Leven van Rini Wagtmans kreeg ommekeer "Ik leerde me nu beheersen" LOMME DRIESSENSMAN ACHTER KAMPIOENEN Tour: cijfers BEN WIM tour ^1 ADRIEW01 Maling aan publiciteit tevreden over debuut EEN BELAl Wennen Voldaan DOOR: Peter Heerkens Ploegenklassement Bergklassement Algemeen bergklassement Eindploegenklassement Puntenklassement PU -1 Yiggerg Ook R. Wagtmans Ronde van Made Sterke groep het nieuwe komfort-brilleglas met automatische kleur-verandering: past zich zeer snel aan SMITS van DONGEN 10 VIERDE SPORTPAGINA DE STEM VAN MAANDAG 21 JULI 1969 13 I M Fontaine: "Tour aan de top Rini Wagtmans in actie tijdens de laatste kilometers van de tijdrit naar Parijs. (Van onze speciale verslaggever) PARIJS „Wielrennen", aldus Just Fontaine, „is op geen enkele manier te vergelijken met voetballen. Maar zwaarder is het zeker." De ex- midvoor van het Franse nationale elf tal en topscorer in het wereldtoer- nooi van 1958, was naar Vincennes gekomen om er kennis te maken met Eddy Merckx. „Een man", zei Fon taine, „waar ik de grootste bewon dering voor heb. Als sportman kan ik beoordelen wat er voor nodig is om een Tour te rijden zoals hij het deed en bij mijn waardering betrek ik ook graag de anderen, want ze heb ben op hun manier even goed een geweldige inspanning moeten leve ren. Ik geloof dat de Tour aan de top staat wat sportprestaties betreft. Het is een competitie die een perfecte psychische conditie vereist, een groot doorzettingsvermogen en een moed die zijns gelijke niet kent. Je moet de strijd aanbinden met je tegenstan ders en met de weersomstandigheden iedere dag opnieuw. Dat zijn voor mij indrukwekkende gegevens." In het laatste weekeinde van de Tour is jury-voorzitter Albert Floch in moeilijkheden geweest. Hij raakte namelijk zijn beroemde zwarte kof fertje met enveloppen voor het do- pingcontrole-uitslagsysteem kwijt. Er is een uur naar gezocht in auto's en hotelkamers, maar wat er ook ge vonden werd: geen zwart koffertje. Zei de Zwitserse commissaris Jayet „Stop er maar mee Floch, ik denk dat je het nooit zult vinden. Ze heb ben je te pakken." Floch is toen op stap gegaan met een nieuwe voorraad enveloppen, maar zonder zwart kof fertje, want dat kon hij zo kort voor de start niet meer kopen. Barry Hoban heeft in Parijs te horen gekregen dat hij als kopman van de Engelse ploeg naar het we reldkampioenschap mag. Hij krijgt als knechten mee: Wright, Addy, Harrison, West, Metcalfe, Mason, Le wes, Smith en Nie. Behalve op de weg komt Hoban ook uit in het baan- kampioenschap. Hij zal de persoon lijke achtervolging rijden. Het heeft Raymon Poulidor in deze Tour niet meegezeten. Hij kon zich op geen enkele manier onder scheiden. „Zelfs niet', lachte Poupou zoet-zuur, „als de oudste renner in de ronde. Toen Van Looy uitviel, dacht ik: zo, nu heb ik tenminste iets. Nu ben ik de veteraan van de Tour. Maar gisteren ontdekte ik dat Del- berghe ouder is dan ik. Er schoot echt niets voor me over." Luciano Pezzi, ploegleider van Salvarani, is zaterdagnacht uit zijn slaap gehaald door een verzorger. Rond half een klopte de man met forse slagen op Pezzi's deur om te vertellen: „Gimondi is zijn lintworm kwijt". Hoeft u niet te vragen, hoe veel zorgen Felice's ziekte de ploeg heeft gegeven. Gianne Motta, die door een been blessure niet aan