Classificatie van Zeeuwse logiesbedrijven in 1970 Jeugdboeken op campings te klein? LANDELIJKE PRIMEUR: NIET MEER BETALEN DAN REDELIJK IS Prijsloos, maar uitverkoren Opgravingen bij Souburg tijdelijk stopgezet Druk winterprogram Plattelandsvrouwen Iloe is het mogelijk. In gesprek met L. C. Fermondt Valse biljetten van 50 mark in Zeeland uitgegeven Landbouw- schuur te Kapelle afgebrand Jongen zeer zwaar gewond Bekende van politie reed onder invloed in gestolen auto DAAG \ORGEN Quartier Mariahoeve Opnieuw warm Centralisatie VW antwoordt op weren van jongeren Protest Toelichting Mislukt geweld Nederhorst stelt vragen over kerncentrale James Grieve weer aan de veilingen Goes wil eisen huisdrukkerij Insluiper actief te Vlissingen Val van fiets onder auto Koninklijk Paar naar Zuid-Nederland Opening sportcomplex in Sluiskil h, concert enz. Jecht 18 jaar 4, 6, 8 en 10 uur Sankt Pauli 18 jaar 4.50, 7.10 en 9.30 uur 14 jaar 5 en 8.30 uur en aan 14 jaar 6, 8 en 10 uur Disney 1969 a.l. 4, 6, 8 en 10 uur 14 jaar 2, 4, 6, 8 en 10 uur ,arine a.l. 4, 6, 8 en 10 uur 12, 2, 4, 6, 8 en 10 uur Tanger 14 jaar 2.15, 5.30 en 8.45 uur 14 jaar Iheyennes 14 jaar en de apachen 14 j. e planeet X 14 jaar n Michael 18 jaar (INSTELLINGEN 3 adhuis ;rk van Picasso .Zeeland en de ïode" seum: Werk van n Schagen huis: Nederlandse plas. a. Dirk Claus, Hans iek Jong. r: Schilderijen van Vosselen ER MEIDEN adhuis: Schilderijen en verk van Jos But en ie Meester de Betzen- routzaerte: Beeldhouw- Cox; grafisch werk van io en klein plastiek en Marja van Putten. diversen zal .G Walcheren: Geopend 22 uur ilm, concert enz. M Als onder vandaag S Als onder vandaag ionstellingen tG Stadhuis verk van Picasso ;f: „Zeeland en de pnode" useum: Werk van J. C. J, ;en. :shuis: Nederlandse plas- >.a. Dirk Claus, Hans Niek Jong. er: Schilderijen van Vosselen ter muiden iaadhuis: Schilderijen en vwerk van Jos But en de Meester de Betzen- routzaerte: Beeldhouw- ins Cox; grafisch werk nthonio en klein plastiek van Marja van Putten. DIVERSEN ;ival ;RG Walcheren: Geopend 22 uur deze rubriek tel. 01180- stbus 116 in Middelburg. nderdag 14 augustus Zoom: 4.38 en 16.55 uur, 3.55 en 16.08 uur, Made- 7.21 en 19.21 uur, Ter- 18 en 15.32 uur, Vlis- en 15.00 uur, Wemel- en 16.45 uur. TOT U IEMAND DE STEM VAN WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1969 DEN HAAG (ANP) Burge meester Marijnen van Den Haag heeft in Pulchri Studio aldaar een tentoonstelling geopend van in zendingen voor 'n prijsvraag, uit geschreven door de Haagse Dr H. P. Berlagestichting, met als on derwerp de omgeving van het sta (ion Mariahoeve. Er hadden 34 architecten en groepen van ont werpers hun visie op de toekom stige bebouwing in het oostelijk stadsdeel van de residentie uitge werkt. Het naar het eenstemmig oordeel van de jury beste ontwerp was ze als wij eerder hebben gemeld ver vaardigd door de 29-jarige T. Gruisen uit Terneuzen, de 24-jarige J. van Wageningen uit Dordrecht en de 28- jarige M. Kerstjens uit Den Haag, allen studerende aan het Instituut voor Architectuur in Rotterdam. Dit drietal kreeg echter niet de eerste prijs van 4.000,omdat het niet geheel overeenkomstig de prijsvraag- voorwaarden was. De drie architecten waren, zoals men zich zal herinneren in hun ontwerp bewust afgeweken van de voorgeschreven loop van een tramlus, in de overtuiging dat de door hen gevolgde oplossing de beste was. Al liepen de ontwerpers de prijs van