f ens van KNBB-voorzitter P. van Engelen: Fraaie prestatie zaterdagselectie Theo heeft Pahlplatz blessure VenJicuJe Jacques Frijters in vorm te Essen Nederland tegen Polen in Chorzow Biljarters mogen verdienen koek Ottenbos koos voor criteria Westduitser Uwe Libor zegevierde Zeeuwse zwemploeg won van Belgisch Vlaanderen wB VAN HANEGEM IN SELECTIE Half miljoen aan prijzen in Forest Hills Niet direct Optimistisch smul-ideetje voor 12 uur Kan hrillant groeien? heetman Spel mee, win mee! FINALES MET ZES SPELERS" I Henk Scholte sponsor gevonden. den HAAG (ANP) Bondscoach Georg Kessler heeft de Feijenoorder Ifirn van Hanegem toegevoegd aar* je selectie voor het Nederlands elf tal. De selectiegroep, waaruit Kess ler het Nederlandse team. dat op 7 september in een wedstrijd voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap tegen Polen uitkomt, zal samenstellen telt nu achttien spelers. DEN HAAG (ANP) De wed strijd Polen-Nederland wordt zondag 1 september gespeeld in het Silezië- stadion in Chorzow. De Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond, die deze week officieel bij de FIFA had ge protesteerd. omdat de Poolse bond in gebreke was gebleven met het verstrekken van inlichtingen omtrent de plaats waar gespeeld zou worden en de onderbrenging van het elftal, is gistermorgen telegrafisch en tele fonisch volledig op de hoogte ge bracht. De wedstrijd in Chorow, die ge speeld wordt voor de voorronden van het wereldkampioenschap voetbal, «Bint 's middags om vier uur. De ontmoeting wordt geleid door de Tsjechische scheidsrechter Iwan Pla- edc. Hij zal worden geassisteerd door tiin landgenoten Slama en Rehaj. FOREST HILLS (ANP) Het oernooi om de open Amerikaanse tonniskampioenschappen, dat giste- ren in Forest Hills is begonnen, weft voor de deelnemers een re eord-prijzenbedrag van 137 000 dol or (bijna 500.000 gulden) in petto, e winnaar van het herenenkelspel ontvangt het meest: 57.000 gulden. Si-jarige Australische profes- sonal Rod Laver probeert in dit nooi voor de tweede maal in zijn nccesvolle carrière het zogenaam- slam" te winnen Hij le erde deze fraaie prestatie voor de erste maal in 1962 als amateur. (Van onze sportcorrspondent) ZEVENBERGEN Het nieuwe biljartseizoen staat voor de deur. Voor de ruim 18.000 leden van de Koninklijke Nederlandse Biljart bond betekent dat: zich serieus voorbereiden op clubcompetities en persoonlijke kampioenschappen. Zowel voor de mindere goden in het biljartwereldje als voor de topspelers zijn er nationale kampioen schappen vastgesteld. In totaal 32. Een hele reeks. „In feite teveel", zegt de heer P. van Engelen, sinds drieëneenhalf jaar voorzitter van de KNBB. „Maar je ontkomt er niet aan. Alle spelers, of die nu tot de top behoren, de middenmoot of in de laagste klasse uitkomen, ze moeten de kans krijgen met spelers van hun niveau te strijden. Met de verschillende spelsoorten die er zijn, kom je dan al snel aan een behoorlijk anatal wedstrijden". de deel van de KNBB) veruit het sterkste biljartland is. België heeft ook het meest te vertellen in de Eu ropese biljartfederatie- Van Engelen, meent dat de verhouding met de Bel gen verbeterd is. Van Engelen: „met de juiste tactiek is er veel te berei ken. De laatste jaren hebben wij prettig samengewerkt. Wat ik nu nog graag zou zien is een vermindering van het aantal Europese en Wereld kampioenschappen. Ik voel er meer voor bepaalde kam pioenschappen eenmaal in de twee jaar te houden. Dan is de agenda niet zo overbezet. Maar het stuit nog al op bezwaren van de overige part ners. Bovendien bestaat er met name in ons land bijzonder grote belangstelling van de zijde van de organisatoren voor deze biljartevene menten. Het is steeds verrassend te constateren hoeveel aanvragen