SPORT-EXTRA "Dat aanbod kon ik niet afslaan" Meer trainers aangesteld Alliance speelt met veel routine NAMEN VAN TRAINERS EN LEDEN VAN DE SELECTIEGROEPEN T.S.C. is niet bang voor Middelburg SPORT- NUMMER "In Breda had ik geluk" Vaste kern groot voordeel VLISSINGEN RICHT ZICH OP DE JEUGD Kuys hoopt op goede start MIDDELBURG MIST GROENEWEGEN MIDDELBURG Trainer Piet Lindenberg zal uit moeten kijken naar een nieuwe „voorbereider" in zijn Middelburgse kampioensteam; naar een man üe spitsspelers Ton Hendrikse en Bert Pentury kan lanceren, maar ook zelf het doel weet te vinden als de kansen zich voordoen. Kortom een waardig opvolger van Wim Groenewegen. Want de laatste der Groenewegens heeft op 32-jarige leeftijd besloten te stoppen met de wedstrijdsport, om zich in zijn vrije tijd te kunnen wijden aan het trainerschap van de vierdeklasser i zaterdagvoetbal) Kloetinge. Na 23 voetbalseizoenen verwisselt Wim Groenewegen zijn plaats in de midden- of voorlinie definitef voor een plekje langs de lijn. Al lang voor Middelburg de derde landstitel veroverde, had hij hiertoe besloten. Waarom Groenewegen: „Niet omdat ik me te oud zou voelen: Ik heb niet het idee dat ik minder ga spelen, maar het komt met mijn werk beter uit dat ik zondags riet meer zo vaak weg ben. Daarbij wilde ik het aanbod van Kloetinge om als trainer te komen, niet afslaan". De Middelburger nam niet met pijn in z'n hart afscheid van zijn actieve voetbalcarrière. Als hij terugdenkt aan de zeventien jaar bij Middelburg, de vier jaar bij NAC en de twee jaar bij Vlissingen is hij tevreden over de gang van zaken: „In de voetballerij moet je geluk hebben om wat te bereiken. Dat geluk heb ik gehad. Ik had het in de periode dat ik voor NAC uitkwam en ik heb het de laatste drie jaar bij Middelburg weer gehad." Lang en enthousiast kan Groenewegen vertellen over zijn tijd in het be taalde voetbal. Hoe h,ij als 25-jarige door Siem Plooyer werd ontdekt in Vlissingen, waarin hij twee jaar - onder meer in de kampioenscompetitie - heeft gespeeld en hoe hij als kersverse semi-prof werd opgesteld tussen grote mannen als Kees Rijvers, Peter van de Merwe en Kees Kuys. „Ik zag daar eigenlijk tegenop als tegen een berg. Maar ik heb Én Breda geluk gehad. Na een oefenwedstrijd werd ik direct in het eerste opgesteld om er drie en een half jaar ononderbroken in te blijven" aldus Wim Groene wegen, die drie jaar geleden weer naar Middelburg verhuisde omdat zijn vrouw al die tijd heimwee naar de Zeeuwse hoofdstad had gehouden. Het grootste verschil tussen de betaalde en amateurvoetballers zit vol gens de Middelburger voornamelijk in de snelheid. Wim Groenewegen: „Het gaat bij de amateurs een stuk langzamer, terwijl bij NAC ook het spelinzicht, vrijlopen en dergelijke, beer was". Waarmee Wim Groenewegen niet wil zeggen dat die onderdelen bij Middelburg verwaarloosd zouden worden. Integendeel, de oud-semiprof heeft slechts lovende woorden voor zijn oude team, dat naar zijn mening geen gek figuur in de tweede divisie zou slaan. De kersverse oefenmeester raadt Middelburg overigens aan de stap naar het betaalde voetbal voorlopig niet te doen: „Een semipr^yiub is hier niet haal baar. De mensen komen niet kijken voor een Baronie-of een RBC dat in de tweede divisie niets heter speelt dan de beste amateurverenigingen uit de eerste klas. Middelburg zou dan