iTerneuzen opent serie nieuwe kleuterscholen timmerlieden en sjouwers HEE VRED Israt Aardenburgs museum trekt veel bezoekers Plan Lovenpolder-Hoek volgebouwd bijna ABI FEEST IN T SCHELPENHOEKJE AFDELINGSBAAS BIJVERDIENSTE huisvrouwen ZONNE SCHERMEN Overval mei traangas op benzinestatio Jonge Vlaamse musici speelden barok Goese zwembad bacterie-vrij Landbouwwagen te zwak voor last Piet van Egmond speelde voor jeugdig publiek Volgend jaar bijna 300 woningen klaar Koudepolder Hercules en Erpac gaan samenwerken Kampioenschieting handboog te Kwadendammen ■f f Oproeping Kosteloos vertegen woordiger Machinefabriek Fred. A. Schuurink N.V. Fred. A. Schuurink N.V. Laat nu uw haar blonderen of verven met de allernieuwste modetinten bij ^J\ap5alon l^ióLé COLOSé Int. Nederland N.V. ELKE „STEM" LEZER GEVRAAGD VOOR BOUWWERK omgeving Breda aanvang 1 september 1969 DE BESTE EN DE MOOISTE SERRARENS ZONWERING Absdale Commentaar Vakantie- spreid mg DE STEM VAN WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1969 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Aan de Dok- weg in Terneuzen is de eerste van een serie van vijf nieuwe kleuterscholen in gebruik geno men. De heer H. Verboom, in specteur van het kleuteronder wijs in Zeeland, verrichtte de of ficiële opening van de openbare kleuterschool 't Schelpenhoekje, die plaats biedt aan tachtig kin deren. De vier andere scholen zijn momen teel in aanbouw aan de Handellaan en de Grieghof in Nieuw-Temeuzen. Nadat een aantal kleuters zelf de naam van hun school hadden ge vormd door de letters in stukjes en beetjes aan te dragen, knipte de heer Verboom de slinger van papier door die voor de toegangsdeur was ge spannen. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer H. J. Balk, lid van de oudercommissie. Na de ope ningstoespraak van Inspecteur Ver boom, waarin hij de niet eenvoudige taak van de kleuterleidster onder streepte sprak de heer M. A. Hage, directeur van de rijksopleiding voor kleuterleidsters te Middelburg. Na mens de Vereniging Openbaar On derwijs Terneuzen bood mevrouw M. R. van der Meulen een aquarium aan. Verder boden gelukwensen aan de heer A. de Jonge namens het christelijk kleuteronderwijs en me vrouw J. van Gijs als voorzitster van de oudercommissie. De opening van de nieuwe school werd bijgewoond door onder anderen burgemeester J. C. Aschoff en wet houder M. de Vos. (Van onze correspondent) AARDENBURG Het op 24 juni officieel voor het publiek openge stelde oudheidkundig museum in Aardenburg blijkt zo in de publieke belangstelling te staan, dat het aan tal bezoekers de stoutste verwach tingen heeft overtroffen. In de maand juli brachten 15.393 belang stellenden een bezoek aan het mu seum, en dit is al meer dan het aan tal bezoekers in het eerste halfjaar (voor de officiële opening had plaats gevonden). Ook voor de maand augustus wordt een dergelijke belangstelling verwacht. Dit aantal is dan alleen nog maar gebaseerd op het betalen de deel van het publiek (de lagere scholen van Aardenburg komen op uitnodiging van het gemeentebe stuur een kijkje nemen). Het ge meentebestuur heeft besloten er een soort traditie van te maken de leer lingen van de lagere scholen, alvo rens deze met vakantie gaan, te trakteren op een bezoek aan het ge meentehuis (zodat ze met eigen ogen kunnen aanschouwen, wat er daar allemaal gebeurt) en een be zoek aan het oudheidkundig mu seum. Ook vele buitenlanders komen speciaal naar Aardenburg om het museum een bezoek te brengen. Zo WATERVLIET Voor de tweede keer hebben we kennis gemaakt met een groep jonge Vlaamse musici of muziekstudenten. Dit maai was de organist Bemerd Teulon uit Marseil le (Fr.) gastorganist. Laatstgenoem de opende en sloot het programma met orgelwerken uit de Franse ba rok. Noch Couperin (enkele coupletten van het Gloria uit een der missen), noch de grote Offertoire van N. de Grigny