er binnen komen voor de organisatie van een titelstrijd. Daarom is het ver minderen van het aantal kampioen schappen beslist geen haalbare kaart lijkt me". Tot slot Van Engelen over de groei van de KNBB. Het aantal nietaange- sloten biljarters is vrij groot. Vooral in Brabant en Zeeland zijn er veel biljarters die niet tot de KNBB be horen. Van Engelen: „men gebruikte vroeger nog al wel eens de term „wilde clubs". Dat is een naar woord. Ér bestaan wat misverstanden die uit de weg geruimd moeten worden. Men begrijpt niet wat de KNBB voor de leden doet. Binnen afzienbare tijd zullen we contact proberen te zoeken met de niet-aangesloten bonden om die misverstanden uit de weg trach ten te ruimen. Als dat zou lukken ben ik zeer tevreden- Het zou een gezon de KNBB alleen maar nog sterker maken. TON KOOMEN Als Van Engelen het in de KNBB alleen voor het zeggen zou hebben „gelukkig is dat niet het geval, we hebben een democratische bond" ging er toch wel een en ander veran deren. Van Engelen: „ik ben er een voorstander van om de meeste zo niet alle kampioenschappen met bijvoorbeeld zes in plaats van acht finalisten te laten verspelen. Dat bespaart de organisatie bergen geld. Het kampioenschap zou dan geen vier maar drie dagen duren. Ik vind het een bezwaar dat de laatste partijen op zondagmiddag gespeeld worden. Als ideale finale-dag zie ik de zaterdag. Het grootste voordeel is echter dat met zes finalisten de toernooien meer open worden. Neem nu bijvoorbeeld de ereklasse-kampi oenschappen in Nederland. De top is te klein- Er zijn slechts enkele spe lers die de dienst uitmaken. Er zijn er dan nog een paar die voor ver rassingen kunnen zorgen, maar het verschil tussen nummer een en acht is zo groot, dat je je af kunt vra gen of die man wel in dat kampioen schap thuishoorde. De favorieten moeten verplicht een aantal tegen standers „nemen", maar het maakt er een kampioenschap niet aantrek kelijker op. „Het is natuurlijk de vraag hoe men er in Europees en wereldver- band tegenover staat. Ik zie het er niet direct van komen. In het bonds- bestuur zal deze kwestie binnenkort zeker worden besproken. Als men er buiten Nederland nog niet van wil horen, dan zou het voor mij geen be zwaar zijn, als alleen Nederland er mee begon". Het enige kampioenschap waarin de spelers elkaar weinig toegeven is de strijd om de driebandentitel. Van Engelen hierover: „Nederland blijft op dit moment achter op internatio naal niveau. De driebanders in Ne derland zijn aan elkaar gewaagd. Ze bereiken slechts de middenmoot van de Europese driebandentop. De enige man die daarin verandering kan brengen is Rini van Bracht. „Rini van Bracht, evenals Van Engelen afkomstig uit Waalwijk, is nog jong en heeft talent. Dat bewees hij tijdens het Nederlands kampioenschap waar hij één carambole tekort kwam tegen Jan Doggen, die hem van de titel afhield. Als Van Bracht zich ook in de andere spelsoorten gaat bekwa men als onderdeel van het drieban- denspel, en hij doet wat meer interna tionale ervaring op, kan het een ster speler worden. KNBB-voorzitter P. van Engelen „spelers mogen vergoedingen ontvan gen". (Van een onzer voetbalmedewerkers) SPRANG-CAPELLE Het zater dagelftal van district Zuid-1 heeft zich op het terrein van SSC te Sprang-Capelle uitstekend geweerd tegen het zondagteam van dit district. De ontmoeting goed geleid door scheidsrechter P. Schouwenaars eindigde in een 33 gelijk spel. Op nieuw een bewijs dat het zaterdag voetbal de evenknie is geworden van het zondagvoetbai. Er waren ruim 1500 toeschouwers onder wie bonds- SCHAKEN De 18-jarige Rus "Mole Karpov is in Stockholm ?ar geworden van het toernooi het jeugdwereldkampioenschap en- In de achtste ronde he- Karpov remise met de Hon- Adorjan. Karpov, die