T.V. jRIJK DE OOPT IJKER :EN e score le score )e score ER IPORT-EXTRA Hontenisse zoekt een tweede trainer 4:JSÖI^ Vogelwaarde: Jonge krachten schaars Belgische scouts lastig voor Steen HVV '24 MIKT OPNIEUW OP HET KAMPIOENSCHAP Breskens optimistisch Zeeland Sport: wennen Goes: kampioenschap en een clubgebouw NAMEN VAN DE TRAINERS EN DE LEDEN VAN DE SELECTIEGROEPEN DERDE KLASSE D ing de roos ER en Zn. BANTS lOTSTE BELZAAK -■ 212 Axel 40-2938 DE STEM Tel. 36180 FORNUIS, KOEKAST IL Tel. 01155-1822 - GASKOOKPLAAT >P T mmmHhHr.'Ttaw KLOOSTERZANDE Bij Hontenisse heeft men geen moeite gehad een opvolger voor de voor een jaar geschortse spitspeler Van Kruyssen te vinden. Maar liefst drie junioren dienden zich aan om de plaats van de 31- jarige aanvalsleider in te nemen. Het zal overigens geen definitieve over name zijn want aan het einde van het seizoen neemt Van Kruyssen zijn plaats weer in. Nadat hij aanvankelijk na het uitspreken van zijn schorsing met voetballen wilde stoppen, is hij later op dit besluit teruggekomen en speelt dit seizoen zelfs de vriendschappelijke wedstrijden alweer mee. Behalve de drie jonge spelers, die overkomen uit de junioren, kan Hon tenisse dit jaar niet over nieuwe aanwinsten beschikken. Het team steunt voornamelijk nog op de oudere krachten. Er zijn momenteel zelfs enkele spelers in het eerste elftal die de dertig reeds drie-vier jaar gepasseerd zijn. „Ons team is te oud om nog voor spectaculaire overwinningen te kunnen zorgen', vindt secretaris P. Magnus, „wij hebben dan ook geen kampioens aspiraties. Als we in de middenmoot mee kunnen draaien zijn wij al heel tevreden". Om de juniorentraining wat beter aan te kunnen pakken zoekt Hontenisse naar een tweede oefenmeester. Hij zal trainer-voorzitter Schelfhout vooral de training van de b-junioren uit handen moeten nemen. Het vinden van een tweede oefenmeester is voor Hontenisse echter geen gemakkelijke taak. De club beschikt niet over eigen mensen met een diploma en de aanstel ling van een tweede (betaalde) trainer zou wat te veel van de clubkas eisen. Secretaris Magnus verwacht in de komende competitie in de derde klas geen uitblinkers. Volgens de voetbalofficial zullen de clubs elkaar weinig toegeven: „Mijn favoriete club was eerst Goes, maar die is me aan het einde van de competitie tegengevallen. Het verschil tussen de verenigingen zal dit jaar weer gering zijn". Trainer-voorzitter Schelfhout: assistentie Aanvoerder Stallaert: goede inzet. VOGELWAARDE „Wij hebben te weinig voetballers in onze gemeente om ons elftal elk jaar met jonge krachten aan te vullen. In het elftal dat volgende maand aan de nieuwe competitie begint staan zeven jongens, die ook in de eerste klas van de afdeling Zeeland al deel van het eerste uitmaakten", vertelt A. van der Meijden, trainer van de voetbalvereniging Vogelwaarde. In de acht jaar dat hij de club onder zijn hoede heeft is het van de eerste klas in de afdeling geklommen tot de derde klas KNVB. Na enkele moeilijke jaren overwon Vogelwaarde in het afgelopen seizoen de crisis en eindigde als vijfde. Bij de verwezenlijking van dit wapenfeit steunde Van der Meijden voornamelijk nog op de ploeg die de club in de derde klas had gebracht. En daar zal in het nieuwe seizoen geen verande ring in komen, omdat er dit keer geen junioren overkomen. Van der Meij den: „De junioren blijven dit jaar nog bij elkaar. Zij zijn in het afgelopen seizoen naar de hoofdklasse gepromoveerd en proberen nu mee te komen met ploegen als Middelburg en