SNELLER DAN SNELSTE PAARD Bonzo PARIS In Progressief Akkoord dreigt breuk Chzag en BUSRAMP IN ENGELAND: 16 DODEN OP 64 VELDEN MË Weggelopen Snel als de wind De hofbakker van de koning PSP STELT ULTIMATUM WERMENBOL Lang genseg Prcduktiegmp ,»•- BABY VALT DOOD VAN ELFDE ETAGE W. J. MUHRING- Sterke koelkasten wasautomaten Beroep m peilingen pe eilingen peiling ;en peilingen peilingen peilin PR. CORN. VERH Dg STEM VAN ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1969 25 I AN een raam van het «rijse kasteel zat een meisje te bordu- sn. Nee, zij borduurde niet, want et werk rustte in haar schoot. Bui- in straalde de zon en zette de we- »ld in 'n onvergelijkelijke kleuren- racht. De dochter van de kasteel eer had genoeg van borduren. Ge- oeg van schaakspelen met haar :ermeesters, genoeg van wandelin- en in de ommuurde tuinen binnen et inmense kasteel. Zelfs genoeg an de kleine ritten die zij met aar ouders en hun gevolg in de aaste omgeving mocht maken. Haar ogen dwaalden over de vel en, over de bomen tot aan de zil- eren rivier, waarachter het onme- ïlijke woud opdoemde. Het beto- erde woud, dat behoorde bij de mderijen van een onmenselijk har- e heerser. En dat bewaakt werd oor zwart geharnaste ridders. Of 'aren het soms draken? Het zijn geen ridders, maar dra- en", wist de volksmond. „Want in e winter kun je ze dofzwart zien fsteken tegen de sneeuw, en in de omer zie je het vuur dat uit hun tuilen opvlamt". „De wachters zijn zwart gehar- .aste ridders", wisten de bewoners an het grijze kasteel. „In de win- ;r steekt hun uitrusting dof af te en rijp en sneeuw. In de zomer etst de zon in hun glanzende ku- assen en dat lijkt op vuur". Soms acht het meisje: „Het woud wordt elemaal niet bewaakt, 's Winters ie je zwarte bommstammen en zomers zet de zon het hele bos in urige gloed". Maar nu dacht het meisje: „Het etoverde woud ligt zo ver. De vel en dichterbij, en het koele water an de rivier lijkt erg aanlokkelijk". let meisje overtrad het verbod van aar vader en glipte naar buiten, et kasteel uit. Zij liep over gras at licht- en donkergroen was in de an of schaduw. Madeliefjes maak- ;n een bloementapjjt voor haar oeten, blauwe kelkjes wenkten aar om verder te gaan. Zij leek te weven en stond bij de rivier voor ij het wist, juist op een plekje waar ie niet breder of dieper leek dan en beek. Stenen lagen uitnodigend het water en aan de overkant )kte een bleke roos. Met opgetrokken kleed sprong zij an steen tot steen naar de over- ant. Zij stak haar hand uit, plukte e bleekroze roos en stak hem in aar ceintuur, toen daar een zachte ïaar onverbiddelijke stem zei: Hoe durft u die roos te plukken?" Het meisje keek op, maar zij ;hrok nauwelijks want de jonge- ïan die voor haar stond, kon niet nders dan een goed en edel mens jjn. „Wie bent u?" vroeg zij dan ook. „Ik ben de bewaker van deze rond", antwoordde hij. Het meisje keek om zich heen. Ik heb niet gemerkt dat ik al op et terrein van de IJzeren Heerser ien aangeland", zei ze. „Maar /aar zijn dan de zwarte ridders? )f zijn het misschien toch draken?" „Er zijn geen zwarte ridders en r zijn geen draken. Alleen ik houd ter de wacht. Maar de naam van Ie IJzeren Heerser is afschrikwek- :end genoeg om de mensen alles te aten gelovenZorg toch dat u nel terugkeert, of u zult gevangen ,'enomen worden, want soldaten en ;nechten heeft hij in overvloed!" De jongeman had dit alles met een ernstig gezicht gezegd. Maar hij boog zich en plukte een andere roos, een rode, en stak die naast de bleek- rose in haar ceintuur. Nu glimlach te hij en het leek of de wereld