Piet de Wit teleurgesteld MERCKXDE GROTE FAVORIET Verrassing van Rini Wagtmans? Woede in Frans stayerskamp Defensie op peil Europese titelstrijd libre VAN DER LANS SNEL UITGESCHAKELD Tegenstand EREDIVISIE 18 WIELERKOERSEN DIT WEEKEINDE wielrennen w.k. 1969 Amstel-Skoll roeikampioen OEFIJZERS Snel Monsterverbond Super-waterdragers Factor geluk DOELMAN BALS VOETBALLER VAN HET JAAR SPORTPARK DE BLAUWE KEI BARONIE-D.F.C. 14 DE STEM VAN ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1969 (Van onze speciale verslaggever) ANTWERPEN Jaap Oudkerk is de enige Nederlander, die vanavond in het sportpaleis van Antwerpen meeding' om de wereldtitel bij de stayers. Piet de Wit en Piet van der lans, de twee Nederlandse vertegen woordigers in de herkansingen, heb ben zich gisteravond niet kunnen plaatsen. In twee races, die over winningen opleverden voor de Duit sers Kemper en Rudolph zagen de Oranjerijders hun illusies snel ver dwijnen. Geen van beiden konden rij ook maar een moment gevaarlijk worden voor de latere winnaar, waar van alleen Rudolph zwaar werk heeft moeten verrichten. Kemper reed zich in een opvallend rustige wedstrijd in de finale. „Ik kan op deze Antwerpse baan niet rijden. In de series had ik een te zwaar verzet, en nu ging het niet omdat ik 63 tanden gestoken bad. Dat was weer te licht. Als ik in eerste positie gezeten had, dan had ik het misschien kunnen halen. Maar na kan ik Plattner al niet voorbij", jammerde een diep teleurgestelde Piet de Wit na afloop van de herkan singen op de massagetafel. De natio nale titelhouder was getekend. Hij had zwaar werk verricht. Het resul taat was er echter niet naar. Wel luk te het hem nog in dezelfde ronde als Dieter Kemper te eindigen, waar mee hij goed was voor een derde plaats. Maar dat maakt eoverigens weinig verschil, want alleen de win naar plaatste zich in de finale. En die eer was voor Dieter Kem per, die in de minst aantrekkelijke race van het toernooi een uur lang op zijn startpositie bleef: nummer een. Daarmee is de wedstrijd direct getypeerd, want veel meer gebeurde er niet. In eerste instantie zag het er naar uit dat de Nederlandse deelne mer nog iets zou gaan inbrengen. Maar het bleef bij een klaagstoeltje van het duo Stakenburg-De Wit, dat reeds na enkele minuten terugviel van de tweede naar de vierde plaats. „Misschien wacht de slimme Sta kenburg op een gunstig moment om de plaats achter Kemper weer te her overen", beeldde men zich in het Ne derlandse kamp nog in. Er werd te vergeefs gewacht, de minuten ver streken en nog steeds bleef De Wit in een ongunstige positie, terwijl Kemper zonder tegenstand op de eer ste plaats kon blijven. De Duitser had van niemand last, zelfs niet van de Spanjaard Hortelano, de „hoop van de Spaanse wielersupporters". De kleine, donkere coureur, die in zijn eerste race nog voor knap vuurwerk had gezorgd, stelde nu erg teleur. Hij bewoog zich steeds moeilijker over de houten piste, om tenslotte met ruim 6 ronden achterstand op de laatste plaats te eindigen. Kemper ging mee ruim 100 me ter voorsprong over de finish. Hij kreeg daarmee het privillege zich van avond te mogen meten met De Lille Verschueren Proost Oudkerk en Ru» dolph. De tamme manier waarop de Duitse stayer zich plaatste deed op de tribunes en in de catacomn van het sportpaleis halstarrige geruchten los komen. Een Duitse wielerbaan direc teur zou bijna het hele veld omge kocht hebben om Kemper tot elke prijs in de eindstrijd te krijgen. J. Sta kenburg geloofde er niet in. „In deze