zorgsters Mmi Resultaten blijven uit Kraters op Mars axon wil band met pakistan [\anhalen Joekes: Aan lage kant VEEL ARRESTATIES IN DJAJAPOERA Husak: economie versterken Grote sterfte roofvogels en uilen nher eegster te voor de innenkamer egenden n/of B MAATREGELEN AANGEKONDIGD KIESINGER VINDT NPD NIET NEO-NAZISTISCH woordiger ENDAEL" WE KAMER" RFKAMPEN" PAUS OVER VREDES BESPREKINGEN Genezing van leukemie in Rusland Zundertenaar bij oversteken overreden I )e^e|Fd Ook Dior valt terug maxi St.-Elisabeth GEMIST GEWELD VRAAG IN KAMER KOST f 1000 Koeznetsov wil niet met leden van ambassade gaan praten Russische generaal overleden Brits plan voor wereldstaking in auto-industrie Militair wedde nu op bank- of girorekening ei op 10 DE STEM VAN ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1969 11 1UIS >SCH enkele arden. iding vangt aan op iets voelen voor het ken, die 17 jaar of in minstens 3 jaar huis vijs of ander voortgezet lenoten hebben, kunnen olliciteren bij het Hoofd aiding, die graag nadere verstrekt. dt zich aan. n Roosendaal. L/dd 2-8-69 van dit blad. wakzinnige kinderen en (N.Br.) orte termijn een bij voorkeur B en/of Z leiding, die zal optreden sgkunde van de Z-oplei- aktijk van de verpleeg- lelingen instrueert en geleidt. ig afhankelijk van be id en ervaring. n U graag verstrekt door ice, zr. Myriam, :e Haaren (N.Br.), 04117) 537. te richten aan het Sint Jozefstichting, 16te's-Hertogenbosch. de zwakzinnige kinderen Breda lige indiensttreding een melding bij de directrice, Iderseweg 65 te Breda, 1600) 49358. >che inrichting nd-Bath (Z.) I met zojuist voltooide igen aan enkele ke mogelijkheden. en gaarne verstrekt door zr. M. van Mourik, 166 te Riliand-Bath, (01135) 451. -hten aan het bestuur van lartinusstichting, n 16 te 's-Hertogenbosch. g nieuwe en herh.cursussen voor. .A. 1 S.P.D. OUDEN M.O. TENSCHAPPEN M.O. 's-Gravenhage en Tilburg. ;en bij nker Fransstraat 67c, Rotter ^rn. Tel. 137526 b.g.g. siaplein5,Tilburg, Tel. 04250-^^ PLO MA van 1943 ivang cursussen te Rottertia en Breda voor praktijkdip'o (HOUDEN en ngen bij bovenstaande a^^L||]]|]|||| ■KAMPALA (Reuter) Paus Paulus is gisteren begonnen met zijn Besprekingen om een einde te maken aan de burgeroorlog in Nigeria. |0p de tweede dag van zijn verblijf in Kampala, de hoofdstad van lOeganda, had hij een gedachtenwisseling van ruim een uur met vier jirikaanse staatshoofden die speciaal met het oog op zijn bezoek Kampala zijn gekomen, namelijk de presidenten Nyerere van llanzania, Kaoenda van Zambia, Micombero van Boeroendi en Kaji i van Rwanda. Men vermoedt dat de paus de vier ilaatshoofden heeft verzocht mee te ([erken bij het totstandkomen van faw vredesoverleg tussen de fe male regering van Nigeria en het [{gescheiden Biafra. ader had het hoofd van de r.-k. in een rede tot het Oegandese tarlement gezegd, dat zijn pogingen j een einde te maken aan de strijd lol dusver ge en resultaat hebben op- kleverd. Inmiddels is de Biafraanse afvaar- ig, die naar Kampala zou komen, Jerecht. Het bleek dat de twee on- lerliandelaars prof. Eni Njockoe i de president van het Biafraanse ooggerechtshof Onjioeke het feegtuig waarmee zij naar Oeiganda puden reizen, in Rome hadden ge- Toen zij vrijdag arriveerden, Jitrden zij direct naar het Oegandese mlementsgebouw gebracht voor leg met de paus. Van Nigeriaanse s was al eerder een afvaardiging i Kampala aangekomen, die wordt leleid door „chief" Enahoro. Ook ■et deze delegatie heeft de