f 4.000 mis, hun ontwerp, „Quartier Mariahoeve" is voorge dragen om gerealiseerd te worden. De gemeente heelt laten weten, dat er van de kant van institutionele be leggers en van bouwers al belang stelling is getoond voor de realisa tie. De burgemeester noemde het verheugend dat „een nieuwe genera tie van architecten naar voren is ge komen." Hij reikte dus geen eerste prijs uit, maar wel een tweede en derde van f 2.500 en 1.000, respectievelijk aan de architecten Haayen uit Monster en Lankhorst uit Den Haag en aan Paul Hoffmans uit Amsterdam. een (Van onze correspondent) MIDDELBURG Bij een ben- rinestation in Middelburg is door 'en Duits sprekende man, leeftijd 33 tot 45 jaar, lang 1.70 meter, donkerblond haar en opvallend dikke buik met twee valse bank biljetten van 50 Duitse marken betaald. De politie wijst erop dat de valse biljetten alle dezelfde nummers blijken te hebben, t.w. k 2204557 T, of L 8576490 W. Verder blijken de valse biljetten lich ter van kleur te zijn. Het watermerk u vaag, terwijl het groene vignet met Je' getal 50 eveneens lichter is dan tej de echte bankbiljetten. Aan de achterzij de ontbreekt bij de valse bil jetten de nevelsliert tussen de toren, bij de echte bankbiljetten heel duidelijk te zien is. Bij het in onr.- VJugst nemen van Duits geld moet ®en dus attent zijn op de biljetten Wn 50 mark om narigheid te voor komen. 9e vorige week zijn valse biljetten ■an 50 mark door een man die aan ""enstaand signalement beant- Woordt, ook al op andere plaatsen Vooruitzichten i'oor donderdag '0 vrijdag, opgesteld door jd.k.n.m.i.: v'ij zonnig, overwegend «roog en opnieuw warm. ge- mijj"V?vooruitzichten in cijfers over Nederland. vo°r donderdag: aantal uren zon: I bovp»"' mzn--tein.p.: 0 tot 4 graden Ijjtot 12; *en normaal; max.-temp.: (f tot 4 uon boven normaal; kans op een I '5 Dr Periocie van minstens 12 uur: eJ:ocent; kans op een geheel droog vS Pro<rent. I 'et 12* ^r'^a8: aantal uren zon: 5 maai van ongeveer nor- I Da* 3 graden boven normaal; norm", Jnp,: 2 tot 6 graden boven Van S? 'tans °P een droge periode itj- mmstens 12 uur: 95 procent; "i'em 6en ®ebieel droog etmaal: 90 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/GOES In het toeristenseizoen van 1970 lioopt de provinciale Zeeuwse WV eeen fors begin te hebben gemaakt met de classificatie van de Zeeuwse toerisliscliee accommodaties Zeeland sleept hiermee landelijke primeur in de wacht. Het systeem van clas sificalie houdt in, zo vertelde ons de voorzitter van de pro vinciale Zeeuwse VW, mr. E Wage, dat de zomerhuisjes, huurkamers, bungalows misschien ook de sta-caravans worden beoordeeld, en dat zij vervolgens in groepen naar prijsklasse worden gerubri ceerd. De logieszoekende toe- rist kan er 'n een geclassifceer- de accommodatie van op aan, dat hij niet meer betaalt dan redelijk en billijk is. Het bestuur van de Zeeuwse VVV heeft in een spoedvergadering dit be sluit genomen. De leden van de plaat selijke VW's zuilen op basis van vrijwilligheid aan de classificatie kunnen meewerken. „Een en ander zal niet prijsverhogend werken. Wij als VW hoeven er niets aan te ver dienen en het kan alleen maar gun stig zijn voor de eigenaars van toe ristische accommodaties, zoals 't ook gunstig is voor de reputatie die Zee land als toeristengebied heeft", al dus mr. Wage. De ontslagname van de VW-di- recteur van Burgh-Haamstede, de heer Bakker, was niet de directe aan leiding tot het