iCTGEZIN Jachtbedrijf bouwt slanke jachten voor dikke beurs Geluidshinder door nieuwe dancing Veel goedkope zwarte bessen strop voor telers Verkeersslachtoffer niet geholpen: f 75,- boete 1 Gent op een na grootste universiteit in België Schoon zwembad Raad Zuidzande verleent subsidies ZWARE SCHADE BIJ BOTSING TE KORTGENE Nieuw appelseizoen begint Krulbollen in Oostburg KOERSEN IN CLINGE EN PHILIPPINE Tl elaars ierlieden lerlieden ïrSieden iSTIJN IJzendijke >lden Earrings The Shoes N.V. 1 Exploitant Onderzoek Politierechter Middelburg Onder invloed Philippine Clinge fli a.s. hopen LAPOET en IFORT-VAN WAES teinkinderen hun 50-jarig hu- een H. Mis uit dankbaarheid i in de parochiekerk. Iliciteren van 15.00 tot 16.00 „Oudt Raedhuys", Westdorpe. 11969. DE STEM VAN MAANDAG 21 JULI 1969 '25 juli a.s. m.m.v. >RIJF SAS VAN GENT la |)r VERNAEVE N.V. Zuidstraat Tel. 01158-1501. Inderbescherming zoekt |8 jr, waar zij regelmatig een brengen. (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS De snel groeiende Jachtwerf Frans Maas N.V. in Bres kens doet het niet gauw voor minder. Men moet er honderdduizend tot driehonderdvijftig duizend gulden neertellen voor een „scheepje". Die schepen, prachtige zeewaardige jach ten, zijn er dan ook naar. De duurste, hoe kan het haast anders, zijn in de regel voor Amerikaanse klanten. De kopers komen van heinde en verre: Engeland, Frankrijk, België, vooral ffest-Duitsland en er is ook wel eens een jacht voor Nederlandse opdracht gevers. Al even variabel is het milieu waar uit de opdrachtgevers afkomstig zijn. Onder de opdrachtgevers zijn fabri kanten, artsen, „hoge" regeringsfunc tionarissen, maar ook iemand als de vermaarde dirigent Von Karajan, die bij de Maas een jacht liet bouwen van het succesvolle „Tina"-type. Dit schip is een van de best verkochte uit de jaarproduktie van nu reeds dertig schepen. Het beste verkoop argument van de „Tina" van Ameri kaans ontwerp is zijn bewezen „klas se" in de zeilraces. Zo werden met jachten van dit type in de afgelopen 'tijd reeds tweemaal de „One Ton Cup"-races gewonnen. Vele van die nieuwe jachteigenaars komen echter nooit aan een race toe, eenvoudig omdat ze het niet ambië ren of omdat men er de durf of be kwaamheid, dikwijls beide, voor mist. Dan wordt het magnifieke zee schip dikwijls meer tot een woonboot, die zich nu weer eens in deze en dan weer in gene jachthaven ophoudt. De jachtbouwers krijgen vaak al bij het eerste gesprek kijk op de bedoelin gen van de zeelieden in spé. Gaat de belangstelling het meest uit naar het interieur is er koud en warm stro mend water, een gerieflijke keuken'/ of komt men met harde eisen voor wat betreft de zeewaardigheid op ta tel. Er wordt aan de wal in Breskens door de „kenners" wel eens gegnif feld, als ze zien hoe de kersverse be manningen met hun speelgoed om gaan. Het kan de kopers echter dik wijls niet kwalijk worden genomen, „ffe hebben hier wel eens iemand j die kwam recht uit het Duitse [te en had buiten zijn -nog nooit water gezien. loch wenste hij zonder omwegen een Segelschiff". Die hebben we in het begin de helpende hand moeten toe- steken", zo vertelt men op de Bres- iense werf. De scheepsbouwers wordt echter ook weer een riem onder het hart gestoken, wanneer een dankbare ko per i'an „ergens" ter wereld meldt rat hij met zijn schip uit Breskens us eerste een finishlint heeft door gevaren. Het wordt de opvarenden ook steeds gemakkelijker gemaakt. De motoren worden sterker en be trouwbaarder; de rompen worden steeds meer uit meer soliede en roestvrije polyester