vrij unieke systeem van „horen en bezorgen" in die zin dat op een vaste dag in de week de bestellingen huis aan huis worden opgenomen, die dan vervolgens op een andere vaste dag in de week aan huis worden afgele verd. Kloetinge Concert De onlangs opgerichte Commissie Concerten Midden-Zee land (CCMZ) gaf zaterdagavond in de Ned. Hervormde Kerk het tweede orgelconcert. Ook ditmaal was de be langstelling goed. Krijn Verhagen uit Rotterdam was de organist en als so list trad op met cornet Wim van Bo ven uit Kloetinge. Excelsior De muziekvereniging „Excelsor" die op 6 september 1899 is opgericht heeft een programma opge steld om dit 70-jarig bestaan te her denken. Donderdag om 8 uur geeft Excelsior een jubileumconcert in „Amicitia". Deze avond zal ook in het teken staan van de overdracht der nieuwe uniformen. Vrijdagavond wordt er in de tent ge concerteerd door de muziekverenigin gen „Wilhelmina" uit Colijnsplaat en „Euterpe" uit Heinkenszand. De aan vang is half acht. Zaterdag om twee uur houdt „Ex celsior" een receptie in „Amicitia". Daarna volgt een festival. Vanaf half vier macheren vier korpsen door de gemeente. Vanaf zeven uur zullen zij op het Kerkplein concerteren en bij slecht weer in de Ned. Herv. Kerk. Bezoek - Donderdag brengt de com missaris der koningin in Zeeland mr. J.J. van Aartsen, een officieel bezoek aan Kloetinge. Na een auditie voor de ingezetenen van kwart voor tien tot kwart over tien volgt er een gesprek tussen de commissaris met b. en w. en de raadsleden. Om c.a. kwart voor elf zal de commissaris het nieuwe gymnastiekgebouw in het Wesselo- park openen. Kwadendamme Schieting De handboogvereni ging „Diana" van Yerseke hield door gebrek aan een wip haar schie ting op de staande wippen te Kwa- dendamme. Uitslag van de eerste wip. Hoofdvogel; L. Vermuë van Spes-Nostra te Ovezande. 1 ste zij vogel; P. Doene van Victoria te Kwadendamme. 2 de zijvogel; C Geys van A.D.L.M. te Kwadendam me. 1 ste bovenkal; F. Koens van Spes-Nostra te Ovezande. 2 de bo venkal; L. Rentmeester van Wil lem-Teil te Ovezande. 1 ste onder- kal; P. Driedijk van Soranus te Heinkenszand. 2 de onderkal; K. v. Steenbergen van Willem-Teil te Ove zande. 1 ste klep; H. Koens van Spes-Nostra te Ovezande. 2 de klep: A. de Jonge-Rijk van Willem-Teil te Ovezande. 3 de klep; P. Driedijk van Soranus te Heinkenszand. Mees te kleine vogels; B. v.d. Dries van Eensgezindheid te 's Heerenhoek, 6 stuks. Uitslag van de tweede wip. 1 ste hoofdvogel; F. Koens van Spes- Nostra te Ovezande. 2 de hoofdvo gel; J. de Jonge van Willem-Teil te Ovezande. 1 ste zijvogel; P. Driedijk van Soranus te Heinkenszand. 2 de zijvogel; P. Peeters van Victoria te Kwadendamme. 3 de zijvogel; mevr v. Loo van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk. 4 de zij vogel; J. Koens van Victoria te Kwadendam me. 1 ste kal; H. Koens van Spes- Nostra te Ovezande. 2 de kal; H.J. Bakker van Victoria te Kwadendam me. 3 de kal: C. Steenbakker van Victoria te Kwadendamme. 4 de kal; L. Rentmeester van Willem- Teil te Ovezande. Meeste kleine vo gels; J. v. Iwaarden van Victoria te Kwadendamme, 7 stuks. Oudelande Schieting De verenigde socië teiten van Oudelande hielden een schieting op de staande wip, voor van alles wat, waaronder paling, mosselen, druiven, en sigaren. Deze schieting welke zeer in de smaak viel van de schutters werd door 66 man van 15 verenigingen bezocht. De uitslag is als volgt. De hoofd vogel werd niet afgeschoten. 