Nieuwe industriegebieden in midden van Zeeland ALS DE DOOD mm VOOR UIL Middelburg wil toch een mooier 'hek' Zei Hulster zweefvliegers - voor tweede keer - uit lucht gejaagd j&JCjjjgEjp V S.G.P. en B.P. redden raadsvergadering Onderzoek inaar iwoonmilieu Vijf mensen verdronken Spoedig aanbesteding tweede deel persleiding Westerschefde Veneco neemt Schellekens Confectie te Aalst over In gesprek met er warm Robert Maaskant DAAG )RGEN van vermiste hipper gevonden Uitbreiding instrumentarium sterrenwacht Te Oostburg Brand in schuur: schade één ton Folder van verbeterde Deltaroute DE STEM VAN DINSDAG 22 JULI 1969 ;dag 23 juli: Hans, .59 uur, Bergen 0p 34 uur, Made-Dri®. '0.16 uur, Terneuzep Vlissingen 7.34 en Ldinge 9.06 en 21.24 STELLINGEN ims van Picasso Zeeland en de e" im: Schilderijen en k van Herman Goe- ran Citters MUIDEN nis: Werken van J R. de Meester de Schilderijen van iselen saerte Beeldhouw- >x >ol 1417 en 1921 ran „De Zeeuwse 'ERSEN lcheren, Molenwater 922 uur ;rum, Westsingel 16 uur Spreekuur entrum Huishouding 01100-6440) rs voor amateurs 4.30 uur Secilia 19 uu ring I, CONCERT ENZ. de rebel, a.l. e wereld beeft, 14 j. o, 18 j. ade, 18 j. :ht met de dood, 18 j. »t teken van de stier, Texans, 14 j. bankier, 18 j. goud van Mackenna, i.l. e boek, a.l. B) engelehen, 14 j. «STELLINGEN [huis van Picasso „Zeeland en de de" :um: Schilderijen en rk van Herman Goe- van Citters i MUIDEN luis: Werken van Jos R. de Meester de Schilderijen van isselen ;zaerte Beeldhouw- ox LOOl 14—17 en 19-21 van „De Zeeuwse VERSEN ücheren, Molenwater 922 uur 15 uur Cecilia II, CONCERT ENZ. onder vandaag onder vandaag rubriek: tel. 01180- s 116 in MiddelbuW KOM WE ZULLEN U HELPEN kar weer in ORDE TE BRENGENI (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Slechts schoor- I voetend is de Middelburgse raad I maandagmiddag akkoord gegaan met I (en voorstel van b. en w. om in de ;emeente een onderzoek te laten in vtellen naar de waardering van de bevolking van het „woonmilieu". Het jrgument van het college, vertolkt J 'door burgemeester mr. J. Drijber, 1 jat het hier om een initiatief ging I van de gemeente Vlissingen waar I eveneens een dergelijk onderzoek zal «orden verricht binnen het kader (an de dubbelstadgedachte en daar om alle steun verdiende, bleek voor de meeste raadsleden niet direct van doorslaggevende aard. De heer ir. J. Mol (PvdA) meende, I jat op deze wijze de vrijheid van de Iraad wel wat werd ingeperkt. De Ijeer drs. H. Hietkamp (CHU) wees lerop, dat dit nu al het derde onder- lioek op dit terrein in Middelburg ■was, waaraan de raad, binnen een Italf jaar, zy'n goedkeuring zou moe iten hechten. Hij betwijfelde ook of lie gekozen weg, het onderzoek zal ■woiden verricht door de Nederlandse (Vereniging van Gemeenten, wel de was. De heer Hietkamp her innerde eraan, dat de twee andere laiderzoeken, in Nieuw- en Sint Joos- lland en het onderzoek door de vrou- (wnadviescommissie voor de woning- de stichting Zeeland te hulp ■tas geroepen. De heer Drijber antwoordde hier- ip, dat de stichting thans „vol" zit ■k geen opdrachten meer kan aan- Ivaarden. „Als we de dubbelstad van lie grond willen krijgen, moeten we ■binnen dit kader niet tegen een voor- Isel stemmen als we er voor kunnen lijn", zo voegde de heor Drijber daar in nog toe. De raad verleende voorts een kre- liiet van bijna 7,5 miljoen gulden Ivoor de aanleg van de verbindings- |«e; Middelburg-Zuid-Rijksweg 58. life M, de Bruijne (AR) vroeg zich I'M het niet raadzamer was, gezien lktoogte van het bedrag, eerste ze- Itasid te krijgen over de bereid- ftiligieid van de minister om op alle ■posten de door Middelburg verlangde Isiikffie te verstrekken. Wethouder |W. Baars antwoordde, hierop, dat het wiroverleg met Economische Zaken >p dit punt „groot vertrouwen" had- len geschonken. 