Schoutsen greep door eigen schuld net naast record "Klimaat veranderd" Wielerploeg voor strijd om het WK EREDIVISIE 5 SELECT RENNERSVELD ALLE BOUWMATERIALEN Verlegh helpt U Bouwen GEBREK AAN ZELFVERTROUWEN ADO-MANAGER HARTMAN: Gevecht met de lijnen Veel kopstukken naar Ulvenhout llllllllllllllllllllllllll Van Looy definitief naar Zolder Zwemvorming Uitslagen Achterhoede Meer dan één Ander niveau Vertrouwen Arbiters naar het buitenland Verrassing Kampioenen N.V. Garage v. Dongen-Jonkers Datsun-dealer Honda -dealer Ronde van Ulvenhout 10 DE STEM VAN ZATERDAG 26 JULI 1969 (Van onze sportredactie) BREDA Bob Schoutsen, Nederlands snelste man tot nu toe op de 200 meter rugslag, had gisteravond tijdens de zesde dag van de Nederlandse kampioenschappen in Breda, bijna zijn eigen record om ver gezwommen. Bijna, want het lukte niet. Schoutsen tikte aan in een tijd van 2.13.6, terwijl zijn toptijd op 2.12.0 staat. Bob Schoutsen had de mislukte recordaanval aan zichzelf te danken en dat gaf hij na zijn race dan ook grif toe. van de beroemde trainer Forbes Car- 111e verder aan zijn zwemvorming gaat werken. Het kost de Vlaardingse zwemmer 980 gulden per maand plus de reiskosten, die hij moet maken Ploeg: „Carlile mag blij zijn, dat hij Roger zo terug krijgt. Roger beeft hier in Nederland veel geleerd. Zo ook die dubbele beenslag, die hij vaak de laatste vijftig meter gebruikt. Carlile heeft voordat Van Hamburg naar Nederland ging gezegd, dat hij bang was, dat hij hem compleet ka pot terug zou krijgen. Maar ik ge loof, dat Van Hamburg hier een goe de basis voor de verdere uitbouw van zijn grote talent heeft gekre gen." Dat grote talent toonde Roger van Hamburg in de vier maal 100 metei club-estafette, door de 100 meter vrije slag af te leggen in 56.3. VZC haalde daardoor een tijd van 3.57.0; goed voor een nieuw Nederlands adspiran- tenrecord en een nieuw adspiranten- landenrecord. ROB VAN DEURSEN Gerda Lassooy: tweede. - W Teleurgesteld stelde de Amster dammer, dat het gebrek aan zelf vertrouwen was geweest, dat hem genekt had. Schoutsen; „Op de 100 meter rugslag, eerder deze week, maakte ik een bijzonder slechte tijd, omdat ik bijna het keerpunt miste. Dat heeft mii de das omgedaan, want vanavond was ik veel te bang, dat mij dat weer zou overkomen. Dat heeft mij veel tijd gekost". Schoutsen, die de eerste 100 me ter aflegde in de zeer acceptabele tijd van 1.04.5, leverde gisteravond ook een persoonlijk gevecht met de lijnen in de Wolfslaar. Bijna geduren de de hele finale zwiepte hij met zijn armen tegen de kabels. Schout sen: „Natuurlijk is dat ook een van de oorzaken, dat mijn recordpoging mislukt is. Maar toch niet de hoofd zaak. al lijkt dat vanaf de tribune wel zo. Het belangrijkste is, dat je met durf het keerpunt neemt en dat kon ik vandaag niet. Jammer". De mislukking van Schoutsen was een streep door de rekening van de vele toeschouwers op de tribune. Im mers, Schoutsen is samen met Roger van Hamburg, de enige, echte ta lentvolle herenzwemmer, die Neder land op het ogenblik rijk is. Daar om ook had men de Amsterdammer de doorbraak naar een snelle tijd zo graag gegund Nu was de kans ver keken, dat er nog wat spectaculairs ging gebeuren. Ook Roger van Hamburg had gis teravond namelijk zijn recordjacht niet voortgezet, al had niemand er