laar. WX; Axel heeft vierdaags program voor de bevrijdingsherdenking POLEN BOOS OP GEMEENTE ST. NIKLAAS Hog ere straatbelasting voor straatverbetering Minister kon enkel pleiten KWART EEUW NA DE TWEEDE WERELDOORLOG Een handzaam machientje Groene Kruis vraagt Breskens bouwgarantie rpapier voor uw -pen P. Nijsten Sr. H. Nijsten Jr. Voorstel aan raad Breskens: 600 miles Mffillllllll c O RINCE EDWARD EW BRUNSW Nederlanders in vreemde :'S, -fl'" B. «rrfV ,%'zpi - 1 a i 1; -.-cf I llifclii-ïiii" Alcoholgehalte bepalen cloor ademanalyse Drie van Breda V Drie van Breda VI Drie van Breda VII Vocalisten- concours met 24 nationaliteiten Afwezig «min I 1 MIDDELBARE TUINBOUWSCHOOL BREDA Aanvang van de cursussen zaterdag 23 aug. a.s., 9 uur DE STEM VAN DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1969 ÉltifcL St. John's (0 0) O <0 iiiiiiiiiini:: NOVA SCOT Halifax \Frederictori 11111111111111 per schip op weg naar hun reerde kinderen, een steeds voorkomend beeld. De taak t schip is meestal overgeno- oor het goedkope char- «tuig. .yy-yuv 'JY- v ijl!"1 'faatm.;. -Jt. W j (Van een onzer verslaggevers) BREDA Poolse oud-strij ders in Breda en omgeving, ex- leden van het eerste Poolse pant- serregiiinent dat vijfentwintig jaar geleden het Belgische St.- Niklaas heeft bevrijd, zijn boos jp het bestuur van die stad. ZR zijn uitgenodigd de bevrijdngs- feesten, die daar op 6 en 7 sep tember gevierd worden, bij te ivonen, maar tegen betaling van 350 Belgische franken per per soon. S. Sobieski en S. Danyluk, teleur gesteld en gegriefd: „Het gaat ons „iet om dat geld, maar om het ge baar. Wij hebben St. Niklaas be vrijd, wij hebben er onze gevallen kameraden begraven, wij zijn ais kinderen door de stad geadopteerd, wij hebben van de bevolking zelfs een vaandel gekregen, en nu moe ten wij betalen voor het bevrij dingsfeest." Het eerste Poolse pantserregiment maakte deel uit van de eerste Pool se pantserdivisie onder commando van generaal Maczek. Het is de divisie die bij de komende bevrij dingsfeesten gevierd wordt. Gene raal Maczek zal onder de eregasten zijn. Maar de eigenlijke bevrijders het eerste Poolse pantserregimen waarvan nog een twaalftal leder, in Breda en omgeving woont, heb ben het gevoel vergeten te worden Sobieski is op 4 juli naar St. Ni klaas gereisd, nadat hij zijn oud collega's gepolst had. Hij had er een gesprek met een ambtenaar, werd op de hoogte gesteld van het feestprogramma en kreeg de toe zegging nader bericht te krijgen. Op 30 juli had hij echter nog niets gehoord en toen herinnerde hij het stadsbestuur in een aangetekende brief aan de belofte. Op 4 augustus kwam het antwoord: Sonieski en de zijnen konden de tweede dag van het feest, 7 septem ber, mee komen vieren, als ze 350 Belgische franken zouden overma ken voor de receptie en het koud buffet. Meegedeeld werd nog, dat alleen de officiële delegatie, die door de „hoofdinstanties in Londen" (de Poolse regering in balling- chap?) werd samengesteld, feest nochten vieren op kosten van de >rganiserende steden: Poperinge. "eper, Roeselare, Tielt, Lokeren en 3t. Niklaas. Jongsleden maandag schreven de Polen in Breda en omgeving een bittere brief terug. In onze groep bestaat maar weinig animo, zo staat er om met een delegatie aan het feest deel te nemen, gezien de voorwaarden die wat al te zakelijk zijn gesteld en niet getuigen van fijngevoeligheid ten opzichte van uw bevrijders. „Een vreemd soort dankbaar heid", zo verwijten zij b. en w. van St. Niklaas. Zij schreven ook dat de Londense delegatie naar hun oordeel maar zeer weinig met de bevrijding v-an de stad te maken heeft. De meeste echte