paus ge broken. J In de vroege ochtend had de paus tp een van de heuvels rondom de :begandese hoofdstad met ruim 50 lisschoppen in de openlucht de mis |pgedragen voor 30.000 mensen. Bij gelegenheid wijdde hij twaalf lisschoppen afkomstig uit Oeganda, tenia, Nigeria, Kameroen, Gabon, Ipper-Volta en Zambia. I 't de middag bezocht de paus het pklago-ziekenhuis, een van de mo (taste kinderziekenhuizen van Afri- P. Voorts maakte hij een rit naar het piled van Kisenji, een van de arm- e wijken van Kampala, waar juist bn heiligdom op gebouwd ter nage- lichtenis van een aantal Oegandese prtelaren. Pen hij in een ander deel van de ar- Jowijk aankwam, was het gedrang groot dat de pauselijke wacht ge- gebruikte om de weg vrij te (Van onze redactie buitenland) LAHORE President Nixon heeft Weren op zijn reis door Azië een 'Koek gebracht aan Pakistan. Be- "■Srijkste doel van zijn bezoek was 1 trachten de eens zo nauwe banden "Sen heide landen weer aan te ha- Ion. maken. Er deden zich echter geen incidenten voor. Het internationale comité van het Rode Kruis in Genève heeft bekend gemaakt bij Nigera en Biafra nieu we voorstellen te zullen indienen voor hervatting van de vluchten met hulpgoederen naar Biafra. Wat de voorstellen precies omvatten is niet bekendgemaakt, maar volgens func tionarissen van het comité behelzen zij een compromis tussen de Nige riaanse eis voor inspectie van de vluchten en het standpunt van Bia fra volgens hetwelk er neutrale waarneming moet zijn zonder dat op federale Nigeriaans gebied wordit ge land. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het V.V.D.-Tweede-Kamerlid mr. Joekes is niet verrast door het antwoord dat minister Beernink (Binnenl. Zaken) hem gegeven heeft op zijn vraag: hoeveel kost de beantwoording van een schriftelijke vraag van een Tweede- of Eerste-Kamerlid? Minister Beernink heeft ver klaard dat het beantwoorden van een enigszins ingewikkelde vraag of reeks vragen volgens een ruwe schatting meer dan 1000 gulden kost. „Dat heeft mij niet verbaasd. Ik vind het aan de lage kant", aldus ver telde de heer Joekes. De beantwoording van vragen die aan meer dan een minister gesteld worden kan enige duizenden guldens kosten. Ook dat heeft de heer Joekes niet verbaasd. Om welke reden heeft de heer Joekes zijn vra gen gesteld? De heer Joekes: „Ik heb bepaald niet de bedoeling gehad om te komen tot een beperking van het stellen van schriftelijke vragen. Ieder kamerlid heeft nu eenmaal dit recht. Wel is het zo dat er nog wel eens vragen „voor de tribune" gesteld worden, waarop men zelf het antwoord al weet. Ik vind het nuttig dat men zich dan als vragensteller ook eens realiseert dat zoiets 1000 gulden kost. Misschien bedenkt men zich dan alvorens dergelijke over bodige vragen te stellen". Het hoeft niet te verbazen dat het de oppositie is die het meest gebruik maakt van de mogelijkheid tot schriftelijk vragen stelten. De P.v.d.A. spande in de Tweede Kamer het vorige parlementaire zittingsjaar de kroon met 363 vragen van in totaal 824. Op de tweede plaats kwam de K.V.P. met 115 en op de derde plaats de V.V.D. met 99. In de Eerste Kamer was het het P.S.P.