Zuidlandtheatervoor elke soort ontspanning f WALCHEREN Geen initiatief voor bevrijdingsfeest Zeeuw: ren OV€ LUCKY LUKE: DE GROTE TREK ,Wie wenst het woorj Het Nederlands Instituut spreekvaardighejj Hoe is nun A. JANSZEN: GEEN SCHOUWBURG Klant Lovend Gemeenteraad Sas van Gent Bestemmingsplan lecomité Oranjf VLISSINGEN Familie Aardenburg bezoekt Aardenburg HULST OOSTBURG TERNEUZEN Bromfietser zwaar gewond Muziekconcours en kunstmarkt in Veere Nieuwe cursus Sociale School NKV Hulst Engelse dansers naar Yerseke mÊÊÈÊÊÊm Er is nog gelegenheid tol inschrij w* GOES Vlootshow in Paal er», waar? Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3-5-7 VANDAAG MORGEN l Spoorweg a niet mee mn Aanhoudt lp D6 STEM VAN DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1969 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Het liefst zie ik onze nieuwe schouwburg als ee streekschouw'ourg, voor publiek uit de hele streek, ook van over de grens. Als een soort vooruitgescho ven post van de Nederlandse cul tuur. Hugo Claus bijvoorbeeld wordt eerst in Nederland gespeeld en dan pas in België. Waarom zouden we Claus niet kunnen arrangeren. Dat zit er dik in. Onze schouwburg moet ook echt een open huis worden. Niet een gelegenheid waar men opgedoft heen gaat om cultuur te proeven. Daarom spreek ik ook liever van een theater dan van een schouw burg". „Een theater zegt meer over de din gen die je er allemaal in kunt doen toneel, dans, muziek, film. Bij een schouwburg denk je meer alleen aan toneel, opera, operette. Een theater heeft volgens mij ook een minder hoge drempel dan een schouwburg. En zo'n drempel willen we juist in het Zuidlandtheater niet hebben". Aart Janszen, 30-jarige secrtaris van de Stichting Schouwburg Terneu- zen, ambtenaar voor culturele zaken en belast met de dagelijkse leiding van het nieuwe Zuidlandtheater, praat enthousiast en ambitieus over de plannen die hij met de schouw burg in petto heeft. „De grootste klant is de Stichting Samenwerkende Culturele Instellin gen te Terneuzen. Die heeft al zes tien abonnementsvoorstellingen voor haar rekening genomen. De program mering gebeurt door een overlegor gaan waarin zitting hebben de Z.V.U., de Algemene Stichting Kunst kring, de Samenwerkende Perso neelsverenigingen en de Stichting Schouwburg Terneuzen. Maar daar naast is er meer dan genoeg ruimte voor iedereen die van de schouw burg gebruik wil maken". „Ik denk met name vooral aan amateurtoneel en -operettevereni gingen- Nu we de schouwburg een maal hebben zullen er uit die hoek vast meer aanvragen komen, daar twijfel ik niet aan. We hebben al verzoeken gekregen van de Wal- cherense Operettevereniging, de per soneelsvereniging van Dow, de Ver eniging voor Instrumentale Muziek uit Middelburg an de Alliance Fran- r;aise". Toneeltechnici hebben zich inmid dels zeer lovend over de Terneuzense schouwburg uitgelaten, „de enige professioneel uitgeruste schouwburg in Zeeuwsch-Vlaanderen", zegt de heer Janszen met een tikkeltje chau vinisme. „Die deskundigen waren plezierig verrast, zeg maar gerust verbaasd, dat ze hier zo'n compleet theatertje aantroffen. Over hun be vindingen zullen ze in hun eigen vak blad schrijven". Ook voor sportuitvoeringen is er in het Zuidlandtheater plaats. Aart Janszen: „Waarom niet? Waarom