op gerekend gezien het nummer waarop de Vlaardinger uitkwam: 200 meter rugslag voor jongens onder zestien jaar. Van Hamburg eindigde als derde, achter de Bredanaar Hans Piederiet. die hem precies 0.1 secon de voor bleef en achter de Gro ninger Jan EIbertsen, die de titel op deze afstand veroverde in een tijd van 2.21.4. Van Hamburg zorgde echter wel met ziin bronzen plak voor de 26ste medaille van zijn vereniging, de Vlaardingse Zwem Club. De succes volle trainer van VZC, de 36-jarige Jaap Ploeg raakte daar niet van on der de indruk. „Slechts tijden tellen voor mij. Die blikjes doen me niets", stelde hij. Eenmaal serieuzer over het zwemmen pratend wilde Ploeg wel kwijt, dat hij ondanks de successen in deze week van zijn club, toch wel graag wat veranderd zou zien in de Nederlandse zwemmerij. Bijvoorbeeld de constellatie van het huidige trai- nersbestel. Ploeg: „Als wij hier in Nederland geheel zouden kunnen overstappen naar het systeem van full-time-club- irainers dan hadden we al veel ge- //onnen. k len zelf maar amateur, 's Ochtends vroeg sta ik in het zwem bad. maar om half acht moet ik naar mijn baas. Dan ben ik om vijf uur klaar om dan weer om zes uur met de zwemtraining te beginnen. Voor mii is het een liefhebberij dus ik vind het niet erg. Maar ik merk wél, dat zodra ik meer tijd aan mijn pu pillen kan besteden de prestaties ook steeds beter worden. Neem nou maar 's zomers. Dan mag ik van mijn baas een uur later beginnen. Dus niet om half acht, maar half negen. Dat betekent, dat ik 's ochtends dan ook een uur langer kan werken aan de training. En de resultaten zijn dan verbluffend. Tien, twintig se conden gaan er vaak af van de per soonlijke records. Daarmee is toch het bewijs geleverd, dat full-time- trainers onmisbaar zijn, als we weer als zwemnatie in de wereld willen meetellen". Jaap Ploeg ziet overigens over en kele weken zijn toptroef Roger van Hamburg vertrekken naar Australië, waar Van Hamburg onder leiding (ADVERTENTIE) Meisjes onder 14 jaar 200 meter schoolslag: 1. en kam pioene van Nederland Wilma van Beek (ZIAN) 3.00.5, 2. Petra But (VZC) 3.01.5, 3. Gisela Christenhusz (OZPC) 3.01.9. Meisjes onder 16 jaar 200 meter rugslag: 1. en kampioene van Nederland Harma Pomp (Jonas) 2.37.0, 2. Annemarie Groen (Naar- den) 2.37.1, 3. Els Droog (De Kik ker) 2.37.7. Dames 200 meter rugslag: 1. en kampioene van Nederland Mia Plantinga (ZAR) 2.36.2, 2. Gerda Lassooy (HDZ) 2.36.3, 3. Cobi Buter (Zwemlust) 2.40.5. Jongens onder 14 jaar 200 meter schoolslag: 1. en kam pioen van Nederland Gerco Schone- wille (AZPZ) 2.53.2, 2. Rudi Beau fort (RVZ) 2.58.1, 3. John Hooyer (Het Y) 2.58.5. Jongens onder 16 jaar 200 meter rugslag: 1. en kampioen van Nederland Jan EIbertsen (De Kikker) 2.21.4, 2. Hans Piederiet (Ba ronie) 2.24.5, 3. Roger van Hamburg (VZC) 2.24.6. Heren 200 meter rugslag: 1. en kampioen van Nederland Bob Schoutsen (De Dolfijn) 2.13.6, 2. Pieter Schillemans (De Dolfijn) 2.19.6, 3. Rob Weyhenke (HZPC) 2.18.9. Trainer Jaap Ploeg: „Verbeteringen". AMSTERDAM (ANP) De sport- commissie van de KNWTJ heeft na overleg met coach J. Middelink be sloten de volgende renners in te schrijven voor de wereldkampioen schappen amateurs, die van 15 tot 24 augustus in Bmo worden gehou den. Weg: Fedor den Hertog, Popke Oosterhof, Joop