Martha Wolff sterkste in Kreek-race Wim de ronde Waal in van Sluis niet te kloppen FRANSE SCHUTTERS BEHAALDEN TITEL Deltour blonk uit in tennistoernooi MIELE Promotie-degradatie regeling van amateurs tussen Moescroen winnaar van waterpolotoernooi B-elftallen Boeiend Uitslagen VOETBALTOERNOOI IIEINRENSZAND WERD AFGELAST Cordelle won eerste race Rood Wit won toernooi Goes KRO-SERIE Revolutie Sint Sebastiaan op derde plaats Kwart Ton Cup wasautomaten Dam-slapers Zaterdagvoetbal JUNIOREN- COMPETITIE AFD. ZEELAND ZESDE SPORTPAGINA DE STEM VAN AAAANDAG 25 AUGUSTUS 1969 11 =56 (Van onze zwemmedewerker) TERNEUZEN Omstreeks drie uur waren er veel vrolijke gezich ten te zien rond de jachthaven in de Ortheense kreek, waar start en fi nish van de drie kilometer lange Kreek-race zou plaatsvinden. De oor zaak was wel de plotselinge doorko mende zon, gepaard gaande met een flinke afname van de wind. De on weersbuien van zaterdagmorgen zorg den er wel voor dat de watertempe ratuur danig was gedaald tot krap 17 graden. Om drie uur werden de vrije slag heren weggefloten en pre cies zoals hij dat ook vorige week in de Havenwedstrijd had gedaan nam Sjaak van der Hoofd van de Schel de uit Terneuzen meteen in een fors tempo de leiding. Wel probeerden Tonnie van Maris en Piet Schop van de Ganze uit Goes aansluiting te krijgen, maar zij slaagden hierin niet. Ze moesten het hoofd buigen voor Van der Hoofd die bij aankomst een voorsprong van bijna twee minuten had opgebouwd. Hans van de Sande van IJzendijke zorgde wederom voor een verrassing door als derde aan te komen voor Piet Schop, die kennelijk zijn vorm nog niet te pakken heeft. Op de schoolslag zorgden de he ren Castel, Weeda, Vis Platschorre en De Roo voor een felle strijd Dit vijftal nam direct de leiding op kor te afstand gevolgd door Hans Stoel- horst die even later keurig aanslui ting kreeg. Deze heren zwommen in een straf tempo en gaven elkaar geen meter ruimte. Plotseling kreeg de grote favoriet Piet Castel van S. Z.V. uit Souburg kramp en was genoodzaakt in de volgboot te stap pen. En daar ook Stoelhorst het ho ge tempo niet meer kon volgen ble ven er vier over. Na twee kilome ter zwemmen nam Adrie Weeda van De Braakman de leiding en bouwde een voorsprong van ongeveer 15 me ter op. Hij maakte echter een gro te fout door te proberen bij de zo juist passerende vrije slag dames te blijven. Was hij in hetzelfde tempo doorgegaan dan was hij als eerste aangekomen. Nu forceerde hij zich dermate, dat hij wat terugviel. Dit was voor Theo Vis van S.Z.V. uit Souburg het sein om aan te vallen- Voor het ingaan van de Haven had hij Weeda te pakken en ging deze voorbij. Hij tikte aan met 11 secon den voorsprong op de teleurgestelde Adrie Weeda. ke waterpolowedstrijd gespeeld tus sen De Schelde uit Terneuzen en Sint Niklaas uit België welke wed strijd eindigde in een 3-3 gelijkspel. Vrije slag heren: 1. J. van der Hoofd de Schelde 46.10; 2. T. van Maris de Ganze 48.01; 3. H- van de Sande ZIJ 48.09; 4. P. Schop de Gan ze 49.17; 5. K. Weijlaind de Schelde 50.14. Schoolslag heren: 1. T. Vis 55.44; 2. A. Weeda Braakman 55.55; 3. P. de Roo de Schelde 56 02; 4. B. Plat schorre Bruinvis 56.03; 5. J. du Fos se 't Vrije 59.50. Vrije slag dames: 1 M. Wolff S. Z.V. 50.27; 2. C. Salomé Schelde- stroom 50.28; 3. J. Fransoo Luctor 53.53; 4. T- v.d. Linde Schelde 54.05; 5. M. Capello Ganze. Schoolslag dames: 1. C v.d. Burgt Ganze 59.49; 2. B. Dieleman Braak man 1.03.15; 3 W. te