vervaardigd; driekwart van de schepen is al uitge rust met een dieptemeter, een snel heidsmeter en een radiopeilinstallatie en soms zelfs met radar en een auto matische piloot. Eén ding, daar wijzen de scheeps bouwers op, is niet te bouwen. Dat is "et eigen verantwoordelijkheidsge voel van de pseudo-schippers. Als dat L» -J3 moet dikwijls de reddings boot uitkomst brengen. (Van een onzer verslaggevers) Gent De rijksuniversiteit te wen I Jaar °°k een aantal Zeeu- ernntrf ®rt i3 op een na de enn™ uruyersiteit van België- De len -„e van het aantal studen- uit hot"1 3 .ELU.G. blijkt duidelijk llair z®luist. verschenen jaarver- statint?1? «dienst voor hogeschool- ting" Van de universitaire stich- demn„0nPveer 45'000 Belgische stil den We per 1 februari 1969 ston- univm?®tS?lreven bii de zes grote to rQ t (de Rijksuniversiteit, Univo? <.en.te Buik, de Katholieke en r„, Beuven Nederlands teit RUVen, ^ns' de Vrije Universi- Frinsi Nederlands en Brussel Kathn T31611 als v°lgt verdeeld: 1. kahoheke Universiteit Leuven Gent oom .'0?" 2' Rijksuniversiteit Cathnii studenten; 3. Université ten- 4 tt6 Bonvain 9617 studen- les 69rn"lversité Libre de Bruxel- teit 1 niiS c^"?ten' 5' RÜksuniversi- (kdversiteit t nstudentenl 6. Vrije ten. te Bmssel 1416 studen- BelgtX f5bruari is het aantal sen tot 10 037ntHtte Gent g6Ste" tearsstutW aantal eerste jaarversla? a1 eveneens in het voor de ®,.st nd vermeld, bedroeg Rüksimi, ülvterse universiteiten: 1. K«hol"éke T'T -11 te Gent 26692- 3 Uhiierdté Cotweit LeUVen 2613; 1601- 4 p", cathohque te Louvain 1522- s n„ su.n!versiteit te Luik 'es I493 BVpSï'e Bibre de Bruxel- sel 369. 1Je Universiteit Brus- (Van onze correspondent) KAPELLE Het warme weer van de laatste dagen heeft het rijpings proces bij de zwarte bessen in Zee land aanzienlijk versneld. Het gevolg is dat de telers overal bezig zijn met de pluk van dit produkt en dat er grote aanvoeren zijn op de fruitvei lingen. Het is voor de zwartebessentelers echter geen goed seizoen, want zij hebben wel een behoorlijke produk- tie, maar de prijs is veel te laag om van een rendabele teelt te kunnen spreken. Tijdens de eerste aanvoer- dagen van de zwarte bessen werd rond f 1,30 per kg betaald, maar op het ogenblik is deze prijs teruggelo pen tot rond f 1,02 per kg. Dat bete kent, dat de teler maar de helft krijgt van wat hij zou moeten ontvangen om van een redelijke teeltbeloning te kunnen spreken. De veilingen van Goes en Kapelle hebben op het ogenblik de grootste aanvoeren. Hoeveelheden van 20-30 ton per dag zijn hier geen uitzonde ring en dat zal nog wel enige dagen doorgaan. De zwarte bessen gaan. allemaal naar de fabrieken die ze nodig hebben voor de sapbereiding. De fabrieken krijgen echter op het ogenblik zeer veel bessen aangebo den, niet alleen uit ons land, maar ook uit het buitenland en deze bui tenlandse bessen worden ook tegen zeer lage prijzen aangeboden. Het vorig jaar lag de prijs van dit produkt rond f 1,80 per kg. Dat was toen ook al te weinig om van een ren dabele teelt te kunnen spreken, maar nu zit het wel helemaal zwaar fout en is de teelt een zware tegenvaller voor de telers. Het aantal zwartebessentelers is de laatste jaren onder invloed van de ongunstige teeltuitkomsten reeds sterk teruggelopen. De veiling in Ka pelle had in 1963 nog 376 aanvoerders van zwarte bessen en in 1968 was het aantal aanvoerders van dit produkt bij deze veiling teruggelopen tot 194. De gang van zaken in dit seizoen maakt dat er ongetwijfeld opnieuw telers af zullen vallen. Ondertussen worden op de proeftuinen en