-kamerlid mr. Van Wijk die in zijn eentje meer vragen (43) stelde dan alle andere senatoren samen. (Van onze redactie buitenland) PASADENA Ook het oppervlak van Mars is bezaaid met kraters en vertoont aldus bedriegelijk veel ge lijkenis met dat van de maan. Dat is een van de eerste conclusies, die men heeft kunnen trekken uit de nieuwe reeks foto's, die gisteren door de Mariner-6 naar de aarde zijn gezon den. De foto's zijn genomen van een afstand van 3400 kilometer van Mars. Tot dusver valt volgens de ge leerden op nog niet één foto sporen van plantengroei te ontdekken. Een analyse van de Marsfoto's heeft wel een krater onthuld van bijna 500 km doorsnee, die deels bedekt was door wolken, die wellicht afkomstig waren van een soort door zonnehitte ver oorzaakte verdamping. Twee technici die in Houston be trokken zijn bij het onderzoeken van de maansteenmonsters, zijn in qua rantaine gesteld, nadat er een gat was ontstaan in een rubber hand schoen, waarmee maanmateriaal werd gehanteerd. In totaal worden nu 19 mensen, onder wie de drie bemanningsleden van de Apolio-ll' in afzondering gehouden. j betrekkingen werden in 1965 dptii ®oed d°°rclat Amerika de wa- I iin everai|L'es stopzette naar aanlei- irtl Van het L'akistaans-Indiase ge it ,over Kasjmir. Pakistan heeft V]iM ,en tot Peking gewend voor sfhmmPS, .en tanks. Pakistan be- ,6EW India 3 een bondgenoot kc?e„i^neri'taanse President die bij wTeld in Labore werd ont- «S5?0r. President Yahya Chan, Wens „J '"Sf a?s Politicus maar als ®ixon ?aar Pakistan was gekomen. voor uit, dat talten" i eiopen jaren „enige knel- gen ujj" "e onderlinge betrekkin- 'a« dit k0" voorgedaan, en dat hij 0111 oude azwüde gebruik maken stelien endschapsbanden te her- Sfti va!(ei<i.i1)eeft Premier Indira laten jndia donderdag Nixon ZOrgen »,!ir baar land zich nogal I ïsvanbS? over berichten, dat de Neveranu zouden zijn om de wa ntten. aan Pakistan te her- ?bcon°P de tournee van Nstan ni-4 e waren ook in Pa- °Pe» 0m de mensen te hoop ge- nliaanse Dre/a 0mst van de Aem- President te volgen. EEN RENPAARDESTAL in München is gisteren in brand gevlogen waar door zes paarden en een ezel om het leven gekomen zijn. 36 andere paar den konden gered worden. Grote voorraden hooi, stro en voer gingen verloren. MR. DR. N. G. GEELKERKEN' Twee- de-kamerlid voor de AR, zal als enig Nederlands lid van het parlement van de Raad van Europa aanwezig zijn op een bijeenkomst van het par lement van Latijns-Amerika te Bogo ta van 4 tot 7 augustus a.s. Het is de eerste maal, dat een delegatie van Europese parlementariërs een derge lijke bijeenkomst bijwoont. HET VLIEGKAMPSCHIP de „25 de Mayo" (ex-Karei Doorman) dat aan de werf van Wilton Feijenoord te Schiedam ligt, wordt op 8 augustus om 11 uur officieel opgenomen in de sterkte van de Argentijnse vloot. Er zal een wijding door een priester plaatsvinden. ZWARE MOESSONREGENS hebben in het centrale en noordelijke deel van Zuid-Korea overstromingen en aardverschuivingen veroorzaakt. Min stens 62 personen zijn om het leven gekomen. Bovendien worden 23 per sonen vermist. ï"iie heeft i,??® ministerie van de- Sf ktssischg S(S? bet uiterlijk van ""Semakkoru te moderniseren, i, j wordt uo tuniek met hoge ®etWeboogrdnd00reen:ia3" (Van onze redactie buitenland) LONDEN Anatoly Koeznetsov, de Russische schrijver die deze week in Engeland een verblijfsvergunning aanvroeg, heeft geen zin om met le den van de Russische ambassade in Londen te spreken. Hij is wel bereid telefonisch met de ambassade in con tact te treden. Het verzoek van de Russische am bassade voor een gesprek met de uit geweken schrijver was via het Britse ministerie van buitenlandse zaken gedaan. Michael Stewart, de Britse minister van buitenlandse zaken, kon gisteren de Russische