Roller Luctor 1.05.00; 4. P. Tichelen ZIJ 1.05.45; 5. W. de Pagter S.Z.V. 1 05.59. (Van een onzer wielermedewerkers) SLUIS Tijdens de Ronde van Uttslclgtill De start van de schoolslag heren tijdens de Kreek-race in Terneuzen. Bij de vrije slag dames kregen de toeschouwers een boeiend duel te zien tussen Carita Salomé uit Breskens en de Souburgse Martha Wolff. Zij aan zij vochten ze om de zege. Na twee kilometer zwemmen probeer de Carita Salomé door tempowisse ling Martha Wolff van zich af te schudden maar Martha Wolff wist de aanvallen steeds weer op te vangen. Volkomen gelijk gingen de beide da mes de haven in. Carita Salomé kan haar felle eindsprint van vorige week in de Havenwedstrijd niet plaat sen zodat Martha Wolff als eerste aantikte op een seconde gevolgd door Carita Salomé. De winnares van vo rig jaar de Middelburgse Jannie Fransoo werd op ruim 3 minuten derde. Coba van de Burgt van De Gan ze uit Goes zorgde voor een verras sing door op de schoolslag bij de da mes met grote voorsprong als eer ste te eindigen. Ze had liefst drie en een halve minuut voorsprong op Bep Dieleman van De Braakman. In af wachting van de aankomst der deel nemers aan de Kreek-race werd in de jachthaven een vriendschappelij- (Van onze handboogmedewerker) AARDENBURG De handboog- schuttersvereniging Sint Sebastiaan, nam ook dit jaar weer deel aan de wedstrijden om de Gouden Pijl van Oostende (België). De ploeg bestond uit de schutters: Jul. de Rijcke, P. Lippens, G. Blondeel, H. van Iwaar- den, en R. de Rijcke. In totaal namen 32 ploegen aan deze wedstrijden deel, waarvan 31 Belgische, Aardenburg behaalde hier een derde plaats met 19 punten. Winnaar wer<j Roeselaere (B) met 21 punten en Gavere (B) werd tweede met 20 punten. (Van onze sportredactie) BRESKENS In de mond van de Westerschelde voor Breskens is za terdag de strijd om de Kwart Ton Cup begonnen met een wedstrijd over twintig mijl. Het was uitstekend zeil- weer met een windkracht van 3-4. De eerste race leverde een overwin ning op voor de Fransman Cordelle met Ecume de Mer. De Nederlander Kuyt eindigde als tweede. De uitslag van de eerste wedstrijd is: 1 Cordelle (Fr.) 2 Kuyt (Ned). 3 Montaubain (Fr.) 4 Libor (W-Dld) 5 De Bondeli (Fr.) 6 Büschler (W.- Dld) 7 Kremer (Ned.) 8 Van Tonge ren (Ned.) 9 Wolff (Fr.) 10 Soriani (It.) Zondag werd de tweede wedstrijd wegens de slechte weersomstandighe den afgelast. De Nederlandse schuttersploeg, die in Axel niet verder kwam dan de tweede plaats. Frankrijk bleef de Nederlan ders met gering /erschil de baas. Door de regenval van de laatste dagen kon het voetbaltoernooi bij de voetbalvereniging Goes niet doorgaan. Het bestuur van deze vereniging deed toen 'n beroep op het Rood-Wit be stuur om dit toernooi alsnog te spe len op de Rood-Wit velden in St. Wil- lebrord, wat voor alle deelnemende verenigingen werd goed gevonden. Het toernooi had een prettig ver loop en was goed georganiseerd. Winnaar werd Rood Wit met 5 punten doch met een beter doelgemiddelde dan Alliance dat tweede werd. Derde werd Internos met 4 punten WVO vierde met 3 punten en Goes vijfde met 3 punten. De uitslagen waren: Goes-Alliance 12, Rood Wit-Internos 00, WVO- Internos 00, Rood Wit-WVO 00, Goes Rooh Wit 0—2, WVO-Goes 0—1, Alliance-WVO 0—0, Goes-Internos 0—0. (Van onze tennismedewerker) HULST Hoewel het weer niet meewerkte kan het clubkampioen schap van de tennisclub „Hulster Ambacht" te Hulst zeer geslaagd genoemd worden. Ondanks de slech te staat