nu 7.5 "It acht partijen heeft- is ..r onbereikbaar geworden hf zijn tegenstanders. In de b- SvP vcrloor de Nederlander Itigte- 11 van de Tunesier Bouaziz. (ADVERTENTIE) een dubbele plak Verkade'Snijkoek net wat boter... mmm mals en kruidig mm Van Engelen, werkzaam in Rotter dam als secretaris van de Stichting ruimte voor de jeugd, en thans wo nende in Zevenbergen „het bevalt me er best, het is er heerlijk vrij wonen" is optimistisch over de toekomst van de biljartsport. „Jaar lijks krijgt de KNBB er zo'n 800 le den bij. Het is een snel groeiende bond. Een moderne bond ook"- Een bond die nogal ruime opvat tingen heeft over het begrip „ama teurisme". Van Engelen: „ze moes ten in alle takken van sport het eti ket amateurisme schrappen. Het is toch belachelijk dat een schaatskam pioen een auto in „bruikleen" krijgt, omdat hij die niet cadeau mag heb ben. Dan zou men de amateurbepa lingen overtreden. Dat is een lacher tje. De KNBB is soepel- De spelers mogen rustig vergoedingen ontvan gen. Als ze de zaak maar zo aan pakken dat ze later niet in de kraag gegrepen kunnen worden door de Europese of wereldbond. We geven ze daarbij zelfs tips. Aan Henk Schol- te, die een sponsor gevonden heeft, heb ik bijvoorbeeld advies gegeven hoe te handelen. Hij heeft een club opgericht, het geld van de sponsor gaat naar de club dat mag wel en de club betaalt aan Scholte een vergoeding voor zijn lessen als trainer Het geld komt op die manier toch bij de man die er recht op heeft, al leen op een wijze die te verantwoor den is. Topsport beoefenen is duur, en als de spelers dat weten te finan cieren dan mag dat van de KNBB". Alleen jammer dat er in Nederland niet zoveel sponsors te vinden zijn. In België is dat anders. Daar vinden de topbilj ariërs gemakkelijk financi ële steun. Het is typerend dat België met zijn 6.000 aangesloten leden (der- (Van onze sportredactie) ENSCHEDE Dinsdagmiddag, vijf uur. Kees Rijvers maakt twee en een half uur voor het begin van de wedstrijd FC Twente - DWS aan de spelers van de Enschedese ploeg „er gens buiten Enschede" in concentra tie bijeen, bekend dat Theo Pahlplatz niet zal spelen. Een knieblessure, die in de tweede helft van het vorige sei zoen de prestaties van Pahlplatz na delig beïnvloedde, had zich op nieuw gemanifesteerd. De jobstijding wekt nauwelijks verbazing. Voor de meeste spelers komt de mededeling niet onver wacht. In de wedstrijd tegen Telstar had Pahlplatz tijdens de tweede helft ai geklaagd over pijn en maan dag, tijdens de training, had hij am per kunnen lopen. „Theo leek wel een oude man", aldus Kees Rijvers. Maandagavond hadden de dokters nog geprobeerd om de pijn te ver drijven. Het was vergeefse moeite. „Ik denk dat ik een „knietje" heb. Dat zal wel opereren worden", ver telt hij kort voordat FC Twente en DWS tegen elkaar in het veld moe ten komen. „Als dat zo is, wil ik me zo gauw mogelijk laten opereren, op dat ik in de tweede helft van het sei zoen weer kan spelen. Misschien had ik vanavond wei kunnen meedoen, maar dat zou voor FC Twente niet goed zijn geweest. Onwillekeurig zou ik tijdens de wedstrijd steeds weer aan mijn linkerknie denken, waar door ik in mijn spel geremd zou wor den. Nee, het lijkt me beter om geen risico meer te nemen. Zeker nu het tegenwoordig zo is, dat een knie operatie niet zo'n hele grote ingreep meer is". Pahlplatz met blessure - de zo veelste tegenslag voor FC Twente in dit seizoen betekent ook een streep dooi- de rekening van bonds coach Georg Kessler. Voor de inter land tegen Polen kan Kessler de Ol- denzaler wel van de lijst van oranje kandidaten schrappen. „Ik vind het erg jammer, dat ik niet mee kan, te meer omdat ik tegen Luxemburg en Polen goede wedstrijden heb ge speeld", aldus