Riolering op campings blijkt niet te voldoen Nieuwt het mi I Centrale premiekeuring van warmbloedpaarden LUCKY LUKE: DE GROTE TREK AAN WEST-Z.-VLAAMSE KUST Toestand je vangt jeugd tijdens de vakantie op Toeristen week Colij nsplaat goed gestart MIDDELBURG VLISSINGEN Eddy Merckx: grandioze ontvangst Onderzoek naar woonmilieu Zei er warm Brass band gestart met tournee Kapitein Warneke verlaat Zeeland Gouden bruidspaar 100.000e bezoeker in zwembad Wedstrijd in het maken van zandfiguren Jeugdweek FIFA WIL ZESTIEN LANDEN BIJ DE OLYMPISCHE SPELEN Gemeente Breda Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3-5 Hoogwater Wat en, waar VANDAAG MORGEN Lijk van vermiste [schipper gevonden I 8 tot aantal uren zon: ge" l 2 DE STEM VAN DINSDAG 22 JULI 1969 TERNEUZEN De drommen be zoekers die wekelijks het clubhuis .De Sluis" bevolken kunnen in de vakantieweken hun hart ophalen doordat op meerdere dagen nu het z.g.n. TOESXANDJE geopend is voor jongemensen van 14 jaar en ouder die niet met vakantie gaan' Inplaats van op woensdagavond en zaterdagavond kan men in de komende weken ook op woensdag middag en vrijdagavond terecht. Bo vendien worden er als experiment op 23 en 30 juli tijdens de woensdag- markten in Terneuzen een tweetal TIENERMARKTEN gehouden in „De Sluis". Men kan er merendeels goederen met elkaar ruilen op het gebied van tienerkleding, grammofoonplaten, haarvlechten schoenen, popfoto's. Eigenlijk kan men er de hele dag zoetbrengen met „handelen", war me hapjes eten, (tussen de middag is het ook open), films kijken, pla ten draaien en dansen. Ook zullen er demonstraties gegeven worden in emailleren, pottenbakken, kra len versieringen maken, batikken enz. Een gezellig terrasje met snelbuf- fet vult de hele zaak gezellig op. Toegang tot de TIENERMARKT gratis. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Engelse brass band „The Wingates Tempe rance Band" (o.l.v. Stan Whiteman) is in de Middelburgse Concert- en Gehoorzaal met een toernee door Nederland gestart. De leden van de Wingates Temperance Band werden in de foyer van de Concertzaal ver welkomd door de voorzitter van de Middelburgse Brassband „ONDA", de heer Piet Baan en de provinciale contactman van de Brass Band Club Nederland Gerard van Loo. De toernee van de Wingates Tem perance Band staat onder auspiciën van de Brass Band Club Nederland. Zaterdag wordt de Nederlandse toer nee van de Wingates Temperance Band gesloten met een concert in Bruinisse, dat wordt georganiseerd door de brass band „Nu met hope" en de plaatselijke VVV uit Bruinisse. (Van onze correspondent MIDDELBURG Kapitein J. War neke van de Rijkspolitie van het dis trict Zeeland, gaat weg uit Middel burg. Per 1 september, zal hij over geplaatst worden naar het bureau Werving, de landelijk georganiseerde dienst van de Rijkspolitie te Utrecht. Het zuivere politiewerk komt hier mee voor de heer Warneke te ver vallen. Dit was al een stuk minder dan voorheen. Het was al meer een taak geworden van organiseren. De familie Warneke heeft Culem- borg als zijn domicilie gekozen. Ma joor P. H. Borra, die nu nog aan het bureau werving te Utrecht verbonden is, zal de opvolger worden van de heer J. Warneke. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie Zeeland ABONNEMENTSPRIJS 14.00 per kwartaal (excl. 50 cent incassokosten), f 4,75 p maand (excl 5 cent incassokosten) KANTOREN Steenstraat 14, Hulst tel. 01140-3751 Klokstraat 1, Goes tel. 01100-8030 KLACHTEP BEZORGING (na kantooruren) tel. 01158 1940 tel. 01180-5550 REDACTIE ZEELAND Chel Zeeuwse redactie A. f Koopman (01180- 7438) REDACTIE ZEEUWSCH VLAANDEREN G. van BerkeJ (01150-4806) J. Urieskens (01140-3867) REDACTIE WALCHEREN C. Schets (01180-7764) REDACTIE BEV ELAN DEN EN SCHOUWEN DUIVELAND J. Kobesrn (01140-2(105 SPORTREDACTIE ZEELAND Th Klein (01150-4865) EXPLOITATIE ADV L. K. M de Jong (inspecteur) Terneuzen, tel. 01150-4281 Th de Bakker Terneuzen, teL 01150-2601 M Sogers Oostburg. tel 01170-2893 C. Menu Goes, tel 01100-8030 J. Schieman Axel, tel 01155-1224 (Van onze correspondent) CADZAND „Het is een schande dat hier op de camping ons riool uit mondt in een zgn. septie-tank", zo meent de heer Van Solingen, eige naar van camping Wildhoef in Re tranchement. „Het moet 'och mogelijk zijn om in het gemeentelijk riole ringsnet af te wateren. Als het druk is, is het dan ook begrijpelijk dat op onze camping een niet altijd even frisse geur hangt". „En ik ben heus niet de enige die hierover klaagt. Er zijn nog een aan tal campinghouders die met hetzelf de euvel te kampen hebben. En dan onze gasten, ik krijg er plenty, die bij me komen om zich hierover te bekla gen en dat is toch geen beste recla me voor mij, Wildhoef en Retranche- ment. Het enige wat misschien ver andering in deze toestand zal bren gen, is de gemeentelijke herindeling, Dan hoop ik dat de zaken anders worden aangepakt". Op de camping Hoogduin in Cad zand vindt men echter dat er geen reden tot klagen is. Deze camping is, zij het sinds kort, aangesloten op het rioleringsnet. Ook in Nieuwvliet is men van mening dat de voorzienin gen wel goed zijn. Daar is een aan sluiting op het gemeentelijk riool en bovendien is sedert enige weken een hypermoderne rioolzuiveringsinstal latie in werking. Dat ook deze installatie de nodige aandacht vereist, blijkt wel uit het feit dat de camping Zeebad in Bres- kens sinds twee maanden een geheel nieuwe riolering heeft, die volledig is aangepast aan de eisen die de op handen zijnde kampeerwet hieraan gaat stellen, maar de rioolzuiverings- installatie is er te klein voor. De andere camping in Bresken» Napoieonshoeve werkt eveneens met septie-tanks. De heer J. Beeu-RisT seeuw, dijkgraaf van het waterschap het Vrije van Sluis, is van mening dat er van alle zijden hard wordt ge werkt om te zorgen dat er in de toe stand een verbetering zal optreden. De heer Becu: „In Cadzand blijkt de zuiveringsinstallatie te klein te zijn en in Retranchement zijn er zo goed als geen voorzieningen. Ik heb goede hoop dat het in de nabije toe komst zal veranderen, want momen teel wordt er door de diverse kust- gemeenten hard gewerkt aan een groot invloeiingskanaal dat bij Bres- kens in de Westerschelde zal uitmon den. Voordat dit plan echter verwe zenlijkt zal zyn, moet hiervoor een hoop geld ter beschikking worden gesteld". Behalve met deze moeilijkheden hebben de campinghouders met nog andere problemen te kampen, n.l. het bezoekersaantal. Twee weken ge leden is dat door het slechte weer ontstellend afgenomen, maar nu het zich de laatste dagen laat aanzien dat er verbetering komt, heeft men de pessimistische houding weer la-ten varen. Tot heden is het seizoen een fiasco geweest, maar er komt nu verbete ring in. Vooral het vooruitzicht dat er in het a.s. weekeinde weer duizen den bouwvakkers komen, lijkt veel goed te maken. COLIJNSPLAAT De toeristen- week in Colijnsplaat (initiatief van de V.V.V. Noord-Beveland, het cen traal buurtcomité Colijnsplaat, de muziekvereniging Wilhelmina en de middenstandsvereniging Colijnsplaat) heeft een bijzonder goede start ge had. De belangstelling voor de zwem wedstrijden en het sprietlopen was bijzonder groot. Ook de discobal- avond was goed bezocht. Het verdere programma. Vandaag: Zeehengelwedstrijd voor de jeugd tot 15 jaar 19 uur; volley balwedstrijd op het sportveld tussen een ploeg van Colijnsplaat en Wisse- kerke; 21 uur optreden van de mu ziektent in de Voorstraat van de Boe- renkapel „De dorsvlegels". Morgen: 24 uur autorally over 40 km. Start vanaf Vissershaven, finish bij de fancy-fair. Daarna dansen m. m.v. de Beierse kapel De Ossekoppen uit Ossendrecht. Donderdag 24 juli: 19 uur Gekos tumeerde voetbalwedstrijd tussen de jeugd van Colijnsplaat en jeugdige toeristen op het voetbalveld. 