Grote spannin na moskee- ONTROERENDE HULDE AAN DUBCEK Mobilisatiesysteem in NAVO-landen moet beter Roest en dieven aan het werk op Caroline..». arabische wereld reageert scherp PERSONEEL VERBLIFA DREIGT MET STAKING Zuid-Holland mag niet veel voller worden Gevoelig Avondklok JProvi/iciaaï Bestuur: I regering heeft nog niet gerea B °P teze voor Rotterdam on- I ^cretariaat notarissen Leeft gratis advies Daders overval aangehouden GEN. GOODPASTER IN BREDA Boodschappen Lovell in ons land: AARDE OOK ROMANTISCH Opnieuw aanklacht tegen Defregger Museum dicht uit vrees voor demonstratie Mgr. Hendriksen vraagt ontslag Bernadette Devlin naar Amerika Wereldraad kerken In 't kort DE STEM VAN VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1969 11 BlMAN-CAIRO (RTR-AFP) Na het bekend worden van de brand in de Al-Aksa-moskee in Jeruzalem heeft koning Hoes- sfjn van Jordanië een bewogen oproep gericht tot de leiders 'ivaIi de Arabische en andere Islamitische landen spoedig bijeen liekonien om Israël terecht te wijzen. Hoessein voegde daar aan Itoe dat Israël nu, na de bezetting van grote Arabische gebieden, ook nog zijn agressie richt tegen geheiligde plaatsen. Het Jordaanse staatshoofd was van |Mning dat deze ,ramp" niet alleen lien gewetensschok was voor de Ara- Leren en de Islamieten maar ook Ivoor de gehele wereld. „Voor ons lBoet het een aansporing zijn de ver- liging van ons nationaal bezit, van ■ons geloof, van onze heiligdommen on tradities te versterken". Hoessein scheen erg getroffen te ■lijn door de brand van de moskee, Ln van de belangrijkste heiligdom- |sen van de Islamitische wereld. isein koestert dierbare gevoelens Ivoor de moskee, omdat zjjn over grootvader, Sharief Hoessein die de ■Arabieren leidde in de strijd tegen |je Turken tijdens de eerste wereld- |»rlog, onder de moskee begraven ■ligt Onder de dom van de moskee ■gok werd zijn grootvader koning Ab- Idoellah in het bijzijn van de toen 16- Ijarige Hoessein doodgeschoten. Waarnemers menen dat koning Fei- il van Saoedië-Arabië, de grote strij- lier voor de bescherming van de heilige Islamitische plaatsen, gevoe lig zal zijn voor de oproep van Hoes sein. Hij zal nu wellicht instemmen met een Arabische topconferentie, iets wat hij tot nog toe altijd heeft geweigerd. Sheik Hilmi Moethaseb, voorzitter van het Islamitisch hof en van de Is lamitische raad in Jeruzalem zei gis teravond dat een blonde Engels-spre kende jongeman wordt verdacht van brandstichtig in de moskee. Tijdens een persconferentie zei de Islamiti sche leider dat de jongeman deze week viermaal in demoskee was ge zien. Voorbijgangers hadden de jon gen gistermorgen binnen zien gaan met. een zak in de hand. Toen hij kort voor de brand uitbrak weer naar bui ten kwam had hij niets meer bij zich. Moethaseb was niet erg te spreken over de bestrijding van de brand door de Israëlieten. De brandweermannen waren „traag en gingen ondoelmatig" te werk. De politie beschuldigde hij van het tegenhouden van mensen die wilden helpen gij het bestrijden van het vuur. De Islamitische raad heeft inmid- d\ls bekendgemaakt dat verscheide ne uitgangen van de moskee zullen worden afgesloten en dat rond de gehele moskee gewapende Arabieren zullen worden opgesteld. De raad be sloot spocidboodschappen te sturen aan de V.N. en aam alle Arabische landen. Arbeiders in de gehele Arabische wereld zullen op 28 augustus een uur lang staken uit protest tegen de brand van de Al-Aksa-moskee. Dit werd in Cairo bekend gemaakt door een woordvoerder van de algemene federatie van Arabische vakvereni gingen. De Palestijnse radio zei in een oom- mentaar: „De brandstichting in de Al-Aksa-moskee door de zionisten is een uiting van de nazi-misdaden van de vijand. Wij zullen niet stil bljjven zitten. Deze dag zal niet de zwartste dag zijn in de geschiedenis van de Arabieren en de Islam". In Jeruzalem