ook wel in de praktijk op uitgebreide schaal proeven genomen met het mecha nisch oogsten van zwarte bessen, want het zijn de plukkosten die de teelt van dit produkt zo duur maken. SCHOONDIJKE De vernielingen in het zwembad, waarover nogal wat verontrusting bestond behoren weer tot het verleden. Aan het rasterwerk werden ernsti ge beschadigingen aangebracht. Het water werd bijzonder vervuild, door dat allerlei voorwerpen en afvaj in het bad werden gesmeten Het gevolg was hiervan dat de rio lering verstopt raakte en de water pomp volledig werd vernield. Om deze vernielingen tegen te gaan, be sloot het gemeentebestuur een schrij ven uit te laten gaan aan alle ou ders met het verzoek hun kinderen erop te wijzen dat hun baldadigheden vaak nare gevolgen zouden kunnen hebben- Er zijn diverse gevallen bekend, dat er stukken glas en andere scherpe voorwerpen oD de bodem van het bad beland zijn. Dit verzoek van de gemeente schijnt zijn vruchten af te werpen, want mo menteel komen er nog weinig mel dingen binnen van baldadigheden en de hier bijkomende ongevallen. Slanke rompen groeten in fa briekshal. (Van onze correspondent) ZUIDZANDE Het oranjecomité te Zuidzande heeft van de raad een subsidie toegewezen gekregen van f 400,Dit bedrag zal dan het te kort aanvullen dat,het comité heeft geraamd. De r.k. politiebond St. Michaël kreeg f 25,subsidie. Het oecume nisch Vormingscentrum ontving f 2,50 per persoon. Geen geldelijke bijstand werd verleend aan de Nederlandse Oorlogsgravenstichting. De stichting diende dit verzoek in i.v.m. haar werkzaamheden in het Verre Oosten. De raad was van oordeel, dat, voor zover bekend er geen belanghebben den in Zuidzande en omgeving zijn. Mocht naderhand alsnog blijken dat dit wel het geval is, dan zal de raad zijn beslissing herzien. Bij de rondvraag wees J. Risseeuw (VVD) erop, dat het wenselijk zou zijn dat er een aantal lichtmasten zou komen in de buitenwijken van Zuidzande. De voorzitter, de heer Luteijn, verzekerde het raadslid dat deze kwestie de nodige aandacht zal hebben. (Van onze correspondent) KORTGENE Op de splitsing Oude Provincialeweg - Nieuwe werk- haven Oosterschelde heeft een aan rijding plaatsgevonden tussen 'n met steenslakken geladen vrachtauto, be stuurd door J. van de W. uit Zierik- zee en een vrachtauto met diepvries installatie, bestuurd door C. de K. uit Clinge. Beide wagens liepen aan zienlijke materiële schade op. Het on geluk ontstond doordat de vrachtwa gen met steenslakken op bedoelde splitsing naar links wilde afslaan, daartoe tijdig richting had aangege ven, doch hierop werd verkeerd ge reageerd door C. de K. uit Clinge. In plaats hem rechts te passeren, deed hij dit links, waardoor de auto van J. van de W. in de flank werd aangereden. (Van onze corespondent) ;,Het is dat ik weet dat de jon gens van goeden wille zijn en dat zij al het mogelijke in het werk willen stellen om ons van dit la waai te verlossen; anders had ik al lang een aanklacht ingediend" Dit verkondigt de heer A. Dirkx, een van de mensen die hinder on dervinden van de soinds twee we- k engeopende dancing Sarasani in Retranchement. „Ik hoef echt niet te proberen voor een uur 's nachts te gaan slapen want dat is onbegonnen werk. Ove rigens ben ik de beste vrienden met de klanten en ik ben er dan ook van overtuigd, dat in de toekomst die or gie van beatklanken niet meer onze slaapkamer zal binnendringen. Ze zijn trouwens al enkele malen bij mij thuis geweest om te luisteren hoe erg het is en ze vinden dat dit niet zo door kan gaan". Minder lankmoe dig in zijn oordeel