20 uur Concert in de Voorstraat door de plaatselijke harmonie Wilhelmina en het gemengd koor Harpe Davids. Vrijdag 25 juli: 19 uur voetbalwed strijd tussen een Noord-Bevelands elftal en een Zeeuws. Tijdens de rust muziek van de Goese harmonie Eu- phonia. De baten van deze avond ko men ten goede aan de actie: Sport steunt Zonneveld. 20.30 uur Muzikale rondgang door de beide muziekver enigingen Wilhelmina en Euphonia. 21 uur Gratis dansen in dorpshuis De Brug. De muziek wordt verzorgd door de Varianten uit Hoogerheide. Zaterdag 26 juli: 21 uur Grote mu zikale show op het sportveld te ver zorgen door de Delta-band uit Vlis- singen en een groot Vlissings majo- rettenpeloton. Tevens sluitingsavond fancy-fair en bekendmaking loterij van de mid denstand. De baten zullen ten goede komen aan het uniformfonds van de plaatselijke harmonie. Op 24 juli is het 50 jaar geleden dat Aloïs Verschueren (76) en Em ma Pollet (76) door pastoor Oomen in de parochiekerk van de H. Henri- cus in de echt verbonden werden; Het bruidspaar, geen van beide werd op Clinge geboren, bleef op het dorp wonen. Met hun vier kinderen, waar van de twee zoons in het huwelijk getreden zij-n en de twee dochters in het klooster zijn bij de Franciscanes sen te Breda, kan het een onverge telijke dag worden. Oorspronkelijk was Alois klompen maker en werkte bij zijn vader in het bedrijf. Later nam hij het bedrijf van zijn vader over. Gezien het te ruglopen van de klompenmakerij werd het bedrijf gestopt in 1949 en ging Alois op een textielfabriek wer ken, wat aanvankelijk niet meeviel. De overgang van zelfstandigheid naar het in loondienst werken viel niet mee. Op het dorp is Aloïs een goede be kende. In zij-n jeugd was hij een verwoed schutter. Reeds vanaf zijn dertienjarige leeftijd was hij lid van de fanfare Weldoen door Vermaak. In al die tijd is hij dertig jaar lang spelend lid geweest. Ook bij het feestcomité is hij vanaf de oprich ting een actief lid. En nu woont het gouden bruids paar in de rustige buurt van Rem- brandtstraat. „En toch is het nog druk", zegt Aloïs, „want elke dag gaan we 's middags kaarten. Maar 's avonds zijn we thuis". Op 24 juli wordt het een drukke dag, want dan komen de vele vrien den en bekenden hem feliciteren, Ook de buurtbewoners blijven niet achter in het tonen van hun belang stelling bij deze gouden bruiloft. Sluis Tentoonstelling' In de kelder van het stadhuis werd door burgemees ter P. F. van Hootegem de opening verricht van de schilderijententoon stelling ingericht door Omér van Vosselen uit Beveren Waes (Belgie). Burgemeester Van Hootegem zei in zijn openingswoord dat het nu reeds de zesde keer was dat de heer Van Vosselen in de stadhuiskelder zijn werken tentoonstelde en dat hij met evenveel genoegen als de eerste keer de expositie opende. Verder werd een inleidend woord gesproken door de heer A. Metz, kunstcriticus uit Zwijndrecht. De heer Van Vosselen is voornamelijk portretschilder. Naast de talrijke portretten zijn er echter ook enkele stillevens te be zichtigen. De tentoonstelling is alle dagen geopend, behalve vrijdag. De openingstijden zijn van 10 tot 12 uur en van 14.30 tot 18 uur. Beiaardconcert Het concert, dat morgen (woensdag) gegeven wordt door prof. Ephrem Delmotte, is als volgt samengesteld: 16 uur: 1. Op wandel met Tsjaikowsky; 2. Slaven koor uit „Nabueco", Verdi; 3. Melo dieën van Fr. Schubert; 4. Agnus Dei, Bizet; 5. Violettes Impériales, Scotto; 6. Manon Selectie, Masenet; 7. Gebed voor de Vrede, Strauss; 8. Bekende volksliederen. 