zou er niet geturnd kunnen worden? Het is in ieder geval te proberen. In principe kan ieder die iets met publiek wil doen er terecht". Hier en daar wordt in Terneuzen de opmerking gemaakt dat in het schouwburgprogramma concerten ver in de minderheid zijn. „Dat is niet helemaal waar. Tot maart heb ben we negen of tien muziekavonden gepland, dat is toch niet zo weinig. Ervaringen met het huidige concert gebouw hebben mij geleerd dat de behoefte aan concerten niet zo aan wezig is. De praktijk moet echter uitwijzen dat deze behoefte, nu we onze nieuwe schouwburg hebben, er wel degelijk is. Dat willen we onder meer te weten komen uit de en quête die we, te beginnen op 3 okto ber, onder de schouwburgbezoekers willen houden. En als blijkt dat men meer concerten wil, wel, dan zullen er ook meer concerten komen". fefkOBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie /.eeland ABONNEMENTSPRIJS f 14.01' per «wartaal (excl 50 ceni incassokosten4.75 p maano (excl 5 ceni incassokosten) KANTOREN Steenstraat 14. Hulst tel. 01140-3751 Klokstraat 1 Goes tel 01I0O 8030 KLAUHTK» BEZORGING (Da kantooruren! tel 0115a - 1940 tel 01180 5550 REDACTIE ZEELAND Chei Zeeuwse redactie A t Koopman (01180 7438) REDACTIE ZEEUWSCH VLAANDEREN G van Berkel (01150 4858) I Drreskens 01140 3887) C. Schets (01180 - 7764) REDACTIE BEVELANOEN EN SOHOIIWEN-DIIIVELAND I. Hobestn (01140-2005) SPORTREDACTIE ZEELAND Th. Klein (01150 4885) EXPLOITATIE ADV L. K M de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel 01150-4281 Th de Bakker Terneuzen, tel 01150-2601 M. Bogers Oostburg, tel 01170-2893 C. Menu Goes, tel. 01100-8030 J. Schieman Axel, tel 01155-1224 Wat de abonnementen voorstellin gen betreft heeft de Terneuzense schouwburg een nieuw systeem in gevoerd. Men mag namelijk naar keuze ten minste 4 uitvoeringen op geven die men bezoeken wil. Totaal zijn er 16 abonnementsvoorstellingen. Ze kosten f- 4 per persoon per voor stelling. Een andere afwijking van het ge bruikelijke schouwburgpatroon is het ontbreken van een rangindeling en de afschaffing van reserveringen. De duurste plaats (uitzonderingen Dagelijks leider van de nieuwe Terneuzense schouwburg Aart Jans zen: „Geen opgedoft publiek, dat cultuur komt proeven". voorbehouden) kost f. 6 en de goed koopste f. 4. „Ongetwijfeld zullen we natuurlijk ook wel eens met onze programma keuze miskleunen, maar daar zijn we niet bang van. Wel hoop ik dat het publiek daarop zal reageren. Ik heb graag kritiek. Daar kan je al leen van leren". (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Het gemeente bestuur van Sas van Gent zal niet het initiatief nemen tot de viering van het feit, dat Sas van Gent volgende maand 25 jaar geleden van de Duitse bezetters verlost werd. Het meent, dat een dergelijk initiatief in de eer ste plaats van de burgerij uit dient t« gaan. De heer De Groff (P.v.d.A.) deelde die opvatting in het geheel niet. De stimulans moet juist van het gemeen tebestuur komen. In Axel gebeurt dat ook. Waarom in Sas van Gent dan niet? De heer De Meijer (Gemeente belangen) vond dat aan particulier initiatief de voorkeur moet worden gegeven. „Axel en Hulst hebben al een jaar geleden aan de gemeente subsidie gevraagd voor hun bevrij dingsfeesten." De heer De Groff: „De gemeen schap, dat zijn