ARCHITEC DeSft GEBRUIKTE AUTO'S Garage R. R. VISSER SsS?" Nederlandse immigranten in Brazilië „boeren goed Faema-team verdiende het meest f f t im&t OPSLAGRUIMTE FLUOR. KURSUS VOOR TEKENAARS H. D. Tan Windmolen en klompen op rode aarde Toenemend aanbod van tomaten Rode bessen in trek Primitiever Droogte Sterke banden Z.V.U. organiseert excursies „over de grens" Vereniging van oud- voetbalinternationals werd opgeheven Australië gelijk tegen Griekenland 3e BEATFESTIJN IJzendijke The Golden Earrings en The Shoes Gezocht 2000 m2 droge afwezig Een beste in elk opii- 4 DE STEM VAN DONDERDAG 24 JULI 196V CURITIBA, BRAZILIë (AP) Windmolens en klompen op de rode aarde van Brazilië? Het schijnt ver gezocht, maar drieduizend Neder landse emigranten veroveren zich nu een nieuw leven in het zuidelijk deel van Brazilië en hebben deze herinneringen van thuis meege bracht. Hun Braziliaanse huren vinden het niet langer gek, dat de blonde emi grantenkinderen krijgertje spelen, dat eir bij hun thuis op keurige muurplanken in de woonkamer Delfts porselein staat en dat het Ne derlandse ontbijtspek bij het braden een scherpe geur verspreidt. Velen van deze Nederlanders hebben coö peratieve zuivelbedrijven gevestigd in de staten Parana en Sao Paulo, waar het klimaat en het land veel overeenkomst vertoont met Neder land. Deze Nederlandse bedrijven veranderen de Braziliaanse basisvoe ding. In plaats van rijst en zwarte bonen komen gezondere voedings stoffen zoals melk, kaas, yoghurt en vleessoorten. De coöperatieve bedrijven vormen vrijwel geheel zelfverzorgende kolo nies, bestaande uit scholen, kerken, klinieken en recreatiezalen. De vrou wen kopen vrijwel alles, van krui denierswaren tot medicijnen, in de coöperatieve winkel. Wat de vrouw besteedt wordt afgetrokken van wat haar man, de boer, met zijn melk verdient. Op deze manier kunnen er geen schulden ontstaan, hetgeen de coöperatieven een solide financiële basis verschaft. Elke boer verkoopt zijn melk aan de coöperatieve. Daar wondt het gepasteuriseerd. Van een gedeelte wordt boter, room, kaas yoghurt of chocolademelk gemaakt. Deze produkten worden dan verpakt (Van onze correspondent) KAPELLE Het aanbod van to maten gaat thans ook in Zeeland be langrijk toenemen. De zon en de warmte van de laatste tijd hebben de ontwikkeling van dit produkt in belangrijke mate versneld en in de komende tijd mag op een ruim aan bod worden gerekend, vooral wan neer straks de oogst gaat beginnen in de kassen waarin eerst de aard beien hebbenjj gedaan. In verband met de toegenomen aanvoeren heeft de veiling in Ka- pelle-Biezelinge besloten met ingang van de komende week weer speciale exportveilingen voor tomaten te gaan houden. Dit zal dan gebeuren op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag steeds om 10 uur 's morgens. Behalve de tomaten uit het eigen werkgebied worden in Kapelle ook de tomaten uit Zceuwsch Vlaande ren en uit Krabbendijke en omge ving geveild- De export tomaten worden direct in eenmalig fust aangeboden. Klas se II kwaliteit mag enkel in meer- malige kratten worden verkocht. De tomatenprijs is onder invloed van de grote aanvoeren van de laatste tijd wat teruggelopen, Begin deze week lag ale prijs van de beste kwaliteiten op de veilingen rond 60 cent per