Coördinatie ontbreekt bij de opvang van toeristen eren N.K.V Zuid-I komer Vertrek Ir. W. Harmsen gevoelig verlies voor agrarisch Zeeland Cultureel Centrum is volgend jaar klaar DESTEM AFSPLITS VERKIEZ] IN SAS VAN GENT TERNEUZEN Lading limonade viel op straat GOES LUCKY LUKE: DE GROTE TREK Onweer to n Nafyrel Fa, D. F. v. d. HEIJDEN R. Begheijn gouden lid van „De Wester- schelde" hartelijk gehuldigd Handboogschieting Jongens speelden met vuur - hangar met stro uitgebrand Schuur uitgebrand schade één ton Burgerlijke stand Kevelaer-bedevaart Examens Wat feivwaar VANDAAG MORGEN Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3-5 In Bred teburg DE STEM VAN WOENSDAG 23 JULI 1969 (Van onze correspondent) OOSTBURG Nu de volgende grote stroom toeristen waarbij veel bouwvakkers, a.s. vrijdag zijn op wachting in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren maakt, duikt de vraag op wat de streek heeft te bieden naast het tra ditionele strand. Vanzelfsprekend zijn er de diverse kermissen, die in deze tijd in verschillende plaatsen worden gehouden. In Groede heeft men zich reken schap gegeven van de mogelijkheid, dat het weer niet altijd even stralend zal zijn, en er wordt dan ook van 28 juli tot en met 2 augustus een kinder vakantieweek georganiseerd. Deze be staat uit het houden van verschillen de activiteiten, zowel op het strand als in overdekte ruimten. Op 1 en 2 augustus kunnen de toeristen een be zoek brengen aan de kunstmarkt op het Marktplein. Mooi weer is er overigens nodig om deel te nemen aan een rondleiding door de Braakmanpolders onder des kundige leiding van een boswachter. Deze worden iedere woensdag gehou den. Evenals in andere plaatsen wor den er ook in Biervliet autoralley's gehouden. Op 31 juli en 7 en 21 au- ADVERTENTIE) KANT EN KLAAR GEEL f 10.45 per liter KANT EN KLAAR WIT f 9.80 per liter f 11.20 PER LITER WIJNHANDEL HULST gustus kunnen de gasten van Bres- kens en omgeving een rondvaart ma ken langs de Belgische en Zeeuwsch- Vlaamse kust met een showboot. Op 25 juli kunnen de liefhebbers van vis hun hart ophalen aan een grote vis- maaltijd, waaraan tevens een „Miss toerisf'-verkiezing is verbonden. Op 2 en 3 augustus organiseert de VVV in Breskens visserij dagen met o.a. een hengelwedstrijd, vaartochten met gepavoiseerde schepen en een ge kostumeerde lampionoptocht. Op 16 en 21 augustus kunnen de toeristen in Oostburg volop genieten van het krulbollen. Een waar festijn belooft de keizersbolling op de 16e te wor den. Retranchement biedt liefhebbers de gelegenheid een kijkje te nemen in Gallerie Mauringh, waar grafieken, beeldhouwwerken en aquarellen van hedendaagse kunstenaars tentoonge steld zijn. Niet alleen Retranchement heeft een expositie, ook in Sluis kun nen de bezoekers een kijkje nemen naar een sohilderijenexpositie in De Raadhuiskelder. Of deze activiteiten voldoende zijn? De heer J. P. de Regt, directeur van de provinciale VVV meent, dat het al les bij elkaar meevalt, maar voegt er tevens aan toe, dat het nu niet zo is, dat hij er volledig content mee is. „Ik heb enorme waardering voor het werk dat door die paar mensen op kleine plaatsen en dorpen alleen al uit idee- ele overwegingen wordt verricht maar er ontbreekt helaas de nodige coördinatie tussen de plaatselijke VVV's zodat er de mogelijkheid ont staat dat twee plaatsen op een dag hetzelfde programma bieden". (Van een onzer verslaggevers) GOES De Zeeuwse landbouw en veeteelt heeft gistermiddag afscheid genomen van ir. W. L. Harmsen, pro vinciaal rijksveeteelt en zuivelconsu- lent. Dat gebeurde tijdens een druk bezochte receptie in hotel-restaurant Terminus te Goes. De dienst van de heer Harmsen is, zoals