Zuid -Belé lanc E.B.S.0. Spee voor dece al gt Engel Zeeuwsch-Vlaanderen Levensschool biedt H. A. School onderdak Sexhandel in Zeeland ligt nog helemaak braak Scherpe discussie over nieuwe kleuterschool fjjÈ Eenvoudige zaken bleken toch moeilijk te verteren OOSTBURG A* Godeau Student gewond, twee auto's vernield Volksdansgroep Hava Naguila GOES Burgerlijke stand Nieuwe PWG Eerste aardgas Koopavond Affiches voor cultureel jeugd paspoort SAMENSMELTING IN VERSCHIET P. J. M. Metz in Terneuzen Diep gezonken Braak RAAD KLOETINGE Walcheren stopt met herdenken in grote stijl RAAD KAPELLE 3000e schip door sluizen van Terneuzen t Hotel Ockenburgh a. kamermeisje b. buffet- bediende GEVESTIGD A. J. van Kruiningen Voorlichtingscentrum Huishouding en Gezin Glas in Koper! BOUWDOZE Sinterklaas DE STEM Door de onoplettendheid van een autobestuurder uit Sluis ontstond bij Draaibrug een vrij ernstige botsing. Doordat de bestuurder van een per sonenauto, die in de richting Oost burg reed, af moest remmen omdat zijn voorganger links af wilde slaan, en de daar achterop rijdende automo bilist, afkomstig uit Sluis, dit niet tij dig opmerkte, kwamen beide wagens met elkaar in botsing. Door de schok die hierdoor ontstond belandde de Amsterdamse student E. M. met zijn auto op de linkerrijbaan en kwam in botsing met een andere personenauto die uti de richting Oostburg kwam. De twee auto's werden totaal ver nield; de student uit Amsterdam moest met snijwonden naar het St.- Antoniusziekenhuis in Oostburg wor den gebracht. Koewacht Gymnastiekclub De Gymnas tiekvereniging te Koewacht heeft de algemene ledenvergadering ge houden. De voorzitster Mevr. De Groot deelde mede. dat de gym. leraar de heer W. vam de<n Branden om gezondheids redenen ontslag had genomen. Als nieuwe leraar werd aangesteld de heer Van Kerckhoven te Koewacht. Met algenen stemmen werd de aftredende voorzitster Mevr. De Groot opnieuw gekozen, De club telt thans 50 leden. Zwemwedstrijd De nog jon ge zwemclub van Koewacht zal aan de zwemwedstrijd over twee kilome ter, die op 6 september te Sas van Gent wordt gehouden met 5 deel nemers inschrijven. Schoondijke Zwemwedstrijden Een dezer dagen werden te Schoondijke zwemwedstrijden gehouden in het gemeentelijk instructiebad. Door de Schoortdijkse jeugd werd bijzomder- enthousiast deelgenomen. De uit slagen waren: Schoolslag: Jongens onder de 10 jaar over 25 meter: 1. Harrie Rie- mens, 2. André Vercruijsse, 3. Ro nald Gemaert. Meisjes onder de 10 jaar over 25 meter: 1. Tanja Ver cruijsse, 2. Lidwina de Poorter, 3. Annelies Vercruijsse. Jongens boven de 10 jaar over 50 meter: 1. Bram de Bliek (1.02.2 min.), 2. Theo Bo- gaert, 3. Frank Wijffels. Meisjes bo ven de 10 jaar over 50 meter: 1 Ger- da Gernaert (1.05.4 min.), 2. Tilly Vercruijsse, 3. Ineke Gijs. Rugslag: Meisje» onder de 10 jaar over 25 meter: 1. Tanja Vercruijs se (36.3 sec.), 2. Annelies Vercruijs se. Jongens boven de 10 jaar over 25 meter: 1. Frank Wijffels (33.8 sec.) 2. Bram de Bliek, 3. Bram Hubragt se. Meisjes boven de 10 jaar over 25 meter: 1. Tilly Vercruijsse (39.2 sec.), 2. Els Murre, 3. Rita de Lij- ser. Vrije slag: Jongens onder de 10 jaar over 25 meter: 1. André Ver oruijsse (37.8 sec.), 2. Ronald Ger naert. Jongens boven de 10 jaar over 25 meter: 1. Bram de Bliek (24 sec.) 2. Adje Jansen, 3. Eddy de Poor' ter. Meisjes boven de 10 jaar over 25 meter: 1. Ineke