Zoetemelk, Henk Benjamins, Ben Janbroers, Sjef van den Burg en Wim Bravenboer. Uit dit zevental za) zowe] de ploeg voor de tijdrit (4 renners) als voor de in dividuele wegwedstrijd (6) worden samengesteld. Baan, sprint: Leijn Loevesijn, Jan Jansen, Wim Koopman en Peter van Doorn (3 renners mogen starten). Baan, tandem: Jansen-Loevesijn en Koopman-Van Doorn (1 paar mag starten). Baan, indiv. achtervolging: Frans van de Ruit, Piet Hoekstra, Joop Zoetemelk, Fedor den Hertog (2 ren ners mogen starten). Baan, ploegachtervolging: Van de Ruit, Hoekstra, Klaas Balk, Tino Tabak, Bravenboer en Loevesijn (de ploeg bestaat uit vier renners). Baan, stayers: Cees Stam. Dries Helsloot en Bert Boom (3 renners mogen starten). De inschrijving door de KNWU houdt niet in dat alle renners zullen deelnemen. Zeker is dat Peter van Doorn meegaat naar de kampioen schappen, al was het alleen om er varing op te doen. De deelnemers voor de 1000 meter-tijdrit zullen wor den aangewezen na de tweede avond van de Nederlandse kampioenschap pen, donderdag 31 juli. De KNWU heeft besloten naar de wereldkampioenschappen voor professionals op de baan in het sportpaleis in Antwerpen (van 5 tot 9 augustus) de stayers Piet de Wit, Jaap Oudkerk en Piet van der Lans af te vaardigen. Voor de achtervol ging zullen twee deelnemers worden gekozen uit het kwartet Peter Post, Gert Bongers, Leo Duyndam en Rini Wagtmans. Nederland zal voorts met een sprinter aan het toernooi om de regenboogtruien deel nemen, maar daarover wordt pas volgende week, na het Nederlandse kampioenschap in dit onderdeel, be slist. (Van onze correspondent) DEN HAAG Bij ADO zal dit seizoen de wind uit een geheel an dere hoek waaien dan men tot nog toe in het Zuiderpark was gewend geweest. Een wind uit noordelijke richting, uit Scandinavië. Sympathi santen van de Haagse eredivisie club horen dat het een frisse wind zal blijken. Reeds ettelijke jaren heeft ADO een plaats in de kop groep verworven. De afstand tot Feyenoord en Ajax bleek echter steeds zo groot, dat ADO zich nim mer daadwerkelijk in de strijd om het kampioenschap betrokken voel de. Bovendien speelde ADO - op een enkele uitzondering na - vrij wel geregeld in dezelfde samen stelling en de supporters van ADO raakten er langzaam maar zeker enigszins op uitgekeken. Vandaar dat ADO dit seizoen het roer heeft omgegooid. Het zette - reeds in maart - koers naar Noorwegen en contracteerde de veelvoudige Noor se international Harald Berg en op de terugreis in de transferperiode legde stuurman Eddie Hartmann aan in Kopenhagen en nam de vier voudige Deense international Niels- Christian Holmström mee aan boord. Zegt manager Hartmann over de klimaatsverandering bij ADO: „in het vorige seizoen is gebleken - is nogmaals gebleken - dat onze ach terhoede de situatie wel weer heeft geklaard. Ze speelde met een ge middelde van een doelpunt per wedstrijd tegen en heeft volledig aan onze verwachtingen beant woord. Datzelfde kan van de voor hoede niet worden gezegd. De schotkracht is onder de maat ge bleven en wij hebben daarom dui delijk naar veranderingen gezocht, naar versterkingen- Daarbij kwam dat Harrie Heijnen, indien het hem zou gelukken een club van enig ni veau te vinden, graag naar Lim burg wilde terugkeren en mede ge let. op zijn grote verdiensten gaar ne onze