van de banen lag het spel peil vrij hoog. Het was vooral de nieuwe herenkampioen 1969, J.L. Del tour die beide speeldagen de domi nerende figuur werd. De uitslagen: Heren-enkel: 1. J.L. Deltour-A. Rottier 6-3, 6-4. Het werd een finale, waarin J.L. Deltour dui delijk de sterkste was. Aanvallend was hij beter en ook zijn spel bleek gevarieerder- Rottier verdedigde zich knap maar moest toch met een ne derlaag genoegen nemen. Dames-enkel: Mevr. R. Naessens- Freyser-M. de Boy 6-4 6-2. Het werd een fraaie finale, die misschien wel een van de mooiste der beide speel dagen genoemd kan worden. Mevr. Naessens-Freyser was iets sneller dan haar tegenstandster en speelde (Van onze zwemmedewerker) GOES Onder bijzonder slechte weersomstandigheden werd zater dagmorgen om half elf begonnen met de eerste wedstrijd van het interna tionale waterpolotoernooi van De Gan ze uit Goes, dat hiermee de traditie had voortgezet. Er waren acht ploe gen uitgenodigd en gekomen om in twee afdelingen uit te maken wie de tionale waterpolotoernooi van De Gan- zover was moesten er tal van wed strijden worden gespeeld die aanvan kelijk nogal rustig begonnen. Later op de dag, toen de beslissingen gin gen vallen werd de strijd harder en vinniger. Voor de Ganze en De Linge was 't zaak niet te veel van hun krachten te tonen daar deze clubs over enkele dagen 2 wedstrijden moeten spelen voor promotie naar de derde klas. De Belgische ploeg uit Moeskroen was duidelijk veel te siterk voor de Nederlandse ploegen en werd op overtuigende wijze eerste door de fi nalepartij tegen ZPC met liefst 71 te winnen. Deze Belgen hebben nu al drie jaar achtereen het toernooi ge wonnen en men zou er goed aan doen eens uit te kijken naar tegenstanders die ongeveer de kracht van de ove rige Nederlandse ploegen benaderen. Een groot verschil was er te con stateren tussen het spel van de Zeeuwse ploegen en de overigen. De Zeeuwse ploegen spelen te statisch en zwemmen heel weinig. Dit in te genstelling tot de andere teams die er lustig op los zwommen. Ook in balbehandeling konden de zeeuwen veel leren. De uitslagen waren: Ganze- Krabben 21; Linge-ZPC 12; Ganze-ZPC 22; Rrabben-Linge 0-7; Ganze-Linge 22; Krabben-ZPC 1-5 Bruinvis-de Devel 06; Moescroen Poseidon 70; Bruinvis-Poseidon 03; Moesoroen-Devel 100 Bruinvis-Moescroen 39; Poseidon- Devel 10. Om de 7e en 8e plaats: Bruinvis- De Krabben 35; om de 5e en 6e plaats: Linge-Devei 43; om de 3e en 4e plaats: Ganze-Poseidon 31; om de le en 2e plaats: ZPC-Moes- croen 17. ook tactischer. M. de Boy gaf gewel dig tegenstand en speelde vooral op haar routine. Deze wedstrijd nam ruim 3 uur en 15 minuten in beslag. Heren-enkel veteranen: A. Broek- mans-E. d'Hondt 6-2, 6-3. Broekmans was uitgesproken de sterkste en d'Hondt kon zich dan ook slechts be perken tot verdedigen. Dat hij dit ook nog goed gedaan heeft blijkt wel uit de uitslag. Heren-dubbel J.L. Deltour en D Deltour-A. Deltour en B. Deltour 6-2 5-7 6-4. Het was een bijzonder span nende wedstrijd. Ook nu weer blonk J. L. Deltour uit. Hij had een groot aandeel in het succes. Dames - dubbel: M. de Boy en M. DeltourR. Deltour en mevr. R. Naessens-Freyser 8-6, 7-5. Er was nauwelijks enig verschil tussen bei de dubbels. De wedstrijd kenmerkte zich door enorm lange rally's vanaf de base-line. Uiteindelijk won het team, dat het meest slagvast was. Gemengd dubbel J.L. Deltour en R. Deltour tegen R. Naessens-Frey ser en J. Schillemans 6-2, 6-4. Het duo Deltour was toch wel