de Tour kon deel nemen, heeft zijn ploegleider gebeld om te zeggen dat hij voorlopig nog anderhalve maand moet rusten. Mot ta wordt daartoe gedwongen omdat hij iedere chirurgische ingreep wei gert. Michael Wright heeft zijn eetslj plaats in het Miko-sprintklassemem niet terug kunnen winnen. Eerstt werd de Belg Eric Leman met fl punten, voor Wright 42 en Riotte 41 punten. Eric Leman maakte de sneljlt I ronde op de piste van Vincennes ei won daardoor duizend gulden. Het algemeen gemiddelde van je. ze Ronde van Frankrijk is 35 km en 444 meter. De laatste premie voor de groot, ste sprong in het algemeen klasse, ment ging naar Berland die typ de slotdag negen plaatsen won. PETER HEEREENS "TOUR IS BEST NATUREL TE BOEN" (Van onze speciale verslaggever) PARIJS Het leven van Rini Wagtmans heeft een ommekeer gekre gen. Het is er zonniger op geworden en hij dankt dat aan de Tour de France. In drie weken tijd veranderde hij van een „niet onaardig fietsende jongen", in een „belofte" en zo'n promotie stemt tot tevre denheid. Rini Wagtmans ervaart het ook als zodanig, zonder dat opvallend te laten merken want als hij ergens een hekel aan heeft, is het aan dik-doenerij. Daarom praat hij ook eigenlijk, op deze zon dagmiddag in het Bois-de-Vincennes, nauwelijks over zijn sportieve prestatie want voor hem bestaat er wel iets bleangrijkers. „Mijn sociaal leven", zegt hij. En toelichtend: „In mijn privéleven heb ik veel moeilijkheden gekend. Ik ben jong getrouwd en als beginnend heroepsrenner verdiende ik natuurlijk niet veel. Het was uitkijken. Maar nu door deze Tour, kan ik boven de zorgen uiktmoen". begin van mijn carrière als inter nationaal wielrenner kon ik hier ma ken. Maar ik weet zelf goed genoeg dat het nog maar een onbetekenen de start is. Ik zal nog een stuk ver der moeten komen, wil ik kunnen zeggen dat ik me gevestigd heb in dit vak. Als ik dat bereik, ben ik tevreden. Gevestigd zijn, daar wil ik naar toe. Ik maak me helemaal geen illusies over een rol als vedet te. Reken eens na hoeveel er die zijn? Mij ontbreekt de werkelijke klasse om een vedette te worden. Ik ben meer een doorbijter. Voor mij is het altijd maar afwachten hoe de koers zich ontwikkelt, ter wijl een vedette zelf de wedstrijd maakt. Die kan zeggen: daar doe ik dit en daar doe ik dat. Wat ik moet doen is afwachten en er het beste van hopen- Daar schaam ik me niet voor, want als het zo door gaat kom ik misschien nog wel eens bij de groep die net onder de top zit. Dat zou me heel wat vol doening geven. Wie weet wat ik dan nog eens in de Tour ga preste ren. Winnen? Ach. Weet je wan neer ik zou winnen? Als ik zo snel was als Merckx, zo slim als Jans sen en zo kon klimmen als Baha- montes. Ja, dan pakte ik de gele trui nog wel eens". Ik kreeg veel contracten voor goed geld. Als het een beetje mee zit hoef ik me deze winter niet eens druk te maken, want dan heb ik het financieel goed Vorig jaar moest ik met een gekneusde pols zes-daagse rijden want dat doe je als je ziet dat de centen opraken. Dan wil je wel, hoe dan ook. In wedstrijden die nu komen kan ik een flinke slag slaan en dat stemt me gelukkig. Niet dat ik zoveel waarde hecht aan geld, maar wel omdat mijn gezin het nodig heeft. Eef Dolman (links) en Harm Ottenbros werden in Parijs verwelkomt d oor hun