ambassadeur mededelen, dat Koeznetsov geen be hoefte had aan een persoonlijk ge sprek met de ambassade. DJAJAPOERA (ANP) In ver band met de „daad van vrije keuze" die vandaag in Djajapoera wordt ge houden, zijn volgens een betrouwbare Papoea-woordvoerder vele Papoea's in preventieve hechtenis genomen of onder huisarrest gesteld. Het aantal politieke gevangenen in het district is naar zijn zeggen tot 250 gestegen. Veel mensen hebben Indonesische vlaggen gemaakt, waarmee zij een groot bedrag hebben verdiend. Eén vrouw kwam aan een daggeld van 3.000 roepiah of 75 dollar. Dat is het salaris voor drie maanden van een gemiddelde ambtenaar. In de straten zijn erepoorten opgericht en er is een feestverlichting met gekleurde lamp jes. De 110 door Indonesië uitgekozen kiesmannen die ruim 80.000 inwoners vertegenwoordigen, hebben de laatste tien dagen doorgebracht in de tech nische school, die streng door mili tairen wordt bewaakt. Zij hebben zorgvuldig gerepeteerd hoe zij zullen stemmen. Hoe zij zullen zingen en juichen en zelfs hoe zij Indonesische ministers en andere functionarissen op de schouders zullen nemen. Volgende week komt het provin ciale parlement dat de ruim 800.000 inwoners van West-Irian vertegen woordigt in Djajapoera bijeen. De le den zullen de verklaring tekenen dat zij kennis hebben genomen van de wil van het volk om voor altijd bij Indonesië te behoren. Een debat staat niet op het programma. In het centrum van de stad is een groot standbeeld opgericht voor com modore Soedarso, die tot de Indo nesische nationale held voor W.-Irian is uitgeroepen. Deze marine-officier had in 1962 de leiding van een lan- dngsoperatie waarbij zijn motortor pedoboot door een patrouillerend Ne derlands oorlogsschip in de grond werd geboord. (Van onze redactie buitenland) LONDEN Enkele Russische ge leerden hebben belangrijke vorde ringen gemaakt bij de behandeling van de bloedziekte leukemie. De ge leerden zijn er in geslaagd de ziekte bij enkele kinderen volkomen te doen verdwijnen. In totaal werden 12 kinderen, va riërend van 3 tot 10 jaar, die elk zwaar leden aan leukemie, behandeld. De kinderen kregen injecties van eikaars bloed en leukemiseh been merg en enkele diagen later opnieuw injecties van eikaars bloed en witte cellen waarvan men kon verwachten dat zij antistoffen zouden bevatten als een immuniteitsreactie was opge treden. Het beenmerg van deze kinderen werd weer normaal na drie tot vier weken. Bij vijf kinderen deed zich een „gedeeltelijke vermindering" voor. In één geval verdween de ziek te bij een kind nadat men met de be handeling was begonnen geheel en keerde niet meer terug. (Van onze redactie buitenland) PRAAG. De Tsjechoslowaakse partijleider Gustav Husak heeft maat regelen aangekondigd tegen de per- soneelbezetting -op de fabrieken en de communicatiemedia „teneinde de gezonde krachten in partij en maat schappij te versterken". Husak zei niet waaruit de maatregelen beston den. Maar het is duidelijk dat zij moeten dienen om de economie te versterken, die na de Russische inval van vorig jaar een sterk neergaande tendens vertoont. Husak heeft in een artikel in „Zi- vot Strany" verklaard dat het volk „het vertrouwen weer terug zal krij gen, als de was gedaan is". Husak heeft ook grote feestelijkheden aan gekondigd ter viering van de 29e ver jaardag van de bevrijding van Tsje- choslowakije door de Russen in 1944. Hierdoor wil men kennelijk de aan dacht afleiden van de 21e augustus, de