wij. b. en w. en de raad. In Sas van Gent is toch al zo'n gebrek aan initiatief onder de bevol king. Daarom moet het gemeentebe stuur stimulerend werken". De raad besloot echter in meerderheid niet voorop te gaan bij de voorbereiding van het komende 25ste bevrijdings feest. Niet zonder discussie heeft de ge meenteraad zijn goedkeuring gegeven aan het bestemmingsplan voor de be bouwde kom. Tegen dit plan waren bezwaren ingebracht door H. J. L. Renique en A. S. Maenhout, die zich gedwarsboomd zagen in hun plannen tot uitbreiding van hun bedrijven. De heer De Rijk (Kath. Partij) was wel iswaar in principe met het bestem mingsplan eens, maar meende dat in deze gevallen te veel inbreuk wordt gemaakt op particuliere vrijheden. Zijn fractiegenoot Bockstael vond, dat men zich niet moet verliezen in details. „Als we hieraan beginnen, kunnen we het gehele bestemmings plan wel van tafel vegen. Het gaat om de toekomst van de Sasse binnen stad". De heer De Rijk en zijn frac tiegenoot Van Den Abeele bleven de enigen, die het voor de bezwaarden opnamen, Het Oranjecomité kan maar moei lijk financieel rondkomen. Na de laatstgehouden koninginnedag zat het comité op zwart zaad. Men kon aan zijn financiële verplichtingen niet voldoen. Zelfs de uitgeloofde prijzen van de ballonwedstrijd konden nog niet worden uitgereikt wegens geldgebrek. Het beroep op het gemeentebestuur om een voor schot van f 504,86 ter dekking van het tekort was niet vergeefs. Wel stelde de heer De Rijk (Kath. par tij) als voorwaarde, dat het Oran jecomité in het vervolg een kosten- begroting zal moeten voorleggen. Van bromfiets gevallen De heer M. E. uit Vlissingen reed op zijn bromfiets van Souburg naar Vlissin- gen-Keersluis. Volgens getuigen is hij ineens van zijn bromfiets gevallen. Buiten bewustzijn is hij per ambulan ce overgebracht naar het St.-Jozefzie kenhuis te Vlissingen. Tot op heden is hij nog steeds buiten kennis. AARDENBURG De familie „Aar denburg" uit IJmuiden bezoekt za terdag de gemeente Aardenburg. Men heeft hiervoor een programma sa mengesteld. Om half drie voetbalwedstrijd „Aar denburg" contra „Aardenburg". Voor de wedstrijd en tijdens de rust het optreden van de „Koninklijke Aar- denburgse Fanfare". Om vijf uur ontvangst op het ge meentehuis van het gezelschap uit IJmuiden door het gemeentebestuur van Aardenburg. Het voetbalelftal van de familie Aardenburg uit IJmuiden bestaat uit 9 broers en 2 zwagers, onder wie oud-international Piet van der Kuil. De „coach" van de ploeg is de moeder resp. schoonmoeder van deze voet ballers, genaamd „Moeder Aarden burg". De Graauwsche Poort De schut- terssocieteit De Graauwsche Poort organiseerde een prijsschieting op de liggende wip in café A. Lijbaart. Er namen 34 schutters deel. De hoogvo ge] werd geschoten door A. Schelf hout te Hulst; de eerste zijvogel was voor A. de Kerf te Hulst; de tweede voor P. de Kerf te Hulst. De meeste kleine vogels, drie stuks, werden ge schoten door J. Asselman te Hulst. Zwemdiploma Veertig Hulster schoolkinderen hebben gepoogd een zwemdiploma te behalen. Zeven be vond de KNZB-consul mevrouw Wa genaar te licht voor diploma A, en drie voor het diploma B. Dertig kin deren kwamen dus in het bezit van het .ploma. Mevrouw Wagenaar, die hel examen afnam, werd geassisteerd door