toen de maan werd bemand bleven we er niet voor op G roede wil graag zelfstandig blijven HIJ IS 'N MAANMANNETJE Uitgebreid programma van jeugdwedstrijden Brief van b. en w. over wetsontwerp herindeling Controles op doping negatief uitgevallen Dr. C. Titulaer vindt t.v.-image best: TOPLOON Selectie interkring KUj-atleten I :u"i jlcPalend voor de deelname dip •;m„i nf;l!amP'Oen.schappen> "W&SST" teWaSPik af" ^^CeTj,eeZgVerndmetSUC- Zuidvietnamese regering afgetreden? Soort held Niet zo rustig Raadsvoorstel: NOG DIT JAAR RESTAURATIE VAN BERGSE GERTRUDISKERK In 1930 Grote schaal Sociale studiedagen NKV te Gemert f bent tussen de 18 en 2; aar? U bent direkt vrjjt r houdt van afwisselen ;erk? Dan kunt u f 1200,. er maand netto verdienen a vaste dienst met goed5 ociale voorzieningen, tyjj etalen uw belastingen. 8 ;ult uw werk in een team an enthousiaste buiten, lienstmedewerkers doen. Joede promotiekansen. De irma zorgt voor een auto, Com dan morgenochtend im 9 uur naar Rest. 't Val. een, Breda en gelieve te rragen naar dhr. van Gijls, vijk. DE STEM VAN DINSDAG 22 JULI 1969 tekend 3de sociale ;tige (Van een onzer verslaggevers) GOES De wijkvereniging Goes- Zuid i.o., die twee jaar geleden begon met jeugdwerk en thans reeds hon- derd leden telt, heejt er nog een Kliepje bovenop gedaan. Voor de pe titie 24 juli t/m 13 augustus a.s. is tett aantal jeugdwedstrijden georga- tiseerd. Het programma ziet er als volgt ut: op 24 juli: 's middags van drie tot vf uur stepwedstrijden voor kinde- 'ffl van vijf tot acht jaar op het schoolplein van de o.l.s. Bellefleur de Bessenstraat. 's-Avonds van twen tot negen uur ringsteken op de Sets aan de Jarellelstraat van de Beu- bnstraat. Verzamelen bij de kleuter school Beukenstraat/Wilgenstraat. 26 juli: '-middags van drie tot vijf Uur straattekenwedstrijd voor kinde ren van vijf tot tien jaar. 's-Avonds van zeven tot negen uur is er een s-raattekemvedstrijd voor kinderen vaatten tot vijftien jaar. Beide evene menten gebeuren op rolschaatsen aan «e Poelweg. 29 juli: 's-middags van drie tot vijf (Van onze correspondent) Op sportpark De Keien liikse "'?'rdï a-s- zondag de jaar- aE- nterkrin8 voor KPJ- lan.i L°°r Noord-Brabant en Zee- kHn houden. De besten van elke aan e..k. atletieknummer zullen tat:-- *8 deelnemen. De pres- ,1 .Welke in Uden geleverd wor- 1°™ 11 uur be«on- 50 nJ, afwerking van het lijvi- Ploesen mmp" deelnemende leidino ,Tan krinS Breda staan onder Hcndrickx" Onwf ^amp en Rina bins 4 de afvaardiging van De W«iïseundaal zal "iet ontbreken, ris iaar- ua a"tse ntleten hebben vo- gehaairl jlverse nummers de top dat dit overwachting bestaat In iTj®apr?longeerd zal worden, 'itel on vL at ook één interkring- baan van s Jp want op de sintei- ial de ïnnn ge,meentelijk sportpark 'open wordewr" V00r i°ngens ge- de Hevnino •1?rvoor zÜn Ad van "it Cromw,"i A'Pben, Wim Dieden Den DutiPenlr Antoon Rijken uit Zundert en1 Fons Verheyen uit srote afwe?)?"0?kanshebbers. De ^ert, dip -; f 15 Bijsberg.se Jac. van ben trainen - v°ld°ende heeft kun- uur is er schatgraven voor kinderen van vijf tot twaalf jaar. De kinderen worden verzocht zelf een schepje mee te brengen. Het verzamelpunt is Beu kenstraat/hoek Populierenstraat. 's-Avonds is er een propagandawan- deltocht voor kinderen en volwassen van vijf en tien kilometer. Inschrijf geld voor de kinderen tot veertien jaar bedraagt f 1,40, voor veertien jaar en ouder f 1,90. Iedereen ont vangt een medaille. De start vindt plaats om zeven uur vanaf garage Adria aan de Marconistraat. 31 juli: 's-middags van drie tot vijf uur vliegerwedstrijd voor kinderen van vijf tot twaalf jaar. Het verzamel punt (om drie uur) is bij de christe lijke ulo aan de Beukenstraat. De mooiste zelfgemaakte vlieger krijgt een extra prijs. 