Sas van Gent leent geld tegen 9% DE STEM Bond EX-M ..PAR Raadsverkiezingen op Zuid-Beveland Boerderij te Oudelande ging in vlammen op Voorlopige wijkraad boos op Middelburg Bliksem trof landbouw- schuur te Zaamslag A- Godeau Mini-raadsvergadering van zes minuten met zes leden VOORARREST VERDACHTE MOORDZAAK VERLENGD BENOEMINGEN IN BISDOM BREDA PvdA probeert Cammelbeek te wippen Oud-Terneuzen stond blank Ganzen verdedigt Zuidstraattroffee WEEKLOON GESTOLEN Terneuzens meisje aan gevolgen van val overleden In Nieuw en Sint Joosland f f f t f f f St.-Elisabethziekenhuis Sluiskil Ramselaar DE STEM VAN ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1969 (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Met het minimaal vereiste aantal raads leden namelijk zes, neeft de ge meenteraad van Sas van Gent tijdens een spoedeisende vergade' ring besloten om een kasgeldle ning aan te gaan met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten ten bedrage van 1 850.(100, De rente is daarbij bepaald op 9 procent. Voorzitter W. Colsen die bij afwe zigheid van burgemeester Den Boer deze miniraad presideerde, verklaar de dat het Sasse gemeentebestuur blij was met deze lening. Die mening werd slechts ten dele door de heer J. Bockstael (Kath. Partij) gedeeld. „Ik vind het ronduit een schandaal dat men een dergelijke rente in re kening durft te brengen", aldus de heer Bockstael. „Ik ga niet zo ver om het woord woekerrente te ge bruiken, maar we zijn er niet ver vanaf". De heer Bockstael pleitte voor een regeling die zo snel moge lijk de gemeenten in staat moet stel len om een beroep te kunnen doen op de vrije kapitaalmarkt in Neder land. „Het wordt toch te gek dat wij (Van een onzer verslaggevers) BREDA/ST. WILLEBRORD De Willebrorder M. de J., die verdacht wordt van moord c.q. doodslag op Bart van Gooi, blijft in voorarrest. Officier van justitie mr. A. Kalthoff en rechter-commissaris mr. M. Raay- makers achtten voldoende termen aanwezig om het voorarrest met zes dagen te verlengen. Mr. Kalthoff verklaarde tegenover ons, dat in het belang van het onder zoek verdere verlenging waarschijn lijk noodzakelijk is. Hij merkte ver der op, dat er zeer steiVe aanwijzin gen zijn, dat de verdachte de dader is. M. de J. is teruggestuurd naar de districtsrecherche en de rijkspolitie. In het belang van het onderzoek werd namelijk besloten, dat hij niet inge sloten zou worden in het Huis van Bewaring. De „sterke aanwijzingen", waarover mr. Kalthoff sprak, bestaan volgens hem uit de getuigenverkla ringen, de verklaringen van verdach te zelf en de technische aanwijzingen. BREDA (K.N.P.) Bisschop H. Ernst van Breda heeft benoemd tot medewerker in het zielzorg-team van Breda-Binnenstad pater Petronius van Rooij o.kap. Hij wordt per 1 augustus speciaal belast met de ziel zorg in het gebied van de parochie H. Gerardus Majella. Tot medewerkers in de zielzorg in Breda-Oost (parochies Onze Lieve Vrouw van Goeden Raad en H. Aartsengel Michaël) zijn benoemd B. J. A. Kortmann en C. A. J. M. van Boxel. De bisschop heeft drie pastoors eervol ontslag verleend vanwege hun leeftijd. Het betreft (per 1 septem ber) pastoor W. Beuken van de bis schopskerk H. Michaël te Breda en pastoor M. van den Eijnden in Het Schijf, en per I oktober pastoor G. de Grauw te Oosteind. De bisschop heeft