de heer Fokke, KNZB-official uit Kruiningen. Aanrijding Op het Leeuwplein in Oostburg heeft een lichte aanrijding plaatsgevonden tussen een autobus van de Z.V.T.M., bestuurd door J.B uit Axel, en een personenauto van de heer M.M.B. uit Sluis. Beide wagens liepen lichte schade op; er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Hengelwedstrijd Op zaterdag 6 september organiseert de hengelver- eniging „Het Vestje" een hengelwed strijd voor haar junior- en senior leden. De aanvangstijd voor de junio ren is o-m 13.30 uur en voor de senio ren om 15.30 uur. De uit Tilburg afkomstige brom fietser F, S. is bij een verkeersonge luk ernstig gewond. Het ongeluk ge beurde op het kruispunt van de we genTerneuzen en Terneuzen Sluiskil. Komende uit de richting Hoek verleende de bromfietsbestuur der geen voorrang aan een vracht auto. die werd bestuurd door F, J, de J. uit Hoeven. Het slachtoffer moest (Van onze correspondente) VEERE Veere maakt zich op voor het zaterdag te houden muziek concours voor harmonie, bands en fanfarekorpsen. Uit Rhoon komt het Tamboer- en pijperkorps met majo- rettenpeleton. Door zeven muziek verenigingen wordt er gestreden om de Zeeuwse beker voor harmonie- en fanfarekorpsen. De heer J. Wisse, tweede secreta ris van de vereniging Veeres Ge noegen, vertelde voorts dat het Oran- jeplein, de plaats waar het concours wordt gehouden, omzoomd zal zijn door een kunstmarkt. Hierop zullen o.a. de pottenbakker Johan Kosten, en de schilder Huibrechtse aanwe zig zjjn. Om half twee zal er een officiële ontvangst ten stadhuize zijn, waarna om half drie het concours begint. Voor de feestavond heeft men de knoop doorgehakt e.i is men afge stapt van het gezapige dansmuziek- je. De popgroep Universal Delight uit Vlissingen is gecontracteerd. (Van onze correspondent) HULST Het ligt in de bedoeling om met de nieuwe cursus van de Gewestelijke Sociale School van het N.K.V. te Hulst begin september te starten. Voor alle belangstellenden is er vandaag (donderdag) in café De Ster te Hulst een bijeenkomst waar men zich kan laten inschrijven en verdere informatie zal worden verstrekt. Aanvang te 20.00 uur. Dit komende winterseizoen zal, ver sprei^ over 30 lessen, een program ma gegeven worden, dat er als volgt uitziet: 14 lessen taalexpressie, 24 lessen sociaal-economische vraag stukken, 10 lessen godsdienstige vraagstukken en 12 lessen bedrijfs economische vraagstukken. (Van onze correspondent) YERSEKE Zaterdag 30 augus tus a.s. om 7.30 uur 's avonds zal op de Paardenmarkt te Yerseke op treden een Engelse dansgroep n.l. de Folkestone District National Dance Group uit Folkestone. Het geheel zal worden opgeluisterd door de plaatse lijke muziekvereniging „Mozart" en de zangvereniging „Excelsior". De ruimte die benut wordt voor het uit voeren der dansen zal worden afge zet met kisten, welke door de oudere belangstellenden gebruikt kunnen worden als zitplaatsen. in het St. Elisabethziekenhuis te Sluiskil worden opgenomen. De bromfiets liep zeer zware schade op Aardenburg Oriëntatierit De uitgestelde ori- entatierit door de KPJ afd. Eede zal op zondag 7 september worden ge houden. Deze wedstrijd staat open voor auto's en brommers en wordt gereden binnen de gemeente Aarden burg. De start vindt plaats op het Dorpsplein te Eede