bekend, opge heven. Daarvoor in de plaats is ge komen een consulentschap voor ak kerbouw en veehouderij. Wie het hoofd van deze dienst wordt, zal in de loop van deze week nog bekend worden gemaakt. Ir. Harmsen, die 27 jaar in Zeeland werkzaam is geweest, gaat verhuizen naar Wageningen. Daar zal hij zich (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Met de aan besteding van het Cultureel Centrum te Sas van Gent is een verrassend korte periode van voorbereidingen afgesloten. Het Stichtingsbestuur on der voorzitterschap van de heer M. Remerij, heeft in nauwelijks acht maanden tijd alle hindernissen die de bouw van dit cultureel centrum in de weg stonden genomen. Reeds nu ziet men uit naar het moment waar schijnlijk in augustus van het vol gend jaar waarop het centrum officieel geopend zal kunnen worden. Ruim vijf jaar geleden hield het gemeentebestuur van Sas van Gent een hearing om de behoefte te peilen bij de bevolking, in het bijzonder bij de verenigingen, in Sas van Gent naar een dergelijke accommodatie. Tijdens de hearing waren er nogal wat mensen vooral vanuit de horeca- sector die in dit centrum een „ste vige" concurrent zagen. In het alge meen was men echter vóór. Een vertegenwoordiger van het mi nisterie van Cultuur, Rrecreatie en Maatschappelijk Werk had berekend dat men „maar" moest starten met een eenvoudig soort dorpshuis. Deze gedachte werd door de Sasse raadsleden verworpen. Men werkte verder aan de plannen voor een werkelijk cultureel centrum. Immers in de inmiddels verstreken jaren waren de provinciale plannen DAOBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS t 14.011 per kwartaal (excl 50 cent incassokosten), f 4,75 p maanü (excl 5 cent incassokosten) KANTOREN Steenstraat 14. Hulst tel. 01140-3751 Klokstraat 1 Goes teL 01100-8030 KLACHTEN BEZORGING (na kan toururen) tel. 01158 1940 tel. 01180 -5550 REDACTIE ZEELAND Chel Zeeuwse redactie A f Koopman (01180-7438) REDACTIE ZEEUWSCH VLAANDEREN G. van Berkel (01150 4866) J. Drieskens (01140-3667) REDACTIE WALCHEREN C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEVELANDEN EN SCHOUW EN-Dl! IV ELAND J. Kobesrn (01140-2005) SPORTREDACTIE ZEELAND Th Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV. L. K. M de Jong (inspecteur I Terneuzen, tel 01150-4281 Th. de Bakker Terneuzen, tel. 01150-2601 M. Bogers Oostburg. tel. 01170-2893 C. Menu Goes, tel 01100-8030 J. Schieman Axel, tel 01155-1224 inzake de gemeentelijke herindeling behandeld en hadden de drie zuide lijke kanaalgemeenten besloten om te streven naar één grote zuidelijke ka naalgemeente die dan ruim 11.000 in woners zou tellen, voldoende voor de bouw van een „volwassen" cultureel centrum. Nadat de gemeenteraad zich vele malen over het probleem had ge bogen kwam men tot de slotsom dat de bouw sneller gerealiseerd zou wor den indien een en ander geactiveerd zou worden door een stichting. Vrij snel (in nauwelijks 3 weken) had men een representatief stich tingsbestuur geformeerd dat zeer snel aan het werk ging. Voorzitter M. Remerij, commercieel directielid der N.V. Zuid-Chemie en penningmeester W. Garskamp stelden zich als eerste taak de benodigde fi nanciële middelen (de totale kosten worden op een half miljoen gulden geraamd). Dat bleek geen geringe taak. Er werd een aktie opgezet om een bedrag door de bevolking hijeen te laten brengen. Ook het bedrijfsleven liet zich niet onbetuigd, de N.V. Zuid- Chemie schonk 25.000 Dit bedrijf herdenkt dit jaar dat het 50 jaar ge leden met de produktie van che mische produkten in Sas van Gent begon Het ging hier dus om een „j ubileumgeschenk" De N.V. Glasfabriek schonk duizend gulden, de N.V. Middenstandsbank gaf een