op diens verzoek eervol ontslag verleend per 1 augus tus aan pastoor E. Smits te Terheij- den. Hij zal zich als priester voorna melijk gaan wijden aan het aposto laat onder de zieken. als gemeente verplicht worden een rente van 9% te betalen aan de Bank van Nederlandse gemeenten, die zelf het geld voor 7,5 of minder procen ten leent. Het wordt trouwens hoog tijd dat er een herstructurering van het financiële beleid plaatsvindt en wij als gemeenten niet aan de wille keur van de Bank voor Nederlandse Gemeenten zijn overgeleverd", al dus de heer Bockstael. Wethouder H. Stevens bracht in het midden dat er een vrij grote schaarste aan kapitaal was in Nederland. „Hoe komt U daar bij?" reageerde de heer Bockstael, „een lening uitgeschreven door de Bank voor Nederlandse Gemeenten werd zo zwaar overtekend, dat men slechts 60% zal toewijzen. Zonder hoofdelijke stemming werd de lening goedgekeurd, waarna de zes raads leden zich na amper zes minuten ver gaderen suiswaarts spoedden. Brongersma blijft (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Dr. E. Brongersma blijft lid van de Eerste Kamer. De heer A. van Stuyvenberg, wethouder van Eindhoven, heeft meegedeeld geen benoeming tot lid van de Eerste Kamer te zullen aanvaarden. Aanvankelijk had de socialist Bron gersma geen verkiesbare plaats ge kregen op de kandidatenlijst van de PvdA voor de Tweede Kamer. Het partijbestuur wilde echter dat dr. Brongersma lid van de Eerste Ka mer zou blijven, omdat hij in de Eerste Kamerfractie van de PvdA de juridisch specialist is. Dr. Brongersma werd dan ook hoger op de kandida tenlijst geplaatst. Bij de verkiezingen voor de Eerste Kamer bracht de so cialistische fractie van de provinciale staten van Noord-Brabant voorkeurs stemmen op de Eindhovense wethou der Van Stuyvenberg uit, niet zozeer om dr. Brongersma maar meer om de Eindhovenaar mr. Cammelbeeck uit de Eerste Kamer weg te werken. De Nieuw-Links-sympathisant Cam melbeek besteedt namelijk volgens de socialistische Brabantse statenleden te weinig aandacht aan de vraagstuk ken van hun provincie. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens een hevig onweer, gepaard gaande met een enorme slagregen, werd het oude en laagst gelegen gedeelte van Terneu- zen vrijdagavond in enkele minuten tijds volkomen blank gezet. In de Vlooswijkstraat, de Van Bo venstraat, Schoollaan en Grenulaan moesten tientallen huizen het ont gelden. 's Avonds om acht uur, onge veer twee uur nadat het geweld was losgebarsten, waren brandweer en vele tientallen bewoners van de ge troffen straten bezig de huizen droog te pompen. Velen liepen in enigszins zomerse kledij, korte broek en blote voeten, met emmers drabbig modder water te sjouwen. In de Vlooswijk straat stond de nog maar onlangs ge heel gerestaureerde kerk van de ge reformeerde gemeente blank. Kelders stonden vol en overal gooiden bewo ners waardeloos geworden vloerbe dekking op straat. Tot laat in de avond was men in oud-Terneuzen be zig de schade zo goed mogelijk te her stellen. Ook nieuw-Terneuzen kwam niet helemaal ongeschonden uit de strijd. In de omgeving van de Otheense Kreek, waar de bungalows vrij laag zijn gelegen, stond het water in de garages. Hier was de schade evenwel aanmerkelijk minder. Men schrijft ons van geachte zijde: Als NKV-centrale afd. Lewedorp