Gijs, 2. Tilly Ver cruijsse. De wedstrijden werden ge organiseerd door badmeester Sjaak Boeckhout. Vogelwaarde De volksdansgroep Hava Naguila gaat dinsdag 19 augustus weer van start met een eerste oefenavond en wel voor beide afdelingen groep A en groep B samen. Aanvang 19.00 uur. Op de eerste oefenavond is er een mogelijkheid voor belangstellen den om eens een kijkje te nemen en eventueel wat mee te dansen. Indien er voldoende nieuwe dan sers zijn, zou er een derde afdeling bijkomen, groep C. De oefenavonden worden ook dit nieuwe seizoen weer allemaal gehouden in het sportge bouw te Hengstdijk. Voor het ko mende seizoen staan er weer diverse officiële optredens in ons land en in het buitenland op het programma. Een hoogtepunt zal ongetwijfeld dt grote volksdansdag zijn, die Have Naguila organiseert op 2 november bij gelegenheid van haar eerste ver jaardag. Er zullen dan in Vogelwaar de verschillende volksdansgroepen optreden, waaronder enkele buiten landse. Westdorpe Kookcursus Binnenkort wordt op verzoek van verscheidene dames opnieuw aangevangen met een, nu uitgebreide, cursus „Belgische fijne keuken". Deze cursus wordt zes we ken lang eenmaal per week gehou den in het Oudt Raedhuys. De leiding is in handen van de Belgische me vrouw Van Daele. Feestavond De buurtvereniging uit de Lindenlaan houdt jaarlijkse feestavond op zaterdag 13 septem ber in de nieuwe zaal van Het oudt Raedhuys. Zuiddorpe Burgerlijke stand Geboren: Fa- bienne, dv E. de Witte en M. de Schepper; Carolien, dv L. Inghels en L. van den Brande. Overleden J. Vernimmen 80 jaar. Geboren: Alexander Henricus Ma ria zv P. Welles en M. Kremers te Goes; Paul Alexander zv J. Ver- beemen en J. Schellings te Goes Jan-Willem zv P. van Maelsaeke en E. Moerdijk te Goes; Tommy zv P. Verwest en A. Kouwenberg te Zie- rikzee; Dirk Hendrik zv D. van der Jagt en J. de Vos te Eist; Andries zv J. Gunter en J. Knuist te Goes; Hendrik Jan zv K. de Vos en H. Vogelaar te 's-Heer Arendskerke; Freddie Theodoor zv W. Weezepoel en C. Govers te Goes; Dina Mar- garetha Saskia dv M. de Pan en J. Kloote te Yerseke; Clarinda Geer- truida Elizabeth dv C. Harinck en P. Breel te Goes; Adriana Johanna dv A. de Haze en C. Groenleer te Kortgene; Ingrid Frederice dv J. Jansen en P. Kramer te Goes; Jeanine Hermina dv J. Oggel en J. Hazewinkel te Goes; Alexandra In geborg dv M. Reijnoudt en P. de Jong te Goes. Getrouwd: Jozua Quaak 23 jr. te Zierikzee en Regina Hopmans 22 jr. te Goes. Overleden: Pieternella Jacoba Roose 79 jr. te Goes, wv J. A. van der Linde; Frans de Ruiter 69 jr. te 's-Heer Arendskerke ev M. N. Kod de; Jacomina Johanna van Waarde 70 jr, te 's-Gravenpolder ev H. A. Minnaard; Adriana Goeree 78 jr te Kruiningen wv W. Brandt; Paulina Dek 79 jr. te Kruiningen ev H. M. Vercouteren; Maatje Nijsse 70 jr. te Driewegen wv J. Blok; Elizabeth van der Maas 80 jr. te Goes wv W. van Klooster; Daniel Schijf 72 jr. te Ovezande ev A. de Witte. Vrijdagmorgen heeft P. W. G.