moeten draaien met gemiddeld zo'n 1500 toe schouwers, dat betekent een noodlijdend bestaan". Wim Groenewegen, de topspeler van Middelburg die in het komende seizoen de vierdeklasser Kloetinge zal gaan trainen. Bovendien zou de overgang naar het betaalde voetbal volgens Groenewe gen een ongunstige invloed hebben op de goede sfeer in de Middelburgse club. Hij vindt dat alleen het idee dat je volgens je contract verplicht bent de trainingen bij te wonen al merkbaar zon zijn In de selectiegroep: „Het grote voordeel van Middelburg is de vaste kern, die Lindenberg al jaren bij elkaar heeft kunnen houden. Die ploeg vormt een sterke eenheid. Er is bijna nooit ruzie. De sfeer is erg goed en dat komt op het veld tot uiting. Al blijft er nu bijna nooit iemand van de training weg is het toch een ander idee ver plicht te moeten trainen. Er komt een veel zakelijker instelling". Als Groenewegens verwachting bewaarheid wordt dan komt er in het ko mende seizoen nog geen einde aan de hegemonie van Middelburg. Oefenmeester Wim Groenewegen - „ik zie wel wat in Kloetinge" - beperkt zich in het komende seizoen tot het volgen van belangrijke wedstrijden van Middelburg vanaf de tribune. Zijn prognose: „Middelburg gooit in het komen de seizoen weer hoige ogen. Ik geloof niet dat de vermoeidheid zo zeer mee spreekt. De voetballers worden het na een lange competitie wel beu, maar als er belangrijke wedstrijden voor de deur staan dan is het vuur er toch weer. In het afgelopen seizoen waren de verwachtingen ook niet hoog. Toen wij ons echter werkelijk op de belangrijke wedstrijden gingen concentreren was er opnieuw voldoende enthousiasme voor een kampioenschap". VLISSINGEN Precies acht jaar geleden nadat hij Vlissingen voor de laatste maal trainde is De Smit teruggekeerd als kapitein op het Vlis singse voetbalschip. Na acht seizoenen lang zijn oude pupillen vanaf de tribune te hebben gevolgd heeft hij zich bereid verklaard de opbouw van net Vlissingse team op zich te nemen. Er is echter een groot verschil tus sen de manier waarop De Smit van '53 tot '61 te werk ging en het nieuwe trainingschema. De Vlissingse oefenmeester komt dit keer niet voor de immense opgave te staan alle leden van Vlissingen, van de pupillen tot het eerste team, voetbalkennis bij te brengen. Voor de eerste maal is de voetbalclub Vlissingen er toe overgegaan meerdere trainers aan te stellen. Naast De Smit zullen nu de oud-eerste elfalspelers Jo de Waal (voor een gedeelte van de senioren) en Piet West- strate (voor de jeugd) trainingen verzorgen. Het trio staat onder leiding van De Smit, die zelf de selectiegroep onder zijn hoede neemt. Op deze manier wil het bestuur van Vlissingen de belangstelling wat meer op de jongeren richten. De Smit: „Ik ben erg gelukkig met het trio. De Waal en Weststrate zijn op mijn advies aangenomen, omdat ik erg goed met ze kan samenwerken en dat is toch een eerste vereiste. Op die manier kunnen wij het vacuüm dat tussen de jeugd en, het eerste elftal is ontstaan opvullen. Er zijn voldoende jeugdspelers bij ons, maar de kwa liteit ontbreekt. De jeugd staat niet meer te dringen om in het eerste te komen. Zij kunnen eenvoudig niet opgesteld worden omdat het een ver zwakking betekent". De Smit vindt dat de Vlissingse voetbaljeugd in de afgelopen jaren veel Alliance-secretaris Verbunt: „we zullen ons