willen we onze opinie geven over de komende gemeenteraadsverkiezingen en alles wat daarmee samenhangt. Juist de laatste weken is er veel te doen geweest over de voorbereiding van de verkiezingen, door de katho lieke gemeentelijke verkiezingscen- trale die dit organiseert. Er zijn in de provinciale en lande lijke dagbladen persberichten ver schenen over de moeilijkheden die zijn ontstaan tussen deze gemeente lijke verkiezingscentrale ende vijf NKV-centrales, te weten: de afdelin gen: 's-Heerenhoek, Heinkenszand, Ovezande, Kwadendamme en Lewe dorp. Er zijn door deze persberichten grote meningsverschillen ontstaan. Er worden allerlei gissingen gedaan over nieuwe partijen, enz. Er worden door diverse groeperingen en perso nen verwijten gemaakt aan het adres van de vijl NKV-centrales. Juist door de grote verschillen van berichtge ving in de diverse dagbladen, zijn de lezers, naar het ons voorkomt, niet goed geïnformeerd, en weet men ei genlijk nog niet goed wat er zich af speelt. We vinden het bijzonder jammer, dat de NKV-centrales nu worden ge wantrouwd om hun goede bedoelin gen. Alle NKV-centrales distantiëren zich volledig van wat er in de diver se dagbladen is gepubliceerd over de ze toekomstige verkiezingen. Deze berichten zijn niet door officiële woordvoerders van het NKV doorge geven. Omdat nu juist nog veel katholie ke kiezers niet weten wat er precies omgaat, willen we gaarne langs deze weg met een verklaring komen. We dachten dat het een goed recht is, van welke organisatie dan ook, om voor haar mening uit te komen of ergens stelling tegen te nemen. De organisaties, van welke aard ze dan ook zijn, zullen eikaars meningen moeten respecteren. Tevens vinden wij, dat deze vijf NKV-afdelingen, al zijn ze dan geen politieke partij, ook haar mening mogen hebben over de aanstaande verkiezingen. Ze mogen ons inziens ook waarschuwen dat het niet verantwoord is om deze kandi daatstellingen en verkiezingen op een dergelijke wijze aan de kiezers te presenteren. De katholieke gemeentelijke ver kiezingscentrale heeft voor de ver kiezingen algemene bepalingen vast gelegd in een reglement. We betreu ren het bijzonder, dat juist deze cen trale de reglementen nooit openbaar heeft gemaakt voor de kiezers. Juist openheid had misschien veel tegen stellingen kunnen voorkomen. Door al de onwetendheid van de kiezers zijn er grote tegenstellingen en meningsverschillen ontstaan in di verse groeperingen en organisaties Wij vragen ons nogmaals af waarom is die voorlichting achtergebleven, ook op de kandidaatstellingsverga deringen. Voor de NKV-afdelingen waren diverse punten onaanvaardbaar in dit reglement van de centrale. Dit heeft ertoe geleid, dat de vijf NKV-centra les gezamenlijk in een brief aan de verkiezingscentrale, haar bezwaren kenbaar gemaakt hebben. Daarop volgde een bespreking tussen de ge meentelijke verkiezingscentrales en de NKV-centrales. De NKV-centrales hebben op deze vergadering de volgende tegenvoor stellen gedaan: le. Kandidaatstelling in een open bare vergadering in alle vijf kerk- W citer polo (Van onze sportredactie) SAS VAN GENT De Sasse polo en zwemvereniging „Bruinvis" houdt vandaag voor de derde maal het wa- terpolotoernooi om de Zuidstraattro- fee. Voor dit evenement, dat om twee uur in het Sasse zwembad begint, hebben de volgende ploegen