NIEUWE PREMIER IS EEN „HAVIK" NIET MEER AMERIKANEN TERUG ÊI Mosseltiande! in Y erseke weer verboden Oud-nazi's NPD-kandidaten gewonden botsing Nixon stelt beslissing verder uit Koel en buien Onbekende valt meisje aan COLI-BACTERIëN IN WATER Verduistering in Eindhoven beloopt 4,5 ton Verdronken in Veer se Meer LERAAR EN LEERLINGE (12) VLUCHTEN DE DOOD IN MORGEN Mies Bouwman terug op t.v. LICHTDRUKKEN FOTOCOPIEëN STENCILWERK H van intfjer Bosbranden aan de Cote d'Azur Terugblik Afvalwater Chloor Roemeens protest biJ Egypte, Irak en Soedan DE STEM VAN MAANDAG 25 AUGUSTUS 1969 onze correspondent) Op het kruispunt Gent. Rijksweg 60 nabij Rulst r een ernstig ongeval piaats. Hierdoor werden vljt pet, anig gewond, dat zij, na ee[ loor dokter Adriaansens uit I :en, per ziekenauto naar het lina ziekenhuis te Hulst vergebracht. jeluk ontstond toen de Bel. tobestuurder K. uit Antwer' ran de richting Hulst kwaij i rrang verleende aan een p9. bestuurd door V. O. uit Deze kwam van de rich- lellebrug. Door de hevigê rden K. en diens echtgenote I Ito geslingerd. Ook de echt. n Van O. en diens twee kin. rden vrij ernstig gewond, dinsdag 26 augustus, p Zoom: 2,29 en 14.59 •t: 1.47 en 14.12, limmelen: 5.15 en 17.32, n: 1.16 en 13.42, 0.44 en 13.11, ïge: 219 en 14.49. U's] URG skerk: Expositie Xeno. telijk Museum: Vondsten en Tijdperk, Romeinse Tijd 1 ■leeuwen. DIVERSEN PRAAT leere 15 uur Gaaibolling ichieting. Wip 14 uur Schieting. S tehuis 19.30 uur Raadsverj.J IS o l /v\ SAIGON (ReuteT) Een generaal met de reputatie van een „havik" te zijn, een voorstander van de har de hand tegenover de communisten, is zaterdag aangesteld als de nieu we premier van de Zuidvietnamese regering. Het is generaal Tran Thien Khiem, de machtige vice-premier en minister van buitenlandse zaken in het oude kabinet, die het op het bekeren van de bevolking tot de po litiek van Saigon gerichte pacificatie- programma heeft geleid. Waarne mers zien de benoeming van Khiem door president Ngoejen van Thieu als een aanwijzing, dat het staatshoofd zich heeft voorbereid op voortzetting van de politieke strijd met de communisten in plaats van toe te ge ven aan de druk van hen, die een regering van nationale verzoening als de beste oplossing van het vraag stuk zien. De keus van de president zou niet de instemming van de Ver enigde Staten hebben. Het staatshoofd heeft de huidige premier, Tran van Hoeong, verzocht de zaken waar te nemen, totdat generaal Khiem erin is geslaagd een nieuw kabinet te vormen; De 65-ja- rige Hoeong, die vijftien maanden lang regeringsleider is geweest, stem de er vrijdag mee in door zijn heen gaan de weg vrij te maken voor de vorming van een nieuwe regering. Generaal Khiem (43l is de rech terhand van president Thieu- sinds hij in mei '68 minister van binnen landse zaken en vice-premier in maart van dit jaar werd. Als minis ter van binnenlandse zaken is hij de baas over de politie en het ambtena renkorps, hetgeen hem macht over provinciale en districtsbesturen geeft Als vice-premier leidt hij het pacifi catieprogramma, waaraan de presi dent zoveel waarde hecht. Waarne mers geloven dat Thieu door de be noeming van Khiem zijn macht ver sterkt heeft. Met het heengaan van burger Hoeong en de komst van mi litair Khiem heeft Zuid-Vietnam 'n regerend triumviraat van een gene raal en twee ex-generaals. President Thieu legde zijn generaalschap neer toen hij staatshoofd werd en hetzelfde dce.