's-Avonds zijn er be hendigheidswedstrijden op de fiets van zeven tot negen uur voor kinde ren in de leeftijd tien tot vijftien jaar, aan het brede gedeelte van de Van Goghstraat. 2 augustus: 's-middags van drie tot vijf uur zijn er diverse behendigheids wedstrijder voor kinderen van vijf tot twaalf jaar. 't Verzamelen gebeurt op de ijsbaan (Plantsoenstrook). Na af loop is er een ballonrace. Het kind, waar.an de ballon het verst komt, krijgt naderhand de prijs thuisge stuurd. 's-Avonds om acht uur wordt een lampionoptocht gehouden door Goes- Zuid. Na afloop wordt een kampvuur ontstoken. De plaats van samenkomst wordt nog nader bekend gemaakt. Ieder kind moet zijn eigen lampion meebrengen. Op 13 augustus: 's-avonds om ze ven uur wordt de finale gehouden van het jeugdvoetbal op het terrein bij de ijsbaan. Voor alle wedstrijden zijn dankzij een subsidie van de gemeente leuke prijzen beschikbaar gesteld. Het bestuur van de wijkvereniging doet een dringend beroep op de ouders om een handje toe te steken bij de leiding tijdens deze evenementen. Zij kunnen zich melden bij de secretares se van de vereniging, mevrouw J. van der Hoven-Dijk, Berkenstraat 42, tel. 7231. (Van een onzer verslaggevers) SAIGON Een woordvoerder van het ministerie van voorlichting in Saigon heeft bekendgemaakt dat alle veertien ministers van het kabinet van Zuid-Vietnam gisteren hun ont- ttag hebben aangeboden. Een officiële woordvoerder van de regering, Boe Nghi, ontkende korte tijd later dat de regering was afge treden. Volgens hem was de woord voerder van het ministerie van voor lichting onjuist geïnformeerd. (Van onze verslaggevers) MIDDELBURG De historische directe uitzending van de eerste mens op de maan, is blijkbaar door een vrij gering aantal mensen in Zeeland, gevolgd. Hoewel de (landelijke) cijfers over het aantal televisiekijkers nog moeten komen, is een aardige meetmethode voor het aantal kijkers, het stroomverbruik in deze historische nacht. Volgens de PZEM werd vier megawatt elektriciteit meer verbruikt dan normaal. Na aftrek van het elektriciteitsverbruik van de fabriek van Hoechst blijft er gemeten naar het verbruik vorige week 32 megawatt over. Zondagnacht was deze hoeveelheid 36 megawatt. Deze vier megawatt zouden bij een verbruik van 400 tot 500 watt per toestel on.geveer 8.000 televisietoestellen betekenen. Het werke lijke aantal televisietoestellen dat aanstond moet echter geringer zijn, omdat er ook elektriciteit voor het licht is gebruikt. Ook uit de reacties blijkt dat ve len de dag van gisteren hebben af gewacht voor het resultaat van de maanlanding. Langs de slootkant in Hulst zaten twee piek nickende echtparen uit Breskens. Het waren de heer en mevr. Verplanken-Castelijns en de heer en mevrouw Verplanken-Ballijn, Beide echtparen waren bijzonder enthou siast over de prestaties van de Ame rikaanse astronauten. Mevr. Ver- planken-Castelijn: ,We, zijn er van nacht niet voor opgebleven. Vanmor gen via de kranten en de radio be grepen we dat het de Amerikanen was gelukt. Ik vind het een prachtige prestatie". Haar man die reeds ge ruime tijd gepensioneerd is zou het, ook als h'li jonger was geweest, niet hebben aangedrufd met de Apollo-11 naar de maan te reizen. Misschien la ter wel zei hij. „Ik vind de ruim tevaart op het ogenblik nog te ris kant. Maar dat was de luchtvaart vroeger ook. In de tijd van Oliesla ger had ik er eveneens niet aan ge dacht in een vliegtuig te stappen. Tegenwoordig echter ben ik daar niet meer bang voor". Mevr. Verplanken-Ballijn was even als haar nicht, mevr. Verplanken- Castelijn, onder de indruk van de Amerikaanse prestatie. Haar grote zorg was dat de astronauten niet van de maan hadden kunnen weg komen. Haar man geloofde dat het Aldrin en Armstrong