MIELE Huldiging Ottenbros: eerst even wennen Bob Kroonen won ,Wouwse Plantage' ROGER VAN HAMBURG: 3 MEDAILLES NIEK FLEURY WAS STERKER Tweemaal goud, een keer brons in Wenen Adviezen van de heer Thung Niet slecht Tine Jansen won „coupe' wasautomaten TiAicu Korfbalploeg van Tjoba behaalde zege in Kloetinge Uitslag VIERDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANDAG 18 AUGUSTUS 1969 WATERPOLO Het Nederland* zevental heeft tijdens het zeslaag, toernooi, dat in het Zweedse Vaes. teraas wordt gehouden, met 8-3 vu België gewonnen. Later moeit Oranje in een teleurstellende wed. strijd een punt afstaan aan Zweden (1-1). Lang leek het alsof de Zweden zelfs zouden winnen, maar de ZIAN. speler Jan Evert Veer slaagde et vijf seconden voor het laatste fluit, signaal in de gelijkmaker te scoren. Verdere uitslagen: West Duitsland- Engeland 2-0, West Duitsland-Belgij 9-3, Spanje-Zweden 4-4, Engeland. Spanje 2-3. De Oostduitsers hebben met zes punten uit drie wedstrijden de leiding. Nederland verloor van West Duitsland met 3-1. WIELRENNEN Na de derde etappe van de ronde van Luxemburg voor amateurs staat de Nederlander Jan Spetgens op de zesde plaats in het algemeen klassement. De derde j etappe, welke gisteren werd verre- den en van St. Leger naar Maissin voerde, leverde een overwinning op voor de Zwitser loken. De Neder lander Kellenaers werd vierde, Spet- gens negende en Aling elfde. MOTORSPORT Niet minder dan 5000 toeschouwers waren in Meijel present bij wegraces. In de 50 cc ging de zege naar Henk Kei- sel met Kreidler. Hij reed de 40 kilo meter in 31 minuten en 17,4 secon den. Verdere uitslagen: 125 cc inter nationalen: 1. Teunis Ramaker (Hat- tem) met Kreidler; 125 cc: 1. Jan Zoomelt (Oldebroek); 125 cc inter nationalen: 1. Cees van Dongen (Al melo); 250 cc: 1. Kors de Boer (Hoofddorp), 3. Piet van de Goor- berg (Breda) met Yamaha. De Rui Vladimir Kavinov heeft de Grote Prijs van Rusland, meetellend voor het wereldkampioenschap motor cross in de 250 cc-klasse gewonnen. De Belg Joël Robert, die tweede werd, behield zijn Europese titel. De internationale motorcross in het Belgische Lummen leverde een on betwiste zege op voor onze landge noten Broer Dirkx en Joop Brou wer. In beide manches ging deze combinatie als eerste door de finish, De coureurs Spahn en Noorlander wonnen op een Kawasaki de inter nationale zesuren race op het cir cuit van Zandvoort. Aad Steylen: marathontitel. CEES VAN DONGEN TENNIS De Australische oud- Wimbledonkampioene Margaret Court heeft de damesenkelspeltitel veroverd van een internationaal toernooi in Haverford (VS). Zij ver sloeg in de finale de Engelse Virgi nia Wade met twee keer 6-4. De Britse begon de partij met zeer agressief spel en nam een voor sprong van 4-1. Toen Margaret Court echter de baseline verliet wes de eerste set snel beslist. De Aus tralische, houdster van de Franse en Australische titel, won vijf sets achter elkaar. In de tweede set werd Margaret Court niet meer be dreigd. Zij verdiende met haar zege bijna vierduizend gulden. Voor de open kampioene van Forest Hills, Virginia Wade was een bedrag van ongeveer twee duizend gulden weg gelegd. ALLERLEI Paul Hoekstra en Jan Wittenberg zijn