medewerking te verlenen. Er moest dus iets veranderen in de totaliteit van de voorhoede". ADO verkocht Harrie Heijnen (M.V.V.), Kees Aarts (Go Ahead), Piet Giesen (A.S. Oostende), Joop Jochems (D.W.S.) en Piet van Miert (Fortuna VI.) en ging zelf op zoek. „Natuurlijk hebben wij wel gekeken in Nederland maar het was het oude probleem: voor de spelers die wij wilden hebben werd een te hoge transfersom gevraagd. Of de speler in kwestie vroeg een abnormaal bedrag handgeld. In Ne derland konden we dus niet terecht. Daarom hebben We ons bewust in het buitenland begeven. In maart al hadden we Harald Berg gecon tracteerd. We hebben hem verschei dene malen bijzonder goed bekeken- Dat heeft onze vroegere trainer Ernst Happel gedaan, dat heeft on ze tweede trainer Rinus Loof ge daan, dat heb ik zelf gedaan. We waren unaniem van mening dat we hem moesten contracteren. Maar evenzeer waren we de me ning toegedaan dat we het met één nieuwe man in de voorhoede niet konden doen. Temeer ook omdat we in gehele afgelopen zeizoen on ze spitsspeler Lambert Maassen hebben moeten missen en het is zelfs op dit moment de vraag of hij in het nieuwe seizoen van de partij zaï kunnen zijn. We hebben daarom bewust naar een tweede man naast Berg gezocht. We menen die te heb ben gevonden in Holmström. In een van de wedstrijden in Denemarken waarin we hem aan het werk zagen scoorde hij drie doelpunten. Hij is dit seizoen topscorer van Denemar ken geworden. Het is een bijzon der flinke knaap en wij hopen na tuurlijk graag dat hij ook bij ons produktief zal zijn". „Dan beschikken we voorts over Lex Schoenmaker. Hij heeft zich in het vorige seizoen gepresen teerd als een vent die - toen hij in de laatste periode noodgedwongen naar voren moest - °°k doelpunten kan maken. We hopen met deze drie sPelers in de top van de aan val de successen te behalen waar naar wij in het nieuwe seizoen zo gaarne streven". Behalve over twee buitenlandse spelers beschikt ADO met ingang van 1 juli j.l. ook over een nieuwe trainer. Opvolger van de Oosten rijker Ernst Happel - die gedurende een periode van zeven jaar zijn on miskenbare stempel op ADO heeft gedrukt - is de Tsjech Vaclav Jazek geworden, tot voorheen trainer van het internationaal hoog gewaardeer de Spartak Praag. Manager Hart mann: „ofschoon de heer Jazek met het Nederlandse voetbal van zelfsprekend nog vertrouwd moet maken, hebben wij uiteraard niet nagelaten sinds hij in Den Haag is gekomen bij wijzen van spreken dag en nacht met hem te praten over alles wat met voetbal in Ne derland te maken heeft. In ieder geval heeft de heer Jazek mij een ding al laten weten- „Thuis wil ik aanvallen, wil ik win nen", heeft hij gezegd. Maar, zo kan de heer Hartmann worden gevraagd, dat is toch eigen lijk het uitgangspunt van iedere ver eniging, van iedere trainer in het huidige betaalde voetbal? „Nee", zegt de heer Hartmann resoluut, „nee, dat is kennelijk toch niet het geval. Neem bijvoorbeeld GVAV of AZ'67. Die speelden zelfs op eigen terrein ook verdedigend". Behalve twee spelers uit het bui tenland en een nieuwe trainer dit seizoen bij ADO ook nog wat wij zigingen op ander niveau. De heer Hartmann hierover„Vooral op mental-gebied willen we toch wel weer iets meer gaan doen, we gaan bijvoorbeeld de etentjes in ere her stellen die