was de heer L. de Vries uit Uden, die zijn vakantie in het oude vestingstadje bij enige fa milieleden doorbrengt: „Het is ver schrikkelijk", zuchtte hij, „dat er in een plaatsje als dit zoiets gebeurt. Je gaat hier toch naar toe om eens lekker een paar rustige weken door te brengen. En wat overkomt je? Als je wilt slapen, word je letterlijk je bed uitgedreund. Laten ze zo'n ding buiten de dorpskern houden. Ik gun best de jongeren hun plezier, maar het moet niet zover gaan, dat de an deren eronder moeten lijden. Ik ben hier bij twee oude mensen in huis en voor hen is het helemaal een bron van ergernis. Als ik in hun schoenen zou staan en hier voorgoed zou blij ven wonen, had ik allang bij het ge meentebestuur mijn beklag inge diend". Een van de exploitanten van de dan cing, die is ondergebracht in een op slagplaats en plaats biedt aan onge-i veer 800 bezoekers, de heer G. de Vries uit Amsterdam zegt: „Ik ben het met de mensen eens dat er wat aan gedaan moet worden en dat zal dan ook zeker gebeuren. We moeten langs het dakspant een isolerend ma teriaal aanbrengen, maar daar zijn wij niet meer aan toegekomen door de weinige tijd die wij tot onze be schikking hadden. Als we het nu op slag zouden moeten doen, kunnen we een paar dagen niet draaien en dat scheelt ons in het hoogseizoen een hoop geld. En we moeten toch ook eten niet waar. Overigens ben ik vol moed wat de afloop betreft. Burgemeester J. Leenhouts bevestig de de woorden van de heer De Vries „We hebben enkele klachten binnen gekregen en ik ben zelf meerdere ma len naar Sarasani geweest om te on derzoeken of de klachten gegrond waren. Vooral op de openingsavond vond ik wel dat het er iets te luidruchtig toeging en op mijn verzoek werden onmiddellijk de luidsprekers ver plaatst. Nou, getuigt dit van goede wil, of niet? Men moet ook bedenken dat de dancing nog slechts in de kin derschoenen staat en dat er nog de nodige ervaring moet worden opge daan. Het is altijd wat. Eerst wordt er geschreeuwd om de een of an dere ontspamningsgelegenheid voor de jongelui. Nu hebben we die en nu krijgen we deze klachten weer". (Van onze correspondent) KAPELLE Volgende week be gint in Zeeland het nieuwe appel seizoen. De provinciale afzetcommis- sie voor fruit besloot om met in gang van dinsdag 22 juli de aanvoer toe te staan van het appelras Yel- low Transparant boven 60 mm. Deze vroege zomerappel neemt in Zeeland niet meer de plaats in van enkele jaren geleden, want er is de laatste jaren nogal wat gerooid en nieuwe aanplant vindt niet mer plaats, maar toch is er vooral in de oudere centra nog een areaal van betekenis. De bomen hangen overwe gend goed vol met vruchten en bo vendien zijn deze no het ogenblik reeds van prima kwaliteit, zodat volgende week op een aanbod van betekenis van goede appelen gere kend kan worden op de Zeeuwse veilingen. De telers mogen enkel de maat 60 mm en opwaarts aanvoeren, omdat de afzetcommissie wil voor komen, dat er te kleine appels met weinig of geen smaak op de markt zouden komen. Omdat er anders nog geen appels beschikbaar zijn, wordt aangenomen dat er een goede vraag zal zijn naar de primeurs van de Nederlandse appeloogst 1969. Het vo rig jaar werd de aanvoer van Yel low Transparant in Zeeland vrijge geven op 23 juli. (Van onze correspondent) OOSTBURG De Oostburgse V. V.V. heeft de toeristen die momen teel in de omgeving van Oostburg vertoeven in de gelegenheid gesteld eens uitvoerig kennis te maken met of actief mee te doen aan de in west Zeeuwsch Vlaanderen zo populaire folkloristische sport het krulbollen. In