kg. (Van onze correspondent) KAPELLE Het warme en zon- nlag weer van de laatste tijd heeft de vraag naar rode bessen voor verse consumptie zeer sterk doen toenemen. De fruittelers op Zuid Beveland hebben hiervan kunnen profiteren, want een belangrijk deei van hun rode bessenoogst is ver kocht kunnen worden voor directe consumptie. Dat heeft tot gevolg gehad dat de prijzen aanzienlijk hoger zijn ge weest dan bij het begin van het sei zoen werd verwacht. De laatste tijd worden de goede bessen in Zeeland verkocht tegen prijzen van f 1,25 tot f 1,60 per kg en zelfs de mindere kwaliteiten gaan nog weg voor 80 en 90 cent per kg. De prijs van de industriebessen lig' rond en iets boven 50 cent per kg. Doordraai van rode bessen is er dit seizoen in Zeeland vrijwel niet ge weest. De kwaliteit van de Zeeuwse rode bessen is dit jaar ook beter ge weest dan de laatste jaren ooit het geval was. en in de naburige steden verkocht. Alle melk wordt zorgvuldig ge keurd op zuiverheid en gehalte, al vorens door de coöperatieve te wor den geaccepteerd Zulke hoge maat staven voorkomen ziekten en bevor deren een goede verkoop, To©n de eerste Nederlanders zich in 1911 in Parana vestigden waren de omstandigheden veel primitiever. De Nederlandse vrouwen gingen er te voet op uit om de melk te ver kopen of liepen in het holst van de nacht vijf kilometer naar het spoor wegstation. Treinen zonder koelruim ten vervoerden de verse melk over vele kilometers lange en bochtige spoorbanen naar de stad. De meest doortastende vrouwen slaagden er soms in een of twee kazen aan trein- passagiers te verkopen. De eerste pioniers aan het begin van de twin tigste eeuw hadden bovendien last van zandvlooien, die zich in hun voe ten nestelden, 's Avonds keek vader steevast de tenen van de kinderen na om te kijken of er soms vreselij ke jeukende bulten met larven van zandvlooien op zaten. Ratten en sprinkhanen, eens de ergste natuurlijke vijanden van de boer, zijn nu grotendeels door che mische bestrii dingsmiddelen uitge schakeld. Het hoofdprobleem In Pa rana is nu de droogte- Vele boeren waren gedwongen hun koeien te ver kopen. Dit veroorzaakte een zodanig melktekort, dat de huisvrouwen om zes uur 's morgens moesten opstaan om een liter te kunnen krijgen. Waar om besloten deze Nederlanders zich in Parana te vestigen? De eersten, zoals Jaco Voorsluys, zochten bete re economische kansen, meer land, minder concurrentie, grotere afzet gebieden. Leonardo de Geurs trok weg, omdat zijn gewassen telkens door overstroming, gevolg van dijk doorbraak, werden vernield. Zijn broer Arie wilde zijn fietsenzaak naar Brazilië overbrengen omdat de auto zijn opmars in Nederland was begon nen. Deze eerste pioniers noemden hun kolonie „Batavo" naar de oorspron kelijke bewoners van Nederland ten tijde van de Romeinen. Ofschoon In 1911 slechts acht families naar Bra zilië kwamen, heeft de Batavo-kolo- nie zich snel uitgebreid. De drie ge broeders Dijkstra kregen elk 16 kin deren. De oude mevrouw de Geus, verleden jaar gestorven, liet 14 kin deren na, 66 kleinkinderen en 9 achter kleinkinderen. Na de tweede wereld oorlog stimuleerde de Nederlandse regering de emigratie hierheen. Boe ren kregen gereedschap, machines, huishoudelijke artikelen en leningen voor het