konden ons erg boeien. Door het strenge legato werkt het niet- meegaande ritme niet, integendeel het gaat zeuren. De Offertoire miste de straffe ritmiek (dubbel gepun teerde noten!) en het hele stuk door hoorden we een onrust, terwijl de cadensen niet genoeg tot rust kwa men. Het probleem, dat zich het hele concert voordeed is dat van wat men zou kunnen noemen de retoriek van de barok. We misten het con verserende genoegen, dat de diverse personen (stemmen) met elkaar zouden moeten beleven; cadensen werden niet voldoende uitgesproken, de horizontale beweging stuwde niet genoeg. Dit zijn overigens problemen, die iedere vakman voor zich zal moeten onderzoeken. De Ciaconne van Pur- eell kreeg in dit licht bezien de bes te uitvoering. Het aantal aanwezi gen was opvallend groot. Daan Manneke. is er een geval bekend van twee be zoekers uit Columbia, die in Enge land verbleven, maar speciaal naar Aardenburg kwamen om zich van de belangrijkheid van dit museum te kunnen overtuigen. Met recht kan de plaatselijke .V.VV. dan ook het museum naast de St. Baafskerk tot een van de grote trekpleisters van het kleine plaatsje rekenen. Dat ook studenten het belang van het museum weten te onderkennen, blijkt wel uit het feit, dat ook vele studerenden uit Ameri ka, Canada, Zweden en vanzelfspre kend België tot de bezoekers beho ren. In de toekomst hoopt het mu seum nog meer aanwinsten te krij gen. Het plan is gerezen om bij elke gelegenheid, waarbij het noodzake lijk is dat in de grond wordt gegra ven, deze eerst nauwkeurig wordt onderzocht op historische schatten. (Van een onzer verslaggevers) GOES De bedrijfsleiding van het zwembad te Goes heeft officieel bericht ontvangen, dat het water van dit bad vrij is van bacteriën of stof fen, die schadelijk zijn voor de ge zondheid. Op verzoek van de bedrijfs leiding heeft de keuringsdienst van waren te Goes de nodige laboratori umproeven verricht. Het was, zo ver nemen wij, de eerste maal, dat een dergelijk onderzoek in Goes is ge houden. Zaterdag hebben 108 jeugdi ge enthousiastelingen uit Goes en omgeving deelgenomen aan het diplo ma-zwemmen in het Goese zwem bad. Er slaagden 105 kandidaten, waarvan 54 voor het diploma A en 41 voor het diploma B. Voor de zwemvaardigheidsproeven 1 tot en met 4 slaagden in totaal tien kandi daten. (Van onze correspondent) RILLAND-BATH De heer C. L. uit Rilland-Bath vervoerde op een zeer slechte landbouwwagen zes ton tarwe. Hij was er mee op weg van de Kreekrakpolder naar het dorp Ril land. C. L. kwam met zijn trans port 400 meter in de Kreekrakpol der. Eerst begaven de twee voor wielen het, waarna dirict ook de twee achterwielen het lieten afwe ten. De beide wielstellen belandden in de berm. De bodem van de wa gen en de zes kisten tarwe, ieder van 1000 kilo, versperden de weg. Er moest dan ook een heftruck aan te pas komen om de weg weer vrij te maken. De nieuwe kleuterschool aan Dokweg. de TERNEUZEN In de goed be zette hervormde kerk concerteerde Piet van Egmond voor een opvallend jeugdig, aandachtig luisterend pu bliek Met Wat men noemt „geva rieerd programma" trekt Van Eg mond al enkele jaren de provincie in. Dit programma bestond uit wer ken uit de barok en romantiek. Overigens kunnen deze perioden een fraai programma opleveren; dit was nu evenwel vanavond niet helemaal het geval. Begonnen werd met de transparante Fuga in C van Buxtehude. Een aanvechtbare ver tolking voor wat betreft registratie (het steeds wisselen van klavieren), ritmisch zeer markant en overtui- end gespeeld. Na een vlot afge werkt Voluntary van de Engelsman Stanley besloot de barokperiode met Handels vijfde orgelconcert. Aan vankelijk gecomponeerd om als ver strooiing te dienen in de pauzes van Handels oratoria, spelen we deze concerten thans op onze soloconcer ten, overigens blijft dit een karika tuur van de oorspronkelijke versie met orkest. Van Egmond