beter dan hun tegenstanders. In de tweede set hadden dezen toch nog een kans om tot een derde set te komen toen zij op een gegeven ogenblik met 4-2 voor stonden. Toch hebben J. Deltour en R- Deltour het zover niet laten ko men. Heren-dubbel veteranen: A. Broek mans en W. Cattoir tegen J. van der Heyden en E. d' Hondt 6-4, 6-3. Een goede wedstrijd van twee aan elkaar gewaagde ploegen. Toch hebben de nieuwe kampioenen iets meer inhoud en zij zagen daarom ook kans deze wedstrijd met gering verschil te win nen. (Van een onzer voetbalmedewerkers) HEINKENSZAND Als gevolg van de hevige regenval, waardoor het sportterrein van Luctor te Heinkens- zand blank kwam te staan, kon het voor afgelopen zondag aangekondigde Mr. Dr. Mes-toernooi geen doorgang vinden. Men gaat nu de mogelijkheid na het toernooi alsnog op a.s. zondag te laten spelen waartoe men naarstig maar enkele andere deelnemers zoekt. (Van onze sportredactie) AXEL Het was triest voor de Zeeuwen. Het Nederlands schut- tersteam had 4'8 punten gescho ten. Drie meer dan de superieur geachte Belgen. Een voorsprong groot genoeg, zo werd gisteren op de Axelse schuttersweide ge dacht, om zich de Fransen die later zouden schieten, van het lijf te houden. De Fransen scho ten echter de gehele wip leeg. Ze veroverden in de negende ronde vijftig punten, het maximaal te behalen aantal. Ook b(j het in dividueel kampioenschap hadden de Nederlanders weinig geluk. De Fransman F. Fiers schoot twee hoogvogels en werd daarmee Europees kampioen. Het Nederlands team dat was sa mengesteld uit Zeeuwsch-Vlaimingen eui Zuid-Bevelanders was teleurge steld en ook de Belgen. In België wordt immers en masse het pijl en boogschieten op staande wippen be oefend. Men heeft voor wat betreft de samenstelling van het landenteam een zo grote keus uit een enorme voorraad topschutters, terwijl Neder land en Frankrijk het moeten doen met een veel kleiner aantal beoefe naars. In Nederland wordt behou dens in het Brabantse Oud-Gastel en op het vliegveld Gilze-Rijen niet buiten Zeeland met pijl en boog ge schoten en in Frankrijk slechts in het gebied rond Duinkerken. ROLHOCKEY Het Nederlandse rolhockeyteam onder 20 jaar, voor namelijk uit zuidelijke spelers, heeft in Eindhoven beide wedstrijden tegen de Westduitse jeugd gewonnen. Zo wel in de eerste als tweede ontmoe ting werd het 54. Opmerkelijk is, dat de Nederlandse formatie niet is uitgenodigd voor het Europese jeugd kampioenschap dat op handen is. De Westduitse jeugd zal hieraan wel deelnemen. Sluis zag het er tot halverwege de koers naar uit dat het deze maal in de categorie nieuwelingen eens geen Zeeuwse overwinning zou worden. In de zevende ronde (er waren er 65 te rijden) was J. Ley ten uit het peloton weggevlucht. De daarop vol gende ronde kreeg hij versterking van nog eens twee Brabanders, na melijk A. Deusing en C. van Borste len, die ook de Zeeuw P. Remijn meesleurden, zodat een kopgroep van vier man ontstond, waarbij drie Bra banders. Toen in de 25e ronde ook nog H. van Dongen uit Prinsenbeek bij dat viertal kwam leek het Brabantse feest compleet. Tot half koers zou het dan ook een Brabantse aangelegenheid worden, wamt in de premiesprints eis te vooral de bijzonder rappe J. Ley- ten zijn portie ruimschoot op. Nadat het trio Gijsels - Van den Bunder - De Waal een eerder onder nomen poging had zien mislukken, vond Zeeuws kampioen Wim de Waal het even na half koers welletjes. Al leen zette hij de achtervolging in op de