kopen van land in Brazilië. Planters uit voormalig Nederlands Indië (door de Indonesiërs uitgewe zen) brachten voldoende kapitaal in, zodat de boeren hun schulden kon den betalen en bovendien tractoren en melkbereidinigsmachines konden kopen. De groeiende kolonie bouwde een miniatuur Hollandse molen als her innering voor de bewoners aan him vaderland. Ofschoon alleen op de verjaardag van koningin Juliana en op de jaarlijkse folkloristische fees telijkheden nog klompen worden ge dragen, blijven de andere banden met Nederland onveranderd sterk, Batavo bereidde prins Bernhard 'n koninklijke welkom to endeze de ko lonie in 1960 bezocht. De prins nam toen ook een kijkje in de Batavo- school, waar de kinderen van een „meester" Nederlandse les krijgen. Voorts bezocht de prins de hervor- de kerk, die met diensten, bazaars en andere sociale werkzaamheid de gemeenschap te zaaien bindt. Toch worden de traditionele ban den minder sterk nu de jonge men sen de kolonie verlaten oom elders hoger onderwijs te volgen of om ba nen in do industrie te krijgen. Ver loving en huwelijk zijn nog steeds grotendeels beperkt tot de Nederland- Se kolonie of de grotere Duitse im migrantenbevolking, maar het con tact met de niet-Europese Brazilia nen groeit. Ongeacht wat zij nog in de toe komst zullen presteren, reeds nu staat vast, dat de Nederlanders een stempel op Brazilië hebben ge drukt, die in betekenis ver uitgaat boven hun aantal. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De werkgroep W. Zeeuwsch-Vlaanderen van de Zeeuw se Volksuniversiteit (ZVU) zal bij wijze van experiment, een zestal be zoeken per bus aan nog nader te be palen grote evenementen in Brugge en eventueel Gent organiseren. Opzet van de werkgroep is om op deze wij ze om het bezoeken van culturele evenementen in België door de in woners van West-Zeeuwsch-Vlaande- ren te bevorderen. Binnen dit kader wil de werkgroep ook het Belgisch Klarinetkwartet uit nodigen voor het geven van een con cert in het oude kerkje te Waterland- kerkje. Zoals gemeld trad daar in het afgelopen seizoen met succes het Con certino J. B. Louillet uit Brussel op. Voorts staat nog een „zomerconcert" in Breskens of Groede door een Bel gisch ensemble op het programma. In de periode van twaalf tot en met achttien oktober zal de werkgroep, in samenwerking met de Zeeuwse Muziekschool in de ontspanningszaal „Goedertijd" te Breskens een Mu- ziekweek organiseren. AMSTERDAM (ANP) De heren Hans Tetzner en Jan de Boer Sr se dert de oprichting in 1949 resp. voor zitter en secretaris-penningmeester van de Nederlandse vereniging oud voetbal-internationals hebben beslo ten de vereniging op te heffen. De reden van de opheffing was dat het sedert de invoering van het be taalde voetbal steeds moeilijker werd om de beschikking te kunnen krijgen over voldoende oud internationals die hun medewerking konden geven. De traditionele nieuwjaarswedstrijd tegen de Koninklijke HFC en de in terlandwedstrijd tegen de oude glorie van Engeland zullen ondanks de op heffing gehandhaafd blijven. De or ganisatie van deze wedstrijden zal worden overgenomen door de KNVB, zoals dat in het overleg met de voor zitter van de nationale voetbalbond, de heer Meuleman, is overeengeko men. BRISBANE (ANP) Het Austra lische