hotellerie in zeeland liep enorm terug Komende kunnen seizoen niet vakantieweken redden Nabestaanden pas laat geïnformeerd de ramp over Mini-strand in Wemeldinge is zorg voor de „zandman" FIETSEND DE TREIN INFLOP raad zeeland voor Commissie voor schade chemische industrie VVD-fusie op Z.-Beveland In gesprek met Kans op regen De busramp in Dinant i. Dagevos MORGEN LANDBOUWSCHAP: Schadefonds tn vuilnisbak gevonden hondjes allen dood VLIEGVELD HULST BEGINT MET OPLEIDING VLIEGBREVET A Vlissingse metaalhandel bestolen Nieuwe school in Biervliet nog dit jaar in gebruik Muzikanten in het krijt te Hansweert Reacties op beveiliging van de westkust in Zeeuwsch-VIaanderen Voor f 1500,- DE STEM VAN WOENSDAG 16 JULI 1969 )NEEL, FILM, CONCERT JSTBURG Ledel 20 uur Fury van de Kongo a.l. iddelburg City 20 uur Helga ENT Astrid Zorro, de rebel, a.l. Normandië De wereld beeft, 14 Agone Shalako, 18 j. Majestic Chacade, 18 j. Metro Ontvlucht met de dood, lj VTWERPEN Astrid Sissi, a.l. Capitole Het onverschrokken cojJ mando, a.l. Quellin Het jungleboek, a.L Vendome Het brein, a.l. Astra Oliver, 14 j. Odeon Z, 14 j. Rubens Het goud van 14 jaar Cameo De dief van Damascus, 18 tl Centra De boodschapper van duivel, 18 j. Festa Zelfmoordoommando, 18 j Forum Fraulein dokter, 18 j, Kinox Commando der verdoemden l 18 jaar iMetro De dood in de rode 18 jaar National De stormloop van de Roy Tunieken, 18 j. TENTOONSTELLINGEN 1IDDELBURG Rijksarchief: „Zeeland en de Dordtse Synode" Zeeuws Museum: Schilderijen el beeldhouwwerk van Herman Got.| tb er en Cora Citters, Jaspers en Els Hollebrandse Stadhuis (Vleeshal) 1017 uur Grafisch werk van Picasso [ERIKZEE Burgerweeshuis: Nederlandse Plastiek ÜLST Burgerzaal Stadhuis: Beeldhom. werk en keramiek van Paul Bruyne J\ ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis: Werken vanjosl But en Baron R. de Meester dt| Betzenbrouck LUIS Raadskelder: Schilderijen van Frans Bakker /ESTDORPE Galerie Troutzaerte Beeldhouw werk Frans Cox DIVERSEN ilDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwater: Geopend van 9 tot 22 uur ^GEWACHT A. de Kind 15 u. Vakantieschietijj ONEEL, FILM, CONCERT ENZ, ENT Bioscopen als onder vandaal lNTWERPEN Bioscopen als onder vandaag TENTOONSTELLINGEN -IlDDELBURG Stadhuis (Vleeshal) 10—17 uur Grafisch werk van Picasso Rijksarchief: „Zeeland en de Dordtse Synode" Zeeuws Museum: Schilderijen en 1 beeldhouwwerk van Herman Goe- ther en Corp van Citters Jaspers en Els Hollebrandse IERIKZEE Burgerweeshuis: Nederlandse Plastiek fcüLST Burgerzaal Stadhuis: Beeldhouu- I werk en keramiek van Paul de j Bruyne ,r. ANNA TER MUIDEN Voorm. Raadhuis: Werken van Jos But en Baron R. de Meester 0" Betzenbrouck ■luis Raadskelder: Schilderijen van I Frans Bakker 'ESTDORPE Galerie Troutzaerte Beeldhouw- werk Frans Cox DIVERSEN klDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwate. Geopend van 9—22 uur lOSTBURG Grote Gat 19.30 uur Kruïbollen EOEWACHT J. de Guchteneire 15 uur Vakantie- schieting <pg. voor deze rubriek: tel. OlW'l 438 of Postbus 116 in Middel» (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het bestuur van de Gewestelijke Raad van Zeeland van het Landbouwschap wil samen met Hoechst-Vlissingen n.v. een scha de commissie instellen om tijdig eventuele schade, veroorzaakt door luchtverontreiniging, vast te kunnen stellen. De gewestelijke Raad heeft inmid dels de directie van deze nieuwe chemische industrie in Vlissingen Oost voor een gesprek over deze aan gelegenheid uitgenodigd. Naar de mening van het bestuur zou van deze commissie zowel een taxateur van het Landbouwschap als van Hoeclist deel moeten uitmaken. Het initiatief tot de scliadecommis- sde werd genomen tijdens een verga dering van de Gewestelijke Raad, waarin een vermeend geval van scha de van bieten ter sprake werd ge bracht. De raad wijst er overigens op, dat geenszins vaststaat of schade