is de spanning sinds de brand toegenomen. Israëlische grenspolitie vuurde waarschuwings schoten in de lucht om ongeveer 800 Arabische demonstranten tegen te houden naar de plaats van de brand te gaan. Vele demonstranten droegen geblakerde stenen b- zich van de moskee. Hier en daar werd ook met stenen naar de politie gegooid. De Is raëlische autoriteiten hebben in het oude stadsdeelvan Jeruzalem een avondklok ingesteld om anti-Israë lische betogingen de kop in te druk ken. (Van een onzer verslaggevers) KROMMENIE Onder het per soneel van de tot sluiting gedoemde fabriek van Thomassen en Drijver- Verblifa in Krommenie heerst een Jicht ontplofbare stemming Oorzaak s de uitleg die door de directie is ge lieven aan het zogenaamde „sociale |plan". Slechts weinigen in de fabriek heb- Iben nog de illusie dat het gesprek jdat vanmiddag tussen de dlerectie [enerzijds en districtsbestuurders van de metaalbewerkersbonden anderzijds over dit onderwerp gevoerd zal wor- Iden, resultaten zal opleveren. (Van een onzzer verslaggevers) DEN HAAG Het provinciaal be- ||j stuur van Zuid-Holland meent dat «n rigoureuze uitbreiding van Rot- Mam in de naaste toekomst geen voordeel zal opleveren voor de Ne- «rlandse economie. De arbeidsmarkt fa het westen van het land is aan- faoebaar onderbezet. Verwacht kan 'Wen dat deze situatie ernstiger 'li worden l.v.m. de afnemende be volkingsgroei en de onzekerheid over J't aantrekken van buitenlandse ar- ■beiders. fel en ander is gisteren meege- J Md in een toelichting van het pro- vmciaal bestuur op het streekplan |'Oid-Holalnd Zuid, waarin slechts Inperkte groeimogelijkheden voor «otterdam worden aangegeven. Het Provinciaal bestuur wijst bijvoor- Md een totale industrialisatie van e Hoeksche Waard, waarop Rotter- l'Sit'afk 'lee^ aan8eteongen, per- iinistige beleidslijn van het provin- aal bestuur. Uit het feit dat de re- 1no® ®een waarschuwende vin- Ijf "eeft opgestoken, heeft het pro- Lfjtel bestuur afgeleid dat het van |J» kant toch wel enige steun mag '™achten. Gedeputeerde Van Riel I 'm dit verband: „Havens vergen M?16 "wateringen. Het geld komt Itipt eUg' maar de gronden ervoor Ljv wond is een schaars artikel in bePa geworden. Het spreidings- l-i.uV.an te regering is erop ge- I Zuid-Holland niet voller te ma- I «xtan het nu al is". G.S. zijn het 1 "armee eens. LjJj^Puteerde mevrouw De Ruiter I stichfeen wann Pleidooi voor bot L ®en van een universiteit in I Et van Brienenoordbru'g, „Dit I ma zou voor Rotterdam een heel I ww patroon opleveren", zo zei ze. 1 nt-vV'an onze correspondent) I da» HAAG Elke maandagmid- IGKoninklijke Broederschap I notarises in r»„u— gratis P DÏUCUCIBt Itrefo- rissen *n **en Haag zijn I 'hn„r.'aat openstellen voor 1 5ko°P) adviezen. 1 j maatregel is genomen in ver- j met de vooral in Den Haag k'oout, ,0Pemende kwalijke huur- I iv»;:, ijken. Aan de huurkoop- 1 ttj.j ^komsten „kleven dikwijls 'aer gewenste kanten". Eddy Beek, 43 jaar en in deze span nende dagen de spreekbuis van de ondernemingsraad, zegt het zo: „Ze hebben eerst met de geldbuidel staan rinkelen, maar nu houden ze de knoop erop". De districtsbestuurders die het ge sprek met Verblifa's directie in Krommenie zullen voeren, kennen het onvoorwaardelijke standpunt van het personeel maar al te goed. Eddy Beek: „Ze weten, dat we ons niet langer aan het lijntje laten hou den. Als dit gesprek niets oplevert, zal de ondernemingsraad maandag met het personeel overleggen hoe ge reageerd moet worden. Een totale bezetting van de fabriek sluik ik dan zeker niet uit". De nieuwe woede-uitbarsting van het personeel is, zegt Beek. in de eerste plaats een gevolg van een sim pel inlegvel, dat de directie bij het „sociale plan" heeft gevoegd. „Wat er op dat inlegvel staat, is schandelijk. Het komt erop neer, dat de mensen die tot dusverre zijn weg gegaan geen cent krijgen omdat de