herkansing wilde iedereen winnen. Een finaleplaats betekent immers het hele seizoen werk. Nee, dat de zaak omgekocht is wil er bij mij niet in", aldus de Amsterdamse gangmaker. In de tweede stayerewedstrijd van de avond was het begin voor Piet van der Lans snel heslist. Al in het eerste kwartier werd hij Julia op een ronde gezet. In het tweede en derde kwartier kwamen daar nog eens drie omlopen bij. Van der Lans werd door het steeds opnieuw pas seren van kopman Julia en Rudolph zo gedesilhisinoeerd, dat hij de strijd opgaf. Zodra de wedstrijdcommissaris in de gaten kreeg, dat de Amster dammer er de brui aan gaf, werd hij uit de wedstrijd gezet. De overige vijf coureurs hadiden op dat moment nog 18 minuten voor de boeg. Van dit vijftal waren er in feite nog slechts twee rijders met een serieuze kans op de eerste plaats: Julia en zijn naaste belager Rudolph, de Spanjaard tot in de 51e minuut tot op 20 meter bleef volgen. Toen zet te hij een spurt in waarmee hij niet alleen over Julia kwam, maar tevens Romain Deloof dubbelde. Dat was de Belg kennelijk te veel. Hij had zijn antwoord klaar in de vorm van een felle at nval op de tweede plaats. De tijd was echter te kort. Dat zag ook Deloof in. Hij startte zijn ach tervolging tweeëneenhalve minuut voor l.et eindsignaal. Rudolph, was de tweede Duitser in de finale. THEO KLEIN Piet de Wit in actie JAGEN WOMENiKDiT HERHAAL BEAHTWOORP- (Van onze speciale verslaggever) ZOLDER Zelden heeft een weredlkampioenschap op de weg zo'n uitgesproken favoriet gehad als de komende strijd om de re- genboogtrui bij de beroepsrenners op de omloop van Terlaemen- Zolder. Wie immers zou de kandidatuur, de aanspraken van Eddy Merckx, de absolute heerser sinds het begin van dit seizoen, in twij fel durven trekken. De resultaten van de afgelopen maanden immers wijzen duidelijk in de richting van een nieuw kampioenschap van de 21-jarige Brusselaar. het zou niet onmogelijk zijn dat door Faema voor dat geval een andere fi guur naar voren geschoven zou wor den om de trui veilig te stellen voor het merk. Julien Stevens bijvoor beeld, de snelle meesterknecht van Merckx in het voorbijglijdende sei zoen. Uiteraard liggen er ook in andere ploegen kapers op de loer. De verne deringen van de Tour, de zege van Merckx in Parijs-Luxemburg, liggen nog vers in het geheugen en er lig gen ongetwijfeld concourrenten te wachten om Merckx een halt toe te roepen. Daarbij zouden we kunnen uitgaan van een Pingeon, maar meer nog naar minder in het oog lopende figuren uit het Europese renners korps. Wat Nederland betreft zal het voor de chef d'equipe, de Limburger För- ster een moeilijke zaak worden om een eenheid tot stand te brengen. Een poging om tot een akkoord te komen lijkt bij voorbaat tot misluk, ken gedoemd, gezien de grote rivali teit niet alleen tussen de twee grote merken in ons land (Willem II-Ga- zelle en Caballero), maar ook tus sen de diverse renners onderling. De Tour heeft daarvan treffende staal tjes te zien gegeven. Daarbij komt nog dat Ton Vissers enige tijd gele den verklaard moet hebben, dat zijn soldaten in de ploeg voor Van Looy zullen moeten rijden, waanneer die zich in een gunstige positie gema noeuvreerd zou hebben. De vraag is of Rini Wagtmans, die het uitvallen van Jan Janssen onze voornaamste troef is, zich aan een dergelijke opdracht zal houden. De Brabander heeft in het recente ver leden voldoende laten blijken een op standige natuur te bezitten, die zich niet gemakkelijk laat ketenen. Zeker niet door de groten uit de