-i vice-maarschalk Ngoejen Cao Ky bij zijn benoeming tot vice-pre sident. De nieuwe premier, een rustige fi guur die erom bekend staat dat hij liever werkt dan praat, voerde in 1960 een kolonne tanks uit de Me- kongdelta naar Saigon om de toen malige president Ngo Dinh Diem van een staatsgreep te redden. Drie jaar later nam hij zelf deel aan de om verwerping van Diem. In 1964 zat hij korte tij<i in een troika van ge neraals, die de macht uitoefenden. Hij werd later ambassadeur in Wash ington en vervolgens op Formosa. Thieu riep hem vorig jaar van het nationalistisch-Chinese eiland naar Saigon terug om zijn door het ver woestende Tet-offensief van de Viet cong aan het wankelen gebrachte re gering te versterken. (Van onze redactie buitenland) 1VASHINGTON-SAIGON President Nixon heeft de beslissing over verdere vermindering van Amerikaanse troepensterkte in Vietnam uitgesteld. Dit gebeurt in verband met de toegenomen activiteit van de Vietcong. Volgens een woordvoerder van het Witte Huis wil president Nixon allereerst nadere informaties afwachten over de omvangt van de militaire activiteit van de Vietcong en Noord-Vietnam. Hij doelde hiermee op de recente communistische aanvallen, die een eind hebben gemaakt aan een niet officiële gevechtspauze. film, CONCERT ENZ.| gebouw 20 uur tG uur ;er, 18 j. ;en 0 uur ste dag, 14 j. ÏEN ra 20 uur ider der liefde (2), 18 j. !0 uur ider der liefde (2), 18 j. URG uur ttduif van de geheime dienBtl en als onder vandaag. 'EN en als onder vandaag. AAS :n als onder vandaag. [TOONSTELLINGEN URG Stadhuis'. werk van Picasso hief: „Zeeland en de Synode" Museum: Werk van J. agen /ceshuis: Nederlandse p! o.a Dirk Claus, Hans Niek Jong IG Expositie Zeeuwse 'ing TER MUIDEN Raadhuis: Schilderijen uwwerk van Jos But t. de Meester de Betzen' tPE Troutzaerte: Beeldhouw- ans Cox: grafisch werk van nonio en kleinplastiek m ,n Marja van Putten JURG 'skerk Expositie Xeno telijk Museum V ondsten uit Tijdperk, Romeinse tij" e" tuwen deze rubriek tel. OtUO' ostbus 116 in Middelburg. Het Amerikaanse departement van buitenlandse zaken heeft verklaard dat Nixons besluit geen „beslissende wijziging" van de Vietnampolitiek betekent. Waarnemers in de Ameri kaanse hoofdstad achten het niet uit gesloten, dat Nixon met zijn besluit druk op de communistische onder handelaars in Parijs wil uitoefenen. De Verenigde Staten zijn op het ogenblik bezig een totaal aantal van 25.000 man uit de oorlog terug te trekken. Verwacht was, dat Nixon voor het einde van de maand tot een tweede besnoeiing van maximaal 50.000 man zou besluiten. De Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken Rogers had daar in een vori ge week gehouden rede duidelijk op gespeculeerd toen hij zei, dat Ameri ka door zal blijven gaan haar troe pen uit Vietnam terug te trekken, ook al zou dat risico's opleveren. Het uitstel zal zeker duren tot Nixon in Washington is teruggekeerd, Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opge steld door het KNMI op zondag om 18.00 uur Koel met nu en dan buien. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland Voor dinsdag Aantal uren zon: 3 tot 10. Min. temp: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal. Max. temp.: nul tot vier graden on der normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Voor woensdag Aantal uren zon 2 tot 9. Min. temp.: nul tot vier graden on- 1 der normaal. 'Max. temp: een tot vijf graden on der normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 I Procent. hetgeen omstreeks 7 september zal zijn. In Amerikaanse militaire krin gen in Zuid-Vietnam is het besluit van president Nixon met voldoening ontvangen. Sommige officieren verwachten een offensief van de tegenstander op 2 september, de dag van de herden king van het einde van de Japanse bezetting, in de provincies Tay Ninh, Binh Long en Phoeoc Long, in het gebied van Saigon en Quang Nam, Quang Ngai en Quang Tin. De Vietcong heeft gisteren negen tien doelen onder vuur genomen, waarbij onder meer de Amerikaan se basis Tecam Rahn. Achttien Ame rikaanse militairen die in het hospi taal van de basis lagen werden ge wond. VERVOLG VAN PAGINA I Aan de hand van