inge schreven: SZV (Souburg), Schelde- stroom (Breskens), Ganzen (Goes), Krabben (Bergen op Zoom) en Bruin vis (Sas van Gent). De deelnemende teams zullen in een halve competitie uitmaken wie voor een jaar in het bezit komt van de wisselbeker. De trofee stond het afgelopen seizoen in de prijzenkast van Ganzen. Ook dit derde toernooi is Ganzen met Bruinvis favoriet voor de eerste plaats. Krabben en SZV moeten tot de gvaarlijke outsiders worden gerekend. dorpen voor het samenstellen van een groslijst. 2e. In alle vijf kerkdorpen een al gemene groslijststemming houden, waar de kiezers kunnen stemmen over alle kandidaten van de vijf kerkdorpen. 3e. Voor deze groslijststemming al gemene bepalingen maken en deze openbaar maken. Volgens deze algemene bepalingen kan men na de groslijststemming een definitieve lijst samenstellen, waarin: a. Uit elke dorpskern één kandi daat naar voren kan komen, en ge rangschikt wordt op de definitieve lijst, diit naar het percentage stemmen dat hij behaald heeft in alle vijf kerk dorpen. b. De bepalingen zodanig maken dat toch alle groeperingen aan hem trekken kunnen komen. Over het punt b kan er volgens het NKV gemakkelijk overeenstemming bereikt worden. Dit waren voor de NKV-centrales de belangrijkste voorstellen die zij gedaan hebben. Ze zijn echter door de verkiezingscentrales van de hand gewezen. Wat wij als NKV-besturen betreuren. Ook wij zouden niets lie ver zien, dan dat er alsnog overeen stemming werd bereikt. NKV-bestuur Lewedorp. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Tijdens het hevige onweer van vrijdagavond is de land- bouwschuur van de heer Jac. Ver- poorte op de wijk De Wal te Zaam- slag door de bliksem getroffen en volledig afgebrand. Twee wagens gingen verloren. Het vee was buien. Dank zij de gunsitge wind liep de woning geen gevaar. Hoewel politie en brandweer zeer snel ter plaatse waren, viel er aan blussen niet meer te denken. De schade bedraagt on geveer honderdduizend gulden. Een ton schade (Van onze correspondent) OUDELANDE Een boerde rij van ongeveer twintig meter lang, toebehorende aan de heer Th. W. Vogelaar, werkzaam bij de Euratom te Brussel en aldaar woonachtig gelegen aan de Zak- dijk 1 te Oudelande, is door blik seminslag afgebrand. De schade loopt in de tienduizenden. De wo ning kon worden behouden, doch ook daar was veel waterschade. De brand ontstond vrijdag te 17.45 uur door blikseminslag. Het vuur ont stond in de boerderij, die juist van een gerestaureerd rieten dak was voorzien. De boerderij en woning doen dienst als tweede woning van de heer Vogelaar. De brandweerkorp sen van Oudelande en Ovezande wa ren spoedig ter plaatse, doch konden niet voorkomen dat de boerderij ge heel in vlammen opging. Wel kon het woonhuis worden gered, wat geen si necure was, aangezien de brandweer moeilijk over bluswater kon beschik ken in verband met het feit dat door de langdurige droogte de sloten na genoeg leeg waren en er in de directe omgeving geen brandvijver aanwezig is. De boerderij werd verbouwd en ingericht als woonruimte en slaap- ruimte. Veel meubilair is nog door de omwonenden naar buiten gegooid. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Door de 58-jarige in Vlissingen woonachtige heer A. Z. werd aangifte gedaan bij de politie dat zijn weekloon, zijnde f 154,net to, was ontvreemd uit een in zijn zak zittende portefeuille. Betrokken werknemer is werkzaam op de werk plaats voor minder-validen De Brug aan d_e Edisonweg. Vrijdagmorgen had hij het loonzakje in ontvangst genomen en het opgeborgen in een portefeuille die hij daarna in zijn colbertjasje heeft gestoken. Dit jasje hing in het magazijntje waar hij werkte. Toen hij de afdeling even moest verlaten bleek bij zijn terug keer zijn gehele weekloon te zijn gestolen. De recherche heeft het on derzoek in handen, doch tot op he den zonder enig resultaat. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De zesjarige Dymphine Vermunt uit Terneuzen is vrijdag overleden aan de gevolgen van een val met haar fiets. Zij logeerde bij familie van haar te Breda, toen zij op 22 juli op de Sprundelsebaan, waar zij met haar nichtje fietste, ten val kwam. Ge wond o.a. een letsel in de buik bleef zij in de wegberm liggen, waarna zij naar het St.-Ignatiuszie- kenhuis te Breda werd overgebracht. Vandaar werd zij overgebracht naar het Claraziekenhuis te Rotterdam, waar zij vrijdag overleed. Souburg Postzegelavond Maandag zal in hotel „du Commerce" te Oostburg de Postzegelclub „Het land van Cad- zand" haar maandelijkse postzegel- avond houden. Er zullen diverse ka vels te koop worden aangeboden, waarna de gebruikelijke loterij. (Van onze correspondent) NIEUW EN SINT JOOSLAND Er is ernstig verzet gerezen tegen het voornemen van de ge meente Middelburg om het Arne- zijkanaal bij Nieuw en Sint Joos land (dat bij Middelburg is ge voegd) te gebruiken als stort plaats voor puin en huisvuil. De voorlopige wijkraad van Nieuw en Sint Joosland, die hierover zjjn licht liet schijnen in een de zer dagen gehouden bijeenkomst onder leiding van ds. P. Siderius, heeft het college van G.S. ge vraagd om medewerking aan het Middelburgse raadsbesluit te wei geren. Naar ds. Siderius uiteenzette is er twintig jaar lang (zolang blijft de vuilnisstortplaats in gebruik) hinder voor de omgeving te verwachten. Men heeft poolshoogte genomen in Othene, in Zeeuwsch-Vlaanderen, waar onder soortgelijke omstandig heden puin en vuil wordt gestort. De hinder voor de omwonenden is daar even groot als elders, te meer omdat er brand op de vuilstortplaats is ont staan. Door demping van het Arne-zijka- naal verliest men niet alleen een mogelijke jachthavenaccommodatie, maar ook een kleine handelshaven. waar in 1968 nog dertien schepen met graan werden verladen. Voorts, zo zette ds. Siderius uiteen, gaat er door demping een stukje natuur schoon verloren. De aanleg van een park op deze plaats zal zeker nog dertig jaar op zich laten wachten. Belofte Ds. Siderius verweet b. en w. van Middelburg dat zij zich niet aan hun belofte, gedaan tijdens een hearing met bewoners van Nieuw- en Sint- Joosland, hebben gehouden. Destijds werd gezegd dat er een groenstrook zou blijven en dat er naar verbete ring van het woonklimaat in de woonkern zou worden gestreefd. De voorlopige wijkraad heeft aan zijn niet-malse kritiek een voorstel verbonden om het vuilverwerkings probleem op te lossen,. Het komt er op neer dat op het natte industrie terrein van Middelburg een vuilver- brandingsoven wordt gebouwd, die al het huisvuil van Walcheren kan verwerken. Het zwaardere vuil, sa men met het verbrande huisvuil, zou gebruikt kunnen worden