Willem II- formatie. Want Wagtmans rekent zichzelf tot die groten. Een verras, sing van de kant van Wagtmans dus? Het lijkt te mooi om waar te zijn en het zal dan ook wel niet gaan gebeu ren. Een andere „mogelijke" voor een Nederlands succesje is de op het laatste moment in de ploeg opgeno men Jan Harings, die al wekenlang in een zeer goede vorm steekt. Hij kon meegaan, omdat Jan Janssen zich nog terugtrok. Wat de selectie betreft is de sport* commissie van de KNWU dit jaar weinig gelukkig te werk gegaan daar al vroeg de uitverkorenen bekend te maken. Daardoor staat een Jan van Katwijk, die thans regelmatig voor in de grote wedstrijden koerst, nu naast de ploeg- Daardoor ook werd Wim Dubois wel geselecteerd, ter wijl de Zeeuw na een inderdaad zeer sterk voorseizoen duidelijk in vorm achter is gelopen. Volgens een recent doktersrapport uitgebracht op verzoek van de KNWU verkeert Dubois in opti male conditie. En de Zeeuw is nu juist een van die renners, die zo plotseling op een dag kunnen uitblin. ken. Maar toch,... de kans dat de re genboogtrui weer eens in Nederland se handen zou komen, lijkt klein. Rini Wagtmans kan voor een verrassing zorgen (Van onze speciale verslaggever) ANTWERPEN In het Franse stayerskamp heerste opperste woede. Oorzaak: juryvoorzitter in het nummer achter de zware motoren Victor Linart (in 1921, Merckx stond al tweemaal bij de ceremonie protocolaire het hoogst op het platform: In 1964 in Sallanches bij de amateurs en in 1967 in Heerlen, waar hij Jan Janssen en de Spanjaard Ramon Saez in de spurt klopte. Merckx zal aan deze reeks een nieu- titel willen toevoegen. Hij is het «aast moreel verplicht nu het kam pioenschap zich op Belgische bodem af speelt en zeker tienduizenden Vla mingen en Walen eensgezind zullen toestromen om hun geëerd idool aan het werk te zien. Aan het werk an op de troon. Het zal niet aan de eerzuchtige Merckx liggen wanneer dat feest niet zou doorgaan. Door de dopingsaffai- re in de Italiaanse ronde liep hij dit jaar al de begeerde „doublé" Giro- Tour (voorheen alleen bewerkstelligd in 1952 door Fausto Coppi en in 1964 door Jacques Anquetil) mis. De uit latingen van zijn collega's prikkel- ia Merckx dermate, dat hij in de Tour allen zonder uitzondering een je gaf. Wellicht is de binnenbrand g niet uitgewoed en heeft Merckx let voornemen zondag in Zolder nog eens flink van zich af te slaan. Met een wereldtitel en zijn Tourzege in een jaar zou hij zich bovendien op lelijke hoogte scharen met Louison kbet, die dat kunstje tot nog toe als ®ige in 1954 uithaalde. Het is een bekend feit, dat Merckx »ag op records jaagt. Aan het cir- ett zal het overigens niet liggen, 'anneer Merckx geen kampioen zou »rden. Het is uitermate geschikt een solo en biedt ook aan de fcter Merckx op de snelle aankomst ""gelijkheden genoeg. Merkwaardig genoeg kan Merckx grote tegenstand rekenen binnen 'e Belgische ploeg. De selectieheren 'J onze zuiderburen hebben het niet «ogedurfd om de formatie geheel lerckx te houwen en krachten als '"alter Godegroot en de onverwoest bare Rik van Looy buiten te sluiten. Mefroot gaat volgend jaar voor Sal- arani rijden en zou op het beslis- Jjj,™ moment wel eens een hand toe- L n kunnen krijgen uit de Itali- ÏÏ?6- ploeB- 111 de moderne wereld- "Menschappen, waarin de merken ,v°or het zeggen hebben en de (Z f rmu'e 'n meeste gevallen o farce is zou dat een normale I ®Jk z(jn,. I vre t no® echter dan Godefroot Ies' Merckx de ex-wielerkeizer van lïÜe?'la's Rik van Looy. Natuurlijk, l'3llT u v air rjvjuj x v üuuui irj w, Ijjj is al 35 jaar oud, maar in lelijke eendaagse wedstrijden zijn mannetje nog. Even- ck Merckx is ook de in België Lon ^zonder populaire Van Looy lieve om kampioenschap I Sin ^0Vereri- Hoe schoon zou het niet ,vain,?eer Van Looy, die eerder in 5[ 6nring in Oost-Duitsiand en in ■cA Bremgartencircuit bij L«t ,*ereldkampioen werd, tegen ■emu v"n zijn loopbaan nog een »00£trui mee naar huis zou I ft hei n§en- E®" regenboogtrui I 'Ifinipg voor ziin 500ste over- I 'e t'oii na.