het signalement dat zij de politie opgaf, werd later op het politiebureau het foto-systeem doorgenomen. De foto van de dader werd daarin niet gevonden. Bij zijn vlucht heeft de dader zijn fiets achtergelaten. Of de fiets van hemzelf is of gestolen kan de politie niet zeggen. De fiets is oud, een keer opgemoffeld, heeft zwarte velgen en een oud verschoten zadeldekje. Het zadel zit op de fietsstang, wat doet vermoeden dat de berijder kort van stuk is. Van de dader is naast het in de aanhef vermelde signalement wei nig bekend. Mariska L. schat zijn leeftijd tus sen de twintig en de veertig jaar. Verder maakte hij op haar een vrij nette indruk en sprak hij beschaafd Nederlands. Vermoedelijk heeft de man een aantal krabben in zijn ge zicht die hij opgelopen moet heben tijdens de worsteling. De politie zoekt contact met een jongen en een meisje die op het tijd stip van de aanslag samen waren in de directe omgeving, ook eventuele ander getuigen wordt verzocht zich met de politie in verbinding te stellen. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE/DEN HAAG Opnieuw is de versemosselhandel in Yerseke voor onbepaalde tijd verboden. In de verwaterplaatsen bij Yerseke zijn teveel coli-acteriën aangetroffen. Het Produktschap voor Vis en Vis- produkten in Den Haag heeft dit verbod ingesteld op advies van het Rijks instituut voor Visserijonderzoek in IJmuiden. Volgens bacteriologen van het RIVO is het eten van verse mossels van besmette verwaterplaatsen gevaarlijk. De mossel zelf ondervindt geen schade van het besmette water. Vrijdagavond j.L werden de laatste mossels vanuit Yerseke verzonden. Het besluit van het produktschap is vooral hard aangekomen bij de ex porteurs. De schade die door het ver bod wordt geleden, is niet te schatten, vooral niet wanneer deze situatie lang blijft duren. De industrie zal geen nadeel onder vinden. De mossels die door de in- (Van onze correspondent) EINDHOVEN Het bedrag, dat beheerder Frans T. bij de Nutsspaar- bank aan de Frederikstraat te Eind hoven heeft verduisterd, beloopt on geveer 450.000 gulden. Het is moge lijk, dat dit bedrag nog hoger zal blijken te zijn, omdat nog niet bekend is of er geknoeid is met de z.g. sla pende rekeningen. Zelf heeft Frans T. uit de verduis terde gelden de rente aangezuiverd, om aldus de verduistering geheim te houden. Twaalf jaar geleden is hij met de ze praktijken begonnen, aanvankelijk met kleine, geleidelijk aan met oplo pende bedragen. (Van onze correspondenten) VEERE Op het Veerse Meer na bij de Haringvreter is gisteren een man, naar men vermoedt de 60-jarige kapitein Ten Klooster uit Veere, ver dronken. Opvarenden van een Engels jacht zagen gistermiddag een motorzeil bootje voorbijvaren waarvan de mo tor in werking was. Zij vonden dit vreemd, zochten de omgeving af en zagen even later een man voorover in het water drijven. Zij wierpen een reddingsboei uit, doch op dat moment zonk de man weg. Pogingen om hem te vinden mislukten. Daarop heeft men een markering achtergelaten en is hulp gaan halen. Bij terugkomst bleek de markering door een ander jacht te zijn opgepikt. Zonder resultaat heeft men de omgeving af gedregd. Later bleek men op de plaats van het ongeluk de kapitein van de Stad Veere, Ten Klooster, naast zijn boot, die toen aan de grond zat, in het wa ter te hebben zien staan, om hem vlot te duwen. Tragische bijzonderheid is, dat een zoon van Ten Klooster enige jaren geleien op vrijwel dezelfde plaats is verdronken. "'t deY'' loc0nlotieven sloegen in Boston op hol: achter elkaar reden zij verkee4m'Se ontsI)onrden, reden door een hek en belandden op de grootste kenris We? naar. Boston, juist voordat 't spitsuur begon. Het drietal stopte vvera ('e Middenbermafscheiding, zodat slechts een rijbaan versperd genoeg evenwel voor een gigantische verkeersopstopping. DE AMSTERDAMSE politie heeft op verzoek van de assistent-beheerder van het studentenwoonsohip „Caledo nia" 77 jongens en meisjes van dit schip gehaald. Het bleken 6 Neder landse en 71 buitenlandse ongenode gasten te zijn, die vanwege de regen op het schip een slaapplaats hadden gezocht. Van de zes Nederlander* wa ren er 5 minderjarig. De 24-jarige Gloria Smith, die zaterdag in Madison Square Gar den gekozen is tot Miss Zwart Amerika. (ADVERTENTIE) VOOR UW en snellere service Halen en brengen wanneer U wenst. Breda Wilhelminastr. 