1 Met alleen de stem van de heer lol tegen ging de raad ook akkoord let een wijziging van de verkeers- [thteninstallatie aan de Stations- frul. Ofschoon een aantal raadsleden mvankelijk tegen waren, omdat zij leenden, dat de brug toch een Bottle neck" zou blijven, bleken ze p gevoelig te zijn voor het argu- Itent van burgemeester Drijber, dat |P, deze wijze toch een redelijker listributie van seconden", vooral Twr de bewoners van Zuid, kan wor- fffl verkregen. (Van een onzer verslaggevers) I.HANSWEERT Aan een dijk bij lil eIinSse ^am zÜn de stoffe- resten gevonden van de ver ste C.G, Beene. Het is de schip- ui' V»n ^et binnenvaartschip „De [J>tcodat op 7 december vorig "a een aanvaring met het edse zeeschip „Titanic" is ee- p£en. IJkhalve de schipper kwamen bij „°n5eval om het leven zijn echt- »te en dochterte, die al gauw na «mp werden gevonden. I"1 <tn kleine kans Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door het R.N.MJ. op maandag om 18.00 uur: Zonnig. Warm tot zeer warm op onweer. 'ddeMV°0ruitz'c'lten in c'jfers ge- °«d over Nederland. J tot .."cccsdag: aantal uren zon: Ihoven min'"temP-'. 1 tot 5 graden l11'eer grade!? vf max-te«P- 4 of I^n dmffo .ven normaal; kans op 95 m. ^eno^e van minstens 12 ör°og tCTli kans °P een geheel vl 90 Procent. I' 14 aantal uren zon: 3l91 hoven Bln-tcmp.: 1 tot 5 gra- l°! teer JTO™aal; max.-temp.: 3 f» een S!n bo.ven normaal; kans Uur: qs Periode van minstens eel droop M~cen,t; kans °P een ge- afmaal: 80 procent. BET WEER IN EUROPA ?®celona Sel8rado S°Neaux p'unkfort Peneve 'enoble «uarno Ss4rid Suiaga mee p rijs Rome W, ».fnen zürich licht bew. zwaar bew. onbew. zwaar bew. licht bew. zwaar bew. onweer half bew. onbew. zwaar bew. licht bew. onbew. zwaar bew. onbew. 30 26 31 25 28 27 31 39 32 29 27 29 23 26 (Van een onzer verslaggevers) GOES Het uitwerkingsontwerp van het streekplan Midden-Zeeland in de omgeving van het Zuid-Sloe is thans bekend. Deze uitwerking is ge baseerd op hetgeen is bepaald in het streekplan Midden-Zeeland. Bij de vaststelling werd volgens de wet op de ruimtelijke ordening aan Ged. Sta ten van Zeeland de bevoegdheid ge geven om bepaalde gebieden binmn het streekplan nader uit te werken of van het streekplan af te wijken. Het ligt in de bedoeling, dat Gedepu teerde Staten deze ontwerp-uitwer- king als mededeling in de vergade ring van de Provinciale Staten van 19 september a.s. zullen brengen. In een bijgaande toelichting staat, dat bij het streekplan Midden-Zee land, dat op 14 juni vorig jaar werd vastgesteld, twee gebieden, die in hoofdzaak deel uitmaken van het agrarisch gebied, aansluitend op de industrieterreinen in het Sloege- bied een bijzondere aanduiding hebben gekregen. Aan deze gebieden kunnen Gedeputeerde Staten een ge heel of gedeeltelijke industriële be stemming geven. Om een slagvaardig uitgiftebeleid van industrie- en haventerreinen mogelijk te maken, blijkt het nood zakelijk om over te gaan tot een na dere uitwerking. De twee gebieden, een ter grootte van ongeveer 326 ha tussen Nieuw