echtgenoten. sloot met een schitterende vierde plaats in de tijdrit. Vandaag begint voor hem het zigeunerleven, waar het reizen en trekken wat criteri ums toch altijd wel is. Hij kreeg veel contracten in België, want zijn prestaties gaven daar aanleiding kenniskoersen bleef echter genoeg plaats open voor enkele belangrijke grote wedstrijden. „Kleine ronden overigens", zegt Wagtmans, „waar in ik mijn slag wil slaan. De ronde van Catalonië en de ronde van het noorden. Zo'n kleine toe. In het drukke programma van etappe-koers moet ik toch eigenlijk kunnen winnen. Dan zou ik al een eind in de goede richting van de top zijn". Maar boven alles mikt Rini Wagtmans op het wereldkam pioenschap- ,Ik ga er fel naar toe leven. Zoiets lukt mij wel minder goed dan Dolman, maar toch kan ik het. Weet je wat het verschil is? Dolman groeit er lichamelijk naar toe, ik geestelijk. Dat is heel gek bij mij. Wanneer mijn gevoel zegt: daar ga je wat presteren, dan lukt het meestal ook. En nu heb ik de gedachte dat ik in Zolder bijzonder goed voor de dag kan komen. Ik ga er alles voor doen". AI3 ik mijn vrouw en zoontje niet had, schopte ik morgen nog mijn fiets zo ver weg dat ik nooit meer wat daarvan zag- Dan zou ik geen minuut meer willen afzien. Ik heb maling aan publiciteit reizen en in luxe verzorging in hotels. Maar als kostwinner moet je die dingen ne men en voor mijn gezin doe ik het graag. Had ik die twee niet om voor te zorgen, dan kroop ik mor gen weer op de bakkerskar. Hon derd gulden schoon. Daar zou ik voor mezelf toch zeker genoeg aan hebben. Wat mij als coureur over eind houdt is mijn gezin. Daar denk ik steeds aan als ik het moeilijk heb. Daarom ben ik zo blij dat ik ze het nu wat royaler kan geven. Mijn vrouw heeft altijd al naar Lourdes gewild, maar we konden er niet naar toe omdat er geen geld voor was. Als ik deze winter tijd heb, gaan we. Zij heeft zoveel ge daan om mij als coureur op de goe de weg te brengen dat ik dat ver plicht ben" Rinj Wagtmans kijkt voldaan te rug op het evenement dat deze om mekeer in zijn leven mogelijk maak te en concludeert dat er nog een groot voordeel aan zijn eerste Tour is blijven kleven. „Ik leerde me nog meer beheersen. In een Tour moet je af kunnen wachten en dat is me als amateur nooit gelukt. Vroeger zou ik er ingevlogen zijn als ik zes de stond. Dan had ik alles gegeven om korter te komen- Doe je dat in een Tour dan ga je kapot. Je moet je krachten verdelen en waar het vooral op aankomt, je hoofd gebrui ken. Met je benen alleen bereik je niets. Als je als een dwaas gaat koer sen kom je op het beslissende mo ment krachten te kort. Er zijn er geweest die dachten dat ik ook te woest met mijn energie omsprong, maar dat lag anders. Voor mij was Het gewoon belangrijk in de publici st te komen en dat is gelukt. Het Rini Wagtmans is het per se niet eens met de mensen die zeggen dat de man die dit jaar de gele trui veroverde de wielersport kapot maakt door zijn overmacht. „Eddy Merckx geeft een geweldige stimu lans en brengt de sport terug op het punt van enkele jaren geleden toen de populariteit groter was. Na tuurlijk moet je even wennen aan zo'n superman en voor de oudere renners is het zelfs verschrikkelijk beroerd. Zij zijn in de loop van de laatste jaren regelmatig uitgeroe pen tot dc beste