speelde als altijd met registers om toch het contrast orgel-orkest te bereiken. Zijn gedachten over barokmuziek zijn nog die uit grote romantische tijden. Overigens blijft deze organist een meester op zijn instrument en soms is het leuk eens een antieke uitvoering in natura mee te maken. Van Egmond speelde uit de ro mantische literatuur niet de geluk kigste; vervelend-virtuose muziek van volkomen verouderde componis ten als Bosisi en Bonnet. Franck was vertegenwoordigd met het Andantino en Reger met twee choraalvoorspe- len. Van Egmond besloot met een improvisatie. Over zijn kunnen op dit terrein valt niet te twisten'- hij kan alles, of het nu een dubbelfuga of een rondo betreft, het komt er uit. Wat we gisteravond hoorden was een potpourri van virtuoze en registratiefoefjes met een choraal, aanvankelijk op de achtergrond, la ter ten voeten uit gespeeld. Zelden hoorden we zoveel muzikale ellende. Piet van Egmond gaf na het applaus een korte toelichting op zijn pro gramma. Daan Manneke. (Van een onzer verslaggevers) HOEK De gemeente Hoek, kan haar ambitieuze uitbrei dingsplannen verder ten uitvoer brengen. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben ingestemd met de realisering van de vierde fase van het plan Lovenpolder. Inmiddels is hier een begin ge maakt met het graaf- en riole ringswerk. Binnen enkele weken wordt de toestemming van G.S. verwacht voor de bebouwing van de oostelijke oever van de voorste Kreek. Hier zullen 32 bungalows verrij zen. Achttien van deze luxe wonin gen hebben inmiddels een koper ge vonden. De aannemingssom voor dit bouwplan tussen de Kreek en het sportpark beloopt f 544.000. Tegen oktober verwacht het ge meentebestuur van Hoek dat de vijfde fase van het plan Lovenpolder ter hand kan worden genomen. Vol gend jaar komt dan de zesde en laatste fase aan bod. In totaal om vat dit uitbreidingsplan 450 wonin gen, alle gebouwd of te bouwen in de vrijen premiesector. Ten westen van de Lovenpolder, in de richting van de Braakman dus, wacht Hoek echter een nog grotere verruiming van zijn woningvoor raad: het plan Koudepolder name lijk, waar 2150 woningen zijn gepro jecteerd. In dit gedeelte zullen met tertijd 6700 mensen wonen. Hoek blijkt als woonplaats steeds MIDDELBURG Hercules ine. te Wilmington-Delaware (V.S.) is een nauwe samenwerking aangegaan met het Franse bedrijf Erpac S.A. in Was- quehal, dat gelegen is in de buurt van het Noordfranse Rijssel. Hercules inc. heeft een dochteronderneming in Den Haag met twee produktiebedrij- ven, één in Middelburg, het andere in Zwijndrecht. Erpac is in Frankrijk een van de meest vooraanstaande bedrijven op het gebied van waterbehandeling. Men heeft zich daar gespecialiseerd in de technische en economische dienstverlening. Daarnaast houdt het bedrijf zich ook bezig met de behan deling van industrieel afvalwater. De nieuwe samenwerking ligt ge heel in de lijn van Hercules inc., dat in 1968 een Watermanagement divi sion vormde om alle Europese acti viteiten op dit gebied samen te bun delen en nieuwe te ontwikkelen. Er was toen al sprake van een tendens naar centralisatie op het gebied van de Europese waterbehandeling. Tot de te verlenen diensten van de nieuwe groep behoren o.m. de be handelingssystemen voor de conditio nering van industrieel afvalwater. Zij kan ook waterbehandelingsinstallaties ontwerpen en het toezicht daarop houden. Te zamen aangepakte re search en ontwikkelingsactiviteiten zullen bovendien, aldus is de ver wachting, leiden tot nieuwe ontwik kelingen in de watertechnologie. meer in trek te zijn. Vorig jaar was het de snelst groeiende gemeente van Zeeuwsch-Vlaanderen met een toeneming van vier procent van het inwonertal. Op het ogenblik telt Hoek 2750 ingezetenen. Het plan Koudepolder, dat onder meer een bejaardencentrum, een winkelcentrum en enkele scholen behelst, zal in vier fases worden uit