bevrijders wonen niet in Londen, maar in Bel gië en Nederland. Danyluk: .,Wij waren zo graag nog eens samen geweest met de mensen van St. Niklaas. Ze hoe ven voor ons geen hotels te zoeken. Ik weet zeker dat de bevolking ons met open armen ontvangen zou hebben. Wij hebben de oorlog uit gediend met het embleem van St. Niklaas op onze uniformen." Het gaat de Polen niet om de knikkers, maar om het spel. Ze hadden al afgesproken geld bij elk aar te leggen voor een krans, die zij bij het Poolse monument konden leggen. Ze wilden ook de echtge note van de burgemeester verras sen met bloemen. Het feestprogramma biedt daar voldoende ruimte voor. Op zaterdag 6 september de eerste feest dag waarvoor de Polen helemaal niet uitgenodigd zijn openen de burgemeesters van bevriende ste den, onder meer Breda en Gorin- chem, enkele nieuwe straten, waar onder de Beneluxlaan en de Breda- baan. Er zijn op die dag verder sportwedstrijden, een ballonnenrace een receptie en een diner. De feestelijkheden van 7 septem ber beginnen met een Te Deum in de hoofdkerk. Voorts zijn er op tochten naar het Heldenmonument het Britse monument en het Poolse monument, een academische zit ting met hulde aan de Polen, ont vangsten, een koud buffet, een taptoe en vuurwerk. Volgens Sobieski en Danyluk hangt in de hal van het stadhuis van St. Niklaas een plaquette, waarop de namen van het eerste Poolse pantseiregiment ^e bevrij ders van de stad genoemd worden. Voor hen is de houding van het stadsbestuur „een belediging van onze gevallen collega's en onze oorlogsinvaliden, onze bloedkame- rad-en." (Van een onzer verslaggevers) AXEL „Axel", zo zegt de voorzitter van de vereniging Axel-Polen de heer J. Oggel, „zal de Poolse bevrijdingstroepen altijd dankbaar blijven omdat zij in de allereerste plaats de bevolking hebben ge en niet zichzelf. Dit in tegenstelling tot de Canadezen die west-Zeeuwsch-Vlaanderen bevrijdden. Het verschil in methode viel ons in die dagen duidelijk op. De Polen bombardeerden bijzonder weinig. Zij vielen Axel misschien wat te vroeg aan en werden terug gedreven. De tweede keer op 19 september lukt het wel, maar het kostte ze honderd doden. Er vielen echter weinig slachtoffers onder de bevolking. In Zeeuwsch-Vlaanderen bombardeerden de Canadezen eerst alles plaü en kwamen dan pas in de dorpen waarvan in som mige gevallen 200 inwoners gedood werden". een grote plaats in. Het kruis is ge- Axel heeft de moedige daad van de Polen nooit kunnen vergeten. De ver eniging Axel-Polen deed bovendien alle mogelijke moeite om de gedachte aan de bevrijding levend te houden. De contacten met de in Nederland achtergebleven Poolse oud-strijders waren veelvuldig. Er werden vakanties georganiseerd voor de jonge Polen. Er waren pak- hettenaeties voor Poolse kinderen die aan t.b.c. leden en elk jaar worden in de bevrijding gevallen doden herdacht in het bijzijn van Polen. Het kruis langs de Hulsterseweg vlakbij het oude gevechtsterrein nam hierbij (Van een onzer verslaggevers) OSSENISSE In de oogstmaand augustus zijn de combines van de loonbedrijven een dagelijks verschijn sel op de Nederlandse velden. In Os- senisse heeft het loonbedrijf van de Gebrs. de Waal een bijzondere maai dorser, van welk type er slechts één in Zeeuwsch-Vlaanderen te vinden is. Bijzonder aan deze maaidorser zijn "el zijn opklapbare armen, waarmee het graan geoogst wordt. Met de ar men uitgeklapt beslaat de combine de zeer respectabele breedte van 5.60 meter en in ingeklapte toestand neemt de machine slechts 1.95 m. in beslag, waardoor het gemakkelijk rijden is op openbare wegen. Ook de snelheid van werken is een