in een paradijs veranderde. „Ter her innering aan het eerste gelukkige ogenblik sedert mijn kinderjaren", zei hij. Het meisje dat al klaar stond weer vlug over de stenen terug te gaan, bleef staan met vragende ogen. En de jongeman vertelde dat hij als kind door de IJzeren Heerser was geroofd, toen hij op een jachtrit met zijn vader was achtergebleven op de heide, en verdwaald was in een ondoordringbare mist. „Ik kan hier niet ontkomen", zei hij. „Er ligt een betovering om mij heen. Mijn voeten weigeren als ik de grenzen van dit gebied wil over schrijden. Alleen snelheid kan mij redden. Maar het moet een snelheid zijn, die niet te overtreffen is. „Heeft uw strenge meester dan geen snelle paarden?" vroeg het meisje. „O ja zeker, maar ik zou niet weten welke het snelste is. En of het snel genoeg zal zijn Als ik de paarden vraag wie het snelste is, geven zij mij geen antwoord. En ik moet de IJzeren Heerser zélf zeg gen welk paard ik kies en hoe snel het wezen moet. Driemaal mag ik raden, tweemaal heb ik al mis ge raden, de derde keer kost het mijn hoofd". „Wat heb je dan geraden?" vroeg het meisje vol spanning. „Eerst heb ik gezegd: het paard dat zo snel is als de wind. Maar dat was niet goed. Later heb ik ge zegd: het paard dat zo snel is als het geluid. Maar ook dat was niet goed". Het meisje ging op de grond zit ten en speelde met da rozen. Zij keek, naar de bleekroze roos, en naar de rode rooe en dacht na. „Ik ken een snelheid die door niets, door niets kan worden geëve naard", zei ze. „Wat is dat dan?" vroeg de jonge man, en er klonk een flauwe hoop in zijn stem. „Het is de gedachte van een vrouw die lief heeft. Al is de man die zij boven alles bnnint, aan het eind van de wereld dan zal haar gedachte bij hem zijn op hetzelfde ogenblik dat zij aan hem denkt. Iets snellers kan er niet bestaan!" En tegelijk reikte zij hem de bleekroze roos. Nu leek het of de zon, maan en sterren hun licht wierpen op het gezicht van de jonge edelman. „Ter herinnering aan mijn woor den", zei zij, sprong vlug over de stenen in de rivier en snelde zon der omzien naar huis. Alreeds de volgende dag maakte een jonge edelman op een volmaakt mooi paard zijn opwachting in het grijze kasteel. De IJzeren Heerser was door het antwoord van zijn be waker volkomen overrompeld en had hem gelijk moeten geven. Het snelste paard uit de stallen werd voor hem gezadeld en de jongeman was uit de betovering verlost en uit zijn gevangenschap ontslagen. En aangezien de gedachten van een vrouw die liefheeft, vlugger gaan dan het geluid en zelfs vlugger dan het licht, daarom wist de jonge edel man al dadelijk dat het meisje hem stelde boven alles wat de wereld bieden kon en zeker met hem trou wen zou. An Mae Gilla-nnr 0e ballonnenkoopman die zijn mond verloor. Een tekening van Ida, Ant- werpenstraat 41, Breda-noord (9 j.) i j-fi i'. „«S, j f-v i v ■V* H^77 .7 f Deze tekening werd gemaakt door Marijke Bonnens, Grauwe Folder 99, Ëtten-Lcur (t> jaar). Er was eens een koning. De ko ning was jarig. Hij wou graag een taart hebban. Hü ging naar alle bakkers vragen of ze een taart wildein bakken en wie de mooiste taart had gebakken mocht hofbak ker worden. De bakkers gingen aan de slag. Toen ze klaar waren gingen ze naar de koning. Bakker Bolmans kwam een moeder met 2 kinderen tegen. De 2 kinderen huilden. „Wat is er?", vroeg bakker Bolmans. ,Och". zegt de vrouw, „ze zijn ja rig, maar ze hebben geen taart", „o, o, dat is niet zo erg", zegt de bakker. „Hier heb Je de mijne. Alstublieft hoor, daag!" De bakker ging naar huis. De vrouw was kwaad. „Domoor!", riep