best doen om een plaats in de middenmoot te veroveren." ROOSENDAAL „Wij 'blijven nuchter", vertelt de secretaris van Alliance, M. Verduit, die bijna twintig jaar stoeit met het secretariaat van de kersverse eerste klasser. Het gouden bestaansfeest kreeg een klinkende bekroning in de vorm van het kampioenschap en de daaraan verbonden promotie. „We zullen ons best doen om een plaats in de middenmoot te veroveren; we kunnen immers niet meteen hoge eisen gaan stellen aan ons eerste elftal". Zowel bij het bestuur als bij de spelers is voldoende vertrouwen aanwezig voor het nieuwe seizoen. „Zonder pech hoeven we niet te degraderen en zon der geluk worden we geen kampioen", is zijn typering voor de middenmoots- rol, die Alliance waarschijnlijk gaat vertolken. De Roosendaalse ploeg heeft geen officiële trainer in verband met prin cipiële bezwaren. Er zal elke dinsdag en donderdag getraind worden door de senioren. Geen enkele speler van de top der roodzwarten ging weg, ter wijl de kern uitgebreid werd met Boeren van Baronie en Rockx van RBC. „Het is moeilijk te zeggen Wie onze grootste concurrenten zullen zijn, maar TSC, Middelburg en DESK zijn de grootste kanshebbers", aldus secretaris Verduit. Tweede secretaris R. Vfijnings verwacht ook dat zijn ploeg redelijk zal meedraaien in de eerste klasse, ondanks het feit dat in één jaar de tweede klasse „genomen" werd. De grote routine van de ploeg zal het waarschijn lijke tekort aan snelheid wel compenseren is de mening van de rechterhand van Verduit. Onder de lat zal naar alle waarschijnlijkheid good-old Piet van Osta weer postvatten; de nu 42-jarige ex-RBC'er gaat zijn derde seizoen bij Alliance in. Voor hem zal de ploeg van aanvoerder René van de Boom trachten de vij andelijke acties te ontwrichten. In de selectie voor het eerste elftal gaan drie broers schuil; het zijn Nico, René en Cor van de Boom, die allen veel routine hebben. Vlissingen-trainer De Smit: „Ik gun Middelburg de successen, maar het wordt nu tijd dat Vlissingen aan bod komt. ALLIANCE: trainer: geen. Selec tiegroep: P. van Osta, W. Wijn- Saards, P. Konings, W. Konings, C. Boeren, W. Rockx, L. Mossel, C. v. Merode, C. van Zandvliet, A. Roks, N. van de Boom, R. van de Boom, C. van de Boom, R. Rommers, L. van Zeggeren, J. Hoppenbrouwers, C. Hertogh. BRABANTIA: trainer: A. Wou ters. Selectiegroep: C. Pero, C. Ki- tets, H. Lagarde, M. Vos, J. Blat ter, J. van der Linden, A. Rooyak- tare, P. Bouwmans, W. van Ge- teert, W van der Hurk, J. Franse, de Boer, S. Hessels, E. F. Rooy- akkers, J- van der Berk en C. Dek kers. CONCORDIA SVD: trainer: P. Schuit. Selectiegroep: W. Döll, G. Galiart, A. Govaers, R. van Grins- ven, A. Hoos, P, Jansen, T. Mees ters, T. van Os, T. van Overbeek, L van der Putten, J. Trum, H. Verploegen, E. Voets en J. Wou ters. DESK: trainer: F. Tausch. Selec tiegroep: T. Lugters, G Blume, C. van Wezel, J, Kemmeren, J. Soe- lerboek, C. Soeterboek, B. Voogt, H. Damen, F. Damen, J. Boor, H. de Rooij, M. Boers, G. de Graaf, T. van der Bogaart, C. Joosten, H. v. Esdonk en J. van Nieuwstad. HELMOND: trainer: P. van dei- Sluis. SelectiegToep: A. Hermans, Coolen, R. Verhoeven, N. va-n Turn hout, W. Terbeek, M van der Lin den, J. van der Kerkhof, P. Luy- bcn, J. Lintermans, H. Vos, A. De- riks en H. Ermans. MIDDELBURG: trainer: P Lin denberg. Selectiegroep: J. But, A. Delmotte, C. Leijnse, A. Schoenma kers, A. Hendrikse, B. Pentury, D. van Westen, F. Vermeirssen, Sj. Boera, G. Rijn, T. Coppejans, L. v. Liere, W de Vos, J. Vogel, G. Du- den en R. Brasz. RKC: trainer: W. Klaassen. Se lectiegroep: P. Bakkers, J. van Pruyssen, F. Verhoeven, L. Bool, G. van Daalen, C. Beerens, G. de Vaan, H. Passier, P. de Werdt, H. de Ruyter, De Veer, Suoss, De Vos, gebr. Paulddes en R. de Leur. SCHIJNDEL: trainer: H. van der Boogaard. Selectiegroep: F. Crom- zigt, H. Vorstenbosch, G. van Oor schot, J. van Alebeek, A. de Laat, A Smits, R. van der Meer, A. Rij kers, C. van Kaathoven, T. Rus sens, A. den Otter, B. van Zoggel, H. Kivits, M. van der Hurk en M. Smits. SPARTA'25: trainer: Van Boxtel. Selectiegroep: J. van der Burg, W. Kuipers, A. Vaessen, Chr. Smits, N. Vogels, H. Kuipers, J. van Schijn- del, H. Verhappen, H. Donkers, H. Kïuitmans, P. Kuipers, J. Aarts, Scheepers, Crul, Van Hoof en Van MoorseL TOP: trainer: M. van Vught Se lectiegroep: A. Peters, F. Brocks, A. van Bergen, J. de Louw, P. de Vos, G. de Vos, Th. van Bakel, H. van Roosmalen, A. Ouwens, J. van Lokven, H. van Schijndel, A. van Orsouw, A. van Boxtel, M van der Wijst, A. Aarts. TSC: trainer: C. Vermunt. Selec tiegroep: J. van de Avoird, H. van de Avoird, P. Bakx, C. Broekhoven, J. de Cocq, M. Gabriëls, P. van Gils, J. Hooghuis, L. Jansen, W. Jansen, H. Kops, P. Kops, J. Kup- pers, W. Kuypers, F. de Jong, M. Raaymakers, O. Roovers, W. Roo iers, G. Sestig, J. Snoeren, W. Soe- ters, G. Stadhouders, H v. Strien, B. van de Velden, C. Vissers, J. v. Wanrooij en J. Roestenburg. VEERSE BOYS: trainer: C. Kuys. Selectiegroep: H. Schipperen, C. Baardemans, A. Weeland, A. Luybrechts, J. Verschuren, L Joo- re, Fr. de Grauw, J. Rijnders, C. van Seters, M. Zijlmans, A. van de Broek, A. Marcelissen en W. Schip peren. VLISSINGEN: trainer: A. J. de Smit. Selectiegroep: W. Bos, J. Hu- ser, I. de Waal, W. de Waal, J. Marijs, J. Lilipaly, C. Stroo, Ph. Krant, J. van de Velde, J. Siwa- bessy, A. Siereveld, W, Hendrikse, P. Telussa, F. Keersemeeckers, J. Mulder, J. van Huizen en A. Hen drikse. OOSTERHOUT H. Roovers is reeds zes jaar secretaris van eerste klas ser TSC maar zijn staat van dienst voor de Oosterhoutse blauwwitte „familie" is uitgebreider, want het 35-jarige bestuurslid speelde reeds op 13-jarige leeftijd bij TSC en be hoorde tot de vaste kern voor het tweede elftal. „Een secretaris is meer dan een administrateur", ver telt de heer Roovers die wel eens als scheidsrechter opereert wanneer deze niet opgekomen is en ook wel eens de voetbalschoenen van de zol der haalt, als een TSC-team incom pleet is. De sympathieke secretaris ver wacht dat TSC evenals in voorgaan de seizoenen weer een goed resul taat zal bereiken; goed meedraaien vindt hij in eerste instantie belang rijker dan het eventuele kampioen schap, want uit het eerste kan het tweede voortkomen. „Elke keer zijn we dicht achter Middelburg geëin digd en toch zijn de Zeeuwen geen obcessie voor ons, want we zijn zelf niet zo bang van de landskampioen- nen", aldus de heer Roovers. Vrij wel onafgebroken speelt in Ooster houtse ploeg in de hoogste klasse van het amateurvoetbal. Alleen in het seizoen 1959-1960 was de Ooster houtse topploeg gedwongen in de tweede klasse uit te komen. Voor het derde seizoen bepaalt Roosendaalse Kees Vermunt de trai