aan dit gewas, in de nabijheid van het be drijf van Hoechst, inderdaad door in dustriële luchtverontreiniging is ver oorzaakt. (Van een onzer verslaggevers) GOES Nu per I januari a-s. de gemeentelijke herindeling een vol dongen feit zal zjjn, hebben de afde lingen Goes, 's Heer Arendskerke en Kloetinge van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (V.V.D.) be sloten om te luseren. De besturen van de afdelingen zul len in een gezamenlijke vergadering hun besluit bekrachtigen. De bijeen komst zal worden gehouden op 15 augustus a.s. in de Prins van Oranje te Goes. De oude besturen zullen af treden. Op het ogenblik wordt nog gestudeerd op een kandidatenlijst voor het nieuwe bestuur. Gedacht wordt om dit te formeren uit een negental personen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De ko mende vakantieweken kunnen het seizoen 1969 voor de ho tellerie aan de kust niet meer goedmaken. Daarvoor is voor al de maand juni te veel tegen gevallen. Dat is de overtuiging van de directeur van de pro vinciale Zeeuwse V.V.V., de heer J. de Regt. Teruggangen in de omzet tot 25 procent acht hij geen uitzondering. De heer De Regt baseert zijn sombere prognose op de verwach ting dat half augustus na een kor te, wellicht wat betere periode weer met een sterk verminderde be langstelling voor het verblijf in een hotel rekening moet worden gehou den. De WV-directeur gelooft ook, dat als niet het een en ander ge beurt, deze dalende tendens zich ook in. de komende jaren zal voortzetten, De heer De Regt deelde de mening van de horeca (zie ook De Stem van 14 juli), dat de grootste boosdoener de prijsnotering is in de hotels, die door de invoering van de BTW plot seling veel hoger is geworden. Naast deze 12 procent BTW wordt nu ook het bedieningsgeld inclusief bere kend. De gast, die voorheen zonder meer voor het hotel met zijn uitge- (Van een onzer verslaggevers) AXEL/MIDDELBURG De door een bewoner van de Axelse Calland- itraat in een vuilnisbak gevonden jonge hondjes, zijn allen dood. De politie van Axel heeft al het mo gelijke gedaan om het leven van deze enkele dagen oude pups te red den. Met een auto zijn zes van de ze ven hondjes een was inmiddels al in de vuilnisbak gestorven van uit putting naar het dierenasiel in Middelburg gebracht. Het snelle op treden van de rijkspolitie had geen resultaat. Nog diezelfde dag stierven de hondjes. (Van een onzer verslaggevers) HULST Vandaag begint op het vliegveld Hulst de opleiding voor het vliegbrevet A. De eigenaar van het vliegveld, de heer E. H. Heyens, heeft van de rijksluchtvaartdienst de mondelinge toestemming verkregen, °m op zijn (nog) particulier vlieg veld die opleiding te beginnen. Om negen uur staat het vliegtuig van Kings Air Service van het vlieg veld Seppe met een instructeur klaar om de eerste leerlingen te ont vangen. Er zijn veel gegadigden. Voor het vaststellen van de schade aan gewassen die in in een later sta dium, wanneer b.v. ook Péchiney in bedrijf is, niet door één maar door twee „verontreinigers" wordt veroor zaakt, acht het bestuur de provin ciale raad voor de luchtverontreini ging de aangewezen instelling. Voorts is in kringen van de Gewestelijke Raad van het Landbouwschap ook de gedachte geopperd voor het stichten van 'n algemeen fonds waarvoor de middelen door de betrokken indu strieën bijeen zouden moeten worden gebraüht, en waaruit door de lucht verontreiniging gedupeerde landbou wers, althans voor een deel, zouden kunnen schadeloos worden gesteld. Zoals gemeld, worden in het ge bied van het Sloe door het instituut voor gezondheidstechniek voortdu rend metingen verricht om een mo gelijke luchtverontreiniging vast te kunnen stellen. Uit dit onderzoek dat door dit in stituut van oktober 1967 tot en met september 1968 in dit gebied is ver richt, bleek dat in deze periode geen sprake was geweest van een duidelijk verhoogde