en Sint Joostland en Nteuwdorp en een gebied met 'n oppervlakte van onge veer 560 ha ten oosten van Borssele, is een industriële bestemming gege ven. Ter afronding en verlegging van terreinen met een gunstige opper vlakte is verder aan een drietal klei nere gebieden een industriële bestem ming gegeven. Ze zijn resp. 41, 61 en 48 ha groot. Deze laatste bestemmin gen worden beschouwd als afwijkin gen van het streekplan, die overigens toelaatbaar worden geacht. Als gevolg van de vestiging van het bedrijf Péchiney zal het nodig zijn een nieuwe industrie-ontslui- tingsweg aan te leggen. De vorm van de industrieterreinen rondom de ha ven Vlissingen-Oost wordt voorna melijk door het tracé van de nieuwe industrie-ontsluitingsweg bepaald. IJSSELMUIDEN (ANP) Giste ren is op de IJssel ter hoogte van het dorp Wilsnm (gemeente IJsselmui- den) een motorbootje van de familie Huisman uit Sneek overvaren door een vrachtboot. De vader en moeder en twee zoons konden zich redden, maar twee meisjes, de 11-jarige R. Huisman en de 13-jarige M. Huisman, zijn verdronken. Bij het baden in het Prinses Mar grietkanaal bij Bergum is de 22-jari- ge verpleegster Detje de Boer uit Suameer verdronken. Het meisje was in gezelschap van een aantal vrien dinnen naar het recreatieoord Klein Zwitserland gegaan en waagde zich ondanks het feit dat zij niet zwem men kon, in het water van het ka naal. Bij een stoeipartij is zij waar schijnlijk te ver van de kant geraakt en in een diep gat terecht gekomen. Pogingen om haar te redden hadden geen succes. De rijkspolitie haalde het lijk een half uur na het gebeurde op. De 15-jarige Ebe Slot uit Creil (Noordoostpolder) is in Emmeloord dichtbij zijn ouderlijke woning ver dronken. Hoewel hij niet kon zwem men ging hij tijdens de afwezigeid van zijn ouders toch zwemmen Toen de ouders terugkeerden gingen ze hem zoeken in de veron derstelling dat hij was gaan vissen. De vader vond het slachtoffer. In het Friese dorpje Gaastmeer is zondag de 3-ja/ige Hotze van Netten verdronken. De jongen voer met zijn vader mee in de melkboot. In de dorpsvaart is de jongen overboord ge slagen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Nadat vrijdagmiddag de jeugdige Hulster zweefvlieger Erik de Lyon bijna in botsing was geko men met een formatie van acht nog niet geïdentificeerde straaljagers, overkwam hem gistermiddag hetzelf de. Maar dit keer met vier Starfigh- ters. De jets vlogen op een hoogte van plm. 200 meter over het vlieg veld Hulst, terwijl Erik de Lyon met kistje in de lucht zat. De straaljagers vlogen over het zweefvliegtuigje heen. Erik de Lyon landde kort daar na op het vliegveld Hulst. Hij was lijkbleek van schrik. De luchtmachtvoorlichtingsdienst vertelde gistermiddag, dat beide vluchten onmogelijk konden zijn uit gevoerd door Nederlandse vliegtui gen. Het moeten dus buitenlandse (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM B. en w. van Bergen op Zoom stellen de raad van die gemeente voor op zo kort mogelijke termijn de aanleg van het tweede deel van de Brabantse riool waterpersleiding naar de Wester- schelde (uitmondend bij Waarde) aan te besteden. Het geldt het deel van de persleiding van de zin ker onder het Schelde-Rijnkanaal tot aan Waarde. De aanleg van het eer ste deel van de leiding (Bergen op Zoom-Schelde-Rijnkanaal) is al aan de gang. In een vorige vergadering besloot de raad al tot de aanleg van het tweede deel van