Nederland heeft nog maar weinig over VCW-NAC STEWART: NAUWELIJKS TE BEDREIGEN Sjoptt •Hotcr Training geschrapt OLYMPISCH TENTDAK 80 MILJOEN MARK Feijenoord krijgt het moeilijk René Colinan (Belg.) de beste visser in Hulst Voorzichtig Tevreden WIJZIGING /n 55 grossing Hebt u uw kruisjes al achter derug? Neem ertoch een kolommetje Kampioenschappen Hulster Ambacht uil! Commentaar Oostduitse zwemmer vlucht naar westen JLOIO O X X X X XI X X X X X X 13 DE STEM VAN WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1969 KESSLER„IK LEG ME ER BIJ NEER..." (Van onze sportredactie) ZEIST De speiers, geselecteerd voor de WK-wedstrijd tegen Polen op 7 september, zullen zich op deze belangrijke ontmoeting niet kunnen voorbereiden op de wijze, waarop bondscoach Georg Kessler dat een jaar gieleden zo graag gezien had. Immers, toen stelde de heer Kessler, dat de enige manier om de wereldkampioenschappen in Mexico te halen via uitgebreide trainingskampen was. De Limbur ger maakte een opzet van intensief contact tussen de spelers van de selectiegroep voor het Oranjeteam. Het besuur van de KNVB ont ving de plannen van Kessler met grote vreugdekreten, als zijnde het einde. van de clubs. Aangezien diverse ver enigingen, die spelers moeten afstaan aan het Nederlands elftal, voor de komende week verplichtingen waren aangegaan, is besloten volgende week geen centrale training te houden". De heer Burgwal gaf toe, dat het beter was geweest om wel een trainingsbij eenkomst te beleggen. Een overkome lijk bezwaar leek hem de afgelasting echter niet. Vooral ook, omdat bonds coach Kessler voor de wedstrijd in Polen de spelers bijna een hele week tot zijn beschikking zal hebben. Eerste teren met doelman Jan van Be veren (rechts) tijdens de training van gis- zijn collega Eddy Treytel (links). Gisteren kwam voor bondscoach Kessler de grote teleurstelling. Tij dens de eerste centrale training van de Nederlandse elftal-groep, die hij zondag had samengesteld, bleek, dat de KNVB (die het programma van Kessler een jaar geleden nog zo ge weldig vond) door de knieën was ge gaan voor de wensen van de clubs. Het is natuurlijk nog altijd een pu bliek geheim dat voetbalgrootmach ten als een Feijenoord en Ajax er in principe niets voor voelen om hun sterren af te staan aan Kessler voor een interland. Hoe belangrijk ook! Bij monde van secretaris-penningmeester Henk Burgwal liet de KNVB weten, dat de voor volgende week dinsdag vastgestelde trainingsontmoeting was geschrapt van het Kessler-program- ma. De heer Burgwal verklaarde, dat de KNVB natuurlijk waakte over de belangen van het Nederlands elftal. „Maar", zo stelde hij, „ook over die (Van onze speciale verslaggever) BRNO Bert Boom en Cees Stam de stayers, die via series en herkansing de eindstrijd bereikten, zijn de enige Nederlanders, die op de laaste dag van de baankampioenschappen in Brno nog zullen rijden. Het protest op de diskwalificatie van het tandumkoppel Koopman-Van Doorn werd verworpen en het viertal voor de ploeg achtervolging Van de Ruit, Tabak, Hoekstra en Loevesijn is, met de tiende tijd in de kwalificatie ritten uitgeschakeld voor de kwart finales. Nederland heeft in de ploegachter volging vrijwel nimmer een rol van betekenis kunnen spelen. Bij de we reldkampioenschappen, waar de ploegachtervolging sinds 1/32 op het programma staat, heeft Nederland nog nooit in de prijzen gereden en voordat Koel, Oudkerk, Schuuring en Comelissen op dit nummer bij de Olympische Spelen van 1964 in. Tokio een bronzen medaille wonnen, had den alleen in 1928 te Amsterdam de Nederlanders met een medaille (zil veren) op het erepodium gestaan. Zelden echter zal de prestatie bij een belangrijk toernooi zo mager zijn geweest als in Brno, waar slechts de viertallen van België, Canada, Roe menië, Cuba en Japan een slechte/re tijd reden. „Een kwartet voor de achtervolging han niet in elkaar worden gesmeten" hoe goed de kwaliteiten