tijdens de Eu ropese kampioenschappen in Moskou als derde geëindigd op het nummer K-2. Het goud ging naar de Roeme nen Vernescu en Skjotnik. De vijfde race van de strijd om het Europese kampioenschap in de Olympiajollen, welke plaatsvond op het Zuidlaarder- meer, is gewonnen door de Westduit ser Woite, die tevens de leiding heeft in het algemeen klassement. De Pool Kania veroverde de Europese titel in de Hornetklasse en Wim Guldemond (Ned.) bemachtigde de kroon in de Sharpie-klasse. De Zweed Akerson prolongeerde zijn ti tel bij de Finnjollen. Voor het eerst in de 69-jarige geschiedenis van he' toernooi om de Davis Cup heeft Roemenië de challangeround be' reikt. Dit door een 3-2 zege OP Groot-Brittannië. (ADVERTENTIE) VLAARDINGEN De Konhi Atletiek Unie, die na de Olyi] Mexico Stad door de affaire rend te kampen heeft gehad më gisteren na afloop van de Nede schappen vijf- en tienkamp nieuw met een probleem gec« weken geleden na de nationale! ningen presenteerde de KNAl naar de Europese kampioenschj de maand in Athene worden ge kendtnaking van de zeven atle De KNAIJ had in feite alleen reke ning gehouden met Miep van Beek die dit jaar grote vorderingen heefl gemaakt en in Udem met 4636 punter een nieuw nationaal record vestigde Marian Ackermans kwam in dezelfde wedstrijd tot 4605 punten. Gezien de; stijgende prestatiecurve van Miep var Beek had de Amsterdamse de beste kansen voor Athene. De KNAU wilde Marian Ackermans echter niet later schieten en om haar niet te demora liseren werd de keuze uitgesteld tot Vlaardingen. De keuzeheren hoopter dat het tweetal in de strijd om de vijfkamptitel de 4700 puntengrens zou overschrijden, waarmee alle proble-| men opgelost zouden zijn. In Vlaardingen bleek Miep va: Beek echter niet in topvorm te ste ken. De twintigjarige ADA-atlet< bleef juist op kogelstoten en versprin [gen, twee nummers, die de laatsti weken bijzonder vooruitgingen bene den de verwachtingen en scoorde een totaal van 4644 punten, overigens nog acht punten boven haar oude recórd.[ Marian Ackermans, vechtend voo: haar laatste kans, greep die met bei de handen en kwam uit op een totaal van 4698 punten, een nieuw nationaal record. En daarmee ontstond voor de KNAU het dilemma. Miep van Beek de voorkeur geven of Marian Acker mans, die op het „examen" de beste cijferlijst kon overleggen? Goede raad zal de komende dagen wanneer| de beslissing moet vallen duur zijn. De mogelijkheid van een tweede vijf kamp wil de KNAU terecht niet aan grijpen omdat dan weer problemen kunnen ontstaan. Wanneer Marian Ackermans de 4700 puntengrens net niet gemist had, was de oplossing niet zo moeilijk geweest. Miep van Beek bad het dan nog eens kunnen probe ren om de grens ook te halen. Het is echter de vraag of de IAAF. met de eis van 4700 punten voor de vijfkamp, waarin sinds 1 januari van HONDERDEN GULDENS GOEDKOPER 416 Superautomatlc 421 Monoknop 412 Automatic de Lux* en toch kwaliteit, garant!' en service Dat kan alleen Wilhelminastraat 34-3® Breda Tel. 24500 Komt u eens langs! 