-tex- tiel n.v. te Goes haar nieuwe bedrijfs pand aan de Voorstad in Goes in ge bruik genomen. Burgemeester mr. F. Huber gaf de plechtigheid een offi cieel tintje. Des middags was er een receptie. Velen maakten van de gele genheid tot feliciteren gebruik. Heinkenszand Maandag zal er voor het eerst aard gas door het buizennet in de gemeen te Heinkenszand stromen. Eén en an der krijgt een officieel accent door de aanwezigheid van de burgemees ter, die de eerste door aardgas ge voede vlam, zal aansteken. Kapelle Nieuwe secretaris De heer Joh. Burger heeft per 1 september a.s. eervol ontslag gekregen als secreta ris-penningmeester van de burgerlij ke instelling voor maatschappelijke zorg in Kapelle. In zijn plaats is door de raad in deze functie be noemd de heer J. J. van Wiliegen, kassier vam de veiling in Kapelle. Benoemingen Het bestuur van de stichting gemeenschapshuis en dienstencentrum te Kapelle heeft be noemd tot leidinggevende functiona ris (maatschappelijk werker) de heer J. C. van Hartingsveldt te Ber gen op Zoom. Tot beheerder vam het nieuwe centrum, dat in oktober ge opend zal worden, werd benoemd de heer B. A. Rooze, kantinebeheerder van de veiling in Kapelle. Rilland-Bath Truck de sloot in Een truck met oplegger, bestuurd door H. A. de J. uit Ovezande, is in een naast de Rijks weg 58 gelegen sloot terecht geko men. Op de kruising Stationsstraat- Rijksweg reed J. C. M. uit Rilland Bath, zonder de truck met oplegger opgemerkt te hebben, de Rijksweg op. Door krachtig remmen kon de truck een frontale botsing voorko men. De personenauto werd aen de voorzijde zeer zwaar beschadigd. De truck met oplegger liep voor f 9000, schade op. 's-Heer Arendskerke Op verzoek van een groot aantal middenstanders in 's Heer Arends kerke zal waarschijnlijk worden overgegaan tot instelling van een koopavond op vrijdag. De winkel sluitingsverordening dient daartoe te worden veranderd. B. en w. hebben een hiertoe strekkend voorstel aan de raad gestuurd. De winkels in 's- Heer Arendskerke-dorp zullen vrij dags tot 21 uur geopend zijn. Hierte genover staat een verplichte sluiting op dinsdagmiddag na 13 uur, met uit zondering van één winkel, waarin meubelen worden verkocht. De raad behandelt dit punt in zijn vergadering van 21 augustus. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Amsterdam se kunstenaar Hans Koetsier heeft in opdracht van het Landelijk Kon- takt Cultureel Jongeren Paspoort te Middelburg een serie van vier offset -drukken ontworpen, die gebruikt worden als affiche. De vier tweekleuren affiches zijn vooral bedoeld om de aandacht van jongeren tussen 15 en 23 jaar te ves tigen op het bestaan van het cultu reel jongeren paspoort. Het landelijk kontakt heeft met de ze opdracht drie doelstellingen wil len verwezenlijken. Ten eerste kon 'n vrije kunstenaar, mede door deze opdracht, zich wijden aan niet-ver- koopbare sfeerveranderende projec ten. Ten tweede brengt het landelijk kon- takt met deze affiche een goedkope gebruiksgrafiek op de markt en ten derde wordt op kunstzinnige manier reclame gemaakt voor het cultureel jongeren paspoort. (Van een onzer verslaggevers) HULST De Levensschool in Hulst zal worden uitgebreid. Vanaf september zal directeur Maas niet alleen jongens behulp zaam zijn by de eerste stappen in het bedrijfsleven, maar ook meisjes. De Hulster Levensschool neemt de taak over van de Mater Amabilisschool die zich op haar beurt weer zal specialiseren in jong-volwassenenwerk. De Levensschool in de Sportlaan zal zich by de komst van de meisjes moeten aanpassen. De leraarskamer zal worden veranderd in een keuken, en aan het houten gebouw zal een nieuwe leraarskamer worden ge bouwd. Misschien zal uit de contac ten, met de M.A.S. nog een verdere verbintenis groeien. Er lopen onder handelingen om de M.A.