30 01600-32950 Waalwijk Grotestr 323 04160-2757 (Van onze redactie buitenland) CANNES Hevige bosbranden aan de Franse Rivièra hebben zaterdag en zondag duizenden hectare bos en kreupelhout in de as gelegd. Wijn- en boomgaarden hebben eveneens grote schade opgelopen. De brand, die over een front van 40 km ten noordoosten van Cannes woedde, was de ergste sinds 13 jaar. De schade wordt op tientallen mil joenen francs geraamd. Toen men de brand bij Cannes on der controle had, woedde zij in de richting van de plaatsen Villeneuve- Loubet en Biot nog in alle hevigheid- (Van onze radio- en t.v.-redacteur) HILVERSUM De programma leiding van de VARA was er trots op om aan de leden van de Ver enigingsraad te kunnen meedelen, dat Mies Bouwman in het komende win terseizoen het maandelijks t.v.-show- programma op zaterdagavond via Nederland I (20.20 tot 22.05 uur) gaat produceren en presenteren. In het grote showprogramma, dat vanuit het Kurhaus te Scheveningen op het scherm wordt gebracht zul len vele bekende populare artiesten optreden, terwijl er ook een spelele ment in deze show is opgenomen. Een groot orkest onder leidirig van Tony Nolten zal voor de muzikale omlijsting zorgdragen. Voorts werd vermeld, dat de t.v.- rubriek „Koning Klant" in het ko mende seizoen zal worden gepresen teerd door Betty van der Laan, Ger- rit Eerenberg en Wim Bosboom. De redactie van het t.v.-program- ma „Uit Bellevue" zal worden ge vormd door Hans Sleutelaar, Wim de Bie en Jan-Cees de Rooy. De K.R.O. stelde ons zaterdaga vond voor aan een nieuwe kracht, zekere mevrouw Fijnemans, echtge note van een flatgebouwconcierge, op wie de K.R-O. een beroep gedaan heeft om ons af en toe door middel van een beeldverslag van haar da gelijkse wederwaardigheden wat uit de drukkende sleur van alledag te halen. Mevrouw's eerste wederwaar digheid betrof het repareren van de schijnbaar verbroken huwelijksband tussen Karin en Rob, een jong stel letje flatbewoners. Hans Keuls, de geestelijke vader van Mevrouw Fijnemans, had dit happy-end dramaatje aldus in elkaar gezet: Karin beschuldigt Rob van on trouw. Onschuldige Rob pikt dat niet klapt de flatdeur dicht en zoekt troost bij de schoenen in zijn zaak. Karin biecht en huilt bij de wijze moeder Fijnemans. Die stuurt er haar wat sullige man op uit, met als gevolg dat Rob in een vlaag van diep be rouw naar huis schuift en daar zijn zwangere (jazeker!) vrouwtje ge heel in de armen sluit. Einde en st. STER. Indien U tijdens het bekijken en aanhoren van deze geschiedenis ge dacht mocht hebben: „Dat verhaal ken ik", dan hebt U gelijk. Zij die in mevrouw Fijnemans Rita Corita, de befaamde chamsonnière van yzerster- ke meezingers voor dolle bruiloften en partijen, meenden te herkennen, hebben nog meer gelijk. N.R. leggerijen worden verwerkt, krijgen verschillende behandelingen, waar door de besmetting teniet wordt ge daan. De oorzaak van de verontreiniging is het afvalwater, dat uit de richting Goes de Oosterschelde instroomt. Zo lang het weer droog was, werd het afvalwater over de ebstroom door het gemaal bij Kattendijke gespuid. Het afvalwater dat door het uitblijven van een goede zuiveringsinstallatie nog steeds onzuiver wordt afgevoerd, vloeit in dit geval met de