de leiding. De vroe de vaderen stelden ook een krediet beschikbaar voor de aanschaf van de buizen. De bestekken voor de aanleg van het tweede deel zijn nu klaar. Ze moeten nog worden goedgekeurd door het ministerie van Verkeer en Waterstaat. MIDDELBURG (ANP) De „Ve neco", die zoals gemeld, in het be ging van 1969 een fusie heeft aange gaan met de confectie-industrie Joh. van der Werff en co. n.v. te Ouden bosch, heeft thans, in het kader van een verdere aanvulling van het be staande produktiepakket, Schellekens' Confectiebedr. te Aalst (N.Br.) over genomen, evenwel niet delend in de resultaten van het nu bestaande con cern over 1969, wel in die over 1970. De vakbonden en het personeel van Schellekens, dat uit 260 leden bestaat zijn ingelicht over het voornemen van de Veneco om het becrijf in on gewijzigde vorm te continueren. militaire toestellen zijn, aldus de LUVO. De Rijksluchtvaartdienst, waarnaar de LUVO verwees, kon niet zeggen van welk land de be trokken straaljagers zijn. De Rijks luchtvaartdienst vertelde een mel ding te hebben binnengekregen van het vliegveld Hulst, dat er op dit luchthaventje in juli een vliegkamp werd gehouden, maar dat deze mede deling waarschijnlijk niet is gepubli ceerd". „Dat gebeurt nooit", aldus de zegsman, „als er in het betrokken ge bied geen sprake is van abnormaal vliegverkeer. Laat de zweefvliegers een rapportje indienen, dan behan delen wij het wel verder", zo luidde het advies van de Rijksluchtvaart dienst. De vader van Erik de Lyon de pi loot E. de Lyon, zei ernstig te over wegen, zijn zoon te verbieden van daag weer te gaan zweefvliegen. „Als ik dat zo hoor, is het best mogelijk, dat die Starfighters vandaag weer overkomen. En wie weet, heeft Erik minder geluk dan vrijdag- en maan dagmiddag. Overigens geloof ik niet, dat ik veel pressie op hem behoef uit te oefenen. Hij is verschrikkelijk ge schrokken. Misschien ziet hij zelf wèl in, dat het te gevaarlijk is". De heer De Lyon was zeer verbol gen over de behandeling van deze zaak door de Rijksluchtvaartdienst. „Ze hadden maandagmiddag gelijk moeten uitvissen waar vandaan die toestellen kwamen. Zoiets moet niet worden uitgesteld. Een van de iostructeurs van de zweefvliegelub Hulst, de heer J. H. van Soest, die vrijdagmiddag ook in de lucht zat, toen de acht straaljagers overvlogen, gaf als zijn reactie: „Ik ben dolblij, dat ik Erik zelf heb op geleid. Hij reageerde vrijdagmiddag uitstekend. Hij smeet onmiddellijk de lijn van de lier, waarmee hij werd opgetrokken los". Het was vrijdag overigens niet de eerste keer, dat de zweefvliegers van het vliegveld Hulst last hadden van laagovervliegende straaljagers. Op dinsdag 15 juli kwa men ook Starfighters erg dicht bij het luchthaventje. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Middelburg se sterrenwacht krijgt steeds meer allure. Afgelopen week is bij wijze van aanmoediging, van een grote fa briek nieuwe apparatuur ontvangen. De sterrenwacht heeft een oscilos- coop, de duurste aanwinst, gekregen, voor het zichbaar maken van golven, polarisatie waarneemt en bovendien gebruikt kan worden om apparatuur te controleren. Verder is er een microvoltmeter, waarvan de belangrijkste eigenschap pen zijn, dat men het kan gebruiken voor lichtmetingen van de sterren en de zon o.a. bij zonsverduisteringen. Voor verdere metingen van de appa ratuur is het van veel belang. Het derde geschenk is een bandre corder, waarmee