luchtverontreiniging. VLISSINGEN Dinsdagmorgen om acht uur werd bij de gemeente politie aangifte gedaan van inbraak bij een metaalhandel aan de Oost- Souburgseweg. Via een raam werd de opslagruimte bereikt. Hier konden de inbrekers de sleutel van de schuifdeuren vinden en deze openen. Er werd voor een waarde van f 5000,- aan roodkoperen geperste pa- ketten, draadkoper en los pijpkoper ontvreemd. Het geheel moet met een auto zijn vervoerd aangezien het ge wicht circa 1250 kg bedraagt. De po litie stelt een onderzoek in. breide service koos, slaat nu aan het rekenen. „Dan volgt een keuze, die dikwijls uitvalt in de richting van een zomerwoning, een camping, enz.", aldus de heer De Regt, die er op wijst, dat ook de Duitser bij zonder prijsbewust is gebleken. Naar de mening van de heer De Regt loopt het aantal Duitsers dat zijn va kantie aan de Zeeuwse kust door brengt trouwens terug. Ook nog gelet op de omstandigheid dat Zeeland op het punt van de ho telaccommodaties, behoudens de goe de uitzonderingen, „niet vooraan loopt", stelt de heer De Regt, dat vooral vanuit het hotelwezen zelf, het nodige zal moeten worden gedaan om het getij te keren. De WV-directeur denkt daarbij aan: meer appartementengebouwen; meer half-pension aanbiedingen; introductie van hotelarrangemen ten. Voor de appartementen ziet de heer De Regt ook langs de Zeeuwse kusten een goede toekomst. Behalve via nieuwbouw zal men, aldus de heer De Regt, ook door aanpassing van bestaande gebouwen, aan deze aantrekkelijke accommodaties ko men. Belangrijk acht hij ook, dat in de nabijheid van deze appartementen zich goede en goedkope eetgelegen heid bevindt. Voor wait de half-pensionprijzen be treft, gelooft de heer De Regt, dat deze niet alleen voor de gast aan lokkelijker zullen zijn dan het „vol- pensiontarief", maar dat zij ook be vrijdend zullen werken op de hotel- ondernemer zelf, die dan met min der personeel knelpunt in vele be drijven zou kunnen volstaan. Op het punt van de arrangemen ten acht directeur De Regt de mo gelijkheden in Zeeland legio. „In samenwerking met een vervoersbe drijf zou een hotel de gast voor één rond bedrag de reis, verblijf, maal tijden èn dat moet vooral de at tractie zijn b.v. ruitersport, boot tochten, kegelen of wat dies meer zij, moeten kunnen aanbieden. Overigens stelt de heer De Regt, dat naast de nieuwe accommodaties uiteraard voor wie het betalen wil, er altijd plaats zal blijven voor het traditionele hotel vam de midden klassetot het exclusieve type toe. Vooruitzichten voor donderdag en vrijdag, opge steld door het KNMI op dinsdag 18.00 uur: Kans op een re gen- of onweers- eni en minder warm. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland l?0!\<*0T)clerdag: oautal uren zon: 5 min' temp.: 0 tot 4 graden bo mden01?13 max' temp': 1 tot 5 ^e,n normaal; kans op een 90 mn?6?01?6 van minstens 12 uur: etmaalCeilTO 0p een geheel d*00® "maai. 70 procent. 130°!niYT'|da": aantal uren zon 4 tot tot i j. j p' van ongeveer normaal temn fl boven normaal; max- graden an ongevecT normaal tot 4 droge n°™aal; kans op een 90 ProSt» van minstens 12 "ui: procent. M 01008 (Van onze correspondent) BIERVLIET De nieuwe r.k. la gere school aan de Singel in Bier vliet, waaraan momenteel de laatste hand wordt gelegd, kan nog dit jaar door de nieuwe leerlingen worden betrokken. Tot de bouw werd destijds besloten daar de oude school niet meer aan de eisen van het huidige onderwijs voldoet. Tevens is er nu de kans om een vierde leerkracht aan te trekken. De vorige school telde n.l slechts drie klassen, terwijl in het niéuwe ge bouw vier klassen zijn, zodat er meer leerlingen de schooi kunnen bezoe ken. Begin dit jaar werd met de bouw begonnen. Het nieuwe gebouw maakt deel uit van het uitbreidingsplan- Noord, dat buiten deze schooi de aanleg van 25 tot 30 nieuwe woningen omvat. Ook is er ruimte om in de toekomst de kleuterschool