20 uur: 1. Menuet, Paderewsky; 2. Wagneriana, E. Delmotte; 3. Herodiade Selectie, Masenet; 4. Panis Angelieus, C. Franck; Villanelle, Delacqua; ,6. Si mes vers avaient des ailes, Hahn; 7. Bekende volksliederen. Bevordering Met ingang van 1 juni 1969 is mej. A. E. F. Doolaege bevorderd tot klerk ter gemeentese cretarie van Sluis. Biezelinge Afscheid ds. Sieders Zondag 27 juli hoopt ds. A. Sieders afscheid te nemen als predikant van de Herv. Gemeente van Biezelinge. Zondag 10 juli hoopt hij dan zijn intrede te doen in Kootstertille (Fr.). Vanaf 1961 is ds. Sieders in Biezelinge predikant ge weest. Tevoren was hij vicaris in We meldinge. Gedurende de tijd dat Bie zelinge geen eigen predikant heeft zal ds. Venema van Wemeldinge consu lent zijn. Kapelle Operatie Bamboes De jeugd werkcommissies van de Herv. e-n Ge ref. Kerk in Kapelle hebben besloten eind augustus of begin september weer de actie Bamboes te organise ren. Dat is een openbare verkoping van huisraad, antiek, boeken, speel goed, grammofoonplaten enz. die ge schonken zijn. Aan de inwoners van Kapelle is gevraagd om alls wat men missen kan, beschikbaar te stel len voor deze aktie, die reeds twee keer eerder is gehouden en toen een groot succes werd. Schore Aanrijding Op de westelijke Kanaalweg zijn in de bocht die leidt naar rijksweg 58, twee personen auto's, resp. bestuurd door C. K. uit Schoore en T. V. uit Yerseke met elkaar in botsing gekomen. Beide auto's werden zeer zwaar beschadigd en moesten worden weggesleept. Het ongeluk ontstond doordat C. K. uit Schoore de bocht te veel naar links nam en tegen de hem tegemoet komen-de personenauto, bestuurd door T. V. uit Yerseke, reed. (Van onze correspondent) Gistermiddag was de elfjarige Pe ter Coppejan de 100.000ste zwembad- bezoeker in Middelburg. Voor deze mijlpaal was een afvaardiging- van het gemeentebestuur naar het bad gekomen. De heer J. Scholten over handigde de jeugdige zwementhou- siast een waardebon van veertig gulden en bovendien een abonne ment voor het volgende seizoen. Drie dagen eerder dan vorig jaar kwam de 100.000ste bezoeker bin nen- Het zwembadpersoneel werd ook bedacht met een waardebon. Mevrouw M. Hubrechtse, die veer tien jaar lang aan de kassa in het zwembad heeft gezeten, kreeg bo vendien nog een bloemstuk aange boden. Daarna werd er een zeer kort feestje gebouwd Dit in ver band met de enorme drukte. Het nieuwe overdekte zwembad, dat aan de overkant ligt, schiet als een pad destoel uit de grond. Men is nu be zig aan de helling van de bodem van het diepe bassin. Daarna gaat men de muren metselen en kunnen de Middelburgers de bouw steen voor steen gaan volgen. Westkapelle Door de WV Westkapelle werd een wedstrijd georganiseerd in' het maken van zandfiguren. De leiding was in handen van de heer A. Huibregtse. Een jury had de moei lijke taak om de punten te verdelen. Dp belangstelling voor deze wed strijd was bijzonder groot en jong en oud vermaakten zich uitstekend. De uitslag: Reus en klein Duimpje 52 p., eerste prijs; Mijnheer de Uil 48 p.. tweede prijs; Apollo project 47 p., derde prijs. De heer A. Huibregtse, secretaris aan de VW Westkapelle, deelde de prijzen uit. Viswedstrijd De hengelsportver eniging Westkapelle hield 'n viswed strijd in de Kreek voor de leden en voor vakantiegangers Hieraan werd door 45 hengelaars deelgenomen. Er