<^ai' de historici het er in I of le' over eens konden wor- 'te. "le etappezege in Nancy de I JSs w°,Verwinning van Van Looy 3s]j besloten een zege van de '^ouA- der als zodanig te be- ,,'nww. Merckx gaat het moeilijk krijgen en Eddy Merckx: de grote favoriet (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM Feijenoord komt gelouterd aan de start. Daar kan iedereen van overtuigd zijn. Gelouterd door het dubbele succes aan het eind van het vorige sei zoen, dat het landskampioenschap (iees: Europacuptoernooi) en de KNVB-beker binnen de poorten van het voetbalbedevaartcentrum van Rottersam Zuid bracht. Feijenoord is echter vooral gelou terd door het feit, dat die twee successen tegen een machtige stroom van kritiek in werden be haald. Kritiek op het voetbal, dat de „sterrenformatie" speelde. Het was koel, meedogenloos voetbal, dat slechts gericht was op winst en niet anders. Immers, de Rotterdammers moesten titelgrossier Ajax nu ein delijk eens afstoppen, om het zwaar gedeukte Rotterdams prestige een stevige opkikker te geven. Er werd aan het begin van het seizoen '68-'69 een soort monster verbond gesloten tussen spelers, trainer Ben Peeters en manager Guus Brox. Slechts een ding werd plechtig gezworen: Feijenoord zou, koste wat het kost, kampioen wor den. Twee seizoenen lang hadden de Rotterdammers op het nippertje het Europacupboot gemist. Twee seizoenen ook leefden de op vele grillige handen gedragen sterren van Rotterdam - Zuid op de vul kaan van de Ajax-successen. Daar moest een eind aan komen. Ook al omdat de club Feijenoord de wed strijden in het toernooi om de Eu ropacup zo hard nodig had om het dreigend exploitatietekort tegen te gaan. Het is Feijenoord gelukt. Dat is bekend. Het resultaat van het ver bond was zelfs de „doublé". En dat, terwijl achter de schennen van het stadiongebeuren, het gezag van trainer Ben Peeters tanende was. De training van de kleine, altijd even vriendelijke Hagenaar werd geschraagd door conditie. Dat was het allersterkste punt van Peeters. maar de spelers voelden er iets voor om het hele seizoen door con ditietraining te „beleven", terwijl Peeters vaak tactisch faalde. De kerk zat echter volkomen vast aan het monsterverbond; rebellie was dus uitgesloten. Nogmaals Feijenoord haalde de finish grandioos. En toen die last van het kampioen moeten worden eenmaal was weggevallen, kwam in, die twee bekerfinales plotseling het elegante voetbal bij de sterrenploeg weer boven. Het resultaat van de vaak kei harde kritiek manifesteerde zich het beste in de „affaire Coen Mou- lijn". Eerst de geruchten, dat de linksbuiten van Feijenoora defini tief zou stoppen en na de bekerfi nales het kale feit, dat Moulijn weer voor drie jaar bijtekende. Moulijn speelde weer ails in vroe gere jaren. Manager Guus Brox hij begint aan zijn zesde seizoen bij Feije noord in die functie ziet de ko mende ongetwijfeld moeilijke maanden met veel vertrouwen te gemoet. Ook hij heeft het afgelopen seizoen vaak moeten afzien met het verwerken