Pahlplatz In welke mate FC Twente de ko mende weken gehandicapt zal blij ven, valt op dit moment nog niet te bezien. Naast Pahlplatz zal Benno Huve -r vorig seizoen de meest con stante speler zeker nog meerdere weken op non-actief staan. Huve on dervindt veel hinder van pijnlijke beenspieren. „Het is een soort ver kalking", vertelde hij. „Als de spie ren in goede conditie zijn is er geen centje pijn. Omdat ik in de weken voor de competitie niet voldoende gemasseerd ben, is het nu niet goed, maar ik neem aan dat het over een paar weken wel anders zal zijn". Ten aanzien van Willem de Vries en Uwe Blotenberg ziet de toekomst er wat rooskleuriger uit. De Vries begon gisteren weer te trainen en Blotenberg verklaarde dat hij zon dag weer hoopt te spelen. coach Arie de Vroet, Siem Plooyer, de trainer van het Nederlands ama teurelftal, en de heer H. Jonker, voorzitter van de keuzecommissie van het zaterdagvoetbal. Vooral voor de rust was het een aantrekkelijk duel met goed spel van beide kanten. De in het wit gestoken zaterdagploeg nam na circa 25 minu ten de leiding met een fraaie treffer van Van den Heuvel (Kozakken Boys): 1-0. De gemakkelijk en vlot combine rende zondagformatie was eerder dicht bij de openingstreffer, maar had dank zij knap werk van keeper Van den Anker (SDO) geen succes. Wel raak was het na een half uur door een schot van C. Soeterboek (DESK) 1-1. Bij beide elftallen verving men in de rust enkele spelers. Kort na de hervatting kwam de in rood tenue spelende zondagploeg door C. van Kerkhof (MULO) op 1-2. Tien mi nuten later was het weer gelijk toen Francken (De Meeuwen) keeper Jansen van TSC verraste (2-2). Am per een minuut later leidde het za terdagteam met 3-2; Van den Heuvel scoorde op grandioze wijze. Tegen het einde, toen door het uitvallen van Den Rooijen (SSC) de zaterdagselec tie met tien man speelde, slaagde Soeterboek er nog onverwacht in met een prachtig doelpunt de stand op 3-3 te brengen. Het gelijk spel geeft de krachtsver houdingen goed weer. Bij het zondag- elftal trok vooral het werk van P. Kuijpers van Sparta '25 de aandacht en bij de zaterdagploeg het spel van keeper Van den Anker van SDO en Eimert van Straaten van Woudrichem. 'Op 3 september speelt een elftal van het district zuid, bestaande uit zaterdag- en zondagspelers, tegen het zondag-amateurelftal van Zuid 2. (Van een onzer wielermedewerkers) ESSEN Het jaarlijkse avondcri terium te Essen trok woensdagavond weer enkele duizenden belangstellen den. De 1350 meter lange omloop vormde het strijdtoneel voor een se lect gezelschap beroepsrenners. Voor de afvalrace werden de renners ver deeld in twee groepen. De winnaars van de beide series moesten de over winning betwisten in de finale, die een rond lang was. In de eerste serie leverde de Ne derlandse kampioen Jac. Frijters een puike prestatie, want hij bleek de sterkste van het gezelschap. Voor hij Kees van Dorst met een tiental me ters kon verslaan in de strijd om de finaleplaats waren o.a. Wim Schee pers, Henk N'ijdam, Jas Huijsmans en Theo Verschueren eruit gereden, In de tweede serie waren Harm Ot- tenbros, de wereldkampioen die voor af gehuldigd werd voor zijn recent behaalde wereldtitel, en René Pijnen, de Nederlandse vertegenwoordigers. Omdat de reeds spoedig uitgeschakel de Emile Bodard bleef meerijden tot de laatste ronde en daarom Harm Ottenbros niet aandrong bij Eric Le- man kreeg de finale van deze reeks weinig glans. Leman en Ottenbros re den daarom een ronde extra en hier in toonde de rappe Belgische sprin ter zich een lengte sneller. De finale leverde eveneens een enerverend sprintje op, want Jac Frijters wenste zich niet zonder slag of stoot gewon nen te geven. Zij aan zij kwamen zij het laatste rechte eind op. Eric