besluit de (circa 5000) toeristische accommodaties te classifi ceren. In een gespreksnota voor het da gelijks bestuur, daterend van voor de ontslagname van de heer Bakker, werd al een dergelijk voorstel aan de hand gedaan. „Het heengaan van de heer Bakker heeft de zaak al leen bespoedigd", aldus de heer Wa ge- Het bestuur van de provinciale VW is er van overtuigd, dat de re putatie van de Zeeuwse logiesver- strekkers in het jongste verleden door enkelingen is geschaad. „De overgrote meerderheid van de aange boden logiesruimte voldoet aan goede eisen en wordt beslist niet tegen woekerprijzen verhuurd", zegt mr. Wage. Als logisch vervolg op de classifi catie wil men bij de provinciale VW ook bezien in hoeverre het wenselijk zal zijn om het aanbod van Zeeuwse vakantiebedrijven bij de provincia le VW te concentreren. Een en an der wordt uiteraard in nauw over leg met de plaatselijke VW's beke ken. De heer Wage zette ons uiteen, dat de gedachten gaan in de rich ting van een centraal informatiecen trum, waarin alle geclassificeerde be drijven terug te vinden zijn. De lo gieszoekende kan theoretisch aan el ke VW-balie, eventueel ook in het buitenland, de belangrijkste informa tie verkrijgen die hij wenst: is er nog ruimte, waar bevindt zich die ruim te; hoe is zij en wat kost zij? Reser vering op afstand is door de waar borg die het systeem van classeren biedt, niet riskant meer. De voorbereiding voor een en an der wordt zo gauw mogelijk ter hand genomen, zo verzekerde mr. Wage ons. De technische voorbereiding zal echter veel werk vergen. Het systeem moet zo worden opgezet dat het bij te verwachten uitbreiding van 't aantal logiesbedrijven in Zeeland t.z.t. aan de computer kan worden toegevoerd. (Van een onzer verrslag gevers) GOES In een verklaring aan het bestuur van de provinciale VVV wordt ingegaan op de klacht dat op sommige Zeeuwse cam pings jongeren zouden worden ge weerd. Het bestuur zegt hierover: „In z(jn algemeenheid dienen kampeerterreinen voor eenieder toegankelijk te zijn. In de prak tijk blijkt handhaving van dit principe, wanneer kampregels niet of nauwelijks worden nage leefd en verstoring van de rust optreedt, een aantal kampeerter reinenexploitanten voor grote praktische moeilijkheden te plaat sen. Dat gebeurt vooral in het hoogseizoen, als de campings veel gezinnen met kinderen herbergen. Op de meeste campings in Zee land is een aparte „jeugdhoek" aanwezig, die echter in het hoog seizoen gauw vol is. Nu de prak tijk blijkt uit te wijzen, dat er be hoefte is aan meer overnachtings accommodatie voor jongeren, waarin uit veelal economische overwegingen niet door het parti culiere bedrijfsleevn wordt voor zien, ligt hier, volgens het bestuur, een taak voor niet-particuliere on dernemers. over en weer. Om die reden zijn er jeugdhoeken in de campings gemaakt. Het komt voor dat de jeugdhoek vol is, terwijl er op de gezinseamping nog plaats is. In die gevallen zegt de campinghou der toch „uitverkocht" tegen jeug dige kampeerders. Als men de houders van kam peerterreinen op het sociale ka rakter van hun werk wijst, aldus mr. Wage, dan mag dat van ons. Een consequentie daarvan moet dan echter wel zijn, dat het de campinghouder moeilijk wordt een economisch verantwoorde bedrijfs voering toe te passen. Er zou dan b.v. een subsidie voor jeugdkam peren moeten worden gegeven. Een andere mogelijkheid is, dat de gemeenten, jeugdorganisaties, zielzorgorganisaties of