dag dat de Russen vorig jaar Tsjechoslowakije binnenvielen. Het communistische partijblad Ru- do Pravo meldde gisteren dat een Russische delegatie tijdens een be zoek aan een fabriek in Praag door arbeiders met puin is bekogeld. Het blad omschrijft het incident als een „brutale provocatie". De delegatie stond onder leiding van V. Grisin, lid van het Russische Politbureau en maakte een rondwandeling door de Avia-vliegtuigfabrieken. Amerikaanse deskundigen in Oost- europese zaken hebben uit diverse gebeurtenissen rond de Russische in vasie van vorig jaar opgemaakt dat deze niet zo vlekkeloos is verlopen als algemeen werd aangenomen. In de eerste week van de bezetting kwam het leger zonder voedsel te zitten. Het duurde volgens de des kundigen ruim een maand om een heden met gemobiliseerde reserve onderdelen op de been te brengen, In een Amerikaans militair tijdschrift wordt gemeld dat de Russen in de in vasie vooral tekortschoten op het ge bied van logistiek, organisatie en ad ministratie. De bevoorrading is bij voorbeeld geheel vastgelopen. Het artikel is van de hand van Leo Hei man, die in de tweede wereldoorlog in het Russische leger heeft gevoch ten. De Tsjechoslowaaikse regering is vrijdag begonnen met de rantsoene ring van elektriciteit in ongeveer 5000 grote fabrieken. Men is hiertoe overgegaan wegens een tekort aan een bepaalde soort steenkool. Vitale bedrijven vallen niet ondier de dis tributie. (Van een onzer verslaggevers) ZUNDERT De 76-jarige Zunderte naar M. Nelemans is gisteren op de rijksweg Breda-Zundert onder Stui- vezand dodelijk verongelukt. De man stak met zijn fiets plotseling de rijks weg over en werd gegrepen door een vrachtwagencombinatie bestuurd door de heer F.V. De heer Nelemans Over leed ter plaatse. KEIZERSVEER Op de Keizers- veerse brug zijn gisteravond om kwart over zeven twee Belgen om het leven gekomen bij een frontale botsing tussen twee personenauto's. Het zijn mevrouw Laeremans en haar kleinzoon. De moeder van het kind werd levensgevaarlijk gewond en met haar lichtgewonde echtgenoot echtgenoot naar het ziekenhuis in Raamsdonksveer overgebracht. De Belgische auto, die in de rich ting Breda reed, kreeg waarschijn lijk op de brug een klapband, waar door hij op de linkerhelft van de weg terechtkwam en tegen een hem tegemoetkomende auto reed. HUIZEN In Huizen is de 63-jarige wielrijdster mevrouw J. Veerman bij het oversteken door een personenauto aangereden. Hoewel zij nog gewaar schuwd was te wachten met over steken, deed zij dit toch. Zjj was op slag dood. I BERGEIJK De 73-jarige me vrouw Willems-Van Houts uit Berg- eijk stak in haar woonplaats plotse ling de weg over. Zij werd gegrepen door een vrachtwagen. In een Eind- hovens ziekenhuis overleed ze aan haar verwondingen. VOORTHUIZEN De 76-jarige C. Bavelaar uit Leiden stak in Voort huizen plotseling de weg over. Hij werd daarbij aangereden en over leed ter plaatse. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Om de ern stige sterfte onder roofvo gels en uilen in ons land tegen te gaan moet het sinds 1 januari 1968 be staande verbod voor de toepassing bepaalde zaai zaadontsmettingsmiddelen spoedig worden uitgebreid Dit verbod moet voortaan voor het gehele land en voor het gehele jaar gel den. Dit heeft de contactcom missie voor natuur- en landschapsbescherming dringend verzocht aan de ministers die belast zijn met de uitvoering van de bestrijdingsmiddelenwet. Dat zijn de ministers Lar- dinois (Landbouw), Rool- vink (Volksgezondheid) en Klompé (CRM). Het gaat met name om de ontsmettingsmiddelen Aldrin, Dieldrin en Hep- tachloor, waarvan het ge bruik nu alleen nog maar in het voorjaar verboden is. Gebleken is dat juist ook het gebruik van deze middelen in het najaar tot desastreuze gevolgen geleid heeft voor de laat ste restanten van de Ne derlandse roofvogel- en ui lenpopulatie. De recente sterfte overtreft zelfs de in het voorjaar van 1966 en 1967 omgekomen aan tallen. Zo zijn bijvoorbeeld de afgelopen winter in de provincie Zeeland 185 en in Groningen 70 dode roof vogels en uilen gevonden, waaronder 19 sperwers, 20 buizerds, 40 kerkuilen en 51 ransuilen. In Drente vond men in april 15 dode buizerds. Deze aantallen gevonden exemplaren vor men nog maar een (klein) deel van het werkelijke aantal omgekomen vogels. Onderzoekingen aan de rijksuniversiteit te Utrecht en het reactorinstituut te Delft hebben aangetoond, dat minstens 60 pet. van een aantal willekeurig ver zamelde dode roofvogels en uilen was omgekomen door hetzij het insecticide Dieldrin hetzij een kwik verbinding, die beide als zaaizaadontsmetUngsmldl- delen worden gebruikt. MOSKOU (AFP) „Rode Ster" het orgaan van het Russische leger heeft het overlijden gemeld van de 50-jarige generaal Vassili Radtchouk. De doodsoorzaak van de generaal en de functie die hij bekleedde zijn niet aangegeven. Zijn levensbeschrijving zegt dat hij een specialist was op het gebied van de artillerie en een toege- gevoegde functie bekleedde bij een commando van de luchtafweer. CIRENCESTER (AP) Een Brit se vakbondsleider heeft gisteren ge zegd dat men het organiseren van internationale stakingen in de auto industrie overweegt. Men zou dan in de eerste plaats eisen tot loonsverhogingen aanhan gig kunnen maken en door staking ondersteunen. Besprekingen over dergelijke inter nationale acties zouden reeds gevoerd zijn met vaksbondsleiders in West- Duitsland, Italië, Frankrijk, Japan en Australië. Het zou er dus van kun nen komen dat een staking in een land sympathiestakingen elders in het buitenland ontketent, iets wat tot nu toe zij het op beperkte schaal, slechts is voorgekomen in de havens. BONN (AFP) Bondskanselier Kiesinger van West-Duitsland is van oordeel, dat de NPD van Adolf von Thadden een uiterst rechtse beweging is, wier eerbied voor de grondwet van West-Duitsland twijfelachtig is. Dit heeft Gunter Diehl, de woordvoerder van de Westduitse regering gezegd. De bondskanselier meent, aldus Diehl, dat een groep binnen de NPD zich gevaarlijk dicht bij het natio- naal-socialisme bevindt. Hij vindt echter, dat de algemene kwalificatie „neonazistisch" voor de NPD „een verkeerde simplificatie" is. Trouwens, als de NPD werkelijk neonazistisch zou zijn, zou zij niet meer bestaan, want dan zou zij bij de wet verboden zijn, aldus Diehl, die zei voor deze verklaring door Kiesinger gemach tigd te zijn. KIESINGER (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het ministerie van Defensie gaat met ingang van 1 sep tember a.s. de wedde voor beroeps militairen van land-, zee- en lucht macht overmaken op een bank- of girorekening. Voor dienstplichtigen blijft het systeem van uitbetaling in contanten gehandhaafd. Deze maatregel, die de beroeps militairen verplicht om voor zo ver men dit nog niet heeft een eigen bank of girorekening aan te schaffen, betekent een aanzienlijke vereenvoudiging voor de militaire administratie. Ook wordt tijdwinst