naar deze buurt te verplaatsen. Het gebouw van de oude katholie ke school zal een tijdelijk onderdak vormen voor de openbare bibliotheek tot deze een vast onderdak in Bier vliet heeft kunnen vinden. Zoals wij reeds eerder meldden, zal de centrale bibliotheek, buiten Biervliet, ook in Oostburg komen. De overige gemeen ten worden per bibliobus bezocht- (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN De 187.000 inwo ners van Eindhoven hebben pas in de vroege dinsdagavond via radio en televisie uitgebreid kennis genomen van de tragische busramp in Dinant, die aan 21 stadgenoten het leven kostte. Tot dan toe gaf de stad wei nig indrukken van rouw en ontstel tenis- Als informatiecentrum voor de nabestaanden fungeerde de politie, die aj kort na het ongeluk een volle dige adreslijst van de passagiers had. Vier politiemensen stonden voor de moeilijke taak de familie te waar schuwen. Tegen de avond was pas de helft van de betrokkenen verwittigd. Ve len waren moeilijk te bereiken door werk en vakantie. Daarom duurde het ook vrij lang voordat de politie gisteravond de namen van de slacht offers vrij kon geven. In de loop van de middag verzamelde zich een viertal familieleden op het politiebu reau, die al of niet gezamenlijk naar Dinant gingen. Een van hen was de broer van Wilma Cuppens, die het ongeluk had overleefd, maar wier ouders omgekomen waren. De resterende familieleden kregen van de politie het advies zo snel mo gelijk naar Dinant te gaan, ook al om. dat de omgekomenen geïdentificeerd moesten worden. De organisatoren Eindhovens Vakantie Comité, en het reisbureau Quo Vadis hadden geen vervoer voor de getroffen families georganiseerd. De busreis ging uit van het Eindhovens Vakantie Comi té. Nadat reisleider mej. Duffhues het comité gewaarschuwd had, werd de politie verwittigd die uitgebreide maatregelen trof om de omvangrijke lijst va-n nabestaanden, die het comi té meteen kon verstrekken, af te werken. De burgemeester van Eindhoven, ir. H. B. J Witte, tevens bescherm heer van 't vakantiecomité, en voor zitter H. H. J. Schellens, spoedden zich kort na de ongeluksmelding naar Dinant, evenals de heer A. van Dijk van Quo Vadis. Om drie en vier uur begonnen de eerste tele foontjes binnen te komen bij politie, vakantiecomité en reisbureau van families die het nieuws van de bus ramp via de radio hadden gehoord- Daar er verscheidene bussen uit Eind hoven gisteren dagtochten maakten moesten tientallen verontruste men sen worden gerustgesteld dat hun fa milieleden in elk geval niet bij het ongeluk konden zijn. Bij het reisbu reau Quo Vadis, dat werd over stroomd met verzoeken om informa tie, werd meegedeeld dat de omge komen bestuurder veel ervaring had als buschauffeur en sinds vyf weken in dienst was. (Van een onzer verslaggevers) WEMELDINGE „Het is bijna niet voor te stellen, maar het Zuidbevelandse plaatsje Wemel dinge, waar dag in, dag uit, tien- (Van onze correspondent) HANSWEERT Het bestuur van de koninklijke harmonie -Schelde- galm heeft in zijn zomerprogramma geen muzikaal treffen opgenomen. Men heeft thans besloten een aantal spelen te organiseren, zoals dat in dertijd is geschied in het kader van de interlandwedstrijden. Nu zullen muziekverenigingen met elkaar gaan kampen. De eerste wedstrijden zullen zaterdag a.s. gehouden worden op het Dorpsplein. De muziekverenigingen uit Kruiningen en Wissekerke zullen hier om de ereplaats gaan kampen. De wedstrijd duurt van 16 uur tot 18 uur. Dan volgt een pauze tot 19 uur, waarna tot 20 uur opnieuw tussen beide verenigingen gestreden zal worden. Aansluitend aan de spelen zal het rad van avontuur weer een stroom van priizen onder de belang stellenden verdraaien. Op 16 augustus a.s. zullen weer twee muziekverenigingen het tegen elkaar opnemen. Het is thans echter nog niet bekend wie dan de deelne mende verenigingen zullen zijn. (Van een onzer verslaggevers) CADZAND