men zeer nauwkeu rige tijdsregistreringen kan doen. Bij de zelfgemaakte dokumentatiefilms kan men nu ook zelf het geluid op nemen. Van de onlangs ontvangen schen king van het gemeentebestuur van Middelburg is fotografische appara tuur aangeschaft w:o: een reflexca mera. Nu is het wachten nog op de kijkers uit Amerika. Het ligt in de bedoeling op 12, 13 en 14 september, een tentoonstelling te organiseren, waarop men veel ma teriaal hoopt te kunnen laten zien i.v.m. het Apollo-project en de lan ding op de maan. Dia's, films, laboratoriumtesten en bij helder weer, waarnemingen door de bezoekers in de observatie-ruimte, staan op het programma. Half okto ber vangen ook de beginnerscursus sen weer aan. Deze worden gegeven door J. Sohier en R- Miilenaar. Goed, je bent vijf jaar en je denkt: kom laat ik eens wat gaan fietsen. En het eerste wat je tegenkomt is een uil, met uitgespreide vleugels op een asbak. En voordat je dan in de gaten hebt dat het een dooie, een opgezette is, dan heb je toch wel even in je piepzak gezeten. (Van onze correspondent) OOSTBURG In de nacht van zondag op maandag is een grote land- bouwschuur op de weg tussen Oost burg en Schoondijke door een brand vrijwel geheel verwoest. Buiten het kostbare materieel dat zich In de schuur bevond twee tractors en nog enige andere landbouwmachines bleef er ook van de pas aange schafte personenauto weinig over. De brand, die omstreeks elf uur moet zijn ontstaan, werd om circa 11.45 uur door een voorbijrijdende automobilist ontdekt. De brandweer arriveerde tegen 12 uur. Het blussen was moeilijk aangezien het water over grote afstand moest worden aangevoerd. De vrijwillige brand weer van Schoondijke is tot diep in de nacht bezig geweest met de na blussing. De eigenaar van de schuur, de heer Verlage, is tegen brand verzekerd, maar gezien de grote schade een ton waarschijnlijk te laag. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De opening van de tunnel onder de Oude Maas is voor de N.V. Beneluxtunnel, de N.V. Brug- verbinding Haringvliet en de N.V. Provinciale Zeeuwse Brugmaatschap- pij (die de Zeelandbrug exploiteert) aanleiding geweest tot een gezamen lijke presentatie door middel van een folder van de Deltaroute, die een vlot te verbinding tussen de Randstad Holland en Zeeland en omgekeerd mogelijk maakt. De folder zal in een oplaag van en kele honderdduizenden exemplaren worden verspreid onder de gebrui kers van de Deltaroute en de mogelij ke gebruikers van de verbinding Hol land-Zeeland via het Deltagebied. De tekenaar Robbert Das uit Aer- denhout heeft op verzoek van de drie vennootschappen de Deltaroute op suggestieve wijze in de folder vorm gegeven. Voorts zijn detailtekeningen van de verschillende kunstwerken in de route en een aantal foto's met ge gevens over de bruggen en tunnels vermeld. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het gemeentebe stuur zal alsnog met de beheerders van het nieuwe woningencomplex in Griffioen II contact opnemen om te bezien of aan het gewraakte „hek" een acceptabeler vorm kan worden gegeven. Deze toezegging werd maan dagmiddag door wethouder W. Baars gedaan, na een uitvoerig debat door de raad over deze aangelegenheid. Zoals bekend hebben de bewoners van de woningen aan de Seisweg, aangrenzend aan Griffioen II, in een brief aan b. en w. van Middelburg en Gedeputeerde Staten van Zeeland uiting gegeven aan hun misnoegen over het bijna 2,5 