wel zou geluk ken van de maan te komen. Op het vliegveld Hulst gaf de Rot terdamse zweefvlieginstructeur, de heer Vastenau zijn visie op de maan- vlucht. „Ik ben vooral onder de indruk van de enorme precisie waarmee de Ame rikanen hebben gewerkt. Op enke le kilometers nauwkeurig zijn ze toch maar in de Zee der Stilte geland". Een moeilijk probleem zag de heer Vastenau nog voor de Amerikaanse astronauten, namelijk het rendez vous. „Ik ben blij, dat door de landing van mensen op de maan de werèld niet is vergaan. Dat dachten toch een lioop mensen?" Aldus secretaresse Cohy Hannewijk (24) uit Middelburg. Ze vindt het ook fijn, dat de Ame rikanen het voor de Russen voor elk aar hehben gekregen. „Die Ameri kanen hebben tenminste niet zo stie kem gedaan, maar steeds precies ver teld wat ze aan het doen waren", al dus mej. Hannewijk. De heer A. Geijsen (29), eigenaar van een boek- en tijdschriftenhandel in Vlissingen: „Ik kan goed merken, dat de mensen het hele maangebeu- ren op de voet willen volgen. Maandagmorgen was ik na korte tijd alle kranten kwijt. Nee, ik heb van nacht geen t.v. gezien. Ik heb het zelf ook allemaal in de krant moe ten lezen". En verder: „dat van die geldverspilling vind ik onzin. Je ge looft toch niet, dat die miljarden, die nu aan de ruimtevaart worden ge spendeerd, anders bij de armen te recht zouden komen"? „Die vrouwen van de astronauten vind ik eigenlijk nog veel grotere helden dan de astronauten zelf. Het risico blijft toch groot. Zij lopen de kans hun mannen te veriiezen", al dus mevr. M. Burgers-van Dam (47), huisvrouw uit Middelburg, die er voorts van overtuigd is, dat door de ruimtevaart ook de vrede op de we reld wordt gediend. „In dit ontzag gelijke werk valt niet meer te concur- rereen. Oost en West zullen wel moe ten samenwerken", zo meent mevr. Burgers. De heer R. E. van der Klerk, kel ner in Goes woonachtig in Kloetin- ge, die gistermorgen de eerste klan ten bediende, zei ons: „Ik ben de hele nacht op geweest. Het was gisteren met mijn werk toch laat. Dat kon er nog wel bij. Maar afgezien daarvan, heb ik een grote belangstelling voor de ruimtevaart. Dit was een histori sche gebeurtenis. Voor mij echt wel de moeite waard om op te blijven. Zelf heb ik geen televisietoestel. Ik ben ergens ander gaan kijken". Mevrouw C. van der Wolf van het cafe-restaurant „Slot Ostende" in Goes: „Tegen één uur kwamen bij ons twee studenten uit Rotterdam binnenvallen. Ze vroegen, of ze bij ons naar de televisie mochten kijken. Nergens waren ze daarin zo laat ge slaagd. Wij hadden het toestel in het cafe gezet. Zij schoven bij. We heb ben tot vijf uur gekeken". Mevrouw Van der Wolf had het uitstappen van de astronauten op de maan ervaren als een romantische gebeurtenis. De maan heb ik altijd iets romantisch gevonden. Voor mij was dit ook een stuk romantiek. Dat het wetenschappelijk zo'n ge weldige gebeurtenis was, daar heb ik geen moment bij stilgestaan. Ik vind het gewoon grappig, dat we nu naar de maan kunnen". Mevrouw H. Luteyn-van Strien, een huisvrouw uit Oostburg, zegt over de zo succesvol verlopen maan landing: Ik vind het prachtig dat men erin is geslaagd de maan te hereiken, alleen zie ik het nut van een derge lijk experiment niet in. Wat moet de mens op de maan doen als er toch geen leven mogelijk is. Caféhouder L. Rampart, 46 jaar, Bergen op Zoom: „Ik heb niet geke ken vannacht. Maar het eerste, dat ,k vanmorgen deed was naar de krant grijpen. Ik ben een enorm wielersportliefhebber, maar ik heb me er toch eerst van overtuigd, dat het met die Amerikanen op de maan goed zat, voor ik Peter Heerkens' superlatieven over Eddy Merckx ging lezen. De Apollo-vlueht is enorm belangrijk. Dat voel ik trouwens meer dan dat ik het weet- Er is een heel nieuw tijdperk