wij vroeger hadden na de training op donderdag. Vorig jaar zijn wij daarmee, door de fi nanciële omstandigheden gedwon gen, gestopt. Maar we zijn tot de conclusie gekomen dat dat toch Eddie Hartman: „Achterhoede kan de situatie wel klaren". wel erg belangrijk was. We hebben daarom dit seizoen maar op ande re posten bezuinigd. Ons streven is er echt op ge richt onze spelers in een zo gezel lig mogelijke sfeer te laten werken en bijeen te doen zijn. Naar onze mening bevordert dat de teamgeest wel degelijk, vandaar ook dat we een kegelbaan hebben gekocht, een kamerbiljart en sjoelbakken en der gelijke. Bovendien hebben onze spe lers - voor het eerst sinds vele ja ren toen we aan het eind van de competitie vaak nog lang doorgin gen met voornamelijk internatio naal voetbal - een vakantie gehad van zes weken Wij vonden dat ze dat nu wel eens hadden verdiend. Weliswaar zijn we daardoor wat later met de training en de voor bereidingen op dit nieuwe seizoen begonnen, maar door de intensi teit van de trainingen op te voeren verwachten we er zeker geen na deel van. We hebben onze spelers - onze eerste eiftalgroep bestaat uit zestien man - gedurende twee weken in een trainingskamp hier in het Zuiderpark gehad. Van ne gen tot vijf uur, als volwaardige profs. Het is, dunkt mij, een zeer geslaagde, voorbereiding geweest". En dooi- dat alles ziet manager Eddie Hartmann het nieuwe sei zoen voi vertrouwen tegemoet, met meer vertrouwen dan in voorgaan de seizoenen het geval is geweest „Ik durf zonder meer te zeggei dat onze trainer Jazek over mate riaal beschikt dat boven do mii- delmaat ligt". „Persoonlijk heb ik het volste vertrouwen dat Berg en Holmström onze voorhoede de impulsen zullen geven die ons elftal dit seizoen tot een gevreesde tegenstander zullen moeten maken, ofschoon je natuur lijk nooit weet hoe buitenlandse spelers in een elftal inschietea Maar in ieder geval hebben zij hun sporen in het internationale voet bal ruimschoots verdiend. Alleen jammer dat we het programma een klein beetje tegen we hebben. We beginnen met een aantal zware wedstrijden. Onze eerste wedstrijd is thuis tegen FC Twente. Liever had ik bijvoorbeeld begonnnen te gen AZ'67. Mijn voornaamste hoop is dat we in die eerste wedstrijden niet teveel punten verspelen". DEN HAAG (ANP) De KNVB heeft voor diverse Europacup- en landenwedstrijden in de maanden augustus, september en oktober de volgende scheidsrechters aangewe zen: 27 augustus (Europacup bekerwin naars): Wenen: Rapid Wien-Torpe- do Moskou, scheidsrechter Van Ra vens, grensrechter Elsinga en Kei zer; 10 september (voorronden we reldkampioenschap): Oslo: Noorwe- gen-Frankrijk, scheidsrechter Boo- gaerts, grensrechters Van Gemert en Berrevoets; 10 september (vriendschappelijk): Kopenhagen: Denemarken-Finland, scheidsrech ter Boosten, grensrechters Bom en Wellinga; 24 september (vriend schappelijk): Stockholm: Zweden- Hongarije, scheidsrechter Dorp mans, grensrechters Corver en Van der Kroft; 1 oktober (Europacup landskamnioensn): Vaexjoe: Oester Vaexjoe-Fiorentina, scheidsrechter Boogaerts, grensrechters Brouwer en Geurens; 1 oktober (Europacup bekerwinnaars)Kuopio: Kuopion Palloseura-Academica Coimbra, scheidsrechter Dorpmans, grens rechters Beek en Weerink. GINNEKENWEG 290 BREDA TEL. 01600 30300 - 47850 (Van