De vice-voorzitter van de reddingsbrigade Zeeuwsch- VIaanderen, de heer H. S. de Lange uit Terneuzen, heeft boze reacties gekregen op zijn in onze krant van gisteren gedane uitspraak: „Het is een barre schande dat de Zeeuwsch- Vlaamse westkust tot nu toe zo slecht is beveiligd." Reacties die hem duidelijk maakten dat deze zin niet goed is begrepen. De vice-voorzitter wilde beslist geen kritiek uitoefenen op het gemeentebeleid in deze, maar doelde meer op het ontbrekende par ticuliere initiatief. Het is die leemte, die de Zeeuwsch-Vlaamse reddings brigade nu juist wil gaan opvullen. De demonstratie van zaterdag in Cadzand is bedoeld om het publiek te wijzen op de noodzakelijkheid van reddingsposten langs de Zeeuwsch- Vlaamse kust. tallen schepen door de sluizen van het kanaal door Zuid-Beve land de Oosterschelde ingewron- gen worden, heeft de allure van een strandplaats, sinds aan de Nieuwendijk vlakbij de haven, een kunstmatig strandje ligt- Als het mooi weer is, komen de zonnebaders en zwemlustigen er in groten getale een comfortabel plekje zoeken. In Wemeldinge hoor je, net als in Cadzand of Zoutelande, de op merking: „Het is lekker weer voor het strand". Maar voor degene, die slechts weet dat dit kustplaatsje tegen het Oos- terschelde-water wordt beschermd door stoere dijken, klinkt dit vreemd in de oren. We zijn een kijkje gaan nemen op het „mindstrand'. Inder daad mini, want vergelijkingen met Cadzand of Zoutelande, gaan, wat de hoeveelheid zand betreft, in geen ge val op. De bevolking van Wemel dinge en de vakantiegangers die er een paar weken doorbrengen, zijn verschrikkelijk blij met hun strand je. En dat is het belangrijkste. Belangrijk is ook, dat het „zand mannetje" van Wemeldinge er nauw lettend op toeziet dat het Ooster- scheldewater niet te veel zand van het strandje afknabbelt, zodat het niet nog kleiner wordt dan het al is. Het zandmannetje is dan de heer J. Dagevos, lid van de gemeenteraad vam Wemeldinge (Zie ook: In ge sprek met). De heer Dagevos dankt zijn naam als zandmannetje volledig aan het feit, dat hij zich al negen jaar lang inspant voor het Wemel- dingse strandje. Aan hem is de taak te zorgen dat er genoeg zand aan de voet van de dijk blijft om met emg recht van strand te kunnen spreken, ledereen in Wemeldinge is het er roerend over eens: „Het zandmanne tje doet zijn werk uitstekend". Re gelmatig wordt de „zandbak" bijge vuld. Van half juni tot begin september kan onafgebroken, tenzij bij slecht weer, het strandje gebruikt worden en dat is iets, waaraan niet alleen het gemeentebestuur van Wemeldin ge veel waarde hecht, maar ook de plaatselijke VW, die er een goede trekpleister in ziet. De gemeenteraad stelt elk jaar een bedrag van f 1500,beschikbaar om de kosten te betalen die het „zand mannetje" moet maken voor de aan koop van zand. Dit zand moet door een zuiger uit de Oosterschelde worden gehaald. Ook dit jaar heeft de gemeenteraad weer f 1500,beschikbaar gesteld aan de „zandman", die het geld naar ieders tevredenheid weet te besteden. (Van een onzer verslaggevers) BREDA/ROOSENDAAL De met ingang van gisteren ingevoerde rege ling van de Nederlandse Spoorwe gen, volgens welke het mogelijk is dat weer op beperkte schaal fietsen per reizigerstrein vervoerd worden is op de eerste dag van haar toepassing geen succes gebleken. Terwijl vroeger (voor 1 juni) op zonnige vakantiedagen door veel rei zigers gebruik gemaakt werd van de mogelijkheid om de fiets in de trein mee te nemen, kon gisteren op de be treffende stations worden waargeno men, dat hoegenaamd niemand zijn fiets onder de arm wenste te nemen. Volgens de nieuwe regeling is het mogelijk dat op een beperkt aantal stations (72) fietsen doof de reizigers zelf in de bagage-wagon geplaatst worden, om vervolgens over een maximale afstand van 40 km ver voerd te worden, waarna de reiziger zelf geacht wordt zijn