-school, die op het ogenblik nog is gehuisvest in de Huishoudschool, onderdak te bie den in de Levensschool. Directeur Maas neemt de komst van de vrouw in zijn school bijzonder rustig op. Hij vertelt: „Wij zijn nu al 5 jaar bezig met het begeleiden van jongens. De M.A.-school had 's avonds een jon gerencursus voor meisjes. Met de in gang van het nieuwe seizoen wordt er echter slechts subsidie verstrekt voor dit soort werk als het dagcur sussen zijn. De M.A.S. besloot toen haar werk over te dragen aan ons. Voor de meisjes moet natuurllijk ons programma worden aangepast. Er zullen nieuwe vakken en special! iteiten moeten komen. Ik denk aan handenarbeidles koken en handwer ken. Bovendien wordt er voor de meisjes een leidster aangesteld die hen volledig zal begeleiden". Vijftig meisjes doen nu hun intrede op de Levensschool. Ze zijn afkomstig van bedrijven uit Hulst en omgeving. Evenals de jongens zullen zij in ru we trekken het volgende programma moeten verwerken: a) introductie in de nieuwe levenssituatie; m.a.w. de meisjes te begeleiden in een voor hen nieuwe wereld: het bedrijfsleven b) actualia, c) culturele vorming d.w.z. het helpen ontdekken van de cultuurwaarden waarmee de jeugdi gen in onze samenleving geconfron teerd worden. Zij zullen daaruit een keuze moeten maken en zich daarmee op actieve wijze vertrouwd maken) d) hand vaardigheid e) sport en spel. De meisjes van de Levensschool zul len de eerste lessen sport en spel ont vangen in de in aanbouw zijnde sport hal van de gemeente Hulst. De hal is een 50 meter van de school ver wijderd. Verder zullen de meisjes in het be gin nog niet samen met de jongens les ontvangen. Later wil directeur Maas op dezelfde uren, maar niet in dezelfde lokalen aan de jongens en meisjes lesgeven, om in een later sta dium te beginnen aan een samen smelting. Metz: „Lekkere boekjes, pittig, maar niet pornografisch" (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Ik krijg ont zettend veel fijne reacties. De mensen, die bij me in de winkel komen, vragen verbaasd: hé, kan dat nou allemaal maar in Terneu zen? Nou, je ziet het, het kan. Nou moet ik wel zeggen, dat ik eerst van tevoren in het hol van de leeuw ben geweest, bij de politie, om advies te vragen wat wel en wat niet mag in dit soort handel. Zo nu en dan komt er een agent voor m'n raam kijken, maar tot dusver heb ik nergens last mee gehad. Pornografie? Die verkoop ik be slist niet. Ik kijk wel goed uit, want anders kan ik wel inpakken. Het zijn naturlijk wel pittige bla den en boekjes, films en dia's die ik verkoop. Dat mag. Ieder zijn smaak, hoor. Maar pornografie, daar begin ik niet aan. Dat kan ik niet hebben, met die grote plan nen, die ik in de sexbusiness heb. Ik ga namelijk een groot lic>iaam vormen. Ik wil een sex-shop- centrale in Middelburg openen met filialen in Hulst, Sluis en Goes. Terneuzen is nog maar het begin. Daarna ga ik heel België beleg gen. Daar is de sex nog zeer ta boe. De censuur moet daar door broken worden". De sex-shop van de heer P. J. M. Metz (24) aan de Schoolweg in hartje Terneuzen heeft plechtig de Nederlandse en Belgische drie kleur uithangen. Nog heel wat bonter ziet het winkeltje, pas ge opend, er van binnen uit. De om slagen van tijdschriften, boeken en boekjes maken van de aard der branche allerminst een geheim. Uiterst spaarzaam of helemaal niet geklede juffrouwen voeren de