andere, spe ciale jeugdcampings laat aanleg gen waarbij het winstprincipe niet behoeft te gelden". De voorzitter van de provincia le Zeeuwse VW mr. E. Wage, lichtte de laatste zin in de verkla ring toe met te zeggen, dat de campinghouders vergelijkbaar zijn met neringdoenden, die streven naar een zo groot mogelijke op brengst per ha. kampeerterrein. De jonge kampeerders zijn uit dit oogpunt gezien minder interes sant dan gezinnen met kinderen. Het op een terrein verblijven van 'ezinnen met jonge kinderen en ndividuele jeugdkampeerders, leidt voorts dikwijls tot hinder AMSTERDAM Het Alge meen Nederlands Jeugd Verbond, een organisatie die werkt voor de verbetering van omstandigheden van de werkende jeugd, heeft in een brief aan Gedeputeerde Sta ten van Zeeland intussen gepro testeerd tegen de houding van en kele Zeeuwse camningheheerders, die ..op gronden van exploitatie, „rust" en beoordeling op kleding en haardracht weigeren jongeren op hun camping toe te laten". „De jongeren", zo schrijft het verband, „werken het hele jaar of studeren op school of univer siteit en willen dan genieten van een welverdiende vakantie. Dit wordt hun door dergelijke praktij ken onmogelijk gemaakt". Het verbond vraagt Gedepu teerde staten stappen te onderne men, die aan deze toestand een pinde maken. (Van onze correspondent) SOUBURG De opgravingen, die het ROB uit Amersfoort uitvoert in Souburg en die betrekking hebben op een Karolingische burcht van om streeks het jaar 1000, zijn tijdelijk ge staakt. Geldgebrek is de voornaam ste oorzaak. Veel machinewerk moest vervangen worden door handwerk. Dit maakte het project dusdanig duur, dat men besloot de mensen naar huis te sturen. De komende weken zullen een paar Zeeuwse archeologen onder leiding van ir. Trimpe Burger de laatste ge gevens noteren en een afgerond ver slag maken van de vorderingen tot op de laatste dag. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Te Vlissingen is aangehouden de inwoner van deze plaats J. H. W., die bij de winkelier v. d. H. in de Spuistraat trachtte diens autosleutels te bemachtigen om vervolgens met de auto naar het bui tenland te vertrekken. Om zijn eis kracht bij te zetten gebruikte hij een in de winkel liggende grote schaar, doch tevergeefs. (Van een onzer verslaggevers) GOES. De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in Zeeland heeft voor het komend seizoen een programma ten dienste van de afdelingsbestu ren opgesteld. Hieruit blijkt, dat de plattelandsvrouwen geen moment over gebrek aan bezigheden te klagen zullen hebben. De diverse commissies van de Zeeuwse plattelandsvrouwenorganisatie gaan van alles doen op het punt van voorlichting, tentoonstellingen, wedstrijden, lezingen, cursussen e.d. Een interessante activiteit is de „slaapkamerdag", die op 30 oktober in Goes wordt gehouden. Daarbij wordt er niet alleen ge showd wat er allemaal bij de inrichting van een slaapkamer komt kijken, maar de leden kunnen ook zelf met inzendingen komen, zoals bedjasjes, pyjama's en dusters. Twee provinciale cursussen verdienen speciale aandacht. In het voorjaar wordt gedurende drie avonden een lezingencyclus in Goes georganiseerd, ter inleiding van de uitvoeringen van de Matthaus Passion. In drie lessen, acht- tereenvolgens te Goes, Zierikzee en Oostburg, geeft mevrouw Marie Cecile Moerdijk de bezoeksters gelegenheid het volkslied beter te leren kennen en te zingen. De kring Zeeuwsch-Vlaanderen