renner hier en de beste renner daar. Ik hoef me niet te schamen voor een nederlaag te gen Merckx maar die mannen zit ten er mee. Eddy spot bij wijze van spreken met ze. Hij slaat ze op alle fronten. Merckx fietst zo hard dat hij zon der ploeggenoten even goed kan winnen. Hij is zo kien dat hij best een ploegleider zou kunnen missen en zijn lichaam is zo sterk dat hij een soigneur niet nodig heeft. In alle opzichten overtreft hij de rest en dat vind ik geweldig". Ook op een ander punt verschilt Rini Wagtmans van mening met de visie op de wielersport, namelijk dat de Tour niet zonder doping te rijden zou zijn. „Je kunt een ronde best nature) doen- Ik zweer je dat ik niets, maar dan ook niets gepakt heb. Het gaat werkelijk wel zonder stimulerende middelen, maar dan moet je kerngezond zijn. De ellen de begint bij renners die zich niet lekker voelen en toch door moeten of willen. Als je ziek bent dien je af te stappen. Ilc weet dat het moeilijk is, maar het is de enige manier om niet naar doping te grijpen. Iedereen kan er On rekenen dat ik onmiddellijk uit een ronde ga wanneer ik echt ziek word. Je moet zuinig zijn op je lichaam. Met do ping vermoord je het". Dat zei Rini Wagtmans op de laatste dag van de Tour, dje hij af- (Van onze speciale verslaggever) PARIJS De man achter Eddy merckx triomfeerde ook. Hij, Lom- me Driessens, vond zijn grootste voldoening in het winnen van het al gemeen ploegenklassement. Dries sens: „Voor de Tour lachten ze me uit. Wat moet jij met zo'n ploeg? En zie hier, ze blijkt de beste equipe te zijn, dat is mijn triomf. Hoe ik dat voor elkaar breng? Ach, ik heb zo mijn methoden. Mijn renners dier dan de anderen naar bed. Dat gaan bijvoorbeeld altijd een uur eer zijn op 21 dagen 21 uur, dat zijn twee nachtrusten. En, ik wil zien wat ze eten en drinken, en als mij iets niet bevalt laat ik het van ta fel halen. Want als je er niet bij bent doen ze maar wat ze willen". Lomme Driessen3 heeft een ge weldige carriere achter de rug. Hij is de man, die figureerde bij drie van de grootste renners aller tijden. 21e etappe: 1 Pezzi (Feretti, Panizza, Zandegu) 28.54,21 (26 pnt.); 2 Machian (32 pnt.); 3 Geminiani 28.54,59; 4 Vissers (Ottenbros, Wagtmans, Van der Flaas) 28.56,37 (51 pnt.)5 Albani z.t. (63 pnt.). Eerste deel van de 22e etappe: 1 Driessens (Spruyt, Van den Ber- ghe, Mintjens) 8.52,34; 2 Vissers Dolman, Ottenbros, Wagtmans) 8.59,47; 3 Plaud 8.59,56 (52 pl.); 4 Pezzi z.t. (96 pl.); 5 Geminiani z.t. (118 pl.). Tweede deel van de 22e etappe: 1 Driessens (Merckx, Stevens, Va den Bossche) 2.30,11; 2 Plaud 2.31,lf 3 Machain 2.34,0; 4 Albani 2.36,04; Caput 2.36,09; 6 Vissers 2.40,28. 13 Schotte 356.12,52. Doorkomst op de Cote de la Route de Nandy (4e categorie); 1 Spruyt (Belg) 3 pnt.; 2 Karstens (Ned.) 2 pnt.; 3 Peffgen (W.