totaal namen er tien ploegen deel. Elke ploeg bestond uit een toe rist, een Oostburgse ambtenaar en een Oostburgse middenstander. Op deze wijze hebben toeristen die nog nooi; van dit spel hadden gehoord, hun krachten gemeten met de meer ervaren beoefenaars. Na afloop reikte de heer M. A. Aalbregtse, erevoorzitter van de V. V.V., de prijzen uit. De eerste prijs bestond uit een zilveren bol-medaille, een bronzen medaille ontvingen de tweede prijs-winnaars, de derde prijs was een zilveren lepeltje, terwijl een doos gebak naar de vierde prijswin naars giiïg. Ie prijs: 1. A. Thyk, Wapserveen (Dr.) J. Thyen, Oostburg en J. Ver hulst, Oostburg, 2e prijs: J. Frans, Rotterdam, B. Sclirier, Oostburg, F. Brevet, 3e prijs: mej. M. Sael. Am stelveen R. Merrelaar Oostburg, J. Jongeneel, 4e prijs J. Thyen, Bat- serveen, M. Verkruysse, M. Hof man. Wedstrijdleider was J Rieteco uit Oostburg. Op donderdag 21 juli zal nog een propagandawedstrijd wor den georganiseerd. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Incorrect op treden in het verkeer, zoals de of ficier van justitie, mr H. Sprey, het formuleerde, kwam de 22- jarige kraanmachinist A. M. uit Aagtekerke voor de politierechter te Middelburg duur te staan. Hem was ten laste gelegd dat hij, nadat hij een jongentje op een fiets bij 's Gravenpolder had aangereden, was doorgereden. De machinist had aan het ongeval zelf geen schuld, zo stelde politie rechter mr. P. van Empel ter zit ting vast, maar hij had zich na de aanrijding niet bekend gemaakt en dat leverde een strafbaar feit op. Wel had hij aangeboden het jongetje, dat een beenbreuk had opgelopen, naar zijn huis, dat 300 meter van de plaats van het ongeval lag, te bren gen. Een neefje van het slachtoffer tje vond dat niet nodig. De officier van justitie dacht er anders over. „Het was een kleine moeite geweest even mee te lopen", vond hij. Hij eiste een geldboete van 75 gulden. De politierechter vonniste conform. Heeft de man de startmotoren ge stolen of heeft hij ze alleen maar verstopt? Dat was de vraag in de zaak tegen de tractor-chauffeur S. R. uit 's Gravenpolder. Hij was, zon der zich te melden, op het terrein v-an een autosloper aangetroffen, waar hij, naar zijn zeggen, op zoek was naar twee goede startmotoren. Deze waren door R. reeds uit de au to's gesloopt en werden onder een stapeltje hooi aangetroffen. Naar de mening van de officier van justitie was dat voldoende om voltooide dief stal bewezen te achten. De politie rechter hield het op wegstoppen en veroordeelde verdachte tot een geld boete van 100 gulden, de helft van het geëiste bedrag. Voor het rijden onder invloed werd de vertegenwoordiger F. uit Bier vliet, conform de eis, veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf, waarvan een week voorwaardelijk, toezicht van het Zeeuws consultatie bureau voor alcoholisme en een ont zegging van de rijbevoegdheid voor twaalf maanden. De wegarbeidar H. V. uit Aarden burg, die, onder invloed rijdend, een aanrijding had veroorzaakt, werd veroordeeld tot drie weken hechte nis, waarvan een week voorwaarde lijk, anderhalf jaar ontzegging en een geldboete van 150 gulden. De Haagse vertegenwoordiger J.' V. die eenzelfde feit had gepleegd en daarna was doorgereden, hoorde een week hechtenis, een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid en 150 gulden boete tegen zich eisen. Gelet op de moeilijke omstandigheden in T.'s werkkring, bracht de politierechter de ontzegging terug naar negen maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk met aftrek van de