Bijzonderheid. De machine maait en dorst 2 ha. per uur. Nog enkele technische gegevens: snijbreedte: 5.30 m, totale breedte 5.60 m, hoogte 4,30, lengte 13 meter, hoogte zitplaats ruim 2,5 meter, motorvermogen 185 Pk, inhoud 200 ton graan, die in her minuten gelost kam worden. Pe combine die 50 duizend gulden »eeft gekast, kan door de gebrs. De Weel slechts twee weken per jaar worden -gebruikt. maakt van het metaal van een neer gestort Duits vliegtuig. Dit jaar 25 jaar na de bevrijding staan de Polen begrijpelijk extra in de belangstelling. Het programma getuigt daarvan: Woensdag 17 september 17.30 uur officiële ontvangst genodigden op het gemeentehuis, 17.45 uur carrillonbe- speling, 18.30 uur kranslegging alg. begraafplaats, 19.00 uur kranslegging op begraafplaats op het graf van me vrouw Szydlowski en op graven van burger slachtoffers, 19.20 uur vertrek gemeentehuis voor stille tocht naar het monument, 19.30 uur kransleg ging bij het Poolse monument, 20.15 uur herdenkingsbijeenkomst in de ge reformeerde kerk aan de Kerkdreef o.l.v. ds. A. Kuiper. Gesproken zal hier worden door de legerpredikant ds. C. J. van der Hauw uit Roosen daal en door de aalmoezenier G. J. van Rijnsoever. Donderdag 18 september 9 uur hoog mis in de r.-k. kerk voor allen die bij de bevrijding van Axel het leven heb ben verloren. De mis zal worden op gedragen door pater Stopa, geestelijk verzorger van de in West-Europa- le vende Polen. Hij zal geassisteerd worden door pater Bea uit Breda en pastoor De Jong. Om 11 uur bustocht naar het Poolse kruis met kransleg ging en rondrit langs het voormalige gevechtsterrein, 11 uur reünie voor de Poolse gasten in het gemeentehuis, aangeboden door de vereniging Axel- Polen, 13 uur opening Lunapark op het Hofplein, kunstmarkt, kunstten toonstelling en fototentoonstelling, 16 uur opening braderie, 19.00 uur be hendigheidswedstrijd voor auto's op het Szydlowskiplein, 20.00 uur optre den Axelse muziekkorpsen, 23.00 uur openluchtbal. Tijdens de avonduren zal de oud- Axelaar majoor Hoebé een causerie houden over de Axelse bevrijding dit ten overstaan van de leden der Axel se bejaardenbond. Vrijdag 19 september goochelen en attracties voor de leerlingen der Axel se kleuterscholen en van de eerste, tweede en derde klas der lagere scho len in De Hallen, 14.00 uur filmvoor stellingen en actieve recreatie voor leerlingen van de vierde, vijfde en zesde klassen van de lagere scholen in De Hallen, leerlingen voortgezet onderwijs, beatprogramma in de jeugdkelder van De Hallen. 18.00 uur receptie door het gemeentebestuur. 19.00 uur muzikale rondwandeling door Axel van de Rijkspolitiekapel, 20.00 uur concert van de Rijkspolitie kapel, afgewisseld mte het optreden van de volksdansgroep Polonia uit Breda. 22.00 uur taptoe van de rijks politiekapel. Zaterdag 20 september 14.30 uur bevrijdingswandeltocht, 14.00 uur oriëntatierit voor auto's, 15.00 uur paardensport, carrillonconcert, 16.00 uur Tilburgse Schotjes op de Markt (doedelzakken), 17.30 uur broodmaal tijd voor de Poolse gasten, aangebo den door de vereniging Axel-Polen, 18.30 uur prijsuitreiking wandeltocht bij het Gezellenhuis aan de Walstraat, 19.30 uur heroptreden Tilburg se Schotjes, '21.00 uur groot vuurwerk. (Van onze correspondent) BRESKENS In de vergadering van 24 februari 1969 besloot de raad van Breskens f 300.000 uit te trekken voor reconstructie van de Westland- straat, de zondstraten en de trottoirs in de Visserijbuurt. Hiervoor zou een lening worden aangegaan, Daar de benodigde financieringsmiddelen ont braken en geen dekkingsmiddelen zijn aangewezen, hebben Gedeputeer de Staten hun goedkeuring