Le man had duidelijk het duel tegen Ot tenbros nog in de benen en kon de voluit sprintende Nederlandse kam pioen niet stuiten op de laatste 50 meter. De 22-jarige revelatie uit het Belgische Weelde met de Nederlandse (Van onze sportredactie) BRESKENS De bekende Duitse FD-zeiler Uwe Libor is winnaar ge worden van de races om de Kwart Ton Cup, die op de Noordzee zijn ge houden. De vierde en laatste race, langs de lichtschepen Noordhinder en Westhinder, vond plaats bij een harde noordwestenwind, die in de buien op liep tot windkracht 8. De schepen ver trokken zaterdagmiddag om veertien uur en keerden, voor zover zij niet wegens averij eerder de thuishaven hadden opgezocht, maandagmiddag tussen twaalf en twee uur in de ha ven van Breskens terug. Deze laatste wedstrijd werd gewon nen door de Groninger ontwerper Kremer met Waarschip voor zeilma ker Gaastra met Samoerai. Libor kwam als derde binnen. West-Duitsland mag nu de wed strijden van het volgend jaar orga niseren. Nederland trad deze week als gastheer op als gevolg van de overwinning, die Hans Kortekaas vo rig jaar behaalde. Wegens drukke werkzaamheden kon Kortekaas het bezit van de cup niet verdedigen. De uitslag van de laatste wedstrijd is: 1 K. T. Kremer (Ned.), 2 D. Gaastra (Ned.), 3 Libor (W.-Dl.), 4 J. Vinot (Fr.), 5 W. Bellon (B.), 6 C. van Tongeren (Ned.), 7 Gaubert (Fr.), 8 De Liedekerke (B.), 9 Van Maldegehem. Eindklassement: 1 Libor (W.-Dl.) 2 K. T. Kremer (Ned.), 3 D. Gaastra (Ned.), 4 J. Vinot (Fr.), 5 Van Ton geren (Ned.), 6 Gaubert (Fr.), 7 Bel lon (B.), 8 W. Kuyt (Ned.), 9 De Liedekerke (B.). 10 Van Maldegehem. IZEGEM De traditionele zwem en waterpolo-ontmoeting tussen de teams van Belgisch Vlaanderen en Zeeland is in Izegem voor de derde maal in successie in een Zeeuwse overwinning geëindigd. Van de acht tien nummers werden er maar liefst vijftien door Zeeuwen gewonnen. Ondanks het koude water werden er redelijke tijden gemaakt. In de waterpolowedstrijd, behaal de Zeeland een grote 12-2 zege. In de eerste speeltime openden de Bel gen de score, maar Zeeland kwam via De Pooter op 1-1. In de tweede (ADVERTENTIE) Rini van Bracht solitair ringen met 1 steen Dat kan bij ons. U koopt een ring met een kleine brillant. Deze steen kunt u telkens ruilen voor een grotere. U hoeft dan alleen het verschil bij te betalen. Zo krijgt U geleidelijk, zonder grote uitgaven ineens, een steeds edeler en kostbaarder sieraad. Wilt u meer weten over dit aantrekkelijke systeem? Wij zullen het u graag vertellen. In prijzen van 125.-, 200.-, 325.- en hoger. edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. LIJNBAAN 82 te! 1188 70 filiaal oostzeedijk 155-157 rotterdam periode werd Kare; Weyland door de Zeeuwen ingezet en dat beteken de meteen een geweldige verster king. Karei maakte er direct 2-1 en 3-1 van. Machiel de Pooter en Adrie Bakker schoten Zeeland naar een veilige 5-1 voorsprong. Karei Wey land en Machiel de Pooter maakten verder het dozijn vol. Ook Vlaande ren wist nog een keer te scoren zo dat de eindstand 12-2 voor Zeeland werd. De voornaamste uitslagen: 50 m schoolslag onder 12 jaar, 1. G. van Neste, Schelde 47.7; 50 m schoolslag meisjes onder 12 jaar, 1. A. Brakke, Zeehond 47.1; 50 m vrije slag meis jes onder 12 jaar, 1. E. Wolff, S.Z.V. 38.2; 50 m vrije slag jongens onder 12 jaar, 1. M. Nelisse, Scheldestr. 