tijd dat hij zijn rijbewijs al heeft moe ten missen. (Van onze sportredactie) PHILIPP1NE-CLINGE Vandaag en morgen wordt er in Zeeuwsch- Vlaanderen door de amateurs ge koerst. Vanmiddag is eerst het mos seldorp Philippine aan de beurt. Na de sucesvolle Delta-rit (nieuwelm: gen) treedt het plaatselijke comité vandaag opnieuw op de voorgrond met een aantrekkelijke koers. De ron de wordt voor de vierde maal, ter gelegenheid van de kermis gehouden. De 78 ingeschreven renners dienen 40 ronden van 2,5 kilometer af te leggen. De start en finish zijn aan de Visserslaan, vervolgens Laureyn- straat, Mosselpolder, Kasteelstraat, Visserslaan. De winnaar van het vorige jaar, de Belg René Vercauteren zal zijn pres tatie van het vorige jaar niet kun nen herhalen, omdat hij voor de Bel gische selectieploeg elders zijn ver plichtingen dient na te komen. Wel zullen in Philippine van start gaan Legierse (winnaar van Olympia's Tour), Van der Donck (uitblinker in diverse klassiekers en teruggekeerd uit de Ronde van Roemenië). Verder zullen de volledige ploegen van Tri- co-Nnble en Toyota vertrekken. De Ronde zal een internationaal tintje ln-ij gen, dank zij de twee Engelse deelnemers Millward en Pettite. De star* is om 14.30 uur. Morgen vormt het vriendelijke grensplaatsje Clinge het middelpunt der wielerliefhebbers. Om half drie wordt daar aan meer dan 60 ama teurs aan café L. de Vos in de Gra venstraat het vertrek gegeven, al waar trouwens ook de kalklijn voor het laatst door de renners overschre den zal dienen te worden, alvorens de winnaar van de Kermisronde van Clinge bekend zal zijn. Het parcours is dit jaar lichtjes gewijzigd. Alvo rens de renners op het bekende par cours Gravenstraat, Kennedylaan, Beatrixstraat, Kon. Julianastraat aan hun 105 kilometer lange traject (75 ronden) zullen beginnen, zal de kleurrijke wielerkaravaan de wijk Zeegat met een bezoek vereren. Een attractie voor de renners is, dat zij op het boerenerf van de familie P. Maenhouf een rondje zullen maken. Aan de start te Clinge zal het keur korps van de Zeeuwse wielerwereld verschijnen, waaronder de drie eer sten van het Zeeuwse kampioenschap Kisner, De Vrieze en Van Campen, alsook v. Poucke en Vonck. Verder Spetgens uitstekend op dreef de laatste tijd en geselecteerd voor de Ronde van Schotland. Ook Ouwer- kerk, Koeken en de gebroeders Lie- brechts behoren tot het sterke deel nemersveld. aceersRngiHiai Uitsluitend Personeel gevraagd Suikerwerkfabriek omge ving Rotterdam vraagt een medewerker voor de afdeling kokerij. Goede treinverbin ding, voor geschikte kracht goede vooruitzichten. Brieven met vermelding van leeftijd etc. onder letters WHR Nijgh Van Ditmar, Postbus 830, Rotterdam. Jongelui, let eens op de adver tentie van komende dinsdag waarin alle bijzonderheden voor een opleiding tot bedienings man in de procesindustrie staan vermeld. Dagelijks kun je wanneer je nog geen 18 jaar bent, inlichtingen hierover ver krijgen bij onze afdeling Per soneelszaken N.V. Bierbrouwe rij „De Drie Hoefijzers'' Ceres- straat 13 B'reda (Tel. 01600- 24241. Bruynzeel N.V. Bergen op Zoom geeft gelegenheid tot een informatief gesprek op dinsdag 22 juli 1969 van 15.00 tot 21.00 uur in café „Het Anker" te Putte. Personeel aangeb. Jonge vrouw 39 jr. R.K. z.z.g. g. in KI. moederl. gezin of bij Heer alleen. Br. onder nr. 1620 fe koop aangeboden Super nylontegels In div. kleu ren 37 x 37 cm. f 1,75 per stuk. Levering met 3 jaar slijtgaran- tie. Alleen bij 't Tapijtcen trum in Roosendaal, Molen straat 97. tel. 01650-33179. b.g.g 33372. Grote sortering