onthou den. De nodige dekkingsmiddelen kunnen alleen gevonden worden, zo delen b. en w. de raad mee, als de straatbelasting zal worden verhoogd. De huidige tarieven zijn 6 pet. van de belastbare opbrengst van gebouw de -eigendommen en 3 pet. van onge bouwde. De jaarlijkse opbrengst is f 13.000; welke steeds zijn gereser veerd voor de realisatie vain het uit breidingsplan-West. Nu de verwezen lijking van het uitbreidingsplan nage noeg is voltooid stellen b. en w. voor om met ingang van 1970 de opbrengst niet langer voor dit doel te bestem men waardoor reeds het bedrag van f 13.000 tot dekking van de zwaar dere last kan worden aangewend. Doch daar die jaarlijkse lasten wor den geraamd op f 30.000 dient nog een bedrag van f 17.000 gevonden te wor den uit de verhoging van de straatbe- lastinig, hetgeen betekent dat de hui dige tarieven met 150 pet. moeten worden verhoogd en worden gebracht op 15 pet. van de gebouwde en 8 pet. van de ongebouwde eigendommen. De opbrengst zal dian plan. f 32.500 be dragen hetgeen voldoende zal zijn voor dekking der jaarlijkse lasten en bovendien enige ruimte overlaat voor eventuele kostenverhoging. B. en w. stellen de raad voor om met ingang van 1 januari 1970 die straatbelasting te verhogen en een krediet van f 300.000 beschikbaar te stellen voor die straatverbeiterinig. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Minister van Econo mische Zaken, De Block, heeft in het mondeling overleg met de vaste com missies voor economische zaken en voor de kernenergie uit de Tweede Kamer, medegedeeld dat zijn in spraak in het besluit van de PZEM, om de bouw van een kernenergiecen trale te gunnen aan Siemens, beperkt zijn gebleven tot het voeren van overleg. De wet staat hem geen rechtstreekse inmenging toe. Ook een nieuwe elektriciteitswet zou dit niet kunnen regelen. Minister De Block zou er persoon lijk de voorkeur aan hebben gegeven, als de opdracht tot bouw van de kernenergiecentrale bij Borssele aan een geheel Nederlandse groep zou zijn gegeven. De Nederlandse indu strie (die overigens voor 76 pet. van de bouwsom bij het project wordt in geschakeld) had dan de gelegenheid gehad, ervaring bij het ontwerpen en verwezenlijken van kernenergie centrales op te doen. Minister De Block heeft in zijn on derhoud met de Kamercommissies, van welk onderhoud dezer dagen een verslag is verschenen, overigens ge wezen op de anderhandeMngspositae welke de PZEM en de provincie Zee land innamen. Men moest snel en ze ker tot zaken komen, men kon geen risico's incalculeren. Deze factoren wogen even zwaar of misschien nog zwaarder dain de kwestie van de kost prijs. Minister De Block heeft toegege ven, dat er door de staat zeer veel is geïnvesteerd in studie, onderzoek en proefprojecten op het gebied van vreedzame toepassing van kernener gie. Dat rechtvaardigde het volgens hem niet, om voor het PZEM-project een subsidie beschikbaar te stellen waardoor het prijsverschil in de bouwkosten ten nadele van een Ne derlandse bouwcombinatie, zou wor den opgeheven. „Afgezien van de fi- ciëie mogeli (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG De stichting We tenschappelijk Onderzoek Verkeers veiligheid (SWOV) gaat een onder zoek instellen naar eenvoudige en betrouwbare bepaling van het al coholgehalte in het menselijke orga nisme, n.l. door middel van de adem analyse. Deze methode zou de bloed proef kunnen vervangen. In Middelburg vond reeds, met medewerking van de officier van jus titie en de commissaris van politie aldaar, een technologisch vooronder zoek plaats, waarbij de bloed- en ademalcoholgehalten van verkeers deelnemers werd