'Van onze korfbalmedewerker) KLOETINGE Tjoba uit 'sHeer- «endrikskinderen heeft zaterdag voor de derde keer het jaarlijkse Xorfbaltournooi in Kloetinge gewon- en kreeg daardoor de wisselbe ker definitief in bezit. De finale ging tegen het Middel- Ul7>se Swift, dat eveneens twee edstrijden had gewonnen. Straf- °kPen moesten in de beslissings- edstrijd tussen beide rivalen uit- Praak doen en hierin bleek Tjoba ,ets sterker te zijn. Hij de seniorenafdeling II was het eede team van Swift favoriet aar belandde verrassend op de on- erste plaats in zijn poule. Animo erd eerste gevolgd door de organi- rende vereniging Blauw-Wit. Bij senioren III ging de eerste prijs aar Luctor terwijl Stormvogels de prijs opeiste. Bij de senioren IV de uitslag: 1. Volharding, 2 Wa D-Wa' n'e* d'rect verrassend j Hij de seniorenafdeling V ging eefste prijs naar Zaamslag en de ^eede naar Ondo. do en Animo spee.lden zich in eo„,e de junioren I en II. Na sw Hk sPeI 2-2 won Tjoba met de i °rPen- Uitstekend was de der- gei P'aats van Blauw-Wit dat na een de» spel tegen Swift (2-2) beter ae strafworpen nam. l 'J de adspiranten afdeling I en v? Animo als eerste uit de strijd hardi'1 Pupillen afdeling I Vol- (Van onze sportredactie) HOOGERHEIDE De officiële huldiging van Harm Ottenbros in Hoogerheide, was er een, waaraan men even moest wennen. Dat lag aan het voor dit soort bijeenkomsten wat onge wone aanvangsuur van half elf, een tijdstip dat voor de ceremonie op het gemeentehuis geen enkel bezwaar inhield, maar dat een uur of wat later toch wel even vreemd aandeed bij de min der protocollaire huldiging in het supporters café. Daar toeterde rond twaalf uur de Bergen op Zoom- se carnavalskapel „De Leutmakers" een stel „mee zingers" uit de instrumenten, speelde de Hooger- heidse hammondorganist Janus Augustijn met veel succes vrol'ijke top-nummers, zong de zaal uit volle borst een door Frans Goossen gecomponeerd feest lied op de wijze van „Lilly Marleen" en bracht Kees Stok er de stemming in met het simpele maar zeer doeltreffende „Holder de bolder,. Harm werd kam pioen in Zolder". Het waren onvergetelijke mo menten, maar nogmaals, men moest er op dit voor feestvreugde zo vroege uur van de dag wel even aan wennen. Het organisatie-comité (bestaande uit vertegen woordigers van de gemeente en de supportersclub) had bij de planning geen andere kunt op gekund, want de man waar het allemaal om begonnen was, moest in de late middaguren nog koersen. Achteraf bleek het tijdstip van half elf geen enkel bezwaar en verliepen de bijeenkomsten op het gemeentehuis en in het supporterslokaal bijzonder sfeervol en ge animeerd. al was het duidelijk dat vele gemeente naren op dit uur van de dag andere verplichtingen hadden. De belangstelling in de straten van Hoogerheide mocht niet slecht genoemd worden, ze lag echter wel beneden het peil van vorige week zondag. Bij het gemeentehuis echter hoopte zich een aardige massa op en die was niet moe te krijgen met applaus en hoera-geroep. De huldiging in de open lucht (Op een fors podium) betrof behalve Harm Ottenbros en fa milie ook René Pijnen en Gerard Koel, twee inwo ners die eveneens prat kunnen gaan op een titel. Pijnen is 50 kilometer kampioen en Koel won de Nederlandse sprint-titel, zodat om met burgemees ter De Leeuw te spreken deze gemeente een unieke serie sporthelden heeft. Burgemeester De