van de indi viduele componenten ook moge zijn. Nederland reed ook met twee achter volgers, Hoekstra en v. d. Ruit, een sprinter, Loevesijn, en Tino Tabak. Drie van de vier rijders hadden dus hij dit wereldkampioenschap nog an- ADVERTENTIE VANAVOND OM HALF ZEVEN nac met zijn volledig elftal dat zondag a.s. tegen feijenoord speelt dere belangen te verdedigen en de ploeg werd pas definitief samenge steld nadat maandagmorgen Klaas Balk zich terugtrok. Het was zeer be grijpelijk, hoewel minder aanvaard baar, dat de vier Nederlanders geen eenheid vormden. Achteraf is misschien gemakkelijk te zeggen, dat voor dit nummer geen Nederlandse ploeg had moeten wor den ingeschreven. Deelnemen, omdat toch vier van de vijf kandidaten voor het viertal in Brno zijn, kan een wie- lerland als Nederland zich eigenlijk niet veroorloven. Natuurlijk, de ploeg heeft in zijn wedstrijd verschrikkelijk tegenslag gehad, maar dit viertal, dat meer opviel door inwendige spannin gen dan door grote inspanningen tij dens de voorbereidingsperiode, had geluk nodig gehad om bij de laatste acht te kunnen komen en zeer veel geluk om de halve finales te halen. De tegenslag begon onmiddellijk bij de start, van waaruit Piet Hoek stra de koppositie moest nemen. De rechtervoet van Frans van de Ruit schoot uit zijn toeclips. De Amster dammer moest hem eerst weer vast zetten en daardoor ontstond een chaos achter de wegvliegende Hoek stra. Tabak en Loevesijn hadden een kleine 150 meter nodig om aanslui ting aan het wiel van de Fries te vinden. Frans van de Ruit moest zich 250 meter forceren om de trein te completeren. De Nederlanders be taalden in de volgende ronden de tol voor de inspanning veroorzaakt door het kleine ongelukje. Nederland is er niet doorgekomen, hoewel het drietal zonder Van de Ruit (afgehaakt) ronden maakten, die bijna twee seconden sneller wa ren dan in de tijd, toen het kwartet na de door tegenslag zo moeilijke Frans van de Ruit: toeclips los geschoten. aanloopperiode nog volledig was. Het noodlot en dat kan zonder overdreven chauvinisme worden gesteld, trof Ne derland nog op een, andere manier. De Nederlandse ploeg moest als eerste van start ,reed dus in den blinde, waartegenover de andere veertien deelnemende landen een richtpunt hadden. Maar dat was minder be langrijk dan de wind, die de resul taten heeft beïnvloed. De achtervol gingskwartetten zijn namelijk niet onder gelijke omstandigheden aan de start verschenen. Ten eerste doordat het programma over bijna twee uur was uitgesmeerd. Men liet iedere ploeg in de kwalifica- tieritten alleen gaan, maakte er dus een individuele tijdrit over 4000 me ter van en onderbrak het program ma na zeven ritten voor manches uit het internationaal weinig betekende sprintnummer voor dames. In een uur was de wind, die op het moment dat Nederland reed, de vlaggen strak van de masten trok, volledig gaan liggen. De landen uit de tweede helft vam het lotingsschema hebben daar van een aanzienlijk profijt getrokken, Van de zeven ploegen, die reden voor de onderbreking ten behoeve van de sprintsters, hebben twee zich ge plaatst. Acht landen reden daarna, zest kwamen in de kwartfinales. De bondscoach zelf was - uiteraard - zeer voorzichtig met zijn commen taar. En dat, ondanks het feit, dat zijn programma voor Mexico zo maar even werd gekelderd". Wat ik er van denk? Het is moeilijk te zeggen", zei hij bedachtzaam om tijd te vinden voor een nadere formulering van zijn woorden. „Het besluit van het bonds- bestuuv daar leg ik me bij neer. Dat er niet getraind wordt vind ik jam mer. Ook al, omdat er drie trainings wedstrijden op het programma ston den. Het mozaïekbeeld dat de heer Burgwal en ik hebben opgebouwd voor Mexico, is er wei sterk door ver stoord". Het beleid vatn de KNVB in deze contrasteert volkomen met de ziens wijze van de meeste andere nationale bonden. Deze huldigen vrijwel una niem de stelling ,dat bij