om de diep ste plaatsen in het Veer.se Meer op te vullen. In het najaar houdt de wijkraad een openbare vergadering voor alle ingezetenen, waarbij de toekomst van de eigen brandweer wordt be sproken. Men vreest dat Middelburg de brandweer van deze woonkern zal opheffen. Door een noodlottig ongeval werd plotseling uit ons midden weggenomen op zijn 76ste levens jaar, mijn lieve man, onze zorgzame vader en grootvader MARINUS ADRIANUS FRANCISCUS NELEMANS echtgenoot van Irma Christina de Betué eerder weduwnaar van Emma Justina de Betué Zundert: I. C. Nelemans-de Betué L. Haest-Neiemans M. L. Haest en kinderen A. J. F. Nelemans C. A. W. Nelemans-Nouws en kinderen Ulvenhout: J. S. T. Nelemans M. Nelemans-Verheyen en kinderen Zundert: Th. A. J. Nelemans J. A. Nelemans-Chantrel en kinderen G. C. Nelemans E. Nelemans-Schouwcnaars en kinderen E. Jorissen-Nelemans L. Jorissen en kinderen Zundert, 1 augustus 1969. Molenstraat 2. De plechtige eucharistieviering zal plaatshebben op woensdag 6 augustus om 10 uur in de paro chiekerk van de H. Trudo te Zundert. Dinsdag 5 augustus zal om 7.30 uur een avond mis tot zijn intentie worden opgedragen in voor noemde kerk. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in Hotel De Roskam, Molenstraat 1, te Zundert. Eerwaarde zuster dra. M. Gislaine De heer F. Pateer Mevr. Angela Pateer-Ferket en hun kinderen Honoré, Paula, Mariëtte, Lucy, Sonja en Walter Mevr. Henriëtte Haverbeke-Pateer De heer Petrus Haverbeke en hun kinderen Frans, Els, Paula, Ria, Peter, Rose-Marie, Magda, Wim en Charlotte Mevr. Greta de Meyer-Pateer De heer Maurice de Meyer en hun kinderen Christianne, Paul, en Monique De families Pateer en Bruggeman melden u het overlijden van hun geliefde moe der, behuwd- en grootmoeder, zuster, tante en nicht, mevrouw MARIA LOUISA BRUGGEMAN weduwe van de heer Honoré Petrus Pateer geboren te Hontenisse, 26 mei 1887, na gesterkt te zijn door de genademiddelen der heilige kerk, overleden te Terneuzen 1 augustus 1969. Terneuzen, 1 augustus 1969. Huize De Blide. De gezongen uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op maan dag 4 augustus a.s. in de Triniteitskerk te Ter neuzen om 10 uur. Samenkomst: Huize De Blide, om 9.30 uur. Gebedsavond: zondag om 19 uur in Huize De Blide. Heden overleed op de leeftijd van 52 jaar, na een langdurige ziekte, voorzien van de H. Sacramen ten der Zieken, onze geliefde en zorgzame vader, schoonvader en opa CONSTANTINUS HUIJGENS weduwnaar van Maria Audenaerdt Hulst: Anyta de Bruijn-Huijgens Robert de Bruijn Ronald Westdorpe: Sonja van Poelje-Huijgens Frank van Poelje Mirjam Marco Hulst: Frank Huijgens en Marina Fam. Huijgens Fam. Audenaerdt Hulst, 31 juli 1969. Steensedijk 68. De uitvaartdienst, waarbij we u beleefd uitnodi gen, zal plaatshebben op maandag 4 augustus 1969 om 11.00 uur in de St.-Willibrordusbasiliek te Hulst. Samenkomst heren om 10.30 uur in het St.-Liduinaziekenhuis te Hulst, ingang Ta bakstraat. Samenkomst dames in de basiliek, voor aanvang uitvaartdienst. Zondagmiddag om 5 uur eucharistieviering in de basiliek. Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in „De Koning van Engeland", Houtmarkt 2 te Hulst. -j- Op 28 juli 1969 over leed na een langdu rige ziekte onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder CORNELIA PETRONELLA LENSHOEK VAN ZWAKE echtgenote van wijlen J. J. E. Jager in de ouderdom van 74 jaar. Breda: H. J. Jager W. Jager-Middelbeek Machteld Voorburg: L. Corver-Jager W. W. Corver Lily Wim. 