Leeuw beheerste piet een toe spraak vol fraaie volzinnen en tintelende lyriek de plechtigheid en hij sloot die af met het aanbieden van cadeaus. Een gouden speld voor Ottenbros, een zilveren voor Koel en Pijnen. „Een speld", zo zei de burgemeester, „om jullie te prikkelen tot verdere prestaties". Be halve dat kregen de renners een aansteker, „waar van ik hoop", vervolgde de burgemeester, „dat daar mee de burgerij aangestoken wordt om naar het voor beeld van jullie, gezonde lichamelijke beweging te nemen". Namens de bevolking tenslotte overhandigde de heer De Leeuw het cadeau dat een huis-aan-huis-col- lecte opleverde: een kleurentelevisie. „Wat zal die regenboogtrui daar geweldig op uitkomen", grapte Ottenbros in zijn dankwoord. Hij verontschuldigde zich voor het feit, dat zijn speechje op papier gezet was, „maar in het openbaar spreken gaat me nu een maal moeilijker af dan in het openbaar fietsen". Vóór Harm Ottenbros aan dat toespraakje kon begin nen, had hij eerst nog een aantal lovende woorden mogen horen van o.a. KNWU-vertegenwoordiger Jef van de Vijver en zijn ploegleider uit de beginjaren, Joop Stoop. Toen dat (voortreffelijk gepresenteerd door cere monie-meester Chris Delbressine) allemaal achter de rug was en de fanfare Aurora en Scheldezonen (met majorette-peloton) hun repertoire afgewerkt hadden, verplaatste het feest zich naar café „In de Zon" waar een werkploeg van dertig man voor een opvallende versiering had gezorgd. Het werd een ongedwongen bijeenkomst, met aardige toespraken, fraaie cadeaus (de supportersclub bijvoorbeeld schonk een radio) en vooral veel luchtige muziek. TILBURG (ANP) Tine Jansen uit Wychen heeft gisteren in het zwembad De Beekse Bergen in Til burg de Coupe Beekse Bergen ge wonnen. Zij kreeg deze beker, omdat zij naar het oordeel van de jury de beste prestatie leverde tijdens de twee kilometer zwemwedstrijden. Uitslag 2.000 schoolslag heren: 1 Bartelds (ZIAN) 32 min. 03.5 sec.; 2 Heydingen (AZ PC) 32.17,3; 3 Wen- tink (DJK) 32.19,0. 2.000 m schoolslag dames: 1 Janus (Heemstede) 32 min. 12,5 sec.; 2 Groen (Wychen) 33.26,5; 3 Weekers (PSV) 33.27,5. 2.000 m vrije slag heren: 1 Schou ten (VZC) 25 min. 38,8 sec.; 2 Lan- deweerd (De Robben) 25.44,7; 3 Prins (Njord) 25.47,0. 2.000 m vrije slag dames: 1 Jansen (Wychen) 27 min. 43,3 sec.; 2 't Veen (De Robben) 28.03,0; 3 v. d. Velden (ZIAN) 28.04,0. (Van een onzer wielermedewerkers) WOUWSE PLANTAGE Bob Kroonen is winnaar geworden van de zeer zware ronde van Wouwse Plantage. Zwaar, omdat de renners iedere ronde meer dan de helft van tweeënveertighonderd meter lange parkoers tegen de sterke wind moesten opboksen. Voor vele renners, die niet gewend zijn om op een par- Bob Kroonens greep naar de zege in beeld. WENEN (ANP) Nederland be haalde bij de Europese jeugdkampi oenschappen zwemmen in Wenen drie medailles: twee gouden en een bronzen. Eén zwemmer was hier voor verantwoordelijk: Roger van Hamburg werd Europees jeugdkam pioen op de 400 meter vrije slag en de 1500 meter vrije slag en veroverde brons op de sprint. De Nederlandse vertegenwoordiging moest het verder stellen met enkele vierde plaatsen en lagere klasseringen in finales. Frieke Buys eindigde in