organiseert, samen met de ZVU, een cursus „Samen leven samen denken". In Goes begint men met een weefcursus en in Westkapelle kan men het kantklossen leren. Op Schouwen-Duiveland wordt een cabaret-cursus gegeven. In december dit jaar, of januari 1970 hoopt men weer te kunnen be ginnen. Men heeft een aanvrage in gediend bij het ministerie van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk voor een grote subsidie. Dat men door wil gaan is zeker. Volgens architect en archeoloog B. Oele uit Kapelle, die de opgravingen van het begin af intensief heeft mee' gemaakt, geeft deze blootgelegde burcht een uniek beeld van de be woners en de bebouwing van deze zo genaamde Noormannenburcht. Men heeft brood- of smeltoventjes gevon den, die men nog nooit eerder in Ne derland heeft aangetroffen. Het blijkt nu ook, dat deze vlucht- burchten met tussenpozen van vijfen twintig tot honderd jaar niet be woond werden, waaruit men weer op kan maken, dat het niet zozeer schuil plaatsen tegen de Noormannen, als- wel tegen het water waren. Verder bleek dat er een zeer armoedige be volking heeft gewoond, met een lage beschavingsgraad. De bewoners heb ben vooral aan schapenteelt gedaan. Naderhand tegen het jaar 1200, kwam er een grotere bloei, omdat de Nor- mandiërs wol gingen afnemen. Men kan het gebied van de burcht van destijds vergelijken met dat van Saeftjnge, vertelde de heer B. Oele. Volgens hem zijn de opgravingen te interessent, om er nu al mee te stop pen. De gemeente Vlissingen is in janu ari van plan met de riolering voor het op dit terrein geplande winkelcen trum te beginnen. Voorlopig zal men er dan een houten noodwinkel plaat sen, maar die zal niet veel schade aan de afgravingen berokkenen. Men heeft zeker nog vijf jaar nodig om deze burcht door middel van handgraafwerk bloot te leggen. DEN HAAG (ANP) „Kan de minister meedelen of de verwach ting, dat bij de bouw van de kern energiecentrale in het Sloegebied 76 procent van het totaal aantal leve ranties door de Nederlandse indus trie aan Siemens zal worden gele verd, is gerealiseerd". Deze vraag heeft het Tweede-Kamerlid drs. G. Nederhorst (PvdA) aan minister De Block van Economische zaken ge steld. |Hj, - •- ff j S (Van onze correspondent) KAPELLE Sinds dinsdag mag op de Zeeuwse fuitveilingen het op- pelras James Grieve worden aange- vierd. De provinciale afzetcommissie voor fruit in Zeeland besloot om met ingang van 12 augustus van de James Grieve de maat 70 mm en opwaarts voor de aanvoer vrij te geven en reeds de eerste dag was er een groot aanbod van deze zomerappel die op het moderne Zeeuwse fruitbedrijf een grote plaats inneemt. De oogst belooft dit jaar goed te worden, hoe wel er geen sprake is van een top- oogst. Toch mag er gerekend worden op een aanbod van ongeveer 2 mil joen kg appels van dit ras in de ko mende vier tot zes weken. De kwa liteit is dit jaar goed, behalve uiter aard in de gebieden waar men te kampen heeft gehad met hagel. Daar wordt hoogstens klasse II of anders klasse III of kroet geoogst. De vraag naar de eerste James Grieve was goed te noemen en al naar gelang de kwaliteit werd tussen 40 en 55 cent per kg. betaald. Het grootste deel van het aanbod werd gekocht voor de binnenlandse markt en in mindere mate was er ook vraag voor export naar West-Duitsland. (Van een onzer verslaggevers) r GOES Teneinde liet hoofd te kunnen bieden aan de toenemende behoefte aan gemeentelijk drukwerk, hebben b. en w. van Goes de raad een krediet van f 30.000.