ze woe dend. „Nu had je hofbakker kunnen worden". De bakker ging gauw een andere taart bakken. Eindelijk was ie klaar. De bakker ging naar de koning. En weet je wat de koning zei? Dat hij hofbakker mag zijn. Nog nooit was bakker Bolmans zo blij geweest. Anke Smulders, 1 jaar, Nieuwe Bouwlingstraat 4, Lo>Ni)uSN (Keuter,. Bij een bus ramp te Consett in de buurt van de Noordengelse stad Newcastle zijn donderdagavond zestien mensen om het leven gekomen en zesentwintig gewond. De slachtoffers waren leden van een kegelclub die een dagje uit waren. Hun autobus reed tijdens een steile afdaling door een muur, stortte van een hoge berm en kwam tegen een huls terecht. ALFHEN AAN DE RIJN (ANF) Donderdagmiddag is in Alphen aan de Rijn een tien maanden oude baby op de elfde etage van een flat uit de armen van zijn moeder, mevrouw A. R. Rijntalder-Sangster, gevallen toen tij zich inapande een wesp te verwijderen. Haar zoontje Edwin viel op de straat neer en was op slag dood. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De P.S.P. heeft de P.Vjd.A. en de P.P.R. gespreks partners in het progressief akkoord (het FA.K.) een ultimatum ge steld, waarop gezamenlijke voorstel len binnen moeten zijn. Gebeurt dit niet, dan is de kans zeer groot, dat de op ingenieuze wijze gebruik). 12. Pf3-h4, Dd8-b6; 13. Del-e3, Tf8- e8. (Beter was in ieder geval 13 d4). 14. De3-g5, Lh5-g6; 15. e4xd5, Pe7xd5; 16. Ph4xg6, h7xg6; 17. Lg2xd5, e6xd5; 18. Dg5xd5, Db6-c7; 19. Pd2-c4, Te8-e6; 20. Tal-el, Tc8-e8. (Verliest direct). Stelling na 20Tc8-e8. Op superieure wijze heeft de inter nationale grootmeester en Hongaar Portlsch de overwinning behaald in de grootmeestergroep van het I.B.M. schaaktoernooi. Het is te begrijpen, dat de Nederlandse topspelens een bescheiden rol toebedeeld was, omdat de kwaliteit van de buitenlandse grootmeesters bijzonder hoog was. Toch leverden zij enkele opmerkelij ke prestaties, waarbij met name ge noemd kan Worden de overwinning van de Nederlandse kampioen Hans Ree op de Russisch* grootmeester Stein, Een grappig duel was de zege van Portlsch op de Joegoslaaf Ivkov. Deze laatste kwam er nauwelijks aan te pas, toen hij in de opening een zwak ke zet deed en vervolgens door een flitsend Hongaars offensief van het bord geveegd werd. Een nederlaag, die grootmeester Ivkov nog lang zal heugen. Wit: L. Portisch. Zwart: B. Ivkov. Gespeeld in het I.B.M.-toernooi te Amsterdam 1969. Réte-opening. I. Pgl-f3, d7-d5; 2. g2-g3, c7-c6; 3. Lfl-g2, Lc8-g4; 4. d2-d3, e7-e6; 5. Pbl- d2, Lf8-d«; 6. 0-0, Pb8-d7; 7. e2-e4, Pg8-e7. (Gebruikelijk in de zwarte opstel ling is de ontwikkeling van het ko- ningspaard naar f6 en de koningslo per naar e7). 8. b2-b3, 0-0; 9. h2-hS, Lg4-h5; 10. Lcl-b2, Ta8-cB; 11. Ddl-el. (Een geraffineerde manoeuvre om de aanval tegen de vijandelijke ko ning in te leiden). II. c6-c5. (Onjuist, omdat veld d5 verzwakt wordt. De witspeler maakt hiervan (ADVERTENTIE) prijsverlaging PHILIPS Veemarktstr. 7 Breda 2.. Pc4xa8 en zwart gaf zich ge wonnen. Voor de liefhebbers van de Sici- liaanse verdediging was het duel Damjanovic - Langeweg interessant. Tot en met de 20ste zet was alles theorie. Damjanovic's 21ste zet was naast een nieuwtje een voltreffer. Langeweg kon na enkele zetten op geven en de theoretici kunnen deze variant uit hun boekje schrappen. Hieronder volgt deze partij. Wit: M. Damjanovic (Joegoslavië). Zwart: K. Langeweg (Nederland). Gespeeld in het I.B.M.-toernooi te Amsterdam 1969. Siciliaans. 1. e2-e4, c7-c5; 2. Pgl-f3, e7-e6; 3. d2-d4, c5xd4; 4. Pf3xd4, Pb8-c6; 5. Pbl-c3, d7-d6; 6. Lcl-e3, Pg8-f6; 7. Lfl-c4, Lf8-e78. Ddl-e2, 0-0; 9. 