tweewieler in de plaats van aankomst weer uit te laden. De gevaren die volgens de ver wachting zouden optreden bij het in-, uit- of overladen zijn door de voor alsnog geringe populariteit van de regeling dus niet groot. Deze geringe populariteit wordt door de N.S. ge weten aan de aarzeling die elke nieu wigheid hij het publiek teweeg brengt, aldus een woordvoerder. De aarzeling kan echter ook ver klaard worden uit het grote aantal beperkingen dat aan de regeling kleeft. Doordat vele, vooral kleinere stations, niet door fietsers per trein bereikt kunnen worden en doordat de maximum-afstand van 40 km wei nig mogelijkheden biedt en boven dien doordat de reizigers zichzelf moeten behelpen gedurende de meestal korte stoptijden is de rege ling minder aantrekkelijk dan de oude. Voor de invoering van de nieu we algemene dienstregeling op 1 juni kon men op elk station zijn fiets in de trein zetten en op elk willekeurig volgend station weer uit de trein halen. Overigens hebben vele reizigers zelf reeds een oplossing voor het pro bleem gevonden. Zij hebben een opvouwfiets gekocht die ze onder de arm mee kunnen ne men en in het bagage-net kunnen de poneren. „IK probeer met zo weinig mogelijk geld zoveel mogelijk zand te krijgen voor ons strandje. Tot nog toe is me dat aardig gelukt. De gemeente geejt elk jaar een bedrag van 1500,- om zand te kopen. Het geld is nu alweer op. Ik hoop, dat er nog wat bijkomt". Dit zegt de heer J. Dagevos in We meldinge. NAAST zijn dagelijkse beslommerin gen als oliéhandélaaris hij nog ac tief lid van de gemeenteraad en als zandman. Die laatste functie kan men gerust uniek noemen. Welke andere gemeente in ons land beschikt immers ouer een zandmannetje? „IK probeer zo goed mogelijk", ver telt ons de Wemeldingse zandman, „voor ons strandje te zorgen. Dat is niet altijd gemakkelijk. Ik moet goed in de gaten houden, wanneer er nieuw zand aangevoerd moet worden, en dat is iets wat regelmatig moet ge beuren. Het strand ligt aan de voet van de dijk, dus de situatie is heel anders dan bij een natuurlijk strand". „EEN jaar of negen geleden werden de eerste kubieke meters zand naar Wemeldinge gebracht. Een bagger- maatschappij was toen bezig met het uitdiepen van de vaargeul in de Oos terschelde. De bemanning van de zuiger kreeg een prettige relatie met de bevolking van Wemeldinge. Op een gegeven moment kwam het zover, dat we hen bereid vonden voor ons wat zand naar de dijk te brengen. Een jaar of vijf later was er een gro te zuiger die zand beschikbaar wilde stellen, maar we moesten er zélf om komen". „WE hebben toen een zandbak van 100 m3 gehuurd. Daarmee konden we tot voor de wal komen. Een heleboel mensen verleenden hun medewer king. We konden gratis over een sleepboot beschikken. De zandzuiger lag veertien dagen op de Oosterschel de, maar wij kregen niet meer dan tien dagen de tijd om het zand te ha len. Dat was hard werken. Twaalf vrachten hebben we naar de wal ge bracht. Het jaar daarop gebeurde pre cies hetzelfde". „VORIG jaar zijn we voor het eerst begonnen met een zelflossende zui- ger. Dat is wel uitkijkenmaar het ging toch. Per keer kon 200 m3 zand worden gelost. Dit jaar hebben we al 800 m3 aangevoerd. Het is geen ge makkelijk karwei. Vaak is het pas sen en meten, want het is moeilijk om met een boot zo dicht onder de wal te komen". ,VAN alle kanten wordt geholpen. Het is werkelijk voortreffelijk. Als secre taris van de vereniging Het Kanaal heb ik nogal wat relaties met parle vinkers en uiteraard met de gemeen te. Ik moet zeggen, dat er bijzonder goed wordt meegewerkt. Zo'n strand je is niet alleen fijn, maar ook heel goed voor het toerisme, en daar zal Wemeldinge het in de toekomst toch voornamelijk van moet hebben. Er zijn nu al 2 campings in bedrijf. Over drie jaar zullen het er drie zijn. Bo vendien worden er heel wat zomer huisjes verhuurd".

de Stem | 1969 | | pagina 3