vanaf half twee. Het inschrijfgeld bedraagt voor auto's f 3,en voor brommers f 2,voor leden resp. f 2,50 en f 1,50. Inschrij vingen vinden plaats vanaf twaalf uur bij café „Cambrinus". Ballonnenwedstrijd Eindelijk kon de uitslag van de op 17 mei ge houden ballonnenwedstrijd ter gele genheid van het 100-jarige bestaan van de „Koninklijke Aardenburgse Fanfare" worden vastgesteld. Van de ruim 500 opgelaten ballon nen worden 69 labels terugontvangen. Door de regen waren de adressen in vele gevallen moeilijk te lezen. Di verse labels waren vergezeld van leuke brieven van de vinders. De prijswinnaars waren: 1 Chantal Braet, wiens ballon gevonden werd te Bretel in Duitsland, 40 km ten oos ten van Bremen; 2 Veronique Pau wels, Wachtendorf, Did.; 3 Marc Bu- zeijn, Hengelage (Did.); 4 Julien de Geeter, Renserbrück (Did.); 5 Mo nique Braet, Lingen (Did.); 6 Ema nuel Verstraete, Oosterhesselen (Did.); 7 Lilian van Ecke, Wilsum (Did.); 8 Karin van Damme, Oot- marsum, Twente, Overijssel, 9 F. Rammeloo, Markelo, Overijsel; 10 Annelies van Turenhout, Markelo, Overijsel. Vele ballonnetjes brachten het niet verder dan Zuid-Beveland. Bosch ka pelle Kermis Op 13, 14 en 15 septem ber organiseert de K.W.J. afdeling Boschkapelle. in samenwerking met café „Ons Vermaak", voor het eerst een groot opgezet kermisfeest. Hier voor heeft men zich verzekerd van de medewerking van de „Sunday Cosey" op 13 en „Opus 13" op 14 september. Maandag 15 september kunnen vooral de ouderen hun betere beentje nog eens voorzetten. Ook hier wordt voor een goed orkest ge zorgd. Het gehee] vindt plaats in een danstent, die naast het café Ons Vermaak staat. Breskens Vismijn Aan de vismijn te Bres kens zijn in de week van 18 t.m. 23 augustus aangevoerd: 10786 kg garna len 199-380, 7036 kg tanig 436-574, 98 kg bot 16-18, 1507 kg schar 35-100, 4691 kg schol 30-99, 15 kg griet 108- 247, 44 kg makreel 31-53, 65 kg tong schar 51-70, 329 kg tarbot 210-70, 268 kg poon 42-58, 124 kg kabeljauw 65 100, 18 kg kommeraal 35-44, 4 kg rog 119, 22 kg haai 51-40. Heikant Duivenvlucht Aan de wedvlucht voor jonge duiven uit Orleans wer den 254 duiven ingekorfd. De le duif vloog 1081 meter per minuut. De uit slag was als volgt: le en 2e prijs: A. de Backer-Koemans, 3e prijs: J, van Houten, 4e prijs: P. Bolssens, 5e en 6e prijs: A. de Meijer, 7e prijs A. Bos nians, 8e prijs: Fl. de Mayer, 9e prijs: C. Rottier, 10e prijs: P. Rottier. Kloosterzande Ongeluk Op de Hulsterweg slipte de heer M. H. uit Terneuzen met zijn auto tegen een boom. De heer H. kon vrijwel ongedeerd uit het wrak kruipen. De auto werd to taal vernield. Terhole Volleybal De heren van de Sportclub Terhole hebben deelgeno men aan een volleybaltoernooi te Gentbrugge in België Het komende weekend zullen de dames van Terhole deelnemen aan het toernooi te Gentbrugge. Duivenvluchten De uitslag van de duivenvlucht op Quivrain: 1,2 G. Vioen; 3, 9 Jos. Eijsackkers; 4 J. Schonenberg; 5, 8 J. v. d. Veeken; 6. 