- gevraagd, voor de aankoop van de apparatuur waarop men via het offset-procédé zelf het nodige drukwerk zal kunnen vervaardigen. Goes loopt hiermee alvast vooruit op de ontwikkelingen die volgen uit de gemeentelijke herindeling, waar bij het papier minder geduldig zal zijn dan tot dusverre het geval was. Er moet snel en accuraat drukwerk geleverd kunnen worden. De raad van Goes zal zich in zijn vergadering van 20 augustus over dit voorstel uitspreken. Aan de orde komt ook een voorstel om een bedrag van f 53.800.- volgend uit de liquida tie van het n.v. Stuwadoorsbedrijf Goes, voor rekening van de gemeente te nemen. De gemeente Goes was de grootste aandeelhouder in deze n.v., die in oktober 1968 is geliquideerd. Een ander voorstel betreft de bouw van 40 woningwetwoningen in de Goese polder door de woningbouw vereniging „Nieuw Goes". (Van onze correspondent) KAPELLE Door het weg springen van een vonk tijdens las- werkzaamheden van een loodgie ter, is dinsdagmiddag de grote landbouwschuur van de heer P. Scheele-Blok in de buurtschap Eversdijk, gemeente Kapelle, door brand totaal verwoest. De schade, die door verzekering wordt gedekt, bedraagt 250.000. In een moment stond de grote, 55 meter lange houten schuur in lichter laaie. De brandweerkorpsen van Ka pelle, Wemeldinge, Yerseke en Krui- ningen waren spoedig ter plaatse, maar konden niet voorkomen dat van de schuur en de bijgebouwen niets overbleef. Wel kon het er naast staande woonhuis behouden blijven Evenals zaterdagnacht in Wemel dinge was ook nu weer de publieke belangstelling voor deze boerderij - brand enorm groot en het kostte ook de brandweren de grootste moeite zich een weg te banen door de stroom van auto's. De smeulende puinhoop van wat eens een kapitale landbouw schuur was. (ADVERTENTIE) Wat is tlie Spar vandaag weer voordelig. (Van onze correspondent) VLISSINGE Door insluiping is bij de heer P. aam de Anjelieren laan eem geldkistje inhoudende f 1800 ontvreemd. Voorts is, eveneens door insluiping, bij de heer h. aan de Rid derspoorlaan een bedrag vam 380 ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG In de Terncuzen- sestraat te Zaamslag kwam de 13- jarige fietser A. v. C. uit Zaamslag terecht onder een wiel van een tank wagen met oplegger, bestuurd door J. A. S. uit Pannerden. Beiden reden richting Terneuzen. Vermoedelijk is Van C., die rechts van de weg reed, met zijn fiets over een stuk steen dat op de weg lag gevallen. S., die hem juist passeerde, heeft zijn stuur nog naar links ge gooid om de jongen te ontwijken, maar deze kwam met een zijde van zijn rug terecht onder een wiel van de wagen. Hij werd levensgevaarlijk gewond. Na eerste hulp door dokter Verboom uit Zaamslag werd hij naar het Julianaziekenbuis te Terneuzen gebracht. DEN HAAG (ANP) Ter gele genheid van de 25e verjaardag van de bevrijding van het zuiden van Ne derland zullen de koningin en de prins der Nederlanden in het najaar enige herdenkingen en feestelijkhe den bijwonen. Onder meer zal de koningin op zaterdag 13 september een bezoek brengen aan Margraten en Maastricht. De koningin en de prins zijn voorts voornemens op woensdag 17 september 's morgens aanwezig te zijn bij de herdenking op het Airborne Cemetry te Ooster beek. Op dezelfde dag zal de konin gin 's middags een krans leggen bij het monument bij de Waalbrug te Nijmegen. De prins gaat die middag naar