's-Gravenhage, 1 augus tus 1969. Mankesstraat 101. Overeenkomstig de wens van de overledene heeft de begrafenis in alle stilte plaats gehad. STEENHOUWERIJ en NATUURSTEENHANDEL Antwerpsestraat 33 - 35 Bergen op Zoom Tel. 01640 - 6461 Speciaal adres voor het vervaardigen van grafwerk Alleen brieven op adver renties geplaatst onder nummer, die een directe aanbieding ot reactie op het gestelde in de adver rentie inhouden zullen door ons worden geaccep teerd. Folders, reclame- oneven, huisorganen e.d. worden door ons niet doorgezonden. EEN DAGLIJKS WELKOME HUISVRIEND VOOR MEER DAN 80.000 GEZINNEN Ondertrouwd: MARIëSSE TH. H. SCHEELEN en M. C. I. M. DIERICK, art», Huwelijksinzegening op 9 augustus a.s. om 12.00 uur in de kapel van het Sanatorium Gasthuij.1 straat 45 te Heerlen. Heerlen, Geleenstraat 98. Koewacht, 't Zand 48. Reseptie van 15.00-16.30 uur in het Grand Hotel te Heerlen. Toekomstig adres: van Puyveldestraat 2, Sas va» Gent. Mijn vader en moeder CERIL BOONE MIENTJE BOONE-WILLEMSTEIN zijn zaterdag 9 augustus getrouwd. 25 Zij houden receptie van 3 tot 5 uut in „de Koning van Engeland" Hulst. Pia God nam tot zich mijn dierbare echtgenoot, o: liefdevolle, zorgzame vader, schoonvader grootvader, de weledelgeleerde heer CORNELIS GERARDUS RAMSELAAR tot voor kort geneesheer-directeur van het St.-Elisabeth-ziekenhuis te Sluiskil officier in de orde van Oranje-Nassau. Hij overleed, voorzien van de H. H. Sacramenten der zieken, in het St.-Elisabeth-ziekenhuis t[ Sluiskil in de avond van 31 juli 1969, in de ouderdom van 68 jaar. Axel: M. E. Ramselaar-Schless Sluiskil: G. H. P. Ramselaar A. G. M. Rramselaar-Verstraeten en kinderen Den Haag: S. M. de Cock-Ramselaar P. A. J. J. M. de Cock en kinderen Den Haag: C. G. Ramselaar A. M. E. Ramselaar-de Kok en kinderen Axel: M. M. A. Ramselaar Eindhoven: P. M, Werner-Ramselaar P. J. M. Werner en kinderen Axel: A. J. Ramselaar M. E. Ramselaar A. C. Ramselaar. Axel, 1 augustus 1969. Zui-dsingel 4. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u beleeft wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op dinsdag 5 augustus a.s. om 10.30 uur in de kapel van het St.-Elisabeth-ziekenhuis te Sluiskil, waarna hem ter ruste leggen in het familiegraf op de r.-k. begraafplaats, Utrechtseweg te Amersfoort. Maandagavond 4 augustus a.s. om 19.30 uur, eucharistieviering in de kapel van het St.-Elisa beth-ziekenhuis te Sluiskil. Gelegenheid tot condoleren maandagavond na de eucharistieviering en dinsdag na de plechtige uitvaartdienst, tot 12.30 uur in het ziekenhuis. Liever geen bezoek aan huis. Met diep leedwezen geven wij kennis van hel' overlijden op 31 juli 1969 van de weledelgeleerde heer CORNELIS GERARDUS RAMSELAAR grondlegger en tot het najaar 1968 geneesheer directeur van het St.