stroom mee richting Noordzee. Door de hevige regenval van de laatste tijd moet ech ter noodgedwongen ook over de vloedstroom worden gespuid. Als dit gebeurt stroomt een groot deel van het vuile afvalwater langs de kust naar Yerseke en dat veroorzaakt de besmetting. De gemeente Goes is momenteel druk bezig laings het afvoerkanaal een ehtoioreringsamstaHatde te bouwen. Deze zal naar verwacht medio sep tember in gebruik kunnen worden gesteld. Intussen is de gemeente Yer seke volop bezig het afvalwater met de hand te chloreren. Er is al een be drag van ongeveer twintigduizend gulden aan chloor uitgegeven. Hoelang het zal duren eer de mos- selverwaterplaatsen weer worden vrijgegeven, is met geen mogelijkheid te zeggen. De grootste optimisten on der de mosselexporteurs van Yerseke zeggen, dat het beslist niet lang zal duren. Of ze gelijk zullen krijgen, moeten de monsters van het RIVO uitmaken, die van dag tot dag van het water te Yerseke worden genomen. HET AANTAL SLACHTOFFERS als gevolg van de orkaan Camille stijgt in de Amerikaanse staat Virginia nog steeds. In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn 60 lijken gevonden en van een honderdtal vermisten blijkt het merendeel te zijn omgekomen. DE REGERING van Peru heeft aan gekondigd dat alle roerende en on roerende goederen van de Canadees- Amerikaanse maatschappij „Interna tional Petroleum" zullen worden ge nationaliseerd. Alle bezittingen van de maatschappij komen nu onder be heer van de nationale aardolie on derneming. EEN SPAANSE militaire rechtbank heeft vier jonge Basken veroordeeld tot gevangenisstraffen van zes tot zestien jaar. Zij waren beschuldigd van nationalistische activitet, mili taire rebellie en lidmaatschap van de Baskische extremistische afschei dingsbeweging „Ete". DE VERENIGING van textielonder nemingen in Nederland (VTO) heeft de nieuwe cao voor het leidingge vend en administratief personeel goedgekeurd. De cao wordt geacht te zijn ingegaan op 1 juli j.L en heeft een looptijd tot eind volgend jaar. Per 1 januari 1970 zullen de loonbe- palingen worden herzien. EEN DAKOTA van een Colombiaan se vliegtuigmaatschappij is zaterdag gedwongen koers te zetten naar Cu ba. Aan boord bevond zich een der tigtal mensen. De piloot werd ge dwongen onderweg een tussenlanding te maken om bij te tanken. DE, LANDBOUWSCHUUR van de- heer K. Dekens jr. te Middenmeer is zaterdag geheel uitgebrand. Twin tig ton hooi, een combine en andere landbouwmachines verbrandden. Het gebouw was eigendom van de staat. De totale schade wordt geschat op twee ton. DE NEDERLANDSE vereniging ter bescherming van de vrijheid van me ningsuiting „Amnesty International" heeft een telegram gezonden aan de Antilliaanse minister van justitie, G. C. Sprockel. Daarin wordt bezorgd heid uitgesproken over de gevange nisstraf van Stanley Brown en de arrestatie van andere leiders van de oppositie, juist voor de verkiezingen. IN HET BUITEN-IJ in Amsterdam is de 6-jarige J. van Duijnen ver dronken. Het kind was overboord ge slagen van het binnenschip Jophi. BIJ NABLOES, in het door Israël be zette Jordaanse gebied, zijn vier Ara bische kinderen gedood toen een mortiergranaat die zij hadden gevon den ontplofte. BOEKAREST (DPA) Roemenië heeft Egypte, Irak en Soedan, die him diplomatieke vertegenwoordi gers uit Boekarest hebben terugge roepen omdat Roemenië en Israël be sloten hebben hun diplomatieke ver- tegenwoordigbigen tot ambassades te verheffen, beschuldigd van inmen ging in zijn binnenlandse aangele genheden. Bij Irak heeft Roemenië bovendien geprotesteerd tegen „de verspreiding van leugens over de Roemeense politiek'.' Ook Syrië breekt met Roemenië. (Van een onzer verslaggevers) HASSELT De vlucht van de Hasseltse leraar Guido van de Reyt (26) met zijn 12-jarige leerlinge Nadia Claesen