Veghel, waar de luchtlandingen van september 1944 zullen worden herdacht. Op donderdag 18 september zal de koningin de bevrijdingsfeesten in Eindhoven en op zaterdag 1 novem ber de bevrijdingsfeesten op Wal cheren bijwonen. (Van onze correspondent) CLINGE H. de R. uit Den Haag ook in deze streek een goede beken de van de politie, heeft opnieuw van zich laten horen. Met een vermoe delijk gestolen personenauto uit Schiedam, reed hij in de Graven straat te Clinge richting Zeegat, met een snelheid van 70 tot 80 km per uur. Ter hoogte van het gemeentehuis kwam De R. in een slip en botste te gen een links van hem geparkeerde auto. Door de hevige schok vloog de ze op een auto die er achter stond. Beide wagens waren eigendom van garage v. d. S. uit Clinge. Het gevolg van deze aanrijding: twee auto's ge heel vernield en een zwaar bescha digd, terwijl De R. snijwonden op liep. De R., die volgens de politie on der invloed verkeerde en geen rijbe wijs had, werd door de rijkspolitie aangehouden en is ter beschikking gesteld van de politie in Schiedam. De parkttgroep van Middelburg heeft hem direct naar Schiedam overge bracht. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. Burgemeester J. C. Aschoff zal zaterdag 16 augustus het nieuwe sportveldencomplex te Sluiskil officieel openen. De genodigden komen bijeen in de gemeenschapszaal boven het politie bureau aan de Bosjesweg. Aanvang twee uur. ONDANKS de sterke uitbreiding van onze gemeente in de laatste jaren blijven er genoeg mogelijkheden over om Hoek zijn landelijke karakter te doen behouden. Juist dat rustieke beeld met daarnaast onze gunstige ligging ten opzichte van de industrie trekt veel mensen aan". Dat is de mening van de heer L. C. Fermondt, de 26-jarige waarnemend gemeente secretaris van Hoek in Zeeuwsch- Vlaanderen. Geboren in Breskens en sinds september 1S68 waarnemend gemeentesecretaris voelt hij zich al helemaal in Hoek ingeburgerd. ,HET is een gemeente waar wel zo het een en ander omgaat. In de eerste plaats wordt er flink gebouwd. Voor lopig kunnen we met onze uitbrei dingsplannen Lovenpolder en Koude- polder vooruit. In de komende twin tig jaar kan het inwonertal verdrie voudigd worden. Maar woningbouw is voor een samenleving niet voldoende. Er moeten ook de nodige voorzienin gen worden getroffen ter bevordering van de leefbaarheid. Op het gebied van de recreatie bijvoorbeeld. Daar zijn we volop mee bezig. Zo staan on der meer een flink openluchtbad en een uitbreiding van onze sportaccom modatie op het programma". ,HET verenigingsleven in Hoek is sterk in opkomst. In oprichting zijn clubs voor volleybal, badminton, korf bal en gymnastiek. Verder bezitten we een bloeiende voetbalvereniging. Ook het jeugdwerk, de Hoekse Rak kers, heeft over gebrek aan belang stelling niet te klagen." JN de woningbouwplannen is geen plaats voor flats. Gelukkig hoeven we die nog niet te bouwen. We hebben vooralsnog bouwgrond genoeg. Als het moet kunnen we tot Philippine gaan". DE heer Fermondt ziet in de komende samenvoeging van Hoek en Terneu- zen geen bedreiging voor het lande lijke karakter van Hoek. Daarvoor liggen de kernen van deze gemeenten (nog) te ver van elkaar. ,HET gemeentebestuur zal", zo besluit hij, „in elk geval elke mogelijkheid om het eigen karakter van Hoek te doen behouden met beide handen aangrijpen. Ondanks het feit dat we de snelgroeiende gemeente van Zee land zijn".

de Stem | 1969 | | pagina 3