directie eenzijdig kan uitmaken of zij hun taak beëindigd hebben. En het is gemakkelijk om te zeggen, dat ze hun taak niet beëindigd hebben De mensen die nu weg kunnen, mo gen dat ook van de directie, maar ze lopen achteraf wel het risico, dat ze te horen krijgen dat ze hun taak niet hebben beëindigd". Een tweede punt, dat het wan trouwen bij het personeel heeft opge wekt. is de afstoting van een siga- rendooslijn en twee luxe trommellij- nen naar België. Eddy Beek: „De stemming is op het ogenblik echt zo van: „Geen geld geen blik". Trouwens van buiten af heeft men al laten weten, dat als we zouden gaan staken, we toch wel eten zullen krijgen". APELDOORN (ANP) In het Apeldoorns politiebureau zijn de ver moedelijke daders ingesloten van de roofoverval die in de nacht van maandag op dinsdag plaats had in Uddel, waar enkele mannen me vrouw Holdijk trachtten te beroven. Mevrouw Holdijk slaagde er echter met behulp van haar zoon in de overvallers te verdrijven. (Van onze speciale correspondent) PRAAG Het volk van Tsjecho- slowakije toonde gisteren zlin een heid en zijn trouw aan Alexander Dubcek op zeer ontroerende wijze. Om ongeveer twaalf uur 's middags hielden miljoenen mensen in het gehele land een vijf minuten duren de staking als protest tegen de be zetting, die nu precies een jaar ge duurd heeft. Op het Wenceslasplein in P'raag waren ongeveer 150.000 mensen. Samen marcheerden zij het plein over. terwijl zij „lang le ve Dubcek" riepen, om daarna op droeve toon Husak's naam te roe pen en de Russen toe te schreeu wen het land te verlaten. Aan het eind van het plein, in de Nationaalstraat, waar gisteravond zeer ernstige gevechten tussen de politie en de menigte plaats vonden, organiseerden zij een sit-down sta king. terwijl zij in koor bleven roe pen. Daarna stonden zij op en zon gen het Tsjechische volkslied. Gedurende deze tijd had de po litie de demonstranten met rust ge laten. Op het plein waren slechts drie vrachtwagens met soldaten. Sommigen van deze jonge dienst plichtigen zaten bovenop de vracht wagens en toen de menigte voorbij trok, klapten ze mee en scandeer den de naam van Dubcek. Het was een ontroerend gezicht. Die solda ten moesten er zijn om de „con tra-revolutie" neer te slaan, maar zij voegden zich bij hen, die de hel den van hun land prezen. De politie hield zich op een af stand, tot het moment dat een paar jongelui het Wenceslasstandbeeld beklommen. Onmiddellijk kwam de politie echter in actie. De politie mannen deden een aanval op de dicht opeengepakte menigte, zwaai end met hun knuppels en traangas granaten afschietend. De menigte week terug, maar verzamelde weer moed. raapte keien op en viel de politie aan. Maar dit duurde niet lang. Er werd hulp ingeroepen en voor de derde maal in drie dagen werd het plein schoon geveegd. Gisteren was de politie succesvol ler dan tevoren: op zeer doeltreffen de wijze waren alle straten, die naar het plein leiden, afgegrendeld met leger trucs. Slechts een enkeling kon door de afzetting komen. Er werd opnieuw behoorlijk gevochten in de zijstraten. De politie schoot roze traangasgranaten af, dat naar men hoopte angstaanjagender zou zijn. In werkelijkheid was dat niet zo, want het is veel gemakkelijker te zien. De massa in de straten maakte een grote vergissing. In de meeste gevallen treiterden zij de soldaten, die de toegang naar liet plein be waakten en noemden hen „Gesta po's" en „lijfwachten van Husak". Dit hadden de demonstranten niet moeten doen: de mensen hadden moeten beseffen, dat de grote meer derheid van de soldaten aan de kant van het volk staat. Als zij vriendelijk met hen had den gesproken, hen hadden trach ten te overreden, dat ze voor de zelfde zaak streden, dan hadden ze grootse dingen kunnen bereiken. Deze week is Tsjechoslowakije een land dat rijp is voor de revolutie. Er bestaat volledige overeenstem