kopgroep van vijf man, die op dat moment een voorsprong telde van om en nabij de halve minuut. Na en kele ronden slaagde de Axelaar er inderdaad in het vijftal te achterha len, iets wat een tiental ronden daar na ook de andere renners uit het pe loton zou gelukken, zodat met nog 18 ronden voor de wielen een hergroe pering tot stand kwam. Tijdens de resterende ronden kon geen enkele renner meer ontsnappen, zodat een massasprint waaraan door 12 ren ners werd deelgenomen het gevolg was, De sterke De Waal trok 300 me ter voor de finish de sprint aan en niemand van de andere mededingers was nog bij machte hem te verslaan, al drong Van Borstelen nog bijzonder sterk aan. De Waal had hiermede zijn negende overwinning behaald. P. Re- mijn en J. Leyten werden tijdens de laatste ronden door pech uitgescha keld. Voordat de nieuwelingen van start gingen hadden een twintigtal aspi ranten fel strijd geleverd over een afstand van 40 kilometer. Ongeveer half koers ontstond een kopgroep, waarvan deel uitmaakten Hamelinck, Van Dijk, Kuzee, Rovers en Mutsaars. Zij zouden het ook zijn die om de bloemen streden. Van Dijk kende ook deze keer geen pardon en versloeg de kampioen van Zeeland Hamelinck met twee fietslengten. Het werd de achttiende overwinning voor de man uit Ulvenhout Nieuwelingen: 1 W. de Waal 70 km in 1 uur, 47 min., 20 sec., 2 c van Borstelen Halsteren, 3 H. v. D®, gen Prinsenbeek, 4 A. van den der IJzendijke, 5 H. Gijsel Hei 6 Sj. Boekhout Terneuzen 7 M. Di ker Tuitjenhorn, 8 A. Deusing H: ren, 9 T. Huyzen Kloetioge, 10 A. vs, Gurp Breda, 11 J. Nijenhuis Ett; Leur, 12 N. Faas Terneuzen, 13 Leyten Chaam, op 20 seconden, 141 Remijn Goes, op 40 seconden, 15 Hellemons Halsteren, op 1 min. 5 5., Aspiranten: 1 J. van Dijk Ulvt, hout, de 40 km in 1 uur, 6 min. 15j 2 Sj. Hamelink Terneuzen zt, 3 Kuzee Souburg, 4 J. Rovers Roos, daal, 5 H. Mutsaars Sohjjndel, 8 van Campo Ossendrecht, op 1 mjj 7 J. Selders Roosendaal, 8 T. Roosendaal op 1 min. 10 sec, Schouw Middelburg, 10 A. Biddei Graauw, 11 J. de Jager Biezeliï» 12 H. Wijffels IJzendijke, 13 Schouw Middelburg, 14 O. Heller* Roosendaal, 15 B. Scheers Midde burg op 2 min. en 10 sec. (ADVERTENTIE) HONDERDEN GULDENS GOEDKOPER 416 Superautomatic 412 Automatic 421 Monoknop de Luxe. en toch kwaliteit, garantie en service Dat kan alleen Wim de Waal: rapste spurter. Wilhelminastraat 34 - 36 Breda Tel. 24500 Komt u eens langs EERSTE KLASSE Blauw Wit - NEC 0-0, Ajax - S: 1-0, AZ '67 - GVAV 1-2, SVV - 2-1, Holland Sport - ADO 2-0, Den Bosch - Volendam 1-1, PSV- star 1-2, Feijenoord - DWS 2-0, NAC 1-1. TWEEDE KLASSE A Wageningen - Velox 1-1, Graafsclis; Elinkwijk 0-4, SC Drente - Go Ahe 1-0, PEC - Heracles 2-3, AGOVt] Heerenveen 2-4, SC Cambuur - C' land 8-0, Veendaim - Vitesse 1-2, - HVC 3-0. TWEEDE KLASSE B RBC - Excelsior 0-2, Willlem Eindhoven 3-3, Baronie - DFC Fortuna VI. - Limburgia 3-2, I mond Sport - Haarlem 1-0, Roda - Hermes DVS 3-1, VW - EDOi RCH - ZFC 2-0, NOAD - V«| wijekers 1-0. .Tot (Van onze n HILVERSUM - In de volkswoning, met gevoe eerd door decor-ontwer jarige Hans Tieineyer fauteuil. Hij discussieert Aad (Wim Zoner) en t zijn godsdienstige opvalt Hans Tiemeyer: „God heei waar? De vrije wil om te kie; En als wij het te bont maken, Denk maar aan de zondvloed Schoonzoon Aad haalt ongel pestilentie, nu?" Vader Hierman (Tiemeyer): uitgebroken, maar wie oren he dreigend boven ons hoofd hanj de wijze van bestiering van mi sor Zijlstra, en Meester Bee; maar