-Dl.) 1 pnt. 1 Merckx (Belg) 155 pnt.; 2 Pin- /VPT"OTI15S geon (Fr.) 94 pnt.; 3 J. Galera (Sp.) L CU L/'3 80 pnt.; 4 Gutty (Fr.) 68 pnt.; 5 Gan darias (Sp.) 54 pnt.; 6 Gimondi (It.) 51 pnt.; 7 Poulidor (Fr.) 48 pnt.; 8 Van den Bossche (Belg) 36 pnt.; 9 Delisle (Fr.) 29 pnt.; 10 Panizza (It.) 28 pnt.; 17 exaequo (Janssen (Ned.) 13 pnt.; 26 Wagtmans (Ned.) 6 pnt.; 35 ex aequo; Karstens (Ned.) 2 pnt. Driessens leidde tussen 1947 en 1952 de grote Fausto Coppi, daarna deel de hij tien jaar lang lief en leed met Rik van Looy in de periode, dat deze heerser in het peloton was en tenslotte belandde hij dan bij de Kampioen van het nieuwe tijdperk: Eddy Merckx. Hij is dus ook de man, die als geen ander de grote wielerkampioenen van de laatste jaren kan beoordelen. Driessens: „Merckx is de com pleetste van allen. Fausto noemde men een groot tijdrijder, maar hij startte altijd bijzonder traag. Daar door kon hij alleen uitblinken in langere tijdritten. Voor korte tijd ritten als we dit jaar in de Tour hebben gehad, zou hij beslist ver liezen. Van Looy was evenals Coppi een geweldig kampioen, maar hjj klom niet zo best. Merckx daaren tegen ka nalles. Hij wint klassiekers, rijdt fenomenale tijdritten, rijdt fe nomenaal in de cols, en op vlakke wegen. En is er een kermiscourse en wil hij die winnen, wel dan wint hij. Kijk, en dat kon Coppi niet. Die werd bijvoorbeeld in het wereld kampioenschap in Kopenhagen in de sprint geklopt door Van Steen bergen en Kubler. Maar Merckx won in Heerlen de sprint toch van Jan Janssen, toch een heel snelle". 1 Driessens 351.50,56; 2 Plauc 352.05,49; 3 Langarica 352.57,38; 4 Machain 353.08,42; 5 Caput 353.19,16: 6 Pezzi 353.22,26; 7 Magne 353.28,59: 8 Albani 353.31,34; 9 Stablinksi 353.31,37; 10 Geminiani 354.58,18; 11 Cools 355.44,33; 12 Vissers 355.50,31; 1 Merckx (Belg) 244 pnt.; 2 ajns- sen (Ned.) 150 pnt.; 3 Wagtmans (Ned.) 136 pnt.; 4 Pingeon (Fr.) 131 pnt.; 5 Gimondi (It.) 108 pnt.; 6 Pou lidor (Fr.) 99 pnt.; 8 Agostinho (Port.) 91 pnt.; 9 Gandarias (Sp.) 89 pnt.; 10 Ottenbros (Ned.) 82 pnt. Fausto", aldus Lomme Dries- sens, „was veel gemakkelijker dan Eddy. Fausto liet mij alles doen. Het kwam niet in hem op om zich met allerlei probleempes bezig te houden. Rik van Looy deed dat ook nooit. Maar Merckx is hee] anders. Hij is zo nerveus, hij wil altijd alles zelf oplossen, dat komt omdat hij altijd zelf zijn weg heeft moeten zoe ken- Maar een kampioen als hij kan niet alles alleen doen. Daarbij is Eddy jong en hij ziet het soms heel anders Ik heb hem in deze Tour vaak moeten afremmen. Ik zei dan: moet jij dan elke dag winnen? Ik ben altijd namelijk erg voorzichtig met de renners geweest. Rik van (Van onze speciale verslaggever) PARIJS Op de laatste dag van de Tour de France bleek Ton Vis sers, ploegleider van de enige Ne derlandse equipe, een tevreden man. De spanning, zoals hem die bij de start in Roubaix overviel, was ver- dwenen en hij vatte de 22 Tourda- gen samen met: „Het is me alles, alles meegevallen". Men kon deze uitspraak verwachten, want wie zou bij een Tourdebuut niet tevreden zijn met een etappeoverwinning (Van Looy). Een „belofte" in de ploeg (Wagtmans) en enkele tweede en derde plaatsen (Ottenbros en Dol man). Ton Vissers, vertrokken met een team waarvan het vaderland weinig of geen verwachtingen had, stelde dan ook met genoegen vast; „Wij hebben met dat ploegje, waar tevo ren om gelachen is, toch aardig wat succes en publiciteit gehad". Publi citeit. Het is een gevleugeld woord geworden in de ploeg van Willem II, „Publiciteit", zegt Ton Vissers, „is toch een zaak waarom de hele wiel rennerij draait. En wat dat betreft, is de Tour de France iets aparts, Op dat punt vind ik deze ronde to taal vtrsehillen van andere. In een Tour is deze publiciteit meer ge richt. Je