bijdrage, enz. De halve ton (10 procent van de bouwkosten) die uit eigen akties bij eengebracht moest worden is zodoen de voor een belangrijk deel binnen". Het stichtingsbestuur verwacht trou wens dat dit bedrag nog aanzienlijk zal stijgen. Vele toezeggingen zijn n.l. nog niet „gehonoreerd". Grootste deel van de bouwkosten zal overigens via subsidies van rijk en gemeente en via leningen worden geformeerd. Nu de aanbesteding achter de rug is en de bouwopdrachten zijn verstrekt is de volgende fase ingetreden. Men staat nu voor de taak om de volle dige inboedel voor het centrum aan te treffen. De openbare bibliotheek die in de westelijke vleugel van het centrum wordt ondergebracht zal bestaan uit een uitleenbibliotheek en een open bare leeszaal gevestigd op twee ver diepingen. De „boekerij" zal gevormd worden uit de twee plaatselijke bibliotheken. In tegenstelling tot nu zal de biblio theek iedere dag geopend zijn. Het centrum zal uit drie aan elkaar gebouwde afdelingen bestean, n.l. de bibliotheek, de dienstvertrekken zoals vestiaire, sanitaire voorzieningen en kleedkamers, en de grote concert zaal die tevens als sporthal dienst zal doen. Deze vormt één geheel met de ruime foyer. Deze ruimte zal in twee kleinere vergaderzalen gesplitst kun nen worden door middel van een harmonicawand. Hoofdaannemer van het Cultureel Centrum wordt de fa. N.V. Aanne mingsbedrijf Lensen te Axel. De aan nemingssom bedroeg 359.296, hoog ste inschrijfster was de Fa. Gebr. Claeyssens te Sas van Gent met een bedrag van 414.400. De Fa. O. E. Vefvaet Zn. te Sas van Gent zal voor de elektrische in stallatie zorgen. Volgens bestek zijn er 250 werkda gen nodig, maar men denkt het cen trum eind mei begin juni, onvoorzie ne omstandigheden voorbehouden, te kunnen opleveren. bezighouden met onderzoek en voor lichting in de rundvleesproduktie. De heer Harmsen kwam in novem ber 1942 naar Hulst om daar land- bouwonderricht te geven. In 1948 verhuisde hij naar Middelburg. Ten slotte vestigde hij zich in Goes, De voorzitter van het comité dat de af scheidsreceptie voor de heer Harm sen had georganiseerd, de heer J. S. de Vos uit Koudekerke, zei in zijn welkomstwoord tot de vele gasten, dat hij het vertrek van de heer Harm sen beschouwde als een moeilijk ver teerbare zaak voor heel Zeeland. Weemoedig zei hij: „We varen nu min of meer in de mist. Ik ben er ongerust over hoe het verder alle maal zal lopen." Namens de rundvee- organisaties in Zeeland drukte de heer B. Barendse uit Gapinge zijn spijt uit over het afscheid van de veeteeltconsulent, die naar zijn ge voel heel veel standpunten en me ningen in het beeld van de provin ciale veehouderij had vastgelegd. Als vertegenwoordiger van de Zeeuwse landbouworganisaties, co- operaties en de gewestelijke raad voor het landbouwschap, noemde de heer G. de Jager het vertrek van de heer Harmsen een gevoelig verlies voor de agrarische sector. Er werd, zo zei hij o.m. „van U veel wijsheid gevraagd". Ook vertegenwoordigers uit de Zeeuwse zuivelweréid waren aanwe zig om afscheid te nemen van hun consulent. De heer J. Plassehaert, voorzitter van zuivelfabriek IJzen- dijke, sprak zijn grote waardering uit voor het vele werk dat de heer Harm sen op het gebied van zuivelproduk- tie in Zeeland heeft verricht. Dr. J. Tesink, directeur van de gezond heidsdienst voor dieren in Zeeland, wees er vervolgens op dat dank zij de gezonde adviezen van de heer Harmsen, zijn dienst kon worden uit gebouwd, ook op zuiver technisch gebied. (Van onze correspondent) Ter gelegenheid van het gouden ju bileum van het bestuurslid, de heer R. Begheijn, heeft de ruim 81 jaar oude handboogmaatschappen „De Westerschelde" te Terneuzen