0-0-0, Dd8-c7; 10. Lc4-b3, a7-a6; 11. Thl-gl, b7-b5; 12. g2-g4, b5-b4; 13. Pd4xc6, Dc7xc6; 14. Pc3-d5, e6xd5; 15. g4-g5, d5xe4; 16. g5xf6, Le7xf6; 17. Lb3-d5, Dc6-a4; 18. Ld5xa8, Lc8-e6; 19. Le3- d4. Lf6xd4; 20. Tdlxd4, Da4xa2. (Tot dusverre nog alles theorie. Ge bruikelijk is nu 21. Kd2, waarna de strijd behalve belangwekkend, nog vo'komen open is). öieiiing na 2u. JJa4xa2. 21. Tgl-g3! (Een nieuwtje, dat in feite zwart tot overgave dwingt). 21Tf8xa8; 22. Td4xb4, Da2- al-f; 23. Kcl-d2, d6-d5; 24. De2-e3 Dal-a5; 25. De3-c3 en zwart gaf zich gewonnen. Er dreigt mat op g7 en na bijvoorbeeld 25g6 volgt 26. Tb8+ met damewinst. P.S.P. eruit stapt en zijn eigen pro gressieve weg alleen verder gaat. Men kan dit opmaken uit een brief, die de Pacifistisch' Socialistische Par tij geschreven heeft aan de F.v.d.A, en de P.P.R. In deze brief wordt 30 augustus genoemd als laatste datum, waarop besluiten voor een samen werking moeten vallen. „Deze datum moet beschouwd worden als een ui torste termijn", aldus het bestuur van de P.S.P. De pacifisten zetten zich tegenover de P.v.d.A. en de P.P.R. af op de kwesties van het Maagdenhuis in Am sterdam en van de opstand op de Nederlandse Antillen. Bij de behan deling van deze kwesties is het de pacifisten, aldus de brief, duidelijk geworden, dat de P.v.d.A. en de Po litieke Partij Radikalen, nog steeds van een ander standpunt uitgaan dan de P.S.P. „Een beroep op de formele spel regels van een bestaande orde is in de gegeven situatie een ontoereiken de benadering van een uiterst belang rijke actuele problematiek", aldus het bestuur van de P.S.P. „Dit verschil in benadering heeft bij ons ernstige twijfel doen rijzen aan de mogelijk heid om tussen onze partijen (be doeld wordt samen met de P.v.d.A. en de P.P.R.) over een voldoend aan tal politieke hoofdpunten tot over een-stemming te komen." Op zijn beurt heeft mr. Eric Jur- gens, voorzitter van de Politieke Par tij Radikalen, de P.S.P. thans ver weten opnieuw „de gelijkhebberig heid" te hanteren, waarmee de pro gressieve krachten in Nederland zo lang gescheiden gebleven zijn. „Het stellen van een ultimatum aan het P.A.K. achten wij zinloos. Sterker, het kan de sfeer van het gesprek binnen de progressieve werkgroep beder ven," aldus mr. J-urgens, <Üe deson danks een beroep op de P.S.P. doet, dit ultimatum in te trekken. Een breuk in het Progressief Ak koord sta-at met dit alles nu voor de deur. Maar daarmee is de Pacifis tisch Socialistische Partij er echter nog niet. Op 30 augustus, de datum waarop het progressief ultimatum af loopt, komen de pacifisten zelf in be sloten vergadering bijeen. Zij willen orde op zaken stellen in eigen partij die door d-e kwestie Noordewier- Lankhorst om een zetel in de Eerste Kamer, dreigt te splijten. Mocht in deze besloten vergadering geen over eenkomst bereikt worden, dam is het niet alleen gedaan met het Progres sief Akkoord, maar ook met de een heid van de P.S.P., wa-ar gematigden en harden thans de strijd om de lei ding voeren. (Van onze Parijse correspondent Een verslaggever van de Franse Soir heeft een onderzoek ingesteld naar het leven van de magiër Com piegne, die zoals men weet beweert alle ziekten te kunnen genezen door over de zieken met zijn adem te bla zen of door voor hen te bidden. Hij zal ongetwijfeld worden vervolgd want zopas is een jonge vrouw van 23 jaar lijdende aan tuberculose on der zijn handen gestorven. De lood gieter zal worden vervolgd wegens het niet verlenen van bijstand aan mensen in nood. René Henaux komt uit