vande kritiek, die meest al op zijn hoofd neerkwam. Brox: in zijn kantoor bij het stadion vrij wel helemaal op zijn gemak: „Het is natuurlijk altijd erg rot om kri tiek te krijgen. Als het allemaal opbouwende was dan zou het niet erg zijn. Soms werd ik wel eens boos maar soms ook moest ik hard la- altijd voort uit grote sympathie voor de club. Ik ben er dan ook van overtuigd, dat de mensen de altijd wat hebben aan te merken onze trouwste supporters zijn". Het aankoopbeleid van Feijenoord in de afgelopen transferperiode was duidelijk afgeleid van de Euro pa-cup-successen in het verleden. Toen immers werd Feijenoord ge dragen door een oerdegelijke ver dediging en een inventief midden veld, dat in Reinier Kreijermaat en Jan Klaassen super-waterdragers had. Op het ogenblik is de defensie van de Rotterdammers weer op het peil van toen teruggekeerd. Met Theo van Duivenbode is de lands kampioen in staat een onneembare muur op te bouwen. Slechts het middenveld baarde zorgen. Met de aankoop van de Oostenrijkse in ternational Hasil (van Schalke '04 overgenomen voor vier en een hal ve ton) denkt de technische leider dat probleem te hebben opgelost. Ook al omdat Henk Wery nu vol ledig ais rechtsbuiten kan worden benut. De achterhoede Piet Romeijn Rinus Israël, Theo Lazeroms, Theo van Duivenbode met op de achter hand ^or Veldhoen moet Feije noord ver brengen in het toernooi om de Europacup 1. Brox: „Het streven was de kern voor het eerste elftal uit te breiden. Ik geloof, dat wij daar aardig in zijn geslaagd. Al is het jammer, dat we Karol Dobias niet konden „ver sieren". Maar dat lukt misschien in december nog wel Het zou trou wens wel geweldig zijn als we Do bias konden strikken. Het is een grandioze voetballer. Dat heeft hij in die wedstrijden tegen Ajax wel laten zien. Peeters' opvolger Ernst Happel, GUUS BROX: vol vertrouwen spaarzaam in zijn commentaar op Feijenoordzaken omdat hij er vol gens hem nog maar te kort in zit: „Feijenoord heeft nu de beschikking over achttien full-profs. Dat is een basis waar een aardig succes moet kunnen worden behaald in de Eu ropacup". Juist in de komst van Happel heeft de spelers van Feijenoord voor de komende maanden veel moed gegeven. Happel werd door de verbleekte sterren met wijd ge spreide armen ontvangen als de redder in nood. Immers, Happel had in zijn tijd bij ADO Feijenoord vaak op de tacti sche onvolkomenheden gedrukt van het systeem Peeters. De spelers ver wachten dan ook van de Oostenrij ker, dat hij hen het spelinzicht dat twee jaar lang op de achtergrond bleef, zal teruggeven. Conditie heb ben zij n-a twee seizoenen Peeters voldoende. Guus Brox, voor het eerst sinds vijf jaar echt op vakantie geweest (,Ver weg, zonder telefoon") ziet de resultaten van Ajax in het toer nooi om de Europacup niet nade lig voor Feijenoord. Brox: In dat toernooi speelt vaak de facor geluk mee. Ais wij in de eerste ron de een sterke tegenstander loten dan wordt al gauw gezegd, dat Feijenoord minder is dan Ajax. Maar ik geloof, dat wij zelfs tegen AC Milan of Benfica een zeer re delijke kans hebben- Ik hoopte, dat wij in de eerste ronde de Zweedse kampioen Oster zouden krijgen. Die club speelt goed voetbal. En Harry Bild, die voor ons heeft ge speeld, voetbalt daar. Het zou een fijne start zijn van een voor ons toch moeilijk seizoen. Reijkjavik is natuurlijk ook goed ROB VAN DEURSEN. 