boventoon, geflankeerd door doos jes, potjes en tubes die wonderba re kracht beloven. „Vier jaar ben ik boekhouder in Axel geweest. Toen mijn baas er achter kwam, dat ik een eerlijke boterham in deze handel verdien de, kreeg ik mijn congé. Mijn fa milie kent me niet meer. Hoe kon ik hun naam zo door het slijk ha len, zeiden ze. Voor hen ben ik heel, heel diep gezonken. Ik heb ook een postorderbedrijf in êex-artikelen. Het gaat allemaal boven verwachting goed. Mijn vas te klanten komen uit alle lagen van die bevolking. Je staat versteld wie dat allemaal zijn. Voorbe hoedsmiddelen ze worden het meest door vrouwen gekocht zijn ook een voortreffelijk artikel. Soms zie je er wel eens een met zijn ogen knipperen als-ie voor de etalage staat, maar dat zijn uitzon deringen. Ook in de winkel is kij ken vrij. Daar gaan die boekjes niet stuk van, zeg ik maar. Er ko men hier veel dagjeslopers. Zelfs |uit Rotterdam komen ze bij me in kopen doen. Ook veel Belgen. Keus genoeg uit tweehonderd verschil lende binnen- en buitenlandse bla den en driehonderd romans. Maar de grootste topper, de onverbidde lijke bestseller is toch wel het fo toboek Variaties. Die vliegen de deur uit. De mensen schijnen er niet genoeg van te krijgen. Wat ik bestel ben ik zo kwijt". Drie mannen blijven voor het winkeltje („ik ben blij dat ik geen overburen heb") staan. Grijnzend wijzen ze dg aanlokkelijkheden aan. Dan lopen ze door. Enkele jongens gluren de winkel binnen. „Allemaal blote meiden", rappor teert er een. De heer Metz: „Jongelui onder de twintig jaar komen er by mij beslist niet in. Dat advies kreeg ik van de politie. Als ik twijfel, vraag ik een legitimatiebewijs. Ik wil het prettig houden, een leuk sfeer tje in m'n winkel bouwen. Dat hebben de klanten graag. Je moet ze op hun gemak stellen en ze goed kunnen adviseren. Je merkt het aan je omzet. Geloof me, de sexhandel ligt in Zeeland nog helemaal braak. Er komt natuurlijk, net als in Dene marken, een moment dat de men sen overvoerd raken van die troep. Maar voor mij mag het nog een jaar of tien duren". (Van onze correspondent) KLOETINGE De op het oog meest eenvoudige agendapunten bleken donderdagavond voor de raad van Kloetinge het moeilijkst verteerbaar. Voor de benoeming van een kleuterleidster werd de vergadering zelfs enige tijd ge schorst toen de heer H. J. Colljn (A.R.) over dit punt eerst het woord vroeg. Na de heropening van de openbare vergadering bleken alle raadsleden een warming-up te heb ben ondergaan, omdat hun colbert jasjes achter hun op de stoelleu ning hingen. De stemming wees uit dat mej. A. M. van der Linde uit Middelburg werd aangesteld als kleuterleidster in tijdelijke dienst. De „Commissie Concerten Mid den-Zeeland", die onlangs ia opge richt en die orgelconcerten geeft in de Ned. Hervormde Kerk te Kloe tinge had voor 1968 een bedrag aan subsidie gevraagd van f 337 en voor dit jaar een bedrag van f 580. Be doelde concerten werden voorheen volgens b. en w. bijgewoond door ca. 25 of 40 personen en de raad werd daarom voorgesteld afwijzend op genoemd verzoek te beschikken. De heer Colijn (A.R.) hield een warm pleidooi voor de organisato ren van deze concerten en vond het jammer als men gedwongen zou zijn alles uit eigen beurs te betalen. Ook de heer H. G. de Jung (V.V.D.) vond het initiatief van de commis sie wel cultureel gezien toe te jui chen. Maar wethouder