een ju- bileumschieting georganiseerd, waar aan ruim 70 Nederlandse en Belgische schutters deelnamen. Tevoren was er de hartelijke hul diging van de jubilaris, die reeds 47 jaar secretaris en 34 jaar de funktie van penningmeester bekleedt. Boven dien is hij reeds 29 jaar penningmees ter van de Sluiskilse zustermaatschap pij „De Herleving" en was in 1950 mede-oprichter van de Zeeuwsch- Vlaamse Schuttersbond, waarvan hij vanaf het begin eveneens secretaris penningmeester is. Een lange rij van sprekers, die werd geopend door de voorzitter van „De Westerschelde", de heer E. Hof man, gevolgd door de voorzitters van de maatschappijen uit Aardenburg, Graauw, eWstdorpe, Sluiskil, Zuid- dorpe, Koewacht en St.-Jansteen sprak vol waardering over het vele verdienstelijke werk, dat de gouden jubilaris gedurende zoveel jaren heeft verricht. De laatste spreker, de heer A. van der Poel, dankte namens de Zeeuwsch-Vlaamse Schuttersbond de heer Begheijn o.m. voor al het geen hij heeft gedaan voor de tot standkoming van de Zeeuwsch- Vlaamse viertallenkampioenschap- pen en de provinciale wedstrijden. De heer Begheijn kreeg een groot aantal fraaie geschenken en bloem stukken aangeboden, waarbij ook zijn echtgenote niet werd vergeten. De gouden jubilaris sprak tenslotte een dankwoord voor al deze bewijzen van waardering en vriendschap. Aan de daarop volgende schieting waren drie bekers en dertig extra geldprijzen verbonden. De uitslag luidde: le hoofdvogel (plus beker) F. van Geetsum te Zuiddorpe, 2e hoofd vogel (plus beker) L. Kint, te Kloos- terzande, zijvogels: M. van Lent te Westdorpe, J. d'Hert te Terneuzen, L, Kint te Kloosterzande en Van Dorse- laar te Sint-Jansteen. Kallen:: Ph. van Acker te Westdorpe en P. van Esbroek te Sluiskil. O. Saey te Sas van Gent ontving een beker voor het hoogste aantal punten. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De gemeentepo litie in Terneuzen heeft dinsdag he- durende geruime tijd het verkeer moeten omleiden door de grote ra vage die was ontstaan toen een vrachtauto van de firma de Regt uit Wouw kantelde. De chauffeur, C.M.J.G., eveneens uit Wouw afkomstig reed met een wacht van 5000 literflessen limona de en spa-water vanaf de Axelse dam naar de Schuttershofweg. In de bocht brak een spantouw, ten gevol ge waarvan een grote hoeveelheid flessen met het frisse vocht op de straatstenen en op de weegbrug te recht kwam. Er was een enorme ra vage aan glasscherven, waarvan een groot gedeelte tussen het mechanis me van de weegbrug terecht kwam. De brug moest geheel worden gede monteerd om te kunnen worden schoongemaakt en geijkt. Aardenburg De handboogschutters - vereniging St.-Sebastiaan te Aardenburg heeft in de loop van dit seizoen acht schie tingen gehouden voor het bepalen van het kampioenschap 1969. De heer P. Blondeel moest zijn kam pioenstitel verdedigen, doch bracht het dit keer niet verder dan de twaalfde plaats, met 16 pun ten over 5 schietingen. Kampioen werd de heer H. van Iwaarden met 49 punten, 2 R. de Rijcke, 3 J. v. Iwaarden, 4. H. de Rijcke, 5. Iz. Puijnbroeak, 6. M. van Iwaarden, 7. H. van Iwaarden, 8. P. Lippens, 9. J. de Rijcke, 10. R. de Roose. De uitslag van het kampioenschap klepschieting was: 1 H. van Iwaar den, 2. M. van Iwaarden, 3. J. Heij- boer, 4. P. Lippens, 5. R. de Rijcke, 6. J. van Iwaarden sr., 7. H. van Iwaarden jr., 8. L. Blondeel, 9. J. van Iwaarden jr., 10 Iz. Puijenbroek. Het Hoogeland De collecte ten bate van de stichting Het Hoogeland te Beekbergen heeft te Aardenburg f 201,90 opgebracht. Biervliet (Van onze correspondent) BIERVLIET In een hangar met stro in de Beukelspolder (eigen dom van de heer De Jonge), heb ben jongens dinsdag