de finale van de 100 meter vlinderslag als vier de. Haar tijd, 1 minuut en 10,3 se conden, was tweetiende seconde bo ven het Nederlandse jeugdrecord, dat de Vlaardingse sinds 11 juli van dit jaar (op de 110 yards gezwommen) in handen had. Winnares werd de Hongaarse Andrea Gyarmati met de voortreffelijke tijd van 1.06.1. Op de 200 meter wisselslag verover de Wilma van Beek in de eindstrijd de zesde plaats met een tijd van 2.40,9. Dit was tweetiende seconde sneller dan haar prestatie in de se ries. Europees jeugdkampioen op deze afstand werd de Oostduitse Brigitte Schuchardt met 2.32,3. In de eindrangschikking op de 800 meter vrije slag (die in vier series op tijd werd gezwommen) plaatsten Anke Rijnders (10.16.8) en Linda de Boer (10.18,2) zich respectievelijk als zevende en achtste. Voor de Naardense viel dit resultaat enigs zins tegen na de 10.02,4 van een maand geleden in Venlo, hetgeen een nieuw nationaal record betekende. Het was een uiterst snelle finale, ge zien het nieuwe Europese record van de Oostduitse Karin Neugebauer met 9.30.8 Zij versloeg de oud-recordhoud ster Novella Calügaris, die met 9.36.9 nog onder haar beste tijd (9.38,0) bleef. De voornaamste uitslagen van de finales zijn: jongens: 200 meter wisselslag per soonlijk: 1 Andreas Hargitay (Hon) 2.21,4; 2 Jorge Comas (Spa) 2.23,4; 3 Dietmar Brandt (Odl) 22.4,4. 1500 meter vrije slag: 1 Roger van Hamburg (Ned) 17.31.1; 2 Axel Freu- denberg (Odl.) 18.03,3; 3 Lutz Pohle (Odl) 18.10.0; 4 Fladimir Sjestopalov (Rus) 18.17,5; 5 Jarmo Haeyrinen (Fin) 18.25.4; 6 Francis White (Ier) 18.25,9; 7 Claudio Bevione (ita) 18.34,1; 8 Jean-Jacques Moine (Fra) 18.39,4. 100 meter vlinderslag: 1 Udo Le- narczyk (Wdl) 1.01,0; 2 Pytr Dlucik (Pol) 1.03,5; 3 Attila Csaszari (Hon) 1.03,8. meisjes; 200 meter wisselslag per soonlijk: 1 Brigitte Schuardt (Odl.) 2.32,3; 2 Evelyn Stolze (Odl.) 2.34,9; 3 Nina Petrova (Rus.) 2,36,8; 4 Objedkowa (Rusl) 2.37,8; 5 Zarnowie- cki (Pol) 2.39,0; 6 Wilma van Beek (Ned.) 2.40.9. 800 meter vrije slag: 1 Karin Neu gebauer (Odl.) 9.30,9 (Eur. ree); 2 Novella Calligaris (Ita) 9.36,9; 3 Nadrea Eife (Odl.) 9.53,5; 4 Gumilla Wikman (Zwe) 10.05,8; 5 Gunulla Johnsson (Zwe) 10.12,6; 6 Koedosja (Rus) 10.15,8; 7 Anke Rijnders (Ned 10.16,8; 8 Linda de Boer (Ned) 10.18.2. schoonspringen: 1 Alli Selina (Rus) 313,47 punten. 100 meter vlinderslag: 1 Andrea Gyarmati (Hon) 1.06,1; 2 Gabriele Wetzko (Odl.) 1.08,2; 3 Zsuzsa Toth (Hom) 1.09,6; 4 Frieke Buys (Ned.) 1.10,3. Nederland bezette in de medaille rangschikking de vierde plaats als eerste Westeuropese land achter Oost Duitsland, Rusland en Hongarije. De lijst ziet er als volgt nit: 1 Oost Duitsland 7 goud, 8 zilver, 7 brons; 2 Rusland 5, 4, 3; 3 Hongarije 4, 3, 2; 4 Nederland 2, 0, 1, 5 Spanje 1, 2, 2; 6 Italië en Zuidslavië 1, 2, 1; 8 West-Duitsland 1, 0, 3; 9 Polen 0, 1, 0; 10 Frankrijk en Zweden 0,0,1, koers in het open land te rijden was dit direct te veel. Slechts vijfentwin tig van de negentig gestarte renners baalden de finish. Na vijf ronden waren reeds veertig man uit koers. Op dat moment viel het peloton in twee stukken. In het eerste groepje van negentien man za ten Leo Bogers, Wim Evertse, Bob Kroonen en