-Elisabeth ziekenhuis te Sluiskil, officier in de orde van Oranje-Nassau. Hij heeft zijn roeping verstaan en in dienende waardigheid en grootheid velen, zieken zowel als gezonden, hulp en troost gebracht. Deze geest van dienstbaarheid heeft hij overge bracht in zijn ziekenhuis en wij eren en geden ken hem door het door hem begonnen werk z dezelfde zin voort te zetten en uit te breiden. Bestuur en directie van het Sint-Elisabeth ziekenhuis. Sluiskil, 1 augustus 1969. Heden is in de heerlijkheid van de verrezen Heer opgenomen onze goede dokter RAMSELAAR Vele jaren heeft hy zijn beste krachten gegeiet aan de opbouw van ons ziekenhuis en de vor ming en opleiding van onze verpleegsters. Wij gedenken ook dankbaar zijn voortduren® zorg voor ons allen. Moge hij zo onder ons blijven 'voortleven. Het personeel St.-Elisabeth ziekenl®* Met diepe bewogenheid geven wij kennis van 1 overlijden van dokter C. G. RAMSELAAR Nooit zullen wij vergeten hoe hij in innige s- i menwerking met ons in 1935 aan de opbouw va» ons ziekenhuis begon. 1 In al die jaren heeft hij lief en leed met ons ge deeld tot aan zijn laatste dag. Wij zullen hem blijven gedenken in ons De zusters van Sluiskil, rector, d® zusters van het St.-Elisabeth- ziekenhuis. In verband met het overlijden van dokter wordt op dinsdag 5 augustus a.s. in ons huis geen spreekuur gehouden door: Dr. D. Dorrepaal, internist Dr. A. Kats, oogarts Gelieve nieuwe afspraken te maken. ziek®' (Van een I TILBURG Een commui I de Landelijke Bond van] (strijdkrachten". In Tilburg oprichter van de bond, di gewaar" voert, graag mee] geesteskind. jlVat is de aanleiding var I Engels gedicht dat zegt d: (den aanbeden en dat God (soldaten worden verguisd" Wie staat er nog pal vo> (hebben; een kogel door h] (die hij toch daaruit mag Ischoten. Hij is kantoorbed Indië, en diende als gewoc Hij ging als oorlogsvrijv Koen hij terugkwam bleek zijn| werkelijke vaderlandsliefde" Hen gehonoreerd met afgewezl jicitaties. „Overal waar ik soll| zei ik dat ik oorlogsvrijv was, die moest men kennelijk Maar dat was twintig jaar ge I ja, maar nu nog wordt er te Ipgekomen voor de belangen jëx-militair, met name door - staande bonden. Wat doen dié irictswedstrijden houden in he Itigste geval en op 4 mei eel penkingsbijeenkomst. Het Matschappelijke bestel is eenj kof, Op sociaal-maatsehappelij' fein zijn zoveel instanties, dij net je bemoeien. Kijk daar li| feak voor ons. Pas nog kreeg nand aan de deur (hij is in '4( forlogshandelingen gewond ge Iets aan de hersenen, maar de s wel bijzonder trots op zijn irl latiekruis), die als oud-militah leeht moest zoeken. Kijk, wij Hat probleem dan meteen eens II [itzoeken en onder ons toezicht1 (aten verlopen", zo zet de heer Teenschoten uiteen. „Wij wilier belangenorganisatie zijn; de bes| He bonden zijn ontspanningsve gingen met een drumband", zen' liet een zenuwachtig lachje.1 ipreekt, net als de koningin, i| Iwij-stijl". „U wilt een soort „sociale" I| bïoeg?" „Nee, dat „Parate" ir naam zou aanleiding tot misver] Ben kunnen geven. Het slaat op| feit dat we bewust willen Ttaan". „Alle ex-militairen en ex-i| leese strijders (die dus nu no[ keroepsdienst in het vaderland kunnen lid worden. Het laat ziel Hen dat degenen, die „baaien' He militaire dienst hadden niet |en staan dringen o toe te tri «laar dat hoeft ook niet. Het |ns toch al te negatief", 'zegt de pan Veenschoten. „Het militai (akelt af. Er komen steeds dienstweigeraars, die onder de pan gewetensbezwaren uit d "■'eten te blijven. „Bewaak en "'aar" moet u daarom ook zier pat devies van het positivisme, v Parik bJ^ldSSap0nnen van de Rechts e'n Iange 3a-DOT ensemble van zijde

de Stem | 1969 | | pagina 4