heeft zaterdagmorgen bij Genk in België een verschrikkelijk einde gevonden. Van de Reyt reed met zijn auto in voile vaart frontaal tegen een uit tegenovergestelde richting komende vrachtauto. Beiden overleden aan de gevolgen. De leraar werd sinds donderdag vorige week door de Belgische op sporingsdiensten gezocht in verband met de verdwijning van zijn leer linge Nadia. Zij was een flink uit de kluiten gewassen meisje. Het laatst werd zij gezien toen zij donderdagmiddag met Van de Reyt in de auto stapte. Dank zij de oplettendheid van 'n vriendinnetje kon achter haald worden met wie Nadia was verdwenen. Toen de beide meisjes donderdag bij het zwembad in Hasselt stonden te wachten stond daar de auto van de leraar. Nadia stapte in en gaf haar vriendin te kennen haar mond te houden. In de vernielde auto van Van de Reyt werd een briefje gevonden in het handschrift van Nadia. Zij vroeg daarin haar ouders om vergeving. Ze had zo gehandeld omdat zij de man, met wie zij de dood vond, lief had (Van onze correspondent) BONN Veel NPD-kandidaten voor de aanstaande Bondsdagverkie zingen hebben een actieve rol ge speeld in de voormalige nazipartij. Dat geldt niet voor de leider der neo-nazisten. Adolf von Tliadden. Maar nummer één Op de lijst van de NPD voor Hamburg staat Horst Günter Schweiner. Deze figuur werd in 1925 lid van de Hitlerjugend, hij kwam in 1931 bij de NSDAP en hij werd in 1932 ingedeeld bij de S.A. en S.S. Hij bracht het zelfs tot „Hautsturmführer" bij dit laatste korps. Tweede op de Hamburgse NPD-lijst is Gerhard Gebauer, die sinds 1941 partijlid was en in 1961 overstapte naar de rechts-radicale „Deutsche Reichspartei". Nummer drie is Heinz Bliek, die in 1929 lid van de Hitlerjugend werd en het twee jaar later tot partijlid bracht en die ook bij de S.A. ge diend heeft. Dr. Carsten Nommensen, nummer 5 is lid van de S.S. geweest. Op de kandidatenlijst voor Ne- dersaksen prijkt de theoloog profes sor Werner Petersmann, die na 1933 lid van de „Reichskulturkammer" werd en jarenlang artikelen in de beruchte „Deutsche National Zeitung" schreef ais eerste. Nummer twee is Waldemar Schutz, die „Beauftragter der NSDAP" in de „Gau Hessen" is geweest en een hoge rang bij de S.S. bekleedde. Kandidaat nummer vier is Hans Joachim Richard, thans lid van het hoofdbestuur der NPD, en in de dagen van Adolf de Eerste bekleedde hij een hoge post bij de leiding der Hitlerjugend in Berlijn en tevens bij de S.S. Nedersaksens lijst van NPD-kandi- daten bevat in totaal zeven oud-NS DAP'ers. In Noordrijn-Westfalen is oud-aanhanger van Hitler, prof. B. von Grimberg kandidaat voor de NPD. Hij was destijds in Oost-Prui sen chef de bureau van de „Gaulei ter" en tevens zogenaamd ,',Gau-Do- zentenbundesführer". Ook was hij 'n tijd. lang medewerker van de beruch te „Gauleiter" Erich Koch. In Hessen prijken op de lijst der neo-nazisten twee oud-S.S.'ers en bo vendien het NSDAP-lid dr. Friedrich Kleimann, die als „Rassenredner des Gaues" de beruchte redevoeringen tegen de joden hield. In Baden-Wurttemberg staat Er- win Schramm op de NPD-lijst. Deze kandidaat heeft een hele serie fraaie titels uit zijn nazitijd overgehouden: „S.A. Standartsenführer, NSDAP- Rreisleiter, Gauamtsleiter Schlesien NSDAP, Kreisleiter en Reichsredner der NSDAP". Verder is er nog een zekere dr. Gustav Jonak, lid van de S.S. en van de nog beruchtere S.D. (Sicherheitsdienst). Beieren heeft drie oud-nazi's op zijn kandidatenlijst staan, maar het Saargebied spant de kroon: Nummer één is Karl Lawall, NS DAP-lid sinds 1933, nummer 2 is de S.S.-Unterscharführer Ferdinand Pe- retti, nummer drie is de oud-naziman Barth en op de vierde plaats staal Josef Frisch. oud-lid van de H.J., S.A. en de NSDAP. Verder zijn ei nog vijf oud-aanhangers van Hitier...

de Stem | 1969 | | pagina 3