gevoerd. Ook in de recreatieve sector staat Hoek in de naaste toekomst enige spectaculaire voorzieningen te wach ten. Zo worden voorbereidingen ge troffen voor de bouw van een open- luchtbad van 50 bij 20 meter met een speelweide van 6500 vierkante me ter. Verder komen in het sportpark twee tennisbanen en krijgt de voet balvereniging er een speelveld bij. Gemeentelijke herindeling of niet, Hoek werkt rustig door aan zijn voor een gemeente van deze grootte, toch wel opzienbarende uitbreidingsplan nen die mogelijk binnen 15 tot 20 jaar resulteren in een bevolking van tienduizend zielen. (Van onze correspondent) KWADENDAMME De Provin ciale Zeeuwse Schuttersbond hield te Kwadendamme de finale van de nationale kampioenschieting tussen teams van Zuid - Beveland en Zeeuwsch-Vlaanderen. Na een welkomstwoord van voor zitter Van Liere werd aangevangen met de 24 van Zuid-Beveland, die op 12 juli te Axel 40 punten schoten en het nu met 33 moest doen. Hier na de 24 Zeeuwseh-Vlamingen, die bij hun 42 punten uit Axel er 35 toe voegden, zodat zjj met 77 punten te gen 73 punten kampioen werden voor 1969. De eerste groep van vier van Zuid-Beveland, die in Axel 20 pun ten en nu 14 wist te realiseren. De eerste vier van Zeeuwsch-Vlaande ren wisten er 13 bij de 11 van Axel te voegen en kwamen op 24 punten. Op dit onderdeel werd Zuid-Beveland kampioen met 34 punten. De persoonlijk kampioenen van elk district kwamen onder de wip, H. Rentmeester voor Zuid-Beveland en Al. Suy voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Suy schoot eerst op de volle wip en telde bij zijn ene punt uit Axel er 4 bij, samen 5 punten. Rentmeester schoot bij de 4 uit Axel nog 4, maakt 8 punten en werd nationaal kampioen staande wipschieten 1969. De uitslag van het concours op de tweede wip is als volgt: eerste hoofdvogel: A. v. d. Poel uit Graauw; tweede hoofdvogel: W. Thoen uit Koewacht; eerste zijvogel: mevrouw Steenaert van Vooruitgang te Kwadendamme; tweede zijvogel: F. Kamoen uit Westdorpe; derde zij vogel: A. v. Loo van Doel naar Ho ger te Wolphaartsdijk; vierde zijvo gel: P. Timmerman van Eensge zindheid te 's-Heerenhoelt; eerste kal: L. de Jonge van Concordia te 's-Heerenhoek; tweede kal: P. Tim merman van Eensgezindheid te 's- Heerenhoek; derde kal: W. Thoen uit Koewacht; vierde kal: A. A. Martens van Vios te 's-Heerenhoek; meeste kleine vogels: Ongenae van St. Jansteen, 4 stuks. Op zaterdag 16 augustus hopen onze ouders en grootouders R. van Acker G. van Acker-van Hoecke hun 25-jarig huwelijks feest te vieren. Hun dankbare kinderen en kleinkind Receptie van 2 - 3.30 uur. Westdorpe, Dorpsstraat B 56 Op zaterdag 16 augustus hopen onze geliefde ouders en grootouders L. Vermeersen-Reunis hun gouden huwelijksfeest te vieren. Dat God hen nog lang voor ons moge sparen, is de wens van hun dank bare kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind Clinge, Kerkstraat 16. Heden is van ons heengegaan na een voorbeeldig gedragen lijden, onze inniggeliefde vader en opa de heer RENE JACOBUS DE THEIJE weduwnaar van Bertha Antonia Engels in de leeftijd van 73 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uw godvruchtige gebeden aan. St.-Niklaas (België): M. C. A. de Theije J. M. T. de Theije Purmerend: E. E. van Houtert-de Theije A. van Houtert Bert en Bené Terhole: I. L. Tieleman-de Theije P. Tieleman Betty St.-Jansteen: G. M. F. Eeman-de Teije R. J. Eeman Robbert Familie De Theije Familie Engels Terhole, 12 augustus 1969. Hulsterweg 161. De plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben op vrijdag 15 augustus a.s. om 11 uur in de parochie kerk van de H. Gerardus Majella te Terhole, waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof, aldaar. Donderdagavond om 7 uur wordt de H. Eucharis tie gevierd voor de zielerust van de overledene. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in het Gemeenschapshuis. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Het heeft God behaagd heden, in de leeftijd van 70 jaar, tot zich te roepen onze lieve en zorgzame vader, behuwdvader en opa de heer HENDRICUS CORNELIUS ANTONIUS BAYENS echtgenoot van mevrouw Maria Antonetta Adriana Kolsteren Wij vragen uw gebed voor zijn zielerust. Raamsdonksveer M. Bayens-Kolsteren Raamsdonksveer J. van Daal-Bayens S. van Daal 's-Gravenzande Th. Almekinders-Bayens N. Almekinders Dongen A. van den Assem-Bayens F. van den Assem Raamsdonksveer Jac. Bayens A. Bayens-van de Noort Holtem Ir. A. Bayens A. Bayens-van der Put Rijen H. Seelen-Bayens A. Seelen Kleinkinderen Raamsdonksveer, 11 augustus 1969 Pr. Bemhardstraat 3 De plechtige gezongen uitvaartdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden op donder dag 14 augustus om 10 uur in de parochiekerk O.L.V. Hemelvaart te Raamsdonksveer. De avondoefening zal worden gehouden op woensdag 13 augustus te 19.30 uur in voornoem de kerk. De overledene is opgebaard in' de rouwkapel van het St.-Theresiaziekenhuis te Raamsdonksveer, bezoekuren van 16.00 tot 17.00 en van 19.30 tot 20.30 uur. Bijeenkomst donderdag 9.25 uur aan de rouw kapel. Gelegenheid tot condoleren na de uitvaartdienst in Hotel „Huis ten Deyl", Wilhelminalaan 6, Raamsdonksveer. De Griffier der Arrondis- sements Rechtbank te Bre da roept op ter voldoening aan de beschikking van die Rechtbank d.d. 23 april 1969: Virginia Do Rosario Pais, geboren te Marinha Grande (Portugal) zonder bekende woon- of verblijf plaats, om te verschijnen ter terechtzitting van die Rechtbank, gehouden in het gerechtsgebouw aan de Kloosterlaan 46 te Bre da, op vrijdag 29 augustus 1969 des voormiddags om 11.00 uur teneinde te wor den gehoord op ten door de echtelieden Marinus Bakker, wonende te Til burg ingediend verzoek schrift strekkende tot adoptie van Maria Irene Pais. Breda, 7 augustus 1969. De griffier der Recht bank voornoemd: Mr. H. M. Houben. Bij beschikking der Ar- rondissements-Rechtbank te Breda d.d. 1 augustus 1969 is het faillissement van Cornells Wilhelmus Johannes Driessen, hande lende onder de naam be- tonvlechterij Driessen, wo nende Bredaseweg 20 te Terheijden, opgeheven bij gebrek aan baten. De curator Mr. F. R. v. d. Laken, Sophiastr. 28, Breda. WORDT VERDIEN f 180 PER WEEK Bent u fabrieks-, win kel- of kantoorwerk moe? Onze organisatie leidt op tot vertegen woordiger (verkoper buitendienst) Geen col portage. Geen diploma's nodig! Bij aanst. direct vast loon plus auto. Vele vacante plaatsen. Beroep en woonplaats onverschillig. Tevens mogelijkheid tot bijver dienste aangeboden. Schrijf een brief of briefkaart met uw adres leeftijd, beroep. Snel antwoord. Geheimhou ding verzekerd. Br. on der no. 16830 bureau van dit blad. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling, kaarten, deaus en bloemen, die wü mochten ontvangen vjjï] milie, vrienden en bekenden bij gelegenheid gouden huwelijksfeest, betuigen wij onze 1 dank. Joh. de Blijzer-van Broeck Kinderen en Kleinkinderen Clinge, Molenstraat 29. Temidden van de volle gang van weiken aajJI Schelde-Rijnverbinding ontviel ons J. DE KLERK Technisch Hoofdambtenaar eerste klas der Btyj I Verbijsterd door dit onverwachte sterfgeval gJ denken wij een jarenlange samenwerking waai, door een band gegroeid was tussen hem en i, I velen in ons bedrijf, die onder hem gewerkt het, ben en dagelijks met hem in contact stonden Sterke de Heer, over leven en dood zijn vrouw, zijn zoon en dochtertje. Directie en personeel Aannemingsmij. Jac. G. van Oord N.V., Utrecht. Fabrikant van grote huishoudelijke apparaten, VRAAGT voor onze afdeling perserij. Zij die ruime technische ervaring heb ben op het gebied van persen - Leiding kunnen geven Bereid zijn in twee ploegen te werken. En in de leeftijdsklasse van 30 - 45 ja vallen. Verzoeken wij hun sollicitatie te willen