D. Schipper (P.v.d.A.) was een andere mening toegedaan. „Als er van geen herin deling en dus opheffing van de ge meente sprake was, zou het subsi dieverzoek waarschijnlijk nooit zijn ingediend". De heer Schipper zag er „potverteren op de valreep in". Na een lange discussie werd beslo ten dat de Commissie voor dit jaar het gevraagde bedrag aan subsidie krijgt. Alleen de heer Schipper stem de tegen. Wat betreft het uitvoeren van het uitbreidingsplan aan het Noordeinde en de wegverbetering, Is het moei lijk financieringsmiddelen te vinden, aldus burgemeester Daniëlse. Bo vendien zijn er moeilijkheden met het verkrijgen van grond (eigendom van de heer M. Trimpe-Burger uit Goes). B. en w. wilden, nu Kloetinge toch zijn zelfstandigheid verliest, eigen lijk deze zaak dan ook maar laten rusten. De heer H. G. Jung zei ge schrokken te zijn van deze uitspraak v-an de voorzitter. Hij was van me ning dat men het hoofd niet in de schoot moet leggen en aanpakken wat men kan. Daarom zal de situa tie nog eens opnieuw bekeken wor den en zal getracht warden langs schikkelijke weg de benodigde grond aan te kopen. Op 4 september brengt de Com missaris der Koningin in Zeeland Mr. J. van Aartsen een werkbezoek aan Kloetinge. Men hoopt deze dag te combineren met de opening van de nieuwe turnzaal. Wat betreft de aan leg vam een streekbos tussen 's-Heer Arendskerke en Goes, wil men in principe meewerken en voor een evenredig aandeel deel nemen in de aainlegkosten. Burgemeester P. Daniëlse. die na opheffing van de gemeente in Kloe tinge wil blijven wonen, kreeg fiat van de raad zijn ambtswoning aan te kopen voor de prijs van f 60.000,-. VLISSINGEN In een voorst, aan de raad delen b. en w. van vï singen mee, dat het waarschijnlijk jj jaar de laatste keer zal zijn, (jJt i een grootscheepse herdenking Vaj i' bevrijding op Walcheren zal worde! gehouden. Met het oog daarop stellen zij v- om niet zuinig met subsidie te Behalve de f 6000,- die de genten te Vlissingen aan het feest bijdras- (waarbij f 6000,- van Middelb».- komt en f 12.000,- uit de provinél kas) vragen, en w. nog om een n. tra krediet van f 1000,- om een gro" Britse oudstrijders een zondag y aangenaam bezig te kunnen (Van onze correspondent) KAPELLE In de donderdag avond gehouden raadsvergadering heeft de ram van Kapelle het ont werp bestemmingsplan voor Bieze- linge vastgesteld. Bij die gelegenheid iel de voorzitter, burgemeester van Suylekom, dat b. en w. volop bezig zijn met de besprekingen over de aankoop van de gronden in het uit breidingsplan Breulis II, terwijl er ook reeds een institionele belegger is, die alle grond in dit uitbreidings plan tegelijk wil kopen voor de wo ningbouw. In het plan Bruelis II begint deze dagen een firma uit Loosdrecht met de bouw van 9 woningen, dat zijn de eerste van een serie van 43, die de ze firma daar gaat bouwen. In de volgende raadsvergadering zal een uitgebreide grondnota van b. en w. worden aangeboden. Waardering hadden de raadsleden voor het be stemmingsplan Biezelimge, waarbij o.m. rond de Zwarte Weel een bun galowpark is gecreëerd, waarvoor thans reeds belangstelling bestaat. Gepleit werd voor de aanleg van een ontsluitingsweg via het Donkere Weegje naar de huidige rijksweg. Met 8 tegen 3 stemmen ging de raad akkoord met de stichting van een openbare kleuterschool door de afdeling Kapelle van de vereniging voor openbaar