voetbalelftal heeft in Brisbane gelijk gespeeld tegen Griekenland met 2-2. De wedstrijd maakt deel uit van een serie ontmoetingen, die de Griekse ploeg op zijn toernee door Australië afwerkt. Ondanks het vriendschappelijke karakter van de wedstrijd werd de Griekse linksbin nen Kritikopoulos in de laatste mi nuut van het veld gestuurd wegens het slaan van een tegenstander. (Van onze sportredactie) PARIJS De Faema-ploeg heeft wat de centen betreft, een nieuw re cord gevestigd in de Ronde van Frankrijk. De ploeg van Merckx won 131.822, hetgeen neerkomt op 14.647 per renner, want Eddy Merckx heeft van zijn aandeel afge zien. Tot dusver had in 1967 de Franse nationale ploeg (eindzege Roger Pingeon, zes etappezeges en eerste in algemeen ploegenklasse- ment) 't recordbedrag op haar naam staan, namelijk 93.750. Het eind klassement van de Ronde van Frank rijk 1969 ziet er als volgt uit: 1, Faema 131.822; 2. Peugeot 48.772; 3. Salvarani 31.141; 4. Kas 23.580; 5. Mercier 22.531; 6. BIC 19.401; 7. Fagor 18.525; 8. Willem li/Gazelle f 17.526; 9. Frimatic 16.655; 10. Molteni 15.918; 11. Flandria 15.731; 12. Solonor 8.028; 13. Mann f 7.659. Bij het bedrag van Willem II/Ga- zelle komt nog 4.000 als extra pre mie van de fabriek, waardoor het to taalbedrag van Wilem II wordt 22.526 GERBEN KARSTENS is in een profkoers in Ingelmunster (Bel gië) als tweede geëindigd achter de Belg Callens. Karstens, die na een lange achtervolging in deze 150 kilometer lange koers, de Belgen Brands. Timmerman en Cooremans had ingehaald, kwam juist tien seconden tekort om Collens van de zege af te hou den. MARI VAN VENROOY is in de eerste etappe van de Ronde van Polen als tweede gefinisht. Win naar van de 44 kilometer lange rit werd de Pool Hanusik. WIM DE WAAL uit Axel ging als tweede over de eindstreep in de ronde van Strljpen (België). De koers voor nieuwelingen ging over 55 kilometer en er waren 36 deelnemers. JAN VAN DIJK, de nieuweling uit Ulvenhout boekte zijn veer tiende overwinning in de ronde van Alblasserdam. Hij had in de ze ronde over 30 kilometer een ronde voorsprong op zijn naaste concurrenten. Personeel gevraagd GeTratgd «en dameskapster moet zelfstandig kunnen wer ken. Salon de Markiezin Prins Bemhardlaan 22, Bergen op Zoom, tel. 7783, na 6 uur. Q. Verduült, Borgvlietsedreef 70. Bergen op Zoom, tel. 4528, Jongens gevraagd om met kermis-attractle „Luna park" mede op reis te gaan Aanmelden: Remer Janvier kermis Geertrujdenberg 19-7 t.m. 22-7 en daarna te Dongen 23-7 t.m. 30-7. Nette werkster gevraagd voor onderhoud kantoren. Aanmel den: Elopak, Nederland N.V., Meester Haarmanweg 44, Ter- neuzen Tel. 01150-4751. Constructieschilders. Aan melden: J. D. van Wijk N.V, Roentgenstraat 36 Rotterdam 010-274680 na 19.00 uur 01600- 48748. Firma met vele filialen zoekt nog enige chef-verkopers (sters). Verkoopervaring is vereist". Loon f 400,- per week!! Schr. soil, naar: fa. Driessen, A. M. de Jongstraat 9 Ridderkerk. Constructielassers, machine bankwerkers, pijpfitters. Aan melden: „Rotterdam-zuid" Rientgenstraat 36 Rotterdam 010-274680 na 19.00 uur 01600 48748. Wedn. met drie kinderen, mei- je 8, jongens 10 en 16 jaar, zoekt nette huishoudster. Br. te richten aan: P.H. Dekker, Burg. Burgerstr. 