Vlissingen". Goes, DOSKO en Zeeland Sport gaan volgens Van der Meijden een voor name rol in de volgende competitie spelen. „Maar dat houdt niet in dat er volgens mij geen andere teams op zouden kunnen komen. In het afgelopen jaar is wel gebleken hoe klein de verschillen tussen de elftallen in onze af deling zijn. Een ploeg kon tot in de laatste fase evengoed degraderen als promoveren. Dat was met Vogelwaarde ook het geval", aldus Van der Meij den, die halverwege het seizoen met een serie geblesseerde spelers kampte; een tegenslag waarvan hij dit jaar verschoond hoopt te blijven. GOES De voetbalvereniging Goes begint in september aan de 15ste cojnpetitie. Dat betekent dat de Zeeuwse club tot de oudste twaalf ver enigingen van Nederland behoort. Het houdt tevens in dat de leden van de vereniging in het komende seizoen voor de vijftiende maai een jubileum feest zullen organiseren. Men hoopt daarbij op een tweetal bijzondere ge schenken, die allebei reeds in de komende competitie verwezenlijkt kunnen worden: een nieuw clubgebouw en het kampioenschap in de derde klas D. Het heeft er in het afgelopen seizoen lange tijd op geleken dat de spelers van Goes hun vereniging het laatstgenoemde presentje een jaar te vroeg zouden bezorgen. Die verrassing is tenslotte nog uitgebleven, omdat SC Gastel en DOSKO over een langere adem bleken te beschikken. „Het was een teleurstelling voor ons omdat wij hoger hadden gegokt", erkent secreta ris C. Kriekaard ruiterlijk. „Maar", voegt hij er direct aan toe, „wij zullen in het komende seizoen alles op alles zetten om ons doel toch te bereiken. Het moet mogelijk zijn. Er was vrijwel geen verschil tussen de ploegen in 3D". De man die aan deze hoge verwachting moet voldoen is trainer Cas Huibregtse, grossier in kam pioenschappen en druk doende met zijn cursus voor ^ïet A-diploma. Huibregtse tekende aan het einde van het vorige seizoen voor de derde maal een jaarcontract. Hij zal met een vrijwel ongewijzigde kernploeg blij ven werken. Alleen Simon Harink kwam van Veere naar Goes. Verder kwa men er geen sterke spelers uit de junioren. „De leden van ons huidige team zijn sterk genoeg voor de tweede klas. Het gros heeft trouwens al in die afdeling gespeeld", aldus de secretaris. Goes-secretaris Kriekaard: „Wij hadden hoger gegokt." ST.-JANSTEEN Het is in St.-Jansteen langzamerhand een eentonige geschiedenis geworden. Jaarlijks verlaat een aantal spelers de voetbalver eniging Steen om over de grens voor een paar honderd francs te gaan spelen. Het klein beetje geld gaat voor veel voetballers boven de clubliefde en daarom hebben de Belgische scouts aan het einde van elk seizoen succes op hun strooptochten door Zeeuwsch-Vlaanderen. Elk jaar staat de leiding van Steen voor de onaangename taak weer enige lijn in het gehavende elftal te brengen. Dit jaar verloor Steen keeper Frans d'Hooghe, Ronnie van Goethem (hei den naar Excelsior St.-Niklaas), Marcel Verschueren (Sporting St.-Niklaas) en Frans Oudenaart (Stekene). Met het vertrek van dit viertal verliest Steen bijna de hele achterhoede. Guus Voet, opvolger van trainer Van Coolegem, staat nu voor de moeilijke opgave de opengevallen plaatsen op te vullen. Hoe denkt Steen in de komende competitie toch nog een redelijk team binnen de lijnen te brengen? Van Waterschoot, na een periode van 5 jaar op 5 juli afgetreden als secretaris van de club rekent op de jeugd: „Wij hebben geluk dat Steen een goede jeugdcommissie heeft. Er zijn voldoende junioren die klasse genoeg