kunt in een klap een hoop van je goeie naam verspelen, zoals Janssen en Aimar, maar je kunt ook, wat met jongens als Wagtmans, Gandarias en Agostinho gebeurde, plotseling een reputatie krijgen. Een ploegleider laveert daar steeds tus sen door en moet constant attent zijn op wat hij zegt en wat hij doet. Want zijn woorden krijgen dubbele aandacht. Ja, in dat opzicht is voor mij de Tour een uniek evenement. Verder niet. Ze hebben me tevoren wel gezegd: Nou ga je iets beleven, wat geen vergelijk is met de Ronde van Italië of Spanje, maar daar ben ik het niet mee eens. Ik merkte geen verschil in de wijze van koersen of het bepalen van een tactiek. Alleen, nogmaals, die publiciteit rond de Tour is heel anders". Voor de samenstelling van zijn equipe 1970 denkt Vissers erover om een andere weg te bewandelen: „Ik geloof, dat het niet goed is om zo'n grote ploeg te hebben. Bij ons staan nu 28 renners onder contract en eigenlijk is dat veel te veel. In een tijd, dat ik veel weg ben dan is bet moeilijk om iedereen goed te bege leiden en te volgen, zodat je nooit een idee hebt de hele ploeg te ken' nen zoals het zou moeten. Aan het begin van de Tour maakte Rik van Looy me opmerkzaam op de P&i va n zaken bij Molteni en ik moet zeggen dat ik daar veel voor voel. Molteni neemt nooit meer dan zon vijftiental renners, die zijn zo bijzon; der streng geselecteerd, dat Alban' precies weet wat hij aan ze heeft. Bij ons in zo'n groep van 28 ligt dat anders. Albani regelt het zo, dat a)' le verdiensten in één pot gaan, het hele jaar door. De jongens beseffen dus dat ze echt voor elkaar werken. De één in de Tour, de ander ®e niet werd opgesteld voor de ronde in de criteriums. Op die manier krijs je een geweldige verstandhouding de ploeg en een uitstekend overbcn' van de kwaliteiten van de rei® Ik zou het bij ons ook best zo willen, maar tja, daar moet de baas het d<® mee eens zijn. Ik ga er in ieder ge' val binnenkort eens over praten Looy bijvoorbeeld heb ik lange tijd uif de Tour de France gehouden. Ik zei tegen hem: Je wint toch je klassiekers, wat moet je dan in die Tour doen? Rustig aan, want jou willen ze toch overal zien. En Van Looy heeft er een fortuin mee ver diend en kon er een lange, zeer lange carriere mee opbouwen". „Eddy Merckx heeft mij dit jaar als ploegleider genomen speciaal om de Tour de France te kunnen winnen. Hij weet dat ik een grote ervaring heb en daarvan wilde hij gebruik maken. Nu be, ik zo dat als ik voor iemand teken, ik me dan ook voor 200 procent inzet. Dat is mijn leven, dat is mijn grote liefde voor het metier. Want al zou ju nu zeggen: Je krijgt een miljoen francs als Merckx deze Tour niet wint dan zeg ik: Hou dat geld maar Ik wil het niet. Toen Merckx naar de Giro ging, was ik er tegen. Ik zei: Eddy je hebt al zoveel gedaan dit jaar, ga niet. Maar de firma wilde het kennelijk. En je hebt gezien het liep verkeerd af''- Een enquete onder journalisten in de Tour gaf dezer dagen als hun mening dat Lomme Driessens de beste ploegleider was. Met de Ita liaan Pezzi op de tweede plaats. Driessens: „Als ik concurrent van Merckx in deze Tour was geweest, had ik het toch heel anders gedaan dan mijn collega's. Natuurlijk is Merckx veruit de sterkste renner. Maar ik zou me er niet bij neerge legd hebben, zoals de