wedstrijden voor de voorronden van het wereld kampioenschap de belangen van het naitonale elftal moet prevaleren. Zeker als het zo'n belangrijke ont moeting is als Nederland-Polen op 7 september in Kattowitz, die wel eens beslissend zou kunnen zijn voor het al dan niet deelnemen van Ne derland aan de eindronden van het toernooi 1970 in Mexico. Opmerkelijk is voorts, dat bij het vaststellen van de datums voor de vriendschappelijke wedstrijden over leg tussen de clubs en de KNVB is geweest. Overigens was Georg Kessler uiterst tevreden over de feitelijke centrale training van gisteren. „Ik ben con tent, omdat alle zeventien geselec teerde spelers er waren. En nog meer omdat ze alle zeventien geheel fit verschenen. Dat is een ongekende weelde .Het belangrijkste van deze samenkomst is, dat we na de zomer weer groeien naar een eenheid, naar een groep. Daartoe is vandaag de be langrijkste stap gezet". Enkele uren eerder was de Neder landse bondscoach op het veld min der enthousiast geweest. Het kostte hem kennelijk moeite om de spelers uit een late vakantiesfeer te halen". Als ik zeg looppas, bedoel ik ook looppas", waren zijn woorden toen. „Het is moeilijk na de wedstrijden van zondag. Maar in Polen wordt het ook moeilijk". Zelfs uitte hij het drei gement van een half uur „strafwerk": „Als het niet zo gaat als ik wil, gaan we gewoon door tot half een „Het kwam er niet van zodat de geselec teerden rustig konden gaan lunchen, 's Middags besloot een oefenwed strijd van tweemaal veertig minuten tegen de Leidse eerste klasser UVS de eerste trainingsdag. UVS, condi tioneel (de amateurcompetitie start op 7 september) en technisch uiter aard verre de,mindere van de Oranje selectie, toonde zich een goede spar ringpartner en poogde niet door stug verdedigen de score zo laag mogelijk te houden. De „voorlopigen" kregen daardoor de kans tot redelijk goed voetbal en wonnen „officieel" met 8-0. Volgens de Leidenaren zou de eindstand echter 9-0 zijn. Wel waren beide partijen het er over eens, dat indien aanwezig, bij de rust het sco rebord 5-0 had moeten aangeven. Sjaak Roggeveen toonde zich ook mji de koninigsschutter. De spits van Holland Sport zorgde voor drie tref fers. De door bondscoach Kessler aan- Georg Kessler: „Mozaïkbeeld ver stoord". gekondigde uitbreiding van zijn arse naal aanvallers in de selectiegroep zal waarschijnlijk na de wedstrijd NAC-Feijenoord bekend worden. De kans is namelijk groot, dat Kessler zondag naar Breda komt om daar Ad Brouwers op zijn vorm te testen.... De beslissing van de KNVB om in overleg met de clubs de centrale training van vol gende week te laten vallen, is op zijn zachtst gezegd uiterst vreemd. Immers, de KNVB heeft altijd ge vochten tegen de ontwaarding van het Nederlands elftal. De KNVB heeft er ook een schorsing van het gehele eerste elftal van Feijenoord voor over gehad, toen de Rotter dammers, in hun Europacup-avon tuur, zich n'et beschikbaar stelden voor het Oranje-team. Tot voor kort had de KNVB alle begrip voor de wensen van bondscoach Georg Kessler. Het lijkt er nu op dat de bond vlak voor de definitieve be slissing wel of niet naar Mexico de heer Kessler heeft laten vallen. Een onbegrijpelijke koerswijziging. MÜNCBEN (ANP) Het tentdak voor het Olympisch stadion van Miinchen zat ongeveer 80 miljoen mark gaan kosten. Dit werd mede gedeeld door Franz Josef Strauss, de minister van Financiën van West- Duitsland. Gealarmeerd door de steeds groter wordende kosten heeft men gezocht naar andere oplossin gen, maar deze bleken niet meer te realiseren. De kosten van de staalconstructie worden op vier miljoen mark ge schat. De overige 76 miljoen zal worden uitgegeven aan de dakbe dekking, die uit kunststof zal be staan. Deze zal boven het grote Olympisch station transparant zijn. Anderhalf jaar geleden schatten de firma's Leichte Fiaechentragwerke en Krupp de kosten voor het dak op 18 miljoen mark. Dezelfde