ming tussen studenten, arbeiders en een groot deel van het leger. On der goede leiding zouden dit „ver bond" de aarzelende politie volko men kunnen overtreffen. Maar men weet dat dit de zaken veel ernstiger zal maken. De Tsje- choslowaken weten, dat de Russen klaar staan om Praag binnen te trekken en voor eens en voor altijd dit oproerige land tot rust te bren gen. Als ze weer terugkeren, dan weet de bevolking van Praag, dat het niet zo „gemoedelijk" zal gaan als vorig jaar. Dit jaar zal er geen compromis zijn. De Russen zullen nemen wat ze kunnen, dat wil zeg gen de totale onderwerping van land en bevolking. Maar zelfs al stuurden de Russen hun rode leger niet terug in Praag, dan nog heeft de demonstratie van gisteren ernstige politieke gevolgen, want het was een uitbarsting van nationale eenheid en van vertrou wen in de geliefde leider, die weg gegaan is. En ook een weigering om de dictatuur te aanvaarden. Deze weigering zal in het Kremlin zeker opgemerkt zijn en zal als bewijs worden gezien, dat het land nog niet genoeg is „genormaliseerd". Voordat de politie de massa uit een sloeg, was de massa-demonstra tie vain gisteren een prachtige en ontroerende hulde aan de idealen van een eenvoudig en geliefd man, die door zijn volk wordt aanbeden. Wat de Russen ook met Alexander Dubcek doen, hoezeer de huidige Tsjechische leiders zijn „socialisten met een menselijk gezicht" bespotte lijk proberen te maken, zijn voor beeld en zijn idealen zullen voort leven en gekoesterd worden in de harten van een volk, dat even (dank zij hem) gezien heeft wat het is om vrij te zijn. (copyright De Stem/The Guardian) (Van een onzer verslaggevers) BREDA „Een goed begrip van de doelstellingen van de NAVO is van het grootste belang om de ver dragsorganisatie gezond en sterk te houden tegenover een militaire en propagandistische bedreiging die nooit afgenomen is. De reserve-offi cier kan door zijn speciale status dit begrip levend houden", aldus gene raal A. J. Goodpaster, opperbevel- hebben van de NAVO-strijdkrachten in Europa. De generaal sprak deze woorden als eregast op het 22ste congres van de Intergeallieerde Con federatie van Reserve Officieren te Breda. 98 DAMSLAPERS zijn gisterochtend door de Amsterdamse politie opge pakt en naar het bureau overge bracht. De helft van het aantal ar restanten is na onderzoek weer vrij gelaten. Generaal Goodpaster (tweede van rechts) op de KMA in Breda. Naast staatssecretaris Haex. De Europese opperbevelhebber be gon zijn toespraak met een compli ment te maken aan de oprichters van de organisatie voor hun voort varendheid. Twee jaar voordat het NAVO-verdrag werd getekend, was de confederatie al opgericht en wer den eT Amerikaanse en Canadese reserve-officieren uitgenodigd om deel te nemen. De heer Goodpaster noemde drie eisen voor de verdediging vain Wesit- Europa. In de eerste plaats sterke eenheden die in staat zijn om onmid dellijk te reageren op iedere nood toestand en het hoofd te bieden aan aanvallen waar nauwelijks of in het geheel niet voor gewaarschuwd is. Deze troepen vormen een schild, waarachter versterkingen aangevoerd en reserve-strijdkrachten gemobili seerd kunnen worden. Deze troepen hebben de hoogste prioriteit en daar zij hun limiet al hebben bereikt, mag er beslist niet meer aan worden ge tornd. In de tweede plaats zijn er verster kingseenheden nodig, die ter be schikking gesteld kunnen worden van de troepen, die het hoofd bieden aan een eerste aanval. Tenslotte moeten er goed getrainde, en goed uitgeruste reservetroepen zijn, die in zo kort mogelijke tijd (geen maanden maar weken) gereed moeten kunnen staan. Om dit mogelijk te maken kunnen or ganisaties, die slechts een marginale waaTde hebben, maar wel een beroep doen op de toch al zo gelimiteerde middelen, beter verdwijnen. De mo bilisatiesystemen in de verschillende NAVO-landen behoeven, aldus