bestond veel belangstelling ook bij de niet-vissers. De prijzen werden gewonnen door 1. C. Voeten, 3 vis sen 503 punten, 2. A. Voeten, 5 vissen, 18 punten, 3. E. Vrancken, 2 vis sen, 309 punten, 4. L. Hurkmans, 1 vis, 291 punten, 5. K. Faasse, 1 vis, 288 punten. VVV lampionoptocht De VVV heeft, in samenwerking met de mu ziekvereniging OKK, een lampionop- 'tocht georganiseerd. Honderden kin deren deden mee aan deze optocht, waarvoor veel belangstelling bestond. Alle kinderen kregen van de VVV een vlaggetje. Op 't Marktplein werd de stoet ontbonden, waarna de mu ziekvereniging nog enkele nummers ten gehore bracht. Van 28 juli t.m. 1 aug., wordt er in Vlissingen een jeugdvakantieweek georganiseerd. Vijfenveertig leden van de Middelburgse kweekscholen en opleidingsscholen voor kleuter leidsters, zullen voor leiding zorgen. Op zes plaatsen in de stad, kan de jeugd terecht voor sport en spel. Bij slecht weer gaat men overdekt wer ken. Er staan diverse evenementen op het programma, o.a. een bezoek aan de marine, aan een klompenfa- briek en een drukkerij voor de wat oudere kinderen. Verder geeft men filmvoorstelingen, poppenkast, speur tochten en wat al niet meer. Deze week wordt ook georganiseerd voor de „toeristenkinderen". Vanaf zes jaar is ieder kind welkom. ZiiRICH (ANP) De internatio nale voetbalfederatie heeft in een brief aan het Internationaal Olym pisch Comité laten weten, het besluit voortaan bij de Olympische Spelen in plaats van zestien nog slechts acht landen toe te laten, te verwerpen. De FIFA meent, dat het IOC-besluit in strijd is met de statuten van de fe deratie en stelt voor een vergadering te houden om het probleem te be spreken. Het IOC houdt vol dat de FIFA wel degelijk is geconsulteerd, namelijk op 3 juni, toen voorzitter Avery Brundage in Lausanne een vergade ring van internationale sportorgani saties toesprak. Doch de secretaris van de FIFA beschouwt een derge lijke algemene toespeling niet als een serieuze probleemstelling. Na de bijeenkomst van het IOC in Warschau, waar alle leden voor in krimping van het aantal landen in het voetbaltoernooi stemden, ver klaarde de FIFA de beslissing in deze zaak over te laten aan het organisa tiecomité van de Olympische Spelen 1972 in Miinchen. ELSEVIER NEDERLAND N.V. te Amsterdam en Focus N.V. te Haar lem hebben meegedeeld dat de al enige tijd lopende önderhandelingén over de opname van Focus in het El- sevier-concern tot volledige overeen stemming hebben geleid. (Van onze correspondent) 's-HERTOGENBOSCH De afde ling Noord-Brabant van het warm bloedpaardenstamboek, de Vereni ging tot bevordering der Lamdbouw- tuigpaardfokkerij in Nederland (V.L. N.) heeft te 's-Hertogenbosch haar cenrale premiekeuring van jonge fokmerries gehouden. 0D deze C-K. komen bijeen de beste van die merires die hiervoor op de voorafgegane lo kale keuringen zijn aangewezen. Er worden o.a. de hoogste exterieur- predikaten „kroonmerrie" aan de besten der stermerries toegekend door de leiding van de VLN. Noord-Brabant-Zeeland is in de laatste jaren uitgegroeid tot de grootste afdeling der V.L.N., met meer leden en met paarden die voor die van de vroegere leidinggevende afdeling Gelderland niet meer onder doen. In de warmbloedfokkerij is in de laatste jaren het een en ander ver anderd en dit kwam op deze keuring goed tot uiting Naast de vele paar den van het Gelders type waren er tuig- en rijpaarden en reeds ettelijke -van het sportregister-type. De mer ries van het Gronings type, vroeger het landbouwpaard per excellence in de warmbloedwereld, is nog slechts schamel vertegenwoordigd en dan van een moderner type dan vroeger, meer hellend