gemeten. Dit voor onderzoek diende mede ter voorbe reiding van een landelijk onderzoek waarin effect op de verkeersveilig heid zou kunnen worden nagegaan van wetelijke maatregelen. Dit onderzoek kan plaats vinden door middel van een ,voor- en na- studie" inzake de rij- en drinkge woonten van de bestuurders. Met het ministerie van justitie is hierover al overleg gaande, aldus de SWOV. (Van onze correspondent) BRESKENS De raad van Bres kens, die maandag om half acht bij eenkomt, wordt voorgesteld garant te staan voor een geldlening van het Groene Kruis te Breskens groot 200.000 voor de bouw van een nieuw wijkgebouw aan de Langeweg. De le ning heeft een looptijd van 25 jaar. De heer C. de Badts vraagt voor ziening tegen het besluit van b. en w. inzake de weigering van toestem ming voor een bloemserre aan zijn woning; voorgesteld wordt om aan de heer A. Boekhout 425 m2 grond te verkopen aan de Vijverlaan voor 26,per m2. De heer J. de Fey, hoofd van gemeentewerken vraagt ontslag wegens benoeming te Wou- brugge. Door de werkgroep West-Zeeuwsch- Vlaanderen van de ZVU wordt een subsidie gevraagd voor een te orga niseren muziekweek van 12 tot 18 oktober in het Dienstencentrum Goe- dertijt. De drie stukjes in uw blad van dins dag 19 augustus over de „Drie van Breda" zijn beschamend voor bur gers van een fatsoenlijk land. Wan neer de aalmoezeniers de nadruk leggen op barmhartigheid, dan is dat hun speciale (en bewonderens waardige) kijk op de zaak. Maar het gaat om veel méér. Het gaat sim pelweg om recht- Levenslang is nu eenmaal 20 jaar, en daarmee uit. Dat de Nederlandse regering deze 3 mannen toch nog in de gevange nis vasthoudt, is stomweg een toe gift aan wraakgevoelens, zeer be schamend voor een regering. Deze zaak had al lang uit de wereld moe ten zijn. Het gaat er ook niet om die drie mannen in de Nederlandse gemeenschap op te nemen, zoals één van de briefschrijvers lijkt te ver onderstellen. Bij vrijlating worden zij over de grens gezet, en wat de Duitse staat er verder mee doet, is zijn zaak. Men kan er nog het ver bod aan toevoegen om nog ooit Ne derlandse bodem te betreden. Maar zich laten leiden door primitieve in stincten zoals de briefschrijvers doen, lijkt verdacht veel op datgene waarvoor de „Drie van Breda" te recht gestraft zijn. BREDA JOH. van GOOL. Geachte inzender vergist zich: in dit geval betekent levenslang niet 20 jaar. Bij de omzetten van de doodstraf in levenslange gevan genisstraf is t.a.v. de „drie van Breda" gesteld dat levenslang in derdaad levenslang zou zijn. (Redactie). Naar aanleiding van het artikel in het dagblad De Stem van 16-8-'69 onder de kop „Nieuwe actie voor vrijlating drie van Breda", wil ik gaarne enkele gedachten mijnerzijds Volgens het artikel voelt iedereen die in de gevangenis met de drie in aanraking komt, hun aanwezigheid als een onrecht. Dit mede omdat er een politiek spel wordt gespeeld. Bij zonderheden over dat spel worden he laas niet gegeven. De doden spreken niet meer en van degenen die door de „humane behan deling" tijdens de oorlog door de Duitsers als wrakken terugkeerden zullen vermoedelijk de meesten nu wel zijn overleden. De vrijlating van de drie, waarover ook in 't parlement wordt gesproken, maar te angstig om niemand te kwetsen is geen zaak voor de minister van justitie of de regering, maar is een taak voor het volk, aldus genoemd artikel. Dat is dan een heel nieuwe taak voor het volk. Bij de vrijlating van de oor logsmisdadiger Willy Lages in 1966 bestond die taak blijkbaar nog niet. Toen zijn vrijlating bekend werd ge maakt, zat hij reeds lang in Duits land. Weliswaar was die vrijlating „tijdelijk" in verband met het feit dat bij medisch onderzoek was ge bleken dat hij maar korte tijd meer had te leven. Tot op heden verkeert hij, voor zover bekend, in redelijk goede welstand, doch blijkbaar loopt de „tijdelijke vrijlating" nog steeds door. Volgens meergenoemd artikel moet het hoge zedelijke be ginsel van het recht worden veilig gesteld. Hoe goed en veilig het daar mee in ons land is gesteld, hebben wij kort geleden in de pers kunnen lezen over de aanrijdingszaak van Mr. R. Voor de slachtoffers schijnt dat minder nodig, maar ja, die heb ben pech gehad. Het menselijk leed dat ook door de drie uit Breda tij dens de oorlog is aangericht, is voor een gewoon mens eenvoudig onvoor stelbaar. Terloops wordt in aange haald artikel de oorlogsmisdaden van de Nederlanders in Indonesië vermeld. Een zeer lezenswaardig artikel hierover is opgenomen in het weekblad De Spiegel van 15-2-'69 van R. P. P- Westerling, bijgenaamd „de Turk". Die beroept zich niet op Befehl ist Befehl, doch verklaart in het openbaar verantwoording van zijn daden te willen afleggen. Tot op heden schijnt men daar geen be hoefte aan te hebben. Na al dat ru moer daarover mag dat wel enigs zins vreemd heten. Wie zich de in de oorlog clandestien beluisterde uitzendingen van radio Oranje her innert en daar toen ook naar han delde, krijgt bij het lezen van het in aanhef dezes genoemd artikel een ietwat rare smaak in de mond. BREDA K. DE ROO. De reacties van Papier voor Uw Pen van dinsdag 19 augustus hebben mij enerzijds verbaasd, anderzijds teleurgesteld. Ik wil me helemaal niet uitspreken wat betreft vóór of tégen vrijlating van de drie, maar slechts constateren dat de mensen nog vreselijk dom zijn en kinderlijk lijnrecht denken. De drie reacties zijn daar niet het enige voorbeeld van. Vraagt u zich af wat voor men sen dat dit zijn? Vraagt u zich af of zij slachtoffer waren van het toen malige systeem? Net als u nu slacht offer bent van het huidige? Vraagt u zich af welke omstandigheden een rol speelden? Wie bent u dan wel, dat u zich op dergelijke gezochte sarcastische wijze over deze mensen uitlaat? Zijn deze mensen misschien het slachtoffer van een bekrompen samenleving die, zoals u, bloed met bloed wil, moet en zal vergelden? Het is de gemakkelijkste weg. „Je bent van ze af, geen gedonder!" Men verliest zich in emotionele stroomversnellingen. Goed, laten de ze mensen dat (misschien) ook ge daan hebben. Reden te meer om ze te laten zien dat wij beter na kun nen denken en niet meedogenloos wreed zijn, zoals zij (misschien) wel waren. Daarin ligt de ware mede menselijkheid en de „overheersing over een individu". BREDA. A- ERSCHUREN. (Van onze kunstredactie) DEN BOSCH Van 30 augustus tot en met 6 september a.s. wordt in de Stadsschouwburg Casino te 's-Hertogenbosch het 16e Internatio nale Vocalisten Concours gehouden. Voor deelname aan dit concours heb ben zich 83 zangeressen en zangers aangemeld. Deze 83 deelnemers vertegenwoordi gen 24 nationaliteiten, n.l. Amerika, Argentinië, Australië, België, Brazi lië, Bulgarije, Canada, Denemarken, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Grie kenland, India, Italië, Japan, Joego slavië, Nederland, Nieuw-Zeeland, Oostenrijk, Portugal, Roemenië, Schotland, Zuid-Afrika en Zwitser land. De samenstelling van de jury Is als volgt: Manus Willemsen, voorzit ter (Nederland), Tom Brand (Neder land), Anton Dermota (Oostenrijk), Jeanne Deroubaix (België), Otakar Kraus (Sjechoslowakije), Erna Spoo- remberg (Nederland), Mama Stader (Zwitserland) en Alexander Young (Engeland). De uitreiking v-an de prijzen zal op zaterdag 6 september om 21.00 