15, Warmen- huizen. (N.H.). Nette flinke juffrouw gevraagd Zeer aantrekkelijke werkkring. Loon f 300,- f 400,per maand. Brieven onder no. 21515. ,De Stem". Hulst. Te koop gevraagd Wie kan mij helpen aan de orgelwerken van J. S. Bach III Steingraber, Aalbersestraat 17 Oosterhout. Vrijdag 25 juli a.s. m.m.v. Gevraagd per 1 september net meisje voor winkelverkoop en bijkomende werkzaamheden Géén koopavond. 5-d. werk week, Goed salaris. Aanmelden Van Buul's Boekhandel Meent 119, Rotterdam, of na telefoni sche afspraak! 010-139666-1109 35» geschikt voor douanegoederen of daarvoor ge schikt te maken. Tot op 50 km afstand van Rotterdam gelegen is aanvaardbaar. Brieven onder nr. 26135 aan heit bureau van dit blad. De officier van justitie bij de ammdissements-recht- bank te Breda, brengt ter kennis van belanghebben den, dat bij vonnissen der arrondissements-rechtbank te Breda d.d, 8 juli 1969 is uitgesproken ten behoe ve en ten name van de Staat der Nederlanden ten publiek belang de onteige ning van: a. een gedeelte, groot 0.04.70 ha. van het perceel kadastraal bekend ge meente Rucphen sectie M nummer 1040, geheel groot 0.10.71 ha. b. een gedeelte groot 0.26.00 ha. van het perceel kadastraal bekend ge meente Nieuw-Ginneken, sectie K nummer 2592, ge heel groot 0.73.86 ha. De officier van justitie voornoemd, Mr. R.H.F.H.M. Grasso Breda, juli 1969. Tot onze grote droefheid overleed onverwachts mijn iixniggeliefde man, onze lieve en zorgzame vader en mijn beste schoonzoon DR. WILLEM BEVELANDER Lector aan de Koninklijke Militaire Academie op de leeftijd van 60 jaar. Uit aller naam: H. J. Bevelander-Steenbeek Brigitte Roderick Mevr. J. Phiiippart-de Foy. Breda, 22 juli 1969. Jacob Catssingel 22. De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 24 juli om 15.30 uur op de begraafplaats Oud Eik en Duinen te 's-Gravenhage. De overledene is opgebaard in de rouwkamer Hoodkade 46, aldaar. rw Ontwerp en bouw van complete installaties en fabrieken voor de aardolie, chemische en petrochemische industrieën; uitvoering van land- en zeeboringen; exploitatie van olie- en gasbronnen. Dochteronderneming van Fluor Corporation, Los Angeles, V.S. Op ons kantoor in Haarlem starten wij per 1 september a.s. voor bezitters van het diploma HBS-B en ULO-B met een Deze opleiding duurt 2 maanden, waarin het salaris volledig wordt betaald. Na het met sukses beëindigen van deze kursus, volgt plaatsing op onze tekenkamer in de groep pijpleidingen. Om een verdere groei in het uitgebreide vakgebied van de piping design te stimuleren, vergoedt het bedrijf de volledige studiekos ten van de verdere verwante opleidingen via avondscholen of schriftelijke onderwijsinstellingen, Wij wachten gaarne sollicitaties af van gegadigden in de leeftijd van 18 jaar of ouder. In een gesprek dat gedurende de avonduren in de omgeving van uw woonplaats wordt gehouden, willen wij graag alle gewenste informatie geven. Naast een goede salariëring, waaronder een 13e maand gratifica tie en winstdelingsregeling, kennen wij uitstekende sociale voor zieningen. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken van Fluor Nederland N.V,, Schipholweg, Haarlem. Telefoon (023)- 319000. Op zaterdag 26 juli a.s. hopen onze geliefde ouders en grootouders FRANS BRAEM en MARIE BRAEM-REYNS hun 40-jarige echtvereniging te herdenken. Gelegenheid tot feliciteren zaterdag van 14.00 16.00 uur, 'Nieuwe Karnemelkstraat 21, Koewacht. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Koewacht, juli '69. DANKBETUIGING De vele bloemen, geschenken en gelukwensen, die wij ter gelegenheid van ons 50-JARIG HUWELIJK van U mochten ontvangen, hebben deze dag voor ons onvergetelijk gemaakt. Hiervoor zeg gen wij U, ook namens de kinderen en familie, hartelijk dank. A. J. Rammeloo E. U. Rammeloo-Lauret Philippine, Bastionstraat 23. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, gesterkt door de H.H. Sacramenten der zieken, onze geliefde vader, grootvader en overgrootvader, de heer THOMAS ADRIANUS TEMPELAARS weduwnaar van Catharina Bruël in de leeftijd van bijna 74 jaar. Goes: A. Schrier-Tempelaars A. Schrier Eindhoven: A. Tempelaars M. V. J. E. Tempelaars-Le Hane 's-Heerenhoek: G. G. Tempelaars J. l'empelaars-Nuyten Goes: P. Tempelaars P. J. Tempelaars-Menheere Middelburg: T. G. Tempelaars J. M. Tempelaars-Le Due Bergen op Zoom: C. C. Henning-Tempelaars P. A. Henning en kleinkinderen. Goes, 23 juli 1969 Rommerswalestraat 12. De plechtige uitvaartdienst zal plaats hebben op zaterdag 26 juli a.s. te 10.30 uur in de paro chiekerk van de H. Maria Magdalena te Goes, waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het St.-Joanna-ziekenhuis. Bezoektijden van 11 tot 12 uur en van 3 tot 4 uur. Vrijdagavond 25 juli a.s. te 20.00 uur avondmis in de kapel van zijn zielerust. St.-Joanna-ziekenhuis, voor Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm, na een kortston dige ziekte, voorzien van het H. Sacrament der Zieken, mijn geliefde man en onze lieve vader, behuwd- en grootvader, broer, zwager en oom, de heer MA RIJN DUURINCK. echtgenoot van mevrouw Elza Maria van Damme in de leeftijd van 58 jaar. Terneuzen E. M. Duurinck-van Damme J. L. E. Vanhijfte-Duurinck J. E. Vanhijfte, Inge en Jelle E. J. L. van de Velde-Duurinck P. van de Velde en Martin Fam. Duurinck Fam. van Damme Terneuzen, 22 juli 1969. Jacob Catsstraat 11. De gezongen uitvaartdienst, waarbij U beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op zaterdag 26 juli a.s. in de Triniteitskerk te Terneuzen om 10.00 uur. Samenkomst Jacob Catsstraat 11 om 9.30 uur. Met groot leedwezen geven wij u kennis v»n he; overlijden van de heer C. C. VAN LELYVELD Directeur van ons kantoor te Breda De heer Van Lelyveld heeft zich gedurende jEl vele jaren, die hij bij onze instelling is wet), zaam geweest, een kundige en toegewijde mede werker getoond. Zijn heengaan betekent voor ons een groot vet. lies. W(j zullen aan zijn sympathieke persoonlijk!^ een prettige herinnering bewaren. Rotterdam, 24 juli 1969 Directie N.V. Slavenburg's Bank NOG Met droefheid geven wij kennis van het ovet. lijden van onze voorzitter de heer C. C. VAN LELYVELD Zijn arbeid voor de Dr. de Visserschool en Pri>. ses Irene-kleuterschooi zullen wij in hoge e-- houden. Bestuur Vereeniging voor Christelq) Onderwijs voor Breda en omstrtktt Personeel Dr. de Visserschool en Prinses Irene-kleuterschool. Met leedwezen geven wij kennis van het ovet! den van onze directeur, de heer c. C. VAN LELYVELD Het gemis van zijn grote toewijding en helde oordeel doet ons dit heengaan als een