naar het rijpaard. En om dit alles te onderschrijven was er naast het keuren van de mer ries een rubriek rijpaarden onder de zadel. Een pracht demonstratie van landelijke ruiters met hun V.L.N- paarden, merries maar ook ruinen. Deze laatste demonstratie sloeg wel erg in. Langs reed P. Voskens, Til burg, op de 9 stermerrie Bienvenu (Siegfried, M. een kroon) aan de spits doch hij werd door mej. E. Mikkers (Eindhoven) op haar 4-jarige ruin Gi lean (v. Nicolas) naar de tweede plaats verwezen. Derde werd T. de Crom te Maarheeze op de Trakehner Cavalerist (8). vierde W. Petter te Roosendaal op de 6-jarige ruin E. Jupiter, zoon van Cornet en een Gel derse moeder Maar genoeg. De top van de keuringen van stamboekmerries werd gevormd door de kroonkeuring. Van 30 kandidates werden 14 stermerries tot kroonmer rie bevorderd. Uit het westen waren daarbij de 4-jarige vosbles Ginosa, v. Charmeur, van W. v. d. Brand te Haarsteeg, Gelders type en van het type tuigpjaard de heel mooie bruine Fresia, v. Helmar, 5j, Gelderse van M. G. Bruijnsters te Breda. De één-, twee- en driejarige mer ries van het Gelders-, het rijpaard-, het tu-igpaard en het sportregister- type, alsook de Groningse kwamen wel vooral uit het oosten der pro vincie. Van het sportregistertype werd kampioene de tweej. vos Inee- mar-a, v. Talisman, f.e. C.J Kouwen- berg te Woensdrecht tegen o.a. driej. schimmel Hagar, v. Abgar (Eng. volbl.) f.e. H. Cools te Berkel- Enschot. Alle andere hoog- of liefst aan de kop geplaatste merries zijn uit het oosten der provincie. De belangstelling voor de keurin- was goed en de plattelandsjongeren waren na afloop vol lof over het ge beuren, vooral ook over de demon stratie onder de zadel. Noord-Brabant-Zeeland heeft deze dag bewezen heel mooie moderne warmbloedpaarden te bezitten De ommezwaai van landbouw naar meer sportpaard zal ongetwijfeld on ze warmbloedfokkerij een goede toe komst opleveren. PETER REMIJN uit Goes ein digde als derde in een nieuwe lingen wedstrijd in het Belgische Dentergem. De koers ging over een afstand van 75 kilometer. JANUS RAAS mocht maandag in het Belgische Damme de bloe men in ontvangst nemen. Voor de koers over 55 kilometer ver trokken 35 renners. Raas finishte met één minuut voorsprong. De Graaf uit Sluis werd zevende en Ossewaarde uit Wolphaartsdijk zeventiende. HENNY GIJZEL uit Heikant is zondag in een nieuwelingen- koers in het Belgische Kallo als tweede geëindigd achter de Belg Van de Putte. Kees Bal legde be slag op de negende plaats, net voor Boekhout (10) en De Waal (11). BRUSSEL (ANP) Op de trap pen van de rotonde van het paleis van Laken heeft koning Boudewijn maandagmiddag de winnaar van de Ronde van Frankrijk, Eddy Merckx ontvangen. Merckx, vergezeld van zijn vrouw Claudine, zijn negen ploeggenoten en ploegleider Guillau me Driessens, schonk aan het begin van het onderhoud koning Boude wijn zijn laatste gele trui die hij zon dag op de wielerbaan van Vincennes in ontvangst nam, een gebaar dat de Belgische vorst getuige zijn dank woord op prijs stelde: „Ik had nooit verwacht zulk een mooi geschenk te ontvangen". Achter de hekken van het paleis hadden zich zo veel sup porters verzameld, dat de vier wa gens met de renners zich slechts met veel moeite een weg konden banen. OPENBARE BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van de gemeente Breda brengen ter open bare kennis, dat zij voornemens zijn een vergunning te verlenen aan: 1. Drs. C. B. A. Kramers, wonende te Breda, Ruusbroecstraat 3, tot het bouwen van een woning op het per ceel Hogendries 7; 2. de heer A. A. M. Bogers, wonen de te Breda, Jacob Catssingel 101, tot het gedeeltelijk