meter hoog hek ter afscheiding van hun oude wonin gen van het genoemde nieuwe com plex. Zij stelden in de brief, dat niet alleen hun woningen aan de achter zijde geheel werden afgesloten, maar dat naar hun mening het gemeente bestuur een klassentegenstelling be vorderde. In de brief werd in dit verband zelfs van een „Berlijnse muur" gesproken. In een verklaring aan het begin van het debat zei wethouder Baars het voor alles wenselijk te achten de zaak tot zijn juiste proporties terug te brengen. Hij herinnerde er aan, dat na een al eerder door de bewo ners geuite klacht: „onze achtertui nen worden kooien, bij brand zitten we opgesloten", door de brandweer commandant een onderzoek was in gesteld. Uit overwegingen van brand preventie bleken er echter geen be zwaren tegen plaatsing van het hek te bestaan, aldus de heer Baars, die er voorts op wees, dat het optrekken van de afscheiding ook op grond van de bouwverordening mogelijk was. Voor wat betreft de klacht van de bewoners dat zij nu niet meer over een achteruitgang beschikten, zei wethouder Baars, dat de gemeente nooit een formeel verzoek van be trokkenen daartoe heeft ontvangen. Burgemeester mr. J. Drijber kriti seerde ook de emotionele wijze, waarop hier het gemeentebestuur door de' bewoners is benaderd. „Men had beter vroeger met zakelijk ge formuleerde voorstellen bij ons kun nen komen in plaats van uit te gaan van het standpunt: „Als we zo hard schreeuwen gebeurt er wel wat". Nu heeft het college wat geaarzeld om direct op de klachten in te gaan", al dus de heer Drijber. Vrijwel alle sprekers drongen aan op overleg tussen gemeentebestuur, beheerders van de Griffioen-wonin gen, die om het hek hadden gevraagd, en de bewoners van de Seisweg-wo- ningen. De heer H. Gillissen (P.v.d.A.) meende, dat in dit overleg zou kunnen worden bezien of door terugkoop van een strook grond de Seisweg toch nog aan een achteruit gang zou kunnen worden geholpen. De heer W. Don (P.v.d.A.) stelde, dat de raad in deze zaak de schuld ge deeltelijk op zich diende te nemen, omdat men dit probleem bij het vast stellen van het betrokken bestem mingsplan over het hoofd had gezien. De heer drs. H. Hietkamp (CHU) sprak er zijn verwondering over uit, dat bij het ontwerpen van deze af scheiding de schoonheidscommissie niet was betrokken. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De vergadering van de Middelburgse gemeen teraad dreigde maandagmiddag verschillende keren voortijdig te moe ten worden beëindigd, omdat niet het vereiste aantal raadsleden aan wezig was om over een voorstel te kunnen stemmen. De vergadering begon met, uitgezonderd de voorzitter, tien „man". Daaronder waren ook twee wethouders. In hoofdzaak de vakanties hadden de rijen tot meer dan de helft gedund. „Op papier" telt de raad n.l. 21 leden. Op de vraag van de heer W. Don (P.v.d.A.) aan het begin van de vergadering of men het vereiste quorum wel haalde om verder te kun nen gaan, antwoordde burgemeester mr. J. Drijber, dat dit inderdaad het geval was, wanneer maar niet behoefde te worden gestemd. Die stemming werd al spodeig gevraagd door de heer ir. J. Mol (P.v.d.A.) naar aanleiding van een voorstel over grondverkoop. De heer Drijber had echter nauwelijks gezegd: „Dat kan niet. Dan moeten we ophou den", toen de heer W. Rentier, vertraagd ter vergadering arriveerde. Dat deed de heer Mol blij uitroepen: „De hulp komt van de SGP". Een nieuw dilemma