de ge neraal, wel enige verbetering. Het congres werd gistermiddag om drie uur geopend door de voorzitter van de confederatie van reserve officieren, de Franse luitenant-kolo nel Jean Bloeh. Hij vond het congres van zeer groot belang, gezien het twintigjarig bestaan van de Atlan tische Verdragsorganisatie en de her denking van de inval in Tsjecho Slowakije door de troepen van het Warschau Pact, precies een jaar gele den. Er werden een groot aantal bood schappen voorgelezen, waaronder één van prins Bernhard. De brieven kregen stuk voor stuk een uitgebreid applaus, in het bijzonder die van pre sident Nixon. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De maansloep van de Apollo-12 zal wijzigingen onder gaanom te voorkomen dat bij de volgende maanvlucht zich opnieuw een situatie zal voordoen als bij de Apollo-11, die na de landing nog maar voor 15 seconden brandstof had. Astronaut James Lovell Gemini 7 en 12 en Apollo-8) met vrouw en twee van zijn kinderen voor drie da gen met vakantie in ons land, verze kerde dat gistermiddag op de Ame rikaanse ambassade in Den Haag. Lovell gaf de genodigden uitleg bij een kleurenfilm van de maanvlucht van de Apollo-11, die o.a. prachtige beelden van de opkomende aarde be vatte. „Vanaf de maan", aldus Lovell, „heeft de aarde minstens zo'n roman tisch effect als de maan". (Van onze correspondent) ROME Hulpbisschop Matthias Defregger van München zal de ko mende dagen openlijk aangeklaagd worden voor nog een massamoord in een ander Italiaans dorp. Vier dagen nadat 17 mannen in het dorp Filletto gedood waren op bevel van het Duit se leger, werden er als wraak voor het doden van een Duits soldaat 16 anderen geëxecuteerd in een ander stadje, Onna, ongeveer 7 kilometer verder. Mgr. Defregger zei, dat hij gedurende enige dagen het bevel voerde in het gebied gedurende de zomer van 1944. De tweede aanklacht tegen hem zal ingediend worden door een communistisch parlementslid van dat district, Ercole Cicerone. AMSTERDAM (A.N.P.) Open gebroken deuren, vernielde ruiten, eetzaaltjes en studio's waarin een complete chaos heerst. Deze aanblik tonen de Caroline (700 brt) en zij het in mindere mate de Mi Amigo (275 brt.), de twee schepen van Radio Caroline, die destijds van af de Noordzee en de Ierse Zee zijn op Engeland gerichte popmuziek en reclame de ether instuurden. Begin maart 1968 verdween het illegale station plotseling uit de lucht, en kele dagen later arriveerden beide radioschepen kort na elkaar voor een dringende onderhoudsbeurt in de Amsterdamse haven. Nadat zij eni ge tijd op een scheepswerf hadden gelegen verhuisden de vaartuigen met hun kostbare zendapparatuur naar een afgelegen en praktisch al leen met een boot bereikbare lig plaats in de Oude Houthaven. Nu, ruim een jaar later, liggen de schepen er nog steeds. Buiten doet roest haar slopende werk, binnen hebben inmiddels, vooral op de Ca roline, lieden die het niet al te nauw met mijn en dijn nemen, een begin met de sloop gemaakt. Zowel de radio-apparatuur als de grammofoonplaten blijken een gro te aantrekkingskracht te hebben op wat de rijkspolitie te water gelegen- heidsdieven noemt. „Echte dieven, dus mensen die enigszins deskundig zijn en weten wat ze moeten gappen zijn nog niet aan boord geweest", al dus adjudant G. H. Dolman, chef re cherche zeehaven Amsterdam. Al ge ruime tijd houdt de rijkspolitie een wakend oog op de vaartuigen, het geen al verschillende malen heeft geleid tot aanhouding van ongewens te bezoekers, die over water met ge stolen goederen trachtten te ver dwijnen. Zoals de grammofoonplaten die in ruime mate aanwezig zijn, maar waarvan de voorraad ook slinkt. „We hebben een keer een roeiboot vol met platen in beslag kunnen nemen. De dieven zagen echter kans om weg te komen", zo vertelt de rechercheur. Het interieur van de Caroline wekt de indruk of er een