uur, geschieden door de burgemees ter van 's-Hertogenbosch tijdens een officiële ontvangst van deelnemers en genodigden in het stadhuis. Voorts zullen de prijswinnaars op woensdag 10 september om 20.15 uur, in de Stadsschouwburg Casino, een slotconcert verzorgen. Aan dit con cert wordt medewerking verleend door Het Brabants Orkest onder lei ding van Hein Jordans. mogelijkheden, zou dit in direct een subsidie op de stroomkos- ten betekenen en daarmee zouden wij ons op een hellend vlak begeven", zo constateerde hij. De minister gaf desgevraagd toe, dat hp de prijs tegen welke de Franse aluminium fabriek Péohiney stroom van de PZEM gaat betrekken, niet kende. „De prijs is geheim en daar kan ik wel begrip voor opbrengen", zei hij. De minister was er ten tijde van zijn gesprek met de kamercom missie (in mei j.l.) ook niet van op de hoogte dat Philips naar aanleiding van de gunniimg van het project aan een niet-Nederlandse combinatie, zijn activiteiten op het gebied van kern energie voor elektriciteiteopwekking wil stopzetten. •j* Heden overleed tot onze diepe droefheid, in het St.-Liduinazie- kenhuis te Hulst, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der zie ken, onze innig geliefde vader, behuwdvader en opa PETRUS THEOPHIELIS v.d. VEEN echtgenoot van Leontina v.d. Meijden in de leeftijd van 68 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overlede ne in uw gebeden aan. Boschkapelle L. v.d. Veen- v.d. Meijden L. v.d. Veeke- v.d. Veen R. v.d. Veeke en kinderen Boschkapelle, 20 augus tus 1969. Bossestraat 109. De plechtige uitvaart dienst, waarbij wij u beleefd uitnodigen, vindl plaats op zaterdag 23 augustus a.s. om 10 uur, in de parochiekerk van de H.H. Petrus en Pau- lus te Boschkapelle. Avondmis vrijdagavond om 7 uur in de parochie kerk. Zij die bij vergetelheid geen uitnodiging heb ben ontvangen, gelieven deze advertentie als zo danig te beschouwen. Op zaterdag 23 augustus a.s hopen onze geliefde ou ders en grootouders C. Haak-Thomas hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Dat zij nog veel gelukkige jaren in goede gezondheid mogen doorbrengen is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Receptievan 16.tot 17.uur in „Het oudt Raedhuys". Westdorpe, augustus 1969 Donderdag 21 augustus 1969 hopen onze lieve ma ma en papa hun 12Vi-jarige huwelijksdag te herdenken. Wij hopen dat zij nog lang en gelukkig mogen leven. Dat is de wens van hun liefhebbende kinderen Sonja Bianca en Bobje Llplijn Westdam 104, Sas van Gent Dankbetuiging- Voor de vele blijken van belangstelling ondervon den bij gelegenheid van ons 40-jarig huwelijksfeest danken wij U, ook namens onze kinderen. F. Aarssen-v. Dommelen Kloosterzande, aug. '69 ARTS van 25 aug. tot 11 sept. Waarneming door ARTS Willem de Zwijgerlaan 21, Terneuzen, Tel. 01150-2324 ■mm IIIIBIIHIIH ■■iiiiiHinni inning 8 Ter gelegenheid van het 40-jarig caiderwijsjubi- g leum van de Heer C. J. W. M. VAN GILS leraar aan de gem. technische school te Breda, S zal op J vrijdag 22 augustus a.s. 1 te 16.30 uur in de kantine van de school, Van 1 Coothplein 39, Breda, een receptie worden ge- 1 1 houden. g nn ilBIIIIIHIIIIinilllBIIIIII ■iiiiiBiiniBiiiin H God zij dank I Op zaterdag 23 augustus 1969, I hebben wij het geluk ons GOUDEN BRUILOFT i te mogen vieren. iiiuiiiiniiiuiiiiHiiiiniiiiuiiii Om in ons geluk te delen, nodigen wij U i uit tot de RECEPTIE van 10 u. tot 15 u. 1 I Achiel VAN HOEY-DE RYBEL a Hellestraat 241 - Stekene groente- en bloementeelt tuinarchitectuur bloemsierkunst Zowel 2-jarige als 3-jarige opleiding TETERINGSEDIJK 28 TEL. 01600-35882 BREDA A

de Stem | 1969 | | pagina 5