twee renners welke pas sedert veertien dagen van de nieu welingen naar de amateurs zijn over gestapt. Deze twee, Kees Bal en Frans Hoeks, leverden een wezenlijk aan deel aan de voorsprong welke de vluchters opbouwden. De sterke wind eisten eveneens zijn tol onder ren ners als Sieb van Dongen, Jan Hor dijk, Henk Stander en Wim van Stee- nis. Het tweede groepje van zestien man kwam ronde na ronde op een grotere achterstand te staan. Nog dertig kilometer waren te rij den, toen Adrie Naaktgeboren alleen probeerde weg te komen. Hij kreeg een voorsprong van een dertigtal me ter. Eén ronde hield hij deze voor sprong vol. Direct hierna sprongen Kas Fiktorie en Bep van Dorth weg. Hun uitlooppoging zou ook op niets uitlopen. Het hoge tempo op het stuk waar de renners de wind in de rug hadden was er de oorzaak van dat verdere ontsnappingen achterwege bleven. In de eindsprint was het Bob Kroonen, die het jonge talent Kees Bal nog juist voor was. Bij de nieu welingen was het Cees van Bostelen, die in de eindsprint de grote groep versloeg. Bij de aspiranten was het de grote favoriet Leo van Campo die de bloemen voor zicht opeiste. AMATEURS: 1 B. Kroonen, Dor drecht; 85 kilometer in 2.08.23, 2 K. Bal, Kwadendamme, 3 W. Eevertse Zierikzee, 4 A. Coppens, Moerstra ten, 5 C. v. d. Berg, St.-Maartensdijk, 6 J. Huyps, Heerle, 7 C. van Dongen, Oud-Gastel, 8 B. van Dort, Zwijn- drecht, 9 L. Bogers, Ossendrecht, 10 D. Aardoom, Puttershoek, 11 C. Frij- ters, Zegge, 12 A. Naaktgeboren, 's-Gravendeel, 13 J. Booy, Papen- drecht, 14 A. van Opdorp, Hooger heide, 15 K, Fiktorie, Bergen op Zoom, 16 T. Damen, Ulvenhout, 17 F. Hoeks, Hoogerheide, 18 C. v. d. Ende, Monster, 19 M. Bakker, Rotter dam, 20 J. Rijnvos, Hoeven. NIEUWELINGEN: 1 C. van Boste len, Halsteren, 54 kilometer in 1.25.10, 2 J. Zuidweg, Rotterdam, 3 3 J. de Rooy, Hoeven, 4 G. van 't Geloof, 5 A. v. d. Hoek, Dirksland, 6 M. Venix Rotterdam, 7 J. Hellemons, Halsteren Deusing, Halsteren, 10 J. van Hoof, 8 L. den Hartigh, Blaaksedijk, 9 A. Roosendaal, 31 H. Pronk, Schevenin- gen, 12 J. van Riel, Dongen, 13 P. Kalkman, Den Haag, 14 C. v. d. Berg Kruisland, 15 C. St. Nicolaas, 's-Gra vendeel. ASPIRANTEN: 1 L. van Campo, Ossendrecht, 35 kilometer in 0.57.10, 2 J. Selders, Roosendaal, 3 J. Konings, Sprundel, 4 A. van Freijen, Lepel straat, 5 J. Rovers, Roosendaal, 6 J. v. d. Lugt, Berkel, 7 N. Snelleman, Gouda, 8 J. de Jager, Biezelinge, 9 J. Vroegrijk, Roosendaal, 10 S. Ha melink, Terneuzen. SCHEVENINGEN (ANP) Enkele jaren geleden verliet de nieuwe kampioen Niek Fleury teleurgesteld de bondstraining. De dagelijkse training (in militaire dienst veelal samen met Tom Okker) had niet gebracht, wat Fleury er op grond van zijn tennisaanleg van had verwacht. „Je stond onder druk. Je mocht niet verliezen", aldus de Amsterdammer. Als het even niet goed ging, maakte hij zich kwaad op ailes en iedereen. Dan kwamen de wilde klappen. Hielp dat niet en het hielp natuurlijk niet dan werd hij zichtbaar bestormd door medelijden met zichzelf, hetgeen zijn concentratie niet bevor derde. Fleury gaf het tennis eraan en stelde zijn studie voor fysiothera peut voorop. Bij de overgang van Tom Okker naar het professionalis