wervel storm doorheen is geraasd. In de eet zaal zijn de vloeren, de banken en het overige meubilair overdekt met een laag witte poeder als gevolg van het leegspuiten van een brandblus- apparaat. In de discotheek zijn dui zenden grammofoonplaten over de vloer gegooid en vormen daar een soms decimeters dikke laag. In de studioruimte met de draaitafels en in sommige hutten zijn vele honder den voor een groot deel nog onge opende brieven van fans uitge strooid. Ook slingeren overal foto's van vrouwelijke fans rond. De rijkspolitie te water zit enigs zins met de schepen in de maag. Ad judant Dolman: „De eigenaars laten niets van zich horen. Als het aan mij lag werden de schepen overgebracht naar het entrepotdok, waar de dou ane een oogje in het zeil kan hou den". (Van onze correspondent) DEN HAAG Het Haagse ge- meentegestuur sluit vandaag het ge meentemuseum. De officiële opening van een tentoonstelling van werk van Carl Andre gaat niet door. Reden van dit besluit is dat „he kend is geworden dat het Actiecomité van de Beroepsvereniging van Beel dende Kunstenaars gewest Den Haaig omstreeks de tijd vam de opening van de tentoonstelling in het museum een bijeenkomst had belegd, waartoe alle Haagse beeldende kunstenaars waren uitgenodigd, zonder dat daarover met het gemeentebestuur of het gemeen temuseum overleg was gepleegd". Het gemeentebestuur zegt het „be-« treurenswaardig te achten dat het zich door het optreden van een actie comité van kunstenaars gedwongen heeft gezien deze beslissing te ne men". (Van een correspondent) UTRECHT Mgr. Th. Hendriksen, hulpbisschop en vicaris-generaal in het aartsbisdom Utrecht, heeft kardi naal Alfrink gevraagd ontheven te worden uit zijn functie. De kardinaal heeft dit verzoek ingewilligd. Dr. A. Vermeulen (45) is inmiddels be noemd tot vicaris-generaal. Mgr. Hendriksen stond als vrij be houdend bekend. Hij heeft er nooit een geheim van gemaakt zich niet te kunnen verenigen met diverse nieu we stromingen. BELFAST (AP) Generaal sir Geoffrey Baker, de hoogste militair van Engeland, is onverwacht in Noord-Ierland aangekomen om de Engelse militairen te inspecteren, die in Noord-Ierland gelegerd zijn. Generaal Baker, chef vam de gene rale staf, bracht een uur door met besprekingen met premier James Chichester-Clark, reed daarna door de door de gevechten beschadigde straten van Belfast en Londonderry. In Londonderry, waar de gevech ten negen dagen geleden begonnen, was het grote nieuws dat Bernadette Devlin, het onafhankelijke lid van het Britse parlement, naar Amerika ver trokken is. Zij wilde naar de V.S. om voor de Amerikaanse televisie de taak en de doelstellingen van de be weging voor gelijke burgerrechten in Noord-Ierland uiteen te zetten. Het „kortwieken" van de „b-spe- cials", het 8500 man tellende Noord- ierse politieleger van vrijwilligers, is begonnen. De leden moeten hun wa pens, die zij altijd bij zich thuis had den, inleveren. De inlevering zal be ginnen in de steden. Londen zal twee hooggeplaatste ambtenaren maar Ul ster zenden om daar een oogje in het zeil te houden. CANTERBURY (KNP) Het vraagstuk van de toetreding der ka tholieke kerk tot de Wereldraad van Kerken is in de vergadering van het centraal comité der Wereldraad van Kerken opnieuw aan de orde gesteld. Tot op heden is de kans op toetre ding weinig verbeterd. Integendeel: uit de verklaringen van de katholie ke delegatie blijkt dat Rome de tijd voor een beslissing nog altijd niet gekomen acht. DE DIENSTWEIGERAARS in het kamp Vledder hebben besloten hun acties op te schorten. Zij hebben daartoe besloten i.v.m. toezeggingen van de ministers Polak en Udink. IN BURGOS is een 28-jarige kape laan, Louis Irastorza, door een mili taire rechtbank veroordeeld tot acht jaar gevangenisstraf wegens het ver spreiden van vlubschriften „met on dermijnende inhoud".

de Stem | 1969 | | pagina 9