een gezin van tien kinderen. In zijn jeugd werk te hij zich op tot zelfstandig loodgie ter, trouwde en kreeg twee kinderen. Hij was toen nog volkomen atheïst. Maar op een zekere dag omstreeks 1933 verscheen God hem in een vlam van 114 meter. De vlam maakte een verschrikkelijk geraas dat alleen de loodgieter hoorde maar verteerde niet en was zelfs aangenaam om naar te kijken. God zei tegen René, dat hij voortaan macht had om alle ziekten ter wereld te genezen. „Hoe moet ik dat doen?" vroeg René. „Moet ik met mijn adem over hen blazen?". „Zo je wilt", zei God. Daarna verdween de vlam. René, van dat ogenblik af tot het katholicisme bekeerd, ging naar een gepensioneerde verpleegster met een gebroken voet, blies over de voet die terstond genas zodat de verpleeg ster vlug ter been kon weglopen. Verscheidene jaren hield de lood gieter het geheim van de vlam voor zich alleen, totdat Christus met baard en lange haren hem verscheen en zei dat zieken voortaan moesten worden genezen door hun eigen gebed en door de gebeden van René zelf. René at of dronk niet meer, maar lag van 's morgens zes tot middernacht in ge beden verzonken. Hij bad als het ware aan de lopende band. De gene zingen begonnen na de tiende dag van het gebed. De toeloop van men sen ouden en rijken van analfabeten tot intellectuelen werd zo groot dat de vrouw van René hen niet meer binnen wilde laten want zie zelf, zei ze, in wat voor miserabele toestand hij verkeert. Dat was ook zo. Want op zijn kamer Was de loodgieter zijn evenwicht kwijtgeraakt en wist niet meer of hij op de grond stond of te gen het plafond zweefde. Herhaalde malen verscheen Christus zelf en liet de loodgieter de smarten aan het kruis met de doorboorde handen en voeten meemaken. Op een dag stond René aan het station van Compiegne en zag een trein vol zieken op weg naar Lourdes voorbij rijden. Christus kwam op het station naast hem staan en zei medelijden te hebben met a! die zieken die de verre reis onder namen naar Lourdes terwijl zij bij hem, bij de loodgieter, in Compiegne, konden worden genezen. Van dat ogenblik af gaf René al zijn geld aan de plaatselijke pastoor. Tot God zelf hem dat verbood want genezingen moesten gratis zijn. De pastoor kreeg geen geld meer en van dat ogenblik af, aldus de loodgieter, begon de vij andigheid van de kerk. Maar René gaat door met zogenaamd zieken te genezen. Hij behoeft hen niet te zien of te kennen. Het is voldoende dat zij hem schrijven, want hij bidt voor hen. hetzij individueelhetzij collec tief. De loodgieter van Compiegne die oj een godsdienstwaanzinnige of een doodgewone oplichter is, misschien beide, is niet het enige geval in Frankrijk. Zopas is het geval bekend geworden van een vroegere ingenieur, een man van zestig jaar, die voor vijf frank een stel kaarten verkoopt te gen kanker. Dp man heet Paul Pe- titjean en woont in Val-de-Marne. Hij is nog maar pas een beginneling, zegt hij, maar ontvangt al dertig brie ven per week. Hij heeft zijn eerste kennis opgedaan uit een oud boekje bestemd voor missionarissen en daar in las hij dat alle mensen bloot staan aan kosmische stralen die kanker kunnen veroorzaken, maar zodra men van hem een stel kaarten koopt tegen vijf frank is men tegen deze gevrees de ziekte gevrijwaard. Ik zag laatst een vedette op het televisiescherm, zegt Petitjean en ik constateerde on middellijk dat de man kanker had. Zonder dat hij het zelf wist heb ik kans gezien hem te genezen. In Frankrijk lopen duizenden mensen rond die door mij genezen zijn. Toen de verslaggever van Petitjean van daan ging, kreeg