onze sportredactie) ULVENHOUT De organistors van de zevende profronde van Ul- vennoui, voorzitter OosterDoscn, se cretaris Oosierooscn, penningmeester Van Peer en commissaris Sommen, zijn er in geslaagd een bijzonder se lect gezelschap renners aan te trek ken. Om de strijd zo open mogelijk te maken, heboen zij ervoor gezorgd dat er een tegenwicht is voor de ster ke formatie van Willem II-Gazelle (14 man) in de vorm van een nog grotere Caballero-ploeg (17 man) en een kwalitatief sterke Mann-Grun- dig-equipe. In de ploeg van Ton Vissers, die woensdag in Ulvenhout start, zijn Ri ni Wagtmans, Jan van Katwijk, de verrassende winnaar van de Acht /an Chaam, Peter Post, Harm Ottenbros en Jos van der Vleuten, die zijn ge dwongen rust voor het gebruik van verboden stimulerende middelen goed is doorgekomen, de kopstukken. Caballero heeft meer ijzers in het vuur: Arie den Hartog, Harrie Stee- vens. Leo Duyndam. Jan Harings, een van Nederlands snelste sprinters, Wim Schepers en Jan Krekels. Jac ques Frijters, de Nederlandse kam pioen, krijgt de steun van zijn Mann- Grundig-ploeggenoten Georges Pin- tens. Herman van Springel, winnaar van twee ritten in de Tour de Fran ce, Roger Rosiers en Willy in 't Ven. In totaal zullen dertien merken ploegen deelnemen, waarin veel po tentiële kanshebbers schuilen. Dat is speciaal het geval als de koers in een massasprint mocht eindigen. Veel buitenlanders met een scherp eindschot, de Belgen Eric Leman, Georges van Coningsloe, en Valere van Sweevelt en de Brit Michel Wright, zijn namelijk aanwezig als tegenhangers van de Nederlandse spurters Gerben Karstens, die in Chaam bijzonder sterk reed, Jan Serpenti, Jan van Katwijk, Jan Ha rings en Harm Ottenbros. Favorieten ziin verder de Belgische relevatie van de Tour, Lucien van Impe, Ward Weckx en Tony Hou- brechts. Misschien kan de Belg An dre Dierickx, met Karstens en Van Cooningsloo opgenomen in de Peu- geot-ploeg, voor een verrassing zor gen. Deze neo-prof, die in zijn ajna- teurtijd het ene na het andere succes behaalde, gold voor het begin van het seizoen als de grote belofte van de Belgen. Tot nu is het er echter niet uitgekomen. De verwachting, dat hij ook bij de beroepsrenners de top zal bereiken, is echter nog steeds aanwezig. Het ontbreken van Jan Janssen Herman van Springel: bij de profs in Ulvenhout. en Rik van Looy is opvallend. De organisators verklaren dat met het feit, dat beide renners voor hun niet interessant zijn. Zij vinden het on verantwoord om Van Looy aan te trekken voor veel geld, dat alleen gebaseerd is op zijn verleden. Het zelfde geldt voor Janssen. Men heeft ook geen vooraanstaande buitenland se grootheden willen contracteren, omdat het rendement vaak nihil is. De organisators hadden een uit zondering voor Eddie Merckx willen maken. Nadat bekend was, dat de Tour-winaar niet in Chaam zou star ten, hebben zij via de Belgische wie- Iermanager Van Buggenhout ge probeerd Merckx te strikken. Van Buggenhout moest hen echter nul op het request geven, omdat Merckx reeds andere verplichtingen had. Er was de organisators veel aan ge legen om Merckx op de deelnemers lijst te krijgen. Zij hadden voor de Belg een speciaal financieringspro ject. Alleen ook voor de oud-wereld kampioen hadden zij een uitzondering willen maken wat betreft het hono