onderwijs. De heren J. Slabbekoam (SGP), I. Slabbe- koom (AR) en M. Wisse (CHU) stemden tegen. De heer I. Slabbekoorn noemde het een onverkwikkelijke zaak, dat men met dit plan komt juist nadat de christelijke kleuterschoolvereni ging, die altijd zeer goed werk heeft gedaan en nog doet, haar tweede schoolgebouw gereed heeft. Hij noemde het scherpslijperij van enke le mensen, waar in Kapelle geen behoefte aan bestaat. Ook de heer A. de Schipper (Vrije Lijst) dacht dat er wel muziek zit achter deze aanvraag. De heer M. Wisse voor zag straks twee kleuterscholen die een noodlijdend bestaan hebben f burgemeester van Suylekom het ook niet onmogelijk dat zal blijken dat beide schoolverea. gingen bloedarmoede lijden. Aan alle eisen van de wet is et! ter voldaan en de overige raadslt den vonden dat voldoende aanleid: om het verzoek toe te staan. I heer H. W. Bierens te Schore krijg een premie voor woningverbeter: en ten behoeve van de heren H.] A. Tolhoek te 's-Gravenpolder, Lookman te Goes en J. M. op Hof te Kapelle werd een gemeen' lijke garantie voor woningbouw g geven. In de rondvraag vroeg de hen M. Zuidweg (CHU) naar de mui lijkheid om bij calamiteiten een a. dere wijze van melding te gein ken. Bij de twee boerderijbranit van de afgelopen week kwam door de melding per sirene zulk tt enorme stroom van mensen los, i de brandweer in de pogingen sj ter plaatse te zijn belemmerd m Burgemeester van Suylekom «I uiteen, dat hij een vrijwillige brai weer zoals Kapelle heeft, meldi: per sirene de enige mogelijkht blijft. TERNEUZEN (ANP) Ongeveer maanden eerder dan verleden j>i is vrijdag het drieduizendste schi door de zeesluizen van Terneuzen gt schut. Het was de 360 brt metend „Fiducia H" van de rederij C. Min naar N.V. te Rotterdam. Verleden jaar passeerde het drij duizendste schip op 11 november sluizen. Velroofd: Peter van Swaal en Ria de Cock Heinkenszand, v. Sc'hengestraat 12 Terhole, Hulsterweg 128 Augustus 1969. Gehuwd: Luclen A. E. Bruggeman en Diane E. Mc. Vey 16 augustus 1969. Breda, Julianalaan 91 Indianapolis, 7264 Merria- road U.S.A. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling, kaarten, ca deaus, en bloemen, die w(j mochten ontvangen van fa milie, vrienden, bekenden en speciaal de buurtbewo ners van de wijk De Grens, bij gelegenheid van ons 50-jarig huwelijksfeest, betuigen wjj onze hartelijke dank. F. H. Mariman-Robijn Kinderen en kleinkinderen Clinge, Gravenstraat 350. DANKBETUIGING De familie PICAVET-MARTENS danken U voor de blijken van deelneming door U betoond bij het pijnlijk verlies dat hen trof. Nieuw-Namen, augustus 1969. Wij zyn getroffen geweest door de zeer vele uitingen van medeleven en belangstelling betoond, na het overlijden van mijn lieve man, onze zorgzame vader en opa JOHANNES WILHELMUS DE VOER Deze hartelijke belangstelling hebben wij zeer gewaar deerd. Wij zijn allen, bijzonder erkentelijk en wy zul len hieraan steeds een dankbare herinnering bewaren. Mevrouw A. M. de Voer-Scholten Kinderen en kleinkinderen In het ziekenhuis „Lievensberg" te Bergen op Zoom overleed vrij onverwacht, voorzien van de genademiddelen van de kerk, onze beminde me debroeder EGIDIUS Nicolaas Henricus Theodoras Omzigt In de leefijd van 82 jaar en in het 62e jaar van zijn professie. Namens de familie Omzigt en de broeders van Huijbergen. Broeder Reginald Poelstra, algemeen overste. Bergen op Zoom, 14 