7 A. Hemelaar; 10 Hon. Colsen. Zuiddorpe Biljartcompetitie De biljart club Zuiddorp begint vanaf 1 sep tember een competitie op het grote biljart in het clublokaal „Centraal". (ADVERTENTIE) geeft nu ook in Zeeland de cursus „Spreken in het openbaar", sen over o.m. het overwinnen van spreekangst, vergadertechniek.» dachtenwisseling en debat, voorzitterschap, vrij spreken, het h0Jt' van lezingen, gelegenheidstoespraken enz. tl(s De lessen worden in de volgende plaatsen gegeven: TERNEUZEN, elke maandag te 20.00 uur in hotel Rotterdam; elke donderdag te 20.00 uur in het cultureel centrum „De Halle"; i elke dinsdag te 20.00 uur in hotel De Korenbeurs. Voor verdere inlichtingen: N.I.S., postbus 67 te Hulst. Vrachtwagen in slip Een vracht wagen met aanhanger, rijdende in de richting Middelburg en bestuurd door D. J. M. E. uit Nieuw- en St.- Joosland, is op de Patijnweg op on verklaarbare wijze in een slip ge raakt. Hij is daardoor eerst door een, aan de rechterzijde van de weg ge legen, plantsoen gereden om ver volgens op de spoorlijn aan de lin kerzijde van de weg tot stilstand te komen. Op zijn weg heeft hij drie lichtmasten doen sneuvelen, terwijl de spoorwegen schade opliepen, door dat hij een aantal paaltjes van de om heining omver heeft gereden. Hansweert Tentoonstelling Op zaterdag 6 en zondag 7 september wordt in het be j aardenpension Mariaoord een ten toonstelling, gehouden van welfare' produkten, vervaardigd door de be jaarden van dit tehuis. De tentoon stelling zal geopend zijn van 10.00 tot 12.00, 14.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. Kwadendamme Schieting De handboogvereni ging „Willem-Teil" van Kapelle hield haar schieting op de staande wippen te Kwadendamme. Er waren 68 schutters van 15 verenigingen aanwezig. Uitslag van de eerste wip: hoofdvogel: F. Koens van Spes- Nostra te Ovezande. 1ste zijvogel: A, v. Steenbergen van Willem-Teil te Ovezande. 2de zijvogel: W. Neyts van Heist aan Zee. 1ste bovenkal: mevr. Steenaert van Vooruitgang te Kwadendamme. 2de bovenkal: P. Vermue van Jac. v. Beieren te Goes, lste onderkai: A. de Jonge Hz van Willem-Teil te Ovezande. 2de onder- kal: P. M. Timmerman van Vrije- Schutters te 's-Heerenhoek. lste klep: G. Verheyke van Zorgvliet te Ellewoutsdijk, 2de klep: Jac. West- veer van Edele-Handboog te Oude- lande. 3de klep: Leon. Verbeke van Heist aan Zee. Meeste kleine vo gels: J. Goetheer van Juliana te Oudelande, 8 stuks. Uitslag van de tweede wip: lste hoofdvogel: Jac. Westveer van Ede le-Handboog te Oudelande. 2de hoofd vogel: mevr. V. Loo van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk. lste zijvogel: W. Boudens van Willem- Tel] te Ovezande. 2de zijvogel: De Baere van Heist aan Zee. 3de zij vogel: J. v. Iwaarden van Victoria te Kwadendamme (10 jaar) 4de zij vogel: C. Timmerman van Vios te 's-Heerenhoek. lste kal: L. Delporte (Van een onzer verslaggevers) PAAL Zondagmiddag wordt in Paal, een kleine haven in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, een vloot show gegeven Deelnemers zijn alle leden van de watersportvereniging Saaftinghe en enkele jachten uit Bergen op Zoom Bij elkaar zullen veertig tot vijftig motorboten en zeiljachten meedoen. Om half vier begint het evenement, dat zal wor den opgeluisterd door het muziek gezelschap uit Graauw Na de show kunnen op de verlich te kade mossels worden gegeten. De organisators hebben voor dit doei 400 kilo mossels besteld. van Heist aan Zee. 2de ka). Steenaert van Vooruitgang ij i dendamme. 3de kal: J. Ketstsr-' van Spes-Nostra te Ovezande. 