ernst; verlies gevoelen Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge den gehouden. Directie en personeel N.V. Slavenburg's Bank, kantoor Breda. Breda, 21 juli 1969 Nieuwe Ginnekenstraat 49. Heden overleed zacht en kalm, na een kor stondig lijden, onze innige lieve moeder en <r en zuster ADRIANA JANSE, weduwe van Joannes Jacobns de Hond, in de ouderdom van 63 jaar. Steenbergen M, Grim-de Hond L. Grim en kinderen Hilvarenbeek: J. de Hond N. de Hond-de Bruijn en kind» Goes: L. Burgs-de Hond A. Burgs en kinderen Halsteren: C. Ernesl-de Hond A. Ernest en kind Goes: J. van Campen-de Hond J. van Campen en kinderen 's-Heerenhoek: G. van Cranenbroeck-de Hond Goes: Goes: Th. van Cranenbroeck en kindto I4 I »T7an lapmiddeltjes houd ik niet. A. Raas-de Hond V Partieel herstellen is dikwijlsL- G. Raas Th. de Hond D. de Hond-Meulblok en kir! Kloosterzande: A. de Hond M. de Hond-Struilaert. Goes, 22 juli 1969. Pruimestraat 1. De plechtige uitvaartdienst waartoe u wordt uitgenodigd zal plaats hebben op 25 juli a.s. om 11.30 uur in de parochiekeri de H. M. Magdalena te Goes, waarna fenis op het parochie-kerkhof van hoek. De overledene ligt opgebaard in de rouffl van het ziekenhuis St.-Joanna te Goes. Bezoek van 11 tot 12 uur en van 3 tot 4 uffj Donderdag zal in de kapel van het St.-Joanna om 19,30 uur een H. Mis wordes gedragen voor haar zielerust. INTERNIST van 26 juli t/m 17 augustus noodzakelijk. Maar dat is heel [wat anders dan lapmiddelen ge-| I bruiken. Zoveel mogelijk word gebruik gemaakt van het origi nele materiaal. Moet bijvoorbeelc een slecht stuk uit een eikenhou ten balk verwijderd worden, da komt er een stuk van hetzelfdi hout voor in de plaats. Dat geld' ook voor andere materiaalsoor' ten". Dit is een stelling van archi tect M. J. J. van Beveren (68) in het Zeeuwse stadje Veere, waar hij een opvallend mooi huis uit de zestiende eeuw bewoont. Het ruime gebouw is door de heer van Beveren zelf gerestaureerd. In het voorste gedeelte heeft zijn vrouw een boutique, terwijl hij zelf aan de achterkant een kan toor en tekenkamer heeft ingeJ richt. De interieurverzorging in de bovenvertrekken getuigt van eerjj bijzondere smaak en gevoel vooi evenwichtigheid. De heer van Beveren werd ge boren in de Campveerse Toren| Dat is een monument uit 1500. Als kleine jongen had hij nooii durven denken, dat hij dit bouwi garantie 3 maanden 1968 financiering 10.500 km kleur beige Vauxhall Viva de Luxe 1968 14.000 km H rood Vauxhall Viva 1963 9.400 km ff blauw Triumph Herald 12/50 1967 15.000 km li wit Fiat 125 1967 16.000 km ft groen Vauxhall Viva de Luxe 1966 68.000 km beige Vauxhall Cresta 1966 49.000 km brons Vauxhall Victor St. Car 1968 19.000 km blauw Opel Rekord 1966 60.000 km wit Opel Kadett 1965 63.000 km ft d.blauw Opel Kadett 1963 80.000 km ff l.blauw Vauxhall Victor S 101 1966 ruilmotor ff l.blauw NSU Prinz 4 1966 49.000 km ff beige Glas 1204 1964 65.000 km rood Citroën Ami 1964 68.000 km rood Simca 1000 1962 51.000 l.blauw Simca Ariane 1962 55.000 km crème Ford 17 M 1962 113.000 km it Lblauw Renault R 4 1963 68.000 km ff rood De met aangeduide automobielen zijn in goede staat, koop. maar zijn tegen zeer lag 1 Tel. 01150-7900 Afd. Verkoop tel. 01150-2400 Ook 's avonds.

de Stem | 1969 | | pagina 4