met lucifers ge speeld. Het stro vatte vlam en de han gar ging in vlammen op. In totaal is 8 a 9 ton stro verbrand. De brand weer uit Biervliet was snel ter plaat se en heeft het vuur geblust. De land bouwer is verzekerd. Breskens Botsing Op het Spuiplein zijn twee personenauto's frontaal met elkaar in botsing gekomen. Een personenwagen, bestuurd door A.M. uit Maldegem in België, kwam aangereden en wilde linksaf 't haven terrein oprijden. Een uit tegenover gestelde richting komende Duitse, per sonenauto had hij niet gezien. Dokter van der Maas verleende eerste hulp. Het slachtoffer werd met beenverwondigen naar het ziekenhuis vervoerd. Ook de inzittende echtge note werd lichtgewond. In de Duitse auto werden geen per sonen gewond. Beide auto's liepen echter wel zware schade op. Vismijn Aan de vismijn te Bres kens zijn in de week van 14 tot en met 19 juli aangevoerd: 156 kg pel lerij garnalen 1,89, 12.790 kg export garnalen 1,21— 3,98, 9.587 kg tong 3,13—7,58, 149 kg bot 016, 466 kg schar 039—600, 3.545 kg schol 030— 088, 757 kg tarbot 146—5,37, 35 kg griet 1822,34, 78 kg rog 0861,11, 466 kg kabeljauw 841,83, 313 kg wijting 040, 26 kg kommeraal 021— 050, 358 kg ha-ai 016—058, 174 kg poon 019082, 28 kg makreel 036 055, 20 kg tongschar 150153, 3.103 kg onverkochte bot, 262 kg onver kochte schol. Benoeming De gemeente-opzich ter J. de Fey is benoemd tot hoofd van gemeentewerken in Woubrugge. Muzikale rondgang Door de mu ziekvereniging Uit het Volk voor het Volk is een muzikale rondgang ge maakt, waarbij loten werden ver kocht t.b.v. het uniformfonds. De hoofdprijs een volautomatische wasmachine, werd op een wagentje meegevoerd tijdens de rondgang. Aanrijding. Op de kruising Bou- levard-Westlandstraat-Zeestraat is de wielrijder J. K. uit Breskens met zijn fiets aangereden door een achterop komende Duitse perosnenauto, be stuurd door C. B. uit Geesendorf. H. werd op het wegdek gesmakt en bleef met verwondingen aan het hoofd liggen. Dokter Van de Maas uit reskens verleende eerste hulp en liet H. naar het ziekenhuis te Oost burg overbrengen. Groede Verhuur vuilnisbelt Voor de raadsagenda van vandaag is nog een (ADVERTENTIE) Even een bestelwagen huren bij Betam aanvulling gekomen. Door het n. v. aannemingsbedrijf C. van Wijnen is verzocht circa 200 m2 grond van de volgestorte vuilnisbelt te huren voor het opslaan van materialen. B. en w. adviseren gunstig op het verzoek te beslissen voor een termijn van twee jaar en een jaarlijkse huur van f 100, Kloosterzande Brommers botsten Op het rijwiel pad langs de Hulsterweg te Klooster zande vond een vrij ernstige botsing plaats tussen een bromfiets bestuurd door J. B. uit Kloosterzande en een bromfiets bestuurd door K, de B. uit Kuitaart. J. B. kwam uit de richting Kuitaart gereden en kwam in de bocht, die het rijwielpad ter plaatse maakt, door een niet achterhaalde oorzaak in botsing met de hem tege moetkomende bromfietser. K. de B. Beide bromfietsers kwamen te val len, waarbij K. de B. bewusteloos bleef liggen op het rijwielpad en J. B. een verwonding opliep aan de lin kervoet. De gewaarschuwde arts R. G. Buwalda uit Kloosterzande ver leende eerste hulp en liet beide slachtoffers vervoeren naar het zie kenhuis te Hulst, waar later bleek dat K. de B. een hersenschudding had opgelopen en de verwonding van J. B. voorlopig meeviel. Lamswaarde Schieting Uitslag TBC-schieting gehouden in café R. Heijens te Lan waarde: hoge vogel eerste prang: L. Strobbe, Kuitaert, linker zijvogel: P. Lafeber, Kloosterzande; rechter zij vogel: J. van der Poel, Kuitaert; ho ge vogel tweede prang: L. Strobbe, Kuitaert; linker zijvogel: Jos. Maas, Lamswaarde; rechter zijvogel: T. Janse, Lamswaarde; extra geldprij zen: T. Cambeen, Kloosterzande; P. Claessens, Hengstdijk; L. Claessens, Lamswaarde. Er waren 110 schutters aanwezig. Schoondijke (Van onze correspondent) SCHOONDIJKE Bij de heer Ver hage is dinsdag door onbekende oor zaak brand uitgebroken in een land- bouwschuur. De vlammen grepen snel om zich heen en de schuur brandde uit. De schade bedraagt een ton. Al het landbouwmaterieel ging verloren (waaronder twee tractoren) en een nagenoeg nieuwe personenau to. De landbouwer was verzekerd, zij het niet ten volle. Vogelwaarde Fietstocht De door het gemeen- schapswerk Vogelwaarde georgani seerde fietsdriedaagse is een groot succes geworden. Er waren 56 deelne mers (20 meer dan vorig jaar)- die reden langs de mooiste plekjes van Vogelwaarde en omgeving. In totaal werd 67 kilometer afgelegd en wer den twintig opdrachten uitgevoerd. De opdrachten varieerden van bloe- menkransvlechten tot dakpannen tel len en van een pond zand meebren gen tot beschrijven van een rose da meskledingstuk. Een plezierige erva ring voor de organisators was het feit,' dat dit jaar aanmerkelijk meer volwassenen meededen dan vorig jaar. Onder de deelnemers konden zij rekenen o.a. de heer W. Lambert, wethouder van Vogelwaarde, en echt genote, de heer B. Schepper, gemeen tesecretaris van Vogelwaarde, met echtgenote en de heer Reuser, burge meester van St.-Jansteen, met doch ter. De uitslag na drie avonden gezel lig fietsen en puzzelen werd: 1 T. en V. Lauret, Boschkapelle, die tevens vorig jaar wonnen; 2 mej. W. van de Aa en de heer J. Hamelinck, Stoppel dijk; 3 P. Krieckaart en J. Duvivier, Hengstdijk; 4 P. Schelfhout en W. Schelfhout, Hengstdijk; 5 mevr. de Schepper en mevr. De Poorter, Stop peldijk; 6 M. Collet en T. Collet, Hengstdijk; 7 M. L. Scheerders en M. Lambert, Stoppeldijk. Westdorpe Gouden bruiloft Binnen een tijdsbestek van veertien dagen is er deze week in de wijk Passluis weer een gouden huwelijksfeest. Nadat eerst vorige week het echtpaaT Th. De la Ruelle - Poppe feestvierde, is morgen (donderdag) het paar P.. Lafort - Van Waes vijftig jaar ge trouwd. 's Middags om 2 uur worden in de pa rochiekerk te Westdorpe de eucharis tie gevierd. In Het Oudt Raedhuys bestaat tussen 15 en 16 uur de gelegenheid tot felici teren. Voetbal De plaatselijke voetbal vereniging R.I.A.-W. heeft tegen Phi lippine een vriendschappelijke (ker mis) wedstrijd gespeeld. Nadat de rust met een 10 voorsprong voor de Westdorpse ploeg was ingegaan, scoorden de R.I.A.-spelers na rust nog vier fraaie goals, waardoor ze een ruime en verdiende 5-0 overwin ning behaalden na een goed gespeel de oefenwedstrijd. De fraaie beker, die voor deze ont moeting beschikbaar was gesteld door enkele supporters uit Philippine, werd door de Westdorpenaren mee genomen. R.I.A.-bestuur In een vacature in het bestuur van de voetbalclub RIA-W. werd gekozen de heer Al- bert van Laere. Tijdens dezelfde bijeenkomst werd ook de elftalcommissie samengesteld, die voortaan zal bestaan uit de heren R. Verschelden (de nieuwe trainer), A. Thomas en A. van Paemel. Geboren: Allegonda, d.v. A. D Jopse en J. C. Tolleman te Goes; Jo- landa, d.v. J. Consemulder-Schipper te 's-Heer Arendskerke; Pieternel- la, d.v. A. Goosse-ns-van Loon, Jo hanna, d.v. D. Hubregtse-Sinke te 's- Gravenpolder, Marco, z.v. D. Pijpe- link-de Kraker te Goes, Martijn, z.v. A. de Graaf-van Ackooy te 's-Heer Arendskerke, Klazina, d.v. A. de Regt-Burgel te 's-Heer Arendskerke, Jannetje, d.v. J. Vogel-van Belzen te Goes, George, z.v. A. Bol-Tum- mers te Steenbergen, Quiri-na, d.v. H. Boers-Kevenaar te Wemeldinge. Ondertrouwd: J. Quaak, 23 te Zie- riikzee en R. Hopmans, 22 te Goes, J. Oreel, 