slopen en uitbreiden van een bedrijfsruimte ten behoeve van een verpakkingsindustrie op het perceel Haagweg 285-287; 3. de heer A. Th. Krijnen, wonende te Breda, Fatimastraat 82, tot het bouwen van 9 eengezinswoningen, 2 garagebergingen en 7 bergingen op de percelen Fatimastraat 120-122 tot en met 186; 4. Esso Nederland N.V., gevestigd te 's-Gravenhage, Zuid-Hollandlaan 7, tot het bouwen van een service-sta tion op het perceel Cornelis Floris- straat 40. Aangezien bovenvermelde bouwplan nen niet in overeenstemming zij-n met de ter plaatse geldende uitbreidings plannen zullen de vergunningen ver leend worden met toepassing van ar tikel 20 der wederopbouwwet. Belangstellenden kunnen hun bezwa ren gedurende tien dagen na heden schriftelijk kenbaar maken aan het gemeentebestuur en gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie, af deling volkshuisvesting, Catharina- straat 16, inzage nemen van de bouw- aanvragen met bijbehorende beschei den. Breda 12 juli 1969 Burgemeester en wethouders voornoemd, Merkx, burgemeester Van den Dam, secretaris. Morgen, woensdag 23 juli: Hais, weert 8.31 en 20.59 uur, Bergen Zoom 9.16 en 21.34 uur, Made-Dri®. melen 12.09 en 00.16 uur, Terneuzq 8.04 en 20.32 uur, Vlissingen 7.34 e 20.04 uur, Wemeldinge 9.06 en uur. iSfcX» TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis Grafisch werk van Picasso Rijksarchief: „Zeeland en de Dordtse Synode" Zeeuws Museum: Schilderijen q beeldhouwwerk van Herman Goe. ther en Cora van Citters ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis: Werken van Jo, But en Baron R. de Meester g Betzenbrouck SLUIS Raadskelder: Schilderijen van Omer van Vosselen WESTDORPE Galerie Troutzaerte Beeldhouw werk Frans Cox VLISSINGEN De Ruyterschool 1417 en 192] uur Werken van „De Zeeuwss Kunstkring" DIVERSEN MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwals: Geopend van 922 uur GOES Landbouwcentrum, Westsingel 1012 en 1416 uur Spreek® Voorlichtingscentrum Huishoudini en Gezin (tel. 01100-6440) CLINGE 14.30 uur Koers voor amateurs J. de Vilder 14.30 uur Schieting St.-Cecilia GROEDE Gemeentehuis 19 uu Raadsvergadering TONEEL, FILM, CONCERT ENZ GENT Astrid Zorro, da rebel, a.l. Normandie De wereld beeft. 14 Agora Shalako, 18 j. Majestic Charade, 18 j. Metro Ontvlucht met de dood, 181 ANTWERPEN Rex Onder het teken van de stiei, 14 jaar Forum De 7 Texans, 14 j. Pathé Norman bankier, 18 j. Odeon Z, 14 j. Rubens Het goud van Mackenm, 14 jaar Astrid Sissi, a.l. Quellin Jungle boek, a.l. Ambassades (B)engelchen, 14 TENTOONSTELLINGEN MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis Grafisch werk van Picasso Rijksarchief: „Zeeland en de Dordtse Synode" Zeeuws Museum: Schilderijen ei I beeldhouwwerk van Herman Got ther en Cora van Citters ST. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis: Werken vanJ But en Baron R. de Meester Betzenbrouck SLUIS Raadskelder: Schilderijen van Omer van Vosselen WESTDORPE Galerie Troutzaerte Beeldhouw werk Frans Cox VLISSINGEN De Ruyterschool 1417 en 19—211 uur Werken van „De Zeeuwse Kunstkring" DIVERSEN MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwatt: Geopend van 922 uur CLINGE J. de Vilder 15 uur Schieting St.-Cecilia TONEEL, FILM, CONCERT ENZ.