aangebroken. Geweldig, wat die Amerikanen heb ben gepresteerd". Laborante Marie-Thérèse van Ee keren, twintig aar, Bergen op Zoom: „Het was ontzaglijk spannend, voor al de landing van de LM op de maan. Dit heb ik ook meege maakt", voor zover je daarvan kunt spreken. Tijdens de maanwandeling lag ik in bed. Ik moest weer vroeg op namelijk Maar mijn eerste vraag vanmorgen aan mijn vader, die wel was blijven kijken, was natuurlijk: Is het allemaal gelukt? Ik vind het geweldig, wat de Amerikanen hebben gepresteerd. Het wereldgebeuren zal er fors door beinvloed worden, denk ik. Als ik al kinderen had gehad had ik ze meteen ingeprent, dat ze nooit moeten vergeten, dat Neil Armstrong de eerste man op de maan was". Gemeentebode A. Verbiest, vijftig jaar, Bergen op Zoom: „Ik vond het adembenemend. We zaten per slot van rekening rechtstreeks getuige te zijn van het belangrijkste moment uit d— recente geschiedenis. Span nend v/as het ook. Hoewel: ik heb er nog geen moment aan getwijfeld, dat die drie geweldige Amerikaanse mannetjesputters veilig op aarde te rugkomen". Winkelier Th. Jansen, 36 jaar, Ber gen op Zoom: .,Ik snap er allemaal geen p.-... van, van al die technische dingen rond de ruimtevluchten. En hoe dat allemaal met die maanreis mogelijk is gaat helemaal boven mijn pet. Maar er is iets geweldigs ge beurd Ik heb de hele nacht zitten kijken. Ik had de herhaling ook nog willen meemaken. Maar dat lukte vanwege de slaap, net niet. Die maanreis ik was tot gisternacht echt nog niet zo zeker van de goede afloop is van grote importantie voor de toekomst. Ik vertrouw erop, dat de ruimtevaart altijd een vrede lievende zaak zal blijven". EEN jongenman die in de vitrine van het Oosterhoutse stemkantoor aan de Rarendstraat elke letter ma nieuws stond te spellen vroegen we of hij de t.v.beelden misschien ge mist had. O nee. maar ik wil het daarna allemaal n°g eens graag lezen, net als bij een voetbalwed strijd". Toen we vroegen of het maan avontuur op hem dan net zoveel in druk had gemaakt als een goede voetbalwedstrijd, antwoorde hij: Veel meer natuurlijk!" als het daarover gaat schiet dat voetbalvoorbeeld natuurlijk hopeloos te kort. Dan zou trouwens elk voor beeld belachelijk rijn- Daarom sta ik hier trouwens ook te lezen, omdat ik benieuwd ben of er misschien toch iemand in geslaagd is de juiste woor- de nte vinden" (Van onze correspondent) GROEDE Naar aanleiding van de voorgenomen hearing op 19 sep tember te Oostburg door de commis- sei Binnenlandse Zaken van de Eer ste Kamer der Staten-Generaal heb ben b. en w. van Groede gemeend van deze gelegenheid gebruik te moe ten maken om inzake de herindeling van gemeenten op het volgende te moeten wijzen: PARIJS (ANP) Alle controles op het gebruik van stimulerende mid delen, uitgevoerd na de 13e etappe van de Ronde van Frankrijk, zijn negatief uitgevallen. Dit heeft Tour- dokter Pierre Dumas maandag in Parijs bekendgemaakt. Zoals bekend werden in de eerste etappes van de ronde vijf renners op het gebruik van dope betrapt, onder wie Henk Nijdam. Dokter Dumas zei dat ook bij de controle op de eerste zes uit het eindklassement (Merckx, Pingeon, Poulidor, Gimondi, Ganda- rias en Wagfcmans) geen sporen van verboden middelen werden gevon den. (Van een onzer verslagge vers) BREDA Wie is die man met die baard en dat Lim burgse accent, die televisie kijkend Nederland tijdens de Apollo-ll-uitzendingen als maandeskundige heeft geac cepteerd? „Een engel", zegt zijn vrouw, om alvast in ter men van ruimtelijkheid te spreken. Maar ze bedoelt het anders. Maandagmiddag zit die engel, 26-jarige drs. Chriet Titulaer, dui delijk duf in een stoel. Het is niet zijn eigen stoel, maar die van zijn schoonvader, meneer Lommen in Breda. Zijn acht maanden oude