25 te Goes en A. Vercouteren, 20 te Goes. Getrouwd: J. Pikaar, 21 te Yerse- ke en M. Hoogeveen, 21 te Goes. Overleden: Wilhelmus de Jonge, 82, te Ovezande, ongeh., Daniel van Ouwerkerk, 71 te Goes, echtgen. v. H. C. van Langevelde, Willem Pries ter, 79 te 's-Heer Arendskerk, wedn v. J. Remijn, Wilhelmina Meiiers, 59 te Borssele, echtgen. v. C. de Vroe, Teuntje Soethoudt, 87 te Rilland- Bath, ongeh., Femma Duringshof, 79 te Arnhem, echtg. v. T. de Vries, Gijsbrecht van den Ende, 74 te Goes ongeh., Jan Willem van Ast, 68 j. te Goes, echtg. v. P. L. van Stee, Leen- de-rt van der Moere. 85 te Wissep- kerke, echtgen. v, L. J. Marcusse, Adriaan de Koeiier, 61 te Borssele, echtgen. v. A. Walhout, Klazina de Regt, 21 uur te 's-Heer Arendskerke, Leonarda van Hese, 60 te Goes, echtg. v. M. C. Baarends, Margrieta van de Visse, 81 te Goes, wed. v. M. Zou- tewelle, Comelis van Liere, 81 te Yer- seke, echtgen. v. D. Commee, Bar- bera van Loo, 88 j. te Goes, wed. v. D. Weststrate, Jacob Schrijver, 74 te Goes, echtg. v. C. Geeraerts. Rilland-Bath In sloot gereden Maandagavond reed op rijksweg 58 op de kruising Valkenisseweg C. K. uit Rilland-Bath met zijn personenauto in de sloot. De oorzaak was dat J. C. I. eveneens uit Rilland-Bath uit de Valkenisse weg de Rijksweg opkwam en geen voorrang verleende aan K. Deze voorkwam een botsing door uit te wijken maar kwam in de daarge- legen sloot terecht. De auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) BREDADe Broederschap Maria van Kevelaer organiseert op 5 en 6 augustus een bedevaart naar Keve laer voor Zeeuwsch-Viaanderen en Breda en omgeving. Op 5 augustus is het vertrek van uit Breda, 's Middags hoopt men in processie naar oud-Kevelaer te trek ken. AMSTERDAM De heer A. Moe. lijker uit Bruinisse slaagde te Am. sterdam voor het examen mo-A Ej. gels. BRESKENS Nederlandse asso ciatie G. van Schaick. i Morgen, donderdag 24 juli, Berge-i op Zoom: 10.15 en 22.39 uur, Hani weert: 9.32 en 22.06 uur, Made e;l Drimmelen: 13.10 uur, TerneuzeJ 9.05 en 21.40 uur, Vlissingen: en 21.12 uur, Wemeldinge; 10.05 e;| 22.29 uur. ETvg f v:- V''vL' M TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis Grafisch werk van Picasso Rijksarchief: „Zeeland en de Dordtse Synode" Zeeuws Museum: Schilderijen el beeldhouwwerk van Herman Goe j ther en Cora van Citters ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis: Werken van 3c But en Baron R. de Meester d>:| Betzenbrouck SLUIS Raadskelder: Schilderijen van Omer van Vosselen WESTDORPE Galerie Troutzaerte Beeldhouw- werk Frans Cox VLISSINGEN De Ruyterschool 1417 en 19Jij uur Werken van „De Zeeuwse Kunstkring" DIVERSEN MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwal.: Geopend van 922 uur CLINGE J. de Vilder 15 uur Schieting St.-Cecilia TONEEL, FILM, CONCERT ENZ| GENT Astrid Zorro, de rebel, a.l. Normandie De wereld beeft, 14 j Agora Shalako, 18 j. Majestic Charade, 18 j. Metro Ontvlucht met de dood, 181 ANTWERPEN Rex Onder het teken van de sto| 14 jaar Forum De 7 Texans, 14 j. Pathé Norman bankier, 18 j. Odeon Z, 14 j. Rubens Het goud van Mackenn)| 14 jaar Astrid Sissi, a.l. Quellin Jungle boek, a.l. Ambassades (B)engelchen, 14 j. TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis Grafisch werk van Picasso Rijksarchief: „Zeeland en de Dordtse Synode" Zeeuws Museum: Schilderijen e t beeldhouwwerk van Herman GeJ ther en Cora van Citters ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis: Werken van/sjl; But en Baron R. de Meester ij Betzenbrouck SLUIS Raadskelder: Schilderijen van Omer van Vosselen WESTDORPE Galerie Troutzaerte Beeldhouw werk Frans Cox VLISSINGEN De Ruyterschool 1417 en 19—21 j uur Werken