me, was hjj e en van degenen, die weer moed kregen. In verbluffend korte tfjd kwalificeerde hij zich als eerste speler voor het Daviscup- team, dat dit voorjaar tegen Cana da speelde. Mentaal sterker nu dan hij ooit was geweest. Hoe dat komt? „Ik doe veel aan ademhalings- en concentratieoefeningen daar wordt je zo rustig van". Dezelfde Niek Fleury, die vroeger snel het hoofd liet hangen, worstelde zich tijdens de nationale kampioenschappen langs Jan Coebergh, van wie hij een jaar tevoren had verloren en strafte vervolgens Jan Hajer's ongemoti veerd optimisme danig af. Voor deze wedstrijden had hij het advies ingewonnen van de Amster damse tennisdeskundige, de beer Thung. Met hem nam hij ook de fi nale tegen Evert Schneider door. ,,'s morgens en 's avonds besteed den we daar een half uur aan. Voor dat ik op de baan kwam, had ik die partij ai een keer of tien gespeeld. Mij kon niets meer gebeuren. Ik wist, dat ik diep op Schneider's backhand moest spelen, dan zou hij weinig kunnen doen. En als hij daar wat anders tegenover zou stellen. Wat dan nog? Ik was immers veel fitter dan hij", zo vertelde de nieu we kampioen ontspannen. „Ik heb het nog nooit zo goed gedaan als de ze keer". Fleury's kunnen reikte tot twee en een halve set. Nadat hij bij 4-5 in de eerste set een setpoint had on gedaan gemaakt, overklaste hij zijn tegenstander in de tweede en tot halverwege de derde set. Bij een achterstand van 3-0 ging Schneider, die tien dubbele fouten sloeg, nog wat meer vertragen. En ditmaal had hij succes. Met wilde slagen schonk Fleury hem zes games ach tereen. De koude douche in de rust pauze bracht de Amsterdammer weer bij zijn positieven. Scorend met schuine forehandve- gen en offensief geslagen backhands verhoogde hij in de vierde set het tempo. Weer werd het 3-0. Ditmaal duurde de inzinking slechts een service-game. Hij brak onmiddellijk terug en won op het tweede match point. Evert Schneider had het ge durende de gehele partij te kwaad gehad met de lijnrechters. Al in de eerste set werd een service van hem afgekeurd wegens voetfout. „Wat zullen we nu hebben", riep de Hagenaar verbaasd. Want de aankondiging kwam niet van de service-rechter, maar van de man, die de middenlijn bewaakte. Schnei der had zijn voet over het denk beeldige verlengde van de midden- Niek Fleury: de nieuwe kampioen aan de champagne. lijn gezet. Daar wordt anders nooit op gelet. „In de twaalf jaar dat ik nu tennis, is me dat nog nooit ge beurt", aldus Schneider. Hij weiger de demonstratief wat verder weg te gaan staan en werd nog enkele ma len voor voetfout bestraft. Na de rust ook door de man aan de overzijde, die voordien niet had gereageerd. Het optreden van het arbitrale korps, gaf na afloop aan leiding tot discussies. Ook intern. Sommigen waren het niet eens met de stringente uitvoering van de re glementen. Men vond het wat over dreven. Zo ook de man, die speci aal was aangewezen voor het letten op voetfout. Deze constateerde, dat Schneider op matchpoint bij het ser veren zijn voet op de lijn zette, maar zei niets, omdat h(j het tegen zijn gevoel voor sportiviteit vond indruisen een party op een derge lijke manier te beëindigen.

de Stem | 1969 | | pagina 8