tapijttegels In 7 kleuren 40 x 40 cm. f 1,55 per stuk Alleen bij 't Tapijt centrum in Roosendaal, Mo lenstraat 97, tel. 01650-33179. b.g.g. 33372. Slaapzakken. Nu ook op de markten: Breda, Oudenbosch, Made, Roosendaal, Bergen op Zoom, zaterdag Breda Slaap zak 1300 gr arcryl f 22.50, slaapzak 1300 gr arcryl (euk dessin f 25.95, gebloemd 1300 gr. f 29,95, Terlenka slaapzak extr goedkoop 1000 gr Ter lenka vulling f 35 95 alle slaapzakken met rits rondom. zelf te wassen, alles met ga- rantie en le keus Joh Dlrkx Teteringsedijk 195a, Breda. Altijd beter en guldens goed koper Viola heeft mooie mini panty nylons voor f 1,98 Viola Goes, (naast kunsthandel Florence) Wegens terugkeer van Italiaan te koop splinternieuwe projec tor prijs f 250,- Julianalaan 30 Etten. Te huur aangeboden Loods te Koewacht, Emma- baan 52. Te gebruiken voor alle doeleinden. Oppervl. 600 m2. Te bevr tel. 01146-610. B.g.g. 01146-356. unen Te koop Woning Tramsingel 112, Breda. Boven verhuurd Beneden leeg. Te bevr. op nr. 112. Van de Linden. Smaragdstraat, woonhuis m. garage, keurig onderhouden, f 43.000,- V. d. Berg en Co., makel, i.o.g. Nwe. Ginneken- straat 43, Breda, tel. 01600- 24421. Fiat 125, nov. 1967, blauw, kunstl, pook, vinyl dak, 32000 km. Fiat 125, mei 1968, blauw, cognac kl., 45000 km V. Oe- veren n.v. Goes, tel. 01100-6100, dealer Merc.-Benz en Triumph, Merc.-Benz 250 S. 1967, don kerrood, stoelen, radio, schuif- dak, banden 80 pet., slechts 75000 km V. Oeveren n.v. Goes, tel. 01100-6100, dealer Merc.-Benz en Triumph. Daf 31 1964, grijs met donker blauw dak, 43000 km. V. Oe veren n.v. Goes, tel. 01100-6100 dealer Merc.-Benz en Triumph Simca 1301, 1967, wit-rogd kl. V. Oeveren n.v. Goes, tel. 01100-6100, dealer Truimph en Mere. Goes en omgeving t. k. wonin gen en bedrijfspanden zo no dig met uitgebreide hypotheek Makelaarskantoor L. A. van Opstal Zoon. Jac. van Beierenstraat 1. Goes, tel. 01100-5405. Auto's Motoren Belcrumgarage vraagt steeds aanrijdingvrrje auto's vanaf 1966 te koop Min Kanstraat 16-20, Breda tel 01600-39900 Grote party seinpalen in leng ten tot 9 m. J. Segers, Leem- straat 12, Roosendaal, tel. 33423. Wij verwachten op korte ter mijn. 190 D 1965 - 3 stuks, 190 D. 1964 1 stuks. V. Oeveren n.v. Goes, tel. 01100-6100, dea ler Meré.-Benz en Triumph. Mercedes Benz - Occasions. 250 S 30.000 km '67 230 sehuifdak enz. '67 230 S wit-grijs '66 220 S '66 200 D '66-'67 Div. automob: DKW F 102 '65 Oldsmobil 2 deurs '64 Austin 850 '67 Opel Com. '67 Trabant '66 Taunus 17 M T.S. '64 Neckar 1100 '64 Honda N 360 '68 Skoda' NB-1000 '65 Goedkope aanbiedingen vanaf f 500,-, Austin, A 40, A 60, Ami, VW. ID, Opel Record, Dauphine enz. Afd. verkoop: gehele weekeind geopend. N.V. Garage Van Dongen-Jonkers Guido Gezellelaan 40, tel. 01640-6918, Bergen op Zoom. Chevrolet Impala 1966, blauw, automaat, nylon bekl., elektr. raamopeners en stoelverstel- lers, stuurbekr. 4 deurs. V. Oeveren n.v. Goes, tel 01100- 6100, dealer Merc.-Benz en Triumph. Beicrum garage heeft thans in voorraad Morris 850 1967, Sim ca 1000 GL 1968, Fiat 1500 Confort 1967, Fiat 1500 Con- fort 1966, Opel R'ekord 1900 1967, Opel Kadett Coupé 1966, Opel Kadett 4 drs. 1967, Opel Kadett 1965, Fiat 850 1968, Fiat 850 197, Fiat 850 1966, Fiat 600 1965, V.W. 1300 1968, V.W. 1300 1967, V.W. Variant 1965, V.W. Kleinbus 1968. Ford Cor tina 1965, Ford Corsair 1967, Peugeot 404 stationcar diesel 1967, Peugeot 204 1967, N.S.U. 110 1966, Ford Taunus 12M 1965, B.M.W. 1600 2 drs. 1967, Ingeruild N.S U. Prinz 1963 Ford Taunus 17M 1964, Fiat 1800 1961, Fiat 2300 