4ÏI kal: C. Baart van Juliana t. jjr lande. Meeste kleine vogels; Geense van Zorgvliet te dijk 6 stuks. Rilland De Ned. Bond van vrouwen afd. Rilland-Bath eerste vergadering in het nisii»| seizoen. De presidente heette si» welkom in het bijzonder burgemee ter J. C. W. Jobse, die deze j» sprak over de aanstaande herin] ling en vroegere herindelingen. Na afloop werden nog enkele i» gen gesteld en konden de i® hun wensen t.a.v. de gemeente 5. land-Bath kenbaar maken. Hien-jJ werd druk gebruik gemaakt. Teveal werd besloten om een raadsverji» ring te bezoeken- OOLLE HOND IS VAN STREEK I Hl) BRENGT GEEN SCALPS MEE... SNIK... IX rAL DAT IN ORDE BBEN6EN. ALS O ME BELOOPT VOOR ALTUD HET OORLOSSPAO TE VERLATEN. (Van e verslaj HULST van Hulst is o de J. v. d. Bos gehouden vai de gemeente1 schappelijke ting en exploi gionaal woonw Zeeuwscli-Maa Deze door G, door alle deelne vastgestelde regel In werking getre dend woord spral Bos de wens uit, gemeenten spoedi |e oprichting va: centrum. Te verwachten ivoonwagenwet o; werking zal trea lijn G.S. bevoegd pelijke regeling O] Van den Bos spr: dit niet noodzakeS dat door overleg een dergelijk een overgegaan. TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleesha. Stadhuis: Grafisch werk van Picasso OOSTBURG Stadhuis Expositie Zeeuwse Kunstkring ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis: Schilderijen enl beeldhouwwerk van Jos But eo| Baron R. de Meester de Betzei brouck. WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Beeldhouw werk Frans Cox: grafisch werk vul R. Anthonio en kleinplastiek tï| brons van Marjs van Putten TONEEL. FILM, CONCERT m, OOSTBURG Ledel 20 uur De langste dag, 14 j. TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis: Grafisch werk van Picasso OOSTBURG Stadhuis Expositie Zeeuwse kunstkring ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis: Schilderijen tl beeldhouwwerk van Jos Bui en Baron R. de Meester de Betzen-1 brouck. WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Beeldhouw werk Frans Cox; grafisch werk van R. Antonio en kleinplastiek en brons van Marja van Putten. Opg. voor deze rubriek tel. 011H- 7438 of Postbus 118 Id Middelburï Vervolgens wer meen bestuur, gev- woordigers van all meenten, overgeg; I van een tijdelijk algemeen bestuur, de keuze van de pl naai woonwagence de bedoeling dat diger van die ge woonwagencentrur het voorzitterscha liik voorzitter wer Molthoff, burgem Plaatsvervangend -n heer M. de Vos, wi neuzen. Volgens het be]i meenschappeliike van de eerste taken bestuur zijn, da: door het algemeen leg met de daartoe ties, een plaats aa het woonwagencen worden gevestigd. (Van onze ca YERSEKE Via het bedrijfschap vq in vis hebben Ned( gen aan betainghe deeld, dat vanaf 1 dingen vis, oesters, kreukels en kraibbi voer zullen worde: deze zendingen lel De N.S. zegt, tot dwongen te zijn i. die de lekkage v: artikelen veroorzaa' vervoer aangebod'e opvangen van het wordt steeds moeil' Naar haar mening thans goede „dro-ge wikkeld. (ADVERT Spai weer voorde onbestendig W eersvooruiitzichl "iddeld over NedeJ Voor vrijdag: aa 6; mm.-temp.: C oor normaal; max «raden onder norn «oge periode van „P^ent; kans op e™aal: 20 procent tot Jaterda§: a min.-temp.: d?r normaal; max.- en onder normaal n® Per;°de van mi otmaani-; 3oans op ai* 30 proceni

de Stem | 1969 | | pagina 2