dochtertje Karen-Ann speelt on vermoeibaar met plastic astronau- tjes. Hijzelf merkt bescheiden op: „Voor de televisiekijkers ben ik he lemaal geen maandeskundige. Die mensen zien me gewoon als een maanmannetje, niks meeT en niks minder. En ik ben best bereid met dat imago door het leven te gaan". vallig als zijn specialiteit heeft ge kozen. Daarom. Hij constateert dat nuchter en heeft zich over zijn uit verkiezing niet verbaasd. Hij heeft er gewoon wat daagjes voor over gehad, en een zondagnacht die sla peloos bleef tot negen uur in de maandagochtend. Hij heeft daarna vier uurtjes geslapen, „omdat lan ger slapen toch geen zin heeft". Vond zijn vrouw óók. Zij zijn nu twee jaar getrouwd. Hij, die jongen uit Oud-Blerick bij Venlo, die twee jaar geleden zijn doctoraal examen Wis- en Natuur kunde met hoofdvak Sterrenkun de volbracht aan de Utrechtse universiteit. Zij, de Bredase, die niet uitsluitend van een huishouden droomde. Zij werkten allebei op de sterrenwacht van Utrecht. En zo doende. indruk. Hij zegt: „Ik was alléén on der de indruk tijdens het eerste uur van de Amerikaanse maanwande- liixg. In dat uur heb ik ook maar één enkel zinnetje in de microfoon kunnen zeggen. Dat was voor mij een geweldige ervaring, die maan wandeling. „Het was de enige emo tie. Hij zegt: „Er zijn mensen vanuit hun geloof geëmotioneerd geweest. Maar ik vind dat dat er buiten moet staan. De Kerk heeft in het verle den vaak genoeg de scheiding tus sen geloof en wetenschap niet kun nen trekken. Laten wij die schei ding nu wél duidelijk trekken". Wie is die man met die baard en dat Limburgse accent, die man die nu door iedereen op straat wordt herkend? „Een krant schreef dat ik een rustig man was, maar dat laat ik geheel voor haar verantwoor ding". zegt hij, toch wel erg rustig. Drs. Chriet Titulaer behoorde tot de vaste groep deskundigen die de NOS aantrok ten behoeve van de Apollo-tv-uitzendingen. Waarom net hij? „Omdat er in Nederland nie mand op de hoogte is van het tegen woordige maanonderzoek", zegt hij. En omdat hijzelf dat onderzoek toe- Zij hebben het hele jaar 1968 doorgebracht in de Verenigde Sta ten, waar Chriet Titulaer door de NASA betaald kon werken in een studiegroep. Sinds begin dit jaar werkt hij op de sterrenwacht van Parijs. Daar in Parijs bezitten zij ook een huisje. Hij zegt: „Ik moet vanuit Parijs vaak voor langere tijd naar onze sterrenwacht Pic de Midi in de Pyreneeën. Dan breng ik mijn vrouw altijd naar haar ouders in Breda. En zo hebben we het ook nu opgelost, nu ik in Hilversum moest werken". Het is dus duidelijk dat hun kleine Renault-autimobiel een Franse nummerplaat draagt, maar dat kan in Breda niet hinderen. „Morgen vertrekken we weer naar Parijs", zegt zijn vrouw. Als ik deze maandagmiddag met Chriet Titulaer praat, komt het nieuws dat de Russische Loena 15 op de maan is geland. Hij zegt: „Het verbaast me, al heeft iedereen het zien aankomen toen de Loena giste ren tot 16 km boven de maan daal de". Meer niet. Hij is niet onder de Wie is die man met die baard en dat Limburgse accent, verpakt in een stem die te iel lijkt voor zijn stevig postuur? Die wetenschaps- lll I tirrjs man, die stapels fanmail krijgt en J gebeld wordt voor een handtekening op een maankaart? Hij zegt: „Ik wandelde vanmid dag even over de markt van Breda. Tachtig procent van de mensen her kende me. Zo'n blik van: hé da's de man van de maan. Het zal wel door die zondagnacht komen. Veel men sen hebben die nacht meegewaakt aan hun tv-toestel, dat geeft toch een bepaalde relatie, zo van jon gens onder mekaar. Niet dat ik er kapot van ben, van die plotselinge bekendheid bij het grote publiek. Ik dénk trouwens nooit aan al die mil joenen mensen, als ik in de came ra kijk. Mijn moeder, ja toen mijn moeder