firma's toonden zich in juli van dit jaar be reid het werk uit te voeren voor 100 miljoen mark. lubeck (ANP) Axel Mitbau- er, de Oostduitse zwemkampioen op de 400 meter vrije slag, heeft in de nacht van zondag op maandag een geslaagde vlucht naar West Duits land ondernomen. De 19-jarig,e Mitbauer uit Leipzig, was met enkele familieleden op va kantie aan de Oostzeekust. Zondag nacht verliet hij de camping en zwom twintig kilometer in open zee. Maandagmorgen werd hij toen hij op een zeebaken uitrustte, opgepikt door de veerboot Nordland, die hem naar Lübeck bracht. (Van onze sportredactie) BREDA Er begint na twee wedstrijden reeds enige tekening te komen in de strijd in de ere divisie. Het is in ieder geval dui delijk dat Feijenoord en Ajax weer de grote kanshebbers voor het landskampioenschap zijn. Met deze twee ploegen zijn alleen nog NAC en Holland Sport zonder verlies- punten. Na zondag zullen er nog hooguit drie clubs met het maximaal aan tal punten zijn, want van de hui dige top-vier ontmoeten NAC en Feijenoord elkaar in Breda. Het is zonder meer het belangrijkste duel in de eredivisie. NAC was de vorige competitie een van de moeilijkste tegenstan ders voor Feijenoord. De Rotter dammers leden in Breda, toen NAC reeds versterkt was met de Polen Franckiewicz en Pogrzeba, zelfs een duidelijke nederlaag (31). Ook deze keer za\ Feije noord het zwaar krijgen. Te meer als Franckiewicz en Vissers, die de eerste twee wedstrijden niet meespeelden, hersteld zijn vam hun blessures. Verleden jaar was de kracht van de Bredanaars de aan val. Nu de verdediging, de enige in de eredivisie zonder doelpunten tegen, beduidend sterker is gewor den, tellen de treffers, die NAC maakt, meer dan het afgelopen seizoen. Of Feijenoord met Mou- liin in topvorm erin zal slagen de Bredase defensie te passeren, is een open vraag. Wel kam ge steld worden dat het niet vaak zal gebeuren. Aan de andere kant valt het ook niet te verwachten dat Leo Canjels stormlinie Eddy Trey tel dikwijls 't nakijken zal geven. Kortom een wedstrijd, warbij een gelijkspel met kleine cijfers in zit. Opwekkend voor de Rotterdam mers is dat Ajax het op Spangen tegen Sparta ook verre van ge makkelijk zal krijgen. De Kasteel bewoners beginnen tegen Haarlem (11) een misstap, maar herstel den zich keurig tegen NEC (24). De komst van de Pool Kovalic heeft de Spartanen aanvallend een stuk gevaarlijker gemaakt. Hoewel PSV in zijn eerste twee wedstrijden (11 tegen MVV en 1o tegen Telstar) allerminst heeft kunnen overtuigen, zijn de Eindhovenaran in Schiedam tegen SW favoriet. Zij moeten tenmins te wel in staat worden geacht het gebrek aan routine van de Schie dammers uit te buiten. Het lijkt een reële mogelijkheid dat de beide Haagse clubs een vooraanstaander rol zullen spelen dan het vorig jaar, toen met mid- denmootposities genoegen moest worden genomen. De twee clubs komen zondag in het Zuiderpark tegen elkaar uit. In de voorbije competitie verloor Holland Sport deze derby twee keer. Nu de pu pillen van Cor van der Hart bewe zen hebben volledig aangepast te zijn aan het eredivisiemilieu is de kaïns groter op eem puntenverde ling dan een ADO-zege. Debutant Haarlem, dat uitste kend startte met een gelijkspel tegen Sparta en een nog verras NAC-Feijenoord I SVV-PSV ADO-Holland Sport 1 MVV-Haarlem 1 Telstar-FC Twente 1 GVAV-NEC Vitesse-HVC I X Volewijck.-Veendam 1 Helm. Sp.-Den Boschl Heracles-Graafsch. 