konigde zich echter aan, toen wethouder W. Hubregtse tegen vier uur meedeelde te moeten vertrekken omdat hij elders een vergadering moest voorzitten. Vooral de heer Don wond zich daarover op: „Hoe kan de wethouder een dergelijke verplichting aan gaan, nota bene op de middag dat er raadsvergadering is". Ook de heer drs. Hietkamp1 was het daarmee eens. Burgemeester Drijber repliceerde daarop enigszins geërgerd: „La ten we met het gediscussieer hierover ophouden. We hadden al klaar kunnen zijn". Het probleem werd definitief opgelost, toen tegen half vijf dr. E. Voorhoeve (BP) plotseling weer de gelederen kwam ver sterken. Men kon weer onbezorgd stemmen. ,,ZE betitelen mijn werk wel met de kreet: magisch realisme. Deze bena ming zegt me niets. Mijn eerste pen tekening, zoals ik ze nu maak, kwam tot stand vlak voor de moord op Lu ther King. Voor die tijd tekende ik zo'n beetje van alles. Gegrepen door de emotie van het moment probeerde ik de negerstrijd uit te beelden. Het deed me iets. Dat was de aanleiding om in deze richting door te gaan. Als ik iets teken, dan gebeurt dat vanuit het actuele, zoals ik het op een be paald moment voel. Het liefste zou ik willen etsen, maar dat is een dure aangelegenheid", DIT zegt de negentienjarige Robert Maaskant uit Souburg, die anderhalve maand geleden eindexamen HBS-B deed. Hij is een van de kunstenaars, die zijn werk toont op de Goese kunst markt, die zaterdagmorgen werd ge opend. Het is voor het eerst dat deze jonge kunstenaar op de kunstmarkt in Goes exposeert. In Goes is hij niet voor de eerste maal. Tijdens de kerst dagen had hij een tentoonstelling in het jeugdgebouw „De Veste". Ook in Rotterdam en Middelburg heeft Ro bert Maaskant exposities gehad. ,IK ben van plan", zegt hij, „om in Middelburg een galerie te beginnen. Dat zal in augustus gebeuren. De ga lerie wordt gevestigd achter de boe tiek „Bébèl". Tevens ga ik studeren aan de kunstacademie in Gent. Ik wil een grafische opleiding volgen en zien uit te vissen of ik daarvan kan be staan. Als dat niet kan, dan ga ik les geven". „HET leuke van een kunstmarkt", ver télt hij verder, „vind ik dat je veel mensen leert kennen. Het was aardig druk zaterdag. Je hoort diverse reac ties, maar ik merk toch dat het pu bliek toch te veel gebonden is aan het huisje, boompje, beestje. In Rot terdam was dat heel anders. Er is te veel drempelvrees geloof ik. Dat hoeft op een kunstmarkt toch echt niet. De mensen moeten er zich op hun gemak voelen. Gelukkig heeft niet iedereen drempelvrees. Er waren n.l. mensen, die mij rustig vragen stelden over mijn werk". ,DE sfeer op de Goese kunstmarkt vind ik overigens heel goed. In Mid delburg is dat anders. Daar is het een zuiver commerciële instelling, in Goes niet. De kunstenaars die in Goes ko men hebben het allemaal even moei lijk. Wat de drukte betreft heeft Middelburg een voorsprong, maar dat komt gewoon, omdat er veel meer toe risten komen. Bovendien is het in Middelburg alleen maar op donder dag kunstmarkt, terwijl Goes drie dagen heeft. Dat is eigenlijk te veel. Jammer vind ik dat de kunstmarkt in Goes voor het publiek en toch zeker voor de mensen, die plaatselijk niet zo goed bekend zijn, zo moeilijk te vin den is. Je moet een poortje onderdoor, dat je eigenlijk voorbij loopt zonder dat je het weet. Zo'n poortje is trou wens alleen maar bevorderlijk voor de drempelvrees. Dat is een nadeel".

de Stem | 1969 | | pagina 3