verkregen doordat de militair zich niet langer persoonlijk bij de salaris administratie behoeft te vervoegen om zijn wedde te incasseren. Dat het ook dit weekeinde wee warm weer zal zijn, is gewoon geen nieuws meer. Hoe bestaat het! Dat we midden in de zogenaamde komkommertijd zitten, hebt u intus sen ook wel gemerkt. Dat met die komkommers is trouwens een zeer interessante kwestie. Dr. Corn. Ver hoeven doet dat in deze krant haar fijn uit de doeken. Zie een paar pa gina's verder. De mededeling dat Luns een bood- schappenjongen is, blijkt ook al wei nig indruk te maken. Alleen de jong ste bediende op het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft naar ver luidt zijn abonnement opgezegd. Hij voelde zich beledigd, want als Luns dat is, wat is hij dan wel? En zelfs Henk Terlingen loopt vul- gens een onzer verslaggevers rond met een wie-ben-ik-heer-dat-ik-d-it- doen-mag-blik in de moede ogen. Wat is er met ons anders zo nijve? re, als een op dreef zijnde Cruyffte tegen het leven punterende volkjfe aan de hand? Kan de blanke top der duinen u alleen nog maar inspireren tot het zoveelste ijsje? Ja, natuurlijk, het wielergebeueen, daar lopen we nog warmer voor dan we al zijn. Peter Possssssssst! Maar geen uitkering ineens voos? het V. en D.-personeel. Nee, jongens en meisjes, dat gaat ook echt niet. Waar de klant koning is, zijn jullie hoogstens nog lakeien. Er is wéér een Russische generaal dood!!!!!! „Als de paus alle hem aangeboden kippen zou aannemen, zou hij zijn hele leven kippesoep kunnen eten'', (Bisdomblad Den Bosch). Doe-het-zelvers, NASA onthult u zijn geheimen! Bouwt nu zelf uw ei gen LM-maansloep-Eagle. Een wa renhuis in Nederland, waarvan u de naam zelf maar moet achterhalen, heeft bij een Amerikaanse speelgoed fabrikant bouwpakketten besteld. De LM in bouwpakket kost f 7,95, een groter pakket met LM én Apollo-11 kost ongeveer 30 gulden. Wie handig is, is met de LM alleen al zo'ni drie uur zoet, heb ik mg laten vertellen. Tussendoor een applausje voor die advocaten van de Bredase Jonge Ba lie. De Gentse sportarts, Roland Mar- lier, die Merckx in de Tour van na bij mocht volgen, zegt over deze Merckx: „Wat hij nodig heeft is vorm en een fiets. Daarmee verovert hij de wereld". Een bof dat Merckx geen commu nist is, of een Amerikaan, Luns is trouwens niet de enige boodschappenjongen! Als er op Mars pyramiden zijn, dan zijn er vast ook wel hunnebedden. Nou èn? Voorlopig houden we het op een komkommerweekeinde. Voor mij hoeft er niets, maar dan ook hele maal niets te gebeuren. MERUN. (Van onze moderedactie) PARIJS De week waarin de Parijse couturiers hun visie ga ven op de nieuwe herfst- en wintermode is gisteren afgeslo ten met de collectie van Bohan, die ontwerpt voor het huis Dior. Bohan toonde veel maxirok- ken die slechts 35 cm boven de grond hingen waarbij vooral de rechte lijn opviel. De pantalon- pakken hadden een mannelijk karakter dat nog werd versterkt door de erbij gedragen heren deukhoeden. Toen na vijftig lange modellen een minirok op de planken ver scheen applaudisseerde het pu bliek enthousiast. Tunieken en pantalons beheersten ook de avondcoiectie. Dior's mannequins waren de enigen in Parijs die een nieuw kapsel droegen. Het waren kor te gekrulde kapsels met lage krullen over de oren en in de nek. (ADVERTENTIE) KOELKASTEN lEnpjEDD DIEPVRIEZERS KZ TC VC WASAUTOMATEN - AFWASMACHINES LIEBHERR NEDERLAND N V 020-946287 AMSTERDAM

de Stem | 1969 | | pagina 11