opstandige rebellen gaan het van God gegeven gezag, ze vallig klinkt in de oren van h de straffende gesel dreigend of verstand en ootmoed, barst v loos over ons uit". Regisseur Frits Butzelaar ond breekt hier de camera-repetitie v een scène uit een televisieserie in afleveringen, welke Johnny Speij voor de BBC schreef en waarvan tekst door Jaap van der Merwe onnavolgbare wijze werd vernedt landst. Onder de titel „tot de do ons scheidt" zal de KRO-televisie c ze produktie dit winterseizoen kleur op het beeldscherm brengen. In hét tv-restaurant geeft Hans Ti meyer zijn mening over deze seri „Man, toen ik de draaiboeken zat lezen heb ik me een otje gelache Zowej de auteur Speight als de ve taler Jaap van de Merwe zijn va! mensen, waarvoor ik het groots respect heb. Het leuke van dit str is, dat de satirische scènes - uite' aard afgestemd op Nederlandse toi standen - worden afgewisseld door c meest kolderieke onzin. De taal volksmensen eigen en klinkt voor c huiskamers misschien we] wat er ruw en soms ook wat profaneren< Maar Speight trekt zich niets van ta boes aan. Hij geselt als het ware d domme manier van denken in bepaal de milieus. En dan bedoel ik beslis niet alleen de mensen uit de volks buurten. Zijn verhalen zijn een koste lijke afbeelding van het doen en la ten van .gewone echtelieden, die inwo ning hebben van een getrouwde doch ter met haar man. Maar ondank alle ruzies en meningsverschillen blij ven ze bij elkaar.tot de dood ha scheidt. Speight laat dit gezin praten ove; bloedtransfusie, rassendiscrimina tie, godsdienstige kwesties, jeugd- en oorlogsproblematiek op een manier zoals mensen kunnen doen die napra ten wat ze in de krant hebben gelezen of wat via radio en televisie hebben opgevangen en dan op hun eigen ma nier uitleggen. Tegen dit domme, vaak ook komische geklets trekt Speight steeds van leer. Toen ik het draaiboek las moest ik denkon aan mijn terugkeer uit het concentratie kamp Rodau in 1945. Tussen de troosteloze ruïnes in de verweoste Duitse steden zag je die domme mensen lopen, die hun Führer hadden verafgood en al die jaren van opper ste tyrannie alleen maar met hun bloed in plaats van hun hersens had den gedacht. Maar kijk eens in Nederland om Je heen. In deze hoogopgehemelde IT Xaartsstaat l°Pen domme beschaaf de Nederlanders jongelui te verkette ren, omdat ze bij het nationaal mo- r!UTnent op de Dam durven te gaan slapen. Misschien zijn er wel enige Jongens bij die een stikkie roken, maar daarom zijn ze niet allemaal zo. Trouwens hoe gedragen zich de iiïP en de gegoede burgers die genoeg hebben om in een Am- hotel te slapen? Hun doen en laten blijft voor iedereen verbor- I kif' "i331, daarom zijn ze nog niet Jj ?an sl,apers op de Dam. Ik 2'kotsmisselijk als ik in zoge naamde rechtse bladen lees, dat die (Van een onzer voetbalmedewerkers) TERNEUZEN Voor de zondag- competitie in de KNVB afdeling Zee land geldt voor het seizoen 1969-1970 de volgende promotie-degradatiere geling. De kampioen van de eerste klas promoveert naar de vierde klas van de KNVB. Nummer laatst van de eerste klas degradeert naar de 2e klas. Tweede klas: Zijn de kampioenen van de tweede klassen A en B een standaard- en een reserve-elftal, dan promoveren beiden, respectievelijk naar de eerste en de reserve eerste klas. Zijn het beiden standaardelf tallen, dan zal een eventuele beslis singswedstrijd uitmaken wie over gaat naar de eerste klas. Nummer laatst van de reserve eerste klas de gradeert