39.5; 50 m rugslag jongens onder 16 jaar, 1. W. de Kam, S.Z.V. 36.4; 50 m vlinderslag jongens onder 16 jaar, 1. H. van de Sande, ZIJ 34.0; 50 m vlinderslag meisjes onder 16 jaar, 1. M. Wolff, S.Z.V. 35.8; 100 m school slag jongens onder 16 jaar, 1. Th. Vis, S.Z.V. 1.33.7; 100 m schoolslag meisjes onder 16 jaar. 1. M. Ver- cruijsse Braakman 1.42; 100 m vrije slag jongens onder 16 jaar, 1. H. v. d. Sande, ZIJ 1.100.0; 100 m vrije slag meisjes onder 16 jaar, 1. M. Wolff, S.Z.V. 1.11.2; 100 m vrije slag heren, 1. K. Weijland, Schelde 1.06.7; 200 m schoolslag heren, 1. P. Schop de Ganze 3.11.7. De eindstand was 163-98 in het voordeel van de Zeeuwen. nationaliteit triomfeerde met glans. Uitslag: Eerste reeks: 1. Jac. Frijters (Weelde); 2. op 10 meter Kees van Dorst (Roosendaal); 3. Ronny van der Vijver (België) en 4. Kees Raast (Rijsbergen). Tweede reeks: 1- Eric Leman (Bel gië); 2. op 1 lengte Harm Ottenbros (Hoogerheide)3. René Pijlnieni (Woensdrecht). Finale: 1. Jac. Frijters (Weelde); 2. op 2 lengten Eric Leman (België). DEN HAAG (ANP) Wereldkam pioen Harm Ottenbros zal niet met de Willem H/Gazelle-ploeg starten in de Tour du Nord, die van 3 tot 7 september in Noordwest-Frankrijk wordt gereden. De organisators wa ren bereid Ottenbros voor deze vijf daagse ronde een startgeld van 10.000 Franse franken (ongeveer 6300 gul den) te betalen, maar als wereldkam pioen kan de Nederlander in crite ria meer geld op een veel gemakkelij ker manier verdienen. De ploeg van Willem II/Gazelle besta-at uit: Waigtmains, Pijnen, Dol man, Van Katwijk, Serpenti, Poort vliet, Van der Vleuten en Hoogzaad. Het parkoers van de vijfdaagse ziet er als volgt uit: 3 september Roubadx- Calais, 192 kilometer; 4 september: Calais-Lillers, 187 km; 5 september: Lillers-Cambrai, 188 km; 6 septem ber: Ca-mbrai-Antin, 185 km; 7 sep tember: Antin-Roubaix, 187 km. De Nederlandse fabrieksploeg is ook gevraagd voor de Spaanse Ronde van Catal-onië, die van 9 tot 16 sep tember wordt gehouden. De Spaanse organisators willen Ottenbros een startgeld bieden van iets meer dan 10.000 gulden. (ADVERTENTIE) Een handvol namen uit de lange lijst van prijswinnaars. Zij wonnen f 10, f 25, f 50, f 100 of f5001 J J. Oosterveer Den Haag H. KuytVoorburg Hr. Rekmans Sittard Mej. Leta Fongers - Rotterdam A. Burggraaf - Boskoop H. van Haaren Best A.D. den Hoed - H.I. Ambacht S. Dijkstra - Weesp René Hendrikse - Rijswijk A. vd. Heuvel Oirschot J.H.W. Herfkens - Baak M. Ullrich Den Haag Mej. Teunissen - Eindhoven J. Koster - Laren A. Bos - Amsterdam R. Eding Beilen «j» H.J. v.d. Heijden - Breda to THEO VAN POECKE heeft in Moerbeke Waas een amateurcri terium over 106 kilometer ge wonnen. De Zeeuw legde de af stand af in 2 uur en 35 minuten. Jacob Schelling werd vijfde, Ad Duyker vijftiende en Leo Em- bregts zestiende. JOS VAN BEERS eindigde op de eerste plaats in een amateur wedstrijd over 110 kilometer in Mol Sluis. De Belgische Neder lander finishte na 2 uur en 45 overige Nederlanders: 5 Jo van minuten. De plaatsing van de Pol, 7 Martinus van Hoogstraten, 8 Johan Adriaens, 10 Wim Prin sen, 11 Jo Smulders, 12 Peer van der Donck, 13 Mary van Ven- roov. 15 Johan Koot. JOS DEKKERS legde beslag op de derde plaats in een amateur- koers in Haaltert. Winnaar werd de Belg Arthur van de Vijver, die de 110 kilometer in precies drie uur aflegde. RUDOLF BUCKAKI ging als vierde over de eindstreep in een prof-criterium in Eeklo. De Belg Christiaari Callens, die de 150 kilometer in 3 uur en 40 minu ten aflegde, behaalde de zege. Gerben Karstens werd zevende, Jan Harings negende en Jan Krekels 25e. JOS VAN DER VLEUTEN ein digde in een profkoers in Ge- rardsbergen op de 21e plaats Hij had een achterstand van 1,27 op de winnaar, de Belg Julien van Lint, die na 3 uur en 20 mi nuten door de finish ging. CEES KOEKEN legde beslag op de elfde plaats in een wedstrijd in Roeseiare. waar aile Belgi sche top-amateurs aanwezig wa ren. De coureur uit Achtmaal had een achterstand van dertig seconden op de Belg Staf van Roosbroek, die na 157 kilometer (in 3 uur en 52 minuten) als eerste over de witte kalklijn stoof.

de Stem | 1969 | | pagina 15