me belde om me te feliciteren, toen dééd me dat wat. Toen ze belde, voelde ik dat ze het namens de hele dorpsgemeenschap van Oud-Blerick deed". „Achthonderd mensen. Ik geloof dat ik daar een soort held ben en dat mijn ouders er erg trots op zijn. Kijk, daar ben ik blij mee". Hij 1'. dat elke verdere stagnatie in het afdoen van deze aangelegenheid niet in het belang is van de betreffende gemeenten, daar de ontstane onze kerheid in sterke mate een onderbe zetting van het bestuursapparaat ten gevolge heeft; 2. dat het verzorgingspeil van Groede een dermate hoog niveau heeft bereikt, dat niet kan worden volgehouren dat het noodzakelijk of gewenst is Groede zijn zelfstandig heid te ontnemen wegens een ge toond gebrek aan besturuskracht; 3. dat wanneer het vreemd aandoet dat Sluis en Aardenburg met respec- tivelijk 2800 en 3800 inwoners geacht worden wel voldoende bestuurs kracht te kunnen opbrengen en Bres kens en IJzendijke met 3900 en 2600 niet. 4. dat de bevolking van Groede en het gemeentebestuur er zich wel over verheugen dat Aardenburg en Sluis zelfstandig kunnen blijven, maar dat ook Groede zelfstandig kunnen blij ven. B. en w. menen dat in het voor liggende wetsontwerp met twee ma ten gemeten wordt. glimlacht nu breed en laat zich on deruit zakken in de stoel van zijn schoonvader. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM Het ziet er naar uit, dat binnenkort een begin gemaakt zal worden met de restauratie van de monumentale, thans nog bouwvallige St.-Ger- tmdiskerk aan de rGote Markt in Bergen op Zoom. B. en w. van deze gemeente stellen de raad, die vrijdagavond a.s. zal vergaderen, tenminste voor een bedrag van f 161.250,beschikbaar te stellen voor het treffen van noodvoor zieningen. Die noodvoorzieningen bestaan vooral uit het aanbrengen van nood- kappen, de verwijdering van het orgel, het installeren van een nood- verwarming, het verwijderen van de vloeren en het plaatsen van steigers. De eigenlijke restauratie zal dat is tenminste de bedoeling in 1970 beginnen. B. en w. stellen voor er in principe toe te besluiten, dat op de begroting over dat dienstjaar een werkbedrag van 500.000,voor de restauratie wordt opgebracht. De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft al laten weten zich met het voteren van een dergelijk werkbedrag voor 1970 te kunnen verenigigen. Het bedrag van 161.250,dat dit jaar aan het treffen van de nood voorzieningen zal worden gespen deerd, zal overigens op de somma van 500.000,voor 1970 in minde ring worden gebracht. B. en w. van Bergen op Zoom me nen, dat het aanbeveling verdient de restauratie van het kerkgebouw, dat in september 1966 werd ontruimd door de Nederlands hervormde ge meente en nu eigendom van de ge meente is, in regie te laten uitvoeren. Het college adviseert de vroede vade ren de leiding over de restauratie op te dragen aan de architecten ir. J. de Wilde en E. Canneman en de restauratie te laten uitvoeren door het Aannemersbedrijf Huurman n.v. te Delft. Dezelfde architecten en het zelfde aannemingsbedrijg voeren ook de restauratie van het Markiezenhof te Bergen op Zoom uit. Wanneer de restauratie van de kerk is begonnen komt Bergen op Zoom eerste of tweede te staan op de liïst van Nederlandse gemeenten, waarin op zeer grote schaal gerestaureerd wordt. (Van een onzer verslaggevers) GEMERT De jaarlijkse sociale studiedagen van het NKV worden 29, 30 en 31 augustus gehouden op liet kasteel van de paters van de H. Geest te Gemert. Thema van de studiedagen is da gezondheidszorg in Nederland". Ovef dit onderwerp worden inleidingen ge< houden door de heren F. van Bakel, secretaris van het NKV, prof.mri J.Th. de Vreeze uit Nijmegen) dr. A. Bartels, J.P.M. Hendrriks en dr. C.P. Sporken.

de Stem | 1969 | | pagina 5