1 1 X Elinkwijk-Willem II 1 Limburgia-Roda JC Heerenveen-Drente 1 sender overwinning op ADO, kan tegen MVV zijn ongeslagen positie handhaven. Winst met gering ver schil zit er wel in. FC Twente dat niet tegen DWS aantrad, om dat het Diekmanstadion blank stond, zal te sterk blijken voor Telstar. Vooral daar de Ensche- deërs het verlies tegen ADO nog in het achterhoofd hebben. GVAV heeft weinig kans op herstel tegen NEC, dat in de persoon van de Duitser Jendrossek (ex-FC Koln) een goed afwerker heeft. Vitesse zal alles in het werk stellen om dit jaar wel de promo tie te halen. HVC kan de Arnhem mers daarbij vermoedelijk niets in de weg leggen. Veendam - Vole- weiikers is een open strijd. De Amsterdamse ploeg ontkwam de vorige competitie nauwelijks aan degradatie, maar speelt nu veel sterker, zoals in de wedstrijd tegen Cambuur is komen vast te staan. Darom beslist geen walk over voor Veendam. FC Den Bosch is uitstekend be gonnen met eem 30 overwinning op RCH. Om op vier punten te komen zullen de Bosschenaren tegen Helmond Sport niet al te veel moeite hebben. Nieuwe ling De Graafschap heeft tegen DFC ondervonden dat het in de tweede divisie veel lichter is dan in de eerste. Uitzicht op het eerste punt in de wedstrijd tegen Hera cles hebben de Gelderlanders wel. Willem II heeft met het vertrek van Henk Vriens defensief aan kracht ingeboet. Dat vormt echter geen beletsel om twee punten te gen Elinkwijk te veroveren. Roda JC, dat drie jaar achtereen net de promotie miste, zal in de derby tegen Limburgia geen fout maken 70 (de cijfers waarmee Limbur gia van Hermes DVS verloor) zal het echter wel niet worden. Bij Heerenveen SC Drente ligt een gelijkspel in de lijn der verwach tingen. RBC - Wageningen (niet op het totoformulier) is het duel van de gedegradeerde ploegen. Het ter- reinvoordeei is hier mogelijk be slissend. Van Velox - Baronie (ook niet opgenomen in toto 3) valt wei nig te zeggen, daar de Utrech ters de eerste competitiedag vrij waren. Gezien de goede indruk, die Baronie in de oefenwedstriiden maakte, is er voor de Bredanaars wel vrij zeker een gelijkspel te be halen. (Van onze sportcorrespondent) HULST Maar liefst 133 deelne mers verschenen voor de wedstrijd prijsvissen, die door de hengelsport vereniging „De Lustige Hengelaars" uit Hulst tijdens het weekend op het viswater „Sassing en Kapotte Dijk" werd georganiseerd. Het was uiteindelijk de Belg René Colman uit St.-Niklaas, aangesloten (Van onze sportcorrespondent) HULST Indien de Brusselse mil- jonairsploeg Crossing Molenbeek op zondag 24 augustus niet voor de be ker van België dient te spelen, dan zal het op die datum een vrienden wedstrijd spelen tegen HW '24 uit Hulst. In deze Belgische ere-divisie- ploeg spelen o.a. mee de bekende Tsjech Masopust (vroeger Dukla Praag) en de Braziliaan Béne. (Van onze sportredactie) breda Met zeven races ach ter de: rug en de grote prijzen van 'talie, Canada, de Verenigde Staten m Mexico nog in het vooruitzicht hst het er naar uit dat de 30-jarige «hot Jackie Stewart met Matra- j-ord dit jaar beslag zal leggen op wereldkampioenschap der cou peurs. Stewart voert met een enor me voorsprong het klassement aan. hoewel de kans zeer klein is, kan ®"een Jackie Ickx de „vliegende «hot" nog van een eindzege afhou- Voorwaarde is dan dat de Belg e nog vier te betwisten wedstrijden rint. Praktisch is dit nochtans uit gesloten omdat hij met zijn Brab- a®"Ford niet over de wagen be- cnikt om in de nog resterende ra- Cyi overwinning af te dwingen. Maar verovert Stewart zo goed 3 zeker de titel, de grote verras- ug van dit seizoen is ongetwijfeld de nog jonge Jackie Ickx, die op zondag 3 augustus de „koning van de Nürburgring" werd. Het was de zevende races van het seizoen, de zwaarste van de reeks. De 24-jarige Belg dankte de zege aan zijn uitzon derlijk talent en niet aan zijn Brab- ham-Ford, die ditmaal nu eens niet in gebreke bleef. „Ja, het was daar op de Nürburgring zeer zwaar", zegt Ickx, maar plotseling deed mijn wagen het bijzonder goed. Met wat geluk kan ik nog een paar wed strijden winnen. Natuurlijk gun ik Stewart de zege, maar er kan nog van alles gebeuren. Hij kan door on voorziene omstandigheden nog wor den uitgeschakeld Voor Ickx betekende het succes op de Nürburgring zijn tweede grote Prijs-overwinning uit zijn reeds zeer succesvolle loopbaan. Vorig jaar won hij met een Ferrari de GP van Frankrijk. Aanvankelijk be