augustus 1969 Hoogstraat 23 De Eucharistie van de uitvaart zal gevierd wor den te Huijbergen op maandag 18 augustus te 10 uur, waarna de begrafenis plaats heeft op het kloosterkerkhof aldaar. STEENHOUWERIJ en NATUURSTEENHANDEL Antwerpsestraat 33 - 35 Bergen op Zoom Tel. 01640-6461 Speciaal adres voor het vervaardigen van grafwerk GOES Tel. 01100 - 6303 of 7227 heeft plaats voor een Jongeman of meisje Indien gewenst intern. Mooie kamer beschikbaar. Gelieve geen geld of got deren af te geven aan Mevr. S. Zwagemakeis- Mimwutt daar door mij nergens vo« wordt ingestaan. J. E. Zwagemake Sas van Gent, NoordstrJ De provinciale afzetcï missie voor Zeeland West-Brabant maakt a haar fruittelers bekei dat op de veilingen to nen worden aangevoerd geveild, vanaf: dinsdag 19 augustus 19® James Grieve, alle mats in 3/4 kist, 5 mm sort ring, IID sortering 60/ en 55/60 mm. Clapp's f vourite, boven 60 mm, 3/4 kist, 5 mm sorteren Donderdag 21 augustn! 1969 James Grieve, rode muta ten, alle maten, in 3/4 kt mits voldoende kleur, mm sortering, IID sort! ring 60/65 en 55/60. ACCOUNTANTSKANTOOR Vogelzangsweg 66 - Goes - Tel. 01100 Bijhouden en controle van boekhoudingen. Deskundige behandeling alle belastingzaken, Spreekuur: GOES: iedere dinsdag van 10-12 uur en van 2-4 uur in het Landbouwcentrum Kamer 221, Westsingel 58, Goes, telf. 01100-6440. Voor lichtster: Mej. C. G. Rezelman, Landbouwhub" houdlerares Stichting Huishoudelijke Voorlich ting ten Plattenlande. MIDDELBURG: iedere donderdag van 10-12 uur en van 2-4 uur Kantoor Nieuwstraat 36 B, telt 01180-5594. Voorlichtster: Mevrouw C. den Dret' Koster, Landbouwhuishoudlerares Nationale fe deratie voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlie»' ting. BREDA Vrij blijvend offerte en inlichtingen ZEER EXCLUSIEF Glas in lood - Ook reparatie" Marijke Meustraat 15 Tel 34538 - 30336 (Van een onzer verslaggeef; BREDA. In Nederland ga steeds meer over op het aans van duur en educatief speelgot tien, vijftien jaar geleden wa gezinnen kinderrijker, en het goed dat ouders voor hun kochten was derhalve wel maar kwalitatief minder speelgoed anno 1969. Op het o zoekt een vader of moeder, geadviseerd door een des spcelgoedhandelaar, graag eer lijk stuk speelgoed uit, waar h wat aan heeft. De prijs legt daarbij niet gewicht in de schaal als de teit. Vandaar dat de laatste tiji veel vraag is naar allerlei coi tiespeelgoed systemen wa. mee kan warden gebouwd - stevig houten speelgoed, dat h, kapot te krijgen, veel goed] plastic speelgoed, naar de streeft. In Duitsland een van de rijkste leveranciers van speelg is mén al veel verder. Daar nog veel meer dan in ons larac op het opvoedkundige element nemen psychologen zelfs proev scholen door kinderen met soorten speelgoed te laten spelt aan de hand van de voorkeur v kind een rapport over de be keuze op te stellen. De gegevent voor gaan overigens in een com die na verschillende speelexpei ten beantwoordt of het door he gekozen systeem inderdaad voor hem of haar is. Of de d( computer opgegeven beroepen door het kind zullen worden ge is nog een open vraag. Volgende maand komen de voorraden speelgoed weer in d lages van de speelgoedzaken ii band met die komende Sinterkla najaarsinkopen werden tussen ari en april al gedaan, vooi Duitsland en Italië. Duitsland om ifr„Stv contin§rent van 70 m aar "et roerige Noord-Ierl

de Stem | 1969 | | pagina 4