naar de tweede klas en zal daarin vervangen worden door een kampioen (niet standaard-elftal) van de tweede klas of eventueel door het hoogst geplaatste reserve elftal uit de beide klassen. De num mers laatst van de beide tweede klassen degraderen naar de derde klas. 3e klas: De kampioenen van de derde klas A en B gaan onderling uitmaken wie overgaat naar de 2e klas- Hetzelfde gebeurt in de derde klas C en D voor een plaats in de tweede klas B. Een eventuele aan vulling tot 12 elftallen in de tweede klas A kan eerst aan het einde van het seizoen worden bekeken. Voor de zaterdagcompetitie in de KNVB afdeling Zeeland is voor he1 seizoen 1969-1970 de volgende promo tie-degradatieregeling van kracht: le klas: De kampioen van de eer ste klas, alsmede nummer twee van de eerste klas promoveren naar de landelijke competitie van de KNVB. Nummer laatst van de eerste klas degradeert naar de tweede klas. Of: De kampioen van de eerste klas promoveert naar de landelijke competitie van de KNVB Nummers (Van een onzer voetbalmedewerkers) GOES De uitslagen van de dit weekeinde gespeelde wedstrijden in de topklas van de juniorencompetitie in de KNVB afdeling Zeeland luidden Vogelwaarde A 1 - Zierikzee A 1 afg., Terneuzen A 1-Zeeland Sport A 1 afg. Terneuzense Boys A 1-Vlissingen A 1 afg., Kapelle A 1-Steen A 1 afg., Axel A I-Middelburg A 1 10. HAW A 1-Arnemuiden A 1 afg. laatst en voorlaatst van de e klas degraderen naar de tw«j klas De definitieve regeling in overleg met de KNVB v: steld Voorlopig zijn er dus, wat ij treft de eerste klas, twee mogi heden. 2e klas: De kampioenen va»1 tweede klasse A en B promovf naar dc eerste klas. De numf laatst van de tweede klassen A EREN NAAR DE DERDE KLA& degraderen naar de derde klas. 3e klas: De kampioenen van derde klassen A en B promo'' naar de tweede klas. De nu# laatst van de derde klassen A degraderen naar de vierde kW 4e klas: De kampioenen, de nummers twee van de vit klassen A, B, C, D, E en F V": veren naar de derde klas. Aan, eind van de competitie 19®:! worden er geen promotiewedsW gespeeld Met de ingang van de" petitie 1970-1971 zal de derde uit drie afdelingen bestaan V<tf geval er zich bijzondere omst:" heden voordoen, bijvoorbeeld ff fing, fusie, weigering tot pr""1 niet toegelaten worden door KNVB e.d., beslist het bestuur de KNVB afdeling Zeeland metjj passing van de reglementen' gelijke gevallen treedt het e' gende elftal op de ranglijst du' automatisch in de rechten va» elftal, dat tot bedoelde omsW hed">~ aanleiding geeft In de klas '-unnen niet twee elftall® dezelfde vereniging uitkomen. r Weidse universiteit heeft weer lael. klein stukje van haar kou- neêra r(ma®0 'iet arehief gedepo- t v De curatoren hebben minis- in ln§a een brief gestuurd waar- J aangekondigd dat het se- miei UUr in komende acade- stude r We^wDlend verzoeken zaj be- <jer an van promovendi, die in an- de b„i de voorgeschreven kledij Voor t ^ensen te ontvangen. Deze revni,,7eids.e begrippen schokkende. ije ej7 "(óre daad is een gevolg van J dug 8enwij®heid van een promoven- I de Iraü, daaroP gevolgde vragen in I (org r- Overigens laten de cura- v.retj!"536?1 de regels van hun brief steeds irSC ren' dat ze het nog I tie u.? een zonde tegen de tradi- Eewrmt 1uwen als iemand in zijn 1 "lotip het ritueel van de pro- I hen d« Jbl;iw,onen- Z« zouden graag I eende 7, Plechtigheid op de vol- 1 'eride jyamer gevierd werd. Oppone- "Oogleraren in toga plus ka-

de Stem | 1969 | | pagina 10