anderen het gedaan hebben. Ik zou mijn jongens mentaal bewerkt hebben en ze zou den „gevlamd" hebben, waarbij ik vanzelfsprekend steun had gezocht bij anderen. Toen ik bij Van Looy weg ging zei ik: Rik, wij zijn nu cancurrenten, je zult me tegen ko men. En Van Looy won lange tijd geen enkele wedstrijd. Dat is toch de ware sport, ook al is iemand sterker, dan moet je je niet zo maar daarbij neerleggen. En dat is wat ik in deze Tour de France niet heb kunnen begrijpen", aldus Lomme Driessens. (ADVERTENTIE) ZONDAG 27 JULI in (Van onz BEEK Zes renners stormde» het Adsteegcircuit op. Zes titelk snik om de nationale titel bij d< van de finish gaf Wim Bravenl de sprint in, maar de coureur bleek nog net over iets meer s Neddrland zo aan zijn langste ai laatste meters over de teleurge laatste 25 jaar. De strijd om het kampioenscha)i| kreeg daarmee een winnaar die mis schien niet tot de eerste favoriete; was gerekend, maar wel in het voor liggende seizoen had aangetoond eer plaats tusen de sterksten te ver dienen. Janbroers bezorgde het ge vecht om de titel een ontknoping, di< voledig in overeenstemming was me' het machtige beeld van de aantrekke lijke koers, waarin talrijke van de kampioenskandidaten sneuvelden langs voor de apotheose was aange broken. Adrie Wouters kan daarvoor in feite verantwoordelijk worden ge-- steld. De 20-jarige Brabander uit) Zundert kan op weinig meer dan een verloren seizoen terugzien. Pech en valpartijen hielden zijn naam uit de top van de klassementen van de klas-| siekers. Pas vorige week zaterdag slaagde hij er in zich via de selectie wedstrijd in Zandvoort, die hij op schitterende wijze won, voor dit kampioenschap te plaatsen. Wouters wilde laten zien dat hij meer in zijn mars heeft dan de kille uitslagen lijsten aantonen. Hij animeerde na een kleine zestig km de ontsnapping, die zoveel van de favorieten verraste. Peter van Stralen, Ben Janbroers, Chris Pepels, Ko de Vrieze, Ben Groen, Henk Benjamins en het twee tal ploegmakkers Sjef van den Burg en Wim Bravenboer, dat zich ook eerder had laten zien, steunden het initiatief van Wouters. De overigen misten de slag en alleen Joop Zoete melk en Tino Tabak konden nog aan sluiten bij de vluchtgroep waarin I Benjamins en Van den Burg de meest waardevolle paladijnen van Wouters waren. Fedor den Hertog met een sterke groep aan zijn wiel, haalde de sprong net niet meer, hoewel ook Wim Prin sen, Theo van der Leeuw, Piet Hoek stra, Marcel Pennings, Henk van Vught, Wim Wanders en Peter van der Kruys, het tempo probeerden op te vijzelen. De klimkracht en de snel heid van de kopgroep was echter niet te overtreffen. Het verschil groeide per ronde. Mede doordat de achter volgende renners, sterk individualis tisch ingesteld, niet weloverwogen te werk gingen. Het bleef bij alleen staande, moedige, maar dwaze pogin gen die de jachtgroep niet dichterbij bracht, maar wel verbrokkelde. Vooraan probeerden Bravenboer en Van den Burg weg te komen, maar een tegenactie van Zoetemelk, Wouters en Benjamins vernietigde hun illusies binnen tien km. Maar de aanval van Van den Burg en Braven boer vroeg zijn slachtoffers. Groen, (ADVERTENTIE) donkere tint bij zonlicht hchte tint bij normaal licht Verkrijgbaar bij EINDSTRAAT 13, BREDA TEL. 01600 - 38979

de Stem | 1969 | | pagina 10