| GENT Bioscopen als onder vandaag ANTWERPEN Bioscopen als onder vandaag Opg. voor deze rubriek: tel. 011"' 7438 of Postbus 116 in MiddelW KOM WE ZULLEN U helpen die KAR WEEG IN OBOE TE beengen (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Slechts schoor voetend is de Middelburgse raad maandagmiddag akkoord gegaan met een voorstel van b. en w. om in de gemeente een onderzoek te laten in stellen naar de waardering van de bevolking van het „woonmilieu". Het argument van het college, vertolkt door burgemeester mr. J. Drijber, dat het hier om een Initiatief ging van de gemeente Vlissingen waar eveneens een dergelijk onderzoek zal worden verricht binnen het kader van de dubbelstadgedachte en daar om alle steun verdiende, bleek voor de meeste raadsleden niet direct van doorslaggevende aard. De heer ir. J. Mol (PvdA) meende, dat op deze wijze de vrijheid van de raad wel wat werd ingeperkt. De heer drs. H. Hietkamp (CHU) wees erop, dat dit nu al het derde onder zoek op dit terrein in Middelburg was, waaraan de raad, binnen een half jaar, zijn goedkeuring zou moe ten hechten. Hij betwijfelde ook of de gekozen weg, het onderzoek zal worden verricht door de Nederlandse Vereniging van Gemeenten, wel de juiste was. De heer Hietkamp her innerde eraan, dat de twee andere onderzoeken, in Nieuw- en Sint Joos- land en hef onderzoek door de vrou wenadviescommissie voor de woning bouw de stichting Zeeland te hulp was geroepen. De heer Drijber antwoordde hier op, dat de stichting thans „vol" zit en geen opdrachten meer kan aan vaarden. „Als we de dubbelstad van de grond willen krijgen, moeten we binnen dit kader niet tegen een voor stel stemmen als we er voor kunnen zijn", zo voegde de heer Drijber daar aan nog toe. De raad verleende voorts een kre diet van bijna 7,5 miljoen gulden voor de aanleg van de verbindings weg Middelburg-Zuid-Rijksweg 58. Drs. M. de Bruijne (AR) vroeg zich ai of het niet raadzamer was, gezien de hoogte van het bedrag, eerste ze kerheid te krijgen over de bereid willigheid van de minister om op alle posten de door Middelburg verlangde subsidie te verstrekken. Wethouder W. Baars antwoordde, hierop, dat het vooroverleg met Economische Zaken |op dit punt „groot vertrouwen" had den geschonken. Met alleen de stem van de heer lol tegen ging de raad ook akkoord net een wijziging van de verkeers lichteninstallatie aan de Stations- brug. Ofschoon een aantal raadsleden aanvankelijk tegen waren, omdat zij meenden, dat de brug toch een „bottle neck" zou blijven, bleken ze toch gevoelig te zijn voor het argu ment van burgemeester Drijber, dat °P deze wijze toch een redelijker „distributie van seconden", vooral voor de bewoners van Zuid, kan wor den verkregen. Wan een onzer verslaggevers) HANSWEERT Aan een dijk bij aezeiingse Ham zijn de stoffe- Iresten gevonden van de ver- lste C.G. Beene. Het is de schip- Ia V?,n bet binnenvaartschip „De li rco dat op 7 december vorig 17 na een aanvaring met het aonten8 zeeschip „Titanic" is ge- ldi?n„ Ve de schiPPer kwamen bij val om bet leven zijn echt- ld„ en dochterte, die al gauw na I ramp werden gevonden. Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door het K.N.M.I. op maandag om 18.00 uur: Zonnig. Warm Ien een tot zeer warm en Kleme kans op onweer. |middeldVov^itMC]lte,n 1x1 ciifers 2e' I Vonr- Nederland. Wen nnm 1 tot 5 graden Itteer gradlïTu max--temp.: 4 of leen drop* ln no"naal; kans op Uur: 95 !L i ,e van minstens 12 brf procent geh8el 17 tot 14 r^dag: aantal uren zon: ldon bovenr, min.-temp.: 1 tot 5 gra- |of meer graden"? max.-temp.: 3 BarcHeSWEERlNEÜROPA rfdo* licht bew. 30 50rdeaux zwaar bew. 26 „rankfort onbew. 31 ^etiève zwaar bew. 25 prenoble cht bew- 28 r°earno zwaar bew. 27 Madrid onweer 31 Malaga 'lalf bew. 39 Nice onbew. 32 parjjs zwaar bew. 29 Nome licht bew. 27 w.enen onbew. 29 Zurich zwaar bew. 23 onbew. 26 dl d< H ei ei gi g€ Si in di Z\ on m ra sc Pc ge ha (is di( dr mei vai Tc gil de De zoi ve va doi n stui van Gri bez een geg dag ged de Z van aan brie en 1 uiti: ove; ter gen

de Stem | 1969 | | pagina 2