richten aan de afdeling personeelszaken SPEELHUISLAAN 170, BREDA TEL. 01600 - 32850. DUBBELE POORT 9 TEL. 01140- 2421 HULST Unieke gelegenheid voor Demonstraties van onze Zweedse schoonheidsmiddelen volgens on« home-party systeem is een fascinerend en winstgevend parttime werk. Werktijden in middag- of avond uren; tenminste 10 uren per week beschikbaar zijn. Verdienste ca. 15,per uur. Gratis opleiding. Voor nadere informatie: Districtsmanager Tel. 01650—35873 is het dubbel en dwars waard op de hoogte te worden gesteld van uw advertentienieuws Brieven onder No. 16845 aan het bureau van dit blad. (Vanï AMSTERDAM De werkelijkheid geworden. Gisteravond tekende hij eigenaar maakte van het 5(1 jiingse reder Paap kon de zijn zak steken. Het eerste, schilderen. In vijf talen zal boeg komen te staan. Zondij waar een actie gevoerd zal voor de benodigde zendapp: Als alles lukt, kan het Vr< Zee liggen om zijn ideolog' grage te gaan leveren aan waarin Nathan heilig geloojj De operationele kosten va met religieuze advertenties, len 550 dollar per minuut g uit het Oude en Nieuwe Te] Maar zover is het nog i gulden bij elkaar zien te naar New York te kunnen Als dat niet lukt hoopt hi| ning van vrijwilligers te ku De inzamelings-actie in I „waarbij ik", aldus Nathan, lende ervaringen op heb getjj De grootste gift was. 10.001 ling in Friesland (7000 guld (39.000 gulden) zorgden er g met zijn hakken over het belanden. leveren TEL. 01140 - 2788 NU TIJDELIJK BEPERKT AAN TAL KOORD ROLSCHERMEN tegen speciale prijs. Wij leveren ook aluminium horren j en deuren. Er gaan stemmen op de collec bedrijfssluiting, zoals ir| bouwvakvakantie het geval is, laten. Het is inderdaad voorl minderheid van de werknemerj zonder vervelend gedwonge zijn in een door anderen bep, periode mpt vakantie te m< gaan. Behalve dit motief zijn ei meer voordelen te noemen var; vrije vakantiekeuze, zoals de lijkheid om de topseizoentarievl sommige bedrijven te ontgaan. Daar staat tegenover dat de lectieve vakantie bedrijfsecoij sche voordelen heeft en dat in bedrijf dat doorwerkt het a<| blijvende personeel dubbel zo moet werken om de produktie i de te houden. De schoolvakanties zullen de eigenlijke vakantieperiode e zins begrenzen. Verder bestaa een tendens tot verlenging var, bedrijfsvakanties en een splill daarvan in zomer- en winterval ties. Al die verschijnselen in merking genomen komt ons eer derzoek naar de noodzaak vat handhaving van de collectieve drijfssluiting zeer gewenst voor. ze studie zou het best kurl worden verricht door de vakbon| niet alleen omdat het om een nemersbelang gaat, maar zeker minder omdat hun apparaten toe beter in staat zijn dan de op gebied van toerisme en recrl werkzame instellingen. (Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Drie Duitse jot 'ui hebben dinsdagavond met be!t van traangasgranaten een ov Sens mislukte overval gepleegc ue bediende van een pompstatioi «e badplaats Kijkduin. De Duitsers, ongeveer twintig j kochten voor drie gulden benzine maakten, na te hebben afgerek aanstalten om weg te rijden. Plc hug kwamen zij echter de 38-ja bediende J. Noordover achterop "Ut huisje bij de pomp sehoter overvallers drie traangasgranatei Direct daarop probeerden een "en de geldla open te trekken. Pompbediende lietzich echter van zijn stuk brengen en schopte •erug. Geschrokken door deze d «stende reactie, namen de jonj oo vlucht in een Ford Taunus. inlr NoofdO'Ver slaagde er ook b het kenteken te noteren en aar Politie door te geven. Gisterav va uad de Polifie n<>S geen sp _„,n. "et overvallerstrio, dat wi J^mjnlijk gewapend is. 2-g. „vallei des doods", .""herbergzaam gebied in C Tn'ö zijn drie mensen om het le '"«me». Zij waren verdwaald, raai, n wagen bovendien dei wn„ o probeerden te voet de wereld te bereiken. Hun ken Werhen later gevonden. Zij van dorst te zijn omgekon

de Stem | 1969 | | pagina 4