rarium. De andere profs kregen namelijk niet meer dan maximaal duizend gul den toegezegd. Naast de profs zullen alle vier an dere categoriën in Ulvenhout uitko men. Daardoor doet zich ook de unieke situatie voor, dat alle vijf nationale wegkampioenen aan de start verschijnen: Jacques Frijters, (bij de profs), Ben Janbroers (bij de amateurs), Keetie Hage (bij de da mes), Henk Poppe (bij de nieuwelin gen) en Fons Veldhuizen (bij de ad- spiranten). Bij de amateurs zijn Ben Jan broers, Jan Buis, Bram Breur. Ron Bakker, Tonny Barten, Rink Cor- nelisse, Wim Bravenboer, Leo Bogers, Adri Wouters. Frits Hoogerhejde, Anne Koster. Kees Koeken, Wim Prinsen, Leon Schrauwen, Fred van Lachterop, Rini Roks, Tino Tabak, Wim Dielmans en Adri Naaktgeboren de favorieten voor de overwinning. De pogingen om Fedor den Hertog aan te trekken men was bereid om de forse onkostenvergoeding, die de Gelderlander gebruikelijk vraagt, te betalen strandden, omdat een zus ter van de Amstel-coureur in het huwelijk treedt. Om dezelfde reden ontbreekt Wilfried David trouwens bij de profs. De dames vormen met 29 deelneem sters veruit het kleinste veld. Uit gesproken kanshebsters zijn wereld kampioene Keetie Hage, haar zus ter Bella en de Belgische titelhoud- sters Margarette Dams. Mogelijk kan sprintkampioene Anneke Lute hier voor een verrassing zorgen. De pro minentste renners bij de nieuwelin gen zijn Henk Poppe, Kees van Hel- voirt, Jacques Akkermans, Ad Ver steeg, Kees Bal, Kees van Bracht. Een interessante strijd mag ook verwacht worden bij de adspiranten waar Fons Veldhuizen het moet op nemen tegen de plaatselijke favoriet Jacques van Dijk (dit seizoen reeds tien overwinningen), Cor Stoutjes- dijk, de Brabantse kampioen Dek kers, Damen en Konings. Het 1500 meter lange parcours voert de renners over de Dorpsstraat start en finish), Marktdal en Mons. Van Hooydonckstraat. De adspiranten beginnen om 8.30 uur aan 25 kilometer, de nieuwelingen om 9.30 uur aan 50 kilometer, de ama teurs om 11.00 uur aan 100 kilome ter, de dames om 14.00 uur aan 25 kilometer en vervolgens de hoofd schotel, de profs, die om 15.15 uur van start gaan voor 120 kilometer, (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) voor BREDA: Koninginnestraat 63 Tel. 01600-36084 OOSTERHOUT: Bredaaeweg 23 Tel. 01620-3880 ROOSENDAAL: Hoogstraat 71 Tel. 01650-35792 BERGEN OP ZOOM-: Guido Gezellelaan 40 Tel. 01640-69 18 DATSUN AUTO'S v.a. 5896,83 incl. B.T.W. voor BREDA: Tilburgseweg 139 Tel. 01600-38879 OOSTERHOUT: BredaS' Tel. 01620-3880 ROOSENDAAL: Hoogstraat 71 Tel. 01650-35792 BERGEN OP ZOOM Guido Gezellelaan 40 Tel. 01640-69 18 HONDA AUTO'S v.a. ƒ4491,20 incl. B.T.W. (Van onze sportredactie) BRUSSEL Oud-wereld^3®'.! Lees heden za. 26 juli de grote advertentie in dit blad met al het nieuws over dit grote INTER NATIONALE CRITERIUM Rik van Looy, onder contract Willem H-Gazeile, is - *»alL(l reeds enkele weken geleden gekozen in de Belgis®® voor de strijd om het were pioenschap op de weg voor r renners, die op zondag 18 3 in Zolder wordt gehouden. De ploeg bestaat uit de v renners: Eddy Merckx, Julien Stevens, Swerts, Jos Spruyt, Guido tm Roger De Vlaeminck, Er® Walter Godefroot, Her»® Springe] en Rik van Looy. reserve is Frans Verbeek e invaller is Willy Vekemans.

de Stem | 1969 | | pagina 10