bezitten om de plaatsen in het eerste in te nemen. Het is echter de vraag of zij niet te licht zijn voor het eerste." Met een viertal nieuwe spelers in het team verwacht Van Waterschoot dan ook een behoorlijke start in de volgende competitie. Na een vijftal wedstrij den zal volgens hem het peil echter zakken. „Wij zullen toch wel flink wat moeite hebben ons in de derde klas te handhaven. Als het ons dit jaar echter lukt dan is de kans groot dat het in de volgende jaren, weer goed gaat." Tenminsteals er aan het einde van het nieuwe seizoen niet opnieuw spelers naar België vertrekken. Van Waterschot: „Belgen op strooptocht in St.-Jansteen." Penningmeester Prince: „HVV '24 wordt opnieuw kampioen." HULST „Ik zal meteen zeggen waar het op staat, HVV '24 wordt opnieuw kampioen". Aan het woord is de 25-jarige Anton Prince uit Hulst. Sinds 1964 pen ningmeester bij de biauw-gelen en elke zondag zowel bij de thuis- als uitwedstrijden van de partij. Als de HVV-penningmeester deze stoutmoedige uitspraak doet zit pal tegenover hem aan tafel HVV-voorzitter Th. Peeters. Zijn reactie: „Kampioen worden, dat zou ik maar niet in de krant zetten Dat de man die belast is met „de financiën" in Hulst zo optimistisch is gestemd komt door het feit dat de ploeg uit de wallenstad dit jaar versterking heeft ge kregen van de 31-jarige Leo Dessein, een binnenspeler, die in het bekende Anderlecht zijn jeugdjaren door bracht. Vervolgens in de eerste ploegen speelde van Noad (Tilburg), Liersche (Lier) en vorig jaar nog met het elftal van Racing Mechelen kampioen werd. Deze speler, van beroep vertegenwoordiger, zal zich te Hulst vestigen. Het is een man die over veel vrije tijd be schikt en daarvan zal HVV '24 dankbaar gebruik ma ken. Hij behaalde onlangs aan de bekende Heyzelschool te Brussel zijn diploma voor trainer. Om te beginnen zal hij in Hulst de A-junioren onder zijn hoede krijgen. (HVV '24 zal dit jaar met 15 jeugdelftallen aan de competitie deelnemen). De training van de senioren staat evenals vorig jaar onder leiding van de heer H. Neefs. Tweemaal per week, op woensdag- en vrijdagavond, zullen de spelers door hem worden getraind. Er zijn dit seizoen slechts twee spelers uit het reserve-elftal van HVV '24 naar elders vertrokken: R. de Loos (naar Steen) en L. de Maayer (naar Vogelwaarde). Wel is doelman Rudi de Vos benaderd door S.K. St. Niklaas, terwijl ook voorspeler Ronald de Badts een contract heeft kunnen tekenen zowel voor F.C. Brugge als A.S. Oostende. Vooral de scouts uit Oostende zwaai den nogal met de geldbuidel. Het feit dat beide spelers uiteindelijk toch hebben besloten om maar voor de der de klasser HW '25 uit Hulst te blijven spelen heeft er zeker voor een deel toe bijgedragen, dat de „HVV- kassier" tot zulk een stoutmoedige uitspraak durfde te komen. Anton Prince: stoutmoedige uitspraak over competitieverloop Breskens-secretaris G. van Heek: optimistisch BRESKENS „Vorig jaar waren we al erg blij met het behoud van het derdeklasserschap. Dit keer mogen we wat optimistischer zijn. Ik reken er nu zeker op dat we bij de eerste zes in onze afdeling eindigen", aldus G. van Heek, secretaris van de voetbalvereniging Breskens. Die klassering zal waar gemaakt moeten worden door dezelfde spelers die Breskens in het afgelopen seizoen een woordje mee lieten spreken, omdat er uit de juniorenteams geen spelers overkomen die in het eerste opgesteld zouden kunnen worden. Het is overigens geen ramp voor Breskens, dat een betrekkelijk jong team op het