van „De Zeeuwse Kunstkring" TONEEL, FILM, CONCERT ENl| GENT Bioscopen als onder vandaag ANTWERPEN Bioscopen als onder vandaag Opg. voor deze rubriek: tel. OU"' 7438 of Postbus 116 in Middel* ete/ev town, een stadje dat alleen uit saloons bestaat en uitsluitend ■f nachts leeft... (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND, UTRECHT De besturen v; de Zuid-Bevelandse NKV-a delingen Heinkenszand, Kw dendamme, Lewedorp, Ov zande en 's-Heerenhoek he ben besloten bij de gemeent raadsverkiezingen voor nieuwe gemeente Borssele te komen met een werkm merslijst. Het is nog niet b kend, welke groeperingen hie aan zullen deelnemen. De nieuwe lijst kan beschouw worden als een afsplitsing de KVP-verkiezingscentra die enige tijd geleden werd o: gericht. Het verbondsbestui van het NKV te Utrecht hee zich nadrukkelijk van deze tie gedistantieerd. De meerderheid van de KVP ve kiezingscentrale op Zuid-Beveland near het gevoel van de NKV-bestuu Hers, van dien aard, dat zonder me kan worden aangenomen, dat bij i komende gemeenteraadsverkiezin voor Nieuw-Borssele de werkneme in het geheel niet aan hun trekke zullen komen. De NKV-besturen van de vijf g noemde plaatsen vinden het ondemo cratisch, dat de verkiezingscentra van de KVP conform het desb treffend reglement van die centra de kandidaten op hun politiek en maatschappelijke merites mo teoordelen. De voorkeur van de vi parochies voor een bepaalde kand daat, zo zeggen de NKV-bestuurder: kan dan volledig worden getorpe deerd. Besprekingen van deze NKV bestuurders met het dagelijks be stuur van de verkiezingscentra hebben niet het resultaat gehad, da de beoordeling van de kandidate door de centrale uit het reglemen werd geschrapt. Vandaar de stap var het NKV te Heinkenszand, Kwaden damme, Lewedorp, Ovezande e 's-Heerenhoek om met een eigen lijs uit te komen. Deze situatie wekt herinneringe op aan de stappen, die het NKV mid den januari van dit jaar te Breda on dernam, toen het Groot-Bestuur va de NKV-Centrale Breda aankondigt in 1970 met een eigen lijst voor de ge meenteraadsverkiezingen uit te k men. Oorzaak van het conflict was verkiezing van de KVP-er A. Raaff tot wethouder. „In totaal gezie komen de belangen van de werkne mers in de huidige vertegenwoord Sing (in de raad van Breda) niet nauwelijks tot hun recht", liet he NKV toen weten. Later werd deze ruzie bijgelegd maar niet nadat de algemeen secreta ns van het NKV, de heer P. J. J. vat Hout, een verklaring had afgelegc dat „zowel de landelijke als de plaat sehjke centrale van het NKV ziel van partijpolitiek dienen te onthou den". Naar aanleiding van het huidigi conflict te Heinkenszand hebben wi ons opnieuw tot het verbondsbestuui Vooruitzichten voor donderdag en vrijdag, opgesteld door het K.N.M.I. op dinsdag om 18.00 uur: Toenemende kans op onweei en later minder warm. mi!meirjV00ru^cIlten in Cijfers ge miadeld over Nederland. 7 w°ï,donderdag: aantal uren zon: hn,;i 4' min--temp.: 1 tot 5 graden m ®,n n°rmaal; max.-temp.: 3 oi on I Sraden boven normaal; kant 12 in, nïoge Perh>cie van minstens heoi j Procent; kans op een ge- ^Jdroog.etmaa!: 80 procent, tot a T yrijdag: aantal uren zon: 1 ven nr!S?'"ïemp-: 1 5 graden bo den max--temp.: 0 tot 5 gra- droge nlrfrvrin0rinaa1'- kans op een 80 nmJ!! J e van minstens 12 uur: etmaal- sn' 115 op een geheel dröo ®1- 50 procent. het weer Barcelona gelgrado £°rdeaux ^enève Grenoble ^issabon F«ocarno JJalaga JJallorca -Nice parijs ttome Wenen Zurich IN EUROPA zw. bew. 29 onbew. 26 onbew. 30 licht bew. 28 zw. bew. 29 onbew. 30 half bew. 29 onbew. 28 half bew. 38 onbew. 31 onbew. 34 onbew. 30 onbew. 28 zw. bew. 32 onbew. 25 onbew. 27

de Stem | 1969 | | pagina 2