hij gratis een stel kaarten mee. Hou die in je porte- - feuille. zei de ex-ingenieur; voortaan loopt u geen enkel risico meer. Aldus .n het jaar onzes heren 1969 (ADVERTE" 'tE> Jü E' fc '7 7- ^oals u elders in DE STEM| werkzame geestelijke gang te brengen voor de vrl die in Breda gevangen ziltl een einde te maken aan ge\| dat een gevangene als een geven (politieke) situatie zal drie Duitse oorlogsmisdadig! Nederand sraat aan de vo vrijding. Dit is een moment die drie Duitsers niet lang gel Wij beantwoorden die vra. j_|et jarenlange gezeur overl Tomade in Etten-Leur van experiment (niet helemal produktiegroepen werken dl opgebloeide en afgestorva dit experiment lijkt voorlopig realistisch utopisme beticht De voor een groot deell opleiding, niet tot vak-idioot.l met hun eigen machine ook krijgen de mensen mèt de ir snee-ondernemingsraad, ook groep èn individueel. Dit ziji rectie voorts erkent dat econc werken en werving van persofï lijk en open wil gaan spelen. Want openheid is hierbij r| èn van de zijde der directie. Wat ook noodzakelijk is, wi en dat hopen wij van harte —I die tussen twee vuren komen tl Zo'n figuur kan immers alles b| democratie: meer mensen die die positieve bijdragen kunnerl 'J'elkens als ik een gezag ger in het openbaar tol doen, begrijp ik iets meer vl zozeer betreurde gezagsJ die overal schijnt te woede! begrijp die crisis het best al| vraag naar de aard van he| zag. Het gejuich van een te en de joviale gebaren v hoge ome, bijvoorbeeld de knuffeltjes en de geruststel! bulderlachj es van de heerf chard Nixon, dus: dat toffe) doe aan de ene kant en h zielige enthousiasme d; aan de andere kant, dat ineens de gezagscrisis i enorm virulent. Zou het waar zijn dat het gezag steunl deze comedie? En wat voor r.| sen moeten het wel zijn die komedie willen spelen en er i voor over hebben daarin hoofdrol te spelen? Ik heb een kleine aanwijil Het is maar een woord, en I woorden niet belangrijk vi| hoeft zich een overweging van een woord uitgaat, niet te trekken. Persoonlijk vind! woorden nogal veelzeggend: zou trouwens niet weten woorden anders moeten doen iets zeggen. Zelfs aan de a: ding en de „oorspronkelijke" tekenis van woorden hecht enige waarde. Afleiding en kenis zijn overigens twee za! zoals nog zal blijken. Beide 1 ik interessant en belangrijk, v al in verbinding met elkaar. ^yelnu, het bedoelde woorc „prestige". De betekenis wij daaraan hechten en men naar eigen goeddunken ei tueel voor de enige en ware tekenis mag houden, zonder van herkomst en vroegere be kenis iets aan te trekken nogal nobel. Prestige is iets gezag, moreel overwicht, j. soonlijke superioriteit. Ienu die prestige heeft wordt moer aandacht beluisterd een ander, de kans dat iedere doet wat hij vraagt, is groter, heeft invloed en gezag. Gewoi lijk staan gezag en prestige van de inhoud van iemar woorden. Het prestige is niet 1 lemaal redelijk te verantwoord Als dat niet zo was, zou ik eens willen weten, hoeveel mi sen enige aandacht zouden steden aan hetgeen de heer Nis te zeggen heeft, en wie er warm gevoel van binnen krijgen bij zijn kleine knuffelt en grapjes. Zijn prestige is van Amerika, dat hem om of andere reden tot president kozen heeft om namens de Vei mgde Staten te oreren, te lac en knuffeltjes weg te geven, heeft geen gezag omdat hij li tortijk iets te zeggen heeft, oi wat hij zegt zo belangri blijkt te zijn, maar hij heeft ie zeggen, figuurlijk,, omdat he „?zag gegeven is. Het prestige r een produkt van zijn voo ..lelijke geest, maar een wo e anderen om hem heen gelej L

de Stem | 1969 | | pagina 16