veld brengt. Welliswaar is de oudste speler 32, maar de voetballer die op de tweede plaats komt telt nog maar 24 jaar. Wat de technische be kwaamheid betreft is de ploeg het laatste jaar een stuk vooruitgegaan. Voor een groot gedeelte kan dat op rekening van trainer A. Smits worden ge schreven. Baart het eerste elftal geen zorgen, de dreigende verhuizing van de Bres- kense voetbalvelden kan de vereniging wel enige hoofdbrekens kosten. Mo menteel bevolken de leden van Breskens een bijna ideaal complex aan de rand van de bebouwde kom. De accommodatie kwam pas twee jaar geleden klaar. Dat verhindert overigens niet dat de velden dit jaar misschien alweer moeten verdwijnen voor de uitbreiding van de veerhaven. Waar de club dan naar toe moet is nog niet bekend. Er is reeds over ge sproken, maar de gemeente beschikt slechts over weinig grond waarop een sportveldencomplex kan worden aangelegd. „Wij weten nog helemaal niet waar we aan toe zijn. Er is zelfs nog niet bekend wanneer we van onze velden moeten. Het kan best zijn dat we er dit jaar al mee geconfronteerd worden. Voor de vereniging kan het in ieder geval geen verbetering inhou den. Wij zitten nu ideaal. Een nieuw complex zal waarschijnlijk een eind uit de bebouwde kom aangelegd worden", aldus de secretaris. VLISSINGEN Na een verblijf van zeven jaar in de tweede klas degra deerde het Vlissingse Zeeland Sport in de afgelopen competitie naar de derde klas. Ongetwijfeld betekent deze teruggang voor Zeeland Sport een enorme terugslag. Moest de vereniging in de tweede klas al een ongelijke concurrentiestrijd uitvechten met Vlissingen en Middelburg; in de derde klas zal dat nog moeilijker worden. In Vlissingen heeft men dan ook goed door dat het van levensbelang is dat de vereniging binnen niet al te lange tijd naar de tweede klas terug- keerd. „Wij hopen in 2 a 3 jaar terug te zijn", vertelt secretaris Van den Berg, „wij zijn aan onze stand verplicht om het tweedeklasserschap te her overen. Het afgelopen seizoen is geheel in mineur verlopen. Wij hebben maar liefst vier wedstrijden met 1-0 verloren. Voor hetzelfde geld winnen we en dat had een plaats in de middenmoot opgeleverd". Hoewel Zeeland Sport door velen tot de favorieten in de derde klas wordt gerekend is de secretaris van de club slechts gematigd optimistisch: „Omdat wij uit de tweede klas komen zal iedereen van ons willen winnen. Boven dien is het voetbal harder dan in de tweede klas. Wij zullen dus moeten wennen. Veel zal volgens mij afhangen van de eerste wedstrijden. Winnen we, dan kan Zeeland Sport een rol van betekenis spelen; maar beginnen we met verlies dan zal ook het eerste seizoen in de derde klas moeilijk worden". Tussen de twee competities hebben in de vereniging enkele wijzigingen plaatsgevonden Kees de Nooyer, een van de steunpilaren in het team ging na een verblijf van vijf jaar terug naar zijn oude vereniging RCS. Tegen over zijn vertrek staat de komst van Henk Daalhuizen en keeper Adri van Huizen (beiden ex-Vlissingen). Bovendien kan er versterking uit de junioren verwacht worden. Ook de kapitein van het schip verwisseld. Bram Carol maakte na zeven jaar plaats voor Franse Rietekoo, tot vorig jaar nog zelf actief in het eerste van Zeeland Sport. Secretaris Van den Berg: „Carol is in een zeer goede ver standhouding weggegaan. Hij is zeven jaar bij ons geweest en wij waren het er over eens dat het na zo'n lange periode noodzakelijk kan zijn dat er een nieuw gezicht komt". Frans Rietekoo: opvolger van Bram