1 ste zijvogel; J. v. Iwaarden van Victo ria te Kwadendamme, deze schut ter schoot ook de tweede zijvogel. 1 ste bovenkal; C. Lous van Edele- Handboog te Oudelande. 2 de boven kal; A. Poelman van Juliana te Ou delande. 1 ste onderkal; A. Poel man voornoemd. 2 de onderkal; A.A. Martens van Vios te 's Heeren hoek, bij loting. 1 ste klep; A. Meeusen van Spes-Nostra te Ove zande. 2 de klep: Jac. Smallegange van Zorgvliet te Ellewoutsdijk. 3 de klep; C.D. Raas van Vooruitgang te Kwadendamme. 4 de klep; I, Helmstrijd van Juliana te Oudelan de. Meeste kleine vogels; C. Baart van Juliana te Oudelande, 5 stuks. Bezoek De tentoonstelling van etsen, litho's en andere grafische werken van Picasso, die van 28 juni tot en met 31 augustus in de Vleeshal van het Middelburg stadhuis was in gericht werd bezocht door 9124 per sonen, w.o. 697 scholieren. Van 5 sep tember tot en met 30 september zijn in dezelfde tentoonstellingsruimte aquarellen en tekeningen te zien van de in Duitsland woonachtige kunste naar Siegward Sprotte. Nieuw- en St.-Joosland Wijkvereniging Uit een enquête is gebleken, dat een zeer groot aan tal inwoners van Nieuw en Sint Joosland bereid is, lid te worden van een wijkvereniging in deze voor malige, zelfstandige gemeente. Op een vergadering, die vorige week is gehouden, werd besloten het bestuur van de voorlopige wijkraad de dage lijkse leiding over de gang van za ken in de nieuwe wijkvereniging, welke de rechtsopvolger van de wijk- raak is, toe te vertrouwen. Diverse actuele problemen werden tijdens de vergadering besproken, waaronder de plannen van de ge meente Middelburg tot demping van het Arne-zijkanaal; de onzekere toe komst van de eigen brandweer, de wenselijkheid van een eigen complex van bejaardenwoningen, nieuwe sportaccommodaties en ruimte voor de jeugd, etc. etc. In het najaar zal er een hearing met b. en w. van Middelburg zijn, waarbij alle wensen nader uit de verf zullen komen. Eerste paal -r De burgemeester van Middelburg, mr. J. Drijber, zal op dinsdag 9 september de eerste paal slaan voor een complex van 24 woningen in het bestemmingsplan Nieuw en St. Joosland Noord, aan de oude rijksweg. Na afloop van de ce remonie, die om elf uur aanvangt, is er een bijeenkomst in café „De Nieuwe Hoop". Morgen, woensdag 3 september. Bergen op Zoom: 8.05 en 20.20 uur, Hansweert: 7-14 en 19.33 uur, Made en Drimmelen: 10.54 en 23.06 uur, Terneuzen: 6.42 en 19 02 uw, Vlis singen: 6.15 en 18.33 uur, Wemel- dinge: 7.55 en 20.10 uw. OOSTBURG Op de bolbanen in Oostburg vond een treffen plaats tus sen Oostburg en Aardenbwg. De wis selbeker werd in eerste instantie een prooi van de club uit Oostbwg. Na 15 wedstrijden scoorde Oostburg 103 punten en Aardenburg 58 punten. In oktober staat de revanche in Aar denbwg op het programma. TONEEL, FILM, CONCERT ENZ. TERNEUZEN Luxor 20 uw Nacht van haat 18 jaar ANTWERPEN Rex: De dokter van St.