schouwde hij Le Mans als de mooi ste zege tot nu toe, maar hij heeft zijn mening moeten herzien. Een overwinning in de GP van West- Duitsland op de Nürburgring, met daarbij een reeordronde van 7.43,8, wat een uurgemiddelde van 177,2 kilometer betekent, is meer waard dan een triomf in de 24-uurs van Le Mans. De totale afstand van 319,69 kilometer werd door hem af gelegd in 1.49.55,4 en dat leverde het ongeloofwaardige uurgemiddelde van 174,5 kilometer op. Jack Brabham, ontwerper en cou reur, volgde de race vanuit de pits op twee krukken. Enkele maanden geleden raakte hij gewond tijdens de training op de omloop van Silver- stone, waarvan hij nog niet volledig is hersteld. Dit neemt niet weg dat hij er bij de GP van Italië, op 7 sep tember in Monza, weer bij hoopt te zijn. Mocht Jackie Stewart dit jaar de wereldtitel formule 1 veroveren dan zou deze terechtkomen bij een man die er, ook door de prestaties in voorgaande jaren, alle recht op heeft. Hij is op vele circuits de lie veling van het publiek. Bovendien behoort hij tot de echte knokkers, die na een slechte start kans zien om ronde na ronde een plaatsje op te schuiven. De 29-jarige Stewart is gehuwd en vader van twee kinderen. Zijn vrouw Helen neemt hij mee naar al le circuits, waar hij moet rijden. Ze zit dan altijd op een onopvallend plaatsje een boek te lezen en doet net alsof het haar allemaal maar weinig interesseert. Jackie Stewart, geboren in Dum barton (Schotland) op 11 juli 1939 was de eerste reserve van de Brit se ploeg voor het kleiduivenschieten tijdens de Olympische Spelen van Rome in 1960. Daarna schakelde hij over op de autosport- Met succes, want een jaar later was hij in Groot Brittannië al snel een der „verschrikkingen" van de clubwedstrijden, zodanig dat Ken Tyrell hem in 1964 uitnodigde om lid te worden van zijn formule 3 team. De resultaten spreken voor zich: twaalf overwinningen in zijn eerste twaalf wedstrijden op alle circuits van het vasteland. Aan het einde van het seizoen kon hij bogen op 32 overwinningen. Hij oefende ook met andere wagens: een BMC toerismo, een Lotus formule 2 en een Ferrari 250 LM „sport". Na dit schitterende debuut werd hij begin 1965 benaderd door Lotus, Cooper en BRM. Hij koos laatstgenoemde renstal en werd goede maatjes met Graham Hill. Aan het einde van het seizoen eindigde hij als derde voor zijn eerste wereldkampioenschap der coureurs, maar daarna kwam het talent van Stewart niet zo best meer uit de verf. In 1968 verliet hij BRM en ging weer naar de renstal van de Engel se houthandelaar Ken Tyrell, waar voor hij in de formule 2 en 3 zoveel successen boekte. De wagen die hij ter beschikking kreeg was een Ma- tra-Ford, waarmee hij vorig jaar lang in de running bleef voor de wereldtitel, om uiteindelijk nog door Graham Hill geklopt te worden Maar dit jaar zal het wel lukken. De man die onder uiterst moeilijke weersomstandigheden zijn bolide tot topprestaties weet te dwingen, ver dient het. Zelfs zijn concurrenten zijn deze mening toegedaan. En wat Jackie Ickx dan ook nog mag win nen, Stewart kan in de beslissende fase van de strijd om de kroon ten minste rekenen op de zeer betrouw bare combinatie Matra-Ford en de uitnemende organisatie van Ken Ty rell. bij de vereniging De Knorhanen in Heikant, die de meeste punten wist te verzamelen (16). De verdere uitslag luidde: 2 L. J. Thuy (Heikant) 10 punten, 3 J. v. Os- selaer (Kemseke-B.) 9 punten 4 C. de Bleyzer (Clinge) 7 punten, 5 v. Eetvelde (Stekene-B.) 6 punten 6 J. Dey (Axel), 7 W. de Vliegher (Hei kant) 8 E. Luyck (Hulst), 9 P. Zaman (Stoppeldijk) en 10 A. de Schepper (De Klimge-B.) allen 5 punten. (ADVERTENTIE) I* (Van onze sportcorrespondent) HULST Op zaterdag 23 en zon dag 24 augustus zal de tennisclub „Hulster Ambacht" uit Hulst de fina les van de clubkampioenschappen houden. Tevens worden ook de fina les van het veteranentoernooi gehou den.

de Stem | 1969 | | pagina 13