ningsschema's. De verhouding tus sen de ex-trainer van sportclub Gas tel en de Oosterhoutse club ligt uit stekend, vandaar dat het contract weer verlangd werd. „De achterhoe de van TSC was in de afgelopen sei zoenen het sterkste gedeelte van het erste elftal, terwijl de voorhoede zijn zorgenkind was. te weinig aandacht heeft. Dit tekort doet zich nu reeds voelen omdat er geen eigen spelersreserve voor liet eerste team is. Om deze achterstand snel in te kunnen halen wil De Smit onder andere de leeftijdsdrempel voor spelers in het eerste elftal wegnemen". Het is volgens mij helemaal niet noodzakelijk dat een jeugdspeler 18 jaar moet zijn om in het eerste elftal te komen. Het spreekwoord „wat goed is komt snel", geldt ook voor Vlissingen. Als er jeugdspelers van 16 tot 17 jaar komen die voldoende klasse hebben voor het eerste dan mogen ze voor mij over. Het is fout die jongens langer in de junioren te houden. Dan gaat him alles te makkelijk. Zij moeten weer standen leren overwinnen om sterker te worden", aldus de Vlissingse oefenmeester. Van deze plannen moeten het eerste jaar niet direct resultaten ver wacht worden. Toch wil De Smit het Vlissingse publiek reeds dit seizoen met aantrekkelijk voetbal naar de tribunes lokken. De Smit: „Wij zuilen constructief voetbal gaan spelen. Het zal inspanning kosten om dat te bereiken, maar dat hebben we er voor over. De laatste jaren is er veel defensief gespeeld. Daardoor werden er te weinig doelpunten gescoord en werden de spelers te vlug ontmoedigd". De ommezwaai in de Vlissingse ploeg moet er voor zorgen dat Vlis singen in de eerste klas E weer een woordje mee gaat spreken. „Wij heb ben de laatste tijd in de schaduw van Middelburg moeten leven. Ik gun Middelburg de successen van harte, maar het wordt tijd dat Vlissingen nu ook eens aan bod komt", erkent De Smit. TSC-secretaris Roovers: „goed meedraaien belangrijker dan een eventueel kampioenschap." RAAMSDONKSVEER „Ik ver wacht dat we in de middenmoot zul len eindigen, maar elke trainer en ik dus ook hoop op meer. Tussen de competitie-bedrijven door zullen we een koploper proberen te verslaan", verzekert Veerse Boys-trainer Kees Kuys. „Qua voetbal hoeven wij im mers niet voor Middelburg en TSC onder te doen. In de wedstrijden te gen de topploegen is er de bereid heid om te knokken wel, maar voor al in de duels tegen de lager ge- rangschikten ontbreekt de maximale inzet wel eens. Als we de vorm van de twee laat ste competitiewedstrijden van vorig seizoen zouden kunnen prolongeren komt Veerse Boys behoorlijk ver. Ik verwacht dat de krachten niet ver uit elkaar zullen liggen en daar om is het moeilijk om de kampioen- schap-kandidaten te tippen. Middel burg en TSC hebben een niet onaan zienlijke reputatie, maar de nieuwe kampioen zal ongetwijfeld vaak ge luk gehad hebben". De 43-voudige ex-international, die momenteel 37 lentes telt, prijst de sportiviteit in de derby's tegen DESK, TSC, en RKC en vindt TOP een lastige te genstander voor de Veerse forma tie. TEKST: Ton Koomen Rob van Deursen Theo Klein Hein Groothuis Verder werkten mee: Eugéne Loomans, Kees Maas, Chris van Wijk, Wout Kops, Anton de Jong, Ka- rel van Grinsven, Arie van Pas en Theo Diepstraten. FOTO'S: Piet Mij zen, Dick de Boer, Cor de Boer en Henk van den Brink REDACTIE EN LAY-OUT: Ton Koomen

de Stem | 1969 | | pagina 21