1962, Simca 1500 1964, Simca 1500 1965, Opel Kadett Caravan 1964, Opel Ka- pitan 1962, Mercedes 220 S 1958 Voor een betrouwbare ge bruikte auto naar een betrouw baar adres. Het adres met de grootste roorraad, de grootste omzet en met de allergrootste service. B'elcrum Garage Min. Kanstraat 16-20, Bred£, tel. 01600-39900, Geopend 'van 8 ut v.m. tot 10 u. n.m. Zondags' van 1 tot 5 uur. Gijzens Automobielbedrijf bie den u te koop aan Opel Cara van 1967 1700, Opel Kadett ca ravan als nieuw 1967. Opel 1900 de Luxe 1968, Opel 1700 1968, Opel I900L 1967, Opel 1900 L 4- deurs 1967, 1966 Simca 1000 1967 de Luxe, 1966 Grand 12 x V.W 1500 1967 V.W. 1600 TL 1967 V.W. Variant 1966 Opel Kadett 1967 Taunus 12M 1968 1967 1966 1965 Cortina 1500 1967 1966 1965 1964 Taunus 17 M 1967 Taunus 17M 1966 Sim ca 1100 1968 Cortina Gl 1968, Fiat 850 Speciaa] 1968, Simca 1501 1967, Simca Tourist 1967, Peugeot 404 1966 1965 Scaldia 1967, Austin A 40 1966, Fiats 600 1966 1965 1964. Verder diverse bestelauto's Ford Transit 1968 1965, Austin Bestel diesel 1967, dit is een kleine greep uit onze voorraad AJ deze wagens zijn aanrijding vrij, keuring toe gestaan en worden in onze ei gen wer'-plaats getest, olie ver verst en van nieuwe onderde len voorzien. Garantie op on derdelen en arbeidsloon met makkelijke financiering ook inruil. Het adres Academiesin gel 34a, Recht tegen over KMA, Ingang langs de poort ook ingang Spoorstraat 32, vlak by het station. Geopend 8 uur tot 8 uur 's avonds. Zondags 1 uur tot 6 uur. Tel. 39870, privé 43593. Ford bestel 1966 VW pick-up 1964 Simca 1000 1966 VW Variant 1965 Karmann Ghia 1966 Taunus 12 M 1965 Opel Rekord 1700 1967 Alfa Romeo sport 1968 Fiat 124 1967 Opel Kadett 1966 NSU 1000 1964 Cortina *600 1968 Cortina 1200 1967 Vauxhall Viva 1968 Triumph sport 1966 Garage Schraven, Chaamse- weg 1, UI venhout tel. 01614 - 630, Breda 01600 49426. 3 maanden Bovag garantie, te vens in- en verkoop van alle merken auto's, ook verkoop van alle merken nieuwe auto's. Lessen 10 autorijlessen voor f 47,50 Vervolg- en losse lessen f 7,50 fonkelnieuwe V.W.'s. Voor ge slaagde leerlingen anti-slipcur sus tegen speciaal tarief. Au torijschool „De Centrale". Aan- meïdingsadressen: Bergen op Zoom: Lekstraat 9, tel. 6504, b.g.g 6132, Breda: Stations plein 5. tel. 38718, Roosendaal: Boulevard 113, Tel. 34097, Ter- neuzen- Dijkstraat 54. tel 3394. Autorijschool 10 volle uren au torijles voor f 47,50, St. Jan- steen. tel. 2677. Bromfietsen Te koop Sparta grand sport brommer, 3 jaar oud. Te be vr. Zandbergsestraat 35, Graauw. Vakantie V en S, Bovenstraat 53, Hoe ven, tel 01659-457; Burger- houtsestraat 9 Roosendaal, tel 01650-37482 Een bezoek aan onze showrooms voor ca ravans en tenten ls de moeite waard Iedere dag geopend. Ook op zaterdag en zondag. Huisdieren Rashonden, speciale vakantie aanbiedingen. Dalmatiërs, Duit se herders, cocker spaniels, dwergpoedels, toy-poedels, mid. slagpoedels Schotse collies (lassie), dwergpinchers, ree pinchers, tekkels, boxers, pe- kineesjes spanieltjes v.a. f 35,-, Wasto, Kasteeldreef 91, Tilburg, tel. 04250-24795. Diversen Gaarne zenden wij u op aan vrage gratis en zonder ver plichting een prijslijst en do cumentatie van onze voorbe hoedsmiddelen. Vraagt u aan bij: Traffic. Postbus 132. De venter tel 05704-372. Durex - voorbehoedsmiddelen, goede voorlichtingsboeken, ro mans, Deense fototijdschrif ten, films, dia's, hygiënische specialiteiten enz. Vraagt uit voerige dokumentatie! (f 1,- postzegels insluiten) Delta postorders - postbus 25 Axel.

de Stem | 1969 | | pagina 5