Carol bii Zeeland Sport. BRESKENS: trainer: A. W. Smits. Selectiegroep: J. Manneke, J. van Espen, I. Notebaart, G. Erasmus, W. de Ruijsscher, P. H. de Winde, H. Scherbeijn, J. Hoefnagel, C. de Nooijer, I. Verduijn, A. de Kruijter, H. Fenijn, M. de Jonge, A. Osse- waarde. DOSKO: trainer: N. de Frel. Se lectiegroep: Broos, Hopmans, Bre- kelmans, Verduit, Van Loon, Van Maurik, De Wit, Ista, Lijmbach, Hen- drikx, Clarijs, Langenberg, Wiercx. GOES: trainer: C. Hubregtse. Se lectiegroep: L. Waisapy, M. Hun- dersmarek, N. Krijger, K. van der Sluis, J. de Roo, M. de Kok, J. Bal, P. de Kok, R. Verbrugge, J. Schip per, A. de Jonge, A. Lamain, S. Ha- rinck, A. Debbaut, F. Schrijvers en I. Groenewegen. HONTENISSE: trainer: geen. Se lectiegroep: W. Asselman, R. van Kerkhoven, B. Neve, P. A. van Wa terschoot, B. Pauwels, E. Bogaert, R. Rottier, P. Eggermont, C. de Frel, J. Baart, P. M. van Water schoot, M. Bisschop, F. van Meele, A. Kegels en R. J. de Rijk. HW '24: trainer: Hon. Neefs. Se lectiegroep: R. de Vos, M. de Bur ger, G. Hoefnagels, E. de Bruijn, J. de Vleesschouwer, W. Everaerd, B. Hoefnagels, R. Debadts, Jac. de Booij, F. d'Hondt, R. Neefs, M. Vlassenrood, F. Vlassenrood, W. de Nijs, A. van Bunder en J. Janssen. METO: trainer: Swaane. Selectie- groep: Hendrikx, P. de Dooij, A. de Vos, Hans van Hoek, Johan Willem- se, W. van Dijke, J. Heeren, E. Pals, J. Bogers, Fr. Timmers, A. Borremans, A. Backx, Frits Willem- se, P Sebrechts, C. de Crom, S. Hopmans, J. Pijnen, Verboven, Dee- len en Kemps. M.O.C.: trainer: J. W. de Krey. Selectiegroep: Joep Verpaalen, Imandt, P. Aertssen, B. van Gaans, Foppele, W Leijs, De Graauw, Suij- kerbuijk, Kooien, C. Verpaalen, Ha genaars, Michielse. NSV: trainer: Mackenbach. Selec tiegroep: Leo Hellemons, Gerard Hellemons, Jan Hellemons, Marcel Hellemons, Eddy Hellemons, Kees Roeken, Sjaak Roeken, G. v. d. Mee berg, C. Rommens, Jan Breugel- mans, Van Wezel, F. Brouwers. ROOSENDAAL: trainer: P, van den Hoven Selectiegroep: Van Dorst, Mol, Van den Berg, W. d. Boom, Wittenbols, Jos van Unen,' A. Mathijssen, Peter Bruijns, Hennis, Van Overveld, Gerdis. SCHUTTERS: trainer: P. Broos. SelectiegroepJ. van Merriënboer, C. Bus, J. Theunisse, J. van Sundert, J. Voogelaar, P. Ernest, A. van Kaam, D Rombouts, J Bruynzeels, M. Luijten, A. van Loon, L. Fran ken en A. Bovee. STEEN: trainer: G. Voet. Selectie groep: G. Pauwels, E. Magnus, E. Bauwens, R. Bauwens, A. van Dors- selaer, G. van Dorsselaer, G. Ver- straeten, W. Naessens, Th. Magnus, W. v. d. Branden, R. Wojtal, J. Be gijn, A. de Bot, W. van Duijse, J. Pleunis, Th. Reijns, L. de Rijcke, J. Sturm, J. Verstraeten, L. v. d. Vliet, E. van Wiele, B. Wezepoel en E. de Witte. STEENBERGEN: trainer: Blijle- vens. SelectiegroepM. van Oeve- len, A. van Oevelen, Schönemann, W. de Baat, J. de Bruijn, Verkaart, L. Mangnus, P. v. d. Weegen, Bruijn- zeels, Suikerhuik, Vf Verkouter en W. Merriënboer. VOGELWAARDE: trainer: A. v. d. Meijden. Selectiegroep: A de Schepper, W. Vonk, G. van Dijk. Vic. Strobbe, F. Stallaert, F. Pies- sens, A. Cappendijk, P. Pieters, R. Lambert, W. Lauret, B. Strooband. Th. Bogaert, S. Vonk, R. Wolfelaar E. van Dijk, J. Dobbelaar, O. van Esbroek, P. Erpelink, J. Muller en G. A. van Damme. ZEELAND SPORT: trainer: F. Rieteco. Selectiegroep: T. Doeland' P. Kambier, J. Elve, C. Kuijper, b| Sorgedrager, K. van Belzen, C. El ve, W. van Rijswijk, F. Nieuwer* steeg, P. Litt, J. Moelaart, w, Nieuwdorp, J. van Zalen en Chr. van Zalen.

de Stem | 1969 | | pagina 25