-Pauli 14 j. Metro: De reis rond de wereld in 80 dagen a.l. Pathé: Het groot restaurant a.l. Ambassades: Otley 14 jaar Odeon: Leven, liefde, dood 14 jaar Rubens: Arenden vallen aan Quellin: Parade Walt Disney 1969 a.l. Vendome: Charly 14 jaar Astra: Asterix en Cleopatra a.l. Astrid: Sissi a.l. Capitole: Fireball 500 a.l. Savoy: Zweden, een paradijs GENT Metro: De beste jaren van Lawel en Hardy a.l. Select: Met de engelen komt er last a.l. Scala 29-8 tot 1-9: Zwartbaards geest 14 jaar Capitole: Jeff 18 jaar Century: Jail-house Rock 18 jaar Majestic: Isadora 18 jaar Normandie 29-8 tot 1-9: De zoete zonden van Sexy Suzanne 18 jaar Plaza: Het volkomen huwelijk 18 j. Rex: Doe dan genoegen aan de vrienden 18 jaar Royal: De vrouwenmoordenaar van Boston 18 jaar Savoy: In de klauwen van de gouden draak 18 jaar Scaldis: Frankenstein en de valse munters 18 jaar ST.-NIKLAAS Century: Beru en die dames 18 j. Palace: Misdaad is ons beroep 18 j. Benova: Jerry Lewis kindermeid 18 jaar Scala: Duffy, de vos van Tanger 18 jaar Select: Keizerin Katharina 18 jaar Eden: Hartstochtelijke ontrouw 18 jaar TENTOONSTELLINGEN ST.-ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis: Schilderijen en beeldhouwwerk van Jos But en Baron R. de Meester de Betzen- brouck. DIVERSEN DOMBURG Het Koetshuis 14.30 uur Rondleiding door bossen van „Westhove" OOSTBURG Ledel 14 en 19 uw Voorlichting groenten en fruit TONEEL, FILM, CONCERT ENZ. OOSTBURG Ledel 20 uw Peyton Place 18 jaar ANTWERPEN Bioscopen Als onder vandaag GENT Bioscopen Als onder vandaag ST.-NIKLAAS Bioscopen Als onder vandaag TENTOONSTELLINGEN ST.-ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis: Schilderijen en beeldhouwwerk van Jos But en Baron R. de Meester de Betzen- brouck. Opg. voor deze rubriek tel. 01180- 7438 of Postbus 116 in Middelburg BRESKENS In de dering van 25 augustu gemeentebestuur van B sloten om de markt var riusstraat naar het Or: doen verplaatsen. De ra besluit tegen het advies ege van b. en w. in na van een verzoek van de Sande. De heer v. d. Sande is| ran een pompstation in ffiusstraat en bracht in z. jsehrift naar voren dat hi marktdagen die op maan- in de 14 dagen worden - goed als geen klandizie ie doorgang naar zijn b loor een aantal marktkr: rersperd. Dat de marktlieden d aagse markt trouw be; in hun sas zijn met gemeenteraad genomen )lijkt wel uit hun uitl: ïeer J. P. van Leeuwen, cooplieden, meende dat di lelijke beslissing de mar] tens kapot wordt gema; „Je kunt het zelf zien, haar het geasfalteerde g< pet Oranjeplein. Het is da, Flakte en bij een beetje v pang dat de kraampjes ot ■m. We kunnen ze op he] ners nooit zo goed vastze - ogenblik het geval is" „Bovendien staan we d pen vlakte. Hier kunnen jen van de kramen in de len de straatstenen steken Je eerste nog tegenkomei L. „een bin met goed pet asfalt te slaan. Boven fr J> winters spiegelglad wordt het terrein bij vorst Bezet zodat de jeugd 1 Ijsbaan kan gebruiken. He met bepaald aanlokkelijk Janten om hun inkopen paan te doen". II „Waarom moeten we hie pear kramen, welgeteld v gang tot de pomp verspe net zo goed een stuk worden zodat we hi nam kunnen blijven st; veg voor de heer v. d. Sa, Be heer v. d. Sande ze; Vooruit voor wc dondert steld do K.N.M.I Overwe droog, t opklarii tempers het alge Weersvooruitzichten0^ mddeld over Nederland. I woensdag: Aantal LI„i 1 Mln- temP- van ong tfat ,0t 3 eraden onder t?mp- 0 t°t 3 grac P°™aaJ- Kans op een dro; ■van minstens 12 uw: 9.' ma"s op een geheel droc 10 procent. Voor donderdag: Aantal rilli i m' temp- vaT1 ong l/t tot 4 graden onder iemp- van ongeveer n 'graden onder normaal. K; Pcoge periode van minste- Kans op een ge] r maal 80 procent.

de Stem | 1969 | | pagina 2