1924, 1926 en 1927 wereldkam pioen stayers) had Jean Raynal uit de tweede herkansingsserie gielicht en hem in de eerste gezet. Dit dan naar aanleiding van een protest dat de Nederlandse chef d'equipe in Antwerpen, Jef van der Vijver, indiende. Het bezwaar gold de uitslag van de loting, die Piet van der Lans en Piet de Wit samen in een „reeks" bracht, waarmee de kansen voor Neder land toch wel wat oneerlijk aan. deden. Na thuis in Amsterdam het slechte nieuws uit de ochtendbladen verno men te hebben, zochten Van der Lans ■en zijn gangmaker Pelser telefonisch contact met Van der Vijver, die zich spoorslags uit Roosendaal naar Ant werpen spoedde. „We nemen het niet", hadden V naedr Lans en Pelser gezegd en Jef van der Vijver sloot zich bij dat standpunt aan. „Natuur lijk gingen we er niet mee akkoord", lichtte Pelser later toe. „Het is toch zeker verre van correct om twee landgenoten tegenover elkaar te zet ten. Wat moet er dan gebeuren? Ze zouden elkaar dienen te helpen, maar hoe? Met geld maak je het opofferen van kansen niet goed. Je kunt nog zoveel in je zak steken, maar buiten het gebouw heb je aan die handel niks meer. Buiten het gebouw tellen je prestaties in het wereldkampioen schap. Die leveren contracten op". Een aardige, maar verder van wei nig nut zijnde visie, want Jef van der Vijver kreeg bet met Victor Linart voor elkaar, dat De Wit en Van der Lans gescheiden werden. De oplos sing lag voor handen omdat Jean Ray nal de enige Fransman in de herkan sing was, zodat hij zonder bezwaren zoals door Nederland aangevoerd, an ders kon worden ingedeeld. Edoch, Linart bleek nog niet klaar met zijn karwei want tegen zessen (openings tijd) stormde een intens verontwaar- dige Franse chef d'équipe binnen: „Dat mag je nooit doen. Dan kan on mogelijk. Raynal heeft net gegeten. Die jongen rekent er op dat hij om tien over acht moet rijden. Hij is he lemaal niet klaar om anderhalf uur eerder te starten". Victor Linart luis terde onbewogen naar de klaagzang, om daarna resoluut te zeggen: „En toch blijft het zo. U en Raynal dienen te weten dat het programma iedere avond om zes uur begint. U en Ray nal dienen er ook van op de hoogte te zijn dat wij in situaties als nu ont staan rond Nederland, wijzigingen mogen aanbrengen". Raynal's voorvechter kon daarna alleen nog maar afwachten wanneer zijn renner in het sportpaleis zou ar riveren, want hij was hem vooruit gegaan. Toen Jean Raynal, vorig jaar finalist in Rome, tenslotte via de ren nersingang aan de achterzijde van het gebouw binnenkwam, reden de moto ren juist hun proefrondes over de baan. Hij kon zijn lichte zomerhos- tuum aanhouden en foeteren op zijn begeleiders die niet eerder de com- muniqué's gelezen hadden. Meer zat er voor Jean Raynal, een man zonder behoefte aan perscommentaren, niet op. Hij moest terug naar huis. PETER HEERKENS BOEDAPEST (A.N.P.) De Hon gaarse zwemster Ju-dith Turoczy heeft gister bij wedstrijden in Boeda pest haar eigen Europese record op de 100 meter vrije slag geëvenaard. Zij zwom voor de tweede maai in haar carrière een tijd van 60,2 secon den. De eerste maal gebeurde dat een jaar geleden, eveneens in Boeda pest. AMSTERDAM (ANP) Louter en alleen met de bedoeling om voor Ne derland een plaats te veroveren in het wereldkampioenschap libre, dat van 20 tot 23 november in Linz Oostenrijk) wordt gespeeld, wordt van 2 tot en met 5 oktober in het Brabantse Nuenen nog een Europees kampioenschap in deze spelsoort ge houden. Een e-n ander is het gevolg van de gebeurtenissen in het laatste Euro pese kampioenschap, in december 1968 in Lorient, waar Henk Scholte door ziekte op de eerste dag al moest uitvallen en Joop Roodenburg slechts als zesde eindigde. Het betekende, dat Nederland, dat zeker in Scholte een ernstig kandidaat voor de wereld titel heeft, niet naar Linz zou kunnen gaan. In een gesprek tussen bondsvoor zitter Piet van Engelen en de voor zitter van de wereldbond, de Belg George Troffaes, bleek er nog slechts een oplossing te zijn: Nederland moest zelf voor het wereldkampioen schap een Europees kampioenschap organiseren. Dat komt dus nu in Nuenen, waar Henk Scholte zelf gast heer is en alles in het werk zal stel len die plaats voor Oostenrijk te ver overen. Zeker is nu al, dat begin ok tober Roodenburg in Nuenen zal. uit komen. Nederland heeft immers als organiserend land recht op twee plaatsen. AMSTERDAM (ANP) Gert Bals is gisteren in Amsterdam uitgeroepen tot voetballer van het jaar. De Ajax- aanvoerder kreeg 36 stemmen van de 110 sportjournalisten, die deelna men aan de door het weekbglad Nieu we Revu uitgeschreven „Poll". Gert Bals kwam daarmee in het bezit van het beeldje „de crack", dat hem werd overhandigd door Jo- han Cruyff, vorig seizoen voetbal ler van het jaar. De prijsuitreiking zou oorspronkelijk zijn verricht door AC Milan-ster Gianni Rivera, maar de artsen, die over diens gezond heid waken, vonden een retour vlucht Milan-Amsterdam op één dag te vermoeiend. Gert Bals was veruit favoriet bij de sportjournalisten. Rinus Israël (Feijenoord) werd met 24 stemmen minder tweede. Johan Cruyff (Ajax) en Jan van Beveren (Sparta) deelden de derde plaatst met elk 6 stemmen, Sjaak Roggeveen (Holland Sport)' werd vijfde met 5 stemmen. AMSTERDAM (ANP) Eind goed al goed geldt in de sport. Kieft en Van Kleffers, die in de eerste maanden van het roeiseizoen triom feerden, hebben het gisteren op de tweede dag van de Nederlandse roei- kampioenschappen op de Amster damse Bosbaan aan den lijve onder- -nden. De twee met stuurman van Eretes moest ditmaal met een be scheiden rol genoegen nemen. Even als Aegir trouwens, dat dank zij een vermetele taktiek bij verrassing de eerste Nederlandse roeititel van 1969 naar Groningen hoopte te brengen. Commies en Weijsehede verover den snel de leiding en voerden bij het 1500-meter merkteken met ander halve lengte voorsprong het veld aan. Op 250 meter van de finish wa ren de onderlinge verschillen nau welijks veranderd. De sterke Am- stel-Skoll-combinatie, het gehele sei zoen de grote rivaal van Eretes had het antwoord echter klaar. In nog geen 200 meter werden Koster en Westershuis Nederlands kapioen bij de tweeën met stuurman. Uitslag: 1 en Nederlands kapioen Amstêl-Skoll-combinatie (Koster- Westerhuis, Schippers, stuurman) 8.11.36. 2 Hollandia Roeiclub 8.14.84. 3 Eretes 9.19.01, 4 Aegir 8.20.82. 5 Ne- reus 8.31.16, 6 Argo 8.39.53. WILLEMSTAD (vandaag) Par cours: Hadnpoortstraat, Voorstraat. Kade, Hellegatsweg, Noord Lange- weg (lengte 5200 Meter). Amateurs: start 15.00 uur, 115 kilo meter. Deelnemers o.a. Koeken, Wou ters, Prinsen, Legierse, Embregts, Bogerts, Barten en Van Overveld. Nieuwelingen: start 13.30 uur, 52 ki lometer. Deelnemers o.a. Van Bragt, Ter Harmsel, M. Remeyn, Akker- mans, Van Borstelen, Van Haarho- ven. ZIERIKZEE (vandaag) Par cours: Calandweg, Rode Kruistun- nel, Van Veenlaan, Koustraat (lengte ongeveer 1650 meter). Amateurs: start 14.30 uur, 